Супутникові методи в землевпорядних і кадастрових роботах

Геодезія в землевпорядкуванні
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!

Яке обладнання використовуєте Ви для супутникових вимірювань?

Комплект двохчастотних приймачів (база+ровер)
33
17%
1 двохчастоний приймач (ровер) + базова перманентна станція
68
35%
Комплект одночастоних приймачів геодезичного класу точності (база+ровер)
52
27%
1 одночастотний приймач геодезичного класу точності
7
4%
1 приймач класу GIS-точності
1
1%
Туристичний GPS-навігатор
6
3%
Не використовую ніякий, бо це дорого (поки що не маємо можливості придбати)
18
9%
Вважаю, що без цих "наворотів" можна взагалі обійтись
9
5%
 
Всього голосів: 194

ZIC
Спец
Спец
Повідомлень: 1094
З нами з: 14 травня 2010 17:36
Репутація: 7
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Повідомлення ZIC »

Сьогодні на нараді в облуправлінні новий т.в.о. начальника обласної філії Центру ДЗК Федишин М.О. (він же - начальник одного з відділів центрального апарату ЦДЗК) озвучив, що модуль перевірки ГНСС-знімань буде готовий до роботи на кінець поточного року (в рамках розширеного адміністрування ведення АСДЗК, по нашій області вроді буде перший пілотний проект).
gps_nik
Спец
Спец
Повідомлень: 1551
З нами з: 19 вересня 2012 15:42
Репутація: 133
Область: м.Київ

Повідомлення gps_nik »

ZIC писав:...модуль перевірки ГНСС-знімань буде готовий до роботи на кінець поточного року...
Знать бы как будут выглядеть очередные грабли Grabli ...
Можно было бы подготовиться...
ZIC
Спец
Спец
Повідомлень: 1094
З нами з: 14 травня 2010 17:36
Репутація: 7
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Повідомлення ZIC »

gps_nik писав:Знать бы как будут выглядеть очередные грабли
Так Ви ж близько до їх розробників... morgayu
Взнали б, і нам розказали...
gps_nik
Спец
Спец
Повідомлень: 1551
З нами з: 19 вересня 2012 15:42
Репутація: 133
Область: м.Київ

Повідомлення gps_nik »

ZIC писав:...Так Ви ж близько до їх розробників...
Шутим, да??? Если я из Киева то это не значит что "близко к разработчикам"... morgayu
А вообще, вопрос конечно интерестный... Создавать блок проверки ГНСС не имея узаконеной нормативной документации по ГНСС это конечно круто... Grabli
ZIC
Спец
Спец
Повідомлень: 1094
З нами з: 14 травня 2010 17:36
Репутація: 7
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Повідомлення ZIC »

gps_nik писав:А вообще, вопрос конечно интерестный...
Я вообще сегодня много интересного услышал... Нашей области презентовали пилотный проект (пока - первый в Украине) расширеного администрирования ведения ГЗК. В основном - это то, что мы горячо обсуждали в январе-феврале в темах про УСК-2000, ПКК и проекты эталонов (проекта отвода и технички). Потом это все поутихло, а сейчас оживляется... Завтра аналогичное совещание-презентация будет в Киеве...
gps_nik
Спец
Спец
Повідомлень: 1551
З нами з: 19 вересня 2012 15:42
Репутація: 133
Область: м.Київ

Повідомлення gps_nik »

ZIC писав:Я вообще сегодня много интересного услышал...
Вы бы вкратце, намекнули, о чем велась речь... Про блок контроля понятно, что ничего не понятно... Опираясь на свой опыт, слабо верю что блок котроля ГНСС значительно что то улучшит, т.к. на практике практически не выдержываются ряд рекомендаций по выполнению ГНСС-наблюдений... В первую очередь по отсутствию препядствий для прохождения спутникового сигнала, т.е. открытости местного горизонта... Особенно на застроенной территории...
Кстати, слышал, что НИИГК в самое ближайшее время собирается провести расширенный семинар, посвященный вопросам использования УСК-2000 для целей кадастра... Судя по тому, что я слышал, на этом семинаре будут рассмотрены вопросы точности, топологии, вычисления площадей, округлений и т.д., которые мы так активно обсуждали и обсуждаем в разных темах...
ZIC
Спец
Спец
Повідомлень: 1094
З нами з: 14 травня 2010 17:36
Репутація: 7
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Повідомлення ZIC »

gps_nik писав:НИИГК в самое ближайшее время собирается провести расширенный семинар, посвященный вопросам использования УСК-2000 для целей кадастра... Судя по тому, что я слышал, на этом семинаре будут рассмотрены вопросы точности, топологии, вычисления площадей, округлений и т.д., которые мы так активно обсуждали и обсуждаем в разных темах
Вчора про це теж йшла мова...
gps_nik писав:Вы бы вкратце, намекнули, о чем велась речь...
Ортофотоплани передадуть ДЗК, а воно надаватиме платні послуги по їх використанню...
Продажа пунктів ДГМ в УСК-2000 - ДЗА ще не визначилось з ціною... (а жаба то давить...)
Координати перевірених, виправлених (?!!) і гарантованих поворотних точок суміжної ділянки ДЗК продаватиме розробникам...
Онлайн перерахунок "СК63 - УСК-2000" по полю перетворення вроді буде вільно доступним (може не так зрозумів?) на сайті ДЗК...
А взагалі-то, мабуть треба створити нову тему з цього приводу... (які думки???)
Аватар користувача
Oleg
Спец
Спец
Повідомлень: 2311
З нами з: 03 квітня 2007 11:55
Репутація: 82
Область: Волинська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Oleg »

Не по темі
[quote="ZIC"]А взагалі-то, мабуть треба створити нову тему з цього приводу... (які думки???)[/quote]
Так, так, так ...сказав кулемет)))
gps_nik
Спец
Спец
Повідомлень: 1551
З нами з: 19 вересня 2012 15:42
Репутація: 133
Область: м.Київ

Повідомлення gps_nik »

ZIC
Спец
Спец
Повідомлень: 1094
З нами з: 14 травня 2010 17:36
Репутація: 7
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Повідомлення ZIC »

5 червня теж ці питання будуть представлені на 1-денному семінарі "День ERDAS в Україні" (організовує "ТВІС").
Там будуть доповіді "Використання державної геодезичної референцної системи координат «УСК2000» (Карпинский Ю.А.) та "Национальная кадастровая система Украины" (Тарнопольский А.В.).
gps_nik
Спец
Спец
Повідомлень: 1551
З нами з: 19 вересня 2012 15:42
Репутація: 133
Область: м.Київ

Повідомлення gps_nik »

ZIC писав:...5 червня теж ці питання будуть представлені на 1-денному семінарі "День ERDAS в Україні"...
Я, напевно, на цей захід не попаду... Хто там буде відпишіться будь-ласка як усе пройшло...
ZIC
Спец
Спец
Повідомлень: 1094
З нами з: 14 травня 2010 17:36
Репутація: 7
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Повідомлення ZIC »

gps_nik писав:Я, напевно, на цей захід не попаду... Хто там буде відпишіться будь-ласка як усе пройшло
Там, до-речі, кілька доповідей (і окрема секція) по ГНСС і мереживим сервісам.
Точніше - окремий "семінар від System Solutions на Дні ERDAS в Україні":
"Спеціалісти "System Solutions", НВП «КУРС» та центру продажів "L-trade" розкажуть про нову GNSS мережу System.NET, виконання кадастрових та геодезичних робіт GNSS-приймачами в режимі реального часу (RTK) і сучасне геодезичне обладнання компанії Leica Geosystem."
Я там буду завтра... По приїзді - розкажу.
Аватар користувача
kukin
Спец
Спец
Повідомлень: 745
З нами з: 20 січня 2008 10:20
Репутація: 65
Область: Закарпатська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Повідомлення kukin »

gps_nik писав:20 червня 2013 року відбудеться семінар на тему..
Кто будет на семинаре, сделайте видеозапись, организаторы снимать не собирались.
Говорить и писать можно все, что думаешь, но думать следует осторожно..
ZIC
Спец
Спец
Повідомлень: 1094
З нами з: 14 травня 2010 17:36
Репутація: 7
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Повідомлення ZIC »

gps_nik писав: ...Я, напевно, на цей захід не попаду... Хто там буде відпишіться будь-ласка як усе пройшло...
В двох словах...
1. Карпінський Ю.О.
- відмітив як великий позитив згоду Дердземагенства вести земельний кадастр в географічних координатах, а площу рахувати не на площині, а на проекції на еліпсоїд (з його слів - це очікувалось не раніше, ніж через 5 років)
- сказав, що докладніше все буде розказано 20 червня...

2. Тарнопольський А.В.
- як на мене, то "фразою дня" були його слова (записав дослівно):
"...на сегодня и землеустроители, и геодезисты находятся под одной крышей, в одной семье..."
(після слів "в одной семье" роздались з різних кінців залу, де було понад 200 слухачів, окремі аплодисменти morgny )
- сказав, що ПуКаКа працює в WGS
- стосовно інфраструктури геопросторових даних сказав "мы уходим от чисто строгих их (INSPIRE) рекомендаций к здравому смыслу, потому что не все, что рекомендует Европа, возможно внедрить у нас..."
Аватар користувача
werewolf
Спец
Спец
Повідомлень: 913
З нами з: 22 січня 2008 17:46
Репутація: 5
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше

Повідомлення werewolf »

ZIC писав:- відмітив як великий позитив згоду Дердземагенства вести земельний кадастр в географічних координатах, а площу рахувати не на площині, а на проекції на еліпсоїд
Це дуже хороший крок. Але закрадається думка, що практична реалізація, як завжди, буде жахливою.
Аватар користувача
Chernov
Спец
Спец
Повідомлень: 2237
З нами з: 26 грудня 2007 08:13
Репутація: 18
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Повідомлення Chernov »

ZIC писав:вести земельний кадастр в географічних координатах, а площу рахувати не на площині, а на проекції на еліпсоїд
Маладца!!
Помню, еще лет 5 назад говорил об этом в форуме, не помню уже в какой теме, как о единственно правильном выходе. ... Дошло наконец...
Ну еще лет через пять дойдет про спутниковые технологии топологически связной картометрии...
Вот тогда и о кадастре можно будет начинать говорить.

[upd=1370625460][/upd]
ZIC писав:сказав, що ПуКаКа працює в WGS
А почему не в ИТРФ? Хотя для кадастра это действительно одно и то же.

[upd=1370625612][/upd]
werewolf писав:Це дуже хороший крок. Але закрадається думка, що практична реалізація, як завжди, буде жахливою.
А вот тут, как раз, никаких проблем я не вижу.
Все предельно ясно и не секретно.
Хотя...
При желании....
Можно для каждой кадастровой единицы сделать свой квазигеоид и засекретить параметры...
С целью, якобы, обеспечения точности вычисления той же площади. facepalm С них станется.

[upd=1370626163][/upd]
Тарнопольський писав:мы уходим от чисто строгих их (INSPIRE) рекомендаций к здравому смыслу, потому что не все, что рекомендует Европа, возможно внедрить у нас..."
А вот это уже в переводе на простой человеческий язык означает , что малограмотные программисты от Тарнопольского в силу своей предельно низкой квалификации не смогут придерживаться европейских стандартов и будут чудить и дальше в стиле "как получится".
Потому как я уверен, что в большинстве своем они все дочки и сыночки нужных людей.
Ибо в противном случае уже давно искали бы работу с волчьим билетом.
Что заслужили результатами своей работы.
И до кадастра Украине значительно дальше, чем Уганде или Зимбабве,
причем движение будет осуществляться в позе станкового пулемета задом наперед.
Востаннє редагувалось 07 червня 2013 20:48 користувачем Chernov, всього редагувалось 2 разів.
gps_nik
Спец
Спец
Повідомлень: 1551
З нами з: 19 вересня 2012 15:42
Репутація: 133
Область: м.Київ

Повідомлення gps_nik »

ZIC писав:...сказав, що ПуКаКа працює в WGS...
Ну не розумію я наших вчених мужів... А чим не влаштовує УСК-2000???
ZIC писав:...площу рахувати не на площині, а на проекції на еліпсоїд...
А який еліпсоїд буде взято за основу??? Хоч не GRS-80 (WGS-84)???
Аватар користувача
Chernov
Спец
Спец
Повідомлень: 2237
З нами з: 26 грудня 2007 08:13
Репутація: 18
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Повідомлення Chernov »

gps_nik писав:А чим не влаштовує УСК-2000??
Бо програмісти користуються "міжнародним", тобто "цільнотягнутим" програмним забезпеченням, а там УСК2000 слабо відома, принаймні, з точністю краще 1 м.
gps_nik писав:А який еліпсоїд буде взято за основу??? Хоч не GRS-80 (WGS-84)???
Chernov писав:Можно для каждой кадастровой единицы сделать свой квазигеоид и засекретить параметры...
С целью, якобы, обеспечения точности вычисления той же площади. facepalm С них станется.
[upd=1370627722][/upd]
gps_nik писав:Ну не розумію я наших вчених мужів.
До вищезгаданих мужів ПеКаКа не має жодного відношення..
Вам з близької відстані видніше, як Ваш шеф плюється від того, що трапиться.
Parcel
Спец
Спец
Повідомлень: 805
З нами з: 01 березня 2011 10:41
Репутація: 117
Область: Волинська

Повідомлення Parcel »

gps_nik писав:Ну не розумію я наших вчених мужів... А чим не влаштовує УСК-2000???
а як реалізувати на стиках зон? все одно потрібен спільний знаменник
тим більше, що програмне забезпечення, що використовує ПКК - чуже і написане з розрахунку на універсальність і доступність для всієї планети
gps_nik
Спец
Спец
Повідомлень: 1551
З нами з: 19 вересня 2012 15:42
Репутація: 133
Область: м.Київ

Повідомлення gps_nik »

Parcel писав:...а як реалізувати на стиках зон? все одно потрібен спільний знаменник...
А при чому тут стики зон??? Якщо територія України "не влазить" в одну шестиградусну чи тим більше триградусну зону в УСК-2000, то з якого це дива ту саму територію вдасться описати однією зоною в UTM??? Як на мене, то головним критерієм застосування на практиці тієї чи іншої системи координат полягає у точності, яку ця система координат зможе забезпечити... По точності УСК-2000 не поступається загальноземним, оскільки вона створювалася на їх основі...
Parcel писав:тим більше, що програмне забезпечення, що використовує ПКК - чуже і написане з розрахунку на універсальність і доступність для всієї планети
Білл Гейтс винен... Я так і поняв...
Parcel
Спец
Спец
Повідомлень: 805
З нами з: 01 березня 2011 10:41
Репутація: 117
Область: Волинська

Повідомлення Parcel »

gps_nik писав:то з якого це дива ту саму територію вдасться описати однією зоною в UTM???
а при чому тут UTM?
ПКК для проекції використовує сферичний меркатор
gps_nik
Спец
Спец
Повідомлень: 1551
З нами з: 19 вересня 2012 15:42
Репутація: 133
Область: м.Київ

Повідомлення gps_nik »

Parcel писав:...ПКК для проекції використовує сферичний меркатор...
Насправді "сферичний меркатор" в ПКК з'явився тому, що його використовує Google Maps... Чи не так??? morgayu
Parcel
Спец
Спец
Повідомлень: 805
З нами з: 01 березня 2011 10:41
Репутація: 117
Область: Волинська

Повідомлення Parcel »

gps_nik писав:Насправді "сферичний меркатор" в ПКК з'явився тому, що його використовує Google Maps... Чи не так???
я вже писав про "універсальність і доступність для всієї планети", ви подумали про Білла Гейтса, але він більше не уособлює світове зло, це місце тепер належить гуглові :)
vovaz
Спец
Спец
Повідомлень: 787
З нами з: 01 червня 2008 21:44
Репутація: 30
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Повідомлення vovaz »

Аватар користувача
kukin
Спец
Спец
Повідомлень: 745
З нами з: 20 січня 2008 10:20
Репутація: 65
Область: Закарпатська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Повідомлення kukin »

Не по темі
Spoiler
Говорить и писать можно все, что думаешь, но думать следует осторожно..
Відповісти