Сторінка 1 з 19

Інвентаризація землі

Додано: 15 жовтня 2008 17:01
Sema
Привіт колеги!! Зіткнувся з інвентаризацією і поняв що я мало про це знаю! Як всі говорят що це та сама приватизація тільки слова міняються, так воно і є але ж....! :) так от могли б ви допомогти ось в чому: потрібні будь які нормативні документи, інструкції по виконанню робіт, зразки тех доків, будь яка інфа!! заздалегідь дякую!

Re: Інвентаризація землі

Додано: 16 жовтня 2008 00:10
dexter3000
http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/m ... g=z0522-97
А тут - http://dkzr.gov.ua/terra/control/uk/pub ... t_id=88998 - БАЗОВЕ ТЕХНІЧНЕ ЗАВДАННЯ на розроблення технічної документації із землеустрою по проведенню робіт з інвентаризації земель

Re: Інвентаризація землі

Додано: 16 жовтня 2008 00:16
zemkov
dexter3000 писав:А тут - http://dkzr.gov.ua/terra/control/uk/pub ... t_id=88998 - БАЗОВЕ ТЕХНІЧНЕ ЗАВДАННЯ на розроблення технічної документації із землеустрою по проведенню робіт з інвентаризації земель
гм. Я думав, що це стосується тільки сільськогосподарських підприємств...

Re: Інвентаризація землі

Додано: 16 жовтня 2008 17:14
Sema
дякую за допомогу! так то воно так!! але в деяких випадках і приватні ділянки стосується! наприклад при накладках....!

Re: Інвентаризація землі

Додано: 16 жовтня 2008 17:23
Sema
zemkov писав: гм. Я думав, що це стосується тільки сільськогосподарських підприємств...
силку ще раз плізз!

Re: Інвентаризація землі

Додано: 20 жовтня 2008 10:59
4elove4ek
ссилка не працює :(

Re: Інвентаризація землі

Додано: 20 жовтня 2008 11:08
Oleg
4elove4ek писав:ссилка не працює :(
Sema писав:силку ще раз плізз!
так в першому ж повідомленні: http://dkzr.gov.ua/terra/control/uk/pub ... t_id=88998

Re: Інвентаризація землі

Додано: 21 жовтня 2008 10:12
Sema
ооо!!! точно сенкс! якщо є ще якась інформація, будь-якого характеру, викладайте плизз!

Re: Інвентаризація землі

Додано: 11 листопада 2008 11:18
Volodar
Запитання: Чи може техдок із землеустрою про проведення робіт із інвентаризації земель на території квартала чи частини нас.пункту бути підставою для встановлення меж земельної ділянки(яка не надана) в натурі (на місцевості), і відповідно бути надана без розроблення проекту відведення за ст. 123 ЗКУ. Звичайно цільове призначення всіх земель, що інвентаризуються (наприклад) - землі житлової та громадської забудови.
Яка ще документація може слугувати підставою для винесення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)?
Наприклад, містобудівна - проект розподілу території??? чи може містобудівне обгрунтування - там також визначається необхідна земельна ділянка з привязкою до місцевості???

Re: Інвентаризація землі

Додано: 11 листопада 2008 13:16
werewolf
Volodar писав:Запитання: Чи може техдок із землеустрою про проведення робіт із інвентаризації земель на території квартала чи частини нас.пункту бути підставою для встановлення меж земельної ділянки(яка не надана) в натурі (на місцевості), і відповідно бути надана без розроблення проекту відведення за ст. 123 ЗКУ.
Найбільший прикол в тому, що ЗУ "Про землеустрій" не відносить таку тех. документацію до землевпорядної! Ми використовуємо матеріали інвентаризації для встановлення меж тільки у випадках "відщеплення" земель, які знаходяться у власності або користуванні певної особи (тобто, при зменшенні площі раніше наданих земель). Наприклад, при приватизації громадянами ділянок садових товариств, добровільній відмові від користування промислових чи інших підприємств і т.д. Але при наданні земельної ділянки - треба робити проект відведення.
Volodar писав:чи може містобудівне обгрунтування - там також визначається необхідна земельна ділянка з привязкою до місцевості???

Не може. Містобудівне обгрунтування визначає місцерозміщення, необхідність площі і форми. А встановлює і закріплює межі ділянки в натурі - землеустрій.

Re: Інвентаризація землі

Додано: 11 листопада 2008 16:26
Volodar
werewolf писав:Ми використовуємо матеріали інвентаризації для встановлення меж тільки у випадках "відщеплення" земель, які знаходяться у власності або користуванні певної особи (тобто, при зменшенні площі раніше наданих земель). Наприклад, при приватизації громадянами ділянок садових товариств, добровільній відмові від користування промислових чи інших підприємств і т.д. Але при наданні земельної ділянки - треба робити проект відведення.
Так в цьому ж і "прикол" - проект відведення не робиться коли межі зем.ділянки встановлені
werewolf писав:
Не може. Містобудівне обгрунтування визначає місцерозміщення, необхідність площі і форми. А встановлює і закріплює межі ділянки в натурі - землеустрій.
Ото ж, містобудівне обгрунтування - місцерозміщення, площа і форми встановлені. Далі (землеустрій) розробляється тех.док із встанолення меж і надання.

Re: Інвентаризація землі

Додано: 03 березня 2009 15:20
Егор
Volodar писав:Запитання: Чи може техдок із землеустрою про проведення робіт із інвентаризації земель на території квартала чи частини нас.пункту бути підставою для встановлення меж земельної ділянки(яка не надана) в натурі (на місцевості), і відповідно бути надана без розроблення проекту відведення за ст. 123 ЗКУ. Звичайно цільове призначення всіх земель, що інвентаризуються (наприклад) - землі житлової та громадської забудови
Может.
Только сложнее в кварталах стихийной застройки где первоотводов не было, там инвентаризацией не решить. Кроме того, в таком случае отсутствует "целевое назначение" (оно никогда не устанавливалось).
Вот еще интересная документация: ст. 55 закона "О землеустройстве" документація із землеустрою щодо встановлення меж житлової та громадської забудови розробляється у складі генерального плану населеного пункту, проектів розподілу територій і є основою для встановлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості).
Мне лично не понятно одно....
если мы будем идти таким путем ... т.е. делать инвентаризацию необходимо ли при ней изготавливать еще техдок по установлению границ или вопросы видновлення (встановлення) меж решать в "материалах инвентаризации" и их утверждать.

Re: Інвентаризація землі

Додано: 03 березня 2009 17:56
Volodar
Егор писав: Мне лично не понятно одно....
если мы будем идти таким путем ... т.е. делать инвентаризацию необходимо ли при ней изготавливать еще техдок по установлению границ или вопросы видновлення (встановлення) меж решать в "материалах инвентаризации" и их утверждать.
Моя (а може не моя??) ідея заключається в тому, щоб "оминути" проект відведення, а саме 1. Інвентаризація або проект розподілу. 2. Технічка щодо встановлення меж - звідси цільове і межі встановлені, отже, - технічка щодо скадання документів, що посвідчують ... І opleski

Re: Інвентаризація землі

Додано: 03 березня 2009 21:52
Егор
Правильные мысли... меня только смущает вопрос "целевого назначения".. оно как бы должно уже быть установлено, что б не делать проект.
Ок, а если участок ранее никогда не отводился нужно делать инвентаризацию или можно обойтись техничкой по установлению границ сразу (типа вот участок "сформирован" и усьо).
Если ранее давался, тогда восстановление границ делается в рамках работ по инвентаризац.
Действительно .. в идеале заказчик таких работ лучше б был орган местного самоуправления, плательщик - гражданин.

Re: Інвентаризація землі

Додано: 30 березня 2009 16:54
zanoza
подскажите, чем при инвентаризации земель регламентируется разделение земель? то есть как разделить - где относится проход-проезд к зданию "земли промышленности", а где это отдельно "земли транспорта"?

Re: Інвентаризація землі

Додано: 30 березня 2009 19:40
dexter3000
zanoza писав:подскажите, чем при инвентаризации земель регламентируется разделение земель? то есть как разделить - где относится проход-проезд к зданию "земли промышленности", а где это отдельно "земли транспорта"?
http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/m ... g=z0788-98

Re: Інвентаризація землі

Додано: 31 березня 2009 09:06
zanoza
т.е. все, что находится на территории предприятия, идет как земли промышленности кроме "земель, зайнятих поточним будівництвом та відведених під будівництво, на яких будівництво не розпочате", да? а зеленые насаждения?
видела документацию, где территория предприятия разбита так, что под магазин на территории - земли коммерции, под цеха - прмышленности, под дорогу и стоянку - земли транспорта. получается, это неправильно?
они на основании этой разбивки рассчитывают величину нормативной оценки участка предприятия, с применением соответсвенно коэффициентов. это правильно?

Re: Інвентаризація землі

Додано: 31 березня 2009 20:07
dexter3000
zanoza писав:видела документацию, где территория предприятия разбита так, что под магазин на территории - земли коммерции, под цеха - прмышленности, под дорогу и стоянку - земли транспорта. получается, это неправильно?
Очень правильно. Потом легче отбиваться, если будут шить нецелевое использование.

Re: Інвентаризація землі

Додано: 01 квітня 2009 14:01
zanoza
а если вопрос не в целевом, вопрос - для расчета земельного налога.
утверждают, что налог должен рассчитываться исходя из того, что функциональный коэффициент должен применяться по коду статистики, т.е. промышленность, на весь участок. без разбивки по функциональному использованию земель. чем аргументировать? лучше всего - официальный источник какой-нибудь.
и судя по выложенной выше инструкции по заполнению ф 6-зем - там тоже написано, что участок предприятия не бьется на отдельные зоны (если я правильно поняла).

хотя это уже наверное больше относится к теме "Плата за землю"?

Re: Інвентаризація землі

Додано: 06 травня 2009 19:51
Сергуня1
dexter3000 писав: Очень правильно. Потом легче отбиваться, если будут шить нецелевое использование.
Стосовно магазину, цехів, зрозуміло, але чому внутрішні дороги та стоянки - землі транспорту, на мою думку легше було б залишити землі під проходами та проїздами у основному цільовому - промисловість.
Бо якщо захочуть розширятись за рахунок цих земель саме ж підприємство, то легше і менш проблемно.

Re: Інвентаризація землі

Додано: 09 лютого 2010 11:48
Laura
Колеги,

допоможіть розібратися із такою непростою ситуацією.
Людина придбала за договором купівлі-продажу земельну ділянку ділянку площею 0,0773 га з загальної площі 0,3311 га.
Назвати цю ділянку частиною не можна, тому що на державному акті старого зразку намальовано дві діляночки,сумарна їх площа складає саме 0,3311 га, і одна із них - 0,0773 га, а інша - 0,2538 га.
Далі найцікавіше. В державному акті написано: землю передано для ведення ОПГ-0,0811га, обслуговування житлового будинку - 0,2500 га. Значить, по задумці виконавця, частина другого кусочку (0,2538), а саме 0,0038 га призначена для ОПГ.
Але ТОЗР для цієї угоди видав довідку, в якій написав обидва призначення. Нотаріус, не довго думаючи, теж вписав в договір два призначення. Виправити це він не може, оскільки в довідці два призначення.
Які Ви бачите шляхи вирішення цього питання? Ось мої:
1) Виготовити теніхнічну документацію з двома призначеннями, наприклад, 0,0600 га - для обслуговування житлового будинку і 0,0173 га - для ОПГ (від балди). І Виготовити два державних акти. Мінус цього варіанту - зростають витрати, та й не зовсім правильно, адже купляв він ділянку для ОПГ.
2) Запропонований замовником варіант (підказали в райземі) - зробити "інвентаризацію ділянки". Після цього вони можуть пропустити документи. Можливо, цей варіант дійсно найоптимальніший, але як робити інвентаризацію ділянки в такому разі я не знаю - підкажіть та роз'ясніть, яка процедура і чим регламентована?
Покритикуйте або доповніть, будь-ласка, ці варіанти або запропонуйте інші, буду вдячна за будь-які коментарі.

Re: Інвентаризація землі

Додано: 09 лютого 2010 12:48
Volodar
Laura писав:Колеги,

допоможіть розібратися із такою непростою ситуацією.
Людина придбала за договором купівлі-продажу земельну ділянку ділянку площею 0,0773 га з загальної площі 0,3311 га.
Назвати цю ділянку частиною не можна, тому що на державному акті старого зразку намальовано дві діляночки,сумарна їх площа складає саме 0,3311 га, і одна із них - 0,0773 га, а інша - 0,2538 га.
Далі найцікавіше. В державному акті написано: землю передано для ведення ОПГ-0,0811га, обслуговування житлового будинку - 0,2500 га. Значить, по задумці виконавця, частина другого кусочку (0,2538), а саме 0,0038 га призначена для ОПГ.
Але ТОЗР для цієї угоди видав довідку, в якій написав обидва призначення. Нотаріус, не довго думаючи, теж вписав в договір два призначення. Виправити це він не може, оскільки в довідці два призначення.
Які Ви бачите шляхи вирішення цього питання? Ось мої:
1) Виготовити теніхнічну документацію з двома призначеннями, наприклад, 0,0600 га - для обслуговування житлового будинку і 0,0173 га - для ОПГ (від балди). І Виготовити два державних акти. Мінус цього варіанту - зростають витрати, та й не зовсім правильно, адже купляв він ділянку для ОПГ.
2) Запропонований замовником варіант (підказали в райземі) - зробити "інвентаризацію ділянки". Після цього вони можуть пропустити документи. Можливо, цей варіант дійсно найоптимальніший, але як робити інвентаризацію ділянки в такому разі я не знаю - підкажіть та роз'ясніть, яка процедура і чим регламентована?
Покритикуйте або доповніть, будь-ласка, ці варіанти або запропонуйте інші, буду вдячна за будь-які коментарі.
При купівлі-продажу виконується експертна оцінка земельної ділянки, в т.ч. окремо по цільовим призначенням. Також ватро отримати додаткову довідку з ТОЗР про розподіл площ земельної ділянки за цільовим призначенням. Принципом "від балди" тут не варто користуватися. Логічно: потрібно змінювати довідку з ТОЗР і йти знову до нотаруса. Втрати відшкодовувати за рахунок винного в суді. Інший варіант (але це не вихід із ситуації): взяти довідку з ТОЗР (виписку з попередньої техдок), що це землі ОСГ і видати ДА - відповідальність переклати на ТОЗР, який буде підписувати держакт.

Re: Інвентаризація землі

Додано: 09 лютого 2010 17:22
Laura
Volodar писав:потрібно змінювати довідку з ТОЗР і йти знову до нотаруса.
Було б чудово, але ж знаєте як прискіпливо ставляться нотаріуси до документів. Припустимо отримаємо нову довідку з правильним призначенням, але ж вона буде видана чинною датою. Які дії нотаріуса після цього? Додаткова угода до договору "викласти п.__ договору в такій редакції:____"? По суті, довідка видана пізніше укладення договору і ділянка вже не належить попередньому власнику. Наскільки правомірна така довідка? Чи може управління написати листа нотаріусу, що треба зробити додаткову угодудо договору купівлі-продажу, тому що була допущена неточність у висновку такому-то, а правильно буде так-то? (Щось я замріялась)..

Re: Інвентаризація землі

Додано: 11 липня 2010 21:36
Romasyshyn
Допоможіть будь-ласка в наступній ситуації.
Необхідно провести інвентаризацію земель що знаходяться за межами населеного пункту.
При пошуку нормативної бази з'ясувалось що це питання законодавчо не врегульовано (принаймні я нічого не знайшов).
Підкажіть будь-ласка чим керуватись при проведенні інвентаризації земель, які знаходяться за межами населеного пункту крім ст. 35 ЗУ "Про землеустрій". Цікавить конкретний порядок, або вразі його відсутності роз'яснення щодо можливості застосування Положення про земельно-кадастрову інвентаризацію земель населених пунктів за аналогією закону.

Re: Інвентаризація землі

Додано: 12 липня 2010 10:25
Volodar
Romasyshyn писав:Допоможіть будь-ласка в наступній ситуації.
Необхідно провести інвентаризацію земель що знаходяться за межами населеного пункту.
При пошуку нормативної бази з'ясувалось що це питання законодавчо не врегульовано (принаймні я нічого не знайшов).
Підкажіть будь-ласка чим керуватись при проведенні інвентаризації земель, які знаходяться за межами населеного пункту крім ст. 35 ЗУ "Про землеустрій". Цікавить конкретний порядок, або вразі його відсутності роз'яснення щодо можливості застосування Положення про земельно-кадастрову інвентаризацію земель населених пунктів за аналогією закону.
Наш любий Держкомзем передбачає два види інвентаризації:
1. Ви вже згадували - земельно-кадастрова інвентаризація земель населених пунктів - але на такі роботи ніколи не вистачає грошей.
2. Якась-така інвентаризація земель (нагадує інвентаризацію завскладом). Колись вимагали щоквартально, навіть здавали річний звіт по формі 1-зем (якщо не підводить память). Принцип такої інвентаризації: скільки земель використовуються, скільки не використовується і т.д. Це робиться "на око" головними та провідними спеціалістами райзему.