Примірний зразок договору особистого сервітуту

Викладайте сюди зразки заяв, рішень, порядок передачі земель у власність і ін.
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!

0
Немає голосів
 
Всього голосів: 0

Аватар користувача
Oleg
Спец
Спец
Повідомлень: 2311
З нами з: 03 квітня 2007 11:55
Репутація: 82
Область: Волинська
Місце роботи: Інше

Примірний зразок договору особистого сервітуту

Повідомлення Oleg »

Примірний зразок договіру встановлення особистого сервітуту

ДОГОВІР ВСТАНОВЛЕННЯ ОСОБИСТОГО СЕРВІТУТУ

м. Київ
20 січня 2004 р.

Ми, що нижче підписалися: громадянка України Озима Валентина Петрівна, що проживає в селі Вишеньки, Бориспільського району, Київської області, вулиця Мічуріна, 109 та громадянин України Заріцький Володимир Ярославович, що проживає в м. Києві, вулиця Ентузіастів, 7/3 кв. 107, уклали цей договір про таке:

1. Громадянка Озима Валентина Петрівна надає громадянину Заріцькому Володимиру Ярославовичу право користуватися власною земельною ділянкою, яка знаходиться в селі Гатне, Києво-Святошинського району, Київської області, вулиця Берегова таким чином:
для проходу через свою земельну ділянку;
проїзду будівельної техніки;
розвантаження на територію земельної ділянки будівельних матеріалів.

2. Вказана земельна ділянка належить Озимій Валентині Петрівні на підставі державного акта на право приватної власності на землю серії РІ № 256293, виданого 15 грудня 2003 р. Крюківщинською сільською радою на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом, виданого 30 вересня 2003 р. за № 4118 Вишнівською держнотконторою. Акт зареєстрований у Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 1759.

3. Плата за таке користування земельною ділянкою встановлюється у розмірі 90 грн. на місяць. Оплата повинна проводитись готівкою не пізніше 15 числа кожного місяця.

4. Використання наданого права не повинно ніяким чином призводити до погіршення стану зазначеної земельної ділянки.

5. Право повинно використовуватися таким чином, щоб завдавати найменших незручностей для користування Озимою Валентиною Петрівною належною їй земельною ділянкою.

6. Договір припиняться у разі:

а) поєднання в одній особі суб'єкта права земельного сервітуту, в інтересах якого він встановлений, та власника земельної ділянки;
б) відмови особи, в інтересах якої встановлено земельний сервітут;
в) рішення суду про скасування земельного сервітуту;
г) закінчення терміну, на який було встановлено земельний сервітут;
д) порушення власником сервітуту умов користування сервітутом;
є) припинення права власності Заріцького Володимира Ярославовича на земельну ділянку, що належить йому на підставі державного акта на право приватної власності на землю серії РІ № 256003, виданого 20 грудня 2002 р. Крюківщинською сільською радою, на підставі рішення № 72819 від 10 травня 2002 р.

7. Всі витрати щодо реєстрації договору несе Заріцький Володимир Ярославович.

8. Договір діє з моменту реєстрації права земельного сервітуту і до 20 травня 2004 р.

9. Договір складений у двох примірниках українською мовою, які видаються сторонам.

Підписи:_________________

Документ надано Сергієм Комберяновим, юристом Департаменту земельного права “Української правової колегії”, м. Київ


Взято з: http://www.yur-gazeta.com/oarticle/574/
Аватар користувача
Oleg
Спец
Спец
Повідомлень: 2311
З нами з: 03 квітня 2007 11:55
Репутація: 82
Область: Волинська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Oleg »

А це до теми - мож кому знадобиться:

Що таке земельний сервітут?
Земельний сервітут — це право власника або користувача земельної ділянки на обмежене платне або безоплатне користування чужою земельною ділянкою (ділянками) або її (їх) частиною (частинами).
Земельні ділянки, які знаходяться у власності чи користуванні громадян, не можуть бути рівноцінними. Вони відрізняються розмірами, місцезнаходженням, якістю ґрунтів, наявністю або відсутністю природних ресурсів, доступністю тощо. З метою недопущення перешкод у використанні земельної ділянки її власником чи користувачем, законодавством України введено право земельного сервітуту. Відповідно до ЗКУ власник або користувач зе¬мельної ділянки має право вимагати встановлення земельного сервітуту для обслуговування своєї ділянки.
Право земельного сервітуту полягає в можливості обмеженого використання чужої суміжної (прилеглої) земельної ділянки (ділянок) в певних цілях.

У чому полягає зміст земельного сервітуту?
Spoiler
Змістом сервітуту є обсяг прав і обов’язків його сторін щодо обмеженого користування чужою земельною ділянкою особою, на користь якої встановлено земельний сервітут (далі — сервітуарій). Зокрема, обсяг прав сервітуарія може включати можливість вчинення певних дій (прохід, проїзд, прокладення комунікацій тощо) або можливість вимагати від власника сусідньої ділянки утримуватися від певних дій (наприклад, не перешкоджати відводу води із сусідньої земельної ділянки). Право сервітуарія породжує і його обов’язки перед власником обслуговуючої земельної ділянки, які у свою чергу, теж визначають зміст сервітуту, зокрема: використовувати об’єкт сервітуту в межах, необхідних для задоволення визначених господарських потреб; вносити власнику обслуговуючої земельної ділянки адекватну плату за її використання; використовувати сервітут способом, найменш обтяжливим для власника обслуговуючої ділянки тощо.
Слід зазначити, що зобов’язання власника (користувача) обслуговуючої земельної ділянки завжди носять пасивний характер. Такими зобов’язаннями можуть бути: не перешкоджання діям третьої особи; не вчинення певних дій тощо. Право сервітуарія не може зобов’язувати власників (користувачів) обслуговуючих ділянок вчиняти певні дії на його користь чи користь третіх осіб.
Хто має право на встановлення земельного сервітуту?
На встановлення земельного сервітуту має право власник або користувач земельної ділянки для реалізації в повному обсязі права власності або права користування земельною ділянкою.
Що є умовою та підставою для встановлення земельного сервітуту?
Умовою для встановлення земельного сервітуту є необхідність використання чужої земельної ділянки для обслуговування своєї ділянки.
Підставою для встановлення земельного сервітуту є домовленість між власниками сусідніх земельних ділянок, зафіксована відповідним договором, а у разі відсутності домовленості — рішення суду.
Які існують види земельних сервітутів, залежно від строку їх дії?
Залежно від строку дії, земельні сервітути можуть бути постійними і строковими.
Що таке постійний земельний сервітут?
Постійним земельним сервітутом вважається сервітут, який встановлений без визначення строку його дії.
Що таке строковий земельний сервітут?
Строковий сервітут — це сервітут, строк дії якого визначено встановленням конкретної кінцевої дати або певним проміжком часу. Слід зазначити, що сервітут може бути встановлений також й на період дії певних обставин, що були підставою для встановлення сервітуту, а у випадку припинення таких обставин дія сервітуту припиняється.
Прикладом строкового земельного сервітуту може бути сервітут, відповідно до якого сервітуарієм здійснюється розташування на сусідній (обслуговуючій) ділянці будівельних риштувань, складування і зберігання будівельних матеріалів з метою ремонту будинків, споруд тощо.
Чи перешкоджає встановлення земельного сервітуту здійсненню права власності на земельну ділянку?
Відповідно до ч. 3 ст. 98 ЗКУ встановлення земельного сервітуту не позбавляє власника земельної ділянки, щодо якої встановлено земельний сервітут, прав володіння, користування та розпорядження нею. Реально ж встановлення земельного сервітуту у будь-якому разі веде до певного обмеження (не ототожнювати з позбавленням) прав власника (користувача) земельної ділянки, обтя-женої сервітутом. І хоча, з одного боку, власник або землекористувач має право вимагати встановлення сервітуту, навіть у судовому порядку, з іншого — встановлення такого сервітуту не повинно унеможливлювати використання власником (землекористувачем) цієї ділянки за її цільовим призначенням.
У який спосіб має здійснюватись земельний сервітут?
Для забезпечення гарантованих прав власника земельної ділянки земельний сервітут має здійснюватися найменш обтяжливим способом. Це означає, що незручності у використанні власником своєї земельної ділянки, обтяженої земельним сервітутом, мають бути мінімальними, тобто такими, що суттєво не перешкоджають йому користуватися та розпоряджатися земельною ділянкою.
Які види земельних сервітутів можуть встановлюватися на вимогу власників або користувачів земельних ділянок?
Відповідно до ст. 99 ЗКУ власники або користувачі земельних ділянок можуть вимагати встановлення таких земельних сервітутів:
— право проходу та проїзду на велосипеді;
— право проїзду на транспортному засобі по наявному шляху;
— право прокладання та експлуатації ліній електропередач, зв’язку, трубопроводів, інших лінійних комунікацій;
— право прокладати на свою земельну ділянку водопровід із чужої природної водойми або через чужу земельну ділянку;
— право відводу води зі своєї земельної ділянки на сусідню або через сусідню земельну ділянку;
— право забору води з природної водойми, розташованої на сусідній земельній ділянці, та право проходу до природної водойми;
— право поїти свою худобу із природної водойми, розташованої на сусідній земельній ділянці, та право прогону худоби до природної водойми;
— право прогону худоби по наявному шляху;
— право встановлення будівельних риштувань та складування будівельних матеріалів з метою ремонту будівель та споруд;
— інші земельні сервітути.
Як видно з наведеного припису, перелік можливих земельних сервітутів не є вичерпним. Це означає, що у разі наявності конкретних потреб, які заслуговують задоволення, тобто тих або інших вад (недоліків) однієї земельної ділянки, для використання якої потребується встановлення сервітуту, заінтересована сторона (власник або землекористувач) вправі вимагати надання їй стосовно чужої земельної ділянки тих або інших повноважень, що носять обмежений характер.
З якого моменту виникає право земельного сервітуту?
Право земельного сервітуту виникає після його державної реєстрації в порядку, встановленому для державної реєстрації прав на земельну ділянку (ч. 3 ст. 100 ЗКУ). Це означає, що право земельного сервітуту виникає з моменту його державної реєстрації незалежно від підстави виникнення — договору чи рішення суду. Договір може бути зареєстрований після досягнення домовленості щодо усіх його істотних умов та втілення у форму, передбачену законом, рішення суду — після вступу його у законну силу. Реєстрація права земельного сервітуту здійснюється відповідно до порядку реєстрації прав на земельну ділянку.
Чи зберігається дія земельного сервітуту у разі переходу прав на земельну ділянку до іншої особи?
Відповідно до ч. 1 ст. 101 ЗКУ дія земельного сервітуту зберігається у разі переходу прав на земельну ділянку, щодо якої встановлено земельний сервітут, до іншої особи.
При вирішенні питання про можливість переходу сервітутного права до іншої особи варто виходити з того, що при земельному сервітуті особа влас¬ника обслуговуючої ділянки не має значення для існування самого сервітутного права, оскільки земельний сервітут встановлюється не на користь конкретної особи як такої, а для забезпечення можливості використання сусідньої земельної ділянки. Тому, заміна власника обслуговуючої ділянки чи власника пануючої ділянки не припиняє дію сервітуту.
Зазначимо, що сервітут є самостійним речовим правом на земельну ділянку, яке не підлягає самостійному відчуженню окремо від ділянки, для забезпечення користування якою його було встановлено. Тому сервітут не може бути самостійним предметом договору купівлі-продажу, застави, не може передаватися будь-яким іншим способом особам, які не є власниками (користувачами) ділянки, для забезпечення користування якою було встановлено сервітут.
Що таке пануюча та обслуговуюча земельні ділянки?
Пануюча земельна ділянка — це земельна ділянка, для використання якої за певним призначенням земельним сервітутом встановлене обмежене право користування іншою земельною ділянкою. Іншими словами, це земельна ділянка сервітуарія.
Обслуговуюча земельна ділянка — це земельна ділянка, корисні властивості якої використовуються сервітуарієм для обслуговування своєї земельної ділянки відповідно до встановленого земельного сервітуту. Обслуговуючу земельну ділянку також називають обтяженою. Слід зазначити, що поняття «пануюча» та «обслуговуюча (обтяжена)» земельні ділянки не є законодавчими термінами. Це означає, що їх остаточну назву має визначити окремий закон, прийняття якого обумовлюється необхідністю більш деталь¬ної регламентації інституту земельного сервітуту, закріпленого чинним ЗКУ.
Чи обов’язково обслуговуюча земельна ділянка має бути сусідньою з пануючою ділянкою?
Існування земельного сервітуту пов’язується з існуванням двох земельних ділянок, які, за загальним правилом, мають бути сусідніми. Однак, можуть і не бути такими. Зауважимо, що сусідні — ще не означає, що вони неодмінно є суміжними (такими, що межують). Слід мати на увазі, що сусідніми земельними ділянками можуть бути й ті ділянки, які не мають спільної межі.
Чи має право власник (користувач) земельної ділянки, щодо якої встановлено земельний сервітут, вимагати від осіб, в інтересах яких його встановлено, плату за встановлення земельного сервітуту?
Встановлення земельного сервітуту є обтяженням конкретної земельної ділянки. Відповідно до ч. 3 ст. 101 ЗКУ власник (землекористувач) земельної ділянки, щодо якої встановлено земельний сервітут, має право вимагати від осіб, в інтересах яких встановлено земельний сервітут, плату за його встано¬влення, якщо інше не передбачено законом.
З наведеного припису випливає, що плата за користування, встановлена сервітутом, і плата за його встановлення є нетотожними поняттями. У зв’язку з цим, сторони сервітутних відносин мають дійти домовленості щодо порядку та форми оплати як в першому, так і у другому випадку. Законодавчий припис щодо права власника обтяженої земельної ділянки вимагати плати від осіб, в інтересах яких його було встановлено, свідчить про платний режим користування ділянкою, обтяженою сервітутом.
Право визначення розміру плати за користування, встановлене сервітутом, належить суб’єктам сервітутних відносин. При визначенні розміру плати сторони повинні виходити з того, що плата має бути адекватною тим обмеженням і незручностям, яких зазнаватиме власник при реалізації свого права на майно, обтяженого сервітутом.
Власник земельної ділянки не вправі вимагати такої плати за встановлення сервітуту лише у тому разі, якщо це прямо закріплено в законі.
Хто визначає яким бути земельному сервітуту — платному чи безоплатному?
Встановлення платного або безоплатного земельного сервітуту залежить від бажання власника або землекористувача земельної ділянки, щодо якої його встановлюють (див.: Лист Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 16.12.2002 ¹ 2-222/6717).
Чи має право власник земельної ділянки, щодо якої встановлено земельний сервітут, вимагати відшкодування збитків, завданих встановленням земельного сервітуту?
Так, власник земельної ділянки, щодо якої встановлено земельний сервітут, має право на відшкодування збитків, завданих встановленням земельного сервітуту (ч. 4 ст. 101 ЗКУ). Іншими словами, встановлення сервітуту на законних підставах не звільняє особу, в інтересах якої встановлено земельний сервітут, від обов’язку відшкодувати збитки, завдані встановленням такого сервітуту, незалежно від того — є він платним чи безоплатним.
Наприклад, якщо при встановленні такого сервітуту як право проходу через обслуговуючу земельну ділянку, її власник змушений встановити прохід (доріжку) за рахунок частини сільськогосподарських угідь, то він буде мати право на відшкодування збитків у розмірі недоодержаного врожаю з тієї частини угідь, що буде використовуватися власником (користувачем) пануючої земельної ділянки для проходу через обслуговуючу земельну ділянку. Збитки, заподіяні власнику (користувачу) обслуговуючої земельної ділянки встановленням земельного сервітуту, повинні відшкодовуватися особою, в інтересах якої було встановлено земельний сервітут, тобто сервітуарієм. Зазначимо, що мова йде про відшкодування збитків, завданих правомірними діями.
Підстави та порядок відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам визначаються відповідно до статей 156, 157 ЗКУ та Постанови КМУ від 19.04.1993 р. ¹ 284 із змінами, внесеними Постановою КМУ від 14.01.2004 р. ¹ 21.
У яких випадках дія земельного сервітуту підлягає припиненню та у чому полягає їх сутність?
Дія земельного сервітуту припиняється у випадках, передбачених ст. 102 ЗКУ. Такими випадками є:
1. Поєднання в одній особі суб’єкта права земельного сервітуту, в інтересах
якого він встановлений, і власника (користувача) обслуговуючої земельної ділянки.

Мова йде про випадки придбання у власність чи отримання у користу¬вання власником земельної ділянки, що є пануючою, суміжної ділянки, що виступає обслуговуючою, і навпаки — придбання у власність чи отримання у користування власником обслуговуючої земельної ділянки суміжної ділянки, яка є пануючою.
2. Відмова особи, в інтересах якої встановлений земельний сервітут, від користування сервітутом.
Особа, в інтересах якої встановлений земельний сервітут, у будь-який час може відмовитися від нього, подавши в орган державної реєстрації прав на землю заяву про відмову від земельного сервітуту в письмовій формі.
3. Рішення суду про скасування земельного сервітуту.
У разі прийняття такого рішення суд повинен направити його до органу державної реєстрації прав на землю для внесення відповідних змін у державний реєстр прав на нерухоме майно, що є підставою для скасування державної реєстрації земельного сервітуту після набрання таким рішенням законної сили.
4. Закінчення терміну, на який було встановлено земельний сервітут.
Мова йде про строкові земельні сервітути, термін дії яких визначений договором про встановлення земельного сервітуту чи рішенням суду і які автоматично втрачають свою дію після закінчення терміну їх дії.
5. Невикористання земельного сервітуту протягом трьох років.
Невикористання земельного сервітуту протягом щонайменше трьох років свідчить про відсутність інтересу щодо нього з боку власника пануючої земельної ділянки, що може бути обумовлено необґрунтованістю встановлення земельного сервітуту або ж відсутністю потреби у користуванні ним. Для скасування такого земельного сервітуту власник обслуговуючої земельної ділянки, як зацікавлена особа, повинен подати в орган держав¬ної реєстрації прав на нерухоме майно відповідну заяву із незаперечними доказами, які свідчать про невикористання земельного сервітуту протягом трьох років. Якщо власник обслуговуючої земельної ділянки не має таких доказів, то він може звернутися із позовом про скасування земельного сервітуту до суду.
6. Порушення власником (користувачем) пануючої земельної ділянки умов користування сервітутом.
При встановленні земельного сервітуту чітко визначаються межі (умови) користування власником пануючої земельної ділянки певною частиною обслуговуючої ділянки. Власник (користувач) пануючої ділянки не має права в односторонньому порядку змінювати умови земельного сервітуту. Якщо ж він відхиляється від умов встановленого сервітуту, то він порушує умови користування цим сервітутом. Наприклад, якщо при встановленні сервітуту у вигляді права пішого проходу чи проїзду на велосипеді через обслуговуючу земельну ділянку власник (користувач) пануючої ділянки почав здійснювати прохід чи проїзд не по тій частині обслуговуючої земельної ділянки, яка була визначена при встановленні сервітуту, чи по іншій його частині або ж почав не тільки проходити чи проїжджати через таку земельну ділянку, а ще і проганяти через неї худобу, то такий власник (користувач) ділянки явно порушив умови земельного сервітуту.
Факт порушення умов користування сервітутом особою, в інтересах якої його було встановлено, має бути підтверджений рішенням суду, якщо така особа заперечує факт допущення нею зазначеного порушення. Скасування земельного сервітуту здійснюється органом державної реєстрації прав на нерухоме майно.
7. Припинення підстав встановлення земельного сервітуту.
Припинення підстав встановлення земельного сервітуту може проявлятися в усуненні недоліків пануючої земельної ділянки, які компенсувалися (усувалися) шляхом надання її власнику (користувачу) права обмеженого користування сусідньою (обслуговуючою) земельною ділянкою. Наприклад, якщо після встановлення земельного сервітуту у вигляді права прогону худоби до природної водойми, розташованої на обслуговуючій земельній ділянці, водойма припиняє своє існування (у зв’язку з осушенням земель, виснаженням підземних вод, якими наповнялася водойма тощо), то власник (користувач) обслуговуючої земельної ділянки має право ставити перед власником (користувачем) пануючої ділянки питання про припинення дії земельного сервітуту. Якщо останній погоджується з такою пропозицією, то він може написати заяву про відмову від земельного сервітуту у зв’язку з припиненням підстав його встановлення і подати її органу, що здійснює державну реєстра¬цію прав на нерухоме майно, для скасування державної реєстрації земельного сервітуту. Якщо ж власник пануючої ділянки не відмовляється від сервітуту, то спір вирішується в судовому порядку.
8. Неможливість використання земельної ділянки, щодо якої встановлено земельний сервітут, за її цільовим призначенням.
Якщо в результаті використання обслуговуючої земельної ділянки влас¬ником (користувачем) пануючої ділянки, відповідно до умов встановленого сервітуту, виникне ситуація, за якої власник (користувач) обслуговуючої зе¬мельної ділянки не зможе використовувати її за цільовим призначенням, то в останнього виникає право вимагати припинення земельного сервітуту. На¬приклад, якщо в межах користування таким земельним сервітутом, як право відводу води зі своєї земельної ділянки на сусідню чи через сусідню земельну ділянку, на такій ділянці значно підвищиться рівень ґрунтових вод і стане неможливим ведення сільськогосподарського виробництва тощо, то у влас¬ника (користувача) такої ділянки виникає право вимагати припинення зе¬мельного сервітуту. Якщо власник (користувач) пануючої земельної ділянки, з огляду на наслідки користування сервітутом, не відмовиться від нього доб¬ровільно, то власник (користувач) обтяженої ділянки може звернутися до су¬ду із позовом про скасування земельного сервітуту у зв’язку з неможливістю використання земельної ділянки, щодо якої встановлено земельний серві¬тут, за її цільовим призначенням.
В яких випадках заінтересована особа може вимагати встановлення земельного сервітуту в судовому порядку?
Чинним законодавством не визначено випадки, в яких особа може вима¬гати встановлення земельного сервітуту в судовому порядку. Проте, не зва¬жаючи на відсутність судової практики з розглядуваного питання, можна дійти висновку, що особа може вимагати встановлення земельного сервітуту в судовому порядку у випадках, коли:
— без встановлення земельного сервітуту особа не матиме змоги викори¬стовувати свою земельну ділянку за призначенням;
— вигода від встановлення земельного сервітуту явно перевищує негатив¬ні наслідки для обслуговуючої ділянки.
Що повинна довести у суді особа, заінтересована у встановленні земельного сервітуту, у разі недосягнення домовленості щодо його встановлення?
У разі недосягнення домовленості щодо встановлення сервітуту в цілому або щодо окремих його умов сервітутне право може виникнути на підставі від¬повідного судового рішення. Особа, заінтересована у встановленні сервітуту (власник земельної ділянки або землекористувач), вправі пред’явити до суду позовну заяву до власника сусідньої земельної ділянки. Подання такого позову має ґрунтуватися на праві вимагати встановлення земельного сервітуту для об¬слуговування своєї земельної ділянки. Водночас, позивач повинен довести в суді, що нормальне господарське використання його земельної ділянки немож¬ливе без обтяження сервітутом чужої сусідньої земельної ділянки, а також те, що потреби сервітуарія не можуть бути задоволені будь-яким іншим способом.
Що таке договір земельного сервітуту?
Договір земельного сервітуту — це цивільно-правова угода між власником пануючої земельної ділянки та власником обслуговуючої земельної ділянки щодо порядку та умов використання обслуговуючої земельної ділянки.
Слід мати на увазі, що за згодою власника земельної ділянки договір зе¬мельного сервітуту може укласти користувач (у тому числі орендар) як паную¬чої, так і обслуговуючої земельної ділянки. Строк дії договору земельного сер¬вітуту у цьому разі не може перевищувати строку користування (у тому числі на умовах оренди) цією земельною ділянкою.
Чи передбачено чинним законодавством форму типового договору земельного сервітуту?
Ні, не передбачено. Договір земельного сервітуту укладається у довільній формі відповідно до вимог цивільного законодавства. Це означає, що зміст договору мають становити умови (пункти), що визначаються на розсуд сто¬рін і погоджені ними, а також умови, які є обов’язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Що має бути обов’язково зазначено у договорі земельного сервітуту?
Слід зазначити, що чинне законодавство не визначає перелік істотних умов договору земельного сервітуту. Проте, з огляду на своєрідність такого договору, у ньому доцільно зазначити такі умови:
— спосіб обтяження земельної ділянки;
— опис місця розташування із визначенням меж поширення права зе¬мельного сервітуту на плані (схемі);
— обсяг права земельного сервітуту;
— строк дії договору земельного сервітуту;
— вид (форму) оплати за земельний сервітут та її розмір.
За бажанням сторін, до договору земельного сервітуту можуть включати¬ся й інші взаємнопогоджені умови.
Договір земельного сервітуту укладається в письмовій формі та підлягає державній реєстрації.
Хто здійснює державну реєстрацію договорів земельного сервітуту?
Відповідно до ч. 3 ст. 100 ЗКУ право земельного сервітуту підлягає держав¬ній реєстрації в порядку, встановленому для державної реєстрації прав на зе¬мельну ділянку. Обов’язковість державної реєстрації права сервітуту також передбачена ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» (01.07.2004 р.), відповідно до якого державна реєстрація здійснюється органами виконавчої влади з питань земельних ре¬сурсів (ст. 5). Це означає, що державну реєстрацію договорів земельного сер¬вітуту здійснюють районні (міські) відділи (управління) земельних ресурсів.
Чи обов’язково договір земельного сервітуту має бути нотаріально посвідченим?
Чинне земельне законодавство не містить будь-яких приписів щодо необхідності нотаріального посвідчення договорів земельного сервітуту. Це означає, що договір земельного сервітуту може бути нотаріально посвідче¬ним за взаємною згодою сторін, тобто власників пануючої та обслуговуючої земельних ділянок.
Який розмір державного мита потрібно сплачувати
за нотаріальне посвідчення договору земельного сервітуту?
За нотаріальне посвідчення договору земельного сервітуту справляється державне мито у розмірі 1 відсотка від суми договору, але не менше одного неоподаткованого мінімуму доходів громадян (див.: підпункт «д» пункту 3 ст. 3 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 р. ¹ 7-93, з останніми змінами, внесеними Законом від 23.12.2004 р. ¹ 2285-ІV).
Які переваги дає нотаріальне посвідчення договору земельного сервітуту?
Нотаріальне посвідчення договору земельного сервітуту надає сторонам деякі переваги, зокрема:
• зміст, час і місце здійснення, наміри суб’єктів договору, його відповід¬
ність закону та інші обставини, офіційно зафіксовані нотаріусом, роз¬
глядаються як встановлені і достовірні;
• у випадку порушення особою, на користь якої встановлено земельний сервітут розмірів та/чи строків внесення встановленої договором оплати, власник обслуговуючої земельної ділянки має право стягнути її в безспір-ному порядку на підставі виконавчого напису, вчиненого нотаріусом.
Чи є правомірною вимога особи, заінтересованої у встановленні земельного сервітуту в ситуації, наведеній нижче?
Власник земельної ділянки (цільове призначення — ведення городництва) доз¬волив своєму сусідові для будівництва будинку тимчасово використовувати ді¬лянку для підвезення будівельних матеріалів тощо. Після завершення будівниц¬тва сусід запропонував вже по накатаній його транспортом дорозі покласти асфальт, у чому йому було відмовлено. Після цього сусід заявив, що звернеться до суду з позовом про примусове встановлення сервітуту, якщо власник земельної ділянки добровільно не погодиться на прокладення асфальтової дороги.
Статею 99 ЗКУ передбачено такий вид земельного сервітуту як право про¬їзду на транспортному засобі по наявному шляху. З описаної ситуації випли¬ває, що накатана дорога не є постійною, а утворилась внаслідок тимчасового проїзду транспорту. Зважаючи на цю обставину, така дорога не може визнава¬тися наявним шляхом. Окрім цього, особа, яка використовувала земельну ді¬лянку для проїзду транспорту, після завершення будівництва зобов’язана бу¬ла привести відповідну частку земельної ділянки у попередній стан або іншим чином відшкодувати заподіяну шкоду. Якщо цього зроблено не було, то влас¬ник земельної ділянки може звернутись за захистом порушених прав до суду.
Викладена ситуація також свідчить, що встановлення земельного сервіту¬ту позбавляє власника можливості користуватися земельною ділянкою за її цільовим призначенням. Відповідно до ч. 4 ст. 98 ЗКУ земельний сервітут встановлюється способом, найменш обтяжливим для власника земельної ді¬лянки, щодо якої він встановлений.
З огляду на ту обставину, що заінтересована особа у встановленні земельного сервітуту наполягає на прокладенні асфальтової дороги через земельну ділянку сільськогосподарського призначення, а у разі відмови — звертатиметься до суду, то вимоги такої особи щодо прокладення дороги слід вважати неправомірними.
Слід пам’ятати, що для встановлення земельного сервітуту в судовому по¬рядку власнику або землекористувачу сусідньої земельної ділянки необхідно буде довести, що він не має іншого місця для проїзду на свою ділянку.
Чи зобов’язаний орендар укладати договір земельного сервітуту одночасно з укладенням договору оренди землі?
Закон України «Про оренду землі» від 06.10.98 р. ¹ 161-XIV чітко визна¬чив поняття договору оренди землі, права та обов’язки орендодавців i орендарів. При укладанні договорів оренди землі потрібно дотримуватися умов договору оренди земельної ділянки. Одна з таких умов — це існуючі обме¬ження та обтяження щодо використання земельної ділянки. Таким чином, у договорі оренди земельної ділянки можуть бути обумовлені будь-які умови щодо її використання.
Чинне земельне законодавство не передбачає обов’язкового укладання договору земельного сервітуту під час укладання договору оренди землі. Проте, якщо у договорі оренди земельної ділянки не передбачено обтяжень (права земельного сервітуту), то одна із сторін може вимагати укладення окремого договору сервітуту або внесення відповідних змін до договору оренди земельної ділянки.
У яких випадках суб’єкти господарювання, які у встановленому законом порядку отримали ліцензії на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій, мають право вимагати встановлення земельних сервітутів?
Відповідно до ч. 6 ст. 10 Закону України «Про телекомунікації» від 18.11.2003 р. особи, які відповідно до цього закону отримали ліцензію на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій, мають право вимагати від власників земельних ділянок або землекористувачів встановлення сервітутів (щодо категорії земель, визначених ЗКУ) для прокладання під землею теле¬комунікаційних мереж та/або усунення їх пошкоджень. Розмір оплати (тари¬фи) за встановлення земельного сервітуту для прокладання під землею та/або усунення пошкоджень телекомунікаційних мереж для власників або землекористувачів встановлює Кабінет Міністрів України.
Чим відрізняється право земельного сервітуту від обмежень права на землю, передбачених ЗКУ?
На перший погляд, поняття права земельного сервітуту є близьким до поняття обмежень прав на землю (ст. 110-115 ЗКУ). Однак, їх необхідно розрізняти, оскільки зміст цих понять відрізняється. Сервітут — це право обмеженого користування чужою земельною ділянкою відповідно до уго¬ди сторін або рішення суду. Обмеження ж прав на землю — це встано¬влення в адміністративному порядку заборон на окремі види господарсь¬кої діяльності на земельній ділянці або вимоги не здійснювати певні дії, чи надання обмеженої можливості використовувати чужу земельну ділян¬ку для чітко визначених цілей. Поруч з цією, існують й інші відмінності, зокрема:
• за встановлення та використання земельного сервітуту може стягува¬тися оплата, чого немає у випадках встановлення законодавством об¬межень прав на землю;
• земельний сервітут може встановлюватись на підставі договору або за рішенням суду, а обмеження на використання власником земельної ді¬лянки або її частини може бути встановлено в обсязі, передбаченому законом або договором.
Чим відрізняється право земельного сервітуту від права користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподар¬ських потреб, передбаченого цивільним законодавством?
Зазначимо, що право користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб є новим поняттям у цивільному праві Украї¬ни, яке називається емфітевзисом. Емфітевзис за своїм змістом є речовим правом суб’єкта, який ним володіє (емфітевти), що дозволяє йому користу¬ватися чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб або її частиною. Емфітевзис характеризується певними ознаками, зокрема:
1. Емфітевзис як речове право, може бути припинено лише за волею са¬мого суб’єкта емфітевзису, тобто фізичної чи юридичної особи, яким було надане таке право реальним власником земельної ділянки.
2. Емфітевзис є відчужуваним правом, яке може переходити у спадщину (як за законом, так і за заповітом), може бути продане чи подароване, а та¬кож є об’єктом інших цивільно-правових угод, не пов’язаних із позбавлен¬ням власника самої земельної ділянки.
Особливістю продажу такого права є та обставина, що землекористувач (емфітевта) зобов’язаний повідомити власника земельної ділянки про її про¬даж у письмовій формі. Власник перед іншими особами має переважне пра¬во на придбання земельної ділянки за ціною, що оголошена для продажу, та на інших рівних умовах. Якщо протягом місяця власник не надішле письмо¬вої згоди на купівлю, право користування земельною ділянкою може бути продане будь-якій третій особі.
3. Об’єктом права користування чужою земельною ділянкою може бути
лише ділянка, придатна для сільськогосподарського виробництва.
Право користування чужою земельною ділянкою сільськогосподарського призначення має ознаки сільських земельних сервітутів. Водночас, між ни¬ми існують істотні відмінності. Зокрема, земельний сервітут — це право ко¬ристування частиною чужої земельної ділянки, а право користування чужою земельною ділянкою сільськогосподарського призначення (емфітевзис) — це право користування всією чужою земельною ділянкою для виробництва сільськогосподарської продукції. Суб’єктом земельного сервітуту може бути власник пануючої земельної ділянки, а суб’єктом емфітевзису — будь-яка особа. Земельні сервітути можуть бути платними і безоплатними, тоді як ем-фітевзис — це право, яке завжди надається за певну плату (див.: статті 407-412 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 р.).
Чи зобов’язана організація, яка здійснює обслуговування теле¬фонного кабелю, що пролягає під дачною ділянкою громадянина, сплачувати за використання такої ділянки її власнику?
Організація, яка здійснює обслуговування телефонного кабелю, що про¬лягає під дачною ділянкою громадянина, зобов’язана сплачувати за викори¬стання такої ділянки її власнику лише у разі встановлення земельного серві¬туту. Право вимагати встановлення земельного сервітуту належить як власнику земельної ділянки, під якою пролягає телефонний кабель, так і ор¬ганізації, яка здійснює його обслуговування (див.: ст. 100 ЗКУ, ч. 6 ст. 10 За¬кону України «Про телекомунікації»).
Чи має право спадкодавець встановити у заповіті сервітут що¬до земельної ділянки на користь певних осіб?
Відповідно до ст. 1246 Цивільного кодексу України спадкодавець має пра¬во встановити у заповіті сервітут щодо земельної ділянки, інших природних ресурсів або іншого нерухомого майна для задоволення потреб інших осіб.
Яку відповідальність несе власник пануючої земельної ділянки за порушення умов договору земельного сервітуту?
Відповідно до п. «д» ч. 1 ст. 102 ЗКУ порушення власником сервітуту (власником пануючої земельної ділянки — сервітуарієм) умов користування сервітутом є підставою для припинення його дії. Якщо сервітуарій заперечує факт допущеного порушення і, відповідно, добровільно не погоджується на припинення дії сервітуту, то такий факт має бути доведений власником об¬слуговуючої ділянки у суді. У разі доведення факту порушення сервітуарієм умов користування сервітутом, дія земельного сервітуту підлягає скасуванню за рішенням суду (див.: п. «в» ч. 1 ст. 102 ЗКУ).
Хто повинен укладати договір земельного сервітуту у випадку, якщо земельну ділянку, яка має бути обслуговуючою ділянкою, здано в оренду?
У ч. 1 ст. 100 ЗКУ зазначається, що власник або землекористувач земель¬ної ділянки має право вимагати встановлення земельного сервітуту для об¬слуговування своєї земельної ділянки. З цього припису випливає, що однією із сторін сервітутних правовідносин може бути власник земельної ділянки або землекористувач, право яких відповідно посвідчується державним актом на право власності на земельну ділянку чи державним актом на право постій¬ного користування земельною ділянкою.
Що стосується іншої сторони сервітутних правовідносин, то нею теж мо¬же виступати власник земельної ділянки або землекористувач, право яких відповідно посвідчується державним актом на право власності на земельну ділянку чи державним актом на право постійного користування земельною ділянкою. Такий висновок підтверджується ч. 2 ст. 100 ЗКУ, згідно з якою зе¬мельний сервітут встановлюється за домовленістю між власниками сусідніх земельних ділянок на підставі договору.
Вищезазначене також означає, що орендар земельної ділянки, незалежно від того, якою вона буде — пануючою чи обслуговуючою, не має права само¬стійно укладати договір земельного сервітуту, якщо інше не передбачено до¬говором оренди землі чи відповідною довіреністю, посвідченою у встановле¬ному законом порядку.
Що краще для власника земельної ділянки, яка має виконувати функцію обслуговуючої ділянки: укласти договір земельного сервітуту на безоплатній основі чи дати усну згоду на безоплат¬не використання своєї земельної ділянки або її частини?
Звісно, краще укласти договір земельного сервітуту на безоплатній осно¬ві, ніж дати усну згоду на безоплатне використання своєї земельної ділянки для обслуговування сусідньої ділянки.
По-перше, договір є юридичним документом, що підтверджує факт вста¬новлення земельного сервітуту та його конкретного виду.
По-друге, особа, в інтересах якої встановлено земельний сервітут (серві-туарій), у разі порушення умов використання сервітуту, нестиме юридичну відповідальність.
По-третє, не зважаючи на ту обставину, що сам сервітут є безоплатним, власник обслуговуючої земельної ділянки вправі вимагати у сервітуарія відшкодування збитків, заподіяних внаслідок вчинення дій, передбачених чинним законодавством.
Чи може громадянин (власник земельної частки (паю)), який здає її в оренду, вимагати встановлення земельного сервітуту?
Ні, не може. По-перше, власник земельної частки (паю) не знає точного її місцезнаходження, оскільки частку (пай) не було виділено в натурі (на місцевості). По-друге, право вимагати встановлення земельного сервітуту належить власнику або землекористувачеві (не плутати з орендарем) земельної ділянки, а не земельної частки (паю) (див.: ч. 1 ст. 98 ЗКУ).
Яким чином орендар земельної ділянки може вимагати встанов¬лення земельного сервітуту для обслуговування орендованої земельної ділянки та яким є порядок його встановлення?
Така ситуація може виникнути, коли розукрупнення сусідніх земель¬них ділянок унеможливлює доступ орендареві до орендованої ним земельної ділянки.
Відповідно до ч. 1 ст. 98 ЗКУ право вимагати встановлення земельного сервітуту належить власнику або землекористувачеві земельної ділянки. У тому випадку, якщо є потреба у встановленні сервітуту для обслуговування земельної ділянки, яка орендується, необхідно вчинити такі дії:
— орендар звертається до власника земельної ділянки з обґрунтованим листом щодо необхідності встановлення земельного сервітуту;
— власник земельної ділянки, для обслуговування якої необхідно встановити земельний сервітут, у свою чергу звертається до власника сусідньої земельної ділянки, яка має виступати обслуговуючою ділянкою з аргументованою пропозицією укласти договір земельного сервітуту;
— якщо земельна ділянка, що має стати обслуговуючою ділянкою, на момент укладення договору земельного сервітуту теж орендується, то доцільно укласти договір на платній основі;
— після укладення договору земельного сервітуту власник обслуговуючої земельної ділянки має укласти новий договір оренди земельної ділянки з її орендарем. За таких обставин, орендар, укладаючи новий договір оренди, має право вимагати зменшення орендної плати, або ж, залишаючи її незмінною, вимагати компенсації на рівні оплати, встановленої договором земельного сервітуту.
У разі, якщо власник земельної ділянки відмовляється укласти договір земельного сервітуту, спір належить вирішувати у судовому порядку.
Аватар користувача
malecha
Спец
Спец
Повідомлень: 744
З нами з: 22 квітня 2007 16:51
Репутація: 35
Область: Тернопільська
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Повідомлення malecha »

У нас це виглядає так:

Договір №________
про встановлення права обмеженого користування
чужої земельної ділянки (сервітуту)


м. Тернопіль

„_____” _____________ 2007р.

Користувач земельної ділянки, обмеженої земельним сервітутом (Правонадавач) „Х”, який знаходиться за адресою: с. Файне, з однієї сторони, і Особа, в користь якої встановлюється земельний сервітут (Правоволоділець) суб’єкт підприємницької діяльності –фізична особа У, яка розміщена за адресою: с. Файне з другої сторони заключили цей договір про наступне:
1. Предмет договору
1.1. Правонадавач надає Правоволодільцю право обмеженого користування належною йому на праві власності на землю на підставі державного акту на право власності на землю ЯД №123456, виданого 05.05.2007 року, зареєстрованого за №__________________ земельною ділянкою площею 0,05 га, призначеної для обслуговування приміщення ТОВ „Х” за адресою: с. Файне
1.2. Право обмеженого використання розповсюджується на земельну ділянку площею 0,0001 га (план додається):
а) прохід чи проїзд через земельну ділянку;
б) інші обмеження.
2. Термін встановлення договору
2.1. Даний договір встановлюється на постійно і вступає в силу з часу державної реєстрації.
3. Плата за встановлення земельного сервітуту
3.1. Загальна сума плати за право обмеженого використання земельною ділянкою складає безкоштовно.
4. Права та обов’язки Правонадавача
Правонадавач:
4.1. Здійснює контроль за дотриманням земельного, цивільного і іншого законодавства України, а також умов договору.
4.2. Достроково зупиняє договір, у випадку якщо здійснення прав Правоволодільця суперечить умовам договору, наносить збитки правам Правонадавача, використовує надане йому право способами, які приводять до порчі земель.
4.3. Інші права і зобов’язання за домовленістю.
5. Права і обов’язки Правоволодільця
Правоволоділець зобов’язаний:
5.1. Дотримуватись земельного, цивільного та іншого законодавства України, а також умов договору.
5.2. Здійснювати користування земельною ділянкою у відповідності з п. 1.2. даного договору.
5.3. Інші права та зобов’язання Правоволодільця за домовленістю.
6. Заключні положення
6.1. Спори, які виникають в ході реалізації даного договору вирішуються у відповідності з діючим законодавством, судами у відповідності з їх компетенцією.
6.2. Обов’язковим додатком до даного договору є план земельної ділянки з нанесенням сфери дії сервітуту.
6.3. Даний договір складений в трьох примірниках, із яких один видається Правонадавачу, другий – Правоволодільцю, третій зберігається в органі реєстрації.

Юридичні адреси та підписи сторін

Правонадавач Правоволоділець
ТОВ „Х” СПД-ФО Y
с. Файне с. Файне

________________Містер Х ______________Містер У

М.П. М.П.
laci
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 22
З нами з: 25 квітня 2007 16:29
Репутація: 0

Договір (сервітут) на обмежене використання зем. ділянки

Повідомлення laci »

ДОГОВІР (СЕРВІТУТ)
на обмежене право користування землею
Spoiler
Цей договір укладено " " 200 р.

ВАТ ЕК "Закарпаттяобленерго", надалі «ПІДПРИЄМСТВО», в особі начальника Виноградівського РЕМ Сегев Е. Е., який діє на основі Положення та Довіреності, з однієї сторони, та
надалі «ЗЕМЛЕВЛАСНИК», з другої сторони, склали даний Договір про наступне:
1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ
ПІДПРИЄМСТВО, власник повітряної (кабельної) ЛЕП-______ кВ (ЗТП, КТП, ПС) (далі ________) керуючись положенням Земельного кодексу України 2768-ІІІ від 25.10.2001 р., Цивільного кодексу України та "Правилами охорони електричних мереж", затвердженого постановою кабінету Міністрів України № 209 від 04.03.1997 р., разом із ЗЕМЛЕВЛАСНИКОМ домовились про встановлення земельного сервітуту на право експлуатації і проведення ремонтних робіт ________ на території земельної ділянки, яка знаходиться в межах власника землі у ____________________ _______________________________.
2. УМОВИ ДОГОВОРУ
2.1. Власник земельної ділянки зобов'язаний:
2.1.1. Не чинити перешкод у проведенні ремонту та обслуговування ________;
2.1.2. Дотримуватись вимог "Правил охорони електричних мереж", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 209 від 04.03.1997 року.
2.1.3. Вживати заходів по недопущенню пошкодження ________.
2.2. Підприємство зобов'язане:
2.2.1. Не чинити дії, що можуть призвести до погіршення якісних характеристик та екологічного стану земельної ділянки, в зоні дії сервітуту.
2.2.2. Відшкодувати власнику земельної ділянки збитки в зв'язку з проведеннями ремонтних та експлуатаційних робіт на ________.
2.2.3. Після закінчення ремонтних та експлуатаційних робіт на ________ повернути земельну смугу в стані і якості, які були на початку робіт.
З. ІНШІ УМОВИ
3.1. Договірні сторони мають право вносити за спільною згодою в договір необхідні зміни і доповнення, що випливають з діючих законодавчих чи нормативних актів, які регулюють використання земель.
3.2. Сторони зобов'язані виконувати в повному обсязі всі умови даного договору.
3.3. Договір вступає в силу з моменту його підписання і діє постійно.
4. ПРИПИНЕННЯ ДІЇ ДОГОВОРУ
4.1. У випадку відмови Виноградівського РЕМ від сервітутного права подальшого використання;
4.2 За рішенням суду.
Дія сервітуту зберігається при переході права власності на земельну ділянку до іншого власника.
Сервітут не може передаватись іншим особам, які є власниками електромереж.
В зоні дії сервітуту згідно "Правил охорони електричних мереж", власнику земельної ділянки забороняється будівництво постійних і тимчасових споруд, влаштовувати будь-які звалища, саджати дерева та інші багаторічні насадження, накидати на струмопровідні частини електричних мереж і наближати до них сторонні предмети, підніматись на опори повітряних ліній електропередачі (обладнання КТП,ЗТП, ПС).
За порушення умов договору сторони несуть відповідальність згідно діючого законодавства.
Земельні спори вирішуються переговорами або в судовому порядку.
Цей договір складений в трьох примірниках, які мають однакову юридичну силу, перший з яких знаходиться в Виноградівському РЕМі, другий у ЗЕМЛЕВЛАСНИКА, третій у ___________________________________міській (селищній, сільській )раді.
Невід’ємною частиною договору є план відділення земельної смуги для встановлення земельного сервітуту.
Передбачені цим договором права і обов'язки ВАТ ЕК "Закарпаттяобленерго" виконуються структурним підрозділом Виноградівського РЕМ.

ЮРИДИЧНА АДРЕСА СТОРІН:


ПІДПИСИ СТОРІН


___________________________ міський (селищний, сільський) голова


/ /
(прізвище, ініціали)
М.П.
Аватар користувача
SBB
Спец
Спец
Повідомлень: 869
З нами з: 15 квітня 2008 11:07
Репутація: 25
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Re: Договір (сервітут) на обмежене використання зем. ділянки

Повідомлення SBB »

ПРАВО ПРОХОДУ ТА ПРОЇЗДУ (ДЛЯ ВИПАДКІВ, КОЛИ ПРОЇХАТИ ІНШИМ ЧИНОМ НЕМОЖЛИВО)\\
Spoiler
ДОГОВІР
ПРО ВСТАНОВЛЕННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ СЕРВІТУТІВ

_______________ „_____”________________2008 р.


_______________________ (далі – Сторона 1), в особі ___________________, що діє на підставі Статуту, з одного боку, та
_____________________ (далі – Сторона 2), в особі ________________ ____________________________, що діє на підставі _________________________, з іншого боку,
які разом далі іменуються «Сторони», а кожна окремо – «Сторона»,
уклали цей договір про встановлення земельних сервітутів (далі – Договір) про наступне:

1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ

1.1. Сторона 1 встановлює Стороні 2 земельні сервітути, вказані у 3.1 цього договору (далі – сервітути) на земельну ділянку, зазначену у пункті 1.4 цього договору.
1.2. Сервітути встановлюються для забезпечення можливості Стороні 2 здійснювати похід та проїзд на земельну ділянку розміром ______га, яка розташована за адресою: ____________________________ (кадастровий номер _____________________), яка належить Стороні 2 згідно із __________________________________________ (далі – земельна ділянка Сторони 2). Цільове призначення земельної ділянки Сторони 2- ____________________________________________.
1.3. Частина земельної ділянки Сторони 1, право користування якою надається в межах сервітутів,, встановлених цим договором, визначена у додатку до цього договору.
1.4. Земельна ділянка розміром ___________ га, розташована за адресою: _______________, кадастровий номер ____________________ (далі – земельна ділянка Сторони 1), перебуває у володінні та користуванні Сторони 1 за договором оренди землі, укладеним між ____________ та Стороною 1 «____» ________ 2008 року, посвідченим приватним нотаріусом ______________ нотаріального округу _________________ «____» ________ 2008 року за Р.№_______, зареєстрованим ______________ відділом _____________ регіональної філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Держкомземі України» «____» ______ 20008 року за № _____________. Цільове призначення земельної ділянки - ____________________________________________.
1.5. В межах земельного сервітуту, встановленого цим договором, Стороні надається право користування земельною ділянкою Сторони 1 виключно для цілей та в порядку, передбаченому цим Договором. Використання Стороною 2 земельної ділянки Сторони 1 іншим чином, ніж передбачено у цьому договорі, заборонено.
1.6. Підставою встановлення сервітутів є неможливість доступу Сторони 2 на земельну ділянку Сторони 2 іншим чином, ніж встановлення сервітутів.

2. ТЕРМІН ДІЇ СЕРВІТУТІВ

2.1. Термін дії сервітуту – з дати державної реєстрації цього договору і до «_____» _________ 20_____ року.
2.2. Термін дії сервітуту може бути продовжений за письмовим погодженням сторін, оформленим шляхом підписання сторонами відповідної додаткової угоди.

3. ОБСЯГ ПРАВ, ЩО НАДАЄТЬСЯ В МЕЖАХ СЕРВІТУТУ,
ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ СТОРІН

3.1. Протягом терміну, вказаного у пункті 2.1 цього договору, Сторона 1 надає Стороні 2 наступні сервітути:
3.1.1. право проходу по частині земельної ділянки Сторони 1, визначеної у додатку 1 до цього договору;
3.1.2. право проїзду по частині земельної ділянки Сторони 1, визначеної у додатку 1 до цього договору, автотранспортом.
3.2. Режим користування Стороною 2 сервітутами письмово погоджується сторонами, і визначає:
- час (період протягом робочого та календарного дня, дні тижня тощо), протягом якого Сторона 2 може користуватись сервітутами,
- вимоги щодо дотримання Стороною 2 при користування сервітутами вимог щодо охорони земельної ділянки Сторони 1, а також об'єктів, розташованих на них,
- інші вимоги щодо користування Стороною 2 сервітутами.
Користування Стороною 2 сервітутами поза межами режиму такого користування, узгодженого сторонами, забороняється.
3.3. Сфера дії сервітуту поширюється виключно на частину земельної ділянки Сторони 1, визначену додатком 1 до цього договору. Користування Стороною 2 іншою частиною земельної ділянки Сторони 1 забоброняється.
3.4. Сторона 1 зобов'язана:
3.4.1. не здійснювати Стороні 2 перешкод в користуванні нею сервітутами на умовах цього договору,
2.4.2. письмово повідомити Сторону 2 про визначені Стороною 1 вимоги щодо охорони земельної ділянки Сторони 1 та об'єктів, розташованих на цій земельній ділянці.
3.5. Сторона 1 має право:
3.5.1. тимчасово обмежувати користування Стороною 2 сервітутами в разі, якщо це є необхідним для ліквідації, усунення наслідків аварій систем тепло-, водо-, електропостачання тощо.
3.5.2. вимагати від Сторони 2 належного виконання останньою своїх обов’язків за цим договором.
3.5.2. користуватись земельною ділянкою Сторони 1 (в тому числі, але невиключно – її частиною, визначеною у додатку 1 до договору) для власних цілей будь-якими прийнятними для себе способами, які не суперечать чинному законодавству України, без будь-якого погодження з Стороною 2;
3.5.3. здійснювати контроль за користуванням Стороною 2 сервітутами, в будь-якій прийнятній для Сторони 1 формі;
3.5.4. на відшкодування збитків, завданих встановленням земельного сервітуту, у розмірі їх фактичної вартості.
3.6. Сторона 2 зобов'язана:
3.6.1. дотримуватись правил добросусідства,
3.6.2. не проводити на частині земельної ділянки Сторони 2, визначеної у додатку 1 до цього договору, будь-якої діяльності, яка не передбачена цим договором,
3.6.3 своєчасно та в повному обсязі сплачувати Стороні 2 плату за встановлення сервітуту,
3.6.4. не здійснювати будь-яких дій, які можуть призвести для погіршення стану земельної ділянки Сторони 1, а також права та охоронюваним законом інтересам Сторони 1,
3.6.5 дотримуватись вимог Режиму користування сервітутами,
3.6.6. не допускати користування сервітутами з порушенням вимог стосовно цільового призначення земельної ділянки Сторони 1;
3.6.7. не чинити дій, що можуть привести до погіршення якісних характеристик та екологічного стану земельної ділянки Сторони 1;
3.6.8. не передавати будь-яким способом сервітути іншим фізичним і юридичним особам;
3.6.9. відшкодувати Стороні 1 понесені останньою збитки в зв’язку з погіршенням якості земельної ділянки Сторони 1 в результаті своєї господарської діяльності;
3.6.10. не допускати користування сервітутами з порушенням терміну їх дії;
3.6.11. не чинити перешкод уповноваженим органам державної влади, органам місцевого самоврядування, їх виконавчим органам у доступі до земельної ділянки для виконання їх обов’язків в межах їх повноважень;
3.6.12. користуватись сервітутами способами, найменш обтяжливими для Сторони 1;
3.6.13. дотримуватись встановленого Стороною 1 режиму охорони земельної ділянки Сторони 1;
6.2.14. про користуванні сервітутами дотримуватись вимог протипожежної, екологічної санітарно-епідеміологічної безпеки, вимог щодо охорони земель, охорони праці тощо;
6.2.15. не здійснювати на земельній ділянці Сторони 1, будь-яких дій, які можуть зашкодити земельній ділянці Сторони 1, її майну, правам та охоронюваним законом інтересам Сторони 1;
6.2.16. негайно повідомляти Сторону 1 про всі випадки псування земельної ділянки Сторони 1, вчинення дій, які призвели або можуть призвести до погіршення її властивостей;
6.2.17. у день припинення дії договору припинити користування сервітутами.
3.7. Сторона 2 має право:
3.7.1. користуватись сервітутами на умовах, визначених цим договором,
3.7.2. вимагати від Сторони 1 належного виконання останньою свої обов’язків.

4. ПЛАТА ЗА ВСТАНОВЛЕННЯ СЕРВІТУТІВ

4.1. За встановлення сервітутів Сторона 2 сплачує Стороні 1 плату у розмірі ________ гривень на місяць.
4.2. Плата за встановлення сервітуту сплачується Стороною 2 Стороні 1 щомісяця шляхом перерахування коштів на поточний рахунок Сторони 1, вказаний останньою, щомісяця до 20 числа місяця, що передує звітному.

5. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН. ВИРІШЕННЯ СПОРІВ

5.1. За прострочення терміну внесення плати за встановлення сервітуту Сторона 2 сплачує Стороні 2 пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ за кожен день прострочення.
5.2. Сторона 2 зобов'язана негайно відшкодувати всі збитки, понесені Стороною 1:
- у зв’язку із накладенням на Сторону 1 контролюючими та іншими уповноваженими органами штрафів, стягнень, санкцій, пов'язаних із порушенням санітарних, пожежних, технічних, екологічних, будівельних та інших подібних вимог щодо користування земельною ділянкою Сторони 2 в разі, коли таке порушення зумовлене діяльністю Сторони 2;
- у зв’язку із відновленням стану земельної ділянки Сторони 1, а також об'єктів, розташованих на цій ділянці, в разі, коли необхідність такого відновлення зумовлена невиконанням Стороною 2 своїх обов'язків за цим договором;
- у зв'язку із невиконанням та/або неналежним виконанням Стороною 1 своїх обов’язків за цим договором.
5.3. Спори, які виникли з приводу виконання, зміни та розірвання цього договору, вирішуються сторонами шляхом проведення переговорів. В разі недосягнення згоди спори вирішуються в судовому порядку.

6. ІНШІ УМОВИ

6.1. Цей договір набуває чинності з моменту його підписання сторонами, засвідчення їх печатками та державної реєстрації, та діє до повного виконання сторонами своїх зобов’язань.
6.2. Після підписання цього Договору всі попередні переговори за ним, листування, попередні угоди та протоколи про наміри з питань, що так чи інакше стосуються цього Договору, втрачають юридичну силу.
6.3. Зміни та доповнення, додаткові угоди та додатки до цього Договору є його невід'ємною частиною і мають юридичну силу у разі, якщо вони викладені у письмовій формі та підписані уповноваженими на те представниками Сторін.
6.4. Цей Договір складений при повному розумінні Сторонами його умов та термінології, українською мовою у 3 х примірниках, які мають однакову юридичну силу і надаються по одному кожній стороні і один – органу, який буде здійснювати державну реєстрацію Договору.
6.5. Цей договір припиняється:
6.5.1. В разі закінчення терміну дії сервітутів;
6.5.2. В разі його дострокового розірвання за згодою сторін шляхом укладення відповідної угоди;
6.5.3. В разі його розірвання однією із Сторін в односторонньому порядку у випадку та за умов, передбачених пунктом 6.6. цього Договору.
6.5.4. В разі скасування судом земельних сервітутів, встановлених цим Договором.
6.6. Цей договір може бути розірваний в односторонньому порядку за рішенням Сторони 1 у випадку:
- використання Стороною 2 земельної ділянки Сторони 1 (в тому числі – її частини) всупереч її цільовому призначенню або для цілей, не пов'язаних із сервітутами;
- припинення підстав його встановлення;
- порушення Стороною 2 умов користування сервітутами;
- невикористання земельного сервітуту протягом трьох років;
- прострочення сплати стороною 2 плати за встановлення сервітутів більш, ніж на 1 місяць.
- коли існування сервітутів унеможливлює використання земельної ділянки Сторони 1 за її цільовим призначенням.
Цей договір може бути розірваний в односторонньому порядку за рішенням Сторони 2 у випадку:
- набуття Стороною 2 частини земельної ділянки, визначеної у додатку 1 до цього Договору, у власність;
- відмови Сторони 1 від встановлення сервітутів.
Розірвання договору в односторонньому порядку уповноваженою Стороною допускається за умови письмового повідомлення про це іншої Сторони не пізніше, ніж за 5 календарних днів до дати розірвання. Договір є розірваним з дати, вказаної у повідомленні Сторони, яка прийняла рішення про розірвання Договору, про таке розірвання.
6.7. В разі, коли одне із положень цього договору стане недійсним внаслідок зміни чинного законодавства України, то це не є наслідком зупинення дії інших положень цього договору. Недійсне положення за письмовою згодою сторін у порядку, визначеному цим договором, замінюється новим положенням, яке відповідає чинному законодавству.
6.7. Всі виправлення за текстом цього Договору мають силу та можуть братися до уваги виключно за умови, що вони у кожному окремому випадку датовані, засвідчені підписами Сторін та скріплені їх печатками.
6.8. Зміни та доповнення до цього Договору вносяться за погодженням сторін шляхом підписання додаткових угод. Пропозиції щодо змін та доповнень, що пропонується внести, розглядаються протягом одного місяця з дати їх подання до розгляду іншою стороною. Додаткові угоди та додатки до цього Договору є його невід'ємною частиною і мають юридичну силу у разі, якщо вони викладені у письмовій формі, підписані Сторонами та скріплені їх печатками.
6.9. Кожна із сторін несе повну відповідальність за правильність вказаних нею у цьому Договорі реквізитів та зобов'язується своєчасно у письмовій формі повідомляти іншу Сторону про їх зміну, а у разі неповідомлення несе ризик настання пов'язаних із ним несприятливих наслідків.
6.10. У разі виникнення сперечань в тлумаченні окремих положень цього договору, Сторони домовились, що в цьому випадку пріоритет буде мати та норма, яка викладена у спеціальному розділі цього Договору тобто при суперечності між загальними і спеціальними положеннями, спеціальні положення звичайно визначають значення загального положення.
6.11. Представники сторін підписують кожну сторінку Договору. Непідписні сторінки Договору, чи сторінки, підписані представником лише однієї чи двох із сторін вважаються недійсними і сторони не мають право посилатись на викладені в них зобов'язання сторін.

7. РЕКВІЗИТИ ТА ПІДПИСИ СТОРІН
Аватар користувача
Oleg
Спец
Спец
Повідомлень: 2311
З нами з: 03 квітня 2007 11:55
Репутація: 82
Область: Волинська
Місце роботи: Інше

Re: Договір (сервітут) на обмежене використання зем. ділянки

Повідомлення Oleg »

Зразок Договору про встановлення особистого сервітуту, надрукований в Землевпорядному віснику №1 від 2010р.
Zraz_os_servit.7z
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Dina2010
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 14
З нами з: 24 січня 2010 19:26
Репутація: 0
Область: м.Київ

Re: Договір (сервітут) на обмежене використання зем. ділянки

Повідомлення Dina2010 »

Если не сложно укажите источник информации Що таке земельний сервітут? , спасибо
Аватар користувача
Nat
Спец
Спец
Повідомлень: 1120
З нами з: 10 грудня 2007 16:16
Репутація: 3
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Інше

Re: Договір (сервітут) на обмежене використання зем. ділянки

Повідомлення Nat »

Dina2010 писав:Если не сложно укажите источник информации Що таке земельний сервітут? , спасибо
Земельный кодекс откройте. Что-то я не пойму за какие заслуги у вас ник зеленого цвета с такими то вопросами 5+5=?
Аватар користувача
amenshun
Спец
Спец
Повідомлень: 203
З нами з: 13 вересня 2009 07:55
Репутація: 1
Область: Сумська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Договір (сервітут) на обмежене використання зем. ділянки

Повідомлення amenshun »

n2200xm писав:1. Предмет договору
1. _______________ міська рада встановлює фізичній особі-підприємцю Харитонова Ульяна Іванівна строковий земельний сервітут на платне використання земельної ділянки несільськогосподарського призначення (землі житлової та громадської забудови) площею 0,0050 га. „Використання земельної ділянки для встановлення та обслуговування торгівельного кіоску”, (цільове призначення)
яка знаходиться в м._________по вул.Загородній в районі будинку № 29___________________ (місцезнаходження)
Відмазка, щоб не укладати договір оренди. Надто широко тут трактується поняття сервітуту.

Мені здається, що умовою для встановлення земельного сервітуту є необхідність використання чужої земельної ділянки для обслуговування своєї ділянки. А тут просто ларьок ніби з неба впав. І ось тобі - сервітут з"явився.

Додано через 16 хвилин 57 секунд:
n2200xm писав:Договір зареєстровано в книзі записів договорів
про встановлення земельного сервітуту
"___"________________________200__ року за №_______
_____________________ міською радою_________________
____________________району ___________________області
А хіба вони реєструються не в Центрі ДЗК?
Аватар користувача
yemets
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 23
З нами з: 03 грудня 2008 09:06
Репутація: 0
Область: Полтавська

Re: Договір (сервітут) на обмежене використання зем. ділянки

Повідомлення yemets »

Уважаемые участники форума, прошу высказаться по следующему вопросу: насколько перспективно установление личного сервитута в случае размещения на земельном участке промышленной газовой или нефтяной скважины, т.к. очень проблематично заключать договор аренды с предварительным изменением целевого назначения (для земель с/х частной собственности-мораторий), или инициировать изъятие (выкуп) по Закону № 1559-VI  :?:

Додано через 8 хвилин 25 секунд:
Ещё один проект договора :
Spoiler
Договір
про встановлення земельного сервітуту

„___”______________20__р. м. ________

________________________________________________________________________________________
(надалі іменується Володар сервітуту), в особі
__________________________________________________________________________________,
що діє на підставі ____________________________________________________ з однієї сторони, і
Громадянин ________________________ (надалі іменується Власник), який діє на підставі державного акту на право приватної власності від „___” ______________ 200__р. серія _____ № ___________,
(в подальшому разом іменуються „Сторони”, а кожна окремо – „Сторона”) уклали цей Договір про нижченаведене,

1. Предмет договору

1.1. Власник надає Володарю сервітуту право обмеженого користування частиною земельної ділянки (сервітут) відповідно до умов цього договору.
1.2. Ділянка, на якій установлюється сервітут, розташована в адміністративних межах ___________________ сільської ради _____________ району _______________ області і належить Власнику на праві власності.
1.3. Цільове призначення земельної ділянки, на якій установлюється сервітут, не змінюється.
1.4. Площа сервітуту становить ________ га.
1.5. Межі сервітуту показані на доданому до цього Договору плані-схемі, який є невід’ємною частиною цього Договору.
1.6. Сервітут установлений для _________________________________________________
_________________________________________________________________________________.

2. Права та обов’язки Власника

2.1. Власник має право:
- доступу на земельну ділянку, щодо якої встановлений сервітут;
- вимагати від Володаря сервітуту використання земельної ділянки відповідно до цілей установлення сервітуту, забезпечення екологічної безпеки, дотримання вимог земельного, природоохоронного законодавства.
- вимагати від Володаря сервітуту своєчасного внесення плати за встановлення сервітуту;
- вимагати від Володаря Сервітуту відшкодування збитків, заподіяних установленням сервітуту або погіршення стану земельної ділянки;
2.2. Обов’язки Власника:
- дозволяє Володарю сервітуту використання земельної ділянки, щодо якої встановлюється земельний сервітут, для проведення діяльності, що визначена в п. 1.6 Договору.
- не чинити перешкод Володарю сервітуту у використанні частини земельної ділянки, щодо якої встановлений сервітут, відповідно до цілей сервітуту.



3. Права та обов’язки Володаря сервітуту

3.1. Володар сервітуту має право:
- використовувати частину земельної ділянки, щодо якої встановлений сервітут, відповідно до цілей і умов сервітуту;
- вимагати від Власника усунення перешкод з використання частини земельної ділянки, щодо якої встановлений сервітут;
- користуватися інженерними комунікаціями, розташованими на частині земельної ділянки, щодо якої встановлений земельний сервітут.
3.2. Володар сервітуту зобов’язаний:
- нести затрати, пов’язані з оформленням і реєстрацією договору;
- дотримуватися правил добросусідства, установлених Земельним кодексом України;
- безперешкодно допускати Власника на земельну ділянку, щодо якої встановлений сервітут;
- відшкодувати Власнику збитки, пов’язані з погіршенням стану землі внаслідок своєї діяльності;
- використовувати земельну ділянку відповідно до цілей установлення сервітуту;
- своєчасно сплачувати плату за встановлення сервітуту згідно з цим Договором.

4 Термін дії Договору (земельного сервітуту)

4.1. Сервітутне землекористування є ___________________ (постійним, строковим).
4.2. Цей Договір набуває чинності з дня його підписання і державної реєстрації та діє до
_________________________________________________________________________________.

5. Плата за встановлення земельного сервітуту

5.1. Виходячи із розрахунку плати в розмірі 10 000 грн. за користування впродовж 1 року земельною ділянкою площею 1 га, за сервітутне землекористування за цим договором Володарем сервітуту вноситься оплата, яка складає _____ грн. за 1 місяць і сплачується на рахунок Власника щомісячно на підставі наданих останнім розрахунків.
5.2. Розмір плати переглядається (не переглядається) за додатковою угодою сторін у разі зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції.

6. Припинення дії земельного сервітуту

6.1. Дія земельного сервітуту припиняється у випадку:
- закінчення терміну, на якій він був установлений;
- об’єднання в одній особі суб’єкта права земельного сервітуту, в інтересах якого він встановлений, і Власника земельної ділянки;
- відмови Володаря сервітуту;
- рішення суду про скасування земельного сервітуту;
- невикористання земельного сервітуту протягом трьох років;
- за угодою сторін, про що складається додаткова угода.

7. Відповідальність сторін

7.1. За невиконання або неналежне виконання Договору сторони несуть відповідальність згідно із законом і цим Договором.
7.2. Сторона, яка порушила зобов’язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.

8. Особливі умови

8.1. Спори, що виникають при виконанні цього Договору, вирішуються шляхом переговорів, а в разі відсутності згоди – у судовому порядку.
8.2. Дія земельного сервітуту зберігається у випадку, якщо право власності на земельну ділянку, щодо якої встановлений земельний сервітут, перейшло до іншої особи.
8.3. Цей земельний сервітут не може бути предметом купівлі-продажу, застави і не може передаватися у будь-якій іншій спосіб.
8.4. Будь-які зміни і доповнення до цього Договору вносяться у письмовій формі за згодою сторін, підлягають державній реєстрації та є невід’ємною частиною цього Договору.
8.5. Цей Договір укладений у трьох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться у Власника, другий –у Володаря сервітуту, третій – в органі, що здійснив його державну реєстрацію.
8.6. Невід’ємними частинами цього Договору є:
- акт визначення меж земельного сервітуту на місцевості;
- план-схема земельної ділянки з відображенням меж установленого земельного сервітуту.

Реквізити і підписи сторін
Востаннє редагувалось 16 квітня 2010 09:05 користувачем yemets, всього редагувалось 5 разів.
Причина: не забуваємо використовувати тег [spoiler]великий текст[/spoiler]
Аватар користувача
Gorets
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 17
З нами з: 09 грудня 2007 20:26
Репутація: 0

Re: Договір (сервітут) на обмежене використання зем. ділянки

Повідомлення Gorets »

В мене питання до того хто мав справу з укладеннями сервітутів для встановлення МАФ - чи потрібно замовнику розробляти тех.документацію по присвоєнню кадастрового номеру земельній ділянці під МАФом?.. якщо ні .. то як тоді реєструє ДЗК..що воно покладе в свою базу?
Егор
Спец
Спец
Повідомлень: 977
З нами з: 02 вересня 2008 01:40
Репутація: 0

Re: Договір (сервітут) на обмежене використання зем. ділянки

Повідомлення Егор »

yemets писав:Уважаемые участники форума, прошу высказаться по следующему вопросу:
Мое личное мнение, что не получится. Т.к. сервитутное пользование не может выходить за рамки целевого назначения "обслуживающего участка", да и вообще сервитут для строительства чего - нибудь (опять же по моему личному мнению) в украинском законодательстве не приветствуется (хотя мировая практика сервитутов показывает, что их распространение очень широко и охватывает в том числе и такие и многие другие ситуации). Кроме того, такое использование на праве личного сервитута прямо не предусмотрено законом (в отличие от телекоммуникаций)... это не столь важно, но все же было бы неплохо в обоснование своей правоты. Ну и кроме этого, общие проблемы, которые возникнут в связи с регистрацией сервитута.
Аватар користувача
SBB
Спец
Спец
Повідомлень: 869
З нами з: 15 квітня 2008 11:07
Репутація: 25
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Re: Договір (сервітут) на обмежене використання зем. ділянки

Повідомлення SBB »

n2200xm писав:Вибачте, скрізь по тексту треба замінити "земельного" на "особистого строкового". А ДЗК такі договори не реєструє.
Від того, що сервітут є особистим, він все рівно залишається земельним сервітутом (подивіться главу 16 ЗК)
Аватар користувача
yemets
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 23
З нами з: 03 грудня 2008 09:06
Репутація: 0
Область: Полтавська

Re: Договір (сервітут) на обмежене використання зем. ділянки

Повідомлення yemets »

Статьёй 100 ЗКУ, имеющей название "Порядок установления земельных сервитутов", предусмотрены два вида земельных сервитутов: 1) который принадлежит собственнику (владельцу) соседнего земельного участка, т. е. является обезличенным и 2) личный (земельный) сервитут, который принадлежит конкретно определённому лицу, земельный участок которого не обязательно является соседним по отношению к господствующему зем. участку, в отношении которого он устанавливается. Поэтому Вам менять нечего не надо, а указывать в договоре, что сервитуту является земельным и личным. А действия ДЗК по отказу в регистрации таких сервитутов необоснованны и неправомерны, что даёт основания для их обжалования в суде, или для обращения в прокуратуру с заявлением о проведении проверки относительно таких действий регистратора Banned
Аватар користувача
judas
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 41
З нами з: 21 травня 2010 11:51
Репутація: 0
Область: Вінницька

Re: Договір (сервітут) на обмежене використання зем. ділянки

Повідомлення judas »

Судячи по зразкам договорів в кожному регіоні формат договору різний
Я правильно зрозумів ?
Аватар користувача
yemets
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 23
З нами з: 03 грудня 2008 09:06
Репутація: 0
Область: Полтавська

Re: Договір (сервітут) на обмежене використання зем. ділянки

Повідомлення yemets »

Так как не существует типовой формы договора сервитута (утверждённой постановлением КМУ), каждый определяет содержание договора об установлении сервитута в меру своей фантазии, и это не зависит от региона :!:
Аватар користувача
PeterS
Спец
Спец
Повідомлень: 96
З нами з: 18 серпня 2009 08:56
Репутація: 0
Область: Луганська

Re: Договір (сервітут) на обмежене використання зем. ділянки

Повідомлення PeterS »

yemets писав:Так как не существует типовой формы договора сервитута (утверждённой постановлением КМУ), каждый определяет содержание договора об установлении сервитута в меру своей фантазии, и это не зависит от региона :!:
А кто у Вас регистрирует договор сервитута???
Аватар користувача
yemets
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 23
З нами з: 03 грудня 2008 09:06
Репутація: 0
Область: Полтавська

Re: Договір (сервітут) на обмежене використання зем. ділянки

Повідомлення yemets »

Договор сервитута регистрирует филиал ДЗК
Аватар користувача
Gorets
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 17
З нами з: 09 грудня 2007 20:26
Репутація: 0

Re: Договір (сервітут) на обмежене використання зем. ділянки

Повідомлення Gorets »

yemets писав:Договор сервитута регистрирует филиал ДЗК
А у нас городской совет))
Аватар користувача
amenshun
Спец
Спец
Повідомлень: 203
З нами з: 13 вересня 2009 07:55
Репутація: 1
Область: Сумська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Договір (сервітут) на обмежене використання зем. ділянки

Повідомлення amenshun »

Gorets писав:yemets написав:
Договор сервитута регистрирует филиал ДЗК

А у нас городской совет))
А у нас и там и там bayan
Pershin
Спец
Спец
Повідомлень: 51
З нами з: 20 березня 2008 12:44
Репутація: 1
Область: Запорізька

Re: Договір (сервітут) на обмежене використання зем. ділянки

Повідомлення Pershin »

А как быть если МАФ за межами?
Glory
Повідомлень: 9
З нами з: 23 липня 2009 21:57
Репутація: 1
Область: Черкаська

Re: Договір (сервітут) на обмежене використання зем. ділянки

Повідомлення Glory »

yemets писав:Договор сервитута регистрирует филиал ДЗК
А в какой Книге ДЗК регистрирует договор сервитута? Законна ли эта регистрация?
Cdsnkfyf
Спец
Спец
Повідомлень: 147
З нами з: 08 квітня 2009 14:50
Репутація: 0
Область: Одеська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Договір (сервітут) на обмежене використання зем. ділянки

Повідомлення Cdsnkfyf »

Glory писав:
А в какой Книге ДЗК регистрирует договор сервитута? Законна ли эта регистрация?
Неужели так никто и не знает ответа на этот вопрос?
Егор
Спец
Спец
Повідомлень: 977
З нами з: 02 вересня 2008 01:40
Репутація: 0

Re: Договір (сервітут) на обмежене використання зем. ділянки

Повідомлення Егор »

Ни в какой книге договор сервитута не регистрируется.
Відповісти