Техдокументація щодо встановлення меж земділянки в натурі

Викладайте сюди зразки заяв, рішень, порядок передачі земель у власність і ін.
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Аватар користувача
Kitsmaniuk
Спец
Спец
Повідомлень: 461
З нами з: 12 березня 2011 11:28
Репутація: 147
Область: Чернівецька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Техдокументація щодо встановлення меж земділянки в натурі

Повідомлення Kitsmaniuk »

Читаючи ось цю дискусію, у мене назріло питання, навіть якщо є рішення ОМС, в якому чітко напсисано - передати безоплатно у власність земельну ділянку площею чітко зазначено, чотири знаки після коми, га, а координати земельної ділянки відсутні, як про таку ділянку внести відомості до ДЗК? шлях один -Технічка... Чи треба затверджувати? знову питання, а чому станом на сьогоднішнійдень площа земельної ділянки не відповідає площі, зазначеній в рішенні? І по логіці ще цілий ряд питань, які тут вже неодноразово озвучувались, однак до однозначної відповіді не прийшли. Треба розгляди кожне окремо взяте рішення - окремо, бо в суді можна причепитись до будь чого, якщо діло дійде до суду.
Аватар користувача
ппзкб
Спец
Спец
Повідомлень: 2586
З нами з: 19 лютого 2015 13:13
Репутація: 669
Область: Вінницька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Техдокументація щодо встановлення меж земділянки в натурі

Повідомлення ппзкб »

Kitsmaniuk,
Kitsmaniuk писав: 25 червня 2019 15:49 Чи треба затверджувати? знову питання, а чому станом на сьогоднішнійдень площа земельної ділянки не відповідає площі
ну можна спробувати без затвердження згідно чогось там десь, але держ реєстратор 100% дасть відмову. це теж саме якщо принести держ акт з однією площею, а витяг з іншою - мертві бжоли
kapitan90
Повідомлень: 3
З нами з: 08 листопада 2018 15:42
Репутація: 0
Область: Львівська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Техдокументація щодо встановлення меж земділянки в натурі

Повідомлення kapitan90 »

torez писав: 25 червня 2019 14:26 Ви хочете реєструвати рішення 1999 року (витяг з архіву) , не розроблюючі технічку?
Перехідні положення ЗК України
"Установити, що рішення про передачу громадянам України безоплатно у приватну власність земельних ділянок, прийняті органами місцевого самоврядування відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року "Про приватизацію земельних ділянок", є підставою для реєстрації права власності на земельні ділянки цих громадян або їх спадкоємців відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень". Державна реєстрація таких земельних ділянок здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)"

Стаття 186 ЗК України Погодження і затвердження документації із землеустрою
14. Технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) погодженню не підлягає і затверджується:
Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, у разі якщо земельна ділянка перебуває у державній або комунальній власності;
власником земельної ділянки, у разі якщо земельна ділянка перебуває у приватній власності.


Тому постає питання: чи має ОМС додатково затвердити вказану технічну документацію своїм рішенням? Чи кадастровому реєстратору достатньо буде технічки без вказаного рішення? Чи є вказана земельна ділянка уже в моїй приватній власності чи вона юридично ще є у комун власності?
Аватар користувача
ппзкб
Спец
Спец
Повідомлень: 2586
З нами з: 19 лютого 2015 13:13
Репутація: 669
Область: Вінницька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Техдокументація щодо встановлення меж земділянки в натурі

Повідомлення ппзкб »

kapitan90 писав: 25 червня 2019 17:15 Чи кадастровому реєстратору достатньо буде технічки без вказаного рішення?
кадастровому так, державному - питання?
kapitan90 писав: 25 червня 2019 17:15 Чи є вказана земельна ділянка уже в моїй приватній власності чи вона юридично ще є у комун власності?
як ніби "євробляха" - вона ваша, але знає про це лише ви, і в любий момент може статись якась непирємна несподіванка
Astreya
Спец
Спец
Повідомлень: 1475
З нами з: 26 березня 2012 09:30
Репутація: 397
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Техдокументація щодо встановлення меж земділянки в натурі

Повідомлення Astreya »

Андрей1978 писав: 25 червня 2019 14:46 Вам интересен спор ради спора

Интересен в плоскости профессиональной дискуссии и обмена опытом :-D Я приводила решение конституционного суда и свое мнение относительно законности решения. Если вам мой ответ не нравится, то, конечно же вы имеете право на свою точку зрения.
Аватар користувача
torez
Спец
Спец
Повідомлень: 170
З нами з: 26 травня 2009 18:09
Репутація: 52
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Техдокументація щодо встановлення меж земділянки в натурі

Повідомлення torez »

kapitan90 писав: 25 червня 2019 17:15 Тому постає питання: чи має ОМС додатково затвердити вказану технічну документацію своїм рішенням? Чи кадастровому реєстратору достатньо буде технічки без вказаного рішення? Чи є вказана земельна ділянка уже в моїй приватній власності чи вона юридично ще є у комун власності?

Я вважаю, що потрібно рішення ОМС про затвердження технічки, тому що прийняття рішення про передачу у власність ще не зробило громадянина власником (не було державної реєстрації). Тобто затверджувати технічку він не може, а без технічки та ХМЛ кадастровий реєстратор не зареєструє ділянку в ДЗК і, відповідно, державний реєстратор не проведе реєстрацію власності. А самий кращий варіант, це запитати в кадастрового реєстратора)
Андрей1978
Спец
Спец
Повідомлень: 455
З нами з: 07 жовтня 2009 10:34
Репутація: 144
Область: Харківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Техдокументація щодо встановлення меж земділянки в натурі

Повідомлення Андрей1978 »

torez писав: 26 червня 2019 08:16 прийняття рішення про передачу у власність ще не зробило громадянина власником
Але за Декретом: "3. Право приватної власності громадян на земельні ділянки, передані їм для цілей, передбачених статтею 1 цього Декрету, посвідчується відповідною Радою народних депутатів, про що робиться запис у земельно-кадастрових документах, з наступною видачею державного акта на право приватної власності на землю." Строку для "наступної видачі" не встановлено.
Тобто Декретом передбачалося спочатку виникнення права (Рішення), потім його посвідчення в земельно-кадастрових документах (ні в яких держреєстрах або книгах реєстрації Держактів), а потім вже видача Держакту. Отже й виходить (якщо пом'ятати, що Закон зворотньої сили не має), що Власник є той кому надавалася земельна ділянка. Не дивлячись на те, що право власності нічим не посвідчено окрім самого факту передачі - Рішення.
Аватар користувача
torez
Спец
Спец
Повідомлень: 170
З нами з: 26 травня 2009 18:09
Репутація: 52
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Техдокументація щодо встановлення меж земділянки в натурі

Повідомлення torez »

Андрей1978 писав: 26 червня 2019 09:55 з наступною видачею державного акта на право приватної власності на землю
На мій погляд, саме державний акт був би правовстановлюючим документом. А рішення - це підстава для його видання. Можливо Ви праві, з точки зору закону, але в житті все часто по іншому виглядає(
Андрей1978
Спец
Спец
Повідомлень: 455
З нами з: 07 жовтня 2009 10:34
Репутація: 144
Область: Харківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Техдокументація щодо встановлення меж земділянки в натурі

Повідомлення Андрей1978 »

ЗКУ Перехідні: "Установити, що рішення про передачу громадянам України безоплатно у приватну власність земельних ділянок, прийняті органами місцевого самоврядування відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року "Про приватизацію земельних ділянок", є підставою для реєстрації права власності на земельні ділянки цих громадян або їх спадкоємців відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень". Державна реєстрація таких земельних ділянок здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)."
kapitan90
Повідомлень: 3
З нами з: 08 листопада 2018 15:42
Репутація: 0
Область: Львівська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Техдокументація щодо встановлення меж земділянки в натурі

Повідомлення kapitan90 »

Андрей1978 писав: 26 червня 2019 10:29 ЗКУ Перехідні: "Установити, що рішення про передачу громадянам України безоплатно у приватну власність земельних ділянок, прийняті органами місцевого самоврядування відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року "Про приватизацію земельних ділянок", є підставою для реєстрації права власності на земельні ділянки цих громадян або їх спадкоємців відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень". Державна реєстрація таких земельних ділянок здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)."
Аа якщо крім вказаного рішення більше нема жодної документації у технічнці? Тобто, є архівне рішення, землевпорядна організація робить тех докумнетацію, в основі якої вказане рішення і встановлюють координати земельної ділянки фактично на власний розсуд, як і конфігурацію, місцерозташування і тд?
Андрей1978
Спец
Спец
Повідомлень: 455
З нами з: 07 жовтня 2009 10:34
Репутація: 144
Область: Харківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Техдокументація щодо встановлення меж земділянки в натурі

Повідомлення Андрей1978 »

В інструкції про встановлення відновлення меж так і сказано (п.п. 4.3, 4.4)
Natasha
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 14
З нами з: 21 лютого 2018 14:06
Репутація: -2
Область: Чернівецька
Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)

Re: Техдокументація щодо встановлення меж земділянки в натурі

Повідомлення Natasha »

Питання: Є дві земельні ділянки на одну виникло право власності, а на другу право постійного користування (церква). Потім розібравшись, церква хоче збільшити площу на 250кв., розробили технічку в якій надоно дозвіл та затверджено вже на повну площу, а 54 кв. за рахунок ділянки приватної власності, на яку також розроблена технічка з заявою власника, завіреною сільською радою, на зменшення площі. Можливо у когось була подібна практика, як офорлялась? Дякую.
tops_a
Спец
Спец
Повідомлень: 612
З нами з: 03 липня 2013 10:44
Репутація: 217
Область: Київська
Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)

Re: Техдокументація щодо встановлення меж земділянки в натурі

Повідомлення tops_a »

Natasha писав: 05 липня 2019 10:35 Питання: Є дві земельні ділянки на одну виникло право власності, а на другу право постійного користування (церква). Потім розібравшись, церква хоче збільшити площу на 250кв., розробили технічку в якій надоно дозвіл та затверджено вже на повну площу, а 54 кв. за рахунок ділянки приватної власності, на яку також розроблена технічка з заявою власника, завіреною сільською радою, на зменшення площі. Можливо у когось була подібна практика, як офорлялась? Дякую.
Не по темі
Прікольно. В мене є ділянка під магазин 100 кв.м, потім я розібрався, і захотів собі 15гектар біля цієї ділянки під гіпермаркет, а ну ж бо я зроблю технічку і збільшу собі площу. А ще в сусіда трохи одтяпаю ділянки, тільки зробимо не викуп, а тоже він собі технічкой зменшить площа, а ту частинку я включу в свою.
Аватар користувача
potapova_anna
Спец
Спец
Повідомлень: 466
З нами з: 29 січня 2013 09:41
Репутація: 181
Область: Закарпатська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Техдокументація щодо встановлення меж земділянки в натурі

Повідомлення potapova_anna »

Natasha, мені здається, що це має бути платна консультація!)
Natasha
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 14
З нами з: 21 лютого 2018 14:06
Репутація: -2
Область: Чернівецька
Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)

Техдокументація щодо встановлення меж земділянки в натурі

Повідомлення Natasha »

tops_a писав: 05 липня 2019 11:04 Прікольно. В мене є ділянка під магазин 100 кв.м, потім я розібрався, і захотів собі 15гектар біля цієї ділянки під гіпермаркет, а ну ж бо я зроблю технічку і збільшу собі площу. А ще в сусіда трохи одтяпаю ділянки, тільки зробимо не викуп, а тоже він собі технічкой зменшить площа, а ту частинку я включу в свою.
Я розумію абсурдність цього, але мене наполегливо "переконують" на протилежне
tops_a
Спец
Спец
Повідомлень: 612
З нами з: 03 липня 2013 10:44
Репутація: 217
Область: Київська
Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)

Техдокументація щодо встановлення меж земділянки в натурі

Повідомлення tops_a »

Natasha писав: 05 липня 2019 11:39 Я розумію абсурдність цього, але мене наполегливо "переконують" на протилежне
https://www.youtube.com/watch?v=Z7uU3GUxGek
Аватар користувача
ппзкб
Спец
Спец
Повідомлень: 2586
З нами з: 19 лютого 2015 13:13
Репутація: 669
Область: Вінницька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Техдокументація щодо встановлення меж земділянки в натурі

Повідомлення ппзкб »

Natasha,
Natasha писав: 05 липня 2019 10:35 Питання: Є дві земельні ділянки на одну виникло право власності, а на другу право постійного користування (церква). Потім розібравшись, церква хоче збільшити площу на 250кв., розробили технічку в якій надоно дозвіл та затверджено вже на повну площу, а 54 кв. за рахунок ділянки приватної власності, на яку також розроблена технічка з заявою власника, завіреною сільською радою, на зменшення площі. Можливо у когось була подібна практика, як офорлялась? Дякую.
Класно! В одне місце всіх нотаріусів, сплати податків за відчудження, держ. мита і т.д. Захотів - взяв, не захотів - віддав. А потім ще раз взяв.Землевпорядкування 80 лвл.
Цікаво би було побачити ці технічки, особливо на зменшення. І результат їхньої реєстрації узнати. У людей за сертифікати "косят" за неоднозначні питання, а тут така ху.. робиться. Чи ті СІЗи зовсім страху не мають !)(
Я так бачу що з впровадженням реформи децентралізації омс зовсім з катушок позлітали. Я думав що то тільки наша отг себе богами відчула (може держ акт перезатвердити, пай з кад номером переписати на іншого, осг надати в необмеженій кількості), а то напевно всіх зачепило! " надоно дозвіл та затверджено вже на повну площу, а 54 кв. за рахунок ділянки приватної власності, на яку також розроблена технічка з заявою власника, завіреною сільською радою, на зменшення площі" - в голові не вкладається!
Відповісти