Зміна цільового призначення.

про зміну цільового призначення земель
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Аватар користувача
Deputat33
Спец
Спец
Повідомлень: 155
З нами з: 19 березня 2008 23:35
Репутація: 4
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Re: ВАЖЛИВО !!! Зміна цільового призначення.

Повідомлення Deputat33 »

Є питання! реторичні...
При зміні цільового призначення, ХТО вилучає старі бланки ДА і де вони зберігаються?
При зміні Цільового призначення, хто вносить зміни до містобудівної документації?
При зміні Цільового призначення, що вписувати в акт в графу "підстава надання"?
Аватар користувача
calvin
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 17
З нами з: 26 січня 2008 14:02
Репутація: 0

Re: ВАЖЛИВО !!! Зміна цільового призначення.

Повідомлення calvin »

У мене не вилучали (зміна цільового з "ведення садівництва" на "БОЖБ").
На разі є 2 ДА з різними цільовоми призначеннями.
Аватар користувача
Deputat33
Спец
Спец
Повідомлень: 155
З нами з: 19 березня 2008 23:35
Репутація: 4
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Re: ВАЖЛИВО !!! Зміна цільового призначення.

Повідомлення Deputat33 »

calvin писав:У мене не вилучали (зміна цільового з "ведення садівництва" на "БОЖБ").
На разі є 2 ДА з різними цільовоми призначеннями.
Ну і "підстава надання держакту" що написали?
Аватар користувача
SBB
Спец
Спец
Повідомлень: 869
З нами з: 15 квітня 2008 11:07
Репутація: 25
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Re: ВАЖЛИВО !!! Зміна цільового призначення.

Повідомлення SBB »

Deputat33 писав:Ну і "підстава надання держакту" що написали?
В держакті зазначається підстава набуття права власності, а не підстава зміни цільового призначення ("і на підставі _____ є власником земельної діянки"), тому як на мене, треба писати реквізити рішення, яким ділянка була передана у власність
Аватар користувача
Deputat33
Спец
Спец
Повідомлень: 155
З нами з: 19 березня 2008 23:35
Репутація: 4
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Re: ВАЖЛИВО !!! Зміна цільового призначення.

Повідомлення Deputat33 »

SBB писав: В держакті зазначається підстава набуття права власності, а не підстава зміни цільового призначення ("і на підставі _____ є власником земельної діянки"), тому як на мене, треба писати реквізити рішення, яким ділянка була передана у власність
НЕ ШУТКУЙТЕ! При судових позовах завжди перевіряється підстава зазначена в акті!
ЯКЕ буде здивування, що відповідно до статті 21 ЗКУ
такий акт не дійсний!
Аватар користувача
SBB
Спец
Спец
Повідомлень: 869
З нами з: 15 квітня 2008 11:07
Репутація: 25
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Re: ВАЖЛИВО !!! Зміна цільового призначення.

Повідомлення SBB »

Deputat33 писав:НЕ ШУТКУЙТЕ! При судових позовах завжди перевіряється підстава зазначена в акті!
ЯКЕ буде здивування, що відповідно до статті 21 ЗКУ
такий акт не дійсний!
Тоді, якщо були прецеденти в суді, чому б не вписати в держакт обидва рішення (щоб і рибку з+їсти, так би мовити.....). Але підставу набуття права власності писати треба обов+язково. Рішення про цміну цільового призначення цією підставою не є.
Аватар користувача
calvin
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 17
З нами з: 26 січня 2008 14:02
Репутація: 0

Re: ВАЖЛИВО !!! Зміна цільового призначення.

Повідомлення calvin »

Deputat33 писав: Ну і "підстава надання держакту" що написали?
У підставу надання держакту написали ДАТУ І НОМЕР РІШЕННЯ СЕСІЇ ... РАДИ (в даному випадку) ЯКИММ ЗАТВЕРДЖЕНО ПРОЕКТ ЗЕМЛЕУСТРОЮ ЩОДО ЗМІНИ ЦІЛЬОВОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ.
coco
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 11
З нами з: 26 липня 2008 23:28
Репутація: 0

Re: ВАЖЛИВО !!! Зміна цільового призначення.

Повідомлення coco »

На данный момент нет. Хотя мне говорили что можна но очень затратно
Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1795
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 52
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Re: ВАЖЛИВО !!! Зміна цільового призначення.

Повідомлення Volodar »

Deputat33 писав:Є питання! реторичні...
При зміні Цільового призначення, хто вносить зміни до містобудівної документації?
З досвіду по м.Києву: при зміні цільового призначення земельної ділянки розробляють (вимога у висновку архітектури) містобудівне обгрунтування змін до містобудівної документації (тобіш до генплану)
Аватар користувача
Сірий
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 31
З нами з: 08 квітня 2008 00:18
Репутація: 0
Область: Волинська
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Re: ВАЖЛИВО !!! Зміна цільового призначення.

Повідомлення Сірий »

Deputat33 писав:Є питання! реторичні...
При зміні цільового призначення, ХТО вилучає старі бланки ДА і де вони зберігаються?
При зміні Цільового призначення, хто вносить зміни до містобудівної документації?
При зміні Цільового призначення, що вписувати в акт в графу "підстава надання"?
Із своєї практики скажу:
1.Старі бланки ДА вилучає ДЗК при реєстрації нового акту і передає нібито їх в зем.відділ (хоча на мою думку якщо це бланк старого зразка то його має забирати сільська рада, бо там зберігається інший екземпляр)
2.Зміни до містобудівної документації проводить архітектура. Тоді ж розробляється містобудівне обгрунтування, яке затверджується на сесії ради.
3.У графу "підстава надання" пишеться рішення ради про затвердження зміни цільового призначення (Стаття 20 ЗКУ)
Mitunj

Re: ВАЖЛИВО !!! Зміна цільового призначення.

Повідомлення Mitunj »

розглядаючи питання щодо зміни цільового призначення та функціонального використання земель вважаю за недержавну політику органів влади та місцевого самоврядування у цій сфері на всіх рівнях. А саме потрібно найсуворішим образом заборонити це та більш докладно виписати ст 20 ЗКУ. `*`*`*
Егор
Спец
Спец
Повідомлень: 977
З нами з: 02 вересня 2008 01:40
Репутація: 0

Re: ВАЖЛИВО !!! Зміна цільового призначення.

Повідомлення Егор »

Mitunj писав:розглядаючи питання щодо зміни цільового призначення та функціонального використання земель вважаю за недержавну політику органів влади та місцевого самоврядування у цій сфері на всіх рівнях. А саме потрібно найсуворішим образом заборонити це та більш докладно виписати ст 20 ЗКУ. `*`*`*
В населенных пунктах надо процедуру упростить и пусть все несельхох земли используются согласно граддокументации и правил застройки на зонинговых началах а земельно - правовые предписания тут лишние.
Аватар користувача
Сергуня1
Спец
Спец
Повідомлень: 291
З нами з: 09 січня 2009 15:42
Репутація: 7

Re: ВАЖЛИВО !!! Зміна цільового призначення.

Повідомлення Сергуня1 »

Прочитав всю цю дискусію, маю думку. Ось, категорія-це поняття відносне, воно визначається за ОСНОВНИМ цільвим використанням, але в межах кожної категорії є різне цільове використання: для земель громадської та житлової забудови-будівниц. та обсл. житл. будитнку і госп. будівель, а також землі водного фонду (прибережні смуги), с/г-городництво, сінокосіння, осг і т.д. Цільове призначення-це наявне використання та можливе викорситання з/д, але воно відповцдає загальним принципам використання: будівництво, с/г, рекреація, і т.д. В межех одного використання існує цільове використання: будівництво-дачне індивідуальне, гаражне; с/г-смадівництво, городництво, сінокосіння, товарне с/г в-во. Постановою Кабміну передбачено зміна ЦІЛЬОВОГО ПРИЗНАЧЕННЯ, про використання ні слова. Тому я вважаю,що будь-яка людина має право зінити цільове ВИКОРИСТАННЯ (НЕ ПРИЗНАЧЕННЯ) з городництва на сінокосіння, гаражне б-во на ОБЖД і т.д `/` . Якщо я не правий, повідомте в чому. Додатково: в державному акті має зазначатись призначення, а не викорстання, як зазраз, в крайньомпу випадку - викорситання та призначення в дукжках. І ще: постанова Кабміну встановлює порядок зміни цільвого ПРИЗНАЧЕННЯ, а не ВИКОРИСТАННЯ. Якщо хтось повідомить в чому я, простий хлопак неправий,повідомте, буду БЕЗМЕЖНО радий :oops: .
Аватар користувача
Сергуня1
Спец
Спец
Повідомлень: 291
З нами з: 09 січня 2009 15:42
Репутація: 7

Re: ВАЖЛИВО !!! Зміна цільового призначення.

Повідомлення Сергуня1 »

п. б п.15 Перех. полож. - купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміна цільового призначення (використання) земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв), крім передачі їх у спадщину, обміну земельної ділянки на іншу земельну ділянку відповідно до закону та вилучення (викупу) земельних ділянок для суспільних потреб.
Якщо дозволяють використання земель і для ОСГ, і для товарного..., то не бачу проблеми змінити цільове викорситання з ОСГ на товарне... І те, і те буде в межах закону. /*/
Аватар користувача
dexter3000
Спец
Спец
Повідомлень: 1353
З нами з: 29 серпня 2007 17:38
Репутація: 10
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: ВАЖЛИВО !!! Зміна цільового призначення.

Повідомлення dexter3000 »

Сергуня1 писав:категорія-це поняття відносне, воно визначається за ОСНОВНИМ цільвим використанням, але в межах кожної категорії є різне цільове використання:
Категорія - це ОСНОВНЕ цільове призначення, а в межах кожної категорії є просто цільові призначення (яких може бути багато). Ні про яку зміну "цільових використань" у ЗКУ не йдеться. При бажанні змінювати ЦІЛЬОВЕ ПРИЗНАЧЕННЯ земельних ділянок, які перебувають у приватній власності, треба діяти за порядком, встановленим постановою КМУ № 502.
Аватар користувача
Сергуня1
Спец
Спец
Повідомлень: 291
З нами з: 09 січня 2009 15:42
Репутація: 7

Re: ВАЖЛИВО !!! Зміна цільового призначення.

Повідомлення Сергуня1 »

Шановний dexter 3000, я дуже радий, що мої скромні роздуми стали комусь цікаві, В самому ділі в ЗКУ і постанові Кабміну йде мова про зміну ЦІЛЬОВОГО ПРИЗНАЧЕННЯ, а не ВИКОРИСТАННЯ. Буду дуже вдячний, якщо хтось доведе неправомірність такої думки: "цільове використання в межах цільового признавення (в тому числі і категорії) не потребує проекту відведення, а може бути виконано на підставі тех/док. Наприклад, сінокосіння-городництво-садівництво-осг-товарняк... обжд-гаражне б-во-дачне... "
Аватар користувача
dexter3000
Спец
Спец
Повідомлень: 1353
З нами з: 29 серпня 2007 17:38
Репутація: 10
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: ВАЖЛИВО !!! Зміна цільового призначення.

Повідомлення dexter3000 »

Сергуня1 писав:Буду дуже вдячний, якщо хтось доведе неправомірність такої думки: "цільове використання в межах цільового признавення (в тому числі і категорії) не потребує проекту відведення, а може бути виконано на підставі тех/док. Наприклад, сінокосіння-городництво-садівництво-осг-товарняк... обжд-гаражне б-во-дачне... "
Все дуже просто - відповідно до статті 14 Конституції України, право власності на землю набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону. Процедура зміни цільового призначення земельних ділянок описана статтею 21 ЗКУ. Про зміну "цільового використання", а також про те, що в межах категорій виділяються не цільові призначення, а "цільові використання", у жодному акті законодавства не йдеться. Якщо раптом знайдете - покажіть, будь ласка, де саме. ...(((
Егор
Спец
Спец
Повідомлень: 977
З нами з: 02 вересня 2008 01:40
Репутація: 0

Re: ВАЖЛИВО !!! Зміна цільового призначення.

Повідомлення Егор »

Сергуня1 писав:Шановний dexter 3000, я дуже радий, що мої скромні роздуми стали комусь цікаві, В самому ділі в ЗКУ і постанові Кабміну йде мова про зміну ЦІЛЬОВОГО ПРИЗНАЧЕННЯ, а не ВИКОРИСТАННЯ. Буду дуже вдячний, якщо хтось доведе неправомірність такої думки: "цільове використання в межах цільового признавення (в тому числі і категорії) не потребує проекту відведення, а може бути виконано на підставі тех/док. Наприклад, сінокосіння-городництво-садівництво-осг-товарняк... обжд-гаражне б-во-дачне... "
дачное и жилое... в разных категориях..
думаю, что достаточных оснований придумывать понятие "цильового выкорыстання" и соотносить его с понятием "целевон назначение" ЗК не дает. Если где - то и были подменены эти понятия, то скорее всего из-за низкого уровня юрид. техники (например в Переходніх положениях)
Аватар користувача
ksana
Спец
Спец
Повідомлень: 70
З нами з: 29 липня 2008 19:50
Репутація: 0
Область: Луганська

Re: ВАЖЛИВО !!! Зміна цільового призначення.

Повідомлення ksana »

P1270301.JPG
Кто-нибудь читал это розъяснение?
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Аватар користувача
Сергуня1
Спец
Спец
Повідомлень: 291
З нами з: 09 січня 2009 15:42
Репутація: 7

Re: ВАЖЛИВО !!! Зміна цільового призначення.

Повідомлення Сергуня1 »

Я його читав і зрозумів так, як раніше повідомляв. Держкомзем (ну, і я скромняга) розрізняє поняття призначення, категорії, використання. Як на мене абсолютно правильно.
Аватар користувача
Сергуня1
Спец
Спец
Повідомлень: 291
З нами з: 09 січня 2009 15:42
Репутація: 7

Re: ВАЖЛИВО !!! Зміна цільового призначення.

Повідомлення Сергуня1 »

В ЗКУ призначення включає в себе кілька елементів - то чому б не назвати їх використання: сінокос, садівн, городн...До речі, мені написали дачне б-во та ОБЖД різне цільве призначення. Напишіть, на якій підставі (бажано статтю чи шось таке), буду вдячний. ##
Аватар користувача
Сергуня1
Спец
Спец
Повідомлень: 291
З нами з: 09 січня 2009 15:42
Репутація: 7

Re: ВАЖЛИВО !!! Зміна цільового призначення.

Повідомлення Сергуня1 »

До речі, зміна цільового описана не в ст. 21, а 20 ЗКУ ((((
Егор
Спец
Спец
Повідомлень: 977
З нами з: 02 вересня 2008 01:40
Репутація: 0

Re: ВАЖЛИВО !!! Зміна цільового призначення.

Повідомлення Егор »

Сергуня1 писав:В ЗКУ призначення включає в себе кілька елементів - то чому б не назвати їх використання: сінокос, садівн, городн...До речі, мені написали дачне б-во та ОБЖД різне цільве призначення. Напишіть, на якій підставі (бажано статтю чи шось таке), буду вдячний. ##
ст. 40 ЗК - земли жил. и общ. застр.
ст. 51 ЗК дачное строительство - земли рекреац. назначения. разные категории земель.

Все теоретические дискуссии и все подобные разъяснения, множество толкований понятий и категорий, которые должны быть определены в законе наиболее точно, вызваны как раз вот таким нехорошим написанием ЗК. Однако руководствоваться приходится им. об этом на форуме тоже уже писалось
Аватар користувача
Сергуня1
Спец
Спец
Повідомлень: 291
З нами з: 09 січня 2009 15:42
Репутація: 7

Re: ВАЖЛИВО !!! Зміна цільового призначення.

Повідомлення Сергуня1 »

Все-зрозумів-неуважно читав ЗКУ :oops:
Аватар користувача
dexter3000
Спец
Спец
Повідомлень: 1353
З нами з: 29 серпня 2007 17:38
Репутація: 10
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: ВАЖЛИВО !!! Зміна цільового призначення.

Повідомлення dexter3000 »

ksana писав:Землевпорядний вісник № 6 за 2008 рік, стор. 68. Назва статті - "Щодо питання про співвідношення понять цільового призначення, цільового використання та категорії земель" - роз'яснення Держкомзему.
О том, почему Держкомзьом дает такие замечательные "разъяснения" и какой именно шкурный интерес тут был замешан, я уже когда-то писал на этом форуме. Многое из написанного в этом "разъяснении" имеет голословный характер никак не опирается на действующее законодательство. Понятие "целевое назначение (использование)" появилось в подпункте "б" пункта 15 Переходных положений ЗКУ аж в конце 2007 года исключительно как форма противодействия "разъяснениям" Держкомзьома, благодаря которым массово проводилась "земельная реформа" в Киевской области.
Відповісти