Припинення договору оренди землі

Усе що стосується укладання договорів оренди, суборенди ділянок
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Geniy
Повідомлень: 4
З нами з: 04 лютого 2015 10:53
Репутація: 0
Область: Сумська
Місце роботи: Інше

Re: Припинення договору оренди землі

Повідомлення Geniy »

а які докази надати суду, що хтось перешкоджає власникам користуватися їх власністю?
таке рішення суду не підлягає примусовому виконанню (ну підлягає, проте на практиці виконавці нічого фактично не зроблять) і не є виходом із такої ситуації. Хто повинен подавати позов до суду про розірвання договору? ГУ ДЗА чи краще від людей подати до ГУ ДЗА - це адмін. судочинство, дешевше та швидше????
Аватар користувача
Solpadeine
Спец
Спец
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 листопада 2011 19:22
Репутація: 0
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Re: Припинення договору оренди землі

Повідомлення Solpadeine »

Geniy писав:а які докази надати суду, що хтось перешкоджає власникам користуватися їх власністю?
таке рішення суду не підлягає примусовому виконанню (ну підлягає, проте на практиці виконавці нічого фактично не зроблять) і не є виходом із такої ситуації. Хто повинен подавати позов до суду про розірвання договору? ГУ ДЗА чи краще від людей подати до ГУ ДЗА - це адмін. судочинство, дешевше та швидше????
якщо питання стоятиме про розірвання договору - це цивільне судочинство буде, і ніяк інакше... facepalm
Geniy
Повідомлень: 4
З нами з: 04 лютого 2015 10:53
Репутація: 0
Область: Сумська
Місце роботи: Інше

Re: Припинення договору оренди землі

Повідомлення Geniy »

Solpadeine писав: це цивільне судочинство буде, і ніяк інакше...
ну як це ніяк інакше? а ГУ ДЗА подає до ТОВ - це також цивільне судочинство? а якщо публічно-правоий спір має місце? також цивільне?? не путайте святе з грішним....
Аватар користувача
Solpadeine
Спец
Спец
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 листопада 2011 19:22
Репутація: 0
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Re: Припинення договору оренди землі

Повідомлення Solpadeine »

Geniy писав:краще від людей подати до ГУ ДЗА - це адмін. судочинство, дешевше та швидше????
це буде однозначно цивільне, якщо від людей... ГУ ДЗА - ТОВ, це вже хозяйка... нема тут публічно-правового спору, суто договірні відносини...
Geniy
Повідомлень: 4
З нами з: 04 лютого 2015 10:53
Репутація: 0
Область: Сумська
Місце роботи: Інше

Re: Припинення договору оренди землі

Повідомлення Geniy »

Доброго дня! В продовження теми від 04.02.15 11:03 хочу повідомити додатково. Звернувшись до ГУ ДЗА в області з вимогою про розірвання договору, ГУ повідомило, що вони хоча є розпорядником земель, не є строною у договорі а тому необхідно замінити кредитора у зобов’язанні. Не посилаючись ні на якій порядки чи правила вимагають надати їм довідку про відсутність в орендаря заборгованості по сплаті орендної плати та інші документи. На практиці довідку про відсутність боргу може отримати лише сам платник податків, ні райадміністрація ніхто не може отримати довідку за когось. Тобто заміна сторони у договорі без згоди орендаря на практиці неможлива.
Щодо людей, які отримали по 2 га, слід зазначити наступне. Земельна ділянка в 100 га розділена між 50 людьми, але так би мовити ініціативна група лише 15 чоловік. В ГУ ДЗА кажуть що немає права у 15 людей розривати договір, оскільки цее порушить право інших 85 нових власників. Я не згоден з цим, адже інші 85 власників не є стронами, як і ініціативні 15 власників у договорі, а сам договір повинен бути розірваний, і у разі бажання інших осіб укладено новий договір. Розсудіть будь-ласка, допоможіть розібратися.!
Украинка
Повідомлень: 1
З нами з: 08 квітня 2015 15:42
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: Припинення договору оренди землі

Повідомлення Украинка »

Доброго дня! Можливо тут мені відповідь дадуть спеціалісти.
Коротко про ситуацію: Успадкувала земельну ділянку (пай) після смерті батька. Отримала Свідоцтво про спадщину за законом та Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності 19.12.2014 року.
На земельну ділянку був підписаний договір оренди між батьком та СВК та зареєстрований в ДЗК в 2012 році. В п.40 цього договору вказується, що перехід права власності на земельну ділянку до другої особи Є підставою для зміни умов або розірвання договору. Я попередила в грудні 2014 року голову правління СВК про те, що вважаю договір розірваним, та не маю наміру здавати його в оренду, та він вперто не хоче залишити мене в спокої і вимагає, щоб я розірвала договір в суді.
Я замовила технічну документацію і встановила точки меж своєї ділянки (не межові знаки, бо документація ще не готова) з метою інформування СВК де саме знаходиться моя ділянка і де не треба сіяти. Та все ж вперто поле покультивірували і почали засівати! перше поле в господарстві! соняшник в сніг посіяли! частково засіяли і мою ділянку і досіяти її повністю завадили погодні умови.
Подала заяву про вчинення кримінального злочину до райвідділу, але там не дуже спішать щось робити, бо голова правління Герой України, а його племінник - начальник слідчого відділу.
Ще один прикол....взяла в земельному повторний витяг на своє їм"я....і що я там побачила...в блокові про оренду вказується договір мого батька від 2012 року!!! На мої запитання тільки руками розводять і кажуть, що раніше такого не було, бо я ж ніяких договорів на цю ділянку не підписувала.
Невже мені і справді треба розривати договір у суді? Але ж я не сторона договору і умови припинення дії договору вказані в договорі.
 ! Повідомлення з: Denver
http://zemres.com/forum/rules#rule3.9
Аватар користувача
Дмитро Брянцев
Спец
Спец
Повідомлень: 221
З нами з: 04 листопада 2014 16:17
Репутація: 5
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Re: Припинення договору оренди землі

Повідомлення Дмитро Брянцев »

Украинка писав: Невже мені і справді треба розривати договір у суді? Але ж я не сторона договору і умови припинення дії договору вказані в договорі.
В такому випадку, краще за все спочатку проконсультуватися з юристом.
julia
Повідомлень: 4
З нами з: 19 березня 2015 09:29
Репутація: 0
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Інші недержавні проектні організації

Re: Припинення договору оренди землі

Повідомлення julia »

У разі закінчення строку дії договору оренди земельної ділянки, необхідно зареєструвати таке припинення в реєстраційній службі.
vick
Повідомлень: 1
З нами з: 22 червня 2015 15:42
Репутація: 0
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

припинення договору оренди .орендар відмовляється приймати лист повідомлення

Повідомлення vick »

Добрий день!
До мене ,як до землевпорядника сільської ради, звернулися жителі села з такою проблемою. В серпні 2015р закінчується договір оренди земельної ділянки. Згідно ст..33 Закону України «Про оренду землі» та згідно договору оренди за шість місяців до закінчення строку договору орендодавець неодноразово писав листи-повідомлення орендарю про припинення договору в зв’язку з закінченням строку договору, але орендар категорично відмовляється від прийняття листів -повідомлення від орендодавця. В свою чергу сам написав лист-повідомлення орендарю про те, що договір оренди буде продовжено так як орендар не звернувся з повідомленням про припинення договору.
В кого були подібні ситуації підкажіть які дії щодо даної ситуації
paula
Спец
Спец
Повідомлень: 99
З нами з: 19 лютого 2015 13:07
Репутація: -3
Область: Одеська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Re: Припинення договору оренди землі

Повідомлення paula »

Повідомлення про припинення договору оренди направляйте рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Договір оренди розривайте в реєстраційній службі у зв'язку з закінченням строку оренди. Повідомте реєстраційну службу про відмову продовження договору оренди з бувшим орендарем.
Flora
Повідомлень: 2
З нами з: 05 червня 2015 15:21
Репутація: 0
Область: Вінницька
Місце роботи: Інше

Re: Припинення договору оренди землі

Повідомлення Flora »

Шановні форумани цікавить ваша думка. В разі припинення терміну діі договору оренди і через деякий час пррийняття радою рішення про припинення, укладається угода про припинення договору. А з якого моменту припиняється договір - з моменту закінчення чи з моменту прийняття рішення, чи з моменту укладення угоди і підписання акту прийому передачі землі? Дякую
Аватар користувача
Solpadeine
Спец
Спец
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 листопада 2011 19:22
Репутація: 0
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Re: Припинення договору оренди землі

Повідомлення Solpadeine »

Flora, з моменту реєстрації угоди facepalm
gelo
Спец
Спец
Повідомлень: 300
З нами з: 10 листопада 2010 09:40
Репутація: 3
Область: Дніпропетровська

Припинення договору оренди землі

Повідомлення gelo »

підприємство бажає відмовитись від права оренди на частину земельної ділянки. Місцева влада проти і затягує процес. Є в кого варіанти вирішення проблеми? Заздалегідь вдячний, колеги
Ліга
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 19
З нами з: 08 квітня 2013 12:48
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Приватні проектні організації

Припинення договору оренди землі

Повідомлення Ліга »

Може не зовсім по темі, все-таки...Закінчився договір оренди 2-х земельних ділянок (м.Київ). Вони суміжні, одна в червоних лініях. ТОВ подало клопотання про поновлення договору, були розроблені техдокументації по встановленню меж і передані до міської ради разом з пакетом документів (по клопотанню). В процесі розгляду Департамент земельних ресурсів написав кілька зауважень, одне з яких: "вважаємо за доцільне зареєструвати в ДЗК обмеження" (червона лінія). Кадастровий реєстратор сказав, поки договір не буде продовжений, внести зміни в ДЗК неможливо, так як потрібно звернення власника (користувача). В кого які думки?
cerdred
Спец
Спец
Повідомлень: 2015
З нами з: 18 листопада 2007 16:32
Репутація: 88
Область: Черкаська
Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)

Припинення договору оренди землі

Повідомлення cerdred »

Договір оренди землі (рілля за межами НП) укладено в 2008 році із РДА. З ким на даний час потрібно розривати договір, з РДА чи ГУ ДГК області?
Аватар користувача
solim
Спец
Спец
Повідомлень: 1061
З нами з: 06 листопада 2013 13:47
Репутація: 196
Область: Рівненська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Припинення договору оренди землі

Повідомлення solim »

В нас це робить ГУ.
кери
Спец
Спец
Повідомлень: 79
З нами з: 04 січня 2016 17:48
Репутація: 8
Область: Закарпатська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Припинення договору оренди землі

Повідомлення кери »

Чи потрібне окреме рішення ОМС щодо припинення договору оренди землі
- якщо договір закінчився по строку дії, а в самому договрі визначено, що він припиняється по закінченню строку його дій. орендар повертає земельну ділянку за актом приймання - передачі.
акт достатня підстав для реєстраторів по припиенню речового права згідно закону.
-якщо ОМС прийнято рішення про затвердженняя тех.документації та передачу у власність земельної ділянки орендареві згідно норм безполатної приватизації
juliamatuashova
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 13
З нами з: 01 квітня 2016 12:07
Репутація: 0
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Інше

Припинення договору оренди землі

Повідомлення juliamatuashova »

[quote="кери"] Чи потрібне окреме рішення ОМС щодо припинення договору оренди землі
- якщо договір закінчився по строку дії, а в самому договрі визначено, що він припиняється по закінченню строку його дій. орендар повертає земельну ділянку за актом приймання - передачі.
акт достатня підстав для реєстраторів по припиенню речового права згідно закону.

В моїй практиці був схожий випадок, так акт є достатньою причиною для реєстрації припинення договору оренди
juliamatuashova
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 13
З нами з: 01 квітня 2016 12:07
Репутація: 0
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Інше

Припинення договору оренди землі

Повідомлення juliamatuashova »

Украинка, так Вам дійсно потрібно розривати договір в суді. Або, можливо Вам необхідно прийти згоди з Орендарем і заключити з ним додаткову угоду про розірвання договору оренди, стороною з боку Орендодавця будете виступати ви, в преамбулі договору необхідно прописати, що ви явлеєтесь стороною по договору на підставі Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 19.12.2014 року.
Асилиса
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 15
З нами з: 22 червня 2010 14:54
Репутація: 0
Область: Луганська

Припинення договору оренди землі

Повідомлення Асилиса »

Доброго дня, таке питання: як припинити (зняти їх з реєстрації, реєстрація проведена до 2013 року) договори оренди землі, які укладені у зоні АТО.
Договори укладені із фіз.особами (приватна власність), з 2014 року Підприємство земельними ділянками не користується і орендну плату по цих договорах не сплачує.
Vitalya29
Спец
Спец
Повідомлень: 115
З нами з: 09 грудня 2011 18:04
Репутація: 14
Область: Одеська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Припинення договору оренди землі

Повідомлення Vitalya29 »

Асилиса писав:Доброго дня, таке питання: як припинити (зняти їх з реєстрації, реєстрація проведена до 2013 року) договори оренди землі, які укладені у зоні АТО.
Договори укладені із фіз.особами (приватна власність), з 2014 року Підприємство земельними ділянками не користується і орендну плату по цих договорах не сплачує.
Або укласти з орендодавцями додаткові угоди про припинення договору оренди, або у судовому порядку.
Асилиса
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 15
З нами з: 22 червня 2010 14:54
Репутація: 0
Область: Луганська

Припинення договору оренди землі

Повідомлення Асилиса »

Vitalya29,
укласти з орендодавцями немає можливості, наприклад : фіз.особа (і таких багато) могла віїхати, могла там залишитись (підприємство туди непоїде, це дуже небезпечно), направити угоду поштою (пошта не працює) і т.д.
якщо у судовому порядку то хто буде відповідачем?
Vitalya29
Спец
Спец
Повідомлень: 115
З нами з: 09 грудня 2011 18:04
Репутація: 14
Область: Одеська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Припинення договору оренди землі

Повідомлення Vitalya29 »

За ст. 122 ЦПКУ після надходження позовної заяви при вирішенні питання про відкриття провадження суддя надсилає запит до органу реєстрації місця перебування та місця проживання відповідача-фізичної особи щодо надання інформації про його зареєстроване місце проживання (перебування).
Якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване місце проживання (перебування) відповідача, суддя вирішує питання про відкриття провадження. Подальший виклик такого відповідача здійснюється через оголошення у пресі. Якщо адреса відповідача невідома, то при вказаному оголошенні судова справа розпочнеться.
За ст. 76 ЦПКУ суд розглядає справу після надходження відомостей щодо виклику відповідача, здійсненого в порядку, визначеному цим Кодексом, якщо місцеперебування відповідача невідоме.
Советую Вам обратиться к юристам для составления иска и сопровождения в суде.
кока землерой
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 24
З нами з: 03 квітня 2007 12:25
Репутація: 3

Припинення договору оренди землі

Повідомлення кока землерой »

Доброго дня!!! Підскажіть, що робити в такій ситуації. Був(є) договір оренди землі на 20 га. терміном на 8 років для ведення товарного с/г виробництва (право оренди виграли на аукціоні) зареєстровано в 2010 році в ДЗК. В 2016 році СГПП пішло на "поступки" - відмовилось згідно клопотання (подало ГУ ДГК) від січня 2017 року на цю ділянку (для подальшого розподілу для хлопців атовців). Площа засіяна озиминою на даний час. І сильні уми "прокуратура" - хоче організувати самовільний захват та щоб сплатили шкоду. На даний час дано тільки дозволи на розробку техдокументації хлопцям для осг. Як поступити - фактично акта прийомки земділянки не було підписано, фактично з державної реєстрації ділянку не знімали(хоча в НКС її не має???, а вже сформовано 5 ділянок шляхом поділу для осг???). СГПП не відмовляється від передачі даної площі хлопцям після збору врожаю, але платити шкоду ,як будь то за самовільне зайняття не буде(не хоче). Посів здійснювався коли договір був дійсний, хоче я думаю, що він дійсний і по цей час. Підкажіть, як поступити в даній ситуації ???
Osaka
Спец
Спец
Повідомлень: 73
З нами з: 01 липня 2017 22:15
Репутація: 5
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Припинення договору оренди землі

Повідомлення Osaka »

кока землерой писав: 02 липня 2017 09:40Посів здійснювався коли договір був дійсний, хоче я думаю, що він дійсний і по цей час. Підкажіть, як поступити в даній ситуації ???
100% самозахват! Буде порахована шкода і CГПП буде їїплатити!!! Вже є практика, нажаль!!!!
Відповісти