Торги під чиїмось майном?

Питання та відповіді по процедурі продажу
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Cdsnkfyf
Спец
Спец
Повідомлень: 147
З нами з: 08 квітня 2009 14:50
Репутація: 0
Область: Одеська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Торги під чиїмось майном?

Повідомлення Cdsnkfyf »

Христос воскрес!
Шановні колеги, прошу прокоментувати таку ситуацію:
На ще не сформованій земельній ділянці знаходиться обєкт нерухомого майна, який належить на праві власності ФО-П на підставі рішення суду.
Державна реєстраційна служба відмовила в реєстацію цього обєкта, мотивуючи відмову відсутністю декларації. (ця інформація зі слів замовника, документів я ще на бачила).
Виготовлено проект землеустрою. Земельний відділ на якомусь етапі (може навіть і на етамі видачі довідки 6-зем) відмовляє, мотивуючи відмову відсутністю права власності на обєкт, зареєстроване в юстиції. Земельний наполягає на проведенні земельних торгів. У мене питання: А як же бути з цим майном, яке належить на праві власності згідно рішення суду, наприклад ФО-П ххх, а земельні торги виграє, наприклад, громадянин ннн?
Наперед дякую, за допомогу.
Аватар користувача
Solpadeine
Спец
Спец
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 листопада 2011 19:22
Репутація: 0
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Повідомлення Solpadeine »

хто б не виграв торги, але саме в нього повинно бути ЗАРЕЄСТРОВАНЕ право на об'єкт нерухомості... навіть якщо є рішення суду, але право власності відсутнє - особа не є власником, це по-перше... по-друге - якщо земельна ділянка не була сформована, відповідно в користуванні перебувати не могла - яким чином прийняте це рішення суду? без вводу в експлуатацію? Nenayu самоволочка... потрібно скасовувати...
Fetisov.G
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 38
З нами з: 07 червня 2013 22:34
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Повідомлення Fetisov.G »

Согласен, тут много вопросов и на основании только Вашего сообщения дать ответ/объяснение невозможно. Нужно смотреть решение суда, отказ регистрационной службы, разрешение на разработку и т.д.- много фактов нужно установить
Наиболее правильно в данной ситуации, чтобы Ваш заказчик обратился к тому юристу, который "получил" судебное решение - пусть доводит дело до конца.
Cdsnkfyf
Спец
Спец
Повідомлень: 147
З нами з: 08 квітня 2009 14:50
Репутація: 0
Область: Одеська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення Cdsnkfyf »

Спасибо.
Я так ему и порекомендую.
Если этот заказчик обратится вновь, я перепишу сюда основу решения суда и суть отказа регистрационной службы.
Cdsnkfyf
Спец
Спец
Повідомлень: 147
З нами з: 08 квітня 2009 14:50
Репутація: 0
Область: Одеська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення Cdsnkfyf »

Здравствуйте.
Вот по этой теме есть такое: решение суда, отказ регистратора и отказ местного держземагентства.
Подскажите, пожалуйста, если кто-то знает: как же выйти из этого замкнутого круга?
Spoiler
УХВАЛА
Іменем України
00.01.2014 м. Рогань

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву сторін про визнання мирової угоди, якої ними досягнуто у цивільній справі за позовом ХХХ до УУУ за участю третьої особи виконавчий комітет міської ради про визнання дій неправомірними, -

ВСТАНОВИВ:

ХХХ звернувся до суду з позовом до УУУ про визнання дій неправомірними.
00.00.2014 р. в судовому засіданні сторони подали до суду заяву про затвердження мирової угоди, яку просили визнати у зв’язку з врегулюванням спору у такий спосіб. За цих підстав сторони просять провадження у справі закрити.
Дослідивши матеріали цивільної справи, мирову угоду, вислухавши пояснення сторін, суд вважає клопотання про закриття провадження у справі у зв’язку з досягненнями мирової угоди таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Мирова угода відповідає чинному законодавству, не ущемляє права сторін, а також не стосується прав третіх осіб, які не є учасниками спору.
Відповідно до п. 4 ст. 205 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо сторони уклали мирову угоду і вона визнана судом.
За ч. 3 ст. 206 ЦПК України у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 175, 205, 206, 210 Цивільного процесуального кодексу України, суд –

УХВАЛИВ:

1. Визнати мирову угоду, укладену між ХХХ до УУУ за участю третьої особи виконавчий комітет міської ради про визнання дій неправомірними згідно з умовами якої:
2. Позивач ХХХ і відповідач УУУ погоджують передачу майна, вказаного в п. 4.1. мирової угоди за сумою боргу – 500 000 гривень.
3. Визнати за ХХХ право власності на новостворене майно – магазин, розташоване за адресою: ......................
4. Визнати договір купівлі-продажу магазину, який розташований ........................................, який має місце 00.10.2010 р. між ХХХ та УУУ – дійсним.
5. Визнати за УУУ право власності на магазин, розташований у ...............................
6. Визнати магазин, розташований ............................ за ХХХ згідно мирової угоди.
7. Визнати за ХХХ право приватної власності на двоповерхову будівлю загальною площею 300 кв.м., з яких ......., який розташований ................... на земельній ділянці площею 0,03 га.
8. Сторони в цивільній справі не заявляють вимог про стягнення судових витрат і не мають один до одного претензій. Судові витрати за домовленістю між сторонами покладаються на позивача.
9. Умови мирової угоди не суперечать закону, не порушують права сторін та інтереси інших осіб і держави, тому суд затверджує мирову угоду, а провадження у справі закриває.
10. Провадження у справі за позовом ХХХ до УУУ за участю третьої особи виконавчий комітет міської ради про визнання права власності – закрити.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційному суду через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали та подання апеляційної скарги протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Ухвала суду набрала чинності 00.01.2014 р. В апеляційному та касаційному порядку не оскаржувалась.

РІШЕННЯ
про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень

№ 11111111
00 березня 2014 року

Я, державний реєстратор прав на нерухоме майно ААА розглянув заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, прийняту 00.02.2014 р. 00:00:00 за реєстраційним номером 0000000, яку подав ХХХ податковий номер/серія, номер паспорта 11111111111, для проведення державної реєстрації права власності, форма власності: приватна, розмір частки: 1/1, на будівля, магазин, що розташований ................................ та документи, подані для проведення державної реєстрації прав, та встановив наступне.

Під час розгляду заяви про державну реєстрацію прав і документів, що додаються до неї, державний реєстратор встановлює відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства, зокрема наявність підстав, з якими закон та/або договір пов’язує можливість проведення державної реєстрації виникнення, переходу, припинення прав на нерухоме майно.
Документи, що встановлюють виникнення, перехід, припинення прав на нерухоме майно і подаються для державної реєстрації прав, повинні відповідати вимогам, встановленим Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та іншими нормативно-правовими актами.
Відповідно до положень статті 3 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 № 1952-IV (зі змінами) державна реєстрація прав є обов’язковою; права на нерухоме майно та їх обтяження, які підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, виникають з моменту такої реєстрації; будь-які правочини щодо нерухомого майна вчиняються, якщо право власності на таке майно зареєстровано згідно з вимогами законодавства.
Згідно з п. 2 ст. 5 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», п. 4 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2013 №868, «у разі коли законодавством встановлено вимогу щодо прийняття в експлуатацію об’єкта нерухомого майна, державна реєстрація права власності на нього проводиться після прийняття такого об’єкта в експлуатацію в установленому законодавством порядку».
Відповідно до Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 №461, датою прийняття в експлуатацію об’єкта є дата реєстрації декларації про готовність об’єкта до експлуатації або видачі сертифіката.
Для проведення державної реєстрації права власності на новозбудований об’єкт нерухомого майна заявник крім поданих документів подає:
- документ, що підтверджує виникнення, перехід та припинення речових прав на земельну ділянку;
- документ, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта;
- документ, що підтверджує присвоєння об’єкту нерухомого майна адреси.
Таким чином, подані документи не відповідають вимогам, або не дають змоги встановити відповідність заявлених прав документам, що їх посвідчують

Ураховуючи викладене, керуючись статтею 24 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», пунктами 20 та 28 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2013 № 868,

ВИРІШИВ:

Відмовити у державній реєстрації права власності
форма власності: приватна, ..............
Рішення про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень може бути оскаржено відповідно до законодавства.



І від місцевого держземагентства:


Розглянувши Вашу заяву від 00.04.2014 р. Управління Держземагентства...... відмовляє у наданні довідки з державної статистичної звітності форми 6-ЗЕМ «Звіт про наявність земель та розподіл їх за власниками землі та землекористувачами, угіддями та видами економічної діяльності» станом на 01.01.2014 в оренду на 5 років для експлуатації та обслуговування магазину у зв’яжу з тим, що не надана копія права власності на нерухоме майно, та відсутній реєстраційний номер у технічному паспорті.
Аватар користувача
Solpadeine
Спец
Спец
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 листопада 2011 19:22
Репутація: 0
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Повідомлення Solpadeine »

Cdsnkfyf, lol2 багато за таке рішення позивач проплатив? тут не замкнене коло, тут хтось дуже хитрий... якщо магазин не був зданий в експлуатацію, земельна ділянка для його будівництва не відводилась - я б таке рішення викинув на смітник... 5+5=?
Cdsnkfyf
Спец
Спец
Повідомлень: 147
З нами з: 08 квітня 2009 14:50
Репутація: 0
Область: Одеська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення Cdsnkfyf »

Спасибо. Но вы же понимаете, что если бы все выполнялось в соответствии с буквой закона, то было бы массовое замораживание коммерческого строительства. А с учётом, что в провинции не так уж и много желающих начать какой-то бизнес, а всё самое лучшее уже давно занято, то хорошо, что хоть таким путём находятся желающии, что-то делать.

Дело в том, что я в своём арсенале имею уже готовое решение.
Обращение заказчика хочется удовлетворить. Но возможно ли сегодня помочь в таком вопросе? Как?

Или в мусор и точка?
Аватар користувача
Solpadeine
Спец
Спец
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 листопада 2011 19:22
Репутація: 0
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Повідомлення Solpadeine »

Cdsnkfyf, Nenayu вирішувати вам... ідеальний варіант - "подоїти" замовника, і паралельно підказати знайомим хлопцям з прокуратури, що є таке рішення, яке можна скасувати lol2
Fetisov.G
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 38
З нами з: 07 червня 2013 22:34
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Повідомлення Fetisov.G »

Cdsnkfyf, Вам заказчик пришел с этим готовым решением или в процессе работы с ним вы добыли сами такое решение и не знаете, что с ним делать?

В такой ситуации на краткий вопрос "подскажите, что сделать/куда пойти" нельзя дать такой же краткий ответ. Здесь серьезная работа юриста с изучением деталей, договоров (на основании которых якобы возник спор) и т.д.

Ситуация Вашего заказчика - серьезная юридическая работа, причем недешевая.

Если это решение "добывал" сторонний юрист, то можете смело говорить клиенту, что такой юрист не отработал своих денег, поскольку само по себе такое решение бесполезно, а под ключ качественный юрист должен сопроводить процесс до регистрации. Иначе зачем такое решение?

Хотя, возможно, ваш заказчик решил сэкономить и заплатил юристу как вы говорите "в провинции" только за вынесение решения, без "под ключ".
Відповісти