если на куске бетона есть насечка (марка) и известны ее координаты, то это будет пункт геодезической сети. если координат нет - то это кусок бетона. если есть координаты, но нет носителя координат (бетона) - то это просто циферки. Если говорим про пункт - координаты должны быть всегда.Parcel писав:а звідки ви знали координати розшукуваного пункту?
Обробка GNSS-вимірів
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
- Chernov
- Спец
- Повідомлень: 2237
- З нами з: 26 грудня 2007 08:13
- Репутація: 18
- Область: Запорізька
- Місце роботи: Інше
- Контактна інформація:
2stopkhay
Велика подяка за детальні пояснення та та витрачений час.
А як Вам бачаться перспективи щодо впровадження мультісистемного методу РРР в Україні?
http://www.insidegnss.com/node/2977
Тут вже і без наукового софту можна обійтися.
Бо в усьому світі VRS та RTK це вже майже вчорашній день... Я сказав МАЙЖЕ....
З державної точки зору саме час взятися за впровадження РРР мереж, віддавши VRS приватникам...
Тим білше, що ПЗ доступні https://gipsy-oasis.jpl.nasa.gov/
[upd=1372736525][/upd]
Нашел на русском
http://gps-club.ru/gps_think/detail.php?ID=78584
Велика подяка за детальні пояснення та та витрачений час.
А як Вам бачаться перспективи щодо впровадження мультісистемного методу РРР в Україні?
http://www.insidegnss.com/node/2977
Тут вже і без наукового софту можна обійтися.
Бо в усьому світі VRS та RTK це вже майже вчорашній день... Я сказав МАЙЖЕ....
З державної точки зору саме час взятися за впровадження РРР мереж, віддавши VRS приватникам...
Тим білше, що ПЗ доступні https://gipsy-oasis.jpl.nasa.gov/
[upd=1372736525][/upd]
Нашел на русском
http://gps-club.ru/gps_think/detail.php?ID=78584
От як раз ці СК не дадуть можливості отримати таку точність на таких відстанях. Це була УСК-2000, може бути будь-яка сучасна СК - ETRS, ITRF, MoldRef... Саме в цьому контексті я колись згадував цей випадок.Parcel писав:але ж координати в СК-42(63)?
Що отримує користувач від сучасних мереж ГНСС:Chernov писав:А як Вам бачаться перспективи щодо впровадження мультісистемного методу РРР в Україні?
1. Можливість визначення методом РТК (по часу близько 5 сек на точку при виконаній ініціалізації) - дуже важливо при виносі в натуру обєктів
2. Можливість формування віртуальної станції для пост-обробки при відсутності Інтернет-звязку ;
3. Спостереження на базових станціях на відстані до 50 км для постобробки (при щільності станцій, що трохи перевищує вимоги розробника)
4. Можливість постобробки своїх спостережень засобами опереатора
PPP методи на сьогодняшній день знаходяться в стадії розроблення, я сказав НА СЬОГОДНЯШНІЙ ДЕНЬ
Для визначення положення на відстанях в 100 км потрібно 15-20хв при безперебійному обміні даними між сервером та користувачем, тобто за часом спостережень це аналог статики з обчисленнями на боці оператора. Як ви собі уявляєте розбивочні роботи з такою швидкістю?
Ви особисто бажаєте лишитися без РТК мереж і чекати побудови PPP мережі?
З державної точки зору PPP знаходиться в стадії наукових досліджень, а не всі громадяни полюбляють державні досліди, особливо над собою. Також мала щільність базових станцій буде недостатньою для забезпечення Держави геодезичною основою. А саме головне: "одно другому не мешает (с)" - цей метод можна застосовувати як додатковий сервіс в існуючих мережах, і необовязково розставляти нові станції.
Приклад не зовсім вдалий, оскільки вже близько 3 років міжнародні центри аналізу даних відмовилися використовувати цей продукт для обробки спостережень. Він використовується для певних вузьких досліджень. Центрами обробки на сьогодняшній день використовуються BERNESE (Європа) та GAMIT/GLOBK (Новий Світ) які дають між собою достойну сходимість, чого не можна сказати про GYPSY.Chernov писав:ПЗ доступні https://gipsy-oasis.jpl.nasa.gov/
- Chernov
- Спец
- Повідомлень: 2237
- З нами з: 26 грудня 2007 08:13
- Репутація: 18
- Область: Запорізька
- Місце роботи: Інше
- Контактна інформація:
Скоріше, проблема заганяєтся у глухий кут.vovaz писав:Проблема обробки усунена ?
Три місяці тому Тарнопольський бив себе п'яткою в груди і клявся, що УСК2000 за місяць буде впроваджена...
Зараз бачимо протизаконну ескалацію обробки СК63.
Так є у нас УСК2000 чи нема?
Навіщо нам протизаконна СК63?
І взагалі, для чого нам Земагентство та геодезкартографія ???
Разом з їх розумово відсталими очільниками.
-
- Спец
- Повідомлень: 51
- З нами з: 16 березня 2011 10:30
- Репутація: 0
- Область: Харківська
- Місце роботи: Інші недержавні проектні організації
Кто знает что случилось с СКНОУ "Центр контроля навигационного поля Украины"http://www.khrs.kharkov.ukrtel.net/rus/ ... %E8%20khrs
- kukin
- Спец
- Повідомлень: 745
- З нами з: 20 січня 2008 10:20
- Репутація: 65
- Область: Закарпатська
- Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування
Обробка GNSS-вимірів
как понимать словосочетание:
-------------Gennadij писав:НІяк не можу добится точності постобробки методом VRS від мережі ZAKPOS.
есть древний пример на TBC (смотреть прикрепленное видео), вообще принципы обработки одинаковы
- kukin
- Спец
- Повідомлень: 745
- З нами з: 20 січня 2008 10:20
- Репутація: 65
- Область: Закарпатська
- Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування
Обробка GNSS-вимірів
Смысл прост:
обработка векторов делается в СК по умолчанию для ТВЦ и ТТ, это WGS84
VRS в данном случае уже самим сервером правильно определены в координатах ETRS89 (они ведь для этого и создавались), главное не забыть поставить точкам VRS статус опорных!
далее после обработки ваши физические измерения получат результат в той-же ETRS89
а уже из ETRS89 в нужную СК преобразовываете на сайте, если надо именно УСК2000, то параметры можно смело внести в ПО обработки и не лазить по сайтам
Если не понятно, то поищу ТТ и застрелю покажу на примере morgayu
обработка векторов делается в СК по умолчанию для ТВЦ и ТТ, это WGS84
VRS в данном случае уже самим сервером правильно определены в координатах ETRS89 (они ведь для этого и создавались), главное не забыть поставить точкам VRS статус опорных!
далее после обработки ваши физические измерения получат результат в той-же ETRS89
а уже из ETRS89 в нужную СК преобразовываете на сайте, если надо именно УСК2000, то параметры можно смело внести в ПО обработки и не лазить по сайтам
Если не понятно, то поищу ТТ и застрелю покажу на примере morgayu
- Gennadij
- Спец
- Повідомлень: 189
- З нами з: 22 листопада 2007 18:39
- Репутація: 8
- Область: Тернопільська
- Контактна інформація:
Обробка GNSS-вимірів
тобто ставимо WGS84?
- Gennadij
- Спец
- Повідомлень: 189
- З нами з: 22 листопада 2007 18:39
- Репутація: 8
- Область: Тернопільська
- Контактна інформація:
Обробка GNSS-вимірів
Був би безмежно вдячний, якби ви знайшли ТТ і показали налаштування та приклад обробки. В ТТ працюю уже досить довго, але від трігапунктів. Тепер вирішив попрацювати VRS від ZAKPOS
-
- Спец
- Повідомлень: 810
- З нами з: 28 липня 2009 19:47
- Репутація: 102
- Область: Київська
- Місце роботи: Інше
Обробка GNSS-вимірів
Щодо "коректності" створення віртуальних станцій(VRT).
1. Цікаво які максимальні відстані від перманентних станцій до віртуальної?
2. Як оцінити похибку з якою визначені координати станції VRT?
3. Чи є якісь вимоги до VRT чи якась їх оцінка точності?
4. Чи можливо є якійсь підхід (досвід) яким можна оцінити чи я зможу створити в цьому місці VRT чи ні?
5. VRT краще створювати максимально близько до точок зйомки чи не завжди?
6. Як визначаються координат VRT в СК63? Чи для цього використовуються пункти ДГМ (чи мають використовуватись) ?
Є мережа http://systemnet.com.ua/ua/network-ukr/map-ukr
Systemnet відповіло що є межі області роботи в яких доцільно створювати VRT. Де конкретно та межа, коли створення VRT приведе до хибного результату не сказали. Запропонувалии з'їздити на ДГМ та обрахувати їх за допомогою VRT. Звіт з отримання VRT вони не надають. Іншими словами до справи не пришиєш.
Я працюю одночастотним приймачем. Є в наявності 3. Обробку роблю Achtech Solutions.
Я так розумію створення віртуальних станцій нічим не регламентовано. Тото вимог, а отже і відповідальності власника мережі немає. Звіт з обрахунку вони не надають.
Хочу викорстовувати VRT для прив'язки без пунктів ДГМ.
Підскажіть в яких куточках області створювати VRT буде "некоректним" з огляду на мій одночастотний приймач?
Північний-захід області не берем. Мене найбільше цікавить самий південь області.
Надаю карту нашої області. Розміри між станціями в метрах.
1. Цікаво які максимальні відстані від перманентних станцій до віртуальної?
2. Як оцінити похибку з якою визначені координати станції VRT?
3. Чи є якісь вимоги до VRT чи якась їх оцінка точності?
4. Чи можливо є якійсь підхід (досвід) яким можна оцінити чи я зможу створити в цьому місці VRT чи ні?
5. VRT краще створювати максимально близько до точок зйомки чи не завжди?
6. Як визначаються координат VRT в СК63? Чи для цього використовуються пункти ДГМ (чи мають використовуватись) ?
Є мережа http://systemnet.com.ua/ua/network-ukr/map-ukr
Systemnet відповіло що є межі області роботи в яких доцільно створювати VRT. Де конкретно та межа, коли створення VRT приведе до хибного результату не сказали. Запропонувалии з'їздити на ДГМ та обрахувати їх за допомогою VRT. Звіт з отримання VRT вони не надають. Іншими словами до справи не пришиєш.
Я працюю одночастотним приймачем. Є в наявності 3. Обробку роблю Achtech Solutions.
Я так розумію створення віртуальних станцій нічим не регламентовано. Тото вимог, а отже і відповідальності власника мережі немає. Звіт з обрахунку вони не надають.
Хочу викорстовувати VRT для прив'язки без пунктів ДГМ.
Підскажіть в яких куточках області створювати VRT буде "некоректним" з огляду на мій одночастотний приймач?
Північний-захід області не берем. Мене найбільше цікавить самий південь області.
Надаю карту нашої області. Розміри між станціями в метрах.
► Показати
- kukin
- Спец
- Повідомлень: 745
- З нами з: 20 січня 2008 10:20
- Репутація: 65
- Область: Закарпатська
- Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування
Обробка GNSS-вимірів
Вообще правильно применительно к нашим сетям Real Time Network, поскольку VRS, iMAX и тд это технологии.
Есть так-же длиннобазовый VRS, который с ухудшением точности позволяет получать фикс одночастотником в треугольниках более 200км сторонами.
Пока поле трансформации не набрало легитимности и перманентные базы не являются ДГМ (а может и являются), придется малевать такую ерунду.
PS: все сказанное построено на моем личном опыте и является моим IMHO
У тримбла я слышал что требования к размещениям баз были не дальше чем 80км, но это было давно и за темой не следил.
Есть так-же длиннобазовый VRS, который с ухудшением точности позволяет получать фикс одночастотником в треугольниках более 200км сторонами.
Практически только на контрольных пунктах (так в заподной геодезии решают вопросы с GNSS), точность генерирования виртуальной базы выставляется на сервере и по идее не должна превышать заданный праметр.
все те-же контрольные пункты, в Европе в отчет закладывают ту точность, которую получили после/во время/до момента работы на контрольных пунктах.
Не всегда, я зачастую создаю по навигационным данным, это 1-3 метра от места измерений, но бывало в данном месте Фикс не получался (одна из физических баз оказывала негативное влияние), стоило перенести точку на сотни метров до нескольких километров. как получался фикс (обычно проблема возникала с нователовскими базами в сети тримбла). Тут подскажет организатор сети, если захочет заморачиватся, где была "больная" база, включалась ли она в обработку, и где лучше перекрытие в RTN.
Используйте, теоретически они формируются как минимум тремя перманентными базами внутри треугольника, этот треугольник "надо привязать" к пунктам ДГМ, а VRS будет привязан от перманенток, от нее будет привязан ровер.
Пока поле трансформации не набрало легитимности и перманентные базы не являются ДГМ (а может и являются), придется малевать такую ерунду.
Такие вопросы надо задавать конкретно админу сетей, он может поэкспериментировать и создавать виртуалки в определенных местах, выполнять оценку собственным софтом.
PS: все сказанное построено на моем личном опыте и является моим IMHO
Говорить и писать можно все, что думаешь, но думать следует осторожно..
-
- Вже не початківець
- Повідомлень: 22
- З нами з: 22 вересня 2008 18:06
- Репутація: 1
Обробка GNSS-вимірів
В Украине такие же проблемы с эфемеридами в приёмниках "Javad" и "Topcon", как в России, или у нас таких проблем нет?
-
- Спец
- Повідомлень: 810
- З нами з: 28 липня 2009 19:47
- Репутація: 102
- Область: Київська
- Місце роботи: Інше
Обробка GNSS-вимірів
Дайте линк на вашы проблемы.ШуфотинскийВ писав: ↑05 серпня 2017 12:35В Украине такие же проблемы с эфемеридами в приёмниках "Javad" и "Topcon",
-
- Спец
- Повідомлень: 465
- З нами з: 13 грудня 2016 13:42
- Репутація: 164
- Область: Сумська
- Місце роботи: Приватні проектні організації
Обробка GNSS-вимірів
Кто знает где взять орбиты прохождения gps спутников, интересует количество спутников в заданной точке в заданный час.
-
- Вже не початківець
- Повідомлень: 22
- З нами з: 22 вересня 2008 18:06
- Репутація: 1
Обробка GNSS-вимірів
На "Геодезисте" интенсивно обсуждается с 31.07.17 отсутствие эфемерид спутников при обработке "сырых".
http://geodesist.ru/threads/problemy-s- ... cle.65082/
http://geodesist.ru/threads/ne-obrabaty ... ora.65114/
http://geodesist.ru/threads/voprosy-po- ... ost-737775
https://www.google.com.ua/search?num=50 ... eWTsfwLJps