GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Програми, які допомагають нам у роботі. Бажаєте рекламувати свій бізнес? Ставайте сонсором вказаного розділу.
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!

Чому ГІС6 не підтримує формат трансформаційного поля *gsb Ntv2?

Я не знаю.
7
27%
Розробник не зацікавлений в розвитку програми.
5
19%
Для чого цей файл?
10
38%
Я просто користуюсь, не задумуюсь.
0
Немає голосів
Трансформую чим попало, і паралельно користуюсь програмою.
4
15%
 
Всього голосів: 26

Аватар користувача
Oleg
Спец
Спец
Повідомлень: 2311
З нами з: 03 квітня 2007 11:55
Репутація: 82
Область: Волинська
Місце роботи: Інше

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Oleg »

Ну, Гуру-Гісовці morgny - підказуйте:

Код: Виділити все

Підкажіть як в ГІСі виставити, щоб обчислення площі в га., якщо заокруглено до 4 знаків - так же й показувало в  кв.м.. Тобто - наприклад - 1,0843га. Показує в квадратах 10843,55. Як зробити щоб рахував тільки 10843? І чи якщо так можливо виставити - то чи не буде Гіс заокруглювати в 10844? 
ПиСи
Починаю вивчати Гіс Sorri
Аватар користувача
LStrike
Спец
Спец
Повідомлень: 199
З нами з: 03 травня 2010 14:56
Репутація: 114
Область: Чернігівська

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення LStrike »

geopos, працюєм по принципу "інструкція для слабаків"? :)
Переглянте матеріали. Особливо відео.
Ось наприклад тут: https://www.youtube.com/watch?v=7xd1wyrhiac як Ви виразились з туєвої кучі точок проектується ділянка.
geopos писав: як бути коли якась лінія нашого полігону (який в даний момент збирається) повинна бути перпендикулярна/паралельна або точка полігону повинна ловити пересічення/"уявне пересічення"?
Хоч паралельно, хоч перпендикулярно, хоч сбоку :) Все є! Чесно Вам кажу ).
Аватар користувача
Denver
Спец
Спец
Повідомлень: 1355
З нами з: 07 червня 2010 18:10
Репутація: 114
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Denver »

geopos,
Не по темі
Так швидко хочете перевчитися)) Відчуття ніби вже в четвер потрібно на роботу виходити 5+5=?
 ! Повідомлення з: Denver
Перед тим, як задати питання скористайтеся пошуком по форуму. 90% тем вже обговорювалося чи обговорюється.
Аватар користувача
LStrike
Спец
Спец
Повідомлень: 199
З нами з: 03 травня 2010 14:56
Репутація: 114
Область: Чернігівська

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення LStrike »

Ну, спірне твердження. Нам все таки не торгівельні центри проектувати потрібно. А присадибки, масив розпаювати, лепи... все робиться і досить просто.
Parcel
Спец
Спец
Повідомлень: 805
З нами з: 01 березня 2011 10:41
Репутація: 117
Область: Волинська

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Parcel »

LStrike писав: А присадибки, масив розпаювати, лепи... все робиться і досить просто.
на ютуб каналі ГІСа є відео як "проектується" ЛЕП, слово "проектується" беру в лапки, бо насправді це більше схоже на якийсь творчий політ фантазії, бо ніякого відношення до ДБН не має. так от, якби я з такою швидкість проектував ЛЕП, то мене б давно з роботи вигнали :)
паювати в ГІСі не доводилось нічого сказити доброго чи поганого не можу, ну а для присадибок підходить

вся суть проектування в тому, що треба постійно щось переробляти, мати під рукою по декілька варіантів проекту, а для ГІСа це просто кошмар
Аватар користувача
NickS
Спец
Спец
Повідомлень: 1150
З нами з: 07 квітня 2008 15:09
Репутація: 187
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення NickS »

geopos писав: як з цієї ситуації вийти без інструментів: прямокутники, ортогональні обєкти як в Діджиталі на вкладці Сбор шаблони? як бути коли якась лінія нашого полігону (який в даний момент збирається) повинна бути перпендикулярна/паралельна або точка полігону повинна ловити пересічення/"уявне пересічення"?
Якраз вікно "Камеральні функції" і створене для проектування та обрахувань. Біля списку шарів зліва є дві кнопки зі списками:
- лівіша передбачає список функцій з полігонами;
- правіша з точками;
І як Ви зазначаєте, що ГІС працює лише з полігонами, як я здогадався - з примітивами ні, виникає питання як мені привести ці всі обєкти до полігонів? Може вищевказані інструменти шукати в камеральних функціях?
Дякую
Є об'єкти які можуть бути лише полігонами: контур ділянки, угіддя, агрогрупи, оренда, сервітути, обмеження... А є об'єкти які являють собою примітиви, точки і лінії - це косметичні об'єкти. Тому, якщо Ви хочете імпортувати із автокаду контур ділянки, то в автокаді він має бути зроблений як замкнений полігон, а не як група відрізків. Часто в автокаді малюють ділянки як завгодно - не задумуючись над суттю полігонів (з відрізків, одна лінія може являти собой сторони декількох ділянок і т.д.). Для друку це нормально, а для подальшої роботи в ГІС-системі - це не прийнятно, тому доведеться в автокаді такі речі перетворювати на полігони. Але якщо мова йде просто про примітиви, то такі речі теж можна імпортувати.

Відправлено через 4 хвилини 37 секунди:
Parcel, у невмілого руки не болять. Свої знання ви вже давно показали, можете не старатись.
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
geopos
Спец
Спец
Повідомлень: 114
З нами з: 12 лютого 2008 12:21
Репутація: 2
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення geopos »

Дякую, я бачив на відео, яку раніше дав LStrike. Поки що не вдалось встановити SQL2008 на Вин10 із-за локалізації, то Брандмауер потрібно настроїти порти, нехватає часу, тому задаю стільки непотрібних питань на основі побаченого два дня тому назад на ХР.

В загальному неприємне враження від програми потрохи стає все більш позитивним: страхи як я буду працювати зникають (тут и к бабке не ходи NoNo ). Не бийте, але зауваження є, хоча вони основані тільки на просмотрі відео і півгодини користування програмою:
- немає логіки - маю наувазі за частину "рисовалки" - подобається вам чи ні, но можна сказати еталоном є Кад програми. Ось чому з іншими програмами в мене ніколи не виникало особливих проблем в їх вивченні.
- наліплено всього в кучі, очі розбігаються, добре хоч хінти є.
- підстаркуватий інтерфейс - на велике щастя я не хіпстер, але С. Джобс за такий інтерфейс точно поругав би )). Мені байдуже по якій кнопці клацати, а ось моїй підсвідомості навпаки. Знаю, що вся справа в Делфі, яку ви використовуєте і переписувати під нову, ох як важкувато буде. Гарно було б перенести це все "Ленту".
NickS писав: Parcel, у невмілого руки не болять. Свої знання ви вже давно показали, можете не старатись.
Ого! Жорстко...
Parcel
Спец
Спец
Повідомлень: 805
З нами з: 01 березня 2011 10:41
Репутація: 117
Область: Волинська

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Parcel »

geopos писав: - наліплено всього в кучі, очі розбігаються, добре хоч хінти є.
від цієї "наліпленості" в багатьох може промайнути думка: "вау, скільки тут функцій, тут напевно можна зробити що завгодно", але з часом починаєш розуміти, що від цих "свістєлок-пєрдєлок" толку - нуль.
якщо привести аналогію, то це крутий смартфон з купою різних функції і аплікацій, але який дзвонить через раз.
geopos писав: Ого! Жорстко...
Nicks - представник розробника, тому його ставлення до критики свого продукту всім зрозуміле.
Аватар користувача
NickS
Спец
Спец
Повідомлень: 1150
З нами з: 07 квітня 2008 15:09
Репутація: 187
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення NickS »

geopos писав: Ого! Жорстко...
Просто в цього кадра своя мета. Не запитати, а "посрати".

Відправлено через 6 хвилини 33 секунди:
geopos писав: - немає логіки - маю наувазі за частину "рисовалки" - подобається вам чи ні, но можна сказати еталоном є Кад програми.
Не сперечаюсь, що по частині малювання GIS6 значно програє AutoCAD. Тут нічого сперечатись. Якби ми мали таку кількість програмістів... але тоді б вартість GIS6 була наближена до AutoCAD, тобто в раз 10 більше.

Стосовно платформи, у нас є продукти "GIS6 Web Edition" та "GIS6 Flex Edition", з якими можна працювати на будь-якій платформі, де є браузери. Єдине що, він трохи обмежений в плані камеральних фукнцій і проектування.

http://shels.com.ua/gis6web.htm
Parcel
Спец
Спец
Повідомлень: 805
З нами з: 01 березня 2011 10:41
Репутація: 117
Область: Волинська

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Parcel »

NickS писав: Просто в цього кадра своя мета. Не запитати, а "посрати".
в мене, як у користувача вашого продукту, може бути своя точка зору, сформована шляхом щоденної боротьби з ГІСом :)
а так як програма у нас ліцензована і платимо ми вам за неї гроші, то будь трохи ввічливіший, щоб не відвертати потенційних покупців
Дмитро94
Повідомлень: 1
З нами з: 08 жовтня 2015 10:27
Репутація: 0
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Дмитро94 »

Чи є відео уроки про те як в GIS6 створювати обмінні файли?
geopos
Спец
Спец
Повідомлень: 114
З нами з: 12 лютого 2008 12:21
Репутація: 2
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення geopos »

На форумі Гісу нічто не відповідає тому...
Добрый день!
Я только осваиваю ГИС и главное нужно это сделать очень быстро.
Моя первая задача. Из обменника ИН4 создать хМЛ и книжку. Книжку пока бог с ней... путем тыкания по кнопкам импортировал в базу запись с ИН4, ввел там инфу. Сделал экспорт в ХМЛ.
Ошибки:
1. Нет исполнительной информации про исполнителя работ. Так как за программой работал ранее человек, то полагаю где то он ее вводил.
2. Отсутствует блок ГосАкт, как его добавлять, на какой из вкладок?
3. Не вбиты теги DocumentList
Аватар користувача
Denver
Спец
Спец
Повідомлень: 1355
З нами з: 07 червня 2010 18:10
Репутація: 114
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Denver »

geopos,
Не по темі
Якщо це була Вона, то Вона не забивала інформацію. лінувалася.
По темі:
- Шукаєте або в папці з ГІСом, або на диску з інсталяцією "Руководство пользователя GIS6 Часть I, ІІ, ІІІ" - читаєте.
- "Йдете" на http://shels.com.ua/blogs.htm фільтруєте на ГІС6 і читаєте блоги.

Відправлено через 8 хвилини 50 секунди:
Дмитро94 писав: Чи є відео уроки про те як в GIS6 створювати обмінні файли?
нема
 ! Повідомлення з: Denver
Перед тим, як задати питання скористайтеся пошуком по форуму. 90% тем вже обговорювалося чи обговорюється.
Parcel
Спец
Спец
Повідомлень: 805
З нами з: 01 березня 2011 10:41
Репутація: 117
Область: Волинська

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Parcel »

geopos писав: На форумі Гісу нічто не відповідає тому...
у версії 6.1.3.8LT, яка доступна для скачування, є 100500 косяків пов'язаних зі створенням XML
у нових версіях все це попідправляли, але розробники ГІСа чомусь вже дуже давно не оновлюють демо версію
Infinity
Повідомлень: 6
З нами з: 28 вересня 2015 08:48
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Infinity »

Підскажіть, будь ласка, як додати второго власника при спільній частковій власності в ГІС6?
Також не можу зрозуміти чому в мене в хмл пропав ідентифікаційний номер людини, а коли намагаюсь його довписувати ПІБ людини пропадає, стає написаним якимись ієрогліфами(((Допоможіть
Аватар користувача
Denver
Спец
Спец
Повідомлень: 1355
З нами з: 07 червня 2010 18:10
Репутація: 114
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Denver »

Infinity писав: Підскажіть, будь ласка, як додати второго власника при спільній частковій власності в ГІС6?
Там же де й перший - клік пкм - Створити
(не забудьте обом виставити "спільна часткова й вказати частки внизу - або у % або у частках: 1/2 і т.п.)
Infinity писав: Також не можу зрозуміти чому в мене в хмл пропав ідентифікаційний номер людини
це вже самі чудите, ГІС6 не годується ідентифікайними номерами, тому "з'їсти" його не міг - що заносите в ГІСі, те він Вам і витягує в хмельку.
Infinity писав: ПІБ людини пропадає, стає написаним якимись ієрогліфами(((
А чим Ви відкриваєте хмельку для редагування? Скористайтеся Notepad++ - в ньому все гаразд з кодуванням, а те в чому Ви відкриваєте, то якийсь примітивізм.
 ! Повідомлення з: Denver
Перед тим, як задати питання скористайтеся пошуком по форуму. 90% тем вже обговорювалося чи обговорюється.
Infinity
Повідомлень: 6
З нами з: 28 вересня 2015 08:48
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Infinity »

Дякую, з попередніми питаннями розібралась. Підскажіть, ще, будь ласка, як квартал нормально заповнити та настроїти до ділянки?
Аватар користувача
Denver
Спец
Спец
Повідомлень: 1355
З нами з: 07 червня 2010 18:10
Репутація: 114
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Denver »

Infinity писав: Дякую, з попередніми питаннями розібралась. Підскажіть, ще, будь ласка, як квартал нормально заповнити та настроїти до ділянки?
нахалєру? facepalm
 ! Повідомлення з: Denver
Перед тим, як задати питання скористайтеся пошуком по форуму. 90% тем вже обговорювалося чи обговорюється.
XoXol
Спец
Спец
Повідомлень: 206
З нами з: 20 липня 2012 19:14
Репутація: 18
Область: Чернігівська

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення XoXol »

Подскажите что это за ошибка вылетает в готовом отчете??
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Аватар користувача
NickS
Спец
Спец
Повідомлень: 1150
З нами з: 07 квітня 2008 15:09
Репутація: 187
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення NickS »

XoXol писав: Подскажите что это за ошибка вылетает в готовом отчете??
Это Вы в отчёте что-то "накрутили" лишнее. Обращайтесь в нашу техподдержку, поможем исправить. Krutelyk
Аватар користувача
Игор
Спец
Спец
Повідомлень: 165
З нами з: 10 вересня 2009 18:44
Репутація: 54
Область: Чернігівська
Місце роботи: Приватні проектні організації

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Игор »

XoXol писав: Подскажите что это за ошибка вылетает в готовом отчете??
Открывайте такие отчеты через Гис6 а не через FR_View и ошибка не должна появляться. Такое выбивает на "акте переноса санитарных зон".
XoXol
Спец
Спец
Повідомлень: 206
З нами з: 20 липня 2012 19:14
Репутація: 18
Область: Чернігівська

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення XoXol »

Я уже нашел) Дело в рисунке, если удалить то все норм. В Фр вьюере добавляю на план отвода схему и все нормально.
Аватар користувача
LStrike
Спец
Спец
Повідомлень: 199
З нами з: 03 травня 2010 14:56
Репутація: 114
Область: Чернігівська

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення LStrike »

Чому заштриховану ділянку заливає чорним при друці на чорно-білому принтері? Як зробити щоб штриховка залишалась штриховкою?
На моніторі: https://yadi.sk/i/AbYsHmTIkGLZ2
На папері: https://yadi.sk/i/EV0JJzA4kGLfC
Аватар користувача
Игор
Спец
Спец
Повідомлень: 165
З нами з: 10 вересня 2009 18:44
Репутація: 54
Область: Чернігівська
Місце роботи: Приватні проектні організації

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Игор »

LStrike писав: Як зробити щоб штриховка залишалась штриховкою?
Використайте інший тип заливки http://prntscr.com/8zlnlo
Аватар користувача
NickS
Спец
Спец
Повідомлень: 1150
З нами з: 07 квітня 2008 15:09
Репутація: 187
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення NickS »

LStrike писав: Чому заштриховану ділянку заливає чорним при друці на чорно-білому принтері? Як зробити щоб штриховка залишалась штриховкою?
Тому що де-які принтери стандартну (методами Windows) залівку не правильно друкують. Для цього використовуйте залівку не з першого ряду.
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Аватар користувача
Markonni
Повідомлень: 7
З нами з: 19 листопада 2014 12:46
Репутація: 0
Область: Одеська
Місце роботи: Оцінка

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Markonni »

Добрый вечер! Подскажите пожалуйста как в GIS6 передвинуть участок если пристыковать или подтянуть к соседнему участку возможности нет???. Участок без оформленных смежников
Відповісти