Перелік обмежень: всі питання, що його стосуються

Проектна документація - запитання,відповіді, поради
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1795
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 52
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Re: Висновок органу земельних ресурсів про наявні обмеження! Потрібен чи ні?

Повідомлення Volodar »

Panchuk писав: І напруга леп враховується, газопроводи та інші комунікації.
Тобто, виготовляючи звичайну присадибку, робите кадастрову зйомку з підземкою! (звязок каналізація вода тепло) не лише земельної ділянки, а й навколишньої території так радіусом метрів 100-200 (ну там щоб всі можливі обмеження потрапили, наприклад по газопроводах мін- 75м). А потім сусіднью ділянку робить ваш колега і знов теж саме... супер ... скільки ж коштуватиме така документація?
_______________________________
А взагалі в цій дискусії хотів сказати інше: про наші з вами підходи до землевпорядкування. Ну не розумію я чому за рахунок дядька має наповнюватися обмеженями Державний земельний кадастр по тим обєктам, які перебувають у власності наприклад обленерго...Чому обленерго та облгази можуть не виготовляти документацію під свої обєкти, а якщо виготовляти то без обмежень? А фінансовий тягар наповнення ДЗК перекладається на простого громадянина... але саме жахливе, що пазли таких обмежень по окремим ділянкам більше всього не складуться, бо робитимуться різними проектатами з різними підходами за різними цінами
Vladimir_m
Спец
Спец
Повідомлень: 87
З нами з: 02 вересня 2014 09:48
Репутація: 0
Область: Херсонська
Місце роботи: ДЗК(область, район)

Re: Висновок органу земельних ресурсів про наявні обмеження! Потрібен чи ні?

Повідомлення Vladimir_m »

Volodar писав: Ну не розумію я чому за рахунок дядька має наповнюватися обмеженями Державний земельний кадастр по тим обєктам, які перебувають у власності наприклад обленерго...Чому обленерго та облгази можуть не виготовляти документацію під свої обєкти, а якщо виготовляти то без обмежень?
Ви все вірно говорите. Для цього навіть створили наказ про правила формування обмежень, але відсутня правова основа для того щоби обленерго, гази, нафто- та інші комунікативні суб'єкти зобов'язати виконати ці замовлення... От і маємо, те що ...
Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1795
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 52
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Re: Висновок органу земельних ресурсів про наявні обмеження! Потрібен чи ні?

Повідомлення Volodar »

Не по темі
[quote="Vladimir_m"] відсутня правова основа [/quote]
дивна в держземагенства позиція: для власників мереж - відсутня правова основа, а для дядька - все ок
Ганна
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 15
З нами з: 12 березня 2015 15:21
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: Висновок органу земельних ресурсів про наявні обмеження! Потрібен чи ні?

Повідомлення Ганна »

Резюмуючи усе написане у цій темі, навожу свою думку, яка стосується виключно технічної документації із землеустрою про встановлення (відновлення) меж земельної ділянки.
У відповідності до п. 2.8 Інструкції про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками (Наказ ДКЗМ № 376 від 18.05.2010) Технічна документація із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) включає перелік обмежень у використанні земельної ділянки і наявні земельні сервітути.

Спочатку все ж таки давайте розберемось які обтяження можуть накладатися на земельну ділянку.
У відповідності до ст. 111 Земельного кодексу обтяження прав на земельну ділянку встановлюється законом або актом уповноваженого на це органу державної влади, посадової особи, або договором шляхом встановлення заборони на користування та/або розпорядження, у тому числі шляхом її відчуження.

Законом, прийнятими відповідно до нього нормативно-правовими актами, договором, рішенням суду можуть бути встановлені такі обмеження у використанні земель:
а) умова розпочати і завершити забудову або освоєння земельної ділянки протягом встановлених строків;
б) заборона на провадження окремих видів діяльності;
в) заборона на зміну цільового призначення земельної ділянки, ландшафту;
г) умова здійснити будівництво, ремонт або утримання дороги, ділянки дороги;
ґ) умова додержання природоохоронних вимог або виконання визначених робіт;
д) умови надавати право полювання, вилову риби, збирання дикорослих рослин на своїй земельній ділянці в установлений час і в установленому порядку.
Поняття сервітуту міститься у п. 2 ч. 1 ст. 395 ЦКУ де зазначено, що речовими правами на чуже майно є право користування (сервітут).

А тепер щодо порядку реєстрації обтяжень.
Щодо реєстрації обтяжень ч. 3 ст. 111 Земельного Кодексу встановлено, що обтяження прав на земельні ділянки (крім обтяжень, безпосередньо встановлених законом) підлягають державній реєстрації в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно у порядку, встановленому законом.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» обтяження, це заборона розпоряджатися та/або користуватися нерухомим майном, яка встановлена або законом, або актами уповноважених на це органів державної влади, їх посадових осіб або яка виникає на підставі договорів.
Стосовно обтяжень в тому числі сервітутів (див. ст.ст. 28, 29 Закону України «Про Земельний кадастр» ) можу наголосити не можливо зареєструвати будь яке обтяження без попередньої реєстрації земельної ділянки у реєстрі речових прав, а тим більше зареєструвати сервітут, з огляду на ст.ст. 28, 29.

Крім того реєстрація можлива виключно за наявності заяви власника, користувача земельної ділянки державної чи комунальної власності або особи, на користь якої встановлені обмеження. Тобто не достатньо просто підозри про те, що можливо труба водопостачання закопана на глибині двох метрів, а необхідна воля осіб у вигляді надання заяви щодо наявності обтяжень на земельну ділянку.


Щодо документів щодо обтяжень які надаються.
Відповідно до ст. 28 Закону «Про Земельний кадастр» інформація про обтяження, обмеження надаються у вигляді витягу, заявнику. Стосовно земельних ділянок не зареєстрованих у ДЗК, тобто тих які не мають кадастрових номерів, але відповідно законодавства визнані сформованими, інформація не те що про обтяження, а й про самі ділянки відсутня.
Крім цього відповідно до переліку адміністративних послуг, що надаються ДЗА немає ані висновків, ані довідок, що містять інформацію про обтяження обмеження земельної ділянки.

Отже надання переліку обтяження до Технічної документації є не можливим у зв’язку з тим, що земельна ділянка не зареєстрована у реєстрі речових прав з огляду на ч. 3 ст. 111 Земельного Кодексу.


У разі повернення реєстратором документів для проведення державної реєстрації земельної ділянки у зв’язку з тим, що документи не відповідають законодавству звертатися до суду та оскаржувати рішення реєстратора.
Якось так….
Чекаю критики.
Vladimir_m
Спец
Спец
Повідомлень: 87
З нами з: 02 вересня 2014 09:48
Репутація: 0
Область: Херсонська
Місце роботи: ДЗК(область, район)

Re: Висновок органу земельних ресурсів про наявні обмеження! Потрібен чи ні?

Повідомлення Vladimir_m »

Ви ж самі собі протирічете. Зазначаєте що
Ганна писав:Технічна документація із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) включає перелік обмежень у використанні земельної ділянки і наявні земельні сервітути.
а потім говорите, що надання такої довідки є неможливим, тож після того як реєстратор поверне в зв'язку з невідповідністю до законодавства (відсутність саме переліку обмеж....) звертатись до суду. Ви що не розумієте, що суд прийме рішення що реєстратор ПРАВ? Тож для чого ці лишні ньюансні подвижки? Чи не простіше дійсно сотворити цей перелік? Що ви цим, поданнями до судів та різного роду скарг, доб'єтеся? Не бачу переконливого сенсу всього цього.
Аватар користувача
Panchuk
Спец
Спец
Повідомлень: 173
З нами з: 04 березня 2008 10:31
Репутація: 0

Re: Висновок органу земельних ресурсів про наявні обмеження! Потрібен чи ні?

Повідомлення Panchuk »

Ганна писав: Якось так….
Не зовсім так!
Ганна писав: надання переліку обтяження до Технічної документації
Я такого документу ще не бачив! Згідно http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0391-10 у Вашому випадку необхідно тільки перелік обмежень у використанні земельної ділянки і наявні земельні сервітути а Ви чомусь вчіпились тільки до тих обтяжень. (чим саме обтяжена зараз Ваша ділянка? Я впевнений, що нічим.)
Згідно http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/105 ... F2&x=0&y=0 п.24, крім всього в кадастрі реєструються:
12) відомості про обмеження у використанні земельної ділянки згідно з пунктом 23 цього Порядку;
13) відомості про частину земельної ділянки, на яку поширюється дія сервітуту, договору суборенди:

Під час розробки документації по встановленню меж можливо зареєструвати відомості про обмеження, а вже пізніше, коли ділянка зформована - сервітути, суборенду (у Вас Є сервітути чи суборенда?? Навряд чи.)
Перелік обмежень у використанні земельної ділянки і наявні земельні сервітути готується на основі http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/105 ... 0%BF/page3 додаток 6 ....і ВСЕ! (5 хвилин роботи)
Volodar писав: А взагалі в цій дискусії хотів сказати інше: про наші з вами підходи до землевпорядкування.
Підходи дійсно різні.... І через такі "підходи", замість того, щоб людні дати той нещасний папірець, запускають її по кругу байдужих чиновників та не зрозуміло яких виконавців, які починають розказувати байки про "глибоку і системну недосконалість законодавства" яке самі і не читають facepalm і все заради того щоб здерти пару сотень lol2

Не по темі
«Хто хоче працювати, той шукає можливості, хто не хоче – причини». – С. П. Корольов, конструктор
Ганна
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 15
З нами з: 12 березня 2015 15:21
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: Висновок органу земельних ресурсів про наявні обмеження! Потрібен чи ні?

Повідомлення Ганна »

Vladimir_m писав:Ви ж самі собі протирічете. Зазначаєте що
а потім говорите, що надання такої довідки є неможливим, тож після того як реєстратор поверне в зв'язку з невідповідністю до законодавства (відсутність саме переліку обмеж....) звертатись до суду. Ви що не розумієте, що суд прийме рішення що реєстратор ПРАВ? Тож для чого ці лишні ньюансні подвижки? Чи не простіше дійсно сотворити цей перелік? Що ви цим, поданнями до судів та різного роду скарг, доб'єтеся? Не бачу переконливого сенсу всього цього.
На мій погляд, з точки зору юриста, протиріч немає.
ДЗА відповідно до переліку послуг надає виключно витяги обтяження обмеження і виключно з Державного земельного кадастру (надалі ДЗК). І немає права надавати більше НІЯКИХ інших документів ані довідок, ані висновків і т.д. Бо єдиним джерелом отримання інформації про наявні обтяження є ДЗК.

Обтяження встановлюється шляхом встановлення заборони. Шлях встановлення заборони це реєстрація обтяження у відповідності до норм законодавства. Норми законодавства встановлюють, що реєстрація обтяження можлива лише у випадку коли земельна ділянка зареєстрована в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Суд встановить, що неможливо надати те чого не існує, що незареєстроване.


Як варіант можна все ж таки отримати витяг з ДЗК, однак там напевно буде зазначено що такої земельної ділянки в не існує.

Відправлено через 30 хвилини 43 секунди:
Panchuk писав:
Підходи дійсно різні.... І через такі "підходи", замість того, щоб людні дати той нещасний папірець, запускають її по кругу байдужих чиновників та не зрозуміло яких виконавців, які починають розказувати байки про "глибоку і системну недосконалість законодавства" яке самі і не читають facepalm і все заради того щоб здерти пару сотень lol2

Не по темі
«Хто хоче працювати, той шукає можливості, хто не хоче – причини». – С. П. Корольов, конструктор
Мої міркування саме і ґрунтуються на виключно формально визначеними законодавством норми.
Перелік, той, що ви виклали міститься у ДЗК судячи з заголовка. І тому, на мою думку, немає права землевпорядник самостійно складати перелік обтяжень, а необхідно взяти витяг з ДЗК, в якому буде зазначено, що такої земельної ділянки не існує.
Щодо реєстрації обтяжень крім сервітутів. Вони дійсно можуть накладатися при реєстрації земельної ділянки, але виключно за заявою користувача такого обтяження. Необхідна воля користувача обтяження в накладанні обтяження. Саме за допомогою заяви користувач обтяження реалізує своє право на обтяження.
Я, як власник, не можу накласти обтяження на свою земельну ділянку, оскільки я можу виступати користувачем обтяження, виключно щодо земельних ділянок, які мені не належать.

Відправлено через 6 хвилини 31 секунди:
Ганна писав: Я, як власник, не можу накласти обтяження на свою земельну ділянку, оскільки я можу виступати користувачем обтяження, виключно щодо земельних ділянок, які мені не належать.
Трохи не так висловилась.
Я можу виступати ініціатором накладання обтяження на свою земельну ділянку при наявності наприклад договору з сусідом, однак в цьому випадку має бути моє бажання на таке обтяження. Немає бажання, немає обтяження.
Vladimir_m
Спец
Спец
Повідомлень: 87
З нами з: 02 вересня 2014 09:48
Репутація: 0
Область: Херсонська
Місце роботи: ДЗК(область, район)

Re: Висновок органу земельних ресурсів про наявні обмеження! Потрібен чи ні?

Повідомлення Vladimir_m »

Аааа, так ви юрист... Тоді все зрозуміло. Тоді Вам до суду! Ви їм можете навішати багато чого. Але не забудьте, що Ви трішки забули про обмеження, які встановлюються згідно Закону, і тутечки, як казала одна "мені все одно на якому вусі в тебе кєпка"
Ганна
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 15
З нами з: 12 березня 2015 15:21
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: Висновок органу земельних ресурсів про наявні обмеження! Потрібен чи ні?

Повідомлення Ганна »

Що Вам зрозуміло? Що значить «навішати»?! Вимоги виконувати норми законів називати навішуванням, як на мене недоречно!
«про обмеження, які встановлюються згідно Закону» уважно читайте мої повідомлення, цитую:
«Обтяження встановлюється шляхом встановлення заборони. Шлях встановлення заборони це реєстрація обтяження у відповідності до норм законодавства. Норми законодавства встановлюють, що реєстрація обтяження можлива лише у випадку коли земельна ділянка зареєстрована в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.»

Суд встановить, що неможливо надати те чого не існує, що незареєстроване.

Поки обтяження не буде зареєстроване воно не існує. Це те саме, що право власності на нерухоме майно виникає з моменту державної реєстрації.

Я не пам’ятаю хтось із форумчан написав, що ДЗА дослівно «нас имеют», так от, це якраз та ситуація, коли через суд доводиться вимагати ДЗА виконувати встановлені законодавством норми. Безглуздість сьогодення.
Аватар користувача
Panchuk
Спец
Спец
Повідомлень: 173
З нами з: 04 березня 2008 10:31
Репутація: 0

Re: Висновок органу земельних ресурсів про наявні обмеження! Потрібен чи ні?

Повідомлення Panchuk »

Ганна писав: «про обмеження, які встановлюються згідно Закону» уважно читайте мої повідомлення, цитую:
«Обтяження встановлюється шляхом встановлення заборони.
Ну брєд повний facepalm lol2 Шановний "юрист" ну розберіться же в термінах, для початку, а вже потім ....суд. Обмеження і обтяження це зовсім різні речі.
Vladimir_m
Спец
Спец
Повідомлень: 87
З нами з: 02 вересня 2014 09:48
Репутація: 0
Область: Херсонська
Місце роботи: ДЗК(область, район)

Re: Висновок органу земельних ресурсів про наявні обмеження! Потрібен чи ні?

Повідомлення Vladimir_m »

Та ви ж юрист! Що ж Ви все змішали (хоча таки да, це в юристів так заведено). Обтяження та обмеження це не синоніми! Не я один це розумію:
Panchuk писав:а Ви чомусь вчіпились тільки до тих обтяжень. (чим саме обтяжена зараз Ваша ділянка? Я впевнений, що нічим.)
Лікбез: Обтяження - це права третіх осіб на вашу земельну ділянку (сервітути, іпотека, довірче управління, оренда, рента). Так, які ж можуть бути обтяження, коли ділянки ще немає. Правда з одним винятком щодо сервітуту, який може встановлюватися згідно рішення суду, тобто до формування земельної ділянки (тама теж юристи працюють...). Хоча ще, це ж встановлення (відновлення) меж (тобто є вже документ на землю) - можуть бути які завгодно обтяження за ці роки...
Обмеження - заборона щодо здійснення окремих видів господарської діяльності, пов'язаної з використанням землі, вимоги утримуватися від здійснення певних дій і т. д, (варіантів обмежень можна розписувати та розписувати). Але саме основне: Визначення меж обмежень земельних ділянок здійснюється проектами землеустрою. Обмеження щодо використання земельних ділянок настає також у зв'язку з виділенням на даних земельних ділянках охоронних зон, зон санітарної охорони, зон особливого режиму використання земель, санітарно-захисних зон тощо ( те що є в додатку 6 Постанови 1051). А те що в "червоному" чи то "зеленому" акті не вказано це все - то це претензії до тих виконавців тих років... На сьогодні це є обов'язковим - вказувати обмеження. В інструкції ж і сказано перелік ОБМЕЖЕНЬ а не обтяжень...
Надіюсь зрозуміло все написав. мабуть. упс, поки писав, вже написали трішки. Але мабуть для самообучєнія хай буде
Ганна
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 15
З нами з: 12 березня 2015 15:21
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: Висновок органу земельних ресурсів про наявні обмеження! Потрібен чи ні?

Повідомлення Ганна »

Panchuk писав: Ну брєд повний facepalm lol2 Шановний "юрист" ну розберіться же в термінах, для початку, а вже потім ....суд. Обмеження і обтяження це зовсім різні речі.
ДА?
Загалом Земельне законодавство (а в данному випадку ми використовуєм виключно його, оскількі воно є цпеціальним) вживає термін обтяження і навіть пропонує його визначення. Можливо я щось пропустила? Не дасте посилання на норму де є визначення обмеження.

Відправлено через 7 хвилини 48 секунди:
Для Вас лікбез!
Правознавці на сьогодні не розрізняють поняття обтяжень і обмежень. Це тотожні поняття. Дискутувати на цю тему я не буду, і Вам не раджу. Це хай науковці дискутують.
cerdred
Спец
Спец
Повідомлень: 2015
З нами з: 18 листопада 2007 16:32
Репутація: 88
Область: Черкаська
Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)

Re: Висновок органу земельних ресурсів про наявні обмеження! Потрібен чи ні?

Повідомлення cerdred »

Ганна писав: Дискутувати на цю тему я не буду, і Вам не раджу. Це хай науковці дискутують.
Та й суть не в тому. Питання було щодо надання висновку райземом по обмеженнях (чи обтяженнях), шо на сьогодні не є його компетенцією.
Vladimir_m
Спец
Спец
Повідомлень: 87
З нами з: 02 вересня 2014 09:48
Репутація: 0
Область: Херсонська
Місце роботи: ДЗК(область, район)

Re: Висновок органу земельних ресурсів про наявні обмеження! Потрібен чи ні?

Повідомлення Vladimir_m »

Таки да. Дурной пример заразителен. "Российских военных в Украине нет" так и разницы никакой нет. Действительно зачем дискутировать. Идите и... судитесь.
cerdred писав: Питання було щодо надання висновку райземом по обмеженнях (чи обтяженнях), шо на сьогодні не є його компетенцією.
Так как бы выяснили. Райзем ничего не дает. По итогам проведенных работ этот док пишет сам исполнитель. Что мол нет или что то есть (пример отсылали выше).
Аватар користувача
Panchuk
Спец
Спец
Повідомлень: 173
З нами з: 04 березня 2008 10:31
Репутація: 0

Re: Висновок органу земельних ресурсів про наявні обмеження! Потрібен чи ні?

Повідомлення Panchuk »

Ганна писав: ДА?
Загалом Земельне законодавство (а в данному випадку ми використовуєм виключно його, оскількі воно є цпеціальним) вживає термін обтяження і навіть пропонує його визначення. Можливо я щось пропустила? Не дасте посилання на норму де є визначення обмеження.
Для остаточного "прозрєнія", стосовно обмежень і обтяжень Вам як юристу, рекомендую ознайомитись із Главою 118 Земельного Кодексу України.
Ганна писав: Правознавці на сьогодні не розрізняють поняття обтяжень і обмежень.
На щастя не всі.
Ганна
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 15
З нами з: 12 березня 2015 15:21
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: Висновок органу земельних ресурсів про наявні обмеження! Потрібен чи ні?

Повідомлення Ганна »

Vladimir_m писав:Таки да. Дурной пример заразителен. "Российских военных в Украине нет" так и разницы никакой нет. Действительно зачем дискутировать. Идите и... судитесь.

Так как бы выяснили. Райзем ничего не дает. По итогам проведенных работ этот док пишет сам исполнитель. Что мол нет или что то есть (пример отсылали выше).
Ну что Вы... при чем тут война на Донбасе, с рускими, какое это отношение иметет к данной теме???????????????????????????
ЯК ВАМ НЕ СОРОМНО!!!!!
И Ваши троеточия Выглядят как оскорбления (для модераторов)!

А че Следовать закону соромно?!!!!!!
Оскорбленная, пошла судиться....
Еще вернусь... pa-pa

Відправлено через 10 години 12 хвилини 6 секунди:
Panchuk писав: Для остаточного "прозрєнія", стосовно обмежень і обтяжень Вам як юристу, рекомендую ознайомитись із Главою 118 Земельного Кодексу України.Ганна писав:Qr Bbpost Правознавці на сьогодні не розрізняють поняття обтяжень і обмежень.На щастя не всі...
Глави 118 в ЗКУ немає. Ви напевно маєте на увазі главу 18.
Я , як раз цю главу знаю, а Ви напевно її не читали. У нашій дискусії Ви наполягали на тому, що є різниця в поняттях ОБМЕЖЕННЯ та ОБТЯЖЕННЯ, для підтвердження своїх переконань наводите гл. 18 ЗКУ, де ці поняття тотожні, наприклад у ч. 3 ст. 110:
Поділ чи об'єднання земельних ділянок не припиняє дії обмежень, обтяжень, встановлених на земельні ділянки, крім випадків, коли обмеження (обтяження) поширювалося лише на частину земельної ділянки, яка в результаті поділу земельної ділянки не увійшла до сформованої нової земельної ділянки.

Дужки бачите? Я так, в мене питань не виникає.

До речі, в цій главі, законодавець використовує ці два слова,як тотожні.

Я Вас просила чітко дати відповідь де Ви знайшли визначення ОБМЕЖЕННЯ?
Якщо знайшли то дайте визначення, ОБМЕЖЕННЯ ЦЕ …
Аватар користувача
Denver
Спец
Спец
Повідомлень: 1354
З нами з: 07 червня 2010 18:10
Репутація: 113
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Висновок органу земельних ресурсів про наявні обмеження! Потрібен чи ні?

Повідомлення Denver »

Ганна писав: И Ваши троеточия Выглядят как оскорбления (для модераторов)!
Не по темі
Скоротив до однієї цятки. Так не зачіпає, Вас? 5+5=?
Відправлено через 2 хвилини 32 секунди:
Ганна писав: Дужки бачите? Я так, в мене питань не виникає.
А я в першій частині речення бачу ці поняття окремо.
 ! Повідомлення з: Denver
Перед тим, як задати питання скористайтеся пошуком по форуму. 90% тем вже обговорювалося чи обговорюється.
Аватар користувача
WladMir
Спец
Спец
Повідомлень: 466
З нами з: 07 квітня 2007 09:20
Репутація: 107
Область: Херсонська

Re: Висновок органу земельних ресурсів про наявні обмеження! Потрібен чи ні?

Повідомлення WladMir »

Ганна писав: Дужки бачите? Я так, в мене питань не виникає.
... таким чином, курс "Теоріїї держави і права" необхідно доповнити таким розділом, як "ДУЖКИ - як основний спосіб тлумачення норм права" facepalm
P.S. Тяжело плавать в бетоне - он застывает.
Ганна
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 15
З нами з: 12 березня 2015 15:21
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: Висновок органу земельних ресурсів про наявні обмеження! Потрібен чи ні?

Повідомлення Ганна »

WladMir писав: ... таким чином, курс "Теоріїї держави і права" необхідно доповнити таким розділом, як "ДУЖКИ - як основний спосіб тлумачення норм права"
lol2 Курс теорії Держави і права не тлумачить законодавство. Теоретичні знання, щодо предмету цієї науки Ви можете отримати у цьому підручнику. http://www.ebk.net.ua/Book/law/zaychuk_ ... t1/102.htm
Або вибрати інший за своїм бажанням.

P.S. Тяжело плавать в бетоне - он застывает.
Vladimir_m
Спец
Спец
Повідомлень: 87
З нами з: 02 вересня 2014 09:48
Репутація: 0
Область: Херсонська
Місце роботи: ДЗК(область, район)

Re: Висновок органу земельних ресурсів про наявні обмеження! Потрібен чи ні?

Повідомлення Vladimir_m »

... Nenayu

Відправлено через 12 хвилини 20 секунди:
Ганна писав: Або вибрати інший за своїм бажанням.
так Вам то і треба визначитись...
Ганна
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 15
З нами з: 12 березня 2015 15:21
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: Висновок органу земельних ресурсів про наявні обмеження! Потрібен чи ні?

Повідомлення Ганна »

Vladimir_m писав: так Вам то і треба визначитись...
Мені не потрібно визначитись, я визначилась, і Вам обґрунтувала, з посиланнями на теоретичні знання та законодавство. Чого ви до речі не зробили, а лише обмежились якимись незрозумілими фразами.
Ознайомтесь з теоретичними знаннями, а потім обґрунтуйте свої заперечення з ПРЯМИМ посиланням на джерела.
Не має чим оперувати? тоді це на форум філософів.

Відправлено через 32 хвилини 6 секунди:
Denver писав: А я в першій частині речення бачу ці поняття окремо.
статтю 110 з коментарями в студію
Стаття 110. Поняття обмеження у використанні земельних ділянок, обтяження прав на земельну ділянку
1. На використання власником земельної ділянки або її частини може бути встановлено обмеження.
Право власності на земельну ділянку може бути обтяжено правами інших осіб.
2. Перехід права власності на земельну ділянку не припиняє встановлених обмежень, обтяжень.
3. Поділ чи об'єднання земельних ділянок не припиняє дії обмежень, обтяжень, встановлених на земельні ділянки, крім випадків, коли обмеження (обтяження) поширювалося лише на частину земельної ділянки, яка в результаті поділу земельної ділянки не увійшла до сформованої нової земельної ділянки.

Поясніть, що окремо?

І взагалі, що ви намагаєтесь довести? Різницю в поняттях?
То хоча б своїми словами поясніть яка між ними різниця. Ну не ламайтеся відрийте таємницю. Krutelyk
Нюша
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 10
З нами з: 07 липня 2011 13:41
Репутація: 0
Область: Київська

Re: Висновок органу земельних ресурсів про наявні обмеження! Потрібен чи ні?

Повідомлення Нюша »

Ганна, уважно читайте ті статті які використовуєте. Вам як юристу, необхідно уважно і вдумливо читати тексти законів. А саме: на використання земельної ділянки може бути встановлено обмеження-це означає що власник чи земелекористувач не може в повному обсязі використовувати свою земельну ділянку за цільовим призначенням, для кожного виду обмежень це свої певні заборони (наприклад розорювання на певну глибину при проходженні кабелю зв'язку і тд.) Ключове слово тут ВИКОРИСТАННЯ (тобто обмежується 100% юридично забезпечена можливість застосовувати корисні властивості земельної ділянки в процесі її особистого чи виробничого споживання).
"Право власності на земельну ділянку може бути обтяжено правами інших осіб"- це означає що власник земельної ділянки не може в повному обсязі реалізувати право розпорядження земельною ділянкою (наприклад продати її якщо вона перебуває у заставі без згоди заставодержателя - інша особа). Ключові слова тут ПРАВО ВЛАСНОСТІ ( право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею , незалежно від волі інших осіб ч.1 ст.316 ЦКУ) та права інших осіб.
ЗКУ Стаття 78. Зміст права власності на землю
1. Право власності на землю - це право володіти, користуватися і розпоряджатися земельними ділянками. Розпорядження- це юридично забезпечена можливість визначати подальшу долю речі шляхом вчинення щодо неї юридичних актів.
ЩЕ ОДНЕ не плутайте: Обтяження прав на земельні ділянки (крім обтяжень, безпосередньо встановлених законом) підлягають державній реєстрації в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно у порядку, встановленому законом.
Обмеження у використанні земель (крім обмежень, безпосередньо встановлених законом та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами) підлягають державній реєстрації в Державному земельному кадастрі у порядку, встановленому законом, і є чинними з моменту державної реєстрації. (обмеження згідно закону встановлене для Будівництва та ОЖБ це розміщення одно та дво поверхової забудови не вище).
Обтяження прав ніяким "макаром" не реєструються в ДЗА, окрім встановлення сервітуту на частину земельної ділянки - чисто робота нотаріусів і реєстраційної служби. Навіть у витягу з ДЗК ви ніколи не побачите обтяження у вигляді іпотеки, а от обмеження буде зафіксовано.
Виктор$$
Повідомлень: 1
З нами з: 25 березня 2015 00:26
Репутація: 0
Область: Херсонська
Місце роботи: Юридичні послуги

Re: Висновок органу земельних ресурсів про наявні обмеження! Потрібен чи ні?

Повідомлення Виктор$$ »

Нюша -РОЗУМНИЦЯ, МОЛОДЧИНА! Фахово, обгрунтовано, професійно! Але настільки розжовувати ЮРИСТУ(!) очевидні положення нормативно-правових актів... Мабуть Ви людина великого терпіння та самовладання. Поважаю!
Ганна! Не плутайте та не вводить в оману людей. Не ганьбить спеціальність юриста! Ще було б зрозуміло як би Ви не назвалися "юристом".
Нюша
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 10
З нами з: 07 липня 2011 13:41
Репутація: 0
Область: Київська

Re: Висновок органу земельних ресурсів про наявні обмеження! Потрібен чи ні?

Повідомлення Нюша »

Виктор$$, Дякую за похвалу, це просто досвід спілкування з горе-юристами та горе-реєстраторами.
Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1795
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 52
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Re: Висновок органу земельних ресурсів про наявні обмеження! Потрібен чи ні?

Повідомлення Volodar »

Ох вже і юристи...ох і вже занесло ... обмеження і обтяження, ДЗК і Держ рєстр прав...забули про різницю між державною реєстрацією і внесенням відомостей до ДЗК... позаганяться в теорії в нас спецов завжди багато...
А суть питання була:
1)чи правомірні відмови чиновників Держземагенства у видачі інформації про наявні обмеження з метою наступної використання цієї інформації проектантом при виготовленні док із землеустрою?
2) які дії проектанта у разі відсутності обмежень у ДЗК але наявності їх в реаліях?
3) чи повинен (які правові підстави) проектант встановлювати в проектній документації всі обмеження: на проектну земельну ділянку від сусідніх обєктів? на сусідні територї (ділянки) від проектної ділянки? тощо...
Відповісти