Безоплатна приватизація

Все, що стосується приватизаціїї земельних ділянок
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
magalon
Спец
Спец
Повідомлень: 395
З нами з: 26 листопада 2018 17:48
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Безоплатна приватизація

Повідомлення magalon »

zemleustriy-ocinka писав: 21 липня 2020 15:59 6-зем у ЦНАПі
Послуга з надання довідки з держстатзвітності офіційно відмінена з 10 червня.
Stas1
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 24
З нами з: 27 червня 2020 21:50
Область: Хмельницька
Місце роботи: Інше

Безоплатна приватизація

Повідомлення Stas1 »

А вид угідь, які знаходяться на земельній ділянці розробник документації визначає самостійно по факту?
Azhimut
Спец
Спец
Повідомлень: 1416
З нами з: 28 грудня 2012 11:17
Область: Миколаївська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Безоплатна приватизація

Повідомлення Azhimut »

Stas1 писав: 26 липня 2020 10:17 А вид угідь, які знаходяться на земельній ділянці розробник документації визначає самостійно по факту?
Так. Існуючі угіддя. (Не проектні).
Stas1
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 24
З нами з: 27 червня 2020 21:50
Область: Хмельницька
Місце роботи: Інше

Безоплатна приватизація

Повідомлення Stas1 »

А
Azhimut писав: 26 липня 2020 13:59 Так. Існуючі угіддя. (Не проектні).
Це прописано в якомусь нормативному акті?
Stas1 писав: 26 липня 2020 10:17 Послуга з надання довідки з держстатзвітності офіційно відмінена з 10 червня.
відмінено відповідно до якого нормативно-правового акту? В ст.50 ЗУ "Про землеустрій" вона не передбачена.
Аватар користувача
murzilka
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 48
З нами з: 24 липня 2012 14:40
Область: м.Київ

Безоплатна приватизація

Повідомлення murzilka »

magalon писав: 21 липня 2020 16:23 Послуга з надання довідки з держстатзвітності офіційно відмінена з 10 червня.
Дякую за інформацію. А що ця довідка взагалі мала б давати?
Просто про неї вперше почула лише тут і зовсім недавно. Ніхто її ніколи не вимагав.
Azhimut
Спец
Спец
Повідомлень: 1416
З нами з: 28 грудня 2012 11:17
Область: Миколаївська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Безоплатна приватизація

Повідомлення Azhimut »

Stas1 писав: 26 липня 2020 15:22 Це прописано в якомусь нормативному акті?
Так, в законі про ДЗК
Стаття 11. Вимоги до відомостей про об'єкти Державного земельного кадастру

1. Відомості про об'єкти Державного земельного кадастру під час внесення їх до Державного земельного кадастру мають відповідати існуючим характеристикам об'єктів у натурі (на місцевості), визначеним з точністю відповідно до державних стандартів, норм та правил, технічних регламентів.
Boss
Повідомлень: 8
З нами з: 21 вересня 2008 12:25
Область: Запорізька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Безоплатна приватизація

Повідомлення Boss »

Stas1 писав: 26 липня 2020 15:22 Так. Існуючі угіддя.
Проектні. ст.21 законут про ДЗК 4. Відомості про угіддя земельної ділянки вносяться до Державного земельного кадастру:

на підставі відповідної документації із землеустрою, яка розробляється при формуванні земельних ділянок, - щодо земельних ділянок, які формуються;
Azhimut
Спец
Спец
Повідомлень: 1416
З нами з: 28 грудня 2012 11:17
Область: Миколаївська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Безоплатна приватизація

Повідомлення Azhimut »

Boss, не "проектні", а на підставі проекту/документації ІСНУЮЧІ угіддя вносяться в ДЗК.
На пальцях: землевпорядник не має права існуючу ріллю називати забудовою, цільове призначення не впливає на стан угідь.
yevgentkach
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 30
З нами з: 21 березня 2019 09:51
Область: Волинська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Безоплатна приватизація

Повідомлення yevgentkach »

Доброго Дня Колеги! Виникло таке питання! Людина має у власності приміщення сільськогосподарського призначення "Картоплесховище", це приміщення знаходиться на землях колективної власності за межами населеного пункту, чи можна надати землю під цим Картоплесховищем у власність для ведення особистого селянського господарства, чи потрібно виділяти її для обслуговування приміщення Картоплесховище??? Дякую!
maland
Спец
Спец
Повідомлень: 63
З нами з: 28 грудня 2017 12:17
Область: Львівська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Безоплатна приватизація

Повідомлення maland »

Stas1 писав: 26 липня 2020 15:22 Картоплесховищем у власність для ведення особистого селянського господарства, чи потрібно виділяти її для обслуговування приміщення Картоплесховище???
під ОСГ не можна, так як там знаходиться нежитлове приміщення, що має певне функціональне призначення. Потрібно надавати в оренду під інше сг призначення попередньо розробивши ДПТ
Лілея
Повідомлень: 9
З нами з: 19 грудня 2016 21:50
Область: Миколаївська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Безоплатна приватизація

Повідомлення Лілея »

Доброго дня, виникло таке питання, зараз існують селища у сільських радах, які фактично менші за села (хутір), але коли читаєш земельний кодекс України щодо норми безоплатної передачі : у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара, то стає зрозумілим що селище відносяться до міських населених пунктів і посідає проміжне місце між містом і селом. Як бути з нормою приватизації 0,15 чи 0,25 в цих селищах, що менші за село?
maland
Спец
Спец
Повідомлень: 63
З нами з: 28 грудня 2017 12:17
Область: Львівська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: Безоплатна приватизація

Повідомлення maland »

Селище це село міського типу. Таких населених пунктів відносно небагато. А хутір - то треба дивитися на проект формування сільської ради, в межах чого знаходиться ділянка
Аватар користувача
WladMir
Спец
Спец
Повідомлень: 412
З нами з: 07 квітня 2007 09:20
Область: Херсонська

Re: Безоплатна приватизація

Повідомлення WladMir »

Селища (с-ще), це не смт (селище міського типу, де статус визначається від кількості жителів), це більше підходить до робітничого поселення (при радгоспах), станційне поселення (при залізничних станціях) і т. п. Але в земельному законодавстві відсутнє розділення між цими значеннями. Необхідно звернутись до обласної ради, а та до Верховної ради щодо зміни статусу.
Лілея
Повідомлень: 9
З нами з: 19 грудня 2016 21:50
Область: Миколаївська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Безоплатна приватизація

Повідомлення Лілея »

Дякую, але яку норму безоплатної приватизації застосовувати для селища, в якому проживає 15 чол, люди хочуть приватизувати земельну ділянку під ожб 0,25 га чи 0,15 га? Зрозуміло, що в ЗКУ прописано селище (тобто селище міського типу), а я питаю про селище, яке за кількістю населення менше ніж село і відноситься це селище до сільської ради.
Аватар користувача
solim
Спец
Спец
Повідомлень: 948
З нами з: 06 листопада 2013 13:47
Область: Рівненська
Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)

Re: Безоплатна приватизація

Повідомлення solim »

Здається, в теперішньому законодавстві нема чіткого визначення терміну селище.

Подивіться УКАЗ ПРЕЗИДІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНСЬКОЇ РСР "Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою Української РСР" - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1654-10#Text

Розподіл такий:
Міські населені пункти:
- міста республіканського підпорядкування
- міста обласного підпорядкування
- міста районного підпорядкування
- селища міського типу
Сільські населені пункти:
- села
- селища

Зараз обласні ради ведуть відповідні довідники з Адміністративно-територіального устрою області.
Там приблизно такий розподіл:
- Міста
-- обласного значення
-- районного значення
- Селища міського типу
- Села
-- з них, селища

Стосовно поставленого запитання - логічно було б надавити до 0,25 гектара, але в ЗКУ чітко написано "в селищах - не більше 0,15 гектара" (хоча 100% малися на увазі селища міського типу).
Аватар користувача
zemleustriy-ocinka
Спец
Спец
Повідомлень: 426
З нами з: 15 липня 2019 12:21
Область: Черкаська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Безоплатна приватизація

Повідомлення zemleustriy-ocinka »

solim писав: 16 листопада 2020 14:35 Стосовно поставленого запитання - логічно було б надавити до 0,25 гектара, але в ЗКУ чітко написано "в селищах - не більше 0,15 гектара" (хоча 100% малися на увазі селища міського типу).
Може звернутися за роз'ясненням до Держгеокадастру?
maland
Спец
Спец
Повідомлень: 63
З нами з: 28 грудня 2017 12:17
Область: Львівська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: Безоплатна приватизація

Повідомлення maland »

Чи можна на таких землях відводити ділянку у приватну власність (ОСГ). Судячи по значку - це меліоровані землі
► Показати
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
ribakalex
Повідомлень: 8
З нами з: 23 липня 2009 13:55
Область: Вінницька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Безоплатна приватизація

Повідомлення ribakalex »

Якщо селище відноситься до сільської ради, то в межах норм села, тобто 0,25 га
Відповісти