Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Чи долучаєте Ви "Акт приймання-передачі межових знаків ... до погодження проекту землеустрою

1. Так. У відповідності до статті 50 Закону України "Про землеустрій" він є складовою частиною проекту
618
85%
2. Ні. У відповідності до ІНСТРУКЦІЇ про встановлення ..... він повинен долучатися на підставі розробленої та затвердженої технічної документації із землеустрою.
106
15%
 
Всього голосів: 724

kievpol
Спец
Спец
Повідомлень: 172
З нами з: 27 січня 2009 19:46
Репутація: 0

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення kievpol »

В даній темі прохання обговорювати та ділитися інформацією стосовно відмов у погодженні проектів відведення. Ми зможемо коментувати зауваження наших шановних "експертів" та у разі "сліпих" зауважень коментувати їхні дії. Я думаю, що дану тему також будут переглядати представники Держгеокадастру та приймати відповідні рішення на дії своїх колег.


Відправлено через 3 хвилини 36 секунди:
Ну почнемо!
► Показати
===================================================================================

Список експертів:
Spoiler
Якщо не можете створити тему з новим експертом, то скаржтеся на повідомлення з новим висновком,з описом, що експерт відсутній - створю нову тему.
► Показати
Баран Ігор Володимирович
Бологова Вікторія Вікторівна
Гаркуша Сергій Володимирович
Гордійко Петро Миколайович
Гуліцька Антоніна Володимирівна
Дарій Наталія Анатоліївна
Дідов Анатолій Григорович
Заболотний Микола Федорович
Заколодяжна Ольга Олексіївна
Карбовський Анатолій Григорович
Коваль Василь Анатолійович
Малай Олександр Олександрович
Малюта Ніна Іванівна
Медвецька Тетяна Вікторівна
Мигаль Роман Васильович
Недоступ Ганна Вікторівна
Осідач Володимир Володимирович
Сопрун Ірина Іванівна
Тугай Дмитро Вікторович
Федоренко Валентина Анатоліївна
Цогла Ірина Володимирівна
Черненко Наталя Миколаївна
Чернишов Іван Васильович
Чумак Олег Михайлович
Штих Олександр Васильович
Юпин Степан Іванович
Якобчук Максим Олександрович
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Востаннє редагувалось 05 грудня 2016 11:10 користувачем Denver, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
SVnet
Спец
Спец
Повідомлень: 77
З нами з: 06 грудня 2016 19:21
Репутація: 64
Область: Житомирська
Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення SVnet »

Ки$ульКа, вони лише через сім місяців "додумалися" підняти питання за ст. 198 (там де державна власність) , може через сім місяців і за межові щось надумають. Хоча я думаю деякі експерти , як писали так і далі будуть писати відмови за ст 198 , бо не всі розробники скаржаться на гарячу лінію
Azhimut
Спец
Спец
Повідомлень: 1797
З нами з: 28 грудня 2012 11:17
Репутація: 358
Область: Одеська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення Azhimut »

Vladimir82 писав: 15 березня 2017 11:21Ми раніше також так робили, але зараз за зміну угідь мужуть і сертифікат забрати "проектами землеустрою щодо віведення земельної ділянки не передбаченно зміну виду угідь земельної ділянки. "
Відведення в межах н/п, із земель запасу, у власність, для будівництва та обслуговування житлового будинку, по 6-зем: Землі житлової та громадської забудови та 05.рілля
На земельній ділянці немає будівель та споруд. Колеги, як вважаєте, чи буде помилкою, якщо я в кадастровому плані залишу угіддями ріллю (без зміни угідь)? КВЦПЗ 02.01, угіддя 001.01 (рілля)
Lucky
Спец
Спец
Повідомлень: 390
З нами з: 25 серпня 2008 22:42
Репутація: 83
Область: Рівненська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення Lucky »

Azhimut, в останньому відводі із земель с.г. призначення під будівництво за проектом зазначали код КВЦПЗ 02.01, а угіддя - "землі, зайняті поточним будівництвом та відведені під будівництво (будівництво на яких не розпочато) (код КВЗУ – 012.00). Пройшло без зауважень
Azhimut
Спец
Спец
Повідомлень: 1797
З нами з: 28 грудня 2012 11:17
Репутація: 358
Область: Одеська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення Azhimut »

Lucky писав: 09 травня 2017 12:30Пройшло без зауважень
Не по темі
Зрозумійте мене правильно: не буду чіпати ті угіддя, нема "трансформації", а це, я так зрозумів, нова фішка при анулюванні сертифіката.
Дякую, зазвичай я ставив в кадастровому плані (проектне угіддя) 007.01 -Малоповерхова забудова.
З іншого боку методом вивчання Звернень до Квал.ком., бачу, что недопустима трансформація саме сільхоз. угідь "рілля - багаторічні", а "рілля - забудовані землі" поки що не попадали під "грубу помилку", чому так, хто пояснить з фахівців землеустрою? Дякую.
Аватар користувача
sirenko_s_a
Спец
Спец
Повідомлень: 227
З нами з: 16 травня 2011 16:38
Репутація: 1
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення sirenko_s_a »

SVnet писав: 08 травня 2017 13:20бо не всі розробники скаржаться на гарячу лінію
А смисл скаржитись, якщо пояснення дає той же Держгеокадастр на який скаржимось. І вони тільки присилають відписку (маю вже дві відписки)
Аватар користувача
ПиратФлинт
Спец
Спец
Повідомлень: 431
З нами з: 16 лютого 2011 22:31
Репутація: 80
Область: Житомирська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення ПиратФлинт »

sirenko_s_a писав: 10 травня 2017 08:23А смисл скаржитись
Смисл є завжди. Якщо зігнути голову і мовчати та потакати в усьому різним телепням то скоро взагалі дійдем до того що будим брати дозвіл для того щоб сходити до вітру.

Щодо угідь то в населених пунктах є розроблені генплани чи щось подібне до них, тому ділянки які надаються під ожб до проектування мужуть мати одні угіддя, а після відведені під будівництво будівництво не розпочато.

А всі ці дебати щодо сг. угідь до і після проектування вже неодноразово обговорювалися, єдине бачення цьго питання і досі відсутнє
Аватар користувача
sirenko_s_a
Спец
Спец
Повідомлень: 227
З нами з: 16 травня 2011 16:38
Репутація: 1
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення sirenko_s_a »

ПиратФлинт писав: 10 травня 2017 15:02Смисл є завжди.
Поскаржився на гарячу лінію 07.04 про те, що проект поданий 22.03, ще не оброблений (в територіальному відділі неодноразово уточнював відсутність висновка), через день-два прийшов висновок, погоджений правда, але дата 30.03, а через два тижні мені прийшла відповідь. Судіть самі.
► Показати
Підробить дату, оказується, можна!!!

В той же день (07.04) відправив непогоджений проект з висновком на електронну пошту ДГК. У відмові причипились що в Наказі Держгеокадастру не вказано тип документації. Прийшов лист на наший територіальний відділ і його просять пояснити дії експерта!!! хоча проект погоджувала Рівненська область (а ми Київська), на що наш відділ написав, що в них немає експерта щоб пояснити дії іншого експерта. Мені прийшла відповідь
► Показати
На сайті вже селектори не викидають, стидно мабуть що їхні слова про безпідставні зауваження залишаються словами і тих горе-експертів ніхто не карає, а нам замовник тикає носом в термін розробки проекту. Доречі була відмова про термін що я не вклався в 6 місяців, то що мені тепер не робити цей проект???
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
deniss
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 41
З нами з: 16 травня 2008 19:15
Репутація: -2
Область: Івано-Франківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення deniss »

Укладайте додаткову угоду і прописуйте іі в пояснювальній записці

Відправлено через 29 секунд:
Що не з вини виконавця
Аватар користувача
sirenko_s_a
Спец
Спец
Повідомлень: 227
З нами з: 16 травня 2011 16:38
Репутація: 1
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення sirenko_s_a »

deniss, непоганий варіант. а в угоді можна і на рік продовжити термін виконання робіт, законом це не заборонено.
Аватар користувача
kos1978
Спец
Спец
Повідомлень: 138
З нами з: 04 червня 2007 18:48
Репутація: 72
Область: Одеська
Місце роботи: Інше

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення kos1978 »

Шановні!! Потрібна порада!
Мені прийшов на розгляд проект. В ньому вже є один негативний висновок експерта, зауваження в якому стосуються виключно кадастрового плану. Вони усунені. Але. за розглядом я бачу, що земельна ділянка розташована в межах іншої земельної ділянки, яка вже сформована. Проектант сам пише у пояснювальній записці що необхідний поділ, але матеріалів поділу немає. Як на Вашу думку, я маю дивитись лише на зауваження першого експерта, або все ж таки писати ті, які я дійсно бачу?
Аватар користувача
bil
Спец
Спец
Повідомлень: 357
З нами з: 08 грудня 2010 14:57
Репутація: 21
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення bil »

Якщо по людськи то дайте позитив, і буде добре всім :-)
Аватар користувача
ппзкб
Спец
Спец
Повідомлень: 2586
З нами з: 19 лютого 2015 13:13
Репутація: 669
Область: Вінницька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення ппзкб »

kos1978, А що, чітких інструкцій від керівництва щодо таких ситуацій немає?
Iskrin
Спец
Спец
Повідомлень: 79
З нами з: 09 січня 2013 16:16
Репутація: 5
Область: Черкаська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення Iskrin »

kos1978, не знаю ситуації, але здогадатись легко. Була сформована ділянка на комунальну чи державну власність. По рішенню передають у власність чи оренду ділянку із уже сформованої, або її частину. Поділ сформованої ділянки робиться за технічною документацією. Проєктом не передбачено поділ ділянки.
Аватар користувача
SVnet
Спец
Спец
Повідомлень: 77
З нами з: 06 грудня 2016 19:21
Репутація: 64
Область: Житомирська
Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення SVnet »

kos1978, даєм знову відмову , але максимально передивляємся проект , щоб зауваження були вагомими (область не примушує давати на повторні висновки лише позитивні, якщо зауваження по суті). Двічі у мене були на повторні проекти негативні висновки.
Аватар користувача
sirenko_s_a
Спец
Спец
Повідомлень: 227
З нами з: 16 травня 2011 16:38
Репутація: 1
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення sirenko_s_a »

kos1978, Після якого із селекторів почав додавати кадастрові плани на загальну ділянку, на залишок і на ділянку що проектується. Наче нічого складного, але коли в тебе ділянка 45-60 га, і всунути її на А4, то це повний кошмар. Я б взагалі відійшов би від практики додавання цих кадастрових планів на проінвентаризовані замлі. По-перше, в мене дозвіл на проект, а не на поділ, по-друге де достати файли інвентаризації, подумайте самі як проектанту зробити кад.план без файлу інвентаризації. В нього є дозвіл на проект із бажаним місцерозташуванням ділянки, і є ст. 50 ЗУ Про землеустрій де є перелік документів, і він не зобов'язаний робити лишні кадастрові плани на ділянки які не входять в проект. Балачки на селекторах так і залишаються балачками. І поки це не буде прописано на бумазі, доти ми будемо получати відмови, а Ви їх будете давати.
SVnet, Хоч і написано в п. 8 ст. 186-1 ЗКУ вичерпний перелік недоліків, ніхто на цю норму не дивиться і Експерти вважають своє бачення вищими за статті ЗКУ.
P.S: Що вдалась земельна реформа, то вдалась, нічого сказати - бардак.

Відправлено через 3 хвилини :
Iskrin писав: 11 травня 2017 23:43Поділ сформованої ділянки робиться за технічною документацією. Проєктом не передбачено поділ ділянки.
А в Наказі написано ПРОЕКТ, що тоді робити? Вертати замовника і казати нехай їде в Обласне управління і тикає їм носом на те що вони написали???
Luda V
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 48
З нами з: 05 грудня 2016 12:35
Репутація: 7
Область: Чернівецька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення Luda V »

Унас ще "краща" ситуація. Обласне хоче щоб робити поділ такої ділянки, а потім вони будуть давати дозвіл на розроблення проекту землеустрою, хоча після поділу ділянки вважаються сформованими, то який проект? А вони говорять, що проект тому, що не визначено цільове призначення ділянки, але ж є категорія земель - сільськогосподарського призначення. То получається вони ділянки могли сформувати лиш з категорією і без цільового призначення і бе проекту землеустрою, а по технічці по інвентаризації. Коли робилася ця інвентаризація, то по технічці по інвентаризації не можна було формувати ділянки і заносити їх до Кадастру. Я вже не говорю про те, що права на такі ділянки не зарестровані. А в Порядку ведення Кадастру прописано:
114. Державна реєстрація земельної ділянки скасовується Державним кадастровим реєстратором, який здійснює таку реєстрацію, у разі:

1) поділу чи об'єднання земельних ділянок - на підставі заяви про державну реєстрацію земельних ділянок, які утворилися в результаті такого поділу чи об'єднання;

2) коли протягом одного року з дня здійснення державної реєстрації земельної ділянки речове право на неї не зареєстроване з вини заявника, - на підставі даних про те, що протягом одного року Державному кадастровому реєстраторові органом державної реєстрації прав не надано відповідної інформації в порядку інформаційного обміну.
thom yorke
Спец
Спец
Повідомлень: 728
З нами з: 24 лютого 2013 20:12
Репутація: 278
Область: Закарпатська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення thom yorke »

bil писав: 11 травня 2017 17:38Якщо по людськи то дайте позитив, і буде добре всім
Не погоджуюсь. Явна помилка і порушення ст. 79-1

Відправлено через 1 хвилину 19 секунд:
sirenko_s_a писав: 12 травня 2017 10:23 але коли в тебе ділянка 45-60 га, і всунути її на А4, то це повний кошмар.
Інші формати ніхто не забороняв.

Відправлено через 7 хвилин 30 секунд:
Luda V писав: 12 травня 2017 10:54Унас ще "краща" ситуація. Обласне хоче щоб робити поділ такої ділянки, а потім вони будуть давати дозвіл на розроблення проекту землеустрою, хоча після поділу ділянки вважаються сформованими, то який проект? А вони говорять, що проект тому, що не визначено цільове призначення ділянки, але ж є категорія земель - сільськогосподарського призначення.
на скільки мені відомо, то позиція нашого обласного аналогічна. Тему (встановлення) зміни земель с/г призначення я піднімав трохи вище, там нема ясності, але якось дискусія не пішла.. Мабуть, це заслуговує обговорення на новій окремій гілці форуму. А взагалі у нас із цією інвентаризацію шкоди набагато більше, ніж користі.

Відправлено через 6 хвилин 4 секунди:
Дивує кількість відмов, коли експерти посилаються на матеріали геодезичних вишукувань при розроблені проекту на вже сформовані земельні ділянки. Кожен такий проект не погоджуються, інколи - повторно. Або експерти якось не так читають проект, або я чогось не розумію ::(((
dimas
Спец
Спец
Повідомлень: 98
З нами з: 12 лютого 2009 15:52
Репутація: 4
Область: Запорізька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення dimas »

А хіба земельні ділянки, які вносились на підставі славетної інветаризації можна вважати сформованими?
частина 1 статті 79-1 ЗКУ:Формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об'єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру.
Стаття 1 ЗУ про кадастр: державна реєстрація земельної ділянки - внесення до Державного земельного кадастру передбачених цим Законом відомостей про формування земельної ділянки та присвоєння їй кадастрового номера
Стаття 15 ЗУ про кадастр: До Державного земельного кадастру включаються такі відомості про земельні ділянки:цільове призначення (категорія земель, вид використання земельної ділянки в межах певної категорії земель)
Ну так який там вид використання, шановні експерти???
Аватар користувача
Denver
Спец
Спец
Повідомлень: 1355
З нами з: 07 червня 2010 18:10
Репутація: 114
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення Denver »

Не моє.
Сил немає, щось коментувати.
Spoiler
photo_2017-05-12_14-46-31.jpg
photo_2017-05-12_14-46-26.jpg
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
 ! Повідомлення з: Denver
Перед тим, як задати питання скористайтеся пошуком по форуму. 90% тем вже обговорювалося чи обговорюється.
Kurilov
Admin
Admin
Повідомлень: 1170
З нами з: 11 травня 2012 18:16
Репутація: 691
Область: Харківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення Kurilov »

Denver писав: 12 травня 2017 14:48Сил немає, щось коментувати.
Здається, тут все простіше. Пасовище відводиться під індивідуальне садівництво. Іксперту це не сподобалося, а ума не вистачило сформулювати якісне заперечення - ось вам і ст. 22, і перелік.
 ! Повідомлення з: Kurilov
Шлях форумчанина:
1. Користуйся пошуком, перш ніж щось спитати.
2. Ховай велике під спойлер.
3. Дотримуйся правил, бо кара настигне тебе.
Аватар користувача
Denver
Спец
Спец
Повідомлень: 1355
З нами з: 07 червня 2010 18:10
Репутація: 114
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення Denver »

kurilov писав: 12 травня 2017 15:13Здається, тут все простіше. Пасовище відводиться під індивідуальне садівництво. Іксперту це не сподобалося, а ума не вистачило сформулювати якісне заперечення - ось вам і ст. 22, і перелік.
хто сказав, що з пасовищ не можна відводити під сад-во?
Взагалі не розумію, до чого тут стаття 22?
Spoiler
Стаття 22. Підстави проведення землеустрою

Землеустрій здійснюється на підставі:

а) рішень органів виконавчої влади та органів місцевого
самоврядування щодо проведення робіт із землеустрою;


б) укладених договорів між юридичними чи фізичними особами
(землевласниками і землекористувачами) та розробниками
документації із землеустрою;

в) судових рішень.

Рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради
міністрів Автономної Республіки Крим, органів виконавчої влади або
органів місцевого самоврядування про надання дозволу на розробку
документації із землеустрою приймається виключно у строки та лише
у випадках, передбачених цим Законом та Земельним кодексом
України. Зазначене рішення надається безоплатно та має необмежений
строк дії.
{ Статтю 22 доповнено частиною другою згідно із Законом N 497-VIII
( 497-19 ) від 02.06.2015 }
Про перелік теж Вашу думку не зрозумів.
 ! Повідомлення з: Denver
Перед тим, як задати питання скористайтеся пошуком по форуму. 90% тем вже обговорювалося чи обговорюється.
Kurilov
Admin
Admin
Повідомлень: 1170
З нами з: 11 травня 2012 18:16
Репутація: 691
Область: Харківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення Kurilov »

Denver писав: 12 травня 2017 15:26хто сказав, що з пасовищ не можна відводити під сад-во?
А я сказав, що не можна? Просто якщо за трансформацію "рілля-багаторічні" на квал. комісію подають, то за "пасовища-багаторічні" без обґрунтування - тим паче. Я просто недавно трохи "кухні" експертів дізнався: от приходить якийсь столичний проект за мовчазною згодою, а експерт у принципі не хоче таке погоджувати - він тут же починає шукать ізьяни; а якщо мізки є в експерта - він напише щось суттєве і заверне проект, а коли нема - то ото такі зауваження одноклітинні й виходять.
Denver писав: 12 травня 2017 15:26Взагалі не розумію, до чого тут стаття 22?
Треба дивитися сам наказ.
Denver писав: 12 травня 2017 15:26Про перелік теж Вашу думку не зрозумів.
А що там розуміти, якщо заувага - незаконна неадекватна фіґня?
 ! Повідомлення з: Kurilov
Шлях форумчанина:
1. Користуйся пошуком, перш ніж щось спитати.
2. Ховай велике під спойлер.
3. Дотримуйся правил, бо кара настигне тебе.
coldunand
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 17
З нами з: 08 грудня 2015 14:47
Репутація: 0
Область: Чернігівська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення coldunand »

Чи існує якись стандарт на перелік обмежень у використанні земельних ділянок
Аватар користувача
Denver
Спец
Спец
Повідомлень: 1355
З нами з: 07 червня 2010 18:10
Репутація: 114
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення Denver »

coldunand писав: 12 травня 2017 15:43Чи існує якись стандарт на перелік обмежень у використанні земельних ділянок
нема
 ! Повідомлення з: Denver
Перед тим, як задати питання скористайтеся пошуком по форуму. 90% тем вже обговорювалося чи обговорюється.
Аватар користувача
ПиратФлинт
Спец
Спец
Повідомлень: 431
З нами з: 16 лютого 2011 22:31
Репутація: 80
Область: Житомирська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення ПиратФлинт »

Denver писав: 12 травня 2017 14:48Сил немає, щось коментувати.
без коментарів.
повний абсурд і відсутність компетенції.

Відправлено через 10 хвилин 36 секунд:
kos1978 писав: 11 травня 2017 16:56земельна ділянка розташована в межах іншої земельної ділянки, яка вже сформована. Проектант сам пише у пояснювальній записці що необхідний поділ, але матеріалів поділу немає
На селекторі говорилося що можна не робити технічки з поділу а зробити все в одному проекті, але тоді в проект додається ще пара планів які не передбачені ст. 50 ЗК "Про землеустрій", а саме загальний і два що утворюються після поділу тому в даному випадку розробник допустився помилки. А в принципі і перше і друге є неправильне. Згідно законодавства має бути наказ на поділ, тех док. щодо поділу і наказ на передачу земельної ділянки у власність на підставі тех док. щодо поділу. Але довести задубілим мозгам обласного керівництва це всерівно, що пішком на місяць сходити тому доводиться сворювати отаких мутантів "недопроект і недо технічка" тоді є хоч якийсь шанс на успіх.
Закрито