Виділ в натурі частки зі спільної часткової власності

Зміна конфігурації ділянки при оформленні документів
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
situkr
Повідомлень: 1
З нами з: 24 червня 2015 10:58
Репутація: 0
Область: Київська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Виділ в натурі частки зі спільної часткової власності

Повідомлення situkr »

Доброго дня, експерти.
Маю таке проблему: успадкував частину будинку в Київській області (60%). Інший співвласник (40%) не є нашим родичем, є проблемним сусідом і постійно чинить перепони у користуванні моїм майном, конфліктує тощо. Земля на якій розташовані обидва будинки не приватизована, не виділена в натурі. Наскільки я розумію, то я і інший власник будинку фактично є співвласниками землі. На будь-які пропозиції мирно поділити землю і оформити документи інший співвласник відмовляється, більше того така ситуація його влаштовує, тому що він загарбав майже усю ділянку (огородивши її як йому треба), мені залишився лише невеличкий клаптик перед будинком.

Запитання:
1) Хочу подати позов до суду про виділ в натурі частки зі спільної часткової власності (земля) + клопотання про призначення земельно-технічної експертизи, у якій експерт повинен запропонувати частки для виділу та схему виділу (я так роумію, що це потребує спец.знань і без експерта ніяк). Наскільки ви оцінюєте правильність мого плану - чи правильно я планую робити? Чи можливо в таких ситуаціях роблять щось інше (в ЗКУ бачив варіант вирішення земельних спорів місцевими органами, але не знаю наскільки це ефективно)?

2) якщо хтось через це проходив, то яка буде процедура? Суд ухвалює рішення і з ним до землеупорядника, який потім підготує документи про власність на землю нам обом, відповідно до часток і схеми зазначених у рішенні?

3) В яких частках буде виділ? Я так розумію, що якщо у мене 60% будинку, а у нього 40%, то і земля має розпоідлятися у такій же пропорції чи я не правий?

Взагалі, буду вдячний за будь-які рекомендації та поради.

Заздалегідь дякую
Відповісти