Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Чи долучаєте Ви "Акт приймання-передачі межових знаків ... до погодження проекту землеустрою

1. Так. У відповідності до статті 50 Закону України "Про землеустрій" він є складовою частиною проекту
618
85%
2. Ні. У відповідності до ІНСТРУКЦІЇ про встановлення ..... він повинен долучатися на підставі розробленої та затвердженої технічної документації із землеустрою.
106
15%
 
Всього голосів: 724

kievpol
Спец
Спец
Повідомлень: 172
З нами з: 27 січня 2009 19:46
Репутація: 0

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення kievpol »

В даній темі прохання обговорювати та ділитися інформацією стосовно відмов у погодженні проектів відведення. Ми зможемо коментувати зауваження наших шановних "експертів" та у разі "сліпих" зауважень коментувати їхні дії. Я думаю, що дану тему також будут переглядати представники Держгеокадастру та приймати відповідні рішення на дії своїх колег.


Відправлено через 3 хвилини 36 секунди:
Ну почнемо!
► Показати
===================================================================================

Список експертів:
Spoiler
Якщо не можете створити тему з новим експертом, то скаржтеся на повідомлення з новим висновком,з описом, що експерт відсутній - створю нову тему.
► Показати
Баран Ігор Володимирович
Бологова Вікторія Вікторівна
Гаркуша Сергій Володимирович
Гордійко Петро Миколайович
Гуліцька Антоніна Володимирівна
Дарій Наталія Анатоліївна
Дідов Анатолій Григорович
Заболотний Микола Федорович
Заколодяжна Ольга Олексіївна
Карбовський Анатолій Григорович
Коваль Василь Анатолійович
Малай Олександр Олександрович
Малюта Ніна Іванівна
Медвецька Тетяна Вікторівна
Мигаль Роман Васильович
Недоступ Ганна Вікторівна
Осідач Володимир Володимирович
Сопрун Ірина Іванівна
Тугай Дмитро Вікторович
Федоренко Валентина Анатоліївна
Цогла Ірина Володимирівна
Черненко Наталя Миколаївна
Чернишов Іван Васильович
Чумак Олег Михайлович
Штих Олександр Васильович
Юпин Степан Іванович
Якобчук Максим Олександрович
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Востаннє редагувалось 05 грудня 2016 11:10 користувачем Denver, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
sirenko_s_a
Спец
Спец
Повідомлень: 227
З нами з: 16 травня 2011 16:38
Репутація: 1
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення sirenko_s_a »

Giwen писав: Мабуть помиляєтесь
Прочитав, проаналізував, але не бачу щоб там було написано типу "Будівництво дозволено" чи ще якось. В статті 6 написано"
► Показати
Тобто вони можуть мати у власності/користуванні і все.
waxa
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 29
З нами з: 24 листопада 2008 19:17
Репутація: 0

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення waxa »

Kitsmaniuk писав: А на практиці воно так ї є, бо в будь якому випадку GPS-приймач мусить бути зв'язаний або з System Solutions, або з Zakpos, чи з іншим джерелом, яке в свою чергу так чи інакше знову ж таки зв'язане з вище згаданим поставщиками послуг. І до речі, виходячи з наукових досліджень та висновків науковців, з якими я не тільки заради "спортивного інтересу", ознайомився, а й для того , щоб захистити себе, як сертифікованого інженера - землевпорядника, я в цілому дійшов висновку, що тільки "особливо обдаровані" експерти вимагають прив'язки до ДГМ і ще чогось на цей кшалт. Якщо на сьогоднішній день рівень покриття GNS та відповідних перманентних станцій по Україні вже вийшов на європейський рівень, виникає питання - для чого потрібні координати пунктів ДГМ ? - хіба що для того, щоб фінансово підтримати НДІГіК. Або повертаємось років на 20 назад, коли у нас цього всього ще не було і ганяли теодолітні ходи...... Чи не абсурд. І наскільки мені відомо - і System Solutions і Zakpos відповідним чином уповноважені надавати відповідні послуги.... ЕКСПЕРТИ!!!!, БУДЬ ЛАСКА!!!!! не шукайте проблеми там - де їх нема.....
Красава! Повністю з Вами згоден!
Giwen
Спец
Спец
Повідомлень: 69
З нами з: 10 січня 2011 11:55
Репутація: 0
Область: Вінницька
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення Giwen »

Lucky писав: Ваш консультант №11: "Забудова земель ОСГ чинним законодавством не передбачена. Для ведення ОСГ надаються сільськогосподарські угіддя. Забудовані землі с.-г. призначення відносяться до не с.-г. угідь (ч.2 ст. 22 ЗКУ)...Відмова управління ДГК у погодженні документації при приватизації земельної ділянки для ведення ОСГ з наявними будівлями є правомірною"


Ну ще би ролік відео конференції чи коментарі чиновників би вписали, керуватись законом треба.

Не погоджуюсь з Вами, впевнений що не одна область відводила земельну ділянку для ведення ОСГ з наявними будівлями. Крім того, несільськогосподарські будівлі в тому числі під господарськими будівлями залишаються в категорії сільськогосподарського призначення, не бачу порушення чи не відповідності.
Aximas
Спец
Спец
Повідомлень: 246
З нами з: 08 січня 2010 12:36
Репутація: 54
Область: Дніпропетровська

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення Aximas »

Giwen писав: не бачу порушення чи не відповідності
так Ви "не бачите" чи всеж керуєтесь законом? Ви давали посилання на закон, я Вас просив уточнити, які положення закону допускають будівництво на землях ОСГ. При цьому мова йшла саме про відведення ділянки з подальним будівництвом а не відведення з вже збудованими будівлями
Lucky
Спец
Спец
Повідомлень: 390
З нами з: 25 серпня 2008 22:42
Репутація: 83
Область: Рівненська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення Lucky »

Giwen, вказуючи вам номер видання я лише намагаюсь Вам донести, що є ціла стаття (я навожу лиш витяг) щодо цього питання. І якщо Вас цікавить думка інших осіб щодо подібного питання Ви маєте змогу з нею ознайомитись. Але складається враження, що Ви просто намагаєтесь переконати інших у правильності саме Вашої позиції. Зачасту саме таку позицію і займають експерти, які перевіряють проекти.
P.S. На мою думку слід розмежовувати поняття особистого селянського господарства як вид господарської діяльності (про це і закон про ОСГ - воно не обмежується лише земельною ділянкою), і цільове призначення земель. Т
Востаннє редагувалось 07 грудня 2016 16:46 користувачем Lucky, всього редагувалось 3 разів.
Giwen
Спец
Спец
Повідомлень: 69
З нами з: 10 січня 2011 11:55
Репутація: 0
Область: Вінницька
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення Giwen »

Aximas писав: так Ви "не бачите" чи всеж керуєтесь законом? Ви давали посилання на закон, я Вас просив уточнити, які положення закону допускають будівництво на землях ОСГ. При цьому мова йшла саме про відведення ділянки з подальним будівництвом а не відведення з вже збудованими будівлями
Якщо Ви не зрозуміли підтекст то постараюсь Вам пояснити детальніше. Вам відома фраза "все що не заборонене те дозволено"? В чинному законодавстві прямої заборони у будівництві нерухомого майна чи оформлення земельної ділянки з існуючим майном для ведення ОСГ немає!
І так, відповідно до ЗУ Про особисте селянське господарство передбачено що жилі будинки, господарські будівлі та споруди
використовуються для ведення особистого селянського господарства. Крім того, ст. 22 ЗКУ визначено, які землі відносяться до сільськогосподарського призначення в тому числі і несільськогосподарські угіддя - землі під господарськими будівлями і дворами. Враховуючи вищенаведене, в чому порушення, невідповідність або заборона здійснювати будівництво чи оформлювати право на земельну ділянку для ведення ОСГ уже з існуючим майном, яке б дало змогу вести особисте селянське господарство (телятник, корівник, зерноприміщення чи інше нерухоме майно за функціональним призначенням осг).

Відправлено через 2 хвилини 22 секунди:
Lucky писав: вказуючи вам номер видання я лише намагаюсь Вам донести, що є ціла стаття (я навожу лиш витяг) щодо цього питання. І якщо Вас цікавить думка інших осіб щодо подібного питання Ви маєте змогу з нею ознайомитись. Але складається враження, що Ви просто намагаєтесь переконати інших у правильності саме Вашої позиції. Зачасту саме таку позицію і займають експерти, які перевіряють проекти.
Дякую за інформацію

П.С. Не являюсь експертом хоча мав змогу ним бути Krutelyk

До речі у Вашій інформації і описана моя думка, дякую що надали підтвердження.
І повернусь в такому випадку до необхідності ДПТ до таких земельних ділянок для осг якщо там наявне нерухоме майно чи планується будівництво..
Bars
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 32
З нами з: 18 грудня 2015 15:43
Репутація: 6
Область: Вінницька
Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення Bars »

Встале таке питання. Розпорядження про надання дозволу на розроблення проекту під осг (за межами) було видане у 2008 році. Проект був розроблений у 2016 році. Зараз подали проект на погодження експерту. Він пише (цитую)

"відповідно до п.3 розділу 2 Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву" та прийняті і не виконані до набрання чинності цим Законом рішення відповідних органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування про погодження місця розташування об'єкта або про надання дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки зберігають чинність протягом двох років з дня набрання чинності цим Законом, а "розроблені відповідно до цих рішень проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок розглядаються в установленому законом порядку" Зважаючи на вищезазначене термін дії дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки закінчився 14.10.2010 року. (опубліковано в газеті "Голос України" 14.10.2008 року №195)"

Але в ст 22 ЗУ "Про землеустрій" написано що "Рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування про надання дозволу на розробку документації із землеустрою приймається виключно у строки та лише у випадках, передбачених цим Законом та Земельним кодексом України. Зазначене рішення надається безоплатно та має необмежений строк дії."

Що я не так розумію? Дійсне рішення чи ні?? Та причому Закон про будівництво до земельної ділянки під осг за межами населеного пункту? На ній ж немає об'єктів нерухомого майна

та ще одно зауваження (від цього ж) експерта "на кадастровому плані земельної ділянки відсутні структуріні елементи кадастрового номеру - зони, кварталу, що є порушенням ст.34 ЗУ "Про державний земельний кадастр"
Востаннє редагувалось 07 грудня 2016 17:01 користувачем Bars, всього редагувалось 1 раз.
Aximas
Спец
Спец
Повідомлень: 246
З нами з: 08 січня 2010 12:36
Репутація: 54
Область: Дніпропетровська

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення Aximas »

Giwen писав: Якщо Ви не зрозуміли підтекст то постараюсь Вам пояснити детальніше. Вам відома фраза "все що не заборонене те дозволено"?
Если Вы забыли с чего началось обсуждение этого вопроса то я напомню - речь шла о необходимости дополнения проекта Детальным планом территорий при отводе земель сельхоз назначения. И Вы аргументировали необходимость такого документа как ДПТ тем что данные земли, в частности земли ОСГ, могут застраиваться. При этом Вы так и не привели нормы закона которая устанавливала то что это возможно.
Поэтому "керуйтесь" законом а не фразой "все що не заборонене те дозволено". pa-pa
Аватар користувача
Denver
Спец
Спец
Повідомлень: 1355
З нами з: 07 червня 2010 18:10
Репутація: 114
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення Denver »

 ! Повідомлення з: Denver
Перед тим, як задати питання скористайтеся пошуком по форуму. 90% тем вже обговорювалося чи обговорюється.
Allexxx
Повідомлень: 4
З нами з: 13 квітня 2013 13:12
Репутація: 0
Область: Одеська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення Allexxx »

Зауваження експерта Осідач Володимир Володимирович: "Пронумерувати сторінки проекту землеустрою та проставити номери сторінок в змісті. Відповідно до п. 6 cm. 186-1 Земельного Кодексу України у проекті землеустрою щодо відведення земельної ділянки доповнити відомості про дотримання вимог cm. 24 Закону України « Про регулювання містобудівної діяльності»"
Але забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не включені до проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки відповідно до статті 50 Закону України "Про землеустрій".
Питання: Чи повинні ми доповнювати проект додатковими відомостями, а саме: планом зонування або детальним планом території, якщо цей проект погоджений відділом регіонального розвитку містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації (відповідно до існуючого генплану)?
► Показати
 ! Повідомлення з: Denver
Як сховати під спойлер фото
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Аватар користувача
Denver
Спец
Спец
Повідомлень: 1355
З нами з: 07 червня 2010 18:10
Репутація: 114
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення Denver »

Giwen, Aximas,
Я втратив нитку вашої дискусії - можливо варто її перенести в тему про ОСГ?
Я фізично не встигаю всіх перечитати Sorri
 ! Повідомлення з: Denver
Перед тим, як задати питання скористайтеся пошуком по форуму. 90% тем вже обговорювалося чи обговорюється.
SK1974
Спец
Спец
Повідомлень: 106
З нами з: 18 грудня 2012 12:38
Репутація: 5
Область: Херсонська
Місце роботи: Інститути землеустрою

Екстериторіальність погодження землевпорядної документації (Постанова КМУ №580)

Повідомлення SK1974 »

отаке

Відправлено через 7 хвилини 28 секунди:
хотел бы я этого ыксперту увидеть.то что но не раскрыл файл,по ходу у него была запарка,так еще написал в отказе сельский совет Киевской области,а проект Херсонщина facepalm lol2
► Показати
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
cerdred
Спец
Спец
Повідомлень: 2015
З нами з: 18 листопада 2007 16:32
Репутація: 88
Область: Черкаська
Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)

Екстериторіальність погодження землевпорядної документації (Постанова КМУ №580)

Повідомлення cerdred »

SK1974 писав: хотел бы я этого ыксперту увидеть.то что но не раскрыл файл,по ходу у него была запарка,так еще написал в отказе сельский совет Киевской области,а проект Херсонщина facepalm lol2
Було подібне, не міг експерт із іншої області витягти проект із Докпроф, перезвонив в райзем за місцем розташування ділянки, скинули на мило, та й все. morgayu
Аватар користувача
Denver
Спец
Спец
Повідомлень: 1355
З нами з: 07 червня 2010 18:10
Репутація: 114
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення Denver »

SK1974,
Дуже дивний підход в експерта. (І нехай Краснолуцький ще раз на селекторі заявить: "в нас немає мети валити всіх).
Він міг елементарно зв'язатися з "вашим" ДГК і вирішити це питання навіть якщо там заглючило щось. Щоб перескинули скан.
(Я перший свій проект по Екстериторіальності, так перекидав).
 ! Повідомлення з: Denver
Перед тим, як задати питання скористайтеся пошуком по форуму. 90% тем вже обговорювалося чи обговорюється.
SK1974
Спец
Спец
Повідомлень: 106
З нами з: 18 грудня 2012 12:38
Репутація: 5
Область: Херсонська
Місце роботи: Інститути землеустрою

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення SK1974 »

кажется,что ему было лень что либо делать

Відправлено через 2 хвилини 14 секунди:
ыксперт из Фастова
Аватар користувача
Denver
Спец
Спец
Повідомлень: 1355
З нами з: 07 червня 2010 18:10
Репутація: 114
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення Denver »

Стирено на просторах інету)
► Показати
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
 ! Повідомлення з: Denver
Перед тим, як задати питання скористайтеся пошуком по форуму. 90% тем вже обговорювалося чи обговорюється.
lina14
Спец
Спец
Повідомлень: 389
З нами з: 29 травня 2012 22:49
Репутація: 170
Область: Харківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення lina14 »

Слухайте, а мені теж вчора цей иксперт повернув проект.
Giwen
Спец
Спец
Повідомлень: 69
З нами з: 10 січня 2011 11:55
Репутація: 0
Область: Вінницька
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення Giwen »

Aximas писав: Если Вы забыли с чего началось обсуждение этого вопроса то я напомню - речь шла о необходимости дополнения проекта Детальным планом территорий при отводе земель сельхоз назначения. И Вы аргументировали необходимость такого документа как ДПТ тем что данные земли, в частности земли ОСГ, могут застраиваться. При этом Вы так и не привели нормы закона которая устанавливала то что это возможно.
Поэтому "керуйтесь" законом а не фразой "все що не заборонене те дозволено".
Я Вам пояснив свою позицію про можливість здійснювати будівництво на земельних ділянках для ведення ОСГ, колеги прикріпили роз"яснення, що підтверджують мої слова і прикріпили силку . Зазначив норми закону, якими слід керуватися. Що саме ще необхідно пояснити?
Крім того, мною було зазначено, що вимагати ДПТ експерт не має права, це не його повноваження перевіряти містобудівну документацію чи її наявність, однак якщо уже розглядати необхідність такої документації в цілому то при відведені земельної ділянки для ведення ОСГ де розташована споруда, будівля наявність ДПТна мою думку обов"язкова.
По Вашому повідомлені я зрозумів, що Вам було дивно навіщо ДПТ для земельних ділянок сільськогосподарського призначення, от я і постарався пояснити що не все може бути так просто і інколи ДПТ все ж таки потрібний.
kikimora
Спец
Спец
Повідомлень: 62
З нами з: 25 січня 2013 13:45
Репутація: 0
Область: Харківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення kikimora »

Дуже потрібен зразок коректурного аркушу. Завчасно дякую!
Giwen
Спец
Спец
Повідомлень: 69
З нами з: 10 січня 2011 11:55
Репутація: 0
Область: Вінницька
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення Giwen »

kikimora писав: Дуже потрібен зразок коректурного аркушу. Завчасно дякую!
Дозвольте поцікавитись навіщо Вам коректурного аркушу? Він передбачений тільки для експертизи землевпорядної документації, а в нас погоджують проекти землеустрою. Виправляйте проект землеустрою по визначених зауваженнях і подавайте повторно, долучивши попередній висновок.

П.С. Я не експерт, може щось і пропустив на рахунок цих коректурних аркушів, але не бачу в них потреби.
Аватар користувача
Marisa
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 43
З нами з: 30 грудня 2015 09:24
Репутація: 1
Область: Донецька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення Marisa »

Giwen писав: Я не експерт, може щось і пропустив на рахунок цих коректурних аркушів, але не бачу в них потреби.
Якщо зауваження не по ділу і я їх виправляти не збираюся - я пишу коректурний аркуш і по кожному зауваженню розписую все, що думаю про експерта! Якщо ж зауваження по ділу - просто виправляю)
kikimora
Спец
Спец
Повідомлень: 62
З нами з: 25 січня 2013 13:45
Репутація: 0
Область: Харківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення kikimora »

Giwen, я також не бачу в них потреби. Але, чесно кажучи, просто не розумію, як інакше звернути увагу експерта на те, що він вимагає долучити до проекту землеустрою матеріали, не передбачені ст.50 - дозволи на користування надрами і спецводокористування і т.ін.

Відправлено через 3 хвилини 2 секунди:
Marisa, Щиро дякую!
Giwen
Спец
Спец
Повідомлень: 69
З нами з: 10 січня 2011 11:55
Репутація: 0
Область: Вінницька
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення Giwen »

kikimora писав: я також не бачу в них потреби. Але, чесно кажучи, просто не розумію, як інакше звернути увагу експерта на те, що він вимагає долучити до проекту землеустрою матеріали, не передбачені ст.50 - дозволи на користування надрами і спецводокористування і т.ін.
Як перевірити тоді вимоги ч.2 статті 134 ЗКУ?

Ви знайте, в земельному кодексу дуже багато статтей які накладають обмеження чи заборону у відведенні земельної ділянки. Ви трактуєте виключно статтю 50 ЗУ Про землеустрій, а якщо не дотримано вимоги ЗКУ, може доцільно це враховувати і долучати до проекту підтвердження, навіть якщо воно не передбачено ст. 50? Це мая думка, і якщо у Вашому випадку земельна ділянка відводиться для користування надр, необхідно долучити спеціальний дозвіл на користування надрами щоб надати підтвердження що земельна ділянка не має йти через аукціон.
kikimora
Спец
Спец
Повідомлень: 62
З нами з: 25 січня 2013 13:45
Репутація: 0
Область: Харківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення kikimora »

Giwen, земельна ділянка відводиться для оформлення права комунальної власності за територіальною громадою - це перше ( про аукціон питання не стоїть); потужність майбутньої свердловини менше 300 кубічних метрів на добу - це друге (дозвіл на користування надрами не потрібен).
Giwen
Спец
Спец
Повідомлень: 69
З нами з: 10 січня 2011 11:55
Репутація: 0
Область: Вінницька
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення Giwen »

kikimora писав: Giwen, земельна ділянка відводиться для оформлення права комунальної власності за територіальною громадою - це перше ( про аукціон питання не стоїть); потужність майбутньої свердловини менше 300 кубічних метрів на добу - це друге (дозвіл на користування надрами не потрібен).
ви своїм повідомленням дали більше запитань чим відповідей. Для чого формувати земельну ділянку без землекористувача чи спроби виставлення на аукціон. І де в земельному законодавстві передбачено про можливість надання земельної ділянки для користування надр без спеціального дозволу в залежності від потужності свердловини? І якщо ділянка всеж таки відводиться для сільської ради то яким чином ОМС буде її використовувати за цільовим призначенням..

П.С. важко говорити без повного пакету документів, але явно тут щось не чисто, на мій погляд 5+5=?
Закрито