Зміна виду угідь земельних ділянок

про зміну цільового призначення земель
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Аватар користувача
ппзкб
Спец
Спец
Повідомлень: 2586
З нами з: 19 лютого 2015 13:13
Репутація: 669
Область: Вінницька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Зміна угідь

Повідомлення ппзкб »

Володимер, Але якщо Ви покажете будівлю, то мусите додати до ПЗ "копії правовстановлюючих документів на об’єкти нерухомого майна для об’єктів будівництва, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками, які розташовані на земельній ділянці" - ст. 50 ЗУ.
Аватар користувача
Володимер
Спец
Спец
Повідомлень: 496
З нами з: 26 січня 2009 15:19
Репутація: 95
Область: Луганська
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Зміна угідь

Повідомлення Володимер »

ппзкб писав: 31 серпня 2017 12:34Але якщо Ви покажете будівлю, то мусите додати до ПЗ "копії правовстановлюючих документів на об’єкти нерухомого майна для об’єктів будівництва, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками, які розташовані на земельній ділянці" - ст. 50 ЗУ.
В цьому випадку на будівлю гаражу право власності не зареєстровано є лише технічний паспорт.
Виходить що при обстеженні земельної ділянки я маю не побачити будівлі гаражу і не вказувати її на кадастровому плані і робити ПЗ?
Чи побачити будівлю і звернутися в компетентні органи для того щоб замовника притягнули до відповідальності за незаконне будівництво?

А по питанню зміни угідь ви підтверджуєте що ніякому разі не можна змінювати угіддя проектом землеустрою? Чи все таки це питання не врегульовано на законодавчому рівні і кожен трактую різні законодавчи акти по своєму? На які закони посилаються експерти при таких зауваженнях?
Аватар користувача
ппзкб
Спец
Спец
Повідомлень: 2586
З нами з: 19 лютого 2015 13:13
Репутація: 669
Область: Вінницька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Зміна угідь

Повідомлення ппзкб »

Володимер, Я би показував будівлю, прикріплював до ПЗ тех.паспорт і думаю що пройде. А повідомляти - це не наша робота ;-))
Щодо зміни угіддя - звісно повинно змінюватись проектом. Якщо ЦП змінюється через ПЗ, то чому угіддя ні, адже всеодно відводиться для будівництва.
Аватар користувача
Володимер
Спец
Спец
Повідомлень: 496
З нами з: 26 січня 2009 15:19
Репутація: 95
Область: Луганська
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Зміна угідь

Повідомлення Володимер »

ппзкб писав: 31 серпня 2017 12:52Якщо ЦП змінюється через ПЗ, то чому угіддя ні
завжди так і робили і вважали що ПЗ можно змінити все.

а на те що пан "Ц" на селекторі від 25.05.2017 говорив про угіддя не варто звертати уваги.?
Аватар користувача
ппзкб
Спец
Спец
Повідомлень: 2586
З нами з: 19 лютого 2015 13:13
Репутація: 669
Область: Вінницька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Зміна угідь

Повідомлення ппзкб »

Володимер, Я його не слухав, тому не можу нічого сказати, можливо мова йшла про с/г угіддя тільки?
Lucky
Спец
Спец
Повідомлень: 390
З нами з: 25 серпня 2008 22:42
Репутація: 83
Область: Рівненська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Зміна угідь

Повідомлення Lucky »

Можна слухати чи не слухати, можна погоджуватись чи ні, але зараз від експертів надходять відмови-зауваження, що угіддя повинні бути існуючими (і в їхньому розумінні = довідці по 6-зем).
Аватар користувача
ппзкб
Спец
Спец
Повідомлень: 2586
З нами з: 19 лютого 2015 13:13
Репутація: 669
Область: Вінницька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Зміна угідь

Повідомлення ппзкб »

Lucky,
Lucky писав: 31 серпня 2017 13:49угіддя повинні бути існуючими (і в їхньому розумінні = довідці по 6-зем)
Тобто перед тим як видати довідку спецаліст виходить на об'єкт і перевіряє угіддя??!!! xD Це ж маячня повна!!!!! Ці довідки видають по матеріалах 20-25 річної давності і тим більше ніхто не звіряється з існуячою ситуацією
Аватар користувача
Володимер
Спец
Спец
Повідомлень: 496
З нами з: 26 січня 2009 15:19
Репутація: 95
Область: Луганська
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Зміна угідь

Повідомлення Володимер »

Lucky писав: 31 серпня 2017 13:49Можна слухати чи не слухати, можна погоджуватись чи ні, але зараз від експертів надходять відмови-зауваження, що угіддя повинні бути існуючими (і в їхньому розумінні = довідці по 6-зем).
Виходить я не можу вказати будівлю гаражу існуючу тому що за довідкую її площа меньша .?
Аватар користувача
ппзкб
Спец
Спец
Повідомлень: 2586
З нами з: 19 лютого 2015 13:13
Репутація: 669
Область: Вінницька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Зміна угідь

Повідомлення ппзкб »

Щодо зміни с/г угідь можливо і правильно, що не можна просто так поміняти за фактом (пасовище на ріллю, або ріллю на багаторічні). Але щодо забудов - ну не може ж бути постійно на вільних землях рілля чи прибудинкова територія чи ще щось там
Аватар користувача
solim
Спец
Спец
Повідомлень: 1061
З нами з: 06 листопада 2013 13:47
Репутація: 196
Область: Рівненська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Зміна угідь

Повідомлення solim »

Володимер писав: 31 серпня 2017 12:45по питанню зміни угідь ви підтверджуєте що ніякому разі не можна змінювати угіддя проектом землеустрою? Чи все таки це питання не врегульовано
Якраз все врегульовано.
Довідка є вихідними даними. А далі ви проектуєте відповідне використання - цільове, угіддя і т.д.
ппзкб писав: 31 серпня 2017 14:14Щодо зміни с/г угідь можливо і правильно, що не можна просто так поміняти за фактом (пасовище на ріллю, або ріллю на багаторічні)
Звісно що так ніхто не робить.
Повинна бути документація із землеустрою + рішення відповідного органу.
В крайньому випадку, якщо це землі запасу, робиться акт обстеження, на основі якого орган приймає рішення про зміну угідь. Але це одиничні варіанти - правильно робити інвентаризацію земель.
Lucky
Спец
Спец
Повідомлень: 390
З нами з: 25 серпня 2008 22:42
Репутація: 83
Область: Рівненська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Зміна угідь

Повідомлення Lucky »

solim, от якраз зараз проектом визначаєш чи змінюєш цільове, а угіддя фактично реєструються "початкові". А як і коли змінити вихідні угіддя на проектні - питання.
Найгірше те, що немає чіткої процедури внесення оцих змін по угіддях. Виходить зробив проект, зареєстрував ділянку з існучими (в кращому випадку) або обліковими угіддями, а хто, коли і яким чином повинен внести зміни до того ж кадастру ( і розроблених документів) і за чий рахунок ( питання риторичне, бо всі витрати все одно лягають на замовника) ніякими документами не регламентовано.

Відправлено через 6 хвилин 15 секунд:
І, як я бачу, проблема буде поглиблюватись. Тому що зміни до 6-зем вже ніхто не внесе, а реальна ситуація змінюється і невідповідності будуть чим далі,тим більші. Я зараз маю на увазі різницю між обліком і фактом, і тоді наступне питання - які угіддя вважати існуючими або як аргументувати розбіжності.
Аватар користувача
Володимер
Спец
Спец
Повідомлень: 496
З нами з: 26 січня 2009 15:19
Репутація: 95
Область: Луганська
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Зміна угідь

Повідомлення Володимер »

Lucky писав: 31 серпня 2017 15:05І, як я бачу, проблема буде поглиблюватись. Тому що зміни до 6-зем вже ніхто не внесе, а реальна ситуація змінюється і невідповідності будуть чим далі,тим більші. Я зараз маю на увазі різницю між обліком і фактом, і тоді наступне питання - які угіддя вважати існуючими або як аргументувати розбіжності.
Я також не розумію як можно вносити в над сучаснішу НКС дані які невідповідають дійсності. Чи це така хитрість щоб "робота" ніколи незакінчувалась .
fendak
Спец
Спец
Повідомлень: 95
З нами з: 17 серпня 2009 16:20
Репутація: 17

Зміна угідь

Повідомлення fendak »

ппзкб писав: 31 серпня 2017 12:34Але якщо Ви покажете будівлю, то мусите додати до ПЗ "копії правовстановлюючих документів на об’єкти нерухомого майна для об’єктів будівництва, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками, які розташовані на земельній ділянці" - ст. 50 ЗУ
людина ж може мати будівельний паспорт на ділянку.

тут, звичайно, дотичним буде питання, в яких випадках робити технічку, а в яких проект. Бо різних областях і окремих районах по-різному. Є, навіть, такі райони, що все йде проектом, а є такі - що все технічкою і жодного проекту. Ні, брешу. Один, здається був за останні кілька років.

А в моєму регіоні, наприклад, проект один час робився і на старі будівлі, якщо не було на житло жодного документа. Але як можна накладати штраф на будівлю, якій вже 70 років?

Зараз під проекти попадають ділянки, які були виділені 20 років тому, але є тільки будівельний паспорт. На старі рішення згідно декрету кабінету міністрів ніхто не зважає.

Але не про це тема.
На рахунок угідь і їх зміни - якщо на ділянці є будівлі - ставлю за фактом. А от якщо нема будівель - ставлю згідно довідки 6-зем ріллю. Раніше ставив нерозпочате будівництво, але тепер йде маса зауважень від різних експертів, що має бути згідно довідки 6-зем чи типу за фактом. А от, якщо ділянка для будівництва, і якщо є будівлі, а по довідці 59, чи, навіть рілля, - ставлю в кадастровому плані будівлі - зауваження не дають. Чи це збіг, чи що, ще не зрозумів.
Аватар користувача
Володимер
Спец
Спец
Повідомлень: 496
З нами з: 26 січня 2009 15:19
Репутація: 95
Область: Луганська
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Зміна угідь

Повідомлення Володимер »

solim писав: 31 серпня 2017 14:53Якраз все врегульовано.
Довідка є вихідними даними. А далі ви проектуєте відповідне використання - цільове, угіддя і т.д.
Зареєструвала людина право власності на ЗД із новим цільовим призначення і старими угіддями. Забудувала ділянку і як тепер привести у відповідність угіддя ?
vanya2017
Повідомлень: 1
З нами з: 06 вересня 2017 22:29
Репутація: 0
Область: Закарпатська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Зміна угідь

Повідомлення vanya2017 »

допоможіть розібратись хочу перевести цільове призначення земельної ділянки з рілля в багаторічні насадження з чого почати?
lina14
Спец
Спец
Повідомлень: 389
З нами з: 29 травня 2012 22:49
Репутація: 170
Область: Харківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Зміна угідь

Повідомлення lina14 »

Із закону "Про землеустрій" ст. 52

Відправлено через 4 хвилини 8 секунд:
Це ви хочете перевести вид угідь , а не цільове
Аватар користувача
ппзкб
Спец
Спец
Повідомлень: 2586
З нами з: 19 лютого 2015 13:13
Репутація: 669
Область: Вінницька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Зміна угідь

Повідомлення ппзкб »

vanya2017,
vanya2017 писав: 06 вересня 2017 22:46з чого почати?
звернутися до землевпорядників
Аватар користувача
Володимер
Спец
Спец
Повідомлень: 496
З нами з: 26 січня 2009 15:19
Репутація: 95
Область: Луганська
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Зміна угідь

Повідомлення Володимер »

lina14 писав: 07 вересня 2017 07:33Із закону "Про землеустрій" ст. 52
ст.52 підходить до всіх категорій земель для зміни угідь чи тільки СГ земель і угідь.?
lina14
Спец
Спец
Повідомлень: 389
З нами з: 29 травня 2012 22:49
Репутація: 170
Область: Харківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Зміна угідь

Повідомлення lina14 »

Тільки для СГ земель

Відправлено через 6 хвилин 22 секунди:
Решту можете міняти по звичайному проекту і не боятись за свій сертифікат (в рамках розумного). Наприклад сг - рілля на малоповерхова забудова. Тільки (як говорили зверху) опишіть у пояснювальній записці раціональне зерно такого "перевтілення"

Відправлено через 4 хвилини 29 секунд:
Не можете - тільки із ріллі в сіножаті (тобто транформацію с.г угідь). Дехто скаже -можна ( це сміливці, які не читають подання до кваліфікаційної комісії)
Kurilov
Admin
Admin
Повідомлень: 1170
З нами з: 11 травня 2012 18:16
Репутація: 691
Область: Харківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Зміна угідь

Повідомлення Kurilov »

lina14 писав: 07 вересня 2017 21:03це сміливці, які не читають подання до кваліфікаційної комісії
Сміливці - ті хто подання читають, але знають, як вирішити будь-яку проблему й не втратити сертифікат. У мене з першого разу проходили проекти зі зміною пасовищ у багаторічні, особливо цінних орних земель загальнодержавного значення в багаторічні насадження тощо. Просто в проекті було обґрунтування зміни виду угідь.
 ! Повідомлення з: Kurilov
Шлях форумчанина:
1. Користуйся пошуком, перш ніж щось спитати.
2. Ховай велике під спойлер.
3. Дотримуйся правил, бо кара настигне тебе.
Аватар користувача
Ки$ульКа
Спец
Спец
Повідомлень: 505
З нами з: 15 лютого 2011 12:07
Репутація: 33
Область: Київська
Місце роботи: Інші недержавні проектні організації

Зміна угідь

Повідомлення Ки$ульКа »

kurilov, а можно текст ваш почитати як ви обгрунтовували зміну угідь?
gert2
Повідомлень: 1
З нами з: 12 вересня 2017 18:13
Репутація: 0
Область: Чернівецька
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Зміна угідь

Повідомлення gert2 »

Добрий день! Новенький тут у вас... Перечитав ваш форум, проте точного вирішення мого питання не зміг знайти...
У мене така ситуація...
Маю близько 4 га землі у приватній власності.
Цільове призначення землі: для ведення товарного с/г виробництва.
Склад угідь: Вид угіддя: сіножаті.
Маю намір засадити землю соснами чи чимось іншим(не визначився ще), через деякий час зрубати і продати деревину.
Питання:
1) Чи підійде для такої справи такий склад угідь, як "багаторічні насадження", адже відповідо до" ПЕРЕЛІКу угідь згідно з Класифікацією видів земельних угідь (КВЗУ)" можна "замаскувати" :ok: :-) ці дерева під плантації декоративних багаторічних насаджень (квітники) для декоративного оформлення територій ?
2) Чи підійде для такої справи зміна сіножатих на "ліси та інші лісовкриті землі" за кодом 005 відповідно до вищезгаданого Переліку від 17.10.2012 № 1051 (чи тут йде вже зміна цільового призначення, не можу зрозуміти :-( ?)
3) Які документи для цього необхідні?
Дякую за відповідь.
Аватар користувача
Prometheus
Спец
Спец
Повідомлень: 1475
З нами з: 31 березня 2011 12:13
Репутація: 321
Область: Житомирська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Зміна угідь

Повідомлення Prometheus »

Вернули проект. І якщо відкинути весь маразм остається одне питання, де логіка не сходиться із законодавством.
Є ділянка в землях запасу, яка проектується для сінокосіння та випасання худоби. Дана земельна ділянка сформована при інвентаризації і відповідно має кад. номер.
Я змінюю вид використання на для сінокосіння та випасання худоби, але чи можу я змінити угіддя з пасовищ на сіножаті?

Відправлено через 4 години 55 хвилин 52 секунди:
► Показати
аграрий.
Повідомлень: 8
З нами з: 03 вересня 2017 21:20
Репутація: 2
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Зміна угідь

Повідомлення аграрий. »

Отримуєш у власність ОСГ пасовища чи сіножаті і нічого не треба міняти при використанні як ріллю,в разі надання в оренду юридичним особам ст..33 ЗКУ http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/276 ... an365#n365
lina14
Спец
Спец
Повідомлень: 389
З нами з: 29 травня 2012 22:49
Репутація: 170
Область: Харківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Зміна угідь

Повідомлення lina14 »

А ви впевнені в тому, що написали?Я -ні.😂

Відправлено через 48 секунд:
Скажіть це інспекції

Відправлено через 53 секунди:
Вибачте, я звернуламь до агрария
Відповісти