Термін дії дозволу на розробку проекту землеустрою

Проекти відведення і всі питання щодо них
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Олександр K
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 13
З нами з: 30 серпня 2015 17:48
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Термін дії дозволу на розробку проекту землеустрою

Повідомлення Олександр K »

Доброго дня,

В мене виникла така ситуація, я подавав декілька заяв на розробку проекту землеустрою для яким не присвоєно кадастрового номеру, на ділянках немає забудов і на них росте трава та чагарники. По всім відмова оскільки кажуть, що вони передані у власність іншім людям.В приватній бесіді мені сказали, що по суті ці ділянки не оформлені і на них дано лише дозвіл по розробці проекту землеустрою, але люди доси не оформлюють їх і звязку з ними не має (хоча я в це не вірю, оскільки в клопотанні вказується адреса заявника). До 2008 знайшов що дозвіл на проект надавався на 1 рік, зараз цей пункт вилучено. Які є законні способи чи закон, який регламентує, що можна надати дозвіл для розробки проекту землеустрою іншій людині, якщо попередня людина довго її не оформлює? Можливо вона отримала іншу ділянку, передумала оформлювати, виїхала за кордон, а виходить ділянка за нею закріплена. Наскільки я зрозумів законом не забороняєтся видавати декілька дозволів на проект на одну й ту саму ділянку різним людям і по суті, что перший її оформить той і власник. Просто сам проект землеустрою не безкоштовний і не хочется витрачати кошти, якщо інша людина його оформлює. Чи є термін дії дозволу на розробку проекту землеустрою або шляхи для відміни попередньго рішення сільскої ради і як це можна зробити. Як бути в цій ситуації?
Аватар користувача
Pogannka
Спец
Спец
Повідомлень: 537
З нами з: 07 вересня 2009 11:00
Репутація: 1

Термін дії дозволу на розробку проекту землеустрою

Повідомлення Pogannka »

Олександр K писав: Чи є термін дії дозволу на розробку проекту землеустрою або шляхи для відміни попередньго рішення сільскої ради і як це можна зробити. Як бути в цій ситуації?
Зараз існує практика у встановленні в самому рішенні (розпорядженні, наказі) терміну дії самого рішення. Проте раніше рідко вказувався такий термін. Для зняття проблематики необхідно відмінити рішення, які не були реалізовані. А для цього потрібна заява від тієї людини, на яку видане рішення. Просто так скасувати його не можна, оскільки це буде порушення прав громадянина.
Олександр K
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 13
З нами з: 30 серпня 2015 17:48
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Термін дії дозволу на розробку проекту землеустрою

Повідомлення Олександр K »

Так я читав, що може бути вказаний термін дії, але на практиці мабуть мало хто його вказував. Мені ж звісно цих дозволів ніхто не покаже чи є там термін дії чи ні. Заяву від тієї людини, на яку видане рішення не буде, оскільки кажуть, що ніякого звязку з цими людьми не має і знайти їх нереально. Чи є інші шляхи відміни рішення по причині, що земля не оброблюється, захаращується тощо. Хоча по суті причини відмови, що видано іншій людині дозвіл не має в законодавстві, але в сільскій раді поперджують, що може бути судова тяганина і все втратите.
Kurilov
Admin
Admin
Повідомлень: 1170
З нами з: 11 травня 2012 18:16
Репутація: 691
Область: Харківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Термін дії дозволу на розробку проекту землеустрою

Повідомлення Kurilov »

Олександр K писав: Чи є термін дії дозволу на розробку проекту землеустрою або шляхи для відміни попередньго рішення сільскої ради і як це можна зробити. Як бути в цій ситуації?
Строк дії як такий є питанням спірним. Маю прецедент: у 2010 р. громадянам видано дозволи на розробку проектів відведення строком на один рік, після цього було ще одне розпорядження про продовження строку дії попереднього ще на один рік. Документація була розроблена на основі цих розпоряджень, але ніде не пройшла. В позаминулому році ініціативна група громадян за участю матьорого юриста написала звернення до РДА, в якому було обґрунтовано, що визначення строку дії розпорядження не є законним. РДА у 2014 р. видала нове розпорядження, в якому: (1) скасувала дію другого розпорядження; (2) внесла зміни до першого, з якого прибрали строку його дії. За цими двома дозволами (2010 і 2014 р.) розроблено проекти відведення, вони успішно затверджені ГУ ДГК в області, люди вже отримали свідоцтва.
Pogannka писав: Зараз існує практика у встановленні в самому рішенні (розпорядженні, наказі) терміну дії самого рішення. Проте раніше рідко вказувався такий термін.
В нас навпаки: раніше всі розпорядження РДА мали строк дії. Зараз такий пункт зустрічаю рідше.
Kurilov
Admin
Admin
Повідомлень: 1170
З нами з: 11 травня 2012 18:16
Репутація: 691
Область: Харківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Термін дії дозволу на розробку проекту землеустрою

Повідомлення Kurilov »

Олександр K писав: Чи є інші шляхи відміни рішення
Два шляхи: суд або розпорядження РДА про скасування попередніх. Якщо сільрада артачиться - йдіть у суд. Ось, нпрклд, лист ДЗА
► Показати
Олександр K
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 13
З нами з: 30 серпня 2015 17:48
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Термін дії дозволу на розробку проекту землеустрою

Повідомлення Олександр K »

kurilov писав: Два шляхи: суд або розпорядження РДА про скасування попередніх.
Дякую за детальну відповідь. Але трохи не зрозумів які законні підстави в мене є щоб подавати в суд про скасування попередніх рішень, а також законно вплинути на сільську раду, щоб вона відмінила свої попередні рішення ? Ну не хоче сільська рада займатись відміною свого попередньго рішення, мотивує що не може звязатись з тими людьми, яким раніше було видано дозволи. Ну тай що, що люди не оформлюють її роками і вона заросла бур"яном, вони надали дозвіл раніше і причин скасовувати його немає.
kurilov писав: Тому Держземагентство вважає, що наявність рішень (розпорядження) про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельних ділянок із земель державної чи комунальної власності не є підставою для відмови іншій особі у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою
У приватній бесіді мені кажуть, що так це не є причиною відмови і вони можуть надати мені дозвіл, але кажуть що людина яка раніше отримала дозвіл, може згодом подати в суд і все відсудити. Ось я й не можу зрозуміти, чи це дійсно так, чи мене залякують? Чи в даному випадку, коли дозвіл надано двом особам хто перший її оформить тому і належить ділянка? Просто якщо людина не оформлює її роками, вірогідність того що почне її оформлувати зараз дуже мала тому можна ризикнути отримати дозвіл и оформити ділянку, але не хочеться потім все втратити.
Аватар користувача
Pogannka
Спец
Спец
Повідомлень: 537
З нами з: 07 вересня 2009 11:00
Репутація: 1

Термін дії дозволу на розробку проекту землеустрою

Повідомлення Pogannka »

Олександр K писав: Ось я й не можу зрозуміти, чи це дійсно так, чи мене залякують? Чи в даному випадку, коли дозвіл надано двом особам хто перший її оформить тому і належить ділянка?
звичайно це ризик, ще й великий, тому що в 99% все це закінчується судовою тяганиною. Цим можна почати займатись, якщо є впевненість в тому, що людина, якій першій було надано дозвіл, не буде пред'являти претензій/
Поділюсь власним досвідом. Мені було надано дозвіл на розробку проекту відведення, почала розробляти, на кілька років затягнулось, і термін дії дозволу неодноразово продовжувався. Та раптом знайшовся ще один бажаючий оформити цю ділянку, але в земельному йому повідомили, що дозвіл вже видано іншій особі. Ця людина віднайшла мене і ми мирно вирішили питання на її користь: мені було повернено затрачені кошти і я написала заяву з проханням скасувати дозвіл.
Kurilov
Admin
Admin
Повідомлень: 1170
З нами з: 11 травня 2012 18:16
Репутація: 691
Область: Харківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Термін дії дозволу на розробку проекту землеустрою

Повідомлення Kurilov »

Олександр K писав: може згодом подати в суд і все відсудити
На підставі чого? Дивіться. Зараз ви отримуєте дозвіл на проект відведення, розробляєте його, він проходить всю процедуру, буде рішення про передачу вам ділянки, на підстави якої видадуть свідоцтво про право власності. Коли "перші" заявники звернуться до суду, то суд, як на мене, буде розглядати не факт видачі їм першим дозволу на проект, а факт незаконності видачі вам рішення про передачу ділянки й дальшої видачі свідоцтва на цю ділянку. Дозвіл не означає право власності, дозвіл засвідчує намір, не більше. Лише у разі, коли "перші" заявники колись якимось чимом засвідчили своє право на цю ділянку, то тільки тоді суд може скасувати ваше право.

Повернусь до прикладу, описаного вище. Громадянам як членам садівничого товариства ще на зорі незалежності було письмо надано право на землю під товариство. Громадяни ділянки не оформляли. Одначе РДА іншим, знайомим голові РДА особам видає на ці землі, що підлягали наданню громадянам під сад. тов., дозволи на проекти відведення, ці особи їх оформлюють і отримують держ. акти. Коли громадяни про це довідалися, то подали в суд, мовляв, саме вони мали право на цю ділянку. Суд довго відмовлявся розглядати справи, поки не підключилася прокуратура. В результаті - суд скасовує ДА, а люди отримують дозволи на проекти.
Олександр K писав: можна ризикнути отримати дозвіл и оформити ділянку, але не хочеться потім все втратити.
Ризик є, звичайно. Одначе нині, як на мене, слід з'ясувати, чи мали "перші" заявники більше "прав" на цю ділянку. А там вже приймати рішення, чи треба вам запускати весь цей процес.
Astreya
Спец
Спец
Повідомлень: 1475
З нами з: 26 березня 2012 09:30
Репутація: 397
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Термін дії дозволу на розробку проекту землеустрою

Повідомлення Astreya »

Олександр K писав: Чи в даному випадку, коли дозвіл надано двом особам хто перший її оформить тому і належить ділянка?
є з цього приводу коментар " Стосовно ситуації, за якої розроблено два проекти землеустрою щодо відведення однієї і тієї ж земельної ділянки, і щодо кого буде прийняте рішення про визнання права власності на земельну ділянку."
http://legal.wcu-network.org.ua/question/23
Олександр K
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 13
З нами з: 30 серпня 2015 17:48
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Термін дії дозволу на розробку проекту землеустрою

Повідомлення Олександр K »

Pogannka писав: Та раптом знайшовся ще один бажаючий оформити цю ділянку, але в земельному йому повідомили, що дозвіл вже видано іншій особі. Ця людина віднайшла мене і ми мирно вирішили питання на її користь: мені було повернено затрачені кошти і я написала заяву з проханням скасувати дозвіл.
Бачете в Вас трохи інша ситуація, Ви продовжували термін дії й ніхто Вас не приховував. Мені ж кажуть, що зовсім не мають контактів людей яким надавали дозволи і взагалі це все попередники. Тому і закрадуються думки, а чи є взагалі ці люди, можливо земля взагалі вільна і дозвіл нікому не видавали, а мене таким чином відфутболюють.
kurilov писав:
Дякую за детальну відповідь з приклами з життя. Дуже доступно пояснили.

Astreya писав:
Дякую, це я раніше читав, але просто бажав дізнатися як воно в реаліях може відбуватися, а не тільки з відповіді юриста.

=============================================================================================

Поки єдине, що спадає на думку це написати заяву, щоб повторно розглянули мої клопотання, а в разі відмови згідно Закону України «Про доступ до публічної інформації» надали копії рішень сільської ради чи дійсно саме ці ділянки в приватній власності, чи на них надано лише дозвіл на розробку проекту землеустрою, можливо й термін дії деяких дозволів вже пройшов і його не продовжували, а можливо там взагалі і вільні ділянки є. Просто хочеться реально побачити, що ділянка перебуває у власності або на неї оформлюються документи, а не відмова - це лише проста відписка.

Хоча читаючи різні гілки форумів таку інформацію мало кому просто так дають, а відписуються що інформація з обмеженім доступом або порушується закон про персональні дані інших людей. І люди тільки в судах відстоюють право подивитись на такі документи, хоча Закону України «Про доступ до публічної інформації» ст. 6 ч. 5 чітко вказує:

"Не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно. При дотриманні вимог, передбачених частиною другою цієї статті, зазначене положення не поширюється на випадки, коли оприлюднення або надання такої інформації може завдати шкоди інтересам національної безпеки, оборони, розслідуванню чи запобіганню злочину."

Чи було в когось на практиці, що давали копії рішень? Чи може піти по якомусь іншому сценарію?
Kurilov
Admin
Admin
Повідомлень: 1170
З нами з: 11 травня 2012 18:16
Репутація: 691
Область: Харківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Термін дії дозволу на розробку проекту землеустрою

Повідомлення Kurilov »

Олександр K, звісно пишіть клопотання, реєструйте його, із вже зареєстрованого клопотання знімаєте копію (вона вам все одно знадобиться). Чекаєте місяць на офіційну (не на словах) відповідь. Якщо вам відмовлятимуть, то, як я писав вище, підставами для відмови
► Показати
Олександр K писав: а в разі відмови згідно Закону України «Про доступ до публічної інформації»
Це навряд чи вам вдасться. Можливо, краще спробувати в порядку ЗУ "Про звернення громадян" (ст. 3, заява (клопотання), мовляв, прошу посприяти у реалізації прав, можете написати про невтотивавану відмову. А коли буде їх відповідь - вже будете вирішувати далі. Дійсно, подумайте про вибір іншої ділянки. Якось так.
Олександр K
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 13
З нами з: 30 серпня 2015 17:48
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Термін дії дозволу на розробку проекту землеустрою

Повідомлення Олександр K »

kurilov писав: Олександр K, звісно пишіть клопотання, реєструйте його, із вже зареєстрованого клопотання знімаєте копію (вона вам все одно знадобиться). Чекаєте місяць на офіційну (не на словах) відповідь. Якщо вам відмовлятимуть, то, як я писав вище, підставами для відмови
Справа в тому, що я подав подавав клопотання і по них прийшли офіційні відповіді, що

"Відповідно до ст 12, 40, 120 Земельного кодексу Україні, ст 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", враховуючи, що стосовно зазначеної земельної ділянки за координатами ..... раніше вже було прийняте рішення, про її передачу іншій особі, беручи до уваги пропозиції комісії сільскої ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та екології, сільська рада вирішила:

відмовити громадянину ...... в наданні дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку за координатами .... в звязку з невідповідністю місця розташування об"єкта вимогам п.6 ст 118 Земельного кодексу України "

І ось коли реєстрував і забирав рішення, на словах в приватній розмові казали, що могли б дати дозвіл, але надали дозвіл на проект раніше іншим людям і чому ті нічого не роблять і не оформлють не знають, оскільки зв"язку з тими людьми (яким надано дозвіл) ніякого не має, тому не можливо встановити вони щось роблять чи планують робити з даною земельною ділянкою. Та й воно Вам треба вкладати гроші в проект, а потім через суд заберуть все одно ті люди, яким раніше надано дозвіл.

Через те в мене і виникли ті питання, які я тут задаю. Мені потрібно співставити офіційну і неофіційну (на словах) відповідь і щось зробити.

І взагалі фраза "раніше вже було прийняте рішення, про її передачу іншій особі" звучить розпливчато, мені з такого формулювання не зрозуміло передано дану земельну ділянку у приватну власність чи просто надано дозвіл на розроблення проекту, інше.
Kurilov
Admin
Admin
Повідомлень: 1170
З нами з: 11 травня 2012 18:16
Репутація: 691
Область: Харківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Термін дії дозволу на розробку проекту землеустрою

Повідомлення Kurilov »

Олександр K писав: враховуючи, що стосовно зазначеної земельної ділянки за координатами ..... раніше вже було прийняте рішення, про її передачу іншій особі
Дивне формулювання. Вони тільки надали дозвіл, але при цьому пишуть про передачу ділянки іншій особі. Нєскладуха.
Олександр K писав: оскільки зв"язку з тими людьми (яким надано дозвіл) ніякого не має, тому не можливо встановити вони щось роблять чи планують робити з даною земельною ділянкою
По-перше, якщо в тому дозволі був строк дії (що вже збіг?), то навряд чи знайдеться землевпорядник, який виготовлятиме проект із простроченим дозволом. По-друге, якщо в сільраді кажуть, що вони донт ноу, що коїться з тим дозволом, то логічно припустити, що люди не зверталися за продовженням його дії. По-третє, та ж сільрада в такому випадку могла б дати оголошення в комунальні ЗМІ, що, мовляв, просимо звернутися осіб, яким було надано дозвіл і так далі. Якщо ніхто не звернувся, дозвіл прострочений, нового немає, але є ви, що заявили бажання, то чому треба вивертати руки - не розумію.
Олександр K писав: потім через суд заберуть все одно ті люди, яким раніше надано дозвіл
Про це я писав раніше.
Може, дійсно оберете іншу ділянку?
Аватар користувача
WladMir
Спец
Спец
Повідомлень: 466
З нами з: 07 квітня 2007 09:20
Репутація: 107
Область: Херсонська

Термін дії дозволу на розробку проекту землеустрою

Повідомлення WladMir »

Висловлюю свою думку! В зв'язку з розведенням навіть по "парафіям" (геокадастр та мінюст) реєстрацій земельних ділянок та прав на них виникає дійсно цікава ситуація. Якщо керуватися сьогодніщніми законними актами, то таки, так. В рішеннях, розпорядженнях повинна звучати така фраза: надати дозвіл щодо відведення земельної (них) ділянки (ок) для..... (надцяти варіантів цільового використання). Без явної вказівка майбутнього власника/користувача. І це все повинна робити ОРГАНІЗАЦІЯ-ВИКОНАВЕЦЬ за рахунок ДЕРЖАВНИХ КОШТІВ, або КОМУНАЛЬНИХ (все одно місцевий бюджет, районний, обласний, взагаліто РОЗПОРЯДНИК або ВЛАСНИК цих земель повинен бути платником землевпорядних робіт). От тоді таки да, виникла би ситуація хто перший того і тапці! А такОлександр K, не тратьте ні свій час ні кого інше. Відсутнє законодавство щодо співвставлення офіційної і неофіційної відповіді. Неофіційно вам намякують про кошти, за які закриють очі, що в ...надцятому році дану земельну ділянку вже надавали дядці Васьці, але... він пропав безвісти, мабуть, чи щось подібне. Але при кожному варіанті на сьогодні ВІДСУТНЯ правова підстава для анулювання даного, чи не даного рішення чи розпорядження. І за просто такпорушувати законодавство ніхто не візьме на себе відповідальність. Знайдіть ділянку де інше, а не там де вже надали дозвіл, або ж шукайте людину...відмову, зміни до рішень... Не морочте ні собі ні людям голови! morgayu
Олександр K
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 13
З нами з: 30 серпня 2015 17:48
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Термін дії дозволу на розробку проекту землеустрою

Повідомлення Олександр K »

kurilov писав: Дивне формулювання. Вони тільки надали дозвіл, але при цьому пишуть про передачу ділянки іншій особі. Нєскладуха.
Ну то ж офіційна відповідь, а то неофіційна (на словах).
kurilov писав: По-перше, якщо в тому дозволі був строк дії (що вже збіг?), то навряд чи знайдеться землевпорядник, який виготовлятиме проект із простроченим дозволом. По-друге, якщо в сільраді кажуть, що вони донт ноу, що коїться з тим дозволом, то логічно припустити, що люди не зверталися за продовженням його дії. По-третє, та ж сільрада в такому випадку могла б дати оголошення в комунальні ЗМІ, що, мовляв, просимо звернутися осіб, яким було надано дозвіл і так далі. Якщо ніхто не звернувся, дозвіл прострочений, нового немає, але є ви, що заявили бажання, то чому треба вивертати руки - не розумію.
Так ніхто й не вивертає руки, так сказали як то кажуть "по людськи" що ось такі в них справи. Чи вірити цим словам чи ні не знаю. Займатися ЗМІ вони не будуть, бо воно їм не треба. Тай дозволи ,я думаю, вони навряд чи дивились чи є в них строк дії чи нема. Так написали на всі клопотання одну й ту саму відповідь. Можливо там і вільні ділянки є, але держать для "своїх". Я подавав декілька десятків клопотань на всі вільні від забудови ділянки і яким не присвоєно кадастрового номеру, навряд чи вони розглядали всі детально, тому що клопотань було підготовлено дійсно дуже багато.
kurilov писав: Може, дійсно оберете іншу ділянку?
Я вже всі перебрав. Це лише шукати в абсолютно іншомі селі, але такі відписки думаю й там будуть, а й то більші. Тут хоча б неофіційно на словах сказали, що на деякі ділянки дали лише дозволи. Тому хочу спробувати щось зробити в цьому напрямку, щоб детальніше разглянули кому і коли видавали дозвіл і чи не сплив строк дії, якщо він був і чи взагалі були ті дозволи. Хочу спробувати змусити працювати і фактів, а не строчити відписки. От і шукаю законний для цього шлях.
Олександр K
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 13
З нами з: 30 серпня 2015 17:48
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Термін дії дозволу на розробку проекту землеустрою

Повідомлення Олександр K »

WladMir писав: на сьогодні ВІДСУТНЯ правова підстава для анулювання даного, чи не даного рішення чи розпорядження. І за просто так порушувати законодавство ніхто не візьме на себе відповідальність.
Дякую за Вашу думку. Справа в тому, що я не маю наміру змушувати когось порушувати законодавство і анулювати рішення чи розпорядження чи забирати в когось його ділянку або ділянку, яка знаходиться на стадії оформлення. Просто офіційна (що передано у власність) і не офіційна відповідь (надано лише дозволи) і при цьому не знають навіть даних людей яким надали ці дозволи на проект землеустрою наводять на думки, а чи справді ці ділянки зайняті? Хочу щоб надали докази, що ділянки дійсно зайняті (а не просто слова), а для цього їм потрібно попрацювати і підняти документи, а там є шанс що вспливе, що ділянка не зайнята чи закінчився термін дії дозволу. Хоча я думаю, вони прекрасно все знають, що в них робиться і без підняття документів.
Олександр K
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 13
З нами з: 30 серпня 2015 17:48
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Термін дії дозволу на розробку проекту землеустрою

Повідомлення Олександр K »

Я прошу вибачення у всіх, що я так багато пишу і можливо трохи виглядає це в "наївному стилі", заставити працювати, отримати землю законним шляхом і без хабарів. Просто, як кажуть "одна голова добре, а дві краще". Мені немає з ким порадитись по даній ситуації, а так можливо хтось підскаже, як краще вирішити це питання.
Kurilov
Admin
Admin
Повідомлень: 1170
З нами з: 11 травня 2012 18:16
Репутація: 691
Область: Харківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Термін дії дозволу на розробку проекту землеустрою

Повідомлення Kurilov »

Олександр K писав: Хочу щоб надали докази, що ділянки дійсно зайняті (а не просто слова), а для цього їм потрібно попрацювати і підняти документи, а там є шанс що вспливе, що ділянка не зайнята чи закінчився термін дії дозволу.
Тоді дійсно за такої ситуації нині напишіть запит, посилаючись на ч. 11 ст. 59 ЗУ "Про місцеве самоврядування"
► Показати
В запиті нагадайте про відповідальність у наданні відповідей і т.д. А дадуть/не дадуть відповідь - вже потім будете далі вирішувати все степ бай степ.
Аватар користувача
solim
Спец
Спец
Повідомлень: 1061
З нами з: 06 листопада 2013 13:47
Репутація: 196
Область: Рівненська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Термін дії дозволу на розробку проекту землеустрою

Повідомлення solim »

Здається, всі решення, прийняті більше 3 років тому передаються в районний архів. Сумнівно, що дозволять "ритися"...
Олександр K
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 13
З нами з: 30 серпня 2015 17:48
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Термін дії дозволу на розробку проекту землеустрою

Повідомлення Олександр K »

solim писав: Здається, всі решення, прийняті більше 3 років тому передаються в районний архів. Сумнівно, що дозволять "ритися"...
Так я і не хочу "ритись", мене туди ж ніхто не пустить) Хочу щоб переглянули мої клопотання і надали дозвіл, або самі "порились" і показали або дали копії, що дійсно зайнято.
drim
Повідомлень: 2
З нами з: 22 березня 2016 22:25
Репутація: 0
Область: Закарпатська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Термін дії дозволу на розробку проекту землеустрою

Повідомлення drim »

solim писав: Здається, всі решення, прийняті більше 3 років тому передаються в районний архів. Сумнівно, що дозволять "ритися"...

Всі рішення ОМС відносяться до публічної інформації, тому не важливо знаходяться в сільраді чи архіві - для ознайомлення повинні бути доступні. Але який зміст шукати в архіві якщо "вчора" могло зявитись нове рішення яким вже щось комусь виділили/здали в аренду.

Питання інше, можливо сільрада рееструює свої рішення про надання земельних ділянок ще десь крім власної канцелярії (наприклад: районна архітектура, ... ) ?
zem_life
Повідомлень: 1
З нами з: 26 липня 2013 10:56
Репутація: 0
Область: Одеська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Термін дії дозволу на розробку проекту землеустрою

Повідомлення zem_life »

Якщо даний дозвіл на розроблення проекту землеустрою або тех.док (Рішення органів місцевого самоврядування або Розпорядженні РДА) і не вказаний термін дії - то відповідно до Закону України № 497-VIII від 2 червня 2015 року II. Прикінцеві та перехідні положення 2. Прийняті і не виконані до набрання чинності цим Законом рішення ..., органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо створення нових та впорядкування існуючих землеволодінь і землекористувань зберігають чинність протягом двох років з дня набрання чинності цим Законом, а розроблені відповідно до цих рішень проекти землеустрою після погодження в порядку, встановленому статтею 186-1 Земельного кодексу України, підлягають затвердженню органом, який надав дозвіл на їх розроблення, та є підставою для внесення відповідних відомостей до Державного земельного кадастру.
Аватар користувача
ппзкб
Спец
Спец
Повідомлень: 2586
З нами з: 19 лютого 2015 13:13
Репутація: 669
Область: Вінницька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Термін дії дозволу на розробку проекту землеустрою

Повідомлення ппзкб »

zem_life, І що, були у вас випадки, щоб РДА затверджувала проекти? У нас повний "мороз", відсилають людей навіть не приймаючи заяв на затвердження. Причини бредові: наприклад - цей закон написаний для АР Крим (там на початку проскакує назва); то наполягають щоб на затвердження подавава виконавець, а виконавцю - щоб подавав власник. Коротше - футбол. Причому прокуратура відсилає до суду з цим питанням. А поки буде йти суд, дія закону скорше за все закінчиться
Legzeg
Повідомлень: 2
З нами з: 13 грудня 2016 21:03
Репутація: 0
Область: Київська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Термін дії дозволу на розробку проекту землеустрою

Повідомлення Legzeg »

Освіжу тему.
Як учаснику АТО Держава обіцяє сприяти в отриманні ділянки під садівництво. Але, вільних ділянок вкрай мало, натомість є ділянки, які по 2-3 роки стоять розроблені та не оформлені (ділянки з кадастровим номером, конституційного розміру, під садівництво, але у Державній власності). Тобто ситуація як і у запитувача, тільки ускладнена тим, що третя особа ВЖЕ розробила і затвердила проект землеустрою, однак просто не написала заяву на отримання у власність. Причин може бути так само безліч (виїзд закордон, смерть, оформлення кращої ділянки, чи ділянки в іншому регіоні, тощо). Але ділянка вже наявна і повністю відповідає вимогам ст.118.
На мої клопотання Кадастр області вже втретє вигадує причини відмови:
1) ділянка в комунальній власності (після чого я надаю документи, які це спростовують);
2) ділянка в приватній власності (після чого я надаю документи, які це спростовують);
3) ... а тепер зовсім цікава відмова: "ділянка перебуває в процесі реєстрації"
Причому в жодному реєстрі майнових прав нема ніяких заяв щодо реєстрації цієї ділянки (навіть маю відповідний лист з Мінюсту, що дійсно жодних заяв з моменту формування ділянки в 2014 році не надходило).

Шановне панство, підкажіть.
Чи є підставою відмови в наданні дозволу на розробку проекту землеустрою (і взагалі чи потрібен такий проект при вже сформованій ділянці), розроблений і затверджений інший проект по цій же ділянці?
MAFIA
Спец
Спец
Повідомлень: 518
З нами з: 29 жовтня 2007 21:35
Репутація: 264
Область: Запорізька
Місце роботи: Юридичні послуги

Термін дії дозволу на розробку проекту землеустрою

Повідомлення MAFIA »

Legzeg писав: є ділянки, які по 2-3 роки стоять розроблені та не оформлені (ділянки з кадастровим номером, конституційного розміру, під садівництво, але у Державній власності
Пропоную розглянути наступний алгоритм дій:
1. Учасник АТО замовляє і отримує витяг з ДЗК про ділянку;
2. він же від свого імені готує проект договору емфітевзису (до форми цього договору, переліку і змісту додатків мінімум вимог з боку законодавства, однак при цьому можливо, буде потрібна допомога юриста та/або землевпорядника);
3. подається заява на ОМС з клопотанням про укладення договору емфітевзису та надання згоди (погодження) на встановлення (відновлення) меж з.д., додається копії витягу та три екземпляри проекту договору емфітевзису. ОМС приймає відповідне рішення з урахуваням вимог ст.102-1, п.1 ст.123 ЗКУ та ст.ст.407-412 ЦКУ;
4. виконується техзвіт про встановлення (відновлення) меж;
5. реєстратору прав для реєстрації права користування (емфітевзису) потрібне лише рішення ОМС, один екземпляр укладеного договору, витяг про з/д, копія паспорту заявника та квитанції про сплату послуг по реєстрації прав;
6. далі з приватизацією все просто: користувач (відповідно до вимог п.п.1,2 ст.118 ЗКУ) подає клопотання до ОМС. ОМС приймає відповідне рішення, заявник повторно звертається до реєстратора прав, тепер для реєстрації права власності і припинення емфітевзису (п.1 ч.1 ст.412 ЦКУ).
Взагалі витратна частина як по коштам, так і по часу така ж, при цьому відсутня необхідність виконання проекту, але додається необхідність другого звернення до реєстратора прав
Відповісти