Зміна виду угідь земельних ділянок

про зміну цільового призначення земель
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
аграрий.
Повідомлень: 8
З нами з: 03 вересня 2017 21:20
Репутація: 2
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Зміна угідь

Повідомлення аграрий. »

lina14 писав: 16 жовтня 2017 06:49А ви впевнені в тому, що написали?Я -ні.
Ну по перше Земельний Кодекс придумав не я,а по друге я,як законослухняний громадянин, в своїх діях керуюся законодавством держави в якій живу і працюю, в світі цього ваше питання звучить,мягко кажучи,безглуздо.А Ви взагалі впевнені в ЗКУ?Я особисто більше довіряю статті 33 ЗКУ,чим якимось,можливо,надуманим протоколам інспекторів,які оскаржуються в судовому порядку на раз,суд у нас самий гуманний суд у світі.В міліції собаки-вони розберуться.Учите милочка матчасть,и будет вам счастье :ok:
AnnNet
Спец
Спец
Повідомлень: 79
З нами з: 09 січня 2009 20:37
Репутація: 0
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Зміна угідь

Повідомлення AnnNet »

Доброго дня!
Допоможіть будь ласка із таким питанням:
Земельні ділянки з цільовим 01.03 (ОСГ) мають угіддя "Iншi багаторiчнi насадження", фактично насаджені сади. Ділянки викуплені юридичною особою для будівництва сонячної електростанції.
Наша задача їх об'єднати та змінити цільове, збирались робити це в декілька етапів, тому що, проблема в угіддях.
Варіант перший: зробити технічку щодо об'єднання, потім проект впорядкування угідь, а вже потім зміну цільового.
Але в такому випадку, довідка 6-зем в останньому проекті все одно буде зі старими угіддями, зміняться тільки угіддя в ДЗК.
Варіант другий: не чипати угіддя взагалі.
Чи пройде затвердження проект щодо зміни цільового з с/г на землі промисловості із угіддями "Iншi багаторiчнi насадження"?
caseya
Спец
Спец
Повідомлень: 555
З нами з: 25 листопада 2017 11:32
Репутація: 71
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Зміна угідь

Повідомлення caseya »

AnnNet писав: 30 квітня 2018 22:30 Чи пройде затвердження проект щодо зміни цільового з с/г на землі промисловості із угіддями "Iншi багаторiчнi насадження"?
Звичайно що ні!
Аватар користувача
potapova_anna
Спец
Спец
Повідомлень: 466
З нами з: 29 січня 2013 09:41
Репутація: 181
Область: Закарпатська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Зміна угідь

Повідомлення potapova_anna »

caseya писав: 30 квітня 2018 23:47 Звичайно що ні!
чому?
Astreya
Спец
Спец
Повідомлень: 1475
З нами з: 26 березня 2012 09:30
Репутація: 397
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Зміна угідь

Повідомлення Astreya »

potapova_anna писав: 04 травня 2018 16:40чому?
тому що дане угіддя сільськогосподарське, категорія "промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення" таких угідь не передбачає.
Consul_new
Спец
Спец
Повідомлень: 74
З нами з: 08 грудня 2014 11:09
Репутація: 8
Область: Луганська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Зміна угідь

Повідомлення Consul_new »

AnnNet писав: 30 квітня 2018 22:30 Ділянки викуплені юридичною особою для будівництва сонячної електростанції
Ні яких проблем не бачу, землі у власності, робіть об'єднання тех доком, далі проект землеустрою щодо відведення зі зміною цільового призначення в якому і передбачається зміна угідь - усьо буде гуд. (господар сам вирішує що там буде, а буде він там далі явно не яблука збирать, чемно в пояснювальній все опишіть, да, як що є проект на будівництво то взагалі гуд). Да і ще - проект впорядкування угідь тут явно не доцільний (п.2 Порядку чітко прописує навіщо його робить), мета у нього інша, так що угіддя в цьому випадку змінюются проектом зі зміною цільового...
lina14
Спец
Спец
Повідомлень: 389
З нами з: 29 травня 2012 22:49
Репутація: 170
Область: Харківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Зміна угідь

Повідомлення lina14 »

Consul_new, повністю з вами згодна. Сама робила і не раз. Але майте на увазі, що прийдеться платити втрати. Сад дуже дорого оцінюється 9тобто великі втрати). Якщо в проекті буде розрахунок втрат, то проект пройде екстериторіальність на ура. Не можна змінювати з багаторічних на ріллю. От тоді впорядкування угідь. Хоч сама вважаю це лиш приводом для косіння зелених з сертифікованих cy. Але проти вітру не попреш.
thom yorke
Спец
Спец
Повідомлень: 726
З нами з: 24 лютого 2013 20:12
Репутація: 278
Область: Закарпатська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Зміна угідь

Повідомлення thom yorke »

Consul_new писав: 04 травня 2018 18:35 передбачається зміна угідь - усьо буде гуд.
В контексті аналізу відмов до проектів відведення, не сказав би, що "усьо буде гуд" 100%. Декотрі експерти Держгеокадастру можуть вимагати відповідність складу угідь існуючим. Це обговорювалось всього-навсього на попередній сторінці теми.
І з точки зору ЗУ "Про ДЗК" це має сенс.
п. 4 ст. 21
Відомості про угіддя земельної ділянки вносяться до Державного земельного кадастру:
-на підставі відповідної документації із землеустрою, яка розробляється при формуванні земельних ділянок, - щодо земельних ділянок, які формуються;
-на підставі схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь, проектів землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв), проектів землеустрою щодо приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель.
Consul_new писав: 04 травня 2018 18:35 так що угіддя в цьому випадку змінюются проектом зі зміною цільового...
Такого тут нема.
Як видно, ПЗ щодо відведення не є підставою зміну складу угідь уже сформованої земельної ділянки, а тільки для зміни категорії земель.
Такий чудовий закон ми маємо.
AnnNet писав: 30 квітня 2018 22:30 Чи пройде затвердження проект щодо зміни цільового з с/г на землі промисловості із угіддями "Iншi багаторiчнi насадження"?
Може як пройти, так і не пройти. Тут, мабуть, як пощастить.
Як на мене то склад угідь земельної ділянки логічніше змінювати після зміни категорії земель. "Довідку 6-зем" ви й так не зміните, там дані законсервовані станом на 2016 рік.

Відправлено через 2 хвилини 48 секунд:
Astreya писав: 04 травня 2018 17:01 категорія "промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення" таких угідь не передбачає.
А які передбачає? Звідки ми беремо формалізований зв'язок між категорією земель і угіддями?
Люба
Повідомлень: 2
З нами з: 20 грудня 2016 13:12
Репутація: 0
Область: Волинська
Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)

Зміна угідь

Повідомлення Люба »

проект пройде і відповідно до ст. 208-209 втрати не сплачуються (альтернативна енергія)
Consul_new
Спец
Спец
Повідомлень: 74
З нами з: 08 грудня 2014 11:09
Репутація: 8
Область: Луганська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Зміна угідь

Повідомлення Consul_new »

thom yorke, Я ще раз кажу проект пройде 100 % (як що буде розробленний згідно ст.50 ЗУ про Землеустрій"), відомості до ДЗК хай вносять як ім закон дозволяє, а нам закон дозволяє проектом "передбачити" зміну угідь, все це треба в проекті - в матеріалах землевпорядного проектування прописати та відповідно зробити два кадастрових плана - один з фактичними угіддями, другий з угіддями за проектом. Пишу знаю про що, у мене вже не один схожий проект проходе на УРА (які виробляють електричну енергію з альтернативних джерел енергії)

Відправлено через 2 хвилини 44 секунди:
lina14, які втрати? Читайте уважніже ст.208 ЗКУ
thom yorke
Спец
Спец
Повідомлень: 726
З нами з: 24 лютого 2013 20:12
Репутація: 278
Область: Закарпатська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Зміна угідь

Повідомлення thom yorke »

Consul_new,
Не треба мені щось доводити. Я все розумію. Я Вам наводжу конкретну норму чому так робити не можна. Не я ж її вигадав?
lina14
Спец
Спец
Повідомлень: 389
З нами з: 29 травня 2012 22:49
Репутація: 170
Область: Харківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Зміна угідь

Повідомлення lina14 »

Consul_new, а ви самі читали ту статтю? Перечитайте ще раз
1. Від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва звільняються громадяни та юридичні особи у разі використання земельних ділянок для будівництва шкіл, дошкільних закладів, державних об'єктів охорони здоров'я, культури, фізкультури та спорту, соціального забезпечення, державних об'єктів дорожнього будівництва, культових споруд релігійних організацій, кладовищ, меліоративних систем, протиерозійних, протизсувних і протиселевих споруд, під будівництво і обслуговування жилих будинків і господарських будівель, для розміщення внутрігосподарських об'єктів сільськогосподарських, рибогосподарських і лісогосподарських підприємств, організацій та установ, для розміщення інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції, видобування торфу за умови повернення земельних ділянок у стані, придатному для попереднього використання, під об'єкти і території природно-заповідного фонду, під будівництво і обслуговування об'єктів енергетики, які виробляють електричну енергію з альтернативних джерел енергії, для залісення деградованих та малопродуктивних земель на підставі документації із землеустрою, а також всеукраїнські громадські організації інвалідів України, їх підприємства (об'єднання), установи та організації, що фінансуються з Державного бюджету України, у разі використання земельних ділянок для будівництва реабілітаційних установ для інвалідів і дітей-інвалідів, об'єктів фізкультури, спорту та соціального забезпечення для інвалідів і дітей-інвалідів.

2. Здійснення внутрігосподарського будівництва сільськогосподарськими або лісогосподарськими підприємствами, організаціями, установами, а також громадянами провадиться без відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва.
І де тут про олійницю йдеться?
Astreya
Спец
Спец
Повідомлень: 1475
З нами з: 26 березня 2012 09:30
Репутація: 397
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Зміна угідь

Повідомлення Astreya »

lina14, Сонячна електростанція - це і є з альтернативне джерело енергії. (подивитися можна тут в статті 1 http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/555-15)
lina14 писав: 07 травня 2018 11:04 Від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва звільняються громадяни та юридичні особи у разі використання земельних ділянок
lina14 писав: 07 травня 2018 11:04 під будівництво і обслуговування об'єктів енергетики, які виробляють електричну енергію з альтернативних джерел енергії
Відправлено через 1 хвилину 45 секунд:
lina14 писав: 07 травня 2018 11:04 І де тут про олійницю йдеться?
мова йшла про сонячну електростанцію
AnnNet писав: 30 квітня 2018 22:30 Ділянки викуплені юридичною особою для будівництва сонячної електростанції.
Аватар користувача
potapova_anna
Спец
Спец
Повідомлень: 466
З нами з: 29 січня 2013 09:41
Репутація: 181
Область: Закарпатська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Зміна угідь

Повідомлення potapova_anna »

Відправлено через 1 хвилину 5 секунд:
Astreya писав: 04 травня 2018 17:01 тому що дане угіддя сільськогосподарське, категорія "промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення" таких угідь не передбачає.
ваш аргумент не підкріплений нормами законодавства. Робили і не один раз зміну цільового призначення з с/г категорії на промисловість. Все проходило нормально.
Аватар користувача
nazar051
Спец
Спец
Повідомлень: 193
З нами з: 04 грудня 2014 14:15
Репутація: 51
Область: Запорізька
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Зміна угідь

Повідомлення nazar051 »

Мені от цікаво, чі ніхто нечітав постанову "Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру" : 97. До Державного земельного кадастру вносяться відомості (зміни до них) про землі в межах територій адміністративно-територіальних одиниць, зазначені у пункті 22 цього Порядку, на підставі: 6) щодо угідь адміністративно-територіальної одиниці:

проектів землеустрою щодо забезпечення еколого-економічного обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь (щодо земель сільськогосподарського призначення);

проектів землеустрою щодо впорядкування існуючих землеволодінь і землекористувань (щодо земель інших категорій);

матеріалів інвентаризації земель;
P.S. це той порядок яким керуються реєстратори при внесені відомостей, якщо я принесу проект землестрою щодо відведення зем.діл. зі зміною угідь (в т.ч. невідповідність довідки стат. звітності угіддям в ХМЛ) то я б на місці кад. реєстратора дав відмову, тому мені досить дивно коли ідуть розмови що в звичайному проекті хтось змінює угіддя і все у них гуд.
Astreya
Спец
Спец
Повідомлень: 1475
З нами з: 26 березня 2012 09:30
Репутація: 397
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Зміна угідь

Повідомлення Astreya »

potapova_anna, і залишали в промисловості с/г угіддя?
caseya
Спец
Спец
Повідомлень: 555
З нами з: 25 листопада 2017 11:32
Репутація: 71
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Зміна угідь

Повідомлення caseya »

potapova_anna писав: 07 травня 2018 11:29 зміну цільового призначення з с/г категорії на промисловість
це ж різні поняття "зміна цільового призначення" і "вид угідь"
почитайте ст. 22 ЗКУ ;-))
Аватар користувача
potapova_anna
Спец
Спец
Повідомлень: 466
З нами з: 29 січня 2013 09:41
Репутація: 181
Область: Закарпатська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Зміна угідь

Повідомлення potapova_anna »

Astreya писав: 07 травня 2018 11:32 і залишали в промисловості с/г угіддя?
ні, міняли на нові - проектовні.
Astreya
Спец
Спец
Повідомлень: 1475
З нами з: 26 березня 2012 09:30
Репутація: 397
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Зміна угідь

Повідомлення Astreya »

potapova_anna писав: 07 травня 2018 11:35 ні, міняли на нові - проектовні.
ну так я про це мову і веду. :-)
caseya
Спец
Спец
Повідомлень: 555
З нами з: 25 листопада 2017 11:32
Репутація: 71
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Зміна угідь

Повідомлення caseya »

ну здається порозумілися... :-)
Аватар користувача
potapova_anna
Спец
Спец
Повідомлень: 466
З нами з: 29 січня 2013 09:41
Репутація: 181
Область: Закарпатська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Зміна угідь

Повідомлення potapova_anna »

nazar051, я з Вами погоджуюсь і часто перечитую перелічені Вами норми законодавства, але чомусь
nazar051 писав: 07 травня 2018 11:32 проектів землеустрою щодо впорядкування існуючих землеволодінь і землекористувань
в ЗУ "Про землеустрій" законотворець забув зазначити цей вид документації. Крім того неясно коли само і як має розроблятися ця документація.
Закон не зобов'язує розробляти цю документацію і не вказує у який саме момент вона має розроблятися. Нажаль...
caseya
Спец
Спец
Повідомлень: 555
З нами з: 25 листопада 2017 11:32
Репутація: 71
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Зміна угідь

Повідомлення caseya »

potapova_anna,
що характерно, законодавець забув у ст. 24 ЗУ "Про ДЗК" зазначити і принцип "мовчазної згоди" ;-))
Astreya
Спец
Спец
Повідомлень: 1475
З нами з: 26 березня 2012 09:30
Репутація: 397
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Зміна угідь

Повідомлення Astreya »

Я б прокоментувала так, що законодавець "забув" дати визначення що таке земельне УГІДДЯ :-)
thom yorke
Спец
Спец
Повідомлень: 726
З нами з: 24 лютого 2013 20:12
Репутація: 278
Область: Закарпатська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Зміна угідь

Повідомлення thom yorke »

potapova_anna писав: 07 травня 2018 11:51 в ЗУ "Про землеустрій" законотворець забув зазначити цей вид документації.
Не забув. На час прийняття 1051 наведена цитата буда і в ЗУ "Про ДЗК", а такий вид документації в ЗУ "Про землеустрій". Такий проект виключили із Закону десь 2014 році, коли намагалися "причесати" види документації. Тоді внесли зміни в "Про ДЗК", і в "Про землеустрій", а КабМін - внести зміни зі свого боку, як це завжди й буває, забУв (чи забИв), от і маємо.
Востаннє редагувалось 07 травня 2018 12:54 користувачем thom yorke, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
potapova_anna
Спец
Спец
Повідомлень: 466
З нами з: 29 січня 2013 09:41
Репутація: 181
Область: Закарпатська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Зміна угідь

Повідомлення potapova_anna »

thom yorke, мені імпонує Ваш професійний і глибокий підхід до вивчення законодавства!
Відповісти