Накладка. Як виправити явну накладку офіційно якщо проєктант тебе посилає?

Зміна конфігурації ділянки при оформленні документів
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
doslidnik
Спец
Спец
Повідомлень: 810
З нами з: 28 липня 2009 19:47
Репутація: 102
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Накладка. Як виправити явну накладку офіційно якщо проєктант тебе посилає?

Повідомлення doslidnik »

Хто на практиці проходив таку процедуру та здобув життєвий досвід з цього приводу?

Сусідня ділянка НЕ мірялась, максимум це міг бути обмір рулєткою. Але яка тут рулєтка. Дивіться скрін. Тут не фахівець побачить лажу. Будинок мого замовника навпіл перерізає чужа, згідно паспорту БТІ 1994 року він побудований у 1940році. Сусідка після 1-2 годин перемов, каже забирайтие будинок, а земля її, проектант сказав що в неї все вірно. Так і руки чешуться пояснити проектанту де правда, але це не метод. Забор років з 80-90 ніхто не чипав, преважно порос ожиною, за метр два інколи не доберешься - треба рубати.
Рожевим сусідні ділянки зареєстровані в ПКК, червоним ділянка яку не можу зареєструвати
► Показати
Полюбовно намагаюсь вирішити цю проблему вже місяців 9, напряму з проектаннтом, через спільних знайомих, через відділ. Все марно. Я надаю відразу проектанту межі своєї ділянки, надаю те як треба ділянку переробити.
По результату проектант обіцяє розібратись, а потім через 4 місяці, після моїх слів не треба мене заганяти в глухий кут, посилає мене на х..й.
Всім (замовнику, відділу, сільській раді) кричить що вони міряли та в них все вірно.
З цим проектантом вічні такі проблеми. То він рулеткою міряє, то туристичним GPS Garmin, останнім часом (років з 5) не знаю чи 100% наймає людину яка міряє йому в RTK.

Варіанти.
1)Звертатись до місцевого Держгеокадастру до охорони земель. (Лише щоб підкріпити свою позицію у суді... і розборок тут не люблять)
2)Звертатись на кваліфікаційної комісії. (Але ділянка все одно залишиться, сертифікований в найгіршій для себе ситуації працюватиме під кимось іншим)
3)Звернутись до суду (Довгий шлях, що вимагати? скасування державної реєстрації? зобов`язати зареєструвати мою???)
4)Звернутись до Держгеокадастру на скасування реєстрації ділянки через те що процедура встановлення меж була порушена
(В ручному режимі такі ділянки, на скільки знаю, не видаляють)

Єдиний варіант дієвий це суд та перед тим для підкріплення своєї позиції. Що порадите колеги?
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
noobapps
Спец
Спец
Повідомлень: 211
З нами з: 30 вересня 2017 22:17
Репутація: 103
Область: Тернопільська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Накладка. Як виправити явну накладку офіційно якщо проєктант тебе посилає?

Повідомлення noobapps »

doslidnik, досвіду такого немає на щастя, але найліпше рішення - до суду з позовом типу "вирішити межовий спір та зобов'язати СУСІДКУ встановити межі земельної ділянки, що відповідають фактичним". Є бажання вставити пістонів проектанту - Ваш замовник теж може подати скаргу на комісію, навіть своїми словами, без Вашої допомоги.
Аватар користувача
potapova_anna
Спец
Спец
Повідомлень: 466
З нами з: 29 січня 2013 09:41
Репутація: 181
Область: Закарпатська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Накладка. Як виправити явну накладку офіційно якщо проєктант тебе посилає?

Повідомлення potapova_anna »

doslidnik, приходив до мене одного разу адвокат із схожею ситуацією. По ітогу він скасував рішенням суду державний акт на првао власності, саме право власності. Плюс до всього вони видалили з кадастру земельну ділянку! Адвакот старший чоловік, дуже спокійний і виважений. Свого добився)
Marina Belous
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 24
З нами з: 20 березня 2013 21:42
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Накладка. Як виправити явну накладку офіційно якщо проєктант тебе посилає?

Повідомлення Marina Belous »

Доброго дня! А чому ви не можете офіційно звернутися з заявою до сільської ради, згідно ст. 158,159 ЗКУ вони вирішують земельні спори у межах населених пунктів щодо меж земельних ділянок. У вас буде офіційне рішення, яке прикладете до документації. Сусідка, якщо ж захоче хай оспорює це питання в суді.)
Аватар користувача
LStrike
Спец
Спец
Повідомлень: 199
З нами з: 03 травня 2010 14:56
Репутація: 114
Область: Чернігівська

Накладка. Як виправити явну накладку офіційно якщо проєктант тебе посилає?

Повідомлення LStrike »

Marina Belous писав: 12 червня 2020 16:31 Доброго дня! А чому ви не можете офіційно звернутися з заявою до сільської ради, згідно ст. 158,159 ЗКУ вони вирішують земельні спори у межах населених пунктів щодо меж земельних ділянок. У вас буде офіційне рішення, яке прикладете до документації. Сусідка, якщо ж захоче хай оспорює це питання в суді.)
Наскільки я знаю ці рішення не обов'язкові до виконання. Тому толку від них мало.
Шось реально вирішити може тільки суд.

А на проектанта такого написати на кваліфкомісію вважаю потрібно полюбому. Краще і не раз. Якщо він так працює то косяків у нього дофіга.
Marina Belous
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 24
З нами з: 20 березня 2013 21:42
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Накладка. Як виправити явну накладку офіційно якщо проєктант тебе посилає?

Повідомлення Marina Belous »

LStrike, не можу з вами погодитись. Порядок та повноваження органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади не просто так розписані у Земельному кодексі, оскільки не можуть чисто фізично всі питання вирішуватись у судовому порядку.
doslidnik
Спец
Спец
Повідомлень: 810
З нами з: 28 липня 2009 19:47
Репутація: 102
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Накладка. Як виправити явну накладку офіційно якщо проєктант тебе посилає?

Повідомлення doslidnik »

doslidnik писав: 12 червня 2020 14:59 офіційно звернутися з заявою до сільської ради,
Рада в 2010 році поставила печатку та підпис в акті встановлення меж, процедури щодо газети та повідомлення поштою не було дотримано.
Сільська рада добре розуміє хто як працює, до об'єкта щоб дістатись треба скористатись авто, катер, авто це 1.5-3 години. І відповідно видно хто їздить. Тому конкурент не замарачуєтся. Рада хоч і підтримує мене, але вдіяти нічого не може. Слово проти слова.
Marina Belous
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 24
З нами з: 20 березня 2013 21:42
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Накладка. Як виправити явну накладку офіційно якщо проєктант тебе посилає?

Повідомлення Marina Belous »

doslidnik писав: 12 червня 2020 16:58 Рада в 2010 році поставила печатку та підпис в акті встановлення меж
Це все добре, але я пропоную, як у статті 159 ЗКУ подати офіційну заяву на вирішення земельного спору замовнику до сільської ради, згідно законодавства вони повинні розглянути її на протязі тижня та визначити час і місце розгляду спору..Дочекатися офіційної відповіді, якщо вони відмовляться проводити засідання, тоді вже діяти по ситуації можна звернутися і до районної (обласної) ради, як вищого в ієрархії органу місцевого самоврядування з проханням врегулявання даного питання (але це чисто моя суб'єктивна думка). Ну і остання точка це суд звичайно.
doslidnik
Спец
Спец
Повідомлень: 810
З нами з: 28 липня 2009 19:47
Репутація: 102
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Накладка. Як виправити явну накладку офіційно якщо проєктант тебе посилає?

Повідомлення doslidnik »

Marina Belous писав: 12 червня 2020 17:11 на вирішення земельного спору замовнику
Позиція ради така - це землі приватної власності, ми до них жодного відношення не маємо.
А по факту буде відповідь - вони не є сертифікованими та не можуть встановити істину. І як по вашому навіть позитивне рішення по земельному спору допоможе прибрати ділянку з карти.
Marina Belous
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 24
З нами з: 20 березня 2013 21:42
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Накладка. Як виправити явну накладку офіційно якщо проєктант тебе посилає?

Повідомлення Marina Belous »

doslidnik писав: 12 червня 2020 17:25 І як по вашому навіть позитивне рішення по земельному спору допоможе прибрати ділянку з карти.
Прибрати наврядчи, але зобов'язати сусідку виконати відновлення меж, так.
doslidnik
Спец
Спец
Повідомлень: 810
З нами з: 28 липня 2009 19:47
Репутація: 102
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Накладка. Як виправити явну накладку офіційно якщо проєктант тебе посилає?

Повідомлення doslidnik »

Позиція халтурної організації така. На час виїзду в 2010 році межі були такі, як зазначено в кадастрі. А потім їх хтось совав, переставляв в натурі. Хтось потім після зйомки переставив забор, будинок 1940 року і т.ін. Спробуйте довести що це не так. Вони несуть відповідальність лише що 2010 було так як зареєстровано в кадастрі.
Доречі ортофото підложка є станом на 2010-2011 рік.
thom yorke
Спец
Спец
Повідомлень: 726
З нами з: 24 лютого 2013 20:12
Репутація: 278
Область: Закарпатська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Накладка. Як виправити явну накладку офіційно якщо проєктант тебе посилає?

Повідомлення thom yorke »

Я стараюсь пояснити суміжнику, всю проблему і виправити межі. Якщо не погоджуються ініціював би комісію в ОМС. Вийшли би на місце, глянули невідповідність меж ситуації, склали відповідний акт. З цим актом зареєстрував свою ділянку, а сусід із кривою ділянкою, яку не хоче пересувати, хай сам собі голову мастить.
Ситуація поширена. Вдається розрулити без судів майже завжди.
ПетроМарченко
Спец
Спец
Повідомлень: 317
З нами з: 31 серпня 2008 07:35
Репутація: 61

Накладка. Як виправити явну накладку офіційно якщо проєктант тебе посилає?

Повідомлення ПетроМарченко »

doslidnik писав: 12 червня 2020 17:39 Доречі ортофото підложка є станом на 2010-2011 рік.
2008 рік.
actek
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 36
З нами з: 02 березня 2009 02:06
Репутація: 13

Накладка. Як виправити явну накладку офіційно якщо проєктант тебе посилає?

Повідомлення actek »

Я думаю найкращий варіант в даній ситуації це суд, позовні вимоги - скасувати реєстрацію земельної ділянки в Державному земельному кадастрі, і обовязково, щоб не виникало правового колапсу, - скасування реєстрації права власності в реєстрі речових прав, державного акту, якщо право не зареєстровано.

Паралельно подати на недобросовісного розробника скаргу на розгляд кваліфікаційної комісії, або уже після суду як варіант
doslidnik
Спец
Спец
Повідомлень: 810
З нами з: 28 липня 2009 19:47
Репутація: 102
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Накладка. Як виправити явну накладку офіційно якщо проєктант тебе посилає?

Повідомлення doslidnik »

actek писав: 13 червня 2020 00:182008 рік.
Це на сайті ПКК чи НГО пишуть 2008, а от для кожної області дати різні. Для нашої 2010-2011, це видно по будівлях + уточнив у виконавця робіт.
qeodezist
Спец
Спец
Повідомлень: 57
З нами з: 08 лютого 2017 12:29
Репутація: 14
Область: Сумська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Накладка. Як виправити явну накладку офіційно якщо проєктант тебе посилає?

Повідомлення qeodezist »

В райцентрах більшість виконавців продовжують міряти рулеткою та малювати з ортофото без виїзду на ділянку, що с цім робити не знаю, райземи все це знають та кажуть розбирайтесь з ними самі, в ПКК сплошний брак.
Аватар користувача
KolS
Спец
Спец
Повідомлень: 497
З нами з: 08 січня 2011 21:11
Репутація: 106
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Накладка. Як виправити явну накладку офіційно якщо проєктант тебе посилає?

Повідомлення KolS »

Знайти факт "рулетного знімання" + злого сусіда + написати скаргу в ДГК, і все будуть міряти!
Аватар користувача
LStrike
Спец
Спец
Повідомлень: 199
З нами з: 03 травня 2010 14:56
Репутація: 114
Область: Чернігівська

Накладка. Як виправити явну накладку офіційно якщо проєктант тебе посилає?

Повідомлення LStrike »

qeodezist писав: 13 червня 2020 10:27 В райцентрах більшість виконавців продовжують міряти рулеткою та малювати з ортофото без виїзду на ділянку, що с цім робити не знаю, райземи все це знають та кажуть розбирайтесь з ними самі, в ПКК сплошний брак.
Ви всіх особисто перевірили? Я наприклад у себе в районі жодного не знаю хто тупо по фотоплану малює.
Брака багато раніше наклепали і зараз воно все в кадастрі. На то були різні причини.
А хто зараз халтуру жене то думаю рано чи пізно попаде на кваліфкомісію. Тим паче влаштувати це не так уже й складно.
doslidnik
Спец
Спец
Повідомлень: 810
З нами з: 28 липня 2009 19:47
Репутація: 102
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Накладка. Як виправити явну накладку офіційно якщо проєктант тебе посилає?

Повідомлення doslidnik »

KolS писав: 13 червня 2020 10:58 Знайти факт "рулетного знімання" + злого сусіда + написати скаргу в ДГК, і все будуть міряти!
А якщо це знімання відбувається в офісі по ортофото і зараз.
Приходив до мене досвідчений практикант, який прпопрацював в іншій організзації 4 місяці. Так вони лише 5-10% ділянок міряли, а все решта присадибок по ортофото міряли. Дешифрувальники 70 рівня :)

Багато хто насправді міряє і садить на ортофото. І похибка може становити від 1-4 метрів такої посадки.
vitas007
Admin
Admin
Повідомлень: 1395
З нами з: 15 грудня 2010 16:02
Репутація: 783
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Накладка. Як виправити явну накладку офіційно якщо проєктант тебе посилає?

Повідомлення vitas007 »

doslidnik, за вмовте судово-експертне дослідження: 10.7 «Земельно-технічна експертиза» та 10.20 «Експертиза з питань землеустрою». тоді вже до суду.
doslidnik
Спец
Спец
Повідомлень: 810
З нами з: 28 липня 2009 19:47
Репутація: 102
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Накладка. Як виправити явну накладку офіційно якщо проєктант тебе посилає?

Повідомлення doslidnik »

vitas007 писав: 13 червня 2020 12:05 за вмовте судово-експертне дослідження: 10.7 «Земельно-технічна експертиза» та 10.20 «Експертиза з питань землеустрою». тоді вже до суду.
Щоб компенсувати за це гроші потрібно таке робити вже в процесі судового процесцу, на пісдтаві ухвали судді. Можливо не правий.
actek
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 36
З нами з: 02 березня 2009 02:06
Репутація: 13

Накладка. Як виправити явну накладку офіційно якщо проєктант тебе посилає?

Повідомлення actek »

doslidnik писав: 13 червня 2020 11:08 І похибка може становити від 1-4 метрів такої посадки.
Погоджуюсь, сам перевіряв, ортофотоплани мають погану привязку, можна зазняти ділянку, багато обєктів навколо, гарно посадити по ортофото, всі парканчики навколо лягатимуть точка в точку, а звіряєш із посадкою по gps - 2 метри похибки, тому думаю з такими посадками по ортофотопланах краще не ігратись.
vitas007
Admin
Admin
Повідомлень: 1395
З нами з: 15 грудня 2010 16:02
Репутація: 783
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Накладка. Як виправити явну накладку офіційно якщо проєктант тебе посилає?

Повідомлення vitas007 »

doslidnik писав: 13 червня 2020 12:07 Щоб компенсувати за це гроші потрібно таке робити вже в процесі судового процесцу, на пісдтаві ухвали судді. Можливо не правий.
можна замовити ще до суду. Ви просто долучите вже готові висновки до позовної заяви, це пришвидшить розгляд рішення. в заяві можете вказати про стягнення витрат.
Pavelazimyt
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 37
З нами з: 27 січня 2011 09:01
Репутація: -6
Область: Рівненська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Накладка. Як виправити явну накладку офіційно якщо проєктант тебе посилає?

Повідомлення Pavelazimyt »

Моя порада для вас проста. Поверніть кошти за роботу. Розірвіть договір. Тому що за 6 місяців ви точно не зробите. Краще за цей час що буде те "сліпий глухого водить" по колу бігати і доказувати що ви не олень, зробити іншу роботу. Розумію що не гарно буде перед замовником але свої нерви треба берегти.
cemen
Спец
Спец
Повідомлень: 103
З нами з: 27 червня 2007 20:31
Репутація: 19

Накладка. Як виправити явну накладку офіційно якщо проєктант тебе посилає?

Повідомлення cemen »

Есть вполне нормальный вариант сдвинуть участок(Винницкая область): делается техничка и через кабинет подаются изменения. Ну заплатите 300 грн. А можно просто сделать обменник(правда самому нужно подписывать) и несёте регистратору там он сам вносит изменения. Накладки это конечно печально коллеги, щас gps l1/l2 стоит до 50к плюс аэрофото, и даже Дроны недорогие.
Відповісти