Оренда землі після смерті орендодавця

Усе що стосується укладання договорів оренди, суборенди ділянок
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Борщ
Спец
Спец
Повідомлень: 302
З нами з: 09 листопада 2010 17:10
Репутація: 0
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Оренда землі після смерті орендодавця

Повідомлення Борщ »

Чисто юридичне питання.
Все ж таки, яка роль додаткової угоди до договору оренди земельної ділянки по заміні сторони в зобовязанні, якщо змінився її (ділянки ) власник? Право власності перейшло до спадкоємця по спадщині.
Невже орендар не може продовжувати договірні відносини з новим власником (спадкоємцем), який надав завірену нотаріально копію свідоцтва на право на спадщину, я якому виконано умови ст 1217, 1218 ЦК?
bondarenko48
Повідомлень: 1
З нами з: 28 жовтня 2013 18:07
Репутація: 0
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Інше

Повідомлення bondarenko48 »

Лист-роз'яснення Держкомзему від 21.04.2010 щодо деяких питань застосування земельного законодавства

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ІЗ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ
ЛИСТ-РОЗ'ЯСНЕННЯ
Щодо необхідності присвоєння кадастрового номера земельній ділянці для здійснення продажу нерухомого майна

Відповідно до статті 377 Цивільного кодексу України до особи, яка набула право власності на житловий-будинок (крім багатоквартирного), будівлю або споруду, переходить право власності, право користування на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення в обсязі та на умовах, встановлених для попереднього землевласника (землекористування). Розмір та кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв'язку з переходом права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, є істотними умовами договору, який передбачає набуття права власності на ці об'єкти (крім багатоквартирних будинків).

Земельним кодексом України частиною шостою статті 120 також передбачено, що істотною умовою договору, який передбачає набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, є кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв'язку з набуттям права власності на ці об'єкти.

Таким чином, згідно із діючим законодавством, для вчинення правочину щодо об'єкта нерухомості необхідно присвоїти кадастровий номер земельній ділянці, на якій він розташований, у встановленому законодавством порядку.
Чи є смерть орендодавця підставою для припинення договору оренди земельної ділянки

Відносини щодо оренди земельної ділянки врегульовані Цивільним кодексом України (надалі - ЦКУ), Земельним кодексом України (надалі - ЗКУ) та Законом України "Про оренду землі". Типовий договір оренди землі затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 3 березня 2004 року N 220.

Серед підстав припинення договору оренди землі, визначених статтею 31 Закону України "Про оренду землі", є:

закінчення строку, на який його було укладено;

викуп земельної ділянки для суспільних потреб та примусове відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;

поєднання в одній особі власника земельної ділянки та орендаря;

смерть фізичної особи - орендаря, засудження його до позбавлення волі та відмова осіб, зазначених у статті 7 цього Закону, від виконання укладеного договору оренди земельної ділянки;

ліквідація юридичної особи - орендаря;

відчуження права оренди земельної ділянки заставодержателем;

набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, що розташовані на орендованій іншою особою земельній ділянці.

Договір оренди землі припиняється також в інших випадках, передбачених законом.

Правонаступництво у разі зміни власника речі, переданої у найм, передбачено Загальними положеннями про найм Цивільного кодексу України. Відповідно до частини першої статті 770 ЦКУ у разі зміни власника речі, переданої у найм, до нового власника переходять права та обов'язки наймодавця.

Припинення договору оренди землі шляхом його розірвання передбачено статтею 32 Закону України "Про оренду землі". Відповідно до частини четвертої зазначеної статті перехід права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи, а також реорганізація юридичної особи - орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання договору, якщо інше не передбачено договором оренди землі.

Таким чином, смерть фізичної особи - наймодавця не є підставою для припинення договору, оскільки разом із правом власності на земельну ділянку до його спадкоємців переходять права та обов'язки за договором оренди, якщо інше прямо не передбачено в самому договорі.
Борщ
Спец
Спец
Повідомлень: 302
З нами з: 09 листопада 2010 17:10
Репутація: 0
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Борщ »

Додаткова угода про зміну сторони в зобовязанні потрібна чи ні?
ДМИТРОZV
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 38
З нами з: 08 жовтня 2011 11:23
Репутація: 0
Область: Львівська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення ДМИТРОZV »

Вітаю! Допоможіть ,будь-ласка. Моє питання стосуватиметься законності оренди земельної ділянки одразу після смерті орендодавця.
С/г підприємство орендує земельну ділянку. Власник через кілька років після укладання договору оренди помер, а спадкоємця нема. Якщо право (договір) оренди не було зареєстроване, то згідно з ст. 1285 ЦКУ та листа Мінюсту від 04.10.2005 N 31-32/1694 «Щодо практики укладання договорів на управління спадщиною», орендар може укласти з нотаріусом, а вразі його відсутності – з органом місцевого самоврядування Договір на управляння спадщиною, строком до спливу 1 року з дня відкриття спадщини і зареєструвати його згідно ст. 4 ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». Після спливу одного року з дня відкриття спадщини, земельна ділянка визнається відумнрлою спадщиною і Договір на управління спадщиною припиняє свою дію (ч. 2 ст. 1277 ЦКУ). Чи правильна моя здогадка, яка випливає з вище написаного?:
Якщо право оренди земельної ділянки не було зареєстрованим, то для законного користування орендованою земельною ділянкою, власник якої помер, а спадкоємець не з’явився, можна укласти Договір на управління спадщиною на строк з часу відкриття спадщини до моменту набрання сили рішенням суду про визнання спадщини відумерлою, і зареєструвати його згідно ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»?
Аватар користувача
dexter3000
Спец
Спец
Повідомлень: 1353
З нами з: 29 серпня 2007 17:38
Репутація: 10
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Повідомлення dexter3000 »

ДМИТРОZV писав:С/г підприємство орендує земельну ділянку.
ДМИТРОZV писав:Якщо право (договір) оренди не було зареєстроване
Тогда аренды вообще юридически нету. Йок.
ДМИТРОZV писав:Якщо право оренди земельної ділянки не було зареєстрованим, то для законного користування орендованою земельною ділянкою, власник якої помер, а спадкоємець не з’явився, можна укласти Договір на управління спадщиною на строк з часу відкриття спадщини до моменту набрання сили рішенням суду про визнання спадщини відумерлою, і зареєструвати його згідно ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»?
Да.
ДМИТРОZV
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 38
З нами з: 08 жовтня 2011 11:23
Репутація: 0
Область: Львівська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення ДМИТРОZV »

Привіт усім! Прошу роз’яснення.
Згідно з п. 2 і 3 ст. 1277 ЦКУ відумерла спадщина переходить у власність територіальної громади. Згідно з ст. 4 ЗУ «Про оренду землі», орендодавцями земельних ділянок, які перебувають у спільній власності територіальних громад є районні, обласні ради та ВР АР Крим Sorri у межах повноважень, визначених законом. Також п. а) ст. 8 та п. а) ст. 10 ЗКУ підтверджують, що до повноважень обласних і районних рад відповідно входить розпорядження землями на праві спільної власності відповідних територіальних громад. Чи правильне твердження: Особа, яка орендує землі, що є відумерлою спадщиною, укладає договір оренди з відповідною обласною чи районною радою?
Чи потрібно право оренди в такому випадку реєструвати відповідно до ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»? (пункт 4-1 даного закону мені не зовсім зрозумілий)
Аватар користувача
dexter3000
Спец
Спец
Повідомлень: 1353
З нами з: 29 серпня 2007 17:38
Репутація: 10
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Повідомлення dexter3000 »

ДМИТРОZV писав:Чи правильне твердження: Особа, яка орендує землі, що є відумерлою спадщиною, укладає договір оренди з відповідною обласною чи районною радою?
Нет. Участок переходит той территориальной общине, в которой проживал умерший собственник, а это может быть община села, поселка или города.
ДМИТРОZV писав:Чи потрібно право оренди в такому випадку реєструвати відповідно до ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»? (пункт 4-1 даного закону мені не зовсім зрозумілий)
Конечно, после решения суда о признании участка выморочным имуществом, необходимо произвести регистрацию права коммунальной собственности на него в органах Укргосреестра.
ДМИТРОZV
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 38
З нами з: 08 жовтня 2011 11:23
Репутація: 0
Область: Львівська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення ДМИТРОZV »

dexter3000 писав:Участок переходит той территориальной общине, в которой проживал умерший собственник, а это может быть община села, поселка или города.
ст. 4 ЗУ «Про оренду землі», орендодавцями земельних ділянок, які перебувають у спільній власності територіальних громад є районні, обласні ради у межах повноважень, визначених законом; п. а) ст. 8 та п. а) ст. 10 ЗКУ підтверджують, що до повноважень обласних і районних рад відповідно входить розпорядження землями на праві спільної власності відповідних територіальних громад.
Я не розумію, чому Ваша відповідь "ні"? Ви аргументуєте свою відповідь п. а) ст 12 ЗКУ?

[upd=1395481324][/upd]
dexter3000 писав:необходимо произвести регистрацию права коммунальной собственности на него в органах Укргосреестра
ЗУ "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" ст. 4-1. Особливості державної реєстрації речових прав на земельні ділянки державної та комунальної власності п.1. Рішення органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування про передачу земельних ділянок у власність або користування (постійне користування, оренда, користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис),
користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій), сервітут) приймається без здійснення державної реєстрації права держави чи територіальної громади на такі земельні ділянки, крім випадків, коли право власності на земельні ділянки державної або комунальної власності вже зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Аватар користувача
dexter3000
Спец
Спец
Повідомлень: 1353
З нами з: 29 серпня 2007 17:38
Репутація: 10
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Повідомлення dexter3000 »

ДМИТРОZV писав:Я не розумію, чому Ваша відповідь "ні"? Ви аргументуєте свою відповідь п. а) ст 12 ЗКУ?
Это мне трудно вас понять. Почему вы так ухватились за общую собственность территориальных общин? При чем тут областные и районные советы? В Гражданском кодексе достаточно понятно написано:
Стаття 1221. Місце відкриття спадщини
1. Місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.
2. Якщо місце проживання спадкодавця невідоме, місцем відкриття спадщини є місцезнаходження нерухомого майна або основної його частини, а за відсутності нерухомого майна - місцезнаходження основної частини рухомого майна.
Стаття 1277. Відумерлість спадщини
1. У разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини зобов'язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою.
2. Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини.
3. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.
4. Територіальна громада, яка стала власником відумерлого майна, зобов'язана задовольнити вимоги кредиторів спадкодавця, що заявлені відповідно до статті 1231 цього Кодексу.
5. Спадщина, не прийнята спадкоємцями, охороняється до визнання її відумерлою відповідно до статті 1283 цього Кодексу.
Люди живут в населенных пунктах - селах, поселках и городах - поэтому признает наследство выморочным тот орган местного самоуправления, на территории которого было последнее место жительства умершего собственника участка.

[upd=1395495777][/upd]
ДМИТРОZV писав:ЗУ "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" ст. 4-1. Особливості державної реєстрації речових прав на земельні ділянки державної та комунальної власності п.1. Рішення органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування про передачу земельних ділянок у власність або користування (постійне користування, оренда, користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис),
користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій), сервітут) приймається без здійснення державної реєстрації права держави чи територіальної громади на такі земельні ділянки, крім випадків, коли право власності на земельні ділянки державної або комунальної власності вже зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Тут речь идет о передаче участка в пользование, когда он уже является коммунальной собственностью. А мы имеем дело с частным земельным участком, собственника которого в силу объективных причин теперь нет, и чтобы сделать его коммунальной собственностью надо решение суда и последующая регистрация прав территориальной общины. Это когда участок станет коммунальным - вот тогда его можно передавать в пользование. Только учтите, что если участок для товарного сельскохозяйственного производства, то надо будет провести земельные торги.
ДМИТРОZV
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 38
З нами з: 08 жовтня 2011 11:23
Репутація: 0
Область: Львівська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення ДМИТРОZV »

dexter3000 писав:Стаття 1221. Місце відкриття спадщини
1. Місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.
dexter3000 писав:Місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.1. У разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини зобов'язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою.поэтому признает наследство выморочным тот орган местного самоуправления
я Вас не запитую де відкривається спадщина, і який орган подає до суду заяву про визнання спадщиною відумерлою. І, до речі, спадщину відумерлою визнає не оргам місцевого самоврядування, а орган державної влади - суд.
Моє питання полягало в тому, із ким потрібно укласти договір оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення, для її використання за призначенням, якщо її власник помер вже більше одного року і земельна ділянка знаходиться за межами населеного пункту? Згідно з ст 1277 ЦКУ відумерла спадщина переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. А в ЗКУ сказано, що землями відповідної територіальної громади можуть розпоряджатися районні і обасні ради. При чому тут ОМС, якщо, згідно ЗКУ ОМС можуть розпоряджатися землями територіальної громади на території сіл, селищ, міст?
Аватар користувача
dexter3000
Спец
Спец
Повідомлень: 1353
З нами з: 29 серпня 2007 17:38
Репутація: 10
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Повідомлення dexter3000 »

ДМИТРОZV писав:Згідно з ст 1277 ЦКУ відумерла спадщина переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. А в ЗКУ сказано, що землями відповідної територіальної громади можуть розпоряджатися районні і обасні ради. При чрму тут ОМС, якщо, згідно ЗКУ ОМС можуть розпоряджатися землями територіальної громади на території сіл, селищ, міст?
Гм. А ви в принципі не допускаєте, що територіальній громаді населеного пункту можуть належати земельні ділянки поза його територією? Насправді Цивільний кодекс України передбачає дуже простий принцип визнання майна особи відумерлою спадщиною - власником ВСЬОГО майна померлої особи (включно із земельними ділянками) стає територіальна громада того населеного пункту, де ця особа востаннє проживала. Місцем проживання особи є село, селище, місто, а не район або область (зокрема, у статті 29 ЦКУ досить зрозумілою мовою написано, що "місцем проживання фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому (гуртожиток, готель тощо), у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово". Спадщина не ділиться на частини. Тобто, якщо особа без спадкоємців померла у м. Львів, де було її місце реєстрації, але мала у власності земельні ділянки у Дрогобицькому районі та, не дай Бог, у Ялті, то ці земельні ділянки, після визнання судом спадщини відумерлою, стануть комунальною власністю територіальної громади м. Львів і розпоряджатися ними від імені цієї громади буде Львівська міська рада, а не органи місцевого самоврядування адміністративно-територіальних одиниць, де ці ділянки фізично розташовані. У цьому немає нічого "ненормального". Все майно стане комунальною власністю територіальної громади останнього місця проживання.
Вам, очевидно, на рівні підсвідомості в'їлися принципи розпорядження державними землями за територіальною ознакою, які діяли до розмежування земель державної і комунальної власності 1 січня 2013 року. Але коли йдеться про приватну відумерлу спадщину, то тут слід керуватися нормами ЦКУ і не вигадувати велосипед.
ДМИТРОZV
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 38
З нами з: 08 жовтня 2011 11:23
Репутація: 0
Область: Львівська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення ДМИТРОZV »

dexter3000 писав:Гм. А ви в принципі не допускаєте, що територіальній громаді населеного пункту можуть належати земельні ділянки поза його територією?власником ВСЬОГО майна померлої особи (включно із земельними ділянками) стає територіальна громада того населеного пункту, де ця особа востаннє проживала.
Я допускати можу, але завжди перевіряю. Згоден, що власником відумерлої спадщини стає територіальна громада того населеного пункту, де ця особа востаннє проживала. Повторюся, що згідго із ЗКУ, ОМС розпоряджаються тими землями територіальної громади, які знаходяться на території сіл,селищ, міст (чи я щось не так розумію?).
[upd=1395501143][/upd]
dexter3000 писав:Але коли йдеться про приватну відумерлу спадщину, то тут слід керуватися нормами ЦКУ і не вигадувати велосипед.
ОК. Зустрічне питання: якою відумерлою спадщиною (землею), що перебуває в спільній власності територіальної громади може розпоряджатися районна (обласна) рада?
Аватар користувача
dexter3000
Спец
Спец
Повідомлень: 1353
З нами з: 29 серпня 2007 17:38
Репутація: 10
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Повідомлення dexter3000 »

ДМИТРОZV писав:Повторюся, що згідго із ЗКУ, ОМС розпоряджаються тими землями територіальної громади, які знаходяться на території сіл,селищ, міст (чи я щось не так розумію?).
Ага. Трошки не так розумієте. "Землі" і "земельні ділянки" - це не одне й те ж саме. Неперсоніфікованими у окремі земельні ділянки "землями" дійсно розпоряджаються ті органи, які визначені ст. 122 ЗКУ. "Землі" в межах населених пунктів у момент розмежування стали комунальною власністю. А от сформовані земельні ділянки, які перебувають у приватній власності, забере собі територіальна громада того населеного пункту, де проживав покійний власник. Де б не знаходились ці земельні ділянки, повноваження ОМС щодо розпорядження недодерибаненими "землями" їх вже не стосуються - вони отримують свого власника відповідно до ЦКУ і рішення суду.
ДМИТРОZV писав:якою відумерлою спадщиною (землею), що перебуває в спільній власності територіальної громади може розпоряджатися районна (обласна) рада?
Такий варіант гіпотетично можливий, якщо власник земельної ділянки напише заповіт, в якому визначить своїм спадкоємцем територіальну громаду області або укладе із облрадою спадковий договір. Але це чисто уявні можливості. Реально обласні і районні ради ніякого відношення до відумерлої спадщини не мають.
Аватар користувача
solim
Спец
Спец
Повідомлень: 1061
З нами з: 06 листопада 2013 13:47
Репутація: 196
Область: Рівненська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Повідомлення solim »

В області є прецидент - сільська рада звернулася до суду щодо необхідності підтвердження за нею права власності саме на такі ділянки. Вирішено позитивно.
Віктор72
Повідомлень: 2
З нами з: 06 лютого 2015 11:11
Репутація: 0
Область: Донецька
Місце роботи: Юридичні послуги

Re: Оренда землі після смерті орендодавця

Повідомлення Віктор72 »

Доброго дня. Продовжу тему. Після смерті орендодавця, спадкоємець не прийняв спадщину. Минуло три роки, територіальна громада, так само не подала позов до суду на визнання земельної ділянки відумерлою. Ситуація ясна як білий день, тільки от шляхи розвитку мені здаються різними.
Першій шлях: Взяти за вухо спадкоємця, привести до суду, умовити відновити пропущений строк та прийняти спадщину. (Попередньо спадкоємець не проти, якщо за нього по інстанціях буде бігати хтось інший)
Другий шлях: Спонукати територіальну громаду подати позов і визнати ділянку відумерлою, а далі за процедурою, знайти нового власника.
Третій шлях:. Почекати 12 років і вступити в право власності за набувальною давністю (Ст.. 344 ЦКУ)
Строк договору оренди 49 років, орендна плата сплачена на перед, за весь строк оренди. Спадкоємець не має ніяких претензій до земельної ділянки та згоден на всі три шляхи.

Шановне панство, порадьте будь ласка, чи всі три шлях є реальними та який шлях вибрати.
MAFIA
Спец
Спец
Повідомлень: 518
З нами з: 29 жовтня 2007 21:35
Репутація: 264
Область: Запорізька
Місце роботи: Юридичні послуги

Re: Оренда землі після смерті орендодавця

Повідомлення MAFIA »

Віктор72 писав: який шлях вибрати
Якщо ділянка в Донецькій області, на жаль, треба врахувати і такий варіант перебігу подій.
1. Взяти за вухо спадкоємця, привести до суду, умовити відновити пропущений строк та прийняти спадщину.
2. Взяти за вухо спадкоємця після прийняття спадщини, привести до нотаріуса, оформити заповіт на цю ділянку на себе (або на свою людину чи фірму).
Також не скидайте з рахунків можливість зміни громадянства спадкоємця (з наступним переходом права власності згідно з ЗКУ протягом року).
Запропоновані Вами другий та третій шляхи вважаю такими, що малоймовірно завершаться на Вашу користь.
Віктор72
Повідомлень: 2
З нами з: 06 лютого 2015 11:11
Репутація: 0
Область: Донецька
Місце роботи: Юридичні послуги

Re: Оренда землі після смерті орендодавця

Повідомлення Віктор72 »

MAFIA писав: Якщо ділянка в Донецькій області, на жаль, треба врахувати і такий варіант перебігу подій.
1. Взяти за вухо спадкоємця, привести до суду, умовити відновити пропущений строк та прийняти спадщину.
2. Взяти за вухо спадкоємця після прийняття спадщини, привести до нотаріуса, оформити заповіт на цю ділянку на себе (або на свою людину чи фірму).
Також не скидайте з рахунків можливість зміни громадянства спадкоємця (з наступним переходом права власності згідно з ЗКУ протягом року).
Запропоновані Вами другий та третій шляхи вважаю такими, що малоймовірно завершаться на Вашу користь.
Земельна ділянка на теріторіі Донецької області підконтрольної Україні.
Згоден, заповіт, це гарна ідея.
Зміна громадянства можлеве лише ... Ой, не хочу й думати за таким сценарієм.
Чому другий та третій шляхи не завершаться на нашу користь? Адже право оренди є постійним протягом дії договору, незважаючи на те, хто є арендодавцем.
Танчус
Спец
Спец
Повідомлень: 465
З нами з: 13 лютого 2014 12:34
Репутація: -4
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)

Re: Оренда землі після смерті орендодавця

Повідомлення Танчус »

доброго дня, питання: громадянину для створення феремерського ГУД у області надало земельну ділянку як громадянину, оформила договір оренди землі і створила ФГ, при чому сама вона головою ФГ вона не була! ця громадянка помирає! питання:чи успадковується в даному випадку право оренди.???
Аватар користувача
Pogannka
Спец
Спец
Повідомлень: 537
З нами з: 07 вересня 2009 11:00
Репутація: 1

Re: Оренда землі після смерті орендодавця

Повідомлення Pogannka »

Танчус писав: питання:чи успадковується в даному випадку право оренди.???
перш за все прочитайте умови договору оренди земельної ділянки та Статут ФГ, можливо там є відповідь на Ваше запитання.
наталияя
Спец
Спец
Повідомлень: 94
З нами з: 20 грудня 2009 17:44
Репутація: 1
Область: Харківська

Оренда землі після смерті орендодавця

Повідомлення наталияя »

нет ли у Вас образца доп угоды до договора аренды земельного пая со спадкоемцем.
Loyik
Повідомлень: 3
З нами з: 19 січня 2017 13:52
Репутація: 0
Область: Львівська
Місце роботи: Юридичні послуги

Оренда землі після смерті орендодавця

Повідомлення Loyik »

Якщо орендодавець помер через кілька місяців після держ. реєстрації оговору оренди земельної ділянки с/г призначення, до закінчення терміну дії договору ще 9 років, але вже є новий власник(спадкоємець) ділянки. Чи обов'язкове укладання чи державна реєстрація додаткової угоди з новим власником?
Аватар користувача
Nik1985
Спец
Спец
Повідомлень: 238
З нами з: 17 жовтня 2016 11:37
Репутація: 23
Область: Хмельницька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Оренда землі після смерті орендодавця

Повідомлення Nik1985 »

Loyik писав: Чи обов'язкове укладання чи державна реєстрація додаткової угоди з новим власником?
На мою думку: ТАК, але тільки якщо новий власник бажає укладати договір оренди...(бо без його згоди все "ШЕФ ВСЕ ПРОПАЛО")
Loyik
Повідомлень: 3
З нами з: 19 січня 2017 13:52
Репутація: 0
Область: Львівська
Місце роботи: Юридичні послуги

Оренда землі після смерті орендодавця

Повідомлення Loyik »

Nik1985, Новий власник(спадкоємець) став щасливим власником не лише земельної ділянки але і усіх зобов'язань(обмеження, обтяження і т.д. напр. оренда) але актуальне питання чи зможе спадкоємець розірвати договір оренди або зареєструвати оренду з іншим орендарем без моєї згоди??? +цікавить роль самої додаткової угоди чи вона може бути усною чи повинна пройти через процедуру державної реєстрації?
Аватар користувача
Nik1985
Спец
Спец
Повідомлень: 238
З нами з: 17 жовтня 2016 11:37
Репутація: 23
Область: Хмельницька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Оренда землі після смерті орендодавця

Повідомлення Nik1985 »

Loyik писав: без моєї згоди?
Я так розумію Ви орендар.
Спадкоємець успадкував земельну ділянку (+обемеження, обтяження що стосується з.д.), але аж НІЯК оренду (оренду заключали з покійним власником, а для розірвання оренди є багато підпунктів в тому числі і смерть власника),
і заключати новий договір оренди він може будь ским на власний розсуд, або обробляти самостійно (це його право)
Loyik
Повідомлень: 3
З нами з: 19 січня 2017 13:52
Репутація: 0
Область: Львівська
Місце роботи: Юридичні послуги

Оренда землі після смерті орендодавця

Повідомлення Loyik »

Nik1985,
"...Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до
іншої особи (у тому числі в порядку спадкування), реорганізація
юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або
припинення договору
, якщо інше не передбачено договором оренди
землі." ст.32 Закону України про оренду землі.

Відправлено через 1 хвилину 23 секунди:
Цікавить питання з укладанням додаткової угоди де вказується що змінений власник земельної ділянки. Хто робив це на практиці, хотів би побачити приклад реальної угоди.
Відповісти