GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Програми, які допомагають нам у роботі. Бажаєте рекламувати свій бізнес? Ставайте сонсором вказаного розділу.
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!

Чому ГІС6 не підтримує формат трансформаційного поля *gsb Ntv2?

Я не знаю.
7
27%
Розробник не зацікавлений в розвитку програми.
5
19%
Для чого цей файл?
10
38%
Я просто користуюсь, не задумуюсь.
0
Немає голосів
Трансформую чим попало, і паралельно користуюсь програмою.
4
15%
 
Всього голосів: 26

Аватар користувача
Oleg
Спец
Спец
Повідомлень: 2311
З нами з: 03 квітня 2007 11:55
Репутація: 82
Область: Волинська
Місце роботи: Інше

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Oleg »

Ну, Гуру-Гісовці morgny - підказуйте:

Код: Виділити все

Підкажіть як в ГІСі виставити, щоб обчислення площі в га., якщо заокруглено до 4 знаків - так же й показувало в  кв.м.. Тобто - наприклад - 1,0843га. Показує в квадратах 10843,55. Як зробити щоб рахував тільки 10843? І чи якщо так можливо виставити - то чи не буде Гіс заокруглювати в 10844? 
ПиСи
Починаю вивчати Гіс Sorri
Аватар користувача
LStrike
Спец
Спец
Повідомлень: 199
З нами з: 03 травня 2010 14:56
Репутація: 114
Область: Чернігівська

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення LStrike »

zuckur199122 писав: 30 жовтня 2020 19:28 после обновления гис 6 в графе вид форми собственности не пишится форма собственности по украински, взамен какие то непомятние символи?как решить проблему????переуставновка программи не помогла....

Вкладення

2020-10-30_194413.png
2020-10-30_194413.png (1.55 Кіб) Переглянуто 75 разів
Знайшли вирішення цього питання?
Бо скачав останнє оновлення і така сама біда.
Аватар користувача
NickS
Спец
Спец
Повідомлень: 1150
З нами з: 07 квітня 2008 15:09
Репутація: 187
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення NickS »

Наша компанія планує провести вебінар по програмі ГІС6. Щоб зрозуміти чи є в цьому доцільність та вибрати тематику, я вирішив провести невеличке опитування. Якщо Вас це не цікавить, можете просто проігнорувати моє повідомлення. В іншому випадку, дайте, будь-ласка, відповідь на де-кілька запитань.
1. Чи цікаво прийняти участь у вебінарі по програмі ГІС6?
2. Яким має бути формат вебінара? Наприклад, лише теорія і демонстрація, питання-відповіді чи Ваш варіант.
3. Яка тематика семінару Вам цікава? Можна провести для новачків, ази роботи або на якусь окрему тематику для продвинених користувачів.
4. Яка вартість участі у семінарі має бути на Вашу думку?
Аватар користувача
KolS
Спец
Спец
Повідомлень: 497
З нами з: 08 січня 2011 21:11
Репутація: 106
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення KolS »

NickS писав: 04 листопада 2020 09:52 1. Чи цікаво прийняти участь у вебінарі по програмі ГІС6?
Так. Можливо, як варіант зробити 15 годинний онлайн-курс 7-8 занять з видачею "Свідоцтва про проходження навчань"
NickS писав: 04 листопада 2020 09:52 2. Яким має бути формат вебінара? Наприклад, лише теорія і демонстрація, питання-відповіді чи Ваш варіант.
Я навчався сам "методом тика" та за допомогою форумів, тому почути-побачити, як процес роботи запланований розробниками було б цікаво. Можемо дотримуватись стандартів вебінарів, спочатку основна тема, в кінці блок запитань-відповідей, паралельно в чаті хтось консультує-фільтрує запитання.
NickS писав: 04 листопада 2020 09:52 3. Яка тематика семінару Вам цікава? Можна провести для новачків, ази роботи або на якусь окрему тематику для продвинених користувачів.
Так як, це буде перший вебінар можна і з азів почати. Наступний уже розширити.
1)Мені здається я використовую "Вікно карта" на 30%, а той менше ніж заплановано. Відображаю на ньому лише растрову інформацію для подальшого роздрукування відповідних схем.
2)У вікні камеральні функції на прикладі та з поясненням, для чого вони, коли застосовуються хотілось почути про ці функції, деякі освоїв інші не виходить.
► Показати
3)Було б цікаво побачити як ви планували роботу з оформленням планів паювання земель, тобто є умовне поле 100 га, його потрібно поділити на рівні частини по 2 га інший варіант відповідно до НГО по вартості. З подальшим оформленням плану відведення з підписами, умовними позначеннями та самим друком цього формату А1.
4) За матеріалами геодезичних робіт оформити топографічний план м 1:500 з побудовую рельєфу і всіх необіхдних елементів ситуації, труби, ЛЕП, огорожі і т.д. Чи будуть створені умовні позначення або чи можливо самому створювати умовні позначення відмовідно до Умовних знаків для топографічних планів масштабів1:5 000, 1:2 000, 1:1 000, 1:500?
NickS писав: 04 листопада 2020 09:52 4. Яка вартість участі у семінарі має бути на Вашу думку?
"Вартість робіт" - ваші транспортні витрати - витрати на оренду приміщень = вартість семінару. Але ваші семінари проходять 1-2 дні, а зазвичай вебінари це 2-3 години максимум.
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Аватар користувача
NickS
Спец
Спец
Повідомлень: 1150
З нами з: 07 квітня 2008 15:09
Репутація: 187
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення NickS »

KolS писав: 04 листопада 2020 13:04 Було б цікаво побачити як ви планували роботу з оформленням планів паювання земель, тобто є умовне поле 100 га, його потрібно поділити на рівні частини по 2 га інший варіант відповідно до НГО по вартості.
Це показано у відеоуроці "Проектування земельних ділянок" - http://www.gis.org.ua/download/video/gi ... ts_loq.avi
Аватар користувача
LStrike
Спец
Спец
Повідомлень: 199
З нами з: 03 травня 2010 14:56
Репутація: 114
Область: Чернігівська

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення LStrike »

NickS писав: 04 листопада 2020 09:52 Наша компанія планує провести вебінар по програмі ГІС6. Щоб зрозуміти чи є в цьому доцільність та вибрати тематику, я вирішив провести невеличке опитування. Якщо Вас це не цікавить, можете просто проігнорувати моє повідомлення. В іншому випадку, дайте, будь-ласка, відповідь на де-кілька запитань.
1. Чи цікаво прийняти участь у вебінарі по програмі ГІС6?
2. Яким має бути формат вебінара? Наприклад, лише теорія і демонстрація, питання-відповіді чи Ваш варіант.
3. Яка тематика семінару Вам цікава? Можна провести для новачків, ази роботи або на якусь окрему тематику для продвинених користувачів.
4. Яка вартість участі у семінарі має бути на Вашу думку?
1. Так цікаво. Впринципі варіант Kols з онлайн курсом теж цікавий.

2. Думаю тут залежить від кількості учасників. Бо якшо буде мало людей і при цьому буде проводитись вебінар, то вважаю корисніше буде відпрацювати більше конкретних питань від учасників і менше приділиити увагу теорії. Але в любому випадку блок питань відповідей вважаю повинен бути.

3. Не знаю продвинутий я користувач чи ні, але на питаня типу як сформувати обмінний файл (чисто технічно) чи як надрукувати якийсь кад.план не хотілось би витрачати багато часу, бо це ну зовсім просте і те, що можна розібратися самостійно.

Але в той же час мені наприклад цікаво, а як налаштувати програму так щоб оф потім не потрібно було правити в менеджері чи блокноті і його приймав нкс.

Нюанси роботи з різними системами координат. Бо я досі "кручу" системи в діджиталі і як налаштувати гіс не розорившись на пунктах ДГМ я не знаю ). І як розробники вирішували б питання з "підгоном" сусідніх ділянок в різних системах координат, щоб прибрати перетин.

Гарно підмітив Kols, цікаво "...побачити, як процес роботи запланований розробниками ..." Бо більшість думаю "методом тика" вчилась працювати в програмі.

Поки, що так. Можливо ще докину питань. Треба подумати.

4. Не знаючи формату і скільки то все буде проходити важко сказати. Вприципі мене то влаштовує і та ціна яка була на оффлайн семінарах. Для мене онлайн це ще краще. Але дійсно то було день-два, а тут... поки не ясно.
XoXol
Спец
Спец
Повідомлень: 206
З нами з: 20 липня 2012 19:14
Репутація: 18
Область: Чернігівська

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення XoXol »

NickS писав: 04 листопада 2020 09:52 Наша компанія планує провести вебінар по програмі ГІС6. Щоб зрозуміти чи є в цьому доцільність та вибрати тематику, я вирішив провести невеличке опитування. Якщо Вас це не цікавить, можете просто проігнорувати моє повідомлення. В іншому випадку, дайте, будь-ласка, відповідь на де-кілька запитань.
1. Чи цікаво прийняти участь у вебінарі по програмі ГІС6?
2. Яким має бути формат вебінара? Наприклад, лише теорія і демонстрація, питання-відповіді чи Ваш варіант.
3. Яка тематика семінару Вам цікава? Можна провести для новачків, ази роботи або на якусь окрему тематику для продвинених користувачів.
4. Яка вартість участі у семінарі має бути на Вашу думку?
1. Так, дуже цікаво.
2. Я думаю буде непогано демонстрацію + питання-відповіді. Теорії в мануалі і так достатньо.
3. Цікаво складання топографічного плану. Проектування земельних ділянок не прямокутної форми, а кривих та косих (в яких є обмеження). Чи можна сікущу лінію зробити ломаною і т.д. і т.п.? Проектування земельної ділянки з данних жпс до вже готової продукції (і також не прямокутні, а з вирізами в середині та будь-якими складностями), задіючи максимально функціонал програми!
4. Треба знати які у вас на це витрати. Моя думка, то ціну повинен ставити той хто організовує вебінар, а не його учасники. Бо учасникам чим дешеве тим краще :))
Аватар користувача
KolS
Спец
Спец
Повідомлень: 497
З нами з: 08 січня 2011 21:11
Репутація: 106
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення KolS »

NickS писав: 05 листопада 2020 10:10 Це показано у відеоуроці "Проектування земельних ділянок" - http://www.gis.org.ua/download/video/gi ... ts_loq.avi
Дякую. Я до цього дійшов сам, але щоб попалось воно мені пізніше, скоротив не одну годину при розподілі першого поля)

Відправлено через 26 хвилин 40 секунд:
LStrike писав: 05 листопада 2020 10:55 Нюанси роботи з різними системами координат. Бо я досі "кручу" системи в діджиталі і як налаштувати гіс не розорившись на пунктах ДГМ я не знаю ). І як розробники вирішували б питання з "підгоном" сусідніх ділянок в різних системах координат, щоб прибрати перетин.
Не забивайте собі голову дурньою) Сам законодавець не знає як це зробити, як перевести з ск63 в мск 2,0000 га, щоб площа не змінилась і не дай Боже в більшу сторону, то щей прийдеться в органах пояснювати чому ти передав більше встановлених норм)
Щоб не "підгонити" розробники надсучасної повинні виложити своє трансформаційне поле, яке напевне, створена за наші з вами податки. Але толку не буде, ми з вами зараз коли приїжаєм і міряєм суміжну ділянку, яка в ск63 сидить в режимі РТК, все одно розбіжність в кращому випадку до 10 см, не спорю, якщо межовий знак чітко сидить то буде і 2-3см. Далі ЗакПост, TNT-TPI і СістемСолюшнс між собою мають нев'язки...Потрібно створити чіткий механізм, що робити з тими ділянками в ск63 та припинити приймати реєстрацію в ск63 і все. Я ще ні одного обмінника не вкинув в мск cy . Інститути ЗУ проводячи державну інвентаризацію реєструють в ск63, а Ви паретесь!Чому ми повинні бути крайні, понаприймали нехай розхльобують!
Щоб не розорятися на пункти і зробити, якщо вам хочеться, щоб ГІС рахував як діджитал, спробуйте взяти свою область, в якій ви восновному працюєте, розбити на квадрати з стороною 4*4км створюєте точки у перетині сіток і переводите їх в вашу мск. Отримуєте ті самі точки в двох системах, а далі по інструкції на сайті шелс (методом афінного трансформування) створюєте "свій ключ переходу".Якось я це все зробив, але перевів не в діджиталі, а на сайті ... тоді ще можна було по 1000 штук з екселя грузити !!((() , після того вони обрізали до 5точок за раз xD
zuckur199122
Спец
Спец
Повідомлень: 72
З нами з: 16 грудня 2016 08:01
Репутація: -24
Область: Луганська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення zuckur199122 »

как решить єту ошибку - сумма площадей контуров угодий 0,0452 га из-за округления отличается от площади земельного участка на 9,99999999999959E-5 га?????????
Аватар користувача
NickS
Спец
Спец
Повідомлень: 1150
З нами з: 07 квітня 2008 15:09
Репутація: 187
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Re: GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення NickS »

zuckur199122 писав: 15 листопада 2020 19:23 как решить єту ошибку - сумма площадей контуров угодий 0,0452 га из-за округления отличается от площади земельного участка на 9,99999999999959E-5 га?????????
Це не помилка, це рекомендація. Цю перевірку ми ввели, щоб відслідковувати артефакти заокруглення площ. Щоб зрозуміти де саме проблема з заокругленням, відкрийте звітову форму "Поконтурная ведомость вычисления площадей (кв.м. и га).fr3". Цей документ виведе таблицю угідь в кв.м., окремо таблицю в гектарах та їхні суми. І Ви побачите яке саме угіддя впливає на результат заокруглення.
Якщо ж проблеми не має, то оновіться на останню версію, бо в попередній версії ця перевірка спрацьовувала й там, де не треба.
Аватар користувача
LStrike
Спец
Спец
Повідомлень: 199
З нами з: 03 травня 2010 14:56
Репутація: 114
Область: Чернігівська

Re: GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення LStrike »

NickS писав: 04 листопада 2020 09:52 Наша компанія планує провести вебінар по програмі ГІС6.
...
А коли буде ясна дата проведення вебінару і чи вирішено вже буде він взагалі чи ні?
Якшо не буде чи можливо щось придумати для тих кому цікаво?
Аватар користувача
NickS
Спец
Спец
Повідомлень: 1150
З нами з: 07 квітня 2008 15:09
Репутація: 187
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Re: GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення NickS »

LStrike писав: 16 листопада 2020 12:45 А коли буде ясна дата проведення вебінару і чи вирішено вже буде він взагалі чи ні?
Якшо не буде чи можливо щось придумати для тих кому цікаво?
Покищо ми лише збираємо інформацію і вирішуємо доцільність проведення та тематику. Про дату я в цій темі напишу, коли вона буде запланована. А для тих, кому щось цікаво і не зрозуміло, завжди є технічна підтримка. :-)
XoXol
Спец
Спец
Повідомлень: 206
З нами з: 20 липня 2012 19:14
Репутація: 18
Область: Чернігівська

Re: GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення XoXol »

NickS писав: 17 листопада 2020 08:54 А для тих, кому щось цікаво, завжди є технічна підтримка. :-)
То есть можно звонить чтоб просто поговорить про то что интересно?))
Аватар користувача
NickS
Спец
Спец
Повідомлень: 1150
З нами з: 07 квітня 2008 15:09
Репутація: 187
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Re: GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення NickS »

XoXol писав: 21 листопада 2020 10:11 То есть можно звонить чтоб просто поговорить про то что интересно?))
Я мав на увазі телефонувати, якщо не зрозуміло як використовувати якусь функцію, яка цікава і якою не вмієте користуватись. Вебінар теж для того, щоб дізнаватись щось нове про програму ГІС6, а не просто поговорити про цікаві в житті речі. :-)
Аватар користувача
LStrike
Спец
Спец
Повідомлень: 199
З нами з: 03 травня 2010 14:56
Репутація: 114
Область: Чернігівська

Re: GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення LStrike »

Про цікаве )
Якшо я правильно розумію (можливо і помиляюсь), то у гіс6 відсутні різні корисні функції (типу згладжування, нормальної прозорість шарів карти, drag-and-drop файлів ...) через особливості мови програмування на якій написана програма.
Якщо це так, чи це означає, що таких функцій не буде в програмі, бо переписати програму на іншій мові це напевно досить дорого, чи все таки плануються якісь варіанти вирішення?
Аватар користувача
NickS
Спец
Спец
Повідомлень: 1150
З нами з: 07 квітня 2008 15:09
Репутація: 187
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Re: GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення NickS »

LStrike писав: 23 листопада 2020 17:18 Про цікаве )
Якшо я правильно розумію (можливо і помиляюсь), то у гіс6 відсутні різні корисні функції (типу згладжування, нормальної прозорість шарів карти, drag-and-drop файлів ...) через особливості мови програмування на якій написана програма.
Якщо це так, чи це означає, що таких функцій не буде в програмі, бо переписати програму на іншій мові це напевно досить дорого, чи все таки плануються якісь варіанти вирішення?
Звісно більшість із цього можна реалізувати. Ви можете зареєструватись на сайті (якщо вже не зареєстровані) і перейти в панель завдань - https://www.shels.com.ua/tasks.htm Там потрібно конкретизувати та описати своє побажання, а потім слідкувати за ним. Програміст буде дивитись і як зробить, закриє це завдання, ну або можливо у нього з'яляться уточнюючі питання чи напише чому він це не зробить. В будь-якому випадку, на це потрібен час.
Аватар користувача
KolS
Спец
Спец
Повідомлень: 497
З нами з: 08 січня 2011 21:11
Репутація: 106
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення KolS »

На вебінарі хотів би побачити можливості GIS6+GISFILE,як майбутнього програмного забезпечення отг)В GIS6 працюють фахівці отг, а на GISFILE, заходять люди і бачать всі дані містобудівного кадастру, обмеження у використанні, червоні лінії, комунікації і т.д. нормативно грошова оцінка і т.д.
Аватар користувача
LStrike
Спец
Спец
Повідомлень: 199
З нами з: 03 травня 2010 14:56
Репутація: 114
Область: Чернігівська

Re: GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення LStrike »

Ще до теми семінарів якшо будуть.
Це напевно тема буде для більш продвинутих.

Корисно було б розібратися з кодом в шаблонах та роботою в fast reports.
Зрозуміло, що щоб розумітися на них, то треба бути трохи програмістом, але я не маю на увазі якісь складі речі.
Якийсь базовий рівень.

Бо я наприклад зараз розумію як там перемінні задати, якісь прості умови прописати, шось трохи підправити але є проблеми наприклад з вибіркою даних з таблиць.
Наприклад в кожному шаблоні є "If LocateData...." от як там логіка вистроєна я не до кінця розумію. Чи як працювати з бендами або з діалоговими вікнами або робити перебір по ділянках... Бо прикладів коду достатньо, але немає основного - розуміння логіки роботи.
Аватар користувача
LStrike
Спец
Спец
Повідомлень: 199
З нами з: 03 травня 2010 14:56
Репутація: 114
Область: Чернігівська

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення LStrike »

Кому не лінь, можете перевірити чи імпортує у Вас файл експорту в форматі dxf в програму landstar7 і інші подібні.
Бо або я шось не так роблю або експорт трохи кривий.
k1nep
Спец
Спец
Повідомлень: 360
З нами з: 09 грудня 2009 21:53
Репутація: 158
Область: Одеська
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення k1nep »

LStrike писав: 22 січня 2021 10:32dxf
автокад, цивил и аркгис нормально открывают dxf после ГИС6
noobapps
Спец
Спец
Повідомлень: 211
З нами з: 30 вересня 2017 22:17
Репутація: 103
Область: Тернопільська
Місце роботи: Приватні проектні організації

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення noobapps »

k1nep писав: 22 січня 2021 13:38dxf после ГИС6
QCAD теж норм їсть файли
Аватар користувача
LStrike
Спец
Спец
Повідомлень: 199
З нами з: 03 травня 2010 14:56
Репутація: 114
Область: Чернігівська

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення LStrike »

k1nep писав: 22 січня 2021 13:38 автокад, цивил и аркгис нормально открывают dxf после ГИС6
noobapps писав: 22 січня 2021 14:22 QCAD теж норм їсть файли
Вони то так
але я про "польові" програми.
Бо в мене і моїх знайомих не імпортує. Треба через сторонні програми перезберігати.
Думаю то просто трохи "підправити" в гісі той експорт потрібно.
Задачку їм вже створив.
Mixer
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 20
З нами з: 10 липня 2013 11:20
Репутація: -5
Область: Волинська
Місце роботи: Інше

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Mixer »

Тхо скаже що це за "правило № 106" де про нього можна прочитати що мається на увазі?
Аватар користувача
Игор
Спец
Спец
Повідомлень: 165
З нами з: 10 вересня 2009 18:44
Репутація: 54
Область: Чернігівська
Місце роботи: Приватні проектні організації

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Игор »

Mixer писав: 27 січня 2021 12:39 "правило № 106"
Інформацію зазначено в Адмініструванні Гіс6 - правило № 106 "Просмотр и редактирование участков созданных пользователями группы" - Правило ограничивает доступ к земельным участкам, которые были созданы только пользователями текущей группы
Танчус
Спец
Спец
Повідомлень: 465
З нами з: 13 лютого 2014 12:34
Репутація: -4
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Танчус »

Доброго вечора,хто користувався програмою Агро Гіс?
Танчус
Спец
Спец
Повідомлень: 465
З нами з: 13 лютого 2014 12:34
Репутація: -4
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Танчус »

NickS, Доброго дня, а де можна глянути онлайн урок чи інструкцію по друку технічної документації на встановлення меж через ГІС?
Відповісти