Приватизація землі під існуюючими гаражами

Все, що стосується приватизаціїї земельних ділянок
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Король
Спец
Спец
Повідомлень: 57
З нами з: 30 липня 2014 02:35
Репутація: 1
Область: Вінницька
Місце роботи: ДЗК(область, район)

Повідомлення Король »

vl_ford писав:volya Шановні Знатоки землевпорядної справи, ДОПОМОЖІТЬ !!!
"В губернском городе N..." маємо споруду ІНДИВІДУАЛЬНОГО, ОКРЕМО стоячого капітального гаража розмірами 5х10м, тобто 50 кв.м в "натурі".
Технічний паспорт з Приміткою на ост. сторінці "Документ, що посвідчує право на земельну ділянку не наданий"
та Витяг з держ. реєстру про право власності на нерух. майно також є в наявності.
Є велика потреба приватизувати зем. ділянку згідно чинного законодавства по максимуму, тобто 0,01 га відповідно положення ст. 121 ЗКУ.
Вільна для цього земля навкруги є, тобто ОБ"ЄКТИВНО ніщо й нікому не заважає! Крім чиновника в зем.-арх. відділі районної ради міста...
Він кричить: "НІЗЗЯ !!!" і свариться пальцем Ushas .
--Приватизуємо Вам тільки те, що ПІД гаражем безпосередньо і більше --- ні метра квадратного!
Розпочати самовільне ДОбудівництво я поки що не можу, бо мене попередили: якщо воно буде здійснене на зем. ділянці, яка не має по відношенню до мене ніякого правового статусу, то зважаючи на судову практику останніх місяців, вряд чи можна сподіватися, що суд визнає за мною право власності на добудовану частину споруди. Скоріше за все, мені там відмовлять.
Хотів узяти поряд в ореду хоч 24 м кв. наче б то під установку тимчасового металевого гаража ( я -- інвалід. маю відповідні пільги), то той чиновник сказав: " Не дам дозволу на металевий, бо в тебе, я знаю, є вже капітальний -- 5х10 м -- я повз нього щодня на роботу ходжу і мене жаба скоро задавить! Бо то не гараж, а ціла фабрика, а ти ІЩЕ хочеш!"

Порадьте будь ласка, як діяти в такій ситуації?
Використати своє право на безоплатну приватизацію у цій категорії мені хотілося б повністю, (а саме. приватизувати 100 кв.м згідно ЗКУ)
Яким чином доказати в райраді законність моїх вимог чи яким шляхом провести реконструкцію будівлі, щоб у майбутньому земля під нею була приватизована законним шляхом?
Обгрунтувати розмір земельної ділянки можливо лише затвердженою містобудівною документацією (ген план, детальний план, містобудівне обгрунтування). Отже, якщо на зем ділянці згідно ген плану передбачене гаражне будівництво, то повний вперед, там і обгрунтуєте розмір. Якщо ж такого нічого нема то
solim писав:Добре що хоч щось дозволяють. bayan
Fetel
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 12
З нами з: 11 вересня 2013 13:51
Репутація: 0
Область: Харківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення Fetel »

Ребят хочу поставить акцент на последнем сообщении от Король, а именно то что містобудівною документацією передбачено разташування гаражу,а если в ген плане нет этого гаража,что делать в этом случае?У нас таких работ 15 лежит,и эти гаражи не относятся никакому с кооперативов,разбросаны по городу,например среди жилых многоквартирных домов.В архитектуре говорят нужно ждать каких-то изменений(ждем с того момента как внесли изменения в закон про містобудівну документацію) или делать детальный план теретории(но на сколько я понимаю шкурка выченки не стоит). Кто,что подскажет?Может знаете кто сталкивался с решением даных проблем,будьте добры поделиться,я думаю со своей ситуацией я здесь не один. Nenayu
Король
Спец
Спец
Повідомлень: 57
З нами з: 30 липня 2014 02:35
Репутація: 1
Область: Вінницька
Місце роботи: ДЗК(область, район)

Повідомлення Король »

Річ у тім, що всі гаражі у містах не на присадибних ділянках і не територіях відповідних кооперативів або організацій є нахалбудом. Тобто щоб приватизувати земельну ділянку для розміщення гаражу - віват корупція!!! Тому що жоден ОМС не може дозволити таку приватизацію, окрім того архітектори та земельщики повинні відмовляти в погодженні проектів відведення. А стосовно вартості шкурки виченкі Ви праві - не вартує. Так що панове або даємо хабарі та підтримуємо корупцію або використовуємо землю під чорним прапором.
C'est la vie (се ля ви).
XoXol
Спец
Спец
Повідомлень: 206
З нами з: 20 липня 2012 19:14
Репутація: 18
Область: Чернігівська

Re: Проект чи технічна документація

Повідомлення XoXol »

Не нашел подходящей темы, напишу здесь. Разрабатываю проект отвода под гаражами, на один есть техпаспорт на другой нет, стоят они вместе во дворе многоэтажек. Можно ли их в проекте показать как одно угодье? Если на другой гараж нет техпаспорта, то можно его показывать на кадастровом плане как капитальная застройка (хотя я думаю что нужно, так как по факту он есть)?
И если можно то не голыми фактами обьяснить, а сослаться на нормативные акты!
cerdred
Спец
Спец
Повідомлень: 2015
З нами з: 18 листопада 2007 16:32
Репутація: 88
Область: Черкаська
Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)

Re: Приватизація землі під існуюючими гаражами

Повідомлення cerdred »

XoXol писав: Можно ли их в проекте показать как одно угодье?
Так, можливо, буде земельна ділянка під двома гаражами.
XoXol писав: на один есть техпаспорт на другой нет
Потрібно документ, що посвідчує право власності на об'єкт нерухомого майна, інакше проект не пройде погодження згідно статті 50 ЗУ "Про землеустрій". Техпаспорт не є документом, що посвідчує право власності на нерухоме майно.
XoXol
Спец
Спец
Повідомлень: 206
З нами з: 20 липня 2012 19:14
Репутація: 18
Область: Чернігівська

Re: Приватизація землі під існуюючими гаражами

Повідомлення XoXol »

cerdred писав: проект не пройде погодження
Когда я работал по другому району, то городской архитектор писал на плане отвода под своей подписью "Узаконити самовільну забудову" ну и подпись с печатью. Такие действия законные??
XoXol
Спец
Спец
Повідомлень: 206
З нами з: 20 липня 2012 19:14
Репутація: 18
Область: Чернігівська

Re: Приватизація землі під існуюючими гаражами

Повідомлення XoXol »

Появился спор с райземом, говорит что мол гараж не подходит под графу 35.1, не знаю под какую, но точно не туда. А куда правильно будет его относить?? Гараж находится во дворе двухэтажек, и граничит с частным домом.
gusbiz
Спец
Спец
Повідомлень: 116
З нами з: 14 грудня 2008 15:39
Репутація: 3
Область: Тернопільська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Приватизація землі під існуюючими гаражами

Повідомлення gusbiz »

XoXol писав:Появился спор с райземом, говорит что мол гараж не подходит под графу 35.1, не знаю под какую, но точно не туда. А куда правильно будет его относить?? Гараж находится во дворе двухэтажек, и граничит с частным домом.
МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА
ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
НАКАЗ 19.03.2013 № 95

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 квітня 2013 р.
за № 612/23144

господарські (присадибні) будівлі - допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ

Н А К А З

N 377 від 05.11.98 Зареєстровано в Міністерстві
м.Київ юстиції України
14 грудня 1998 р.
за N 788/3228
У графах 35-36 - землі під житловою забудовою: землі під
житловими будинками з прибудинковими територіями, господарськими
будівлями і спорудами
; земельні ділянки для будівництва та
обслуговування житлового будинку, за винятком
сільськогосподарських угідь; земельні ділянки під гуртожитками.
Аватар користувача
solim
Спец
Спец
Повідомлень: 1061
З нами з: 06 листопада 2013 13:47
Репутація: 196
Область: Рівненська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Re: Приватизація землі під існуюючими гаражами

Повідомлення solim »

XoXol писав: говорит что мол гараж не подходит под графу
Якщо земельна ділянка оформлюється на будинок, гараж... і на все разом що умовно входить у прибудинкову територію, то в 35 буде правильно.
Якщо земельна ділянка суто під гаражем, то ставиться в 49 (забудовані землі, які використовуються для транспорту та зв'язку, в тому числі інші землі).
Про індивідуальні гаражі в інструкції по складаню звіту не сказано нічого, але враховуючи, що інструкція написана більше 15 років тому, ставимо в 99% як і кооперативні гаражі: "Це землі, які використовуються для пошти, зв'язку, метрополітену, трамвайного, тролейбусного, морського, річкового транспорту, для фунікулерів, трубопроводів для транспортування палива й інших продуктів, землі автотранспортних підприємств; земельні ділянки гаражно-будівельних кооперативів; автостоянки, надані у тимчасове користування, у тому числі на умовах оренди."
gusbiz
Спец
Спец
Повідомлень: 116
З нами з: 14 грудня 2008 15:39
Репутація: 3
Область: Тернопільська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Приватизація землі під існуюючими гаражами

Повідомлення gusbiz »

solim писав: суто під гаражем, то ставиться в 49 (забудовані землі, які використовуються для транспорту та зв'язку, в тому числі інші землі)."
ЗКУ

Стаття 67. Землі транспорту

1. До земель транспорту належать землі, надані підприємствам, установам та організаціям залізничного, автомобільного транспорту і дорожнього господарства, морського, річкового, авіаційного, трубопровідного транспорту та міського електротранспорту для виконання покладених на них завдань щодо експлуатації, ремонту і розвитку об'єктів транспорту.

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 377 від 05.11.98 Зареєстровано в Міністерстві
м.Київ юстиції України
14 грудня 1998 р.
за N 788/3228

У графі 49 - дані про всі інші землі транспорту та зв'язку,
які не зараховані до граф 46 - 48.
Це землі, які використовуються
для пошти, зв'язку, метрополітену, трамвайного, тролейбусного,
морського, річкового транспорту, для фунікулерів, трубопроводів
для транспортування палива й інших продуктів, землі
автотранспортних підприємств; земельні ділянки гаражно-будівельних
кооперативів; автостоянки, надані у тимчасове користування, у тому
числі на умовах оренди.
Аватар користувача
solim
Спец
Спец
Повідомлень: 1061
З нами з: 06 листопада 2013 13:47
Репутація: 196
Область: Рівненська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Re: Приватизація землі під існуюючими гаражами

Повідомлення solim »

Визнаю, що питання чітко не регламентоване.
Однак понад 90% площ земель для індивідуального гаражного будівництва по Рівненській області облікується саме в 49.
Аватар користувача
zzssmm
Повідомлень: 8
З нами з: 22 грудня 2010 12:13
Репутація: 0
Область: Чернігівська

Re: Приватизація землі під існуюючими гаражами

Повідомлення zzssmm »

Шановні колеги
Прокоментуйте ситуацію
Гараж побудований на території кооперативу в якого є акт на право постійного користування
Свідоцтво на право власності на гараж у власника є.
Немає кадастрового номера ділянка кооперативу відповідно нотаріус не може переписати майно (гараж) з батька на сина
Що робити?
Скажіть свій варіант як оформити гараж і землю під нового хазяїна (сина).
Всім дякую.
XoXol
Спец
Спец
Повідомлень: 206
З нами з: 20 липня 2012 19:14
Репутація: 18
Область: Чернігівська

Re: Приватизація землі під існуюючими гаражами

Повідомлення XoXol »

zzssmm писав: Скажіть свій варіант як оформити гараж і землю під нового хазяїна (сина).
сделать проект отвода земельного участка за счет земель кооператива, если конечно глава кооператива не против)
Аватар користувача
ExTreme
Спец
Спец
Повідомлень: 261
З нами з: 06 червня 2008 00:18
Репутація: -16
Область: Житомирська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Приватизація землі під існуюючими гаражами

Повідомлення ExTreme »

доброго дня!есть агк,у которого земля в аренде,и есть власники гаражей в этом агк которые хотят приватизировать землю под своими гаражами!
Вопрос следующий:нужно делать техничку на раздел участка(под дорогами,под админ зданиями и под сами гаражи),по нот.заявлению агк, или же надо брать решение горсовета на данные работы? Просьба откликнуться не байдужих!!
Sergio_Berlusconi
Спец
Спец
Повідомлень: 511
З нами з: 07 жовтня 2016 13:01
Репутація: 309
Область: Рівненська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Приватизація землі під існуюючими гаражами

Повідомлення Sergio_Berlusconi »

Доброго дня, можливо хтось уже ає практику чи на шляху вирішення ситуації. Якщо є гаражі, які в буремні 90-ті на початку 2000-х років, можна сказати були побудовані (поставлені, більшість з яких немає фудаменту - в кого як вже виходило і що було під рукою) на землях запасу ОМР. Чи можливо організуватися таким людям та зробити кооператив, без права власності на гаражі і чи можливе відведення такої ділянки на правах оренди???
qeodezist
Спец
Спец
Повідомлень: 57
З нами з: 08 лютого 2017 12:29
Репутація: 14
Область: Сумська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Приватизація землі під існуюючими гаражами

Повідомлення qeodezist »

Sergio_Berlusconi писав: 13 квітня 2017 11:14Доброго дня, можливо хтось уже ає практику чи на шляху вирішення ситуації. Якщо є гаражі, які в буремні 90-ті на початку 2000-х років, можна сказати були побудовані (поставлені, більшість з яких немає фудаменту - в кого як вже виходило і що було під рукою) на землях запасу ОМР. Чи можливо організуватися таким людям та зробити кооператив, без права власності на гаражі і чи можливе відведення такої ділянки на правах оренди???
Ці гаражі повинні бути відображені на генеральному плані міста.
Відповісти