Плюси і мінуси AutoCAD

Тут для студентів! Запити на допомогу, літературу, сама допомога і інше!
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
kris
Повідомлень: 2
З нами з: 03 березня 2015 19:54
Репутація: 0
Область: Чернівецька
Місце роботи: Інше

Плюси і мінуси AutoCAD

Повідомлення kris »

Хтось може написати всі переваги і недоліки використання AutoCAD в землеустрої?
Чим детальніше, тим краще))
Аватар користувача
Nat
Спец
Спец
Повідомлень: 1120
З нами з: 10 грудня 2007 16:16
Репутація: 3
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Інше

Re: Плюси і мінуси AutoCAD

Повідомлення Nat »

kris писав: Хтось може написати всі переваги і недоліки використання AutoCAD в землеустрої?
Чим детальніше, тим краще))
Попрацюйте з форумом і самі зробіть висновки ;-)
Аватар користувача
Chernov
Спец
Спец
Повідомлень: 2237
З нами з: 26 грудня 2007 08:13
Репутація: 18
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Re: Плюси і мінуси AutoCAD

Повідомлення Chernov »

AutoCAD - это прежде всего - чертилка.
Правда, за последнее время сильно усовершенствованная, навороченная в смысле дополнительных ГИС функций, однако смысла это не меняет. Изначальный карандаш всегда карандашом и останется, встрой ты в него хоть суперкомпьютер.
Популярность этой конструкторско-чертежной программы в Украинском землеустройстве обусловлена низким уровнем интеллекта основных субъектов процесса. Для большинства из них ГИС - это совершенно абракадабрная абревиатура. А вот чертеж - вещь понятная. Раньше под спичечный коробок или офицерскую линейку чертили - теперь со скрипом освоили электронную чертилку. Прогресс, б...му....
Поэтому, если Вы только начинаете свой путь в сфере земельных отношений - бегите, как черт от ладана, от AutoCAD
Кстати, все вышесказанное относится и к Диджиталсу, но в меньшей степени.
И агитировать против него не буду, но не буду и за.
К Вашим услугам смешная по цене ГИС-6, бесплатный ныне Гео- какеготамсейчаснепомню, ах да- проект. Для пытливого ума - АркГИС, для закоренелых халявщиков КуГИС. Но только не КАД. Любой, не только AutoCAD .
Zemelja
Спец
Спец
Повідомлень: 253
З нами з: 13 листопада 2009 12:44
Репутація: 31
Область: Харківська
Місце роботи: Інше

Re: Плюси і мінуси AutoCAD

Повідомлення Zemelja »

Chernov писав: низким уровнем интеллекта основных субъектов процесса
«Не судите, да не судимы будете, ибо каким судом судите, таким будете судимы; и какою мерою мерите, такою и вам будут мерить».
Chernov писав: К Вашим услугам смешная по цене ГИС-6
Нет и не может быть единого программного средства, в рамках которого
существует технология решения всех вопросов Землеустройства.

Именно с большой буквы. То что делается сейчас - потуги
Аватар користувача
Chernov
Спец
Спец
Повідомлень: 2237
З нами з: 26 грудня 2007 08:13
Репутація: 18
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Re: Плюси і мінуси AutoCAD

Повідомлення Chernov »

Zemelja писав: Не судите, да не судимы будете,
А я и не сужу.
Жизнь судит.
Имеющий глаза да увидит.
А утверждающий обратное пусть попытается объяснить, как высокоинтеллектуальные землеустроители умудрились создать для себя те условия, в которых работают. Во всех сферах - от ПО до документооборота и оплаты труда.
Zemelja писав: технология решения всех вопросов Землеустройства.
Именно с большой буквы.
О существовании такой отрасли знаний, как "землеусторйство" (с любой буквы) даже и не подозревают в большинстве цивилизованных стран. Про кадастр знают, про геодезию тоже, а вот про землеусторйство -нет! Видать в силу узости своего интеллекта, по сравнению с его широтой у экс-совковых специалистов.
Но при этом очень неплохо живут. И не занимаются ежедневным изнурительным сексом с НКС, экспертизой и прочими высокоинтеллектуальными порождениями громадного умища отечественных землеустроителей....

Відправлено через 19 хвилини 9 секунди:
Но, чтобы не обвинили в офтопе еще раз отвечу на вопрос темы.
Для решения задач, связанных с действующими процедурами отвода земельных участков желательно использовать не КАД а ГИС системы. Совет основан на более чем 20-летнем опыте работы с самыми разнообразными программными продуктами, включая упомянутые выше. Причем не в ознакомительном режиме. У разных заказчиков были разные требования к формату конечного продукта. В их числе были и AutoCAD, и Диджиталс и АркГИС, и ГИС-6 из проприентарных и большое количество систем с открытым кодом.
И мой совет повторно - не связывайтес с AutoCAD. Вернее уметь с ним работать необходимо, но в означенной сфере деятельности малоэффективно.
Parcel
Спец
Спец
Повідомлень: 805
З нами з: 01 березня 2011 10:41
Репутація: 117
Область: Волинська

Re: Плюси і мінуси AutoCAD

Повідомлення Parcel »

для землевпорядкування треба розглядати не голий автокад, а якісь його надбудови - Map або LDD
а по темі скажу, що в автокада тільки один мінус - це його ціна
а головний плюс - це те, що в ньому можна зробити все, що завгодно

а якщо нічого крім присадибок не збираєтесь робити, то беріть ГІС6, він добре для цього підходить, але нічого серйозного в ньому зробити не вийде
ZIC
Спец
Спец
Повідомлень: 1094
З нами з: 14 травня 2010 17:36
Репутація: 7
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Re: Плюси і мінуси AutoCAD

Повідомлення ZIC »

Chernov писав: Популярность этой конструкторско-чертежной программы в Украинском землеустройстве обусловлена низким уровнем интеллекта основных субъектов процесса
Трохи провокаційно, нарахунок субєктів...
Я б добавив... В цю автокадівську "колію" нинішні землевпорядники влізли з початком земельної реформи, коли в рази і десятки разів зросли обсяги роботи, яку вручну вже і неможливо було робити, і не було сенсу, бо зявились компютери, готові працювати з САПР і ГІС. Але перші були зайоміші тим, хто займався оформленням креслярсько-конструкторської документації. Тоді ж добавили ЛІСПовські "прибамбаси" для паювання примітивного та оформлення деяких складових проектної документації. Дальший вал робіт тільки більше затягнув в цю колію тодішніх землевпорядників і геодезистів...
А далі пішов працювати "ефект колії"... "Чего тут думать, - тут прыгать надо!". Головне - швидше наклепати більше документації, щоб заробити лишню гривню. І - щоб воно на роздрукованих планах гарно виглядало!
А більшого на той час ніхто і не вимагав... І всякі спроби освоїти інший продукт сприймались керівниками і "гуру" автоматизації тих хвірм - як саботаж...
Chernov писав: Для решения задач, связанных с действующими процедурами отвода земельных участков желательно использовать не КАД а ГИС системы.
Якраз для цих цілей (проектантами) АвтоКад ще використовується і буде якийсь час (до драконівського контролю за ліцензіями на ПО). А от для ведення державного земельного кадастру та управління земельними ресурсами використовувати АвтоКад не тільки не можна, це навіть злочинно! Тут альтернативи ГІС-системам нема!
Chernov писав: не связывайтес с AutoCAD. Вернее уметь с ним работать необходимо, но в означенной сфере деятельности малоэффективно
Працювати з ним достатньо тільки для вміння відкрити і подивитись як виглядає та Халтура, яку вам здають в автокаді, щоб потім можна було хоч якось розібратись при імпорті в ГІС-системи... Більше - тільки на шкоду!
Приведу приклад.
1. Зараз деякі розробники містобудівної документації роблять генплани та зонування в ГІС. Але - чисто по Автокадівському! Відкриваєш - виглядає красиво, розфарбовано, з написами... Шукаєш атрибутику в базі даних до шарів, а її - нема. Полігонів, там де тільки вони повинні бути - нема, є тільки "спагетті" з окремих відрізків ліній...
2. Є дежкомземівські СОУ з правилами розробки, погодження та затвердження документації з грошової оцінки населених пунктів. В них розписані вимоги до графічної частини, яка повинна розроблятись виключно в ГІС і здаватись в паперовому та електронному вигляді. Там розписано все - які шари повинні бути, які атрибутивні поля, що у вигляді полігонів, а що - полілініями... Ну і що з того? Маса фірм як робила все в автокаді зі всіми згаданими вище мінусами, так і робить. І експертизу проходить як на рівні області, так і в ДЗА... А потім щоб застосувати всю ту халтуру для програми автоматичного розрахунку НГО в рай/міськвідділі - треба все переробляти...
Аватар користувача
Chernov
Спец
Спец
Повідомлень: 2237
З нами з: 26 грудня 2007 08:13
Репутація: 18
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Re: Плюси і мінуси AutoCAD

Повідомлення Chernov »

ZIC писав: Відкриваєш - виглядає красиво, розфарбовано, з написами... Шукаєш атрибутику в базі даних до шарів, а її - нема. Полігонів, там де тільки вони повинні бути - нема, є тільки "спагетті" з окремих відрізків ліній.
Ось і я про те саме. Те ж саме творять і в Діджіталсі. Усе від високого інтелекту... facepalm
Kurilov
Admin
Admin
Повідомлень: 1170
З нами з: 11 травня 2012 18:16
Репутація: 691
Область: Харківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Плюси і мінуси AutoCAD

Повідомлення Kurilov »

Chernov писав: Для решения задач, связанных с действующими процедурами отвода земельных участков желательно использовать не КАД а ГИС системы.
Себто для того, аби робити проект відведення однієї земельної ділянки, приміром, для садівництва треба використовувати саме, тільки, виключно - потрібне підкреслити... АркГІС? При всій повазі до оної (тримаючи при цьому в умі її вартість), вам не здається, що це трохи, як там кажуть, із гармати на горобців стріляти?

Моє бачення таке: розроблення робіт, що передбачені пп. "а" - "г", "е" -"з", "ї" ст. 25 ЗУ "Про землеустрій", роботи з оцінки земель, топографічне картографування, серйозні геодезичні роботи абощо має виконуватися виключно за допомогою ГІС-інструментарію. Прості, назвемо їх так, землевпорядні роботи - за дещо спрощеною процедурою, але за умови належного виконання всіх інших (геодезичних, приміром) вимог.

Простий приклад. Проведення паювання земель в Харківській області за допомогою програмного продукту Теонтах було, як би сказати, сумнівним із точки зору здорового глузду. Як можна паювати землю без урахування тієї ж крутизни землі - велике питаннячко до землевпорядників, що робили таке. Тому досвід організації п. Чернова із застовуванням АркГІСу в таких роботах - більш ніж цікавий.

Анекдот у тему. В одному із профільних землевпорядних вишів студентів фотограмметрії навчають за використанням АвтоКАДу.
Аватар користувача
Chernov
Спец
Спец
Повідомлень: 2237
З нами з: 26 грудня 2007 08:13
Репутація: 18
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Re: Плюси і мінуси AutoCAD

Повідомлення Chernov »

kurilov писав: студентів фотограмметрії навчають за використанням АвтоКАДу.
Бо в Україні фахівців з Ердасу, Геоматіки або Фотомоду можна перерахувати на пальцях однієї руки.
А відчизняна Дельта коштує непід'ємних грошей.
kris
Повідомлень: 2
З нами з: 03 березня 2015 19:54
Репутація: 0
Область: Чернівецька
Місце роботи: Інше

Re: Плюси і мінуси AutoCAD

Повідомлення kris »

Parcel писав: для землевпорядкування треба розглядати не голий автокад, а якісь його надбудови
і як, на вашу думку? Map чи Civil? Що краще?
Parcel
Спец
Спец
Повідомлень: 805
З нами з: 01 березня 2011 10:41
Репутація: 117
Область: Волинська

Re: Плюси і мінуси AutoCAD

Повідомлення Parcel »

kris писав: і як, на вашу думку? Map чи Civil? Що краще?
Map входить в Civil, а тому Map будете мати у будь-якому випадку
якщо плануєте працювати з рельєфом, то потрібен Civil однозначно (якщо плануєте користуватись Geonics, то йому теж потрібен Civil)
і НАЙГОЛОВНІШЕ - потрібні, як сказав ZIC, ЛІСПовські "прибамбаси" :)
Аватар користувача
Kitsmaniuk
Спец
Спец
Повідомлень: 461
З нами з: 12 березня 2011 11:28
Репутація: 147
Область: Чернівецька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Плюси і мінуси AutoCAD

Повідомлення Kitsmaniuk »

Parcel писав: і далі:

наступне:
- не треба нічого переробляти, треба витримати за допомогою "ПРИБАМБАСІВ" (які пишуться на lisp) - які шари повинні бути, які атрибутивні поля, що у вигляді полігонів, а що - полілініями..., а все інше - це справа техніки... знайшов ділянку, "клікнув" по ній - і отримав вихідні дані, які автоматично переносяться в довідку. При цьому наголошую треба витримати атрибутивні поля, що у вигляді полігонів, а що - полілініями. і т.д...... в ньому можна зробити все, що завгодно
Відповісти