Поділ земельної ділянки.

Зміна конфігурації ділянки при оформленні документів
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Аватар користувача
calvin
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 17
З нами з: 26 січня 2008 14:02
Репутація: 0

Поділ земельної ділянки.

Повідомлення calvin »

У мене є Державний акт на земельну ділянку пл. 0,1200 га для ОЖБ. З краю на даній з/д побудовано будинок.
Я хочу поділити з/д і отримати 2 державні акти.
Є вже виготовлена тех. докум., висновок з земельного відділу.
ЗАПИТАННЯ.
З архітектури достатньо восновку, чи потрібно ще й містобудівне обгрунтування?
Я думаю, що достатньо тільки висновку архітектури.
Аватар користувача
malecha
Спец
Спец
Повідомлень: 744
З нами з: 22 квітня 2007 16:51
Репутація: 35
Область: Тернопільська
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Re: Поділ земельної ділянки.

Повідомлення malecha »

Ви читали тут?
/viewtopic.php?f=5&t=207&st=0&sk=t&sd=a&hilit=%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%B0

Ви хочете з однієї ділянки зробити дві, а в деражвних актах яку підставу будемо писати "моє бажання"?
Тут народ схиляється до думки, що має бути проект відведення зі всіма висновками.
Аватар користувача
calvin
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 17
З нами з: 26 січня 2008 14:02
Репутація: 0

Re: Поділ земельної ділянки.

Повідомлення calvin »

"моє бажання" не буде писати )
Буде писати рішення ради, яким передано в приватну власність ще не поділену земельну ділянку.
Проекти відведення розробляються коли:
- фатичні обставини свідчать, що межі ділянки не визначені
і
- коли зміна цільового призн.

А от наприклад, якщо б я виявив бажання продати частину.
То, як пояснив Володимир Васильови НОСІК (Київський національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри трудового, земельного і екологічного права) на семінарі з нотаріусами: "необхідною умовою є виготовлення кадастрового плану всієї земельної ділянки вказавши на ньому ту частину земельної ділянки, яка підлягоє відчуженню, тобто продажу" ... укладаєм договір в нотаріусі, вигтотовл. технічнау документацію, далі по порядку :) і отримуєм держ акт.
Аватар користувача
malecha
Спец
Спец
Повідомлень: 744
З нами з: 22 квітня 2007 16:51
Репутація: 35
Область: Тернопільська
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Re: Поділ земельної ділянки.

Повідомлення malecha »

от якраз і в тій темі всі висловили свої думки щодо так званого розподілу, кадастрового плану і продажу частини ділянки. Як на мене дискусія получилася супер. Я, звичайно, поважаю всіх, але розяснення на семінарі це тільки субєктивна думка оратора (щоправда, в нашій області нотаріуси так і поступають), а от чи можете ви цю думки підписани під якийсь закон?

Крім того, ще тут похоже обговорювалося /viewtopic.php?f=34&t=97

А ще мене таке цікавить: дивіться. Ви кажете що рішення с/р буде писати про цілу ділянку, що ж тоді виходить, береться будь-яке рішенняна приватизацію ділянки певною площою, а ділю ту ділянку скільки хочу і всюди пишу одне і теж рішення?
Аватар користувача
calvin
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 17
З нами з: 26 січня 2008 14:02
Репутація: 0

Re: Поділ земельної ділянки.

Повідомлення calvin »

ТАК, "всюди пишу одне і теж рішення"!:)
Якщо земельна ділянка вже передана в приватну власність згідно конкретного рішення, ! то як вона, земельна ділянка (чи її частина) яка перебуває в приватні власності згідно ДА може бути передана ПОВТОРНО ВПРИВАТНУ ВЛАСНІСТЬ ще одним рішенням, додатковим виходить :lol: ??? !
Аватар користувача
malecha
Спец
Спец
Повідомлень: 744
З нами з: 22 квітня 2007 16:51
Репутація: 35
Область: Тернопільська
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Re: Поділ земельної ділянки.

Повідомлення malecha »

А уявіть собі, коли хтось бере рішення і в ньому площа одна, а на акті інша (зрозуміло, що менша, бо на акті частинка)? Як тоді пояснити що в рішенні одне в акті інше? І скільки тій людині ще актів шукати згідно такого цікавого рішення?

А хіба, для прикладу, зміна цільового призначення не передається повторним рішенням? І тим більше, це не повторно, це вже зовсім інша ділянка з іншою конфігурацією, з іншою площою і промірами, яка до того ж не винесена в натуру.
Аватар користувача
calvin
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 17
З нами з: 26 січня 2008 14:02
Репутація: 0

Re: Поділ земельної ділянки.

Повідомлення calvin »

про зміну ц/п мова тут не йде.
Діл. для ОЖБ 20 сотих ділиться на 2 (10 і 10) ділянки для ОЖБ.
Аватар користувача
malecha
Спец
Спец
Повідомлень: 744
З нами з: 22 квітня 2007 16:51
Репутація: 35
Область: Тернопільська
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Re: Поділ земельної ділянки.

Повідомлення malecha »

calvin писав:про зміну ц/п мова тут не йде.
я розумію, це я як приклад, те, що земля також у власності, але чомусь органи місцевого самоврядування дають рішення, бо є така постанова.
calvin писав:Діл. для ОЖБ 20 сотих ділиться на 2 (10 і 10) ділянки для ОЖБ.
а про такий варіант ніде нічого не написано. З таким бажанням можна ділянку поділити на 10 чи 5 кусочків, а в рішенні то одна ділнка вказана, так хіба правильно?
Аватар користувача
calvin
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 17
З нами з: 26 січня 2008 14:02
Репутація: 0

Re: Поділ земельної ділянки.

Повідомлення calvin »

mitra писав:Проекти землеустрою щодо створення нових землеволодінь та землекористувань розробляються з метою обґрунтування розмірів і меж земельних ділянок з урахуванням вимог щодо раціонального використання та охорони земель.
Проекти землеустрою щодо створення нових землеволодінь та землекористувань розробляються на основі схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень і територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення з урахуванням матеріалів попереднього погодження місця розташування об'єкта землеустрою. Вопрос - почему всетаки обязательно проект, а не техничка, и если техничка то какой алгоритм получения новых актов: От решения собственника до получения актов - поподробней пожалуста - думаю не только мне это будет интересно!
Це стосується питання створення нових землеволодінь, і натяк про те, що ці нові володіння створ. з земель запасу, з загального масиву ... тут очевидний.

Мова йде про зем. ділянку на яку вже є Державний акт, ділянку на яку є виготовл. тех. докум., позитивний висновок зем. і арх. От і все.
На піставі якого рішення чи договору має виготовлятись проект землеустрою ??? Я вважаю достатньо технічки.
Це майже аналогічний спосіб - купівля частини земельної ділянки.
Можна частину з/д продати другому громадянину, потім кожен іде з дововором і оформляє (через технічку) собі на свою частину держ. актии. На практиці це скрізь. І через ТЕХНІЧКУ!!! То чому не можна поділити для себе і виготовити 2 держ акти? :P
Аватар користувача
Deputat33
Спец
Спец
Повідомлень: 155
З нами з: 19 березня 2008 23:35
Репутація: 4
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Re: Поділ земельної ділянки.

Повідомлення Deputat33 »

Шановні опоненти маю бажання повторитись див. /viewtopic.php?f=5&t=97

Стаття 79. Земельна ділянка як об'єкт права власності
1. Земельна ділянка - це частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, з визначеними щодо неї правами.
2. Право власності на земельну ділянку поширюється в її межах на поверхневий (ґрунтовий) шар, а також на водні об'єкти, ліси і багаторічні насадження, які на ній знаходяться.

тому ділянку необхідно сформувати!!! Формування ділянки згідно чинного земельного законодавства!
Єдиний випадок це коли продається обєкт нерухомості - тоді ст 120 п 1 і..... Технічна документація!
Аватар користувача
Сірий
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 31
З нами з: 08 квітня 2008 00:18
Репутація: 0
Область: Волинська
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Re: Поділ земельної ділянки.

Повідомлення Сірий »

Вітаю всіх. Я недавно зареєструвався хоча відвідую форум давно. В нас поділ та відчуження частини земельної ділянки проходило без проблем. На основі договору робилися тех документації(без висновків зем.відділу та архітектури) та видавали окремі державні акти як продавцю так покупцеві. Та зараз проти оформлення таких держ. актів виступає головний архітектор, аргументуючи що ми самовільно без всякої містобудівної документації робимо зміни в генеральний план. Хто щось порадить, як бути?
Дякую!
Аватар користувача
Deputat33
Спец
Спец
Повідомлень: 155
З нами з: 19 березня 2008 23:35
Репутація: 4
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Re: Поділ земельної ділянки.

Повідомлення Deputat33 »

Вопрос - почему всетаки обязательно проект, а не техничка

В законі "Про землеустрій" визначено в яких випадках технічна документація - для сформованих земельних ділянок
Просто ст 120 п 1 дає змогу не робити проект при продажу будівлі з частиною земельної ділянки. за виконання умов законодавства!
Умови законодавства продавець зробить, якщо хоче уникнути проекту! ( а саме визначить конфігурацію, площу та узгодить межі в протоколі, чи попередньому договорі про завдаток. Крім того забезпечить містобудівні та земельні вимоги типу "підїзд до ділянки"

щодо адреси - це компетенція виконкому та сесії ради про присвоєння адреси на будівлю!
Аватар користувача
Deputat33
Спец
Спец
Повідомлень: 155
З нами з: 19 березня 2008 23:35
Репутація: 4
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Re: Поділ земельної ділянки.

Повідомлення Deputat33 »

Сірий писав: Та зараз проти оформлення таких держ. актів виступає головний архітектор, аргументуючи що ми самовільно без всякої містобудівної документації робимо зміни в генеральний план. Хто щось порадить, як бути?
містобудівна документація для архітектури коли буде необхідність нового будівництва а "Кесарю - кесареве! " До земельної ділянки не має відношення!
Аватар користувача
Deputat33
Спец
Спец
Повідомлень: 155
З нами з: 19 березня 2008 23:35
Репутація: 4
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Re: Поділ земельної ділянки.

Повідомлення Deputat33 »

Тут ще яка ШТУКА!
В результаті договору купівлі-продажу ПЕРЕОФОРМЛЮЮТЬСЯ Держакт старого власника (продавця) та ГОТУЄТЬСЯ новий акт у покупця!
У продавція буде вказано підставою, рішення Сільради та Договір купівлі-продажу, у ПОКУПЦЯ лише договір купівлі-продажу!!! А
Тех.документацфя ОБОВЯЗКОВО однією книжкою!!!!
Аватар користувача
dexter3000
Спец
Спец
Повідомлень: 1353
З нами з: 29 серпня 2007 17:38
Репутація: 10
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: Поділ земельної ділянки.

Повідомлення dexter3000 »

Deputat33 писав:У продавція буде вказано підставою, рішення Сільради
Гм. А как быть с площадью, указанной в том решении? :roll:
Аватар користувача
Nellya
Повідомлень: 8
З нами з: 16 липня 2008 21:29
Репутація: 0
Контактна інформація:

Re: Поділ земельної ділянки.

Повідомлення Nellya »

Відділ ДЗК в нашому місті обмінній файл з технічною документацією в разі поділу ділянки не прийняв.
А за роз"ясненням обласного управління земельних ресурсів формування земельних ділянок в такий спосіб як виділення або об"єднання потребує складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Аватар користувача
dexter3000
Спец
Спец
Повідомлень: 1353
З нами з: 29 серпня 2007 17:38
Репутація: 10
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: Поділ земельної ділянки.

Повідомлення dexter3000 »

Наталіна писав:Прициповим є отримання кожним із двох засновників окремої земельної ділянки.
Плохой принцип. Они могут получить доли в праве собственности на один участок.
Аватар користувача
Nika
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 12
З нами з: 19 грудня 2007 08:47
Репутація: 0

Re: Поділ земельної ділянки.

Повідомлення Nika »

Мені знайома ця ситуація! Дуже цікаве питання - є одна ділянка, є нормальні відносини співзасновників колишнього товариства і є проблема створити дві нових земельних ділянки. Варіантів продумувалося безліч - все одно правомірно чи неправомірно, але настоюють на розподілі. Але яка правова підстава розподілу тут може бути? Консультувалася із суддями - одна думка немає причин для того щоб провести розподіл... Я звісно не спец, але до мене прийшла така думка, а як виглядатиме такий варіант - якщо один із співзасновників вирішить зміни цільове призначення частини земельної ділянки, власне для обслуговування частини обєкта нерухомого майна, яке належить йому на праві власності... може я і помиляюсь, але теоретично, можливо буде отримати два держакти, а як усі решта вважають?
Аватар користувача
dexter3000
Спец
Спец
Повідомлень: 1353
З нами з: 29 серпня 2007 17:38
Репутація: 10
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: Поділ земельної ділянки.

Повідомлення dexter3000 »

Nika писав:якщо один із співзасновників вирішить зміни цільове призначення частини земельної ділянки, власне для обслуговування частини обєкта нерухомого майна
Зміна ЦП буде проводитись за проектом відведення. За проектом відведення - діліть усе, що завгодно. Замовляєте, погоджуєте, експертиза, затверджуєте і маєте два держакти. 8)
Аватар користувача
Nika
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 12
З нами з: 19 грудня 2007 08:47
Репутація: 0

Re: Поділ земельної ділянки.

Повідомлення Nika »

Я повністю підримую розроблення проекту землеутрою по зміні цільового призначення, ніхто і не заперечує проти розроблення проекту, принаймі я іншого варіанту не бачу , щоб отримати власне два державних акти. Єдине, що цікавить, яке може бути оптимальне цільове призначення земельної ділянки, враховуючи, що ділянка за межами населеного пукнту і її цільове призначення як промисловість.. іншого призначення, фактично не можу віднайти варіанту на яке цільове призначення міняти ...
Аватар користувача
Nellya
Повідомлень: 8
З нами з: 16 липня 2008 21:29
Репутація: 0
Контактна інформація:

Re: Поділ земельної ділянки.

Повідомлення Nellya »

Замало інформації щодо того, яким чином розподіляються між співвласниками обєкти нерухомого майна. Законодавство України не містить поняття «частина земельної ділянки», яка надається у власність. Якщо будівля знаходиться в спільній власності, то в даному випадку неможливо створити об’єкт земельних відносин – земельну ділянку, не порушуючи єдиний комплекс нерухомого майна - виділити приміщення будинку як окрему будівлю та надати йому адресу, що необхідна для визначення місця розташування окремої частки земельної ділянки як складової поняття «земельна ділянка».
В законодавстві України є поняття «частка земельної ділянки», яке стосується спільної власності на земельну ділянку, коли правовстановлюючий документ надається на всю земельну ділянку, яка перебуває у спільній власності, й зазначається окрема частка співвласника земельної ділянки.
Аватар користувача
Girl
Спец
Спец
Повідомлень: 346
З нами з: 02 серпня 2007 12:30
Репутація: 8
Область: Сумська

Re: Поділ земельної ділянки.

Повідомлення Girl »

Максімов писав:Суд призначає експерта, експерт розробляє варіанти та в судовому засідання один з них приймається.
Шо ето еще значит? :shock: А как же определить какой из вариантов правильній будет? Ведь для етого поидее и нужен єксперт. У нас уже есть такие єкспертові решения - галиматья полнейшая. Как ваще ети єксперті должні действовать, на что опираться, если например они делят участок согласно долей в домовладениии? Ведь у них же нет никаких геодезических лицензий!!! Nenayu
Аватар користувача
malecha
Спец
Спец
Повідомлень: 744
З нами з: 22 квітня 2007 16:51
Репутація: 35
Область: Тернопільська
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Re: Поділ земельної ділянки.

Повідомлення malecha »

ІванБорисович писав: але що Ви скажете на такий варіант
скажу таке: жмемо ТУТ, дивимся повідомлення 384, читаємо Закон, який вступає в дію через 3 дня і радіємо з того всього.
Аватар користувача
Сергуня1
Спец
Спец
Повідомлень: 291
З нами з: 09 січня 2009 15:42
Репутація: 7

Re: Поділ земельної ділянки.

Повідомлення Сергуня1 »

malecha писав: скажу таке: жмемо ТУТ, дивимся повідомлення 384, читаємо Закон, який вступає в дію через 3 дня і радіємо з того всього.
А чи радіємо?
Аватар користувача
Deputat33
Спец
Спец
Повідомлень: 155
З нами з: 19 березня 2008 23:35
Репутація: 4
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Re: Поділ земельної ділянки.

Повідомлення Deputat33 »

Взагалі - РАДІЄМО! бо:
раніше згідно ст 25 Закону "Про землеустрій" необхідно було розробляти проект створення нових землеволодінь і землекористувань, а з 1 травня технічну документацію без Експертизи!!!
Хоч поділ ділянки відноситься до проектних робіт!
Відповісти