Оренда земельних часток (паїв)

Усе що стосується укладання договорів оренди, суборенди ділянок
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Аватар користувача
luper
Спец
Спец
Повідомлень: 241
З нами з: 28 листопада 2008 10:52
Репутація: 0
Область: АР Крим

Повідомлення luper »

Борщ писав:законодавець не розумів що таке земльна частка і земельна ділянка
facepalm
Це Ви законадавцям скажіть, що вони щось не розуміють ) Чи скажіть це раднику юстиції ) що в ст. 13 Закону чорним по білому написано "земельна частка - пай" а не "земельна ділянка"
luper писав:А ну поясніть ПО ЗАКОНУ, що таке невитребувана земельна ділянка
Добре хоч не "по поняттям" просите )... Головне ... у Вінниицькій; Головне... у Тернопільській... тернопольчани хоч написали наприкінці, що вони сами не розуміють що мають на увазі - красавели ) "Дана інформація носить рекомендаційний характер, так як на законодавчому рівні, залишається достатньо неврегульованою"; ТУТ зовсім щось пан юрист у думках загубився... та не довів розїяснення до логічного... чи довів.. чи не довів ))
Так що ж таке насправді невитребувана земельна ділянка, якщо вона насправді існує як кажуть "в натурі (на місцевості)"..Відповідно до ст. 7 Закону на кожне колективне підприємство гоувався такий собі проект землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) в якому повинно було бути визначено місце розташування земельних ділянок, їх межі та площі сільськогосподарських угідь, що підлягають розподілу між власниками земельних часток (паїв), їх цільове призначення, дії обмежень (обтяжень) у використанні земельних ділянок, у тому числі земельних сервітутів... Так ось ті земельні ділянки які були розподілені за таким проектом, але на сьогодні не знайшли своїх власників і є невитребуваними.
solim писав:Поняття "пай" введено Указом № 666
"Паюете по Указу, а сидеть будете по Закону" (с) А.Мороз

З.Ы. Мы по сути сегодня наблюдаем коллапс земельного законодательства, когда количество коллизий, которые не трактуются Конституционным судом как того требует ст. 147 "Украинского завета", захлестнули земельные правоотношения... Вообщем о чем тут ещё говорить.. Кто знает, тот поймет... не рвите душу, исходите из конкретно ситуации, сложившейся так сказать "в натуре" или как том ещё принято говорить "на местности"...
Alles gut, Gute Nacht!
Аватар користувача
solim
Спец
Спец
Повідомлень: 1062
З нами з: 06 листопада 2013 13:47
Репутація: 196
Область: Рівненська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Повідомлення solim »

В Рівненській області нерегламентоване вже давно зробили регламентованим - http://oblrada.rv.ua/docs/index.php?ELE ... se_id=4649
Борщ
Спец
Спец
Повідомлень: 302
З нами з: 09 листопада 2010 17:10
Репутація: 0
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Борщ »

luper, ви так все це категорично описали. Ви приймали участь у розробці
проект землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв)
? Знаєте як проводився розподіл, кому яка клітка попала, і що потрібно було далі робити , щоб вона стала земельною ділянкою, або як Ви кажете "невитребуваною земельною ділянкою"?
Я хоть і не юрист, але вже ж:
Ст. 79 ЗКУ Земельна ділянка - це частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, з визначеними щодо неї правами.
СТ 79-1 ЗКУ Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру.
Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера.
Формування земельних ділянок здійснюється за проектами землеустрою щодо відведення земельних ділянок.
Якщо виходити з ст 79, 79-1 ЗКУ , то проект організації земельних часток паїв якби не катить. Може я блужу, але навіть сама назва згаданого Вами проекту нічого не говорить про земельні ділянки. Те, що виїхати на колгоспне поле, зробити його зйомку а потім в ГІСІ розкреслити сітку на цей контур ще не означає сформувати земельні ділянки.
Аватар користувача
Kitsmaniuk
Спец
Спец
Повідомлень: 461
З нами з: 12 березня 2011 11:28
Репутація: 147
Область: Чернівецька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення Kitsmaniuk »

Борщ писав:Те, що виїхати на колгоспне поле, зробити його зйомку а потім в ГІСІ розкреслити сітку на цей контур ще не означає сформувати земельні ділянки.
Стовідсотково!!!!! Однак, ми повертаємось до того, з чого почали, чи вірніше не почали. І те, за що начальникам відділів викручували руки, шили корупцію - бо не було "показників", тепер треба фактично робити по новому, виходячи з видрукуваних ДА. І таке починається... дальше не хочу.... І як наслідок - проблеми і правові і технічні з орендою та її реєстрацією. А це все кошти пересічного громадянина....
zmp89
Повідомлень: 3
З нами з: 15 лютого 2014 20:47
Репутація: 0
Область: Донецька
Місце роботи: Юридичні послуги

договор аренды земли или договор аренды земельной доли (пая)

Повідомлення zmp89 »

Уважаемые форумчане, в 2000 г. физ.лицо получило земельный пай. В 2008 году получил гос. акт на земельный пай. В 2014 г. физ.лицо хочет сдать данный участок в аренду.

Вопрос:
1) С учетом того, что земля приватизирована (в 2008 г.) она обладает статусом земельного участка или земельной доли (пая)?
2) Какой договор необходимо заключать: договор аренды земельного участка или договор аренды земельной доли (пая)?
faram
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 34
З нами з: 07 вересня 2010 19:32
Репутація: -9
Область: Дніпропетровська

Повідомлення faram »

zmp89,
1) С учетом того, что земля приватизирована (в 2008 г.) она обладает статусом земельного участка или земельной доли (пая)?
Земельна ділянка має статус "земельна ділянка", відповідно до ст.79 ЗКУ :земельна ділянка – це частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, з визначеними щодо неї правами, приватна власність так як в нього є Державний акт. На відміну від земельної ділянки, земельна частка (пай) є умовною часткою земель, які належали колективним сільськогосподарським підприємствам, сільськогосподарським кооперативам, сільськогосподарським акціонерним товариствам, розмір якої визначений в умовних кадастрових гектарах. Місцезнаходження та межі такої земельної частки (паю) не визначені. Отже, земельна частка (пай) не є земельною ділянкою та не відноситься до об’єктів нерухомого майна.
2) Какой договор необходимо заключать: договор аренды земельного участка или договор аренды земельной доли (пая)?
Договір оренди земельної ділянки, а місце знаходження земельної ділянки вказуйте "на території відповідної ради, пай №".
Також дізнайтесь, чи внесені відомості про земельну ділянку до Державного земельного кадастру, чи присвоєний земельній ділянці кадастровий номер, буває всяке, не зайвим буде переглянути відомості про земельну ділянку на публічній кадастровій карті за адресою http://www.map.land.gov.ua/kadastrova-karta. Якщо все у порядку беріть витяг із Державного земельного кадастру про земельну ділянку, укладайте договір оренди та реєструйте спочатку право власності в Державному реєстрі прав, а потім право оренди на земельну ділянку в тому ж реєстрі.
CIVIC
Спец
Спец
Повідомлень: 173
З нами з: 01 грудня 2009 16:45
Репутація: 4
Область: Одеська

Повідомлення CIVIC »

после паевания земель бывшего КСП образовались такие земли как - "не подлежат разделу и должны использоваться совместно" (пастбища)
Вопрос: можно ли взять эти земли в оренду до момента востебования их ими пайщиками, взять их с целью - для создания фермерского хозяйства, к кому обращаться? и действует ли сдесь закон про парядок выделения паев? спасибо за помощь
знаю одно - областное управление 99 из 100% даст ответ что это земли ксп и оно им не распоряжается (перевода до земель запаса не было)
Борщ
Спец
Спец
Повідомлень: 302
З нами з: 09 листопада 2010 17:10
Репутація: 0
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Борщ »

1. Якщо це землі КСП то має бути підтверджуючий документ. Непогано б мати державний акт на право колективної власності.
Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1795
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 52
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Volodar »

CIVIC писав:такие земли как - "не подлежат разделу и должны использоваться совместно" (пастбища)
Борщ писав:1. Якщо це землі КСП то має бути підтверджуючий документ.
Боюсь, що це випадок, коли пасовища передали у спільну сумісну власність всіх пайовиків і тоді це "висяк", практично взяти в оренду цю ділянку буде не можливо. В нас так садки розпаювали. В принципі якщо недопаювали і зем.ділянку залишили в колективній власності - то також "висяк"
Мабуть потрібно дивитися рішення загальних зборів про затвердження проекту організації території більш конкретніше.
Аватар користувача
dexter3000
Спец
Спец
Повідомлень: 1353
З нами з: 29 серпня 2007 17:38
Репутація: 10
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Повідомлення dexter3000 »

CIVIC писав:Вопрос: можно ли взять эти земли в оренду до момента востебования их ими пайщиками, взять их с целью - для создания фермерского хозяйства, к кому обращаться? и действует ли сдесь закон про парядок выделения паев? спасибо за помощь
знаю одно - областное управление 99 из 100% даст ответ что это земли ксп и оно им не распоряжается (перевода до земель запаса не было)
Стаття 13. Використання нерозподілених (невитребуваних) земельних ділянок
Нерозподілені (невитребувані) земельні ділянки за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради чи районної державної адміністрації можуть передаватися в оренду для використання за цільовим призначенням на строк до моменту отримання їх власниками державних актів на право власності на земельну ділянку, про що зазначається у договорі оренди земельної ділянки, а власники земельних часток (паїв) чи їх спадкоємці, які не взяли участь у розподілі земельних ділянок, повідомляються про результати проведеного розподілу земельних ділянок у письмовій формі, у разі якщо відоме їх місцезнаходження.
ДМИТРОZV
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 38
З нами з: 08 жовтня 2011 11:23
Репутація: 0
Область: Львівська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення ДМИТРОZV »

Всім привіт! Друзі, допоможіть будь-ласка!!!
Я прочив про що всі тут обговорюють і хочу зрозуміти таку річ (напевно я повторю те, що вже хтось писав). Моє питання полягає в наступному: право оренди паю не реєструється, оскільки пай не відноситься до об’єктів нерухомого майна, речові права щодо яких підлягають реєстрації (ст. 4 ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»). Згідно із п. 2 Постанови КМУ від 24.10.2000 р ю № 119 «Про затвердження Порядку реєстрації договорів оренди земельної частки (паю)» реєстрація договорів оренди проводиться виконавчим комітетом сільської, селищної, міської ради за місцем розташування земельної частки (паю). Чи правильне твердження, яке випливає з цього?: Законне право використання орендованих земельних часток підтверджується зареєстрованим договором оренди земельної частки виконавчим комітетом сільської, селищної, міської ради за місцем розташування земельної частки?
Expert
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 46
З нами з: 17 січня 2008 18:15
Репутація: 0

Повідомлення Expert »

dexter3000 писав:CIVIC написав:Вопрос: можно ли взять эти земли в оренду до момента востебования их ими пайщиками, взять их с целью - для создания фермерского хозяйства, к кому обращаться? и действует ли сдесь закон про парядок выделения паев? спасибо за помощь
знаю одно - областное управление 99 из 100% даст ответ что это земли ксп и оно им не распоряжается (перевода до земель запаса не было)

Стаття 13. Використання нерозподілених (невитребуваних) земельних ділянок
Нерозподілені (невитребувані) земельні ділянки за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради чи районної державної адміністрації можуть передаватися в оренду для використання за цільовим призначенням на строк до моменту отримання їх власниками державних актів на право власності на земельну ділянку, про що зазначається у договорі оренди земельної ділянки, а власники земельних часток (паїв) чи їх спадкоємці, які не взяли участь у розподілі земельних ділянок, повідомляються про результати проведеного розподілу земельних ділянок у письмовій формі, у разі якщо відоме їх місцезнаходження.
Ну даний закон дуже "цікавий" в умовах нинішнього правового поля! Особливо ось це "до моменту отримання їх власниками державних актів на право власності на земельну ділянку" , а також ст. 79 ЗКУ і т.д.
Це більш теоретична думка, а на практиці виникає низка доречних запитань. Фактично в України в різних регіонах різна ситуація, тобто десь видавали акти на право колективної власності десь ні, та і порядок організації території подекуди був різним. Обласне правду каже, але за умов включення даних земель колективної власності (має бути підтверджено наявністю відповідного акта). Зверніть увагу на Перехідні положення закону: "Громадяни - власники сертифікатів на право на земельну частку (пай) до виділення їм у натурі (на місцевості) земельних ділянок мають право укладати договори оренди земель сільськогосподарського призначення, місце розташування яких визначається з урахуванням вимог раціональної організації території і компактності землекористування, відповідно до цих сертифікатів з дотриманням вимог цього Закону".
Аватар користувача
dexter3000
Спец
Спец
Повідомлень: 1353
З нами з: 29 серпня 2007 17:38
Репутація: 10
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Повідомлення dexter3000 »

ДМИТРОZV писав:Законне право використання орендованих земельних часток підтверджується зареєстрованим договором оренди земельної частки виконавчим комітетом сільської, селищної, міської ради за місцем розташування земельної частки?
Так.
valentin17
Повідомлень: 4
З нами з: 07 серпня 2014 17:40
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Повідомлення valentin17 »

Доброго дня, експерти!
П.3 ст. 22 ЗКУ зазначено, що землі сільськогосподарського призначення передаються у власність та надаються у користування сільськогосподарським підприємствам - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Далі сільськогосподарське підприємство - юр. особа, де виручка від виробництва та переробки, а потім реалізації сільськогосподарської продукції становить не менше 75 % загальної суми виручки.

1. Чи може юр. особа (ТОВ) взяти у фіз. особи в оренду землі для особистого селянського господарства та організувати на цій землі вирощування багаторічних культур (вирощування ягід, горіхів та інших фруктів)?
2. Якщо юр. особа (ТОВ) має ще декілька видів діяльності та виробництво/реалізація с/г продукції не становить 75% від загальної виручки, то така юр. особа не може відноситися до сільськогосподарських підприємств і не може отримати в оренду землю для ведення товарного сільськогосподарського виробництва?
cerdred
Спец
Спец
Повідомлень: 2015
З нами з: 18 листопада 2007 16:32
Репутація: 88
Область: Черкаська
Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)

Повідомлення cerdred »

valentin17 писав:1. Чи може юр. особа (ТОВ) взяти у фіз. особи в оренду землі для особистого селянського господарства та організувати на цій землі вирощування багаторічних культур (вирощування ягід, горіхів та інших фруктів)?
У нас реєстраційна служба категорично відмовляє у реєстрації подібних договорів.
valentin17
Повідомлень: 4
З нами з: 07 серпня 2014 17:40
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Повідомлення valentin17 »

cerdred писав:У нас реєстраційна служба категорично відмовляє у реєстрації подібних договорів.
Якими чинними законами ця відмова регламентується?

Я не повідомив, у фіз.особи є акт купівлі-продажу землі, тобто це приватна власність.

Варіанти лише такі: або шукати землю для товарного сільськогосподарського виробництва, або змінювати вид використання землі з особистого селянського господарства на товарне сільськогосподарське виробництво?

Підкажіть, будь-ласка, для юр.особи (ТОВ) який вид використання землі потрібний для реєстрації договору оренди у фіз.особи, щоб вирощувати багаторічні культури (вирощування ягід, горіхів та інших фруктів)?
ynika
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 10
З нами з: 21 квітня 2015 16:10
Репутація: 0
Область: Рівненська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Re: Оренда земельних часток (паїв)

Повідомлення ynika »

чи можна надати в оренду землі загального користування (польові дороги) між орендованими паями? І чим керуватись в даному випадку?
Аватар користувача
Kitsmaniuk
Спец
Спец
Повідомлень: 461
З нами з: 12 березня 2011 11:28
Репутація: 147
Область: Чернівецька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Оренда земельних часток (паїв)

Повідомлення Kitsmaniuk »

ynika писав:чи можна надати в оренду землі загального користування (польові дороги) між орендованими паями? І чим керуватись в даному випадку?
- Я особисто розумної, обгрунтованої законодавством, відповіді на це питання так і не знайшов..... Вважаю, що тут повинен би бути механізм, відмінний від договору оренди землі, і переглядатись це питання повинно кожного року...
Аватар користувача
solim
Спец
Спец
Повідомлень: 1062
З нами з: 06 листопада 2013 13:47
Репутація: 196
Область: Рівненська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Re: Оренда земельних часток (паїв)

Повідомлення solim »

ynika писав: в оренду землі загального користування (польові дороги) між орендованими паями?
Подібні роз'яснення були у журналі "Ваш консультант" за травень і серпень минулого року
Аватар користувача
ZADOFF
Спец
Спец
Повідомлень: 66
З нами з: 04 листопада 2010 08:55
Репутація: 0
Область: м.Севастополь

Re: Оренда земельних часток (паїв)

Повідомлення ZADOFF »

Доброго дня ! Може хтось володіє інформацією щодо повноважень розпорядження на сьогоднішній день невитребуваними земельними частками (паями). Підскажіть будласка, яким чином зараз правильно орендувати такі землі. Дякую !
Тетяна8
Повідомлень: 1
З нами з: 11 червня 2015 15:43
Репутація: 0
Область: Рівненська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Re: Оренда земельних часток (паїв)

Повідомлення Тетяна8 »

Підкажіть будьласка що робити коли звертаються орендарі, які хочуть приватизувати земельні частки (паї) при цьому ж про їх фірму йде погана слава, і вимагають картографічні матеріали та списки громадян. Чи має право землевпорядник ненадавати даної інформації та не співпрацювати з ними???
Аватар користувача
Дмитро Брянцев
Спец
Спец
Повідомлень: 221
З нами з: 04 листопада 2014 16:17
Репутація: 5
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Re: Оренда земельних часток (паїв)

Повідомлення Дмитро Брянцев »

Тетяна8 писав: Підкажіть будьласка що робити коли звертаються орендарі, які хочуть приватизувати земельні частки (паї) при цьому ж про їх фірму йде погана слава, і вимагають картографічні матеріали та списки громадян. Чи має право землевпорядник ненадавати даної інформації та не співпрацювати з ними???
Орендар, у якого юридично оформлена оренда і так має всю потрібну інформацію і про орендодавців і про місцерозташування паїв. Щодо інших власників паїв, з якими у нього не має юридично оформлених договорів оренди, він є стороння особа, і ОМС має, не те що повне право не надавати вказану інформацію, а й заборонено.
До того ж, щодо продажу сільгосп земель начебто ще діє заборона (хоча, деякі агрофірми вишукують шляхи, як оминути цю заборону).
Shurazem
Спец
Спец
Повідомлень: 233
З нами з: 09 грудня 2008 16:09
Репутація: 0

Оренда земельних часток (паїв)

Повідомлення Shurazem »

solim писав:Подібні роз'яснення були у журналі "Ваш консультант" за травень і серпень минулого року
Можливо є скан буду вдячний.
vitas007
Admin
Admin
Повідомлень: 1404
З нами з: 15 грудня 2010 16:02
Репутація: 792
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Оренда земельних часток (паїв)

Повідомлення vitas007 »

Shurazem писав:
Можливо є скан буду вдячний.
тут все є.. і буде оновлюватись....
viewtopic.php?p=134610#p134610
Відповісти