Погодження меж земельної ділянки

Проекти відведення і всі питання щодо них
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Аватар користувача
ппзкб
Спец
Спец
Повідомлень: 2586
З нами з: 19 лютого 2015 13:13
Репутація: 669
Область: Вінницька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Погодження меж земельної ділянки

Повідомлення ппзкб »

nazar051, ПЗ теж невдалий приклад ))), оскільки за рахунок чиїх земель відводиться ділянка напевно з тим і погоджувати, бо ж в любому випадку їм (ОМС) його затверджувати ;-))
Кукусік
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 12
З нами з: 26 березня 2013 20:02
Репутація: 0
Область: Хмельницька
Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)

Погодження меж земельної ділянки

Повідомлення Кукусік »

то виходить що погоджувати чи непогоджувати межі в органі місцевого самоврядування це вже практика в кожного своя. І якщо при зміні конфігурації межі не погоджені з ОМС то це не означає що порушено закон?
namaste82
Повідомлень: 1
З нами з: 16 липня 2018 15:32
Репутація: 0
Область: Івано-Франківська
Місце роботи: Інше

Погодження меж земельної ділянки

Повідомлення namaste82 »

Доброго дня!
Опишу ситуацію і сподіваюся на Вашу допомогу!!!
Є земельна ділянка для ОСГ в селі, яку я почав приватизовувати в січні 2018 р. Зробив проект землеустрою для відведення і в ньому є Акт погодження меж, який сусідн відмовляється підписати.
Коротко про сусідню ділянку - її купили в 2006 р., тоді ж ним робилася технічка, але зареєстрував її сусід тільки у січні 2018 р.

Тепер сусід відмовляється підписати нам акт - говорить, що я захопив частину його ділянки, але ситуація така, що між нами є стежка (шириною до 1 м) і на якій росте дерево віком з 50 р.

Ніяких листів в сільську раду він неписав, що має претензії до мене. Ці претензії тільки озвучуються і все. І то кожен раз різні.

Одного моменту він запросив якихось людей (напевне геодезисти з району, але вони не представилися) + голову сільради + землевпорядника і типу щось міряли і наміряли такого що і ця стежка входить до його ділянки і ще 2,5 м моєї землі.
Це все було типу для встановлення меж. Але ніхто про це мене не повідомляв + коли (межові знаки) встановлю вали по його словах з сторони іншого сусіда і міряли в мою сторону ширину його ділянки.

Тепер він заявляє, що я захопив його землю, хоча ця стежка з деревом була ще тоді коли він тут не проживав, що йому й говорять всі сусіди, але він включає "я нічого не знаю - то вся моя земля"

На Кадастровій карті видно, що його ділянка неправильно поставлена - не по реальних межах і є підозра, що в 2006 р. ніхто навіть не приїжджав міряти її і визначати йому межі.

Після того як він відмовився погодити мені межі, я написав в сільраду заяву щоб створили узголджувальну комісію - отримав відповідь, що сусід не підписує межі, "бо не був присутнім при обмірах моєї ділянки"

Проконсультувавшись в ГУ ДЗК та регіональному ДЗК, мені відповіли, що має бути узгоджувальна комісія, погодити межі і передати мою тех. документацію на погодження сесії сільради. І вже потім при реєстрації дивитися чи накладаються ділянки чи є якісь інші проблеми з ними.

Як порадите діяти мені?
Дякую!

P.S. Сусід також говорить, що подавати в суд не буде - йому непотрібно (хоча претензії в нього), хоче щоб це зробив я. Але в мене ніяких претензій немає - моя земельна ділянка - по цю стежку з деревом, а з ін. боку - сусідка погодила межі.
Аватар користувача
ппзкб
Спец
Спец
Повідомлень: 2586
З нами з: 19 лютого 2015 13:13
Репутація: 669
Область: Вінницька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Погодження меж земельної ділянки

Повідомлення ппзкб »

namaste82, А що Вам толку з його погодження, якщо в базі його ділянка лежить разом з стежкою і ще вашим городом (як я зрозумів). Навіть якщо він і підпише всеодно при реєстрації буде відмова по причині накладки двох ділянок. Крім його погодження треба ще й зміни по його ділянці робити, якщо все так як ви лписали.
Аватар користувача
Alexxp
Спец
Спец
Повідомлень: 1180
З нами з: 12 лютого 2009 20:24
Репутація: 408

Погодження меж земельної ділянки

Повідомлення Alexxp »

Верховний суд зазначив, що погодження меж земельної ділянки із суміжними власниками (користувачами) є обов'язковим при виділенні земельної ділянки у власність.
► Показати
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/75345495
DYDY VOVA
Спец
Спец
Повідомлень: 179
З нами з: 27 вересня 2013 21:31
Репутація: 42
Область: Запорізька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Погодження меж земельної ділянки

Повідомлення DYDY VOVA »

Alexxp писав: 20 липня 2018 08:36 власниками (користувачами)
Якщо є правовий документ на землю
Shyrik27
Спец
Спец
Повідомлень: 236
З нами з: 20 грудня 2012 14:49
Репутація: 36
Область: Сумська
Місце роботи: Інше

Погодження меж земельної ділянки

Повідомлення Shyrik27 »

Сергій Іванченко
Спец
Спец
Повідомлень: 85
З нами з: 07 грудня 2015 09:27
Репутація: 40
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Погодження меж земельної ділянки

Повідомлення Сергій Іванченко »

Alexxp писав: 20 липня 2018 08:36 Верховний суд зазначив, що погодження меж земельної ділянки із суміжними власниками (користувачами) є обов'язковим при виділенні земельної ділянки у власність.
► ПОКАЗАТИ
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/75345495
Ну і що, суд виніс рішення тільки у конкретній справі і все. Це ніяк не впливає на виконання робіт із землеустрою по Україні.
Аватар користувача
Alexxp
Спец
Спец
Повідомлень: 1180
З нами з: 12 лютого 2009 20:24
Репутація: 408

Погодження меж земельної ділянки

Повідомлення Alexxp »

Постанова об'єднаної палати КЦС ВС від 23.01.2019 № 580/168/16-ц (№ 61-19526сво18)
http://reyestr.court.gov.ua/Review/79472242
⚡️Анотація:
► Показати
Sergio_Berlusconi
Спец
Спец
Повідомлень: 511
З нами з: 07 жовтня 2016 13:01
Репутація: 309
Область: Рівненська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Погодження меж земельної ділянки

Повідомлення Sergio_Berlusconi »

Феміда - вона з заплющеними очима :-(
в нашій країні - то взагалі сліпа ::(((
Shyrik27
Спец
Спец
Повідомлень: 236
З нами з: 20 грудня 2012 14:49
Репутація: 36
Область: Сумська
Місце роботи: Інше

Погодження меж земельної ділянки

Повідомлення Shyrik27 »

Alexxp писав: 07 лютого 2019 18:56 Постанова об'єднаної палати КЦС ВС від 23.01.2019 № 580/168/16-ц (№ 61-19526сво18)
Мене цікавить: якщо не підписання акту погодження - не є підставою для відмові у реєстрації/затвердженні технічної документації, то навіщо тоді підписувати? Вклав в технічку бо так вимагає "ЗУ про землеустрій" з пустими графами і все. Виходить так?
Аватар користувача
Володимер
Спец
Спец
Повідомлень: 496
З нами з: 26 січня 2009 15:19
Репутація: 95
Область: Луганська
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Погодження меж земельної ділянки

Повідомлення Володимер »

Shyrik27 писав: 08 лютого 2019 08:32 Мене цікавить: якщо не підписання акту погодження - не є підставою для відмові у реєстрації/затвердженні технічної документації, то навіщо тоді підписувати? Вклав в технічку бо так вимагає "ЗУ про землеустрій" з пустими графами і все. Виходить так?

Десь бачив рішення суду що навпаки не підписаний акт став підтвердженням не дійсності Державного акту. Але там були ще докази що дійсно межі порушені і Державний акт зроблений з неправильними розмірами. Не підписаний Акт погодження може меж це не прямий доказ його могли не підписати просто із за того що...... і т.д.
angela
Повідомлень: 4
З нами з: 18 липня 2018 11:35
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Погодження меж земельної ділянки

Повідомлення angela »

Хто погоджує межі земельної ділянки, якщо суміжник( власник) здав в оренду пай СФГ? власник чи той у кого в оренді?
Вася Космос
Повідомлень: 4
З нами з: 27 лютого 2019 10:25
Репутація: 0
Область: Івано-Франківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Погодження меж земельної ділянки

Повідомлення Вася Космос »

Доброго дня,може хтось підказати вихід з ситуації,було розроблено проект під ОЖБ,на підставі Рішення місцевої сесії,який був погоджений сусідами,замовник проекту являється племіницею одного з сумежників,якого на час підписання акту не було дома і акт підписала її баба(мама суміжника,яка на даний час покійна),сумежником (дятьком замовника) написано заяву в міліцію,щодо підроблення його підпису на акті,яке пояснення можна надати,чи нормується якимось законом підписання акту родичами суміжника за його відсутності?
Astreya
Спец
Спец
Повідомлень: 1475
З нами з: 26 березня 2012 09:30
Репутація: 397
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Погодження меж земельної ділянки

Повідомлення Astreya »

Не по темі
Вася Космос писав: 27 лютого 2019 10:37 акт підписала її баба(мама суміжника,яка на даний час покійна)
Вася Космос писав: 27 лютого 2019 10:37 сумежником (дятьком замовника) написано заяву в міліцію,щодо підроблення його підпису на акті
Акт підписала його покійна мати, він написав заяву, що його підпис підроблено (а на кого написана заява?)
То кого в даному випадку хотять звинуватити? Покійна вже не понесе покарання за "шахрайство" B-)
Вася Космос писав: 27 лютого 2019 10:37 може хтось підказати вихід з ситуації
А акт прийомки-передачі межових знаків на зберігання хто підписував?
Вася Космос
Повідомлень: 4
З нами з: 27 лютого 2019 10:25
Репутація: 0
Область: Івано-Франківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Погодження меж земельної ділянки

Повідомлення Вася Космос »

акт прийомки-передачі межових знаків на зберігання-підписувала покійна баба замовника(племіниці),мати суміжника,загалом дятько.......... і так далі-дуже "РОЗУМНИЙ" чоловік,пише заяву на племіницю,щоб та понесла відповідальність,оскільки то її документи,там тяжкі сімейні відносини.
Astreya
Спец
Спец
Повідомлень: 1475
З нами з: 26 березня 2012 09:30
Репутація: 397
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Погодження меж земельної ділянки

Повідомлення Astreya »

Вася Космос писав: 27 лютого 2019 19:57 акт прийомки-передачі межових знаків на зберігання-підписувала покійна баба замовника(племіниці)
А покійна була співласницею подвір'я на якому проживала? Сусідня ділянка не приватизована?
Я так розумію, що в акті був прописаний син, а підписала його мати?
Вася Космос
Повідомлень: 4
З нами з: 27 лютого 2019 10:25
Репутація: 0
Область: Івано-Франківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Погодження меж земельної ділянки

Повідомлення Вася Космос »

покійна проживала окремо,але її чоловіком(дідом),татом суміжника,було подаровано сину (вуйку) це подвір'я,де ніхто не проживає на даний час,земля в нього не приватизована,в акті був вказаний син,а покійна вписала його серію номер паспорту і підписала замість нього.
Astreya
Спец
Спец
Повідомлень: 1475
З нами з: 26 березня 2012 09:30
Репутація: 397
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Погодження меж земельної ділянки

Повідомлення Astreya »

Вася Космос писав: 27 лютого 2019 21:30 в акті був вказаний син,а покійна вписала його серію номер паспорту і підписала замість нього.
Акт прийомки-передачі межових знаків на зберігання нормується Інструкцією. Якщо ви вписали в цей акт одного, а підписався під ним інший, то ви порушили пункт 3.12 цієї інструкції. Ну і порушили права того, чій дім стоїть на сусідній ділянці
Вася Космос
Повідомлень: 4
З нами з: 27 лютого 2019 10:25
Репутація: 0
Область: Івано-Франківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Погодження меж земельної ділянки

Повідомлення Вася Космос »

що за це може бути і кому,в зложившійся ситуації?

Відправлено через 3 хвилини 12 секунд:
і чи можуть в суді онолювати документацію,вона погодженна всіма інстанціями вплоть до подачі на кадастровий номер,з останім висновком-експертизи, і ДПТ розроблявся на дану ділянку.
Astreya
Спец
Спец
Повідомлень: 1475
З нами з: 26 березня 2012 09:30
Репутація: 397
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Погодження меж земельної ділянки

Повідомлення Astreya »

Вася Космос писав: 27 лютого 2019 21:42 що за це може бути і кому,в зложившійся ситуації?
Дивлячісь які будуть позовні вимоги ,якщо справа дійде до суду. Суд може зобов'язати усунути порушення, які були допушенні, може бути таке, що дістанеться і землевпорядній організації (ну тут тільки привід дай, ви ж знаєте цінність сертифіката).
Аватар користувача
torez
Спец
Спец
Повідомлень: 170
З нами з: 26 травня 2009 18:09
Репутація: 52
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Re: Погодження меж земельної ділянки

Повідомлення torez »

Колеги, підкажіть будь ласка, хто но вашу думку повинен погоджувати межи як суміжник: власник ділянки, чи орендар? Або може є якийсь нормативний документ щодо цього?
Аватар користувача
ппзкб
Спец
Спец
Повідомлень: 2586
З нами з: 19 лютого 2015 13:13
Репутація: 669
Область: Вінницька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Погодження меж земельної ділянки

Повідомлення ппзкб »

Взагалі то якщо у ділянки є власник і орендар, то значить вона сформована і межі визначені і погоджувати тут нічого. Інша справа встановлення меж знаків, тоді можна повідомляти обидвох, хто захоче той і з'явиться
Аватар користувача
torez
Спец
Спец
Повідомлень: 170
З нами з: 26 травня 2009 18:09
Репутація: 52
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Re: Погодження меж земельної ділянки

Повідомлення torez »

ппзкб писав: 04 липня 2019 10:04 Взагалі то якщо у ділянки є власник і орендар, то значить вона сформована і межі визначені і погоджувати тут нічого. Інша справа встановлення меж знаків, тоді можна повідомляти обидвох, хто захоче той і з'явиться
Я мабуть некоректно поставив питання. Хто ставить підпис в Акті прийомки-передачі межових знаків? Я вважаю, що орендар, тому що на час оренди він користується ділянкою і має таке право, а дехто - що власник, бо орендарів може бути ще багато, а власнісь - це святе)
Аватар користувача
nazar051
Спец
Спец
Повідомлень: 193
З нами з: 04 грудня 2014 14:15
Репутація: 51
Область: Запорізька
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Re: Погодження меж земельної ділянки

Повідомлення nazar051 »

torez писав: 04 липня 2019 09:38 Або може є якийсь нормативний документ щодо цього?
підписи ставляються в акті приймання - передачі межових знаків.... знач ідем до нього, є встановлена форма цього акту де є " Власники/користувачі (необхідне підкреслити)" от і вибирайте хто Вас більш задовільняє.
P.S. саме цікаве, що в ст. 50 вказано "акт приймання-передачі межових знаків на зберігання" а в інструкції, яка цей акт повинна розяснити, вказано "АКТ прийомки-передачі межових знаків на зберігання" от і виходить, що юридичної точки зору це ЗОВСІМ різні акти. десь чується "зрада" )()
Відповісти