Зміна конфігурації ділянки

Зміна конфігурації ділянки при оформленні документів
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Аватар користувача
AnTreY
Спец
Спец
Повідомлень: 150
З нами з: 18 травня 2011 17:35
Репутація: 31
Область: Чернігівська

Зміна конфігурації ділянки

Повідомлення AnTreY »

ппзкб писав: А ще й такий ньюанс - якщо в результаті інвентаризації межі зем. діл. змінюються за рах. ділянки комунальної форми власності, то крім погодження можуть вимагати і затвердження ОМС
Если Вы имеете ввиду именно за счет зем. участка в понятии ЗКУ (т.е. сформированного) комун. собс. то это одна ситуация и тут без согласований с ОМС не обойтись (тут и деление и объединение может быть). Но если это именно земли (не сформированные) комун. собс. - это другая ситуация. Подразумевается, что границы изменяются не "от фонаря", а по какой-то причине: были допущены ошибки при выдаче документов, например, госактов (красных и других цветов), другие причины. Одним словом, происходит "узгодження" или "виправлення помилок" (при сохранении площади) ведомостей про зем. участки, которые уже когда-то передавались в собственность распорядителем (ОМС).

По примеру с "красными актами" (участки считаются сформированными, хоть и инфа про них не внесена в ДЗК) , которые регистрируются по техничке (встановлення меж) без разрешения и утверждения ОМС, хотя конфигурация этих "наскальных рисунков" (а передавался в собственность зем. участок именно такой конфигурации), в большинстве случаев, отличается от фактической съемки. А если изменяется конфигурация (промеры), значит и границы (поворотные точки) тоже: где-то убавилось, где-то добавилось (относительно "наскальных рисунков" и съемки ). Получается, где убавилось - отдал свое, где добавилось - забрал у ОМС
ппзкб писав: неможливо змінити межі існуючої сформованої і зареєстрованої ділянки "втихаря".
Не получится. "Технічна документація із землеустрою щодо інвентаризації земель погоджується територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин" + проверка регитстратором.
tim писав: І тут якраз стоїть питання вибору виду тех.документації.
В последнее время сложилась такая практика, когда перед разработкой "проблемной" документации надо идти к регистратуру и с ним обговаривать, какой вид док-ции и какие документы Вам необходимо, что бы внести то-то и то-то. Ибо они, в большинстве нестандартных случаев, "с вилами кидаются" morgayu на твои предложения по тому или иному вопросу, если они (твои варианты решения вопроса) не вяжутся с: "как у всех" или "а мы всегда делаем так" или "а нам сказали делать так". Так что лучше сходите сначала к регистратору.
tim
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 14
З нами з: 24 травня 2016 13:07
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Зміна конфігурації ділянки

Повідомлення tim »

А порадьте ще таку річ - зміна конфігурації земельної ділянки в кадастрі без зміни площі не потребує внесення змін в реєстр речових прав на нерухоме майно?
По ідеї - ні, бо кадастровий номер і площа не змінюється.
tatiana sem
Повідомлень: 5
З нами з: 27 травня 2016 12:54
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Зміна конфігурації ділянки

Повідомлення tatiana sem »

Потребую Вашої допомоги!!! 1998. отримала Свідоцтво на спадщиу за законом після смерті матері..під час оформлення з*ясувалось суміжний землекористувач переніс паркан на1,60х12м в мій бік...за рішенням повинно бути390кв.м,а в наявності 353кв.м...я нмагалася вирішити мирно питання-це узгодж.комісія,Гол.упр.зем.ресурсів,потім за їх порадою подала в суд....тобто за рішеннями у сусідки 300 кв.м а стало 346ккв.м, в техн.пасп.-з 1983-2005р.-300кв.м,а потім з*явися ще тех.паспорт із зміною конфігур. на 352кв.м(станом на 2001р.і є запис,самозахопл.-52кв.м)...в данний час чужий паркан заходить на 1.60 в глиб мого домоволодіння. Будинок спарений на 600кв.м,,а 1982р. рішення по зоокв.м за кожним домоволодінням і зроблено 2 техпаспорта.Поки я намагалась вирішити питання,сусіди в 2011р. отримали Д/А на 346кв.м(всі рішення тілки на 300)...тепер я зову намагалась визнати недійсним і рішення в част.Д/А, мені відмовляють і пишуть що збільшення відбулось не за рахунок моєї част.зем.ділянки,а держ комзем надав в суд пояснення:"Збільшення площі зем.ділянки на 46кв.м відповідно до переданої 0,0300га та рішеннямКиївради №.. відбулося в результаті уточнення меж зем.ділянки з урахуванням вимог п.5ст.19 рішення київради від 15.07.2004р.№457/1867"про порядок передачі(надання)зем.ділянок в користування або у власність у м.Києві"зі змінами та доповненнями"". Є двідка та план дзк про те що зменш.моя част., але суд відм. що не за мій рахунок відбулась зміна конфігурації...а чужий паркан у мене і доступ до частини будинку- 0.80 см.Заздалегідь вдячна всім.
tim
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 14
З нами з: 24 травня 2016 13:07
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Зміна конфігурації ділянки

Повідомлення tim »

Виникло нове чисто українське питання:
У витягу з реєстру прав площа вказана із заокругленням до другого знаку після коми, в держ. кадастрі до четвертого.
Землевпорядники чогось порахували що це зміна площі земельної ділянки на тих кілька метрів в більшу сторону.

Хіба це не пояснюється тим, що витяг і кадастр мають просто різні ступені заокруглення, бо в реєстр вносились дані по зеленому акту, де було лише два знаки. Яка ж тут зміна площі?

Якщо в реєстрі площа 0,10 га, а в кадастрі 0,1025 га - то що це зміна площі в більшу сторону, яку теж треба показувати в інвентаризації?
Виходить ніби по результатам інвентаризації треба міняти конфігурацію в Кадастрі, а в Реєстрі треба міняти площу.

Хіба не достатньо просто змінити конфігурацію в кадастрі і не чіпати реєстра ?!

Питання ускладене ще тим, що правовстановлюючим документом на ділянку є договір, а не акт, в якому теж вказана площа з двома знаками. Акт вилучений при укладанні договору.

Відподвідно змінювати площу в реєстрі речових прав - виникають питання і з договором.

І що з цим робити?
cerdred
Спец
Спец
Повідомлень: 2015
З нами з: 18 листопада 2007 16:32
Репутація: 88
Область: Черкаська
Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)

Зміна конфігурації ділянки

Повідомлення cerdred »

Підкажіть наступне:
в 2008 році була виготовлена документація із землеустрою, зареєстровано договір оренди. На даний час ділянка з невідомих причин не була перенесена до ДЗК. На сьогодні орендар стверджує, мол частина ділянки, яка була попередньо наміряна, налазить на лісосмугу, а ящо її здвинути, то буде налазить на іншу ділянку. Вобщем, виникла необхідність чатково змінити її конфігурацію, мол, внаслідок помилок у документації із землеустрою. Притому щоб площа відповідала раніше наміряній ділянці.
Якщо це дійсно був факт помиилки, підкажіть, як правильно виправити помилку, в разі, якщо ділянки нема в НКС?
Якби вона там була, то вносили б зміни в наявну в НКС ділянку, а так....
Дякую.
Shurazem
Спец
Спец
Повідомлень: 233
З нами з: 09 грудня 2008 16:09
Репутація: 0

Зміна конфігурації ділянки

Повідомлення Shurazem »

Прошу допомоги у наступному питанні. Є зем.діл. Площею 300 кв.м в оренді комунальної власності чи можливо змінити конфігурацію без зміни площі і який порядок проходження даної процедури. Заздалегідь вдячний.
alla2612
Спец
Спец
Повідомлень: 174
З нами з: 31 серпня 2009 20:06
Репутація: 0
Область: Хмельницька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Зміна конфігурації ділянки

Повідомлення alla2612 »

Доброго дня. По старому червоному акту треба присвоїти кадастровий номер. При обмірах площа в акті зходиться а конфігурація не така як в акті. Як зареєструвати земельну ділянку відповідно до акта ?
Аватар користувача
ппзкб
Спец
Спец
Повідомлень: 2586
З нами з: 19 лютого 2015 13:13
Репутація: 669
Область: Вінницька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Зміна конфігурації ділянки

Повідомлення ппзкб »

alla2612, Та як звичайно: ТД щодо ВМ, акт меж. знаків з сусідами і все
alla2612
Спец
Спец
Повідомлень: 174
З нами з: 31 серпня 2009 20:06
Репутація: 0
Область: Хмельницька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Зміна конфігурації ділянки

Повідомлення alla2612 »

ппзкб писав: ТД щодо ВМ, акт меж. знаків з сусідами і все
Реєстратор не реєструє, як доказати?
Аватар користувача
Denver
Спец
Спец
Повідомлень: 1354
З нами з: 07 червня 2010 18:10
Репутація: 113
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Зміна конфігурації ділянки

Повідомлення Denver »

 ! Повідомлення з: Denver
Перед тим, як задати питання скористайтеся пошуком по форуму. 90% тем вже обговорювалося чи обговорюється.
cerdred
Спец
Спец
Повідомлень: 2015
З нами з: 18 листопада 2007 16:32
Репутація: 88
Область: Черкаська
Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)

Зміна конфігурації ділянки

Повідомлення cerdred »

Земельна ділянка була зареєстрована в ДРЗ в 2005 році, було укладено договір оренди, який скінчився в 2010 році. Ділянка світиться в НКС. Майно, яке було розташоване на цій ділянці, придбала інша особа, і бажає взяти цю ділянку в оренду, але його не влаштовує конфігурація. Зробили технічку по відновленню меж, обгрунтували в пояснювальній зміну конфіграції, кадастровий номер залишається який був і раніше, площа залишається теж попередня. Скажіть, чи повинна містити технічка дозвіл розпорядника земель на її виготовлення? Дякую.
Аватар користувача
Nik1985
Спец
Спец
Повідомлень: 238
З нами з: 17 жовтня 2016 11:37
Репутація: 23
Область: Хмельницька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Зміна конфігурації ділянки

Повідомлення Nik1985 »

cerdred писав: 07 березня 2017 09:58 Скажіть, чи повинна містити технічка дозвіл розпорядника земель на її виготовлення?
ЗАКОН УКРАЇНИ Про землеустрій
Стаття 55. Технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)
Що це за МАЙНО, житловий будинок чи інша якась споруда??? Спираючись на це - робіть висновок чи потрібен дозвіл, чи непотрібен...
► Показати
Алексей2
Спец
Спец
Повідомлень: 99
З нами з: 09 вересня 2008 19:41
Репутація: 11

Зміна конфігурації ділянки

Повідомлення Алексей2 »

cerdred писав: 07 березня 2017 09:58Скажіть, чи повинна містити технічка дозвіл розпорядника земель на її виготовлення? Дякую.
Зверніть увагу на ст 55 ЗКУ "Про землеустрій"

г) згоду власника земельної ділянки, а для земель державної
та комунальної власності - органу, уповноваженого здійснювати
розпорядження земельною ділянкою, на відновлення меж земельної
ділянки користувачем;
Allpa
Повідомлень: 3
З нами з: 18 травня 2017 20:26
Репутація: 0
Область: Львівська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Зміна конфігурації ділянки

Повідомлення Allpa »

Дуже прошу допомогти порадою. Просто не знаю, з чого треба починати вирішувати проблему. Надіюся, досвічені землевпорядники підкажуть потрібний напрямок.
Опишу проблему якомога коротко, з вашого дозволу.

Нещодавно я купила будинок і 18 соток біля нього у селі. Теріторія не огороджена, хочу поставити паркан, розмітила стовбчиками, ориєнтуючись на слова попереднього власника. Один сусід кричить, що я таким чином залізла на теріторію спільного використання (дорога між будинками та ділянками), другий — що я відхватила шматок межі між ділянками.

Однак по свідченням попереднього власника теріторія одного города була зменшена на 1 метр по довжині, щоб по дорозі між будинками могла свободно проїхати велика машина. По його ж свідченням, дорога була ширшою і зі сторони сусідської ділянки, але він ії взяв і перекопав, приєднавши до свого городу.

Місцевий землевпорядник був запрошений, але нічого толком не сказав, крім того, що треба все виміряти, щоб я писала заяву до сільского голови з проханням призначити комісію і таке ін.

Але я почитала трохі інтернет і вичитала, що: "Для цього слід залучити землевпорядну організацію, яка має у штаті сертифікованих інженерів-землевпорядників. Із землевпорядною організацією слід укласти договір на складання технічної документації щодо відновлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)".

Тобто ніякий не сільскій голова і ніяка не комісія, а треба їхати у район (область?) та шукати деяку "землевпорядну організацію", укладати з нею договір.

В мене кілька запитань.

1. Тобто держава тими питаннями не займається? То якісь часні контори, яки роблять вимірювання за гроші?
2. На основі чого? Хто їм надасть необхідні документи (плани, заміри, тощо)?

Річ у тім, що в мене на руках ніякіх планів нема, тільки схематичний, на якому не проставлено ні розміри, ні відстані. Сусіди просто показують руками, що завжди рахувалося, що теріторія закінчується тут і тут, що поки не було огорожі, вони дивилися скрізь пальці на порушення, а тепер, мовляв, інакша справа.

Тобто я просто не розумію, яки мають бути мої кроки по розмежуванню. Щоб ото прийшли, поміряли, поставили чотко мітки, і щоб до мене не було ніяких претензій зі сторони сусідів.
Аватар користувача
ппзкб
Спец
Спец
Повідомлень: 2586
З нами з: 19 лютого 2015 13:13
Репутація: 669
Область: Вінницька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Зміна конфігурації ділянки

Повідомлення ппзкб »

Allpa, Скоріш за все Вам таки доведеться домовлятися з сусідами, оскільки землевпорядна організація якщо і заміряє так як Ви собі визначите, то всеодно потім доведеться підписувати акт прийомки межевих знаків у сусідів і в сільській раді. А визначати межі на неоформлених ділянках Вам ніхто не буде, оскільки це марна справа та і не компетенції спеціалістів. Можна всетаки запросити комісію, вони мають право винести якесь рішення по розподілу спірної території, але якщо хоч один сусід з цим не погодиться, то теж все в пусту.
А у сусідів часом документи на землю є? Якщо так то згідно них можна встановити межі
Аватар користувача
SOROKIN
Спец
Спец
Повідомлень: 174
З нами з: 11 жовтня 2012 15:53
Репутація: 21
Область: Запорізька
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Зміна конфігурації ділянки

Повідомлення SOROKIN »

Allpa писав: 18 травня 2017 20:56Нещодавно я купила будинок
а до нотаріуса колишній власник приносив "витяг з ДЗК"?
Аватар користувача
ппзкб
Спец
Спец
Повідомлень: 2586
З нами з: 19 лютого 2015 13:13
Репутація: 669
Область: Вінницька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Зміна конфігурації ділянки

Повідомлення ппзкб »

SOROKIN, точно! ділянка ж вже повинна бути сформована
Allpa
Повідомлень: 3
З нами з: 18 травня 2017 20:26
Репутація: 0
Область: Львівська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Зміна конфігурації ділянки

Повідомлення Allpa »

ппзкб писав: 19 травня 2017 09:03 Скоріш за все Вам таки доведеться домовлятися з сусідами
► Показати
ппзкб писав: 19 травня 2017 09:03 Можна всетаки запросити комісію
Ну так як ії запросити конкретно? Все ж таки починати саме з сільської Ради? Сільська Рада має зформувати цю комісію?
ппзкб писав: 19 травня 2017 09:03 А у сусідів часом документи на землю є?
Можливо, і є. Можливо, ні. Я боюся навіть до нього підходити. Я його просто боюся.
Коли з‘являвсь землевпорядник, він чомусь тримав і показував тількі план моєї ділянки, хоча мова йшла і про захват сусідом загальної теріторії.
SOROKIN писав: 19 травня 2017 11:08 а до нотаріуса колишній власник приносив "витяг з ДЗК"?
Так.
Аватар користувача
SOROKIN
Спец
Спец
Повідомлень: 174
З нами з: 11 жовтня 2012 15:53
Репутація: 21
Область: Запорізька
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Зміна конфігурації ділянки

Повідомлення SOROKIN »

Allpa писав: 19 травня 2017 17:21а до нотаріуса колишній власник приносив "витяг з ДЗК"?
у вас є копія?
знайдіть свою ділянку на сайті http://map.land.gov.ua/kadastrova-karta
там можна переглянути які ділянки вже сформовані в кадастрі... свою, сусідів. потім можно з'ясувати у кого у власності, у кого в користування та на підставі чого, тощо...
Allpa
Повідомлень: 3
З нами з: 18 травня 2017 20:26
Репутація: 0
Область: Львівська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Зміна конфігурації ділянки

Повідомлення Allpa »

SOROKIN писав: 20 травня 2017 15:55 там можна переглянути які ділянки вже сформовані в кадастрі... свою, сусідів. потім можно з'ясувати у кого у власності
Знайшла, дякую за підказку. Подивилася на сусідськи ділянки — там написано тільки, хто власники і коли ділянки зареєстровані у кадастрі. Чомусь думала, що зразу можна буде подивитися на плани, розміри, відстані..
Я можу замовити витяг про чужу ділянку? І там, може, буде план?
Azhimut
Спец
Спец
Повідомлень: 1797
З нами з: 28 грудня 2012 11:17
Репутація: 358
Область: Одеська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Зміна конфігурації ділянки

Повідомлення Azhimut »

Об'єднання ділянок дає площу на 1 кв.м. більшe, ніж у нот.згоді (за рахунок округлeння площ ділянок до об'єднання).
що робити?можe змінити конфігурацію ділянки після об'єднання до потрібноі площі, залишивши розміри в см. як потрібно?
дякую
Yov
Спец
Спец
Повідомлень: 124
З нами з: 21 січня 2013 19:24
Репутація: 10
Область: Закарпатська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Зміна конфігурації ділянки

Повідомлення Yov »

Azhimut писав: 02 липня 2017 00:11Об'єднання ділянок дає площу на 1 кв.м. більшe, ніж у нот.згоді (за рахунок округлeння площ ділянок до об'єднання).
що робити?можe змінити конфігурацію ділянки після об'єднання до потрібноі площі, залишивши розміри в см. як потрібно?
дякую
Змініть контур об'єднаних ділянок, але більше як на 4 мм, якщо площа зменшиться тоді добре, якщо ні навіть не знаю що Вам радити.
tops_a
Спец
Спец
Повідомлень: 612
З нами з: 03 липня 2013 10:44
Репутація: 217
Область: Київська
Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)

Зміна конфігурації ділянки

Повідомлення tops_a »

Така ситуація. Є державний акт 2010 року. Ділянка в садовому товаристі. В 2012 році ділянку продно (є всі відмітки). По акту 3 суміжники (садове товариство, землі міської ради, і земелі загалного користування.) Зробили технічку по встановленню меж (зміна конфігурації без зміни площі (скоріше всього що помилки в попередній доументації не було, але там шось построїли на межі і тепер її крутять як циган сонцем)), але на даний момент сусіди зміниннлись (дві ділянки було приватизовано) (тепер 5 суміжників) з ними тепер треба у погоджувати межу і вносити зміни в кадастровий план?
Аватар користувача
ппзкб
Спец
Спец
Повідомлень: 2586
З нами з: 19 лютого 2015 13:13
Репутація: 669
Область: Вінницька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Зміна конфігурації ділянки

Повідомлення ппзкб »

tops_a, Звісно треба!. Ви ж маєте встановити меж. знаки, а далі по інструкції - ...в присутності і т.д. і т.п.
deniss
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 41
З нами з: 16 травня 2008 19:15
Репутація: -2
Область: Івано-Франківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Внести зміни на ПКК щодо конфігур.зем.ділянки після екстериторіальності

Повідомлення deniss »

Доброго вечора. Підкажіть хто стикався з такою ситуацією. Розробили проект землеустрою щодо відвед.зем.ділянки.пройшов екстериторіальність. зареєстрували земельну ділянку та визнач.кадастровий номер але с.рада не затвердила. Не затвердила бо не згідна з даними межами зем.ділянки. Замовник проекту згідний поміняти конфігурацію зем.ділянки. питання: розробляти проект на нову конфігурацію (попер.земельна ділянка зареєстрована в ДГК ) ? Чи тільки на ту смужку що пропонує с.рада. Через яку документ.внести зміни???дякую.
Відповісти