"Сертифікація землевпорядників" - питання...

Проведення низки інтернет-конференцій, учасниками яких стануть відомі фахівці у галузі землеустрою, оцінки земель, земельного кадастру та земельного права.
Правила форуму
(1) запитання перевірятимуться модераторами;
(2) у запитаннях не допускаються репліки не по темі, риторичні запитання, образи, нецензурні вислови, розгорнені коментарі, що не містять питання;
(3) питання може бути відхилене, якщо дублює вже задані.
Аватар користувача
Oleg
Спец
Спец
Повідомлень: 2311
З нами з: 03 квітня 2007 11:55
Репутація: 82
Область: Волинська
Місце роботи: Інше

"Сертифікація землевпорядників" - питання...

Повідомлення Oleg »

Земельна спілка України ініціює збір найважливіших питань, щодо впровадження Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції господарської діяльності з проведення робіт із землеустрою та землеоціночних робіт", який набирає чинність 03.12.2012р.
Прохання у цій гілці залишати питання, які цікавлять форумчан, що стосуються вказаного Закону.

PS.
Питання будуть модеруватись - для неповторення і не перетворення в обговорення. Тільки конкретні питання. Для обговорення існує тема форуму.
Аватар користувача
Chernov
Спец
Спец
Повідомлень: 2237
З нами з: 26 грудня 2007 08:13
Репутація: 18
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Повідомлення Chernov »

1. форма сертифікації - співбесіда, екзамен (іспити), незалежне тестування, письмова відповідь, тощо. Що конкретно?
2. Перелік конкретних питань та навичок, на володіння якими буде перевірятися фахівець, що сертифікується, передбачити відеофіксецію процесу сертифікаційного іспиту.
3. Треба прибрати освітній ценз, бо як серед геодезистів так і землевпорядників багато "практиків", що прийшли до фаху з суміжних галузей.
4. Треба організувати суспільне обговорення кандидатур до сертифікаційних комісій і публічне голосування щодо затвердження цих кандідатур.
Це "навскидку". Далі буде.
garbage
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 29
З нами з: 15 березня 2011 09:15
Репутація: 0
Область: Дніпропетровська

Повідомлення garbage »

В перехідних положеннях цього Закону прописано, що "до 1 січня 2015 року суб’єкти господарювання, які до набрання чинності цим Законом у встановленому законом порядку отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою і мають у своєму складі інженера-землевпорядника, якого включено до Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників згідно з вимогами цього Закону, є розробниками документації із землеустрою."
Закон вступає в силу через 30 днів після його опублікування, 03.12.12
Питання:
Землевпорядники, які не отримали сертифікати до 03.12.12 та не внесені до реєстру, - з 03.12.12 не будуть мати права розробляти документацію із землеустрою?
А як же отримати сертифікати, якщо Кваліфікаційні комісії ще не створені?
Аватар користувача
Chernov
Спец
Спец
Повідомлень: 2237
З нами з: 26 грудня 2007 08:13
Репутація: 18
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Повідомлення Chernov »

І найважливіше. Усе вищезгадане (п.1,2,4) повинно бути регламентовано підзаконними актами. До розробки, публічного обговорення та прийняття цих актів необхідно заморозити набирання сили законом
ZIC
Спец
Спец
Повідомлень: 1094
З нами з: 14 травня 2010 17:36
Репутація: 7
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Повідомлення ZIC »

Такі два питання треба підняти:
1. В Законі мова йде про "суб’єкти господарювання, які до набрання чинності цим Законом у встановленому законом порядку отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою". Але зараз ми і ряд наших колег у такій ситуації, коли попередня ліцензія скінчилась, матеріали на продовження (видачу нової) у нас прийняли, але рішення ще немає. Нехай згадане положення розповсюджується для всіх тих, у кого Держземагенство встигне прийняти до 3 грудня документи на видачу нової ліцензії. Після 3.12.2012 вони вже ж не будуть приймати документи...

2. На сертифікацію геодезистів треба крім спеціальності "геодезія" (як зараз в законі про кваліфікаційні вимоги) прирівняти в якомусь підзаконному акті інші геодезичні спеціальності, які раніше прирівнювались при отриманні геодезичних ліцензій (маркшейдерія, фотограмметрія, топографія, картографія, космічна геодезія тощо). Інакше через чиюсь некомпетентність чи забудькуватість (скоріше - перше) маса висококваліфікованих спеціалістів будуть залишені "за бортом". Якось некрасиво вийшло...
Аватар користувача
Chernov
Спец
Спец
Повідомлень: 2237
З нами з: 26 грудня 2007 08:13
Репутація: 18
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Повідомлення Chernov »

ZIC писав:прирівняти в якомусь підзаконному акті інші геодезичні спеціальності, які раніше прирівнювались при отриманні геодезичних ліцензій
Уточнючи - вказати потрібну кількість лекційних годин з геодезії та геодезичної практики. Бо є низка досить екзотичних сучасних спеціальностей, про яких можна і цілком сумлінно не знати...
Аватар користувача
Streit
Спец
Спец
Повідомлень: 331
З нами з: 18 лютого 2009 11:19
Репутація: 0
Область: Донецька
Місце роботи: Інше

Повідомлення Streit »

Потрібно НЕГАЙНО відтермінувати введення в дію Закону (точніше - деяких його положень).
ОСКІЛЬКИ:
з 03.12.2012 жодна землевпорядна організація, ЖОДНИЙ землевпорядник - ФОП, жодний геодезист або геодезична організація НЕ ЗМОЖЕ провадити роботи із землеустрою та геодезичні роботи (оскільки ніхто не матиме сертифікованих спеціалістів, і коли вони з'являться - невідомо).
Як наслідок - ПОВНИЙ колапс не тільки в землевпорядкуванні, а й в геодезії, і в проектуванні , і в БУДІВНИЦТВІ (а взагалі - "бошки би повідбивати мірошниченкам і іже з ними за таке неподобство").
Отже, як мали б виглядати перехідні положення - приблизно так:
1) Закон набирає чинності з 03.12.2012.
2) Створити Кваліфікаційну комісію протягом 1-2 місяців з дня набрання чинності Законом, після чого негайно приступити до навчання/підвищення та видачі безплатних і оплачуваних сертифікатів.
3) Усім тим, хто має право на безкоштовне отримання сертифікатів - реалізувати своє право протягом 3-4-5-6 місяців з дня набрання чинності Законом. Усі видані ліцензії зберігають свою чинність протягом цього строку.
4) Геодезисти-ФОП і підприємства з ліцензієями на геодезію (є багато таких, не зважаючи на відміну ліцензування) - прирівнюються у своїх правах до землевпорядників.
Це - необхідний МІНІМУМ!
Аватар користувача
Oleg
Спец
Спец
Повідомлень: 2311
З нами з: 03 квітня 2007 11:55
Репутація: 82
Область: Волинська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Oleg »

Активніше! ЗСУ, заплановано систематизувати і подати проблемні питання в агентство, завтра. Так, що маємо час до завтрашнього ранку
ZIC
Спец
Спец
Повідомлень: 1094
З нами з: 14 травня 2010 17:36
Репутація: 7
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Повідомлення ZIC »

Треба не звужувати навчання на 5 ВУЗах. Нехай дадуть право усім вузам, які готують землевпорядників та геодезистів (кожен по своїм спеціальностям).
gps_nik
Спец
Спец
Повідомлень: 1551
З нами з: 19 вересня 2012 15:42
Репутація: 133
Область: м.Київ

Повідомлення gps_nik »

1. Чи можна чітко прописати вимоги відповідності членів кваліфікаційної комісії? Що таке "висококваліфіковані фахівці"? Хто їх такими визнав і на підставі чого? Самі себе назначать?
2. Необхідно зменшити строк повноважень членів кваліфікаційної комісії. Наприклад, 3 роки було б достатньо. 7 років – це занадто.
3. Доцільно склад Кваліфікаційної комісії виписати у такій кількості – 5 представників центрального органу виконавчої влади, 5 представників навчальних закладів (освіта та наука), 5 представників саморегулівних організацій у сфері землеустрою. В нас ще є профспілки. А де представники профспілок?
4. Передбачити можливість відводу (тобто виключення) "висококваліфікованого фахівця" на основі подання саморегулівних організацій у сфері землеустрою або інших представників.
5. Дозвіл на продовження роботи кваліфікаційної комісії на наступний рік надавати на основі висновків про її роботу за поточний рік. Якщо багато скарг – треба змінювати склад кваліфікаційної комісії.
6. Чітко прописати процедуру самого іспиту, що, як і чим…
7. Рішення про не складення особою кваліфікаційного іспиту має надаватися у письмовій формі із аргументацією причин, що саме не знала чи "не правильно знала" особа під час складання кваліфікаційного іспиту.
8. Треба було б розділити кваліфікацію по видах виконання робіт. Наприклад, інженеру-землевпоряднику у своїй роботі зовсім не обов’язково знати тонкощі побудови державних геодезичних мереж. Те саме стосується і інженера-геодезиста…Коротше, одна людина не може бути "и жнец и швец и на дуде игрец"…

Як на мене, слід звернути увагу саме на кваліфікаційну комісію, її створення, методи її роботи, способи оскарження її неправих рішень…Від цього багато буде залежати…
Аватар користувача
Колокольчиков
Спец
Спец
Повідомлень: 91
З нами з: 15 вересня 2009 15:56
Репутація: 12

Повідомлення Колокольчиков »

Згідний з Streit!!!
"Усім тим, хто має право на безкоштовне отримання сертифікатів - реалізувати своє право протягом 3-4-5-6 місяців з дня набрання чинності Законом. Усі видані ліцензії зберігають свою чинність протягом цього строку."

Від себе питання: Чи потрібне спеціалісту, відповідального за якість робіт із землеустрою "свіже" підвищення кваліфікації, що передбачають "Ліцензійні умови", якщо ще не пройшло три роки з моменту видачі ліцензії? І чи потрібно терміново ФОП-у підвищувати кваліфікацію, щоб отримати сертифікат, якщо ліцензія дійсна до липня 2013 року, а кваліфікацію цей на даний момент ФОП не підвищив?
chn
Повідомлень: 1
З нами з: 10 серпня 2012 14:43
Репутація: 0
Область: Донецька

Повідомлення chn »

"Інженер-землевпорядник, зацікавлений у складанні кваліфікаційного іспиту, подає до Кваліфікаційної комісії
заяву встановленого зразка;
копію документа про вищу землевпорядну освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра;
документ, що підтверджує стаж роботи;
рекомендації керівника стажування;
перелік документації із землеустрою та/або оцінки земель, у складенні якої інженер-землевпорядник брав участь;
копії двох схем та/або проектів землеустрою та/або технічної документації з оцінки земель, у складенні яких інженер-землевпорядник брав участь"
Если на момент вступления в силу закона, заинтересованный сдать экзамен не трудоустроен (в моем случае 10 месяцев с момента увольнения по собственному желанию), но имеет должное образование и стаж 4, 7 года на должности инженера-землеустроителя (был ответственным за выполнение работ), каким образом он может получить сертификат?
Закрито