Ділянка для багатоповерхових гаражів для ГБК

Проекти відведення і всі питання щодо них
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
kzemli
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 27
З нами з: 17 грудня 2007 13:48
Репутація: 3

Ділянка для багатоповерхових гаражів для ГБК

Повідомлення kzemli »

Всім привіт!
До мене звернувся ГАРАЖНО-БУДІВЕЛЬНИЙ КООПЕРАТИВ з метою розробки проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у ВЛАСНІСТЬ для будівництва та обслуговування багатоповерхових гаражів, ділянка в м. Київ. Департамент земельних ресурсів КМР не заперечує щодо такого.

Але я не можу чітко визначитись чи можна робити такий проект?

Ст. 41 ЗКУ – дозволяє безоплатно передавати ГБК для гаражного будівництва, а в ст. 134 – про це не згадується взагалі.

У кого які думки щодо цього, можна робити проект чи ні?

Проектом буде передбачено цільове 02.06 - Для колективного гаражного будівництва, а вид використання - для будівництва та обслуговування багатоповерхових гаражів.

До речі на ділянці розташовані металеві гаражі членів ГБК, правовстановлюючі документи на майно - відсутні, нічого не реєструвалось.
caseya
Спец
Спец
Повідомлень: 555
З нами з: 25 листопада 2017 11:32
Репутація: 71
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Ділянка для багатоповерхових гаражів для ГБК

Повідомлення caseya »

kzemli, а може був старий державний акт на право потійного користування у кооператива?
kzemli
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 27
З нами з: 17 грудня 2007 13:48
Репутація: 3

Ділянка для багатоповерхових гаражів для ГБК

Повідомлення kzemli »

нічого немає
caseya
Спец
Спец
Повідомлень: 555
З нами з: 25 листопада 2017 11:32
Репутація: 71
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Ділянка для багатоповерхових гаражів для ГБК

Повідомлення caseya »

kzemli, так Ви ж оформляєте кооперативу у власність, а не в оренду!
kzemli
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 27
З нами з: 17 грудня 2007 13:48
Репутація: 3

Ділянка для багатоповерхових гаражів для ГБК

Повідомлення kzemli »

caseya писав: 15 серпня 2018 12:42 kzemli, так Ви ж оформляєте кооперативу у власність, а не в оренду!
і що це змінює ?
caseya
Спец
Спец
Повідомлень: 555
З нами з: 25 листопада 2017 11:32
Репутація: 71
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Ділянка для багатоповерхових гаражів для ГБК

Повідомлення caseya »

kzemli, то і аукціон тут ні до чого
kzemli
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 27
З нами з: 17 грудня 2007 13:48
Репутація: 3

Ділянка для багатоповерхових гаражів для ГБК

Повідомлення kzemli »

якщо можна, то аргументуйте
tops_a
Спец
Спец
Повідомлень: 612
З нами з: 03 липня 2013 10:44
Репутація: 217
Область: Київська
Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)

Ділянка для багатоповерхових гаражів для ГБК

Повідомлення tops_a »

caseya писав: 15 серпня 2018 23:39 то і аукціон тут ні до чого
А я якраз думаю що аукціон тут саме то. Майна нема, значить аукціон і тільки в оренду, а вже після оренди можна, а у власність просить. ІМХО
кери
Спец
Спец
Повідомлень: 79
З нами з: 04 січня 2016 17:48
Репутація: 8
Область: Закарпатська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Ділянка для багатоповерхових гаражів для ГБК

Повідомлення кери »

1. Житлово-будівельним (житловим) та гаражно-будівельним кооперативам за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування земельні ділянки для житлового і гаражного будівництва передаються безоплатно у власність або надаються в оренду у розмірі, який встановлюється відповідно до затвердженої містобудівної документації.

Громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу

1. Земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них (оренда, суперфіцій, емфітевзис), у тому числі з розташованими на них об'єктами нерухомого майна державної або комунальної власності, підлягають продажу окремими лотами на конкурентних засадах (земельних торгах), крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті.

Не знаю теж саме питання по ходу.
але не зовсім так думаю.
1) слід відрізняти безоплатну передачу у власність та набуття прав на ділянки згідно присів 134 ЗКУ. в ній до речі і житлових будинків немає...і що не передають безоплатно у власінсть..передають. бо це різні поняття і порядок їх передачі урегульовано різними статтями 134 ЗКУ.
2) смущає інше. 41 ЗКУ визнчає в межах норм безоплатнох передачі.
Тут цікавіше громадяни можуть звертатись. Однак порядку для юридиних осіб ЗКУ не містить.
3) з цього пункт 3. а якщо власники кожного гаражу в межах гаражного кооперавтиву подадуть заяву на виділення ділянок під металевими гаражами в межх норм безоплатної приватизації...в теорї мало б задовільнятись.
а потім як члени кооперативу вони можуть закунути такі землі в Статутний капітал організації...

ну десь так.
але сумніви є...
tops_a
Спец
Спец
Повідомлень: 612
З нами з: 03 липня 2013 10:44
Репутація: 217
Область: Київська
Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)

Ділянка для багатоповерхових гаражів для ГБК

Повідомлення tops_a »

кери писав: 16 серпня 2018 23:10 134 ЗКУ. в ній до речі і житлових будинків немає...і що не передають безоплатно у власінсть..передають.
Тут мабуть для Вас відкрию Америку, але в ст. 134 написано
3. Земельні торги не проводяться при наданні (передачі) земельних ділянок громадянам у випадках, передбачених статтями 34, 36 та 121 цього Кодексу
kzemli
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 27
З нами з: 17 грудня 2007 13:48
Репутація: 3

Ділянка для багатоповерхових гаражів для ГБК

Повідомлення kzemli »

На рахунок власності я б взагалі не сумнівався, що можна без аукціону, якби в ст. 134 п.3 була додана ст. 41 до тих, що там є: 34, 36 та 121
Там навіть окремим текстом додали землі загального користування СТ та ДК, а про передач ділянок ГБК ні слова.

Через це я і задав таке питання бо не знаю, що мені точно робити
кери
Спец
Спец
Повідомлень: 79
З нами з: 04 січня 2016 17:48
Репутація: 8
Область: Закарпатська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Ділянка для багатоповерхових гаражів для ГБК

Повідомлення кери »

tops_a писав: 17 серпня 2018 09:18 Тут мабуть для Вас відкрию Америку, але в ст. 134 написано
Ну практично відкрили)
підкріпии логіність мислення аргументом. дякую.

Відправлено через 3 хвилини 10 секунд:
мені ціаво що кадастр з того приводу думаю.
про розбіжності у статтях ЗКУ..
може є сенс і до них з того приводу звернутись

Відправлено через 3 хвилини 45 секунд:
http://legalexpert.in.ua/komkodeks/zku/ ... 17-41.html

Відправлено через 14 секунд:
https://zem.ua/ru/posluhy/56-korysna-in ... perativakh

Відправлено через 5 хвилин 53 секунди:
держземагентство роз'яснює робота над помилками до уваги

в статті 5 щось та й пояснено. загалом бють на наявність рішення ОМС

Відправлено через 3 хвилини 49 секунд:
https://protocol.ua/ua/postanova_vgsu_v ... 18_784_16/
Відповісти