Розробка землеустрою при відсутності дозволу сільради

Проектна документація - запитання,відповіді, поради
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Saher
Повідомлень: 8
З нами з: 08 червня 2014 17:30
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Розробка землеустрою при відсутності дозволу сільради

Повідомлення Saher »

Така ситуація!Подав декілька клопотань до сільради на отримання зем ділянки безкоштовно в пор 118, 121 ЗКУ. Миноло вже більш як 30 днів з дня отримання клопотань, відповіді нема жодної. Питання:
1. хто небудь стикался з такою ситуацією;
2. Чиможна скористатись "У разі якщо у місячний строк з дня реєстрації клопотання Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, не надав дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або мотивовану відмову у його наданні, то особа, зацікавлена в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, у місячний строк з дня закінчення зазначеного строку має право замовити розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки без надання такого дозволу, про що письмово повідомляє Верховну Раду Автономної Республіки Крим, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування. До письмового повідомлення додається договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки."
3. На скільки це перспективно?
cerdred
Спец
Спец
Повідомлень: 2015
З нами з: 18 листопада 2007 16:32
Репутація: 88
Область: Черкаська
Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)

Повідомлення cerdred »

При погодженні проекту терорганами ДЗА згідно статті 50 ЗУ "Про землеустрій" обов'язково в проекті повинен бути дозвіл ОМС чи ОВК на розробку проекту. Без цього навряд чи проект буде погоджено. Та й проектанти, думаю, не в захваті будуть від подібного. Та й звідки Ви знаєте точно, чи ті ділянки, які хочете приватизувати, не перебувають вже в користуванні чи у власності в іншої особи?
Saher
Повідомлень: 8
З нами з: 08 червня 2014 17:30
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Повідомлення Saher »

"Та й звідки Ви знаєте точно, чи ті ділянки, які хочете приватизувати, не перебувають вже в користуванні чи у власності в іншої особи?" - Це окреме питання, над яким я зараз працюю.
Якщо зачепили даннє питання, то..., можливо Ви знаєте як достеменно дізнатись чи вільна ділянка чи зайнята? На сьогодняшній день, окрім так би мовити не дуже офіційними шляхами не получается отримати цю інформацію. Чи є загально доступні методи отримання данної інформації?

[upd=1402302331][/upd]
Що стосовно ст.50 ЗУ "Про землеустрій" та ЗКУ (цитата наведена вище), то я так розумію що вони заперечують одна одній і разу судових тяжб закон можна трактувати по різному. Тобто в разі, навіть початку розробки землеустрою, я можу стикнутись з проблемою того, що проектанти не візьмуться за цю справу.
cerdred
Спец
Спец
Повідомлень: 2015
З нами з: 18 листопада 2007 16:32
Репутація: 88
Область: Черкаська
Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)

Повідомлення cerdred »

Saher писав:можливо Ви знаєте як достеменно дізнатись чи вільна ділянка чи зайнята? На сьогодняшній день, окрім так би мовити не дуже офіційними шляхами не получается отримати цю інформацію. Чи є загально доступні методи отримання данної інформації?
Спробуйте надіслати запит посилаючись на закон про публічну інформацію. В запиті вкажіть місцерозташування ЗД, а також додайте до запиту схему місця розташування ЗД (виріжіть з кадастрової карти та позначте її якось шоб сільраді було видно). Може навіть вкажіть у запиті що з метою приватизації ЗД. Якщо сільрада по якійсь причині не надає відповідь, то неподання вмотивованої відмови це є порушення ЗУ "Про звернення громадян". Можна звернутися в прокуратуру щодо даного питання, або до суду.
Saher
Повідомлень: 8
З нами з: 08 червня 2014 17:30
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Повідомлення Saher »

Те саме я вже зробив, в чому мені благополучно було відмовлено. Надсилав заяву про надання викопіювання з ген плану. Заява вже в суді. Рада мотивувала, що таку інформацію можливо надати лише при наданні мною дозволу на розробку землеустрою. Прокуратура - ну це зовсім без коментарів, при подачі скарги, прокурор особисто сказала, що отримаєте відписку через 15 днів, що мол вони не розглядають такі питання, лише суд.
Lilya786
Повідомлень: 1
З нами з: 11 листопада 2014 12:56
Репутація: 0
Область: Чернігівська
Місце роботи: Інше

Re: Розробка землеустрою при відсутності дозволу сільради

Повідомлення Lilya786 »

У мене така ж ситуація, тільки в статті 50 ЗУ "Про землеустрій" вказано рішення відповідного органу
виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про надання
дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення
земельної ділянки (у випадках, передбачених законом), а даний випадок прямо не передбачений, з цього виходить висновок що рішення не є обов'язковим, можливо є якісь здвиги в даному питанні, чим у вас все закінчилося
Ivan23
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 18
З нами з: 11 червня 2015 02:36
Репутація: 0
Область: Вінницька
Місце роботи: Інше

Розробка землеустрою при відсутності дозволу сільради

Повідомлення Ivan23 »

В деяких Держгеокадастрах такий проект успішно погоджується.
Відповісти