Сторінка 1 з 2

Спільна власність на земельну ділянку

Додано: 09 вересня 2011 19:32
Swan
Мені потрапили до рук 3 справи, на перший погляд дехто не відреагував би (справи схожі), але є така в них відмінність - рішення сільських рад видані таким чином: 1) передати земельну ділянку у спільну сумісну власність; 2) ...у спільну часткову власність; та 3)... спільну сумісну часткову власність.
Підскажіть: чи є різниця між видами такої власності, і якщо є, то яка?

Re: Спільна васність на зельну ділянку

Додано: 09 вересня 2011 19:48
zemkov
Земельний кодекс України:
Стаття 86. Спільна власність на землю
Стаття 87. Виникнення права спільної часткової власності на земельну ділянку
Стаття 89. Спільна сумісна власність на земельну ділянку
Lebed писав:3)... спільну сумісну часткову власність
Ну, а це вже щось новеньке. Nenayu

Re: Спільна власність на земельну ділянку

Додано: 25 жовтня 2011 15:30
irka
Подскажите кто может: был госакт іжб+осг, владелец умер, спадщину на 1/2 оформил только один из спадкоємцев, другой співвласник не має бажання оформлять спадщину, вопрос кого писать в співвласники при видаче гос акта человеку оформевшему спадщину?

Re: Спільна васність на зельну ділянку

Додано: 23 грудня 2011 10:03
olegsss
Ahill писав: питання
житловим будинком у долях 2/3 - володіє Іванова Тетяна Петрівна, 1/6 - Іванов Іван Іванович, 1/6 - Іванова Ганна Іванівна, сільська рада надає у спільну сумісну власність цим громадянам земельну ділянку.
чи потрібно вносити зміни у рішення, змінивши форму власності на спільну часткову пропорційно до власності на житловий будинок у випадку, коли громадяни подали заяву саме на спільну сумісну власність?
Як може бути спільна сумісна власність, якщо частки в домоволодінні у кожного визначені та є РІЗНИМИ..
Дивись ст.89 ЗКУ
(Якщо в майбутньому вони вирішать виділити кожен свою частку, то розмір частки кожному однаковий!)
5. Поділ земельної ділянки, яка є у спільній сумісній
власності, з виділенням частки співвласника, може бути здійснено
за умови попереднього визначення розміру земельних часток, які є
рівними
, якщо інше не передбачено законом або не встановлено
судом.

Додано: 23 листопада 2012 16:04
DANEK
olegsss писав:
Як може бути спільна сумісна власність, якщо частки в домоволодінні у кожного визначені та є РІЗНИМИ..
Дивись ст.89 ЗКУ
(Якщо в майбутньому вони вирішать виділити кожен свою частку, то розмір частки кожному однаковий!)
Цікаво, а як тоді Ви потрактуєте
Стаття 87. Виникнення права спільної часткової власності
на земельну ділянку
1. Право спільної часткової власності на земельну ділянку
виникає:
а) при добровільному об'єднанні власниками належних їм
земельних ділянок;
б) при придбанні у власність земельної ділянки двома чи
більше особами за цивільно-правовими угодами;
в) при прийнятті спадщини на земельну ділянку двома або
більше особами;
г) за рішенням суду.
На мою думку тут чітко вказано коли виникає право спільної часткової власності (про безоплатну передачу земельних ділянок у власність громадянам тут мова не йде)

Додано: 23 листопада 2012 16:39
Kato
DANEK писав:На мою думку тут чітко вказано коли виникає право спільної часткової власності (про безоплатну передачу земельних ділянок у власність громадянам тут мова не йде)
погоджуюсь з Вами
olegsss писав:Як може бути спільна сумісна власність, якщо частки в домоволодінні у кожного визначені та є РІЗНИМИ..Дивись ст.89 ЗКУ (Якщо в майбутньому вони вирішать виділити кожен свою частку, то розмір частки кожному однаковий!)
5. Поділ земельної ділянки, яка є у спільній сумісній власності, з виділенням частки співвласника, може бути здійснено за умови попереднього визначення розміру земельних часток, які є рівними, якщо інше не передбачено законом або не встановлено судом.
ділянка на даний момент, ще не у власності, а в користуванні та право власності, на яку не оформлено

Додано: 28 листопада 2012 17:41
Юлія 1985
Anell писав: Я проживаю в 1/2 дома в селе у которого с двух сторон есть въезды, но мне отказала наша землеупорядчик подписать документы на приватизацию, мотивируя это тем что у меня въезд общий. Как такое может быть?
По законодавству схема довга і дорога((((:

Стаття 86 ЗК України: Земельна ділянка може знаходитись у спільній власності з визначенням частки кожного з учасників спільної власності (спільна часткова власність) або без визначення часток учасників спільної власності (спільна сумісна власність)
Стаття 89 ЗК України: У спільній сумісні власності перебувають земельні ділянки, крім іншого, співвласників жилого будинку. Поділ земельної ділянки, яка є у спільній сумісній власності, з виділенням частки співвласника, може бути здійснено за умови попереднього визначення розміру земельних часток, які є рівними, якщо інше не передбачено законом або не встановлено судом

Оскільки, земельна ділянка забудована, а частки зі спільного майна (житлового будинку) не виокремленні у окремі об’єкти нерухомого майна, земельна ділянка, що розміщена під житловим будинком може перебувати лише у спільній сумісній власності співвласників будинку.
Виділення частини земельної ділянки із подальшим отриманням державного акту є можливим після приватизації земельної ділянки співвласниками жилого будинку у спільну сумісну власність.
Стаття 372 Цивільного кодексу України:
1. Майно, що є у спільній сумісній власності, може бути поділене між співвласниками за домовленістю між ними.
2. У разі поділу майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними або законом. За рішенням суду частка співвласника може бути збільшена або зменшена з урахуванням обставин, які мають істотне значення.
3. У разі поділу майна між співвласниками право спільної сумісної власності на нього припиняється. 4. Договір про поділ нерухомого майна, що є у спільній сумісній власності, укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.
Однак, спочатку можна здійснити поділ жилого будинку в натурі пропорційно належним співвласникам часткам у праві спільної часткової власності із виділенням частини будинку в окреме домоволодіння та присвоєння поштової адреси, а тоді приватизовувати окремо ділянку (Якщо БТІ дасть висновок про можливість поділу майна в натурі, мають бути окремі входи. А якщо частки по 1/2 то, як правило, це ідеальні частки, що успадковувались, і в натурі так рівно кімнати не поділиш).

Додано: 10 червня 2013 15:29
Галюська
Kato писав:Однак, спочатку можна здійснити поділ жилого будинку в натурі пропорційно належним співвласникам часткам у праві спільної часткової власності із виділенням частини будинку в окреме домоволодіння та присвоєння поштової адреси, а тоді приватизовувати окремо ділянку (Якщо БТІ дасть висновок про можливість поділу майна в натурі, мають бути окремі входи. А якщо частки по 1/2 то, як правило, це ідеальні частки, що успадковувались, і в натурі так рівно кімнати не поділиш).
скажіть якщо є поділений будинок в натурі,тобто є два співласники,земельна ділянка ще неподілена,як буде ділитись,порівну ,чи відповідно до частки поділеного будинку? і якшо 2співласники приватизують цю ділянку,чи може один з них подарувати іншому?

Додано: 10 червня 2013 15:56
Володимер
і якшо 2співласники приватизують цю ділянку,чи може один з них подарувати іншому?
а чому відразу не подарувати частину будинку.?

Додано: 10 червня 2013 16:59
Галюська
невпевнена шо вона подарує,бо має двох синів яким їм лише, а що неможна подарувати тільки землю,без будинку?

Додано: 21 серпня 2013 14:50
karoglazaya
Доброго дня! Підкажіть, будь ласка чи можлива приватизація присадибної земельної ділянки у спільну сумісну власність співвласниками житлового будинку, якщо один з співвласників не повнолітній

Додано: 21 серпня 2013 16:51
Pogannka
karoglazaya писав:Доброго дня! Підкажіть, будь ласка чи можлива приватизація присадибної земельної ділянки у спільну сумісну власність співвласниками житлового будинку, якщо один з співвласників не повнолітній
обмежень щодо віку у ЗКУ нема, головне, щоб дитина була громадянином України

Додано: 21 серпня 2013 17:01
karoglazaya
Pogannka писав:обмежень щодо віку у ЗКУ нема, головне, щоб дитина була громадянином України
ось що мені було повідомлено з цього приводу "Згідно ст. 34 Цивільного кодексу, повну цивільну дієздатність має фізична особа, яка досягла вісімнадцяти років (повноліття). На даний момент один із співвласників будинку не є дієздатним"

Додано: 21 серпня 2013 17:15
Pogannka
karoglazaya писав:ось що мені було повідомлено з цього приводу "Згідно ст. 34 Цивільного кодексу, повну цивільну дієздатність має фізична особа, яка досягла вісімнадцяти років (повноліття). На даний момент один із співвласників будинку не є дієздатним"
а опікуни в особах батьків навіщо?

Спільна власність на земельну ділянку

Додано: 29 грудня 2016 20:36
Azhimut
  Hidden text. You must register
: відсутні правовстановлюючі документи на нерухоме майно (будинок), в наявності лише старий техпаспорт БТІ. Які є виходи? Дякую.

Спільна власність на земельну ділянку

Додано: 09 серпня 2017 17:12
ппзкб
Підкажіть будьласка, в спільну сумісну власність під багатоквартирним бдинком може надатись ділянка для ОБЖБ площею 0,30 га, в межах н.п.? Чи надається в межах норм приватизації незалежно від кількості квартир і співвлвсників?

Спільна власність на земельну ділянку

Додано: 10 серпня 2017 09:58
solim
Може надаватися.
Норми безоплатної приватизації у вашому випадку не застосовуються.

Спільна власність на земельну ділянку

Додано: 10 серпня 2017 10:05
ппзкб
solim,
solim писав: 10 серпня 2017 09:58Може надаватися.
Норми безоплатної приватизації у вашому випадку не застосовуються.
От ще б це якоюсь статтею якогось закона підтвердити. Бо наші органи якось і не заперечують це, але і не погоджуються з цим

Спільна власність на земельну ділянку

Додано: 10 серпня 2017 11:05
Astreya
ппзкб писав: 10 серпня 2017 10:05От ще б це якоюсь статтею якогось закона підтвердити. Бо наші органи якось і не заперечують це, але і не погоджуються з цим
Земельним кодексом і підверджується, там іде мова про прибудинкову територію, на якій крім будинку можуть розміщатися нежитлові об"єкти. Припустимо, вона у вас більша за норми, які ви вказуєте. Тому норми безоплатної приватизації - це зовсім інша справа.

Спільна власність на земельну ділянку

Додано: 10 серпня 2017 11:17
ппзкб
Astreya писав: 10 серпня 2017 11:05Тому норми безоплатної приватизації - це зовсім інша справа
Я теж такої думки, але в управлінні наполягають, що фізичним особам надається в межах норми, а якщо - більше то нехай створюють ОСББ і отримують як юр. особа.
Astreya писав: 10 серпня 2017 11:05Земельним кодексом і підверджується, там іде мова про прибудинкову територію, на якій крім будинку можуть розміщатися нежитлові об"єкти
це яка стаття?

Спільна власність на земельну ділянку

Додано: 10 серпня 2017 14:27
Astreya
ппзкб писав: 10 серпня 2017 11:17це яка стаття?
стаття 42 ЗКУ " 2. Земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкова територія, що перебувають у спільній сумісній власності власників квартир та нежитлових приміщень у будинку, передаються безоплатно у власність або в постійне користування співвласникам багатоквартирного будинку в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України."

Відправлено через 8 хвилин 53 секунди:
В статті ніде не сказано, що повинно бути в межах норм безоплатної приватизації.
Зате є закон, який визначає що таке прибудинкова територія - "територія навколо багатоквартирного будинку, визначена на підставі відповідної містобудівної та землевпорядної документації, у межах земельної ділянки, на якій розташовані багатоквартирний будинок і належні до нього будівлі та споруди, що необхідна для обслуговування багатоквартирного будинку та задоволення житлових, соціальних і побутових потреб власників (співвласників та наймачів (орендарів) квартир, а також нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку" (http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/417-19)

Спільна власність на земельну ділянку

Додано: 22 вересня 2017 10:03
Володимер
підкажіть трое громадян мають у власності житловий будинок і вони виявили бажання приватизувати земельну ділянку під цим будинком. Але один із спів власників уже має приватизовану ділянку. Чи можуть інші два громадянина приватизувати ЗД на себе без третього ?

Спільна власність на земельну ділянку

Додано: 22 вересня 2017 10:09
ппзкб
Володимер, Можуть. Третьому просто не зареєструють право власності. Але ТД робиться на 3-х

Спільна власність на земельну ділянку

Додано: 16 травня 2018 13:21
vasia202
Доброго дня. Ніколи не подумав би, що спір за межу торкнеться і мене. Купили в 2012 році земельну ділянку з квартирою (будинок на 2 квартири). Сусіди живуть тут 32 роки. 11 років тому діти попереднього власника нашої квартири виготовили держ. акт на земельну ділянку. Сьогодні живий син і внука первинних власників (вони і продали нам земельну ділянку і квартиру). Ми прожили тут 6 років, навели порядок ( стан був жахливий, благо не чіпали межу з сусідами - зберігся напіврозвалений забор з шиферу і дерев'яний хлівець "довоєнного періоду"). І от у 2018 році сусіди хочуть поставити новий забор, але іх не влаштовує межа. За їхньою думкою, вони попередньої межі не підписували (11 років тому).Держ.акта не мають. Є тільки рішення місцевої ради. Межа трохи криво і має бути прямо, але то наше по держ акту. Вимагають скасувати держ акт. Якщо зробити так, як вони вимагають, в них буде більша ділянка, зараз в нас трохи більша, + є будівля, що підтверджує використання. Але + сусіду - він суддя)) ще й жінка ;( . Які в них шанси?

Відправлено через 3 хвилини 30 секунд:
Вимагає скасувати наш держакт (відповідно і договір купівлі-продажу і т.д.). Знаючи наші "самі гуманні суди в світі", може попити нам крові.

Спільна власність на земельну ділянку

Додано: 16 травня 2018 13:48
Astreya
vasia202, так якщо у вас спільна власність, то у вашому договорі купівлі-продажу сусід повинен бути вказаний як співласник.