Виконавці робіт із землеустрою, виконавці топографо-геодезичних і картографічних робіт, їх статус, права та обов'язки

Усі питання по видачі ліцензій і ін.
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!

найбільш повне і коректне визначення терміну "Виконавець робіт із землеустрою":

фізична особа - СІЗ*;
2
11%
ЮО** та/або ФОП***;
7
37%
найманий працівник****, який має сертифікат інженера-землевпорядника, але не має статусу особи, відповідальної за якість робіт із землеустрою;
3
16%
найманий працівник****;
1
5%
правильні варіанти 1 та 2;
4
21%
правильні варіанти 1 та 3;
0
Немає голосів
правильні варіанти 1, 2, 3;
2
11%
правильні варіанти 1, 2, 3, 4.
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 19

MAFIA
Спец
Спец
Повідомлень: 601
З нами з: 29 жовтня 2007 21:35
Репутація: 320
Область: Запорізька
Місце роботи: Юридичні послуги

Виконавці робіт із землеустрою, виконавці топографо-геодезичних і картографічних робіт, їх статус, права та обов'язки

Повідомлення MAFIA »

В кого які думки, що в розумінні ЗУ "Про землеустрій" входить до найбільш повного та коректного визначення терміну "Виконавець робіт із землеустрою"?

Примітки:
* - під скороченням "СІЗ" - маємо на увазі сертифікованого інженера-землевпорядника, який має чинний сертифікат, внесений до реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників, і який є відповідальним за якість робіт із землеустрою;
** під скороченням "ЮО" - маємо на увазі юридичну особу, що володіє необхідним технічним і технологічним забезпеченням, у складі якої працює за основним місцем роботи СІЗ*;
*** під скороченням "ФОП" - маємо на увазі фізичну особу - підприємця, який одночасно є СІЗ* і володіє необхідним технічним і технологічним забезпеченням;
**** під терміном "найманий працівник" - маємо на увазі фізичну особу, яка/який працює за основним місцем роботи у складі ЮО** або ФОП*** на посаді "інженер-землевпорядник", "технік-землевпорядник", "землевпорядник 1 категорії", "начальник відділу землевпорядкування", "керівник земельного сектору" або на іншій аналогічній посаді, до посадових обов'язків якої/якого входить виконання землевпорядних робіт.
MAFIA
Спец
Спец
Повідомлень: 601
З нами з: 29 жовтня 2007 21:35
Репутація: 320
Область: Запорізька
Місце роботи: Юридичні послуги

Виконавці робіт із землеустрою, їх статус, права та обов'язки

Повідомлення MAFIA »

Отже, відповідно до поточних результатів опитування питання складне, і не зовсім зрозуміло, навіщо законодавець взагалі ввів термін "Виконавець робіт із землеустрою" у текст ЗУ "Землеустрій".
Причому ввів так, що навіть не зазначив, що він (цей термін) означає.
Так, відповідно до вимог ч.7 ст.66 ЗУ "Про землеустрій" кваліфікаційний іспит є процедурою, під час проведення якої підтверджується професійна компетентність особи, рівень кваліфікації і знань як виконавця робіт із землеустрою.
Думаю, що ні в кого немає заперечень щодо того, що кваліфікаційний іспит не може складати юридична особа. Отже, тут мова йде саме про фізичну особу, претендента на статус СІЗ, інакше кажучи, потенційного (майбутнього) СІЗа саме як працюючої фізичної особи або у статусі ФОПа, або у статусі найманого працівника.

Визначення терміну "розробники документації із землеустрою" наведено у тексті ч.2 ст.26 ЗУ "Про землеустрій", відповідно до нього це:
- юридичні особи, що володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та у складі яких працює за основним місцем роботи сертифікований інженер-землевпорядник, який є відповідальним за якість робіт із землеустрою;
- фізичні особи - підприємці, які володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та є сертифікованими інженерами-землевпорядниками, відповідальними за якість робіт із землеустрою.


Далі. Відповідно до вимог п.а) ч.1 ст.28 ЗУ "Про землеустрій" розробники документації із землеустрою мають право:
а) виконувати роботи із складання документації із землеустрою.

Далі. Жодного слова в законі про те, що виконавці робіт із землеустрою мають права складати документацію із землеустрою. Це начебто само собою зрозуміле. Або ні. :-(
Далі з'являється окрема норма, а саме ч.5 ст.28 ЗУ "Про землеустрій", в якій доволі криво прописується, за яких умов вони цього робити не можуть. :-D
Отже, виконавці робіт із землеустрою не мають права складати документацію із землеустрою, якщо:
- об’єктом землеустрою є земельні ділянки, що належать виконавцю робіт із землеустрою або особам, які працюють у його складі;
- особи, які працюють у складі виконавця робіт із землеустрою, мають родинні зв’язки із замовником робіт із землеустрою, або у юридичній особі, керівництво якої має родинні зв’язки із замовником;
- об’єктом землеустрою є земельні ділянки, що належать засновникам або учасникам виконавця робіт із землеустрою;
- замовником робіт із землеустрою є засновник або учасник виконавця робіт із землеустрою.


І детальний аналіз цих норм закону мене, наприклад, підштовхує до наступних висновків:
- або виконавець робіт - це поняття, тотожне поняттю "розробник документації із землеустрою", адже наявність осіб, що працюють у його складі, можливе лише для юридичної особи або ФОПа з найманими працівниками; в цьому випадку доведеться якось пояснити, як юридична особа ("виконавець робіт") може складати іспит на отримання статусу СІЗ;

- або складання документації із землеустрою - взагалі не є правом розробників документації із землеустрою, і складати документацію із землеустрою можуть лише виконавці робіт (фізичні особи - або наймані працівники зі статусом СІЗ або ФОПи зі статусом СІЗ), а розробники при цьому мають право не складати, а "виконувати роботи зі складання"; в цьому випадку принаймні частина вимог ч.5 ст.28 ЗУ "Про землеустрій" - це порожня множина, адже у найманого працівника не може бути засновника (учасника) або особи, яка працює у його складі.
MAFIA
Спец
Спец
Повідомлень: 601
З нами з: 29 жовтня 2007 21:35
Репутація: 320
Область: Запорізька
Місце роботи: Юридичні послуги

Виконавці робіт із землеустрою, виконавці топографо-геодезичних і картографічних робіт, їх статус, права та обов'язки

Повідомлення MAFIA »

Ну а хто ж такі "виконавці топографо-геодезичних і картографічних робіт"?
Знову ж таки, прямого визначення терміну Закон не містить.
Відповідно до вимог ст.19 ЗУ "Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність" юридичні та фізичні особи, що є виконавцями топографо-геодезичних і картографічних робіт, зобов’язані безоплатно передавати до Державного картографо-геодезичного фонду України один примірник копій створених ними матеріалів і даних в аналоговому і електронному (цифровому) вигляді з додержанням вимог законодавства про авторське право. Автоматизована перевірка (валідація) топографо-геодезичних матеріалів та даних, що передаються до Державного картографо-геодезичного фонду України, здійснюється за рахунок виконавців робіт.
Також відповідно до вимог п.12 "ПОРЯДКУ надходження, ведення обліку, зберігання та використання матеріалів Державного картографо-геодезичного фонду України", їх валідації, затвердженого Постановою КМУ від 19.01.2024 р. №67 юридичні та фізичні особи, які є виконавцями топографо-геодезичних і картографічних робіт, зобов’язані безоплатно передавати до Держкартгеофонду один примірник копій створених ними матеріалів і даних в електронній (цифровій) формі через електронний кабінет на національному геопорталі національної інфраструктури геопросторових даних.

Однак визначення терміну "виконавці топографо-геодезичних і картографічних робіт" є у підзаконному НПА, а саме у пп.1.2 "ВИМОГ до технічного і технологічного забезпечення виконавців топографо-геодезичних і картографічних робіт", затверджених Наказом Мінагрополітики від 11.02.2014 №65:
У цих Вимогах термін "виконавці топографо-геодезичних і картографічних робіт" вживається у такому значенні - це юридичні та фізичні особи, які володіють необхідним технічним та технологічним забезпеченням та у складі яких за основним місцем роботи є сертифікований інженер-геодезист, що є відповідальним за якість результатів топографо-геодезичних і картографічних робіт.

У зв'язку з чим виникає ще кілька пов'язаних між собою питань:
- чи можна вважати виконавцем топографо-геодезичних і картографічних робіт юридичну або фізичну особу, яка володіє необхідним технічним та технологічним забезпеченням та у складі якої є сертифікований інженер-геодезист, що є відповідальним за якість результатів топографо-геодезичних і картографічних робіт, який працює не за основним місцем роботи?
- якщо відповідь на попереднє питання - "ні", то - чи має право такий "невиконавець" виконувати такі роботи, а також передавати до Державного картографо-геодезичного фонду України один примірник копій створених ними матеріалів?
- якщо ж відповідь на те питання "так", тобто виконавцем топографо-геодезичних і картографічних робіт можна вважати будь-яку юридичну або фізичну особу, яка володіє необхідним технічним та технологічним забезпеченням та у складі якої є сертифікований інженер-геодезист, що є відповідальним за якість результатів топографо-геодезичних і картографічних робіт, незалежно від того, на яких умовах працює той геодезист, то - які вимоги до технічного і технологічного забезпечення таких виконавців топографо-геодезичних і картографічних робіт?
Відповісти