Землі фермерського господарства

Питання та відповіді по процедурі продажу
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Аватар користувача
Сhibis
Спец
Спец
Повідомлень: 532
З нами з: 05 квітня 2012 10:37
Репутація: 200
Область: Київська

Землі фермерського господарства

Повідомлення Сhibis »

Доброго дня. У громадянина акт на право постійного користування (2000 р.) для ведення фермерського господарства. Ділянка в ДЗК внесена. В оренду не переоформляв, платить собі податок в налогову та і все. Зареєстрована в ДРРП за РДА та громадянином (як користувач). Питання: сказали йому що недавно прийнято закон яким начеб-то в обовязковому порядку потрібно подати клопотання до розпорядника на викуп (чи інше оформлення) до кінця цього року. Може знаєте: в чому справа? Або "наведіть" на Закон. Якщо буде розяснення - взагалі чудово!
Калибер
Спец
Спец
Повідомлень: 196
З нами з: 06 квітня 2020 17:10
Репутація: 115
Область: Луганська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Землі фермерського господарства

Повідомлення Калибер »

Сhibis писав: 25 вересня 2021 12:59 сказали йому що недавно прийнято закон яким начеб-то в обовязковому порядку потрібно подати клопотання до розпорядника на викуп (чи інше оформлення) до кінця цього року
Начеб то так треба було зробити ще до 1 січня 2008 року (частина 6 Перехідних положень ЗКУ). Далі є частина 6-1 цих же перехідних положень де вказано "Права постійного користування та довічного успадковуваного володіння земельними ділянками державної та комунальної власності зберігаються за суб’єктами відповідного права, які не здійснили викуп таких ділянок відповідно до абзацу першого цього пункту", ну є ще ст.12 Закону України "Про фермерське господарство" та ст.31 ЗКУ - там вказано що тільки на умовах власності, приватної власності та оренди (постійне користування прибрали). Як я розумію фермер начеб то повинен переоформити землю в оренду (зі сплатою оренди як податку) чи викупити, але як що цього не зробе то і ні хто не має права у нього віджати цю ділянку крім випадків зазначених в ст.141 та згідно статей 142, 143, 144 ЗКУ. Іншою інформацію нажаль не володію. Мені теж цікаво хто залякує фермерів? Я теж хочу бачити законні підстави з посиланнями на закони та інші НПА. Дякую.
Відповісти