Зміна цільового призначення однієї з двох приватизованих ділянок. Чи потрібно відчудження

про зміну цільового призначення земель
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Я Сергій
Повідомлень: 7
З нами з: 22 травня 2014 12:54
Репутація: 0
Область: Одеська
Місце роботи: Юридичні послуги

Зміна цільового призначення однієї з двох приватизованих ділянок. Чи потрібно відчудження

Повідомлення Я Сергій »

Фізична особа приватизувала дві земельні ділянки у 2014 році. 1. Для будівництва та обслуговування житлового будинку; 2. Для ведения особистого селянського господарства. Дана особа вирішила звести "новий" будинок. Фундамент для даного будинку закладено саме на другій ділянці (ОСГ). Як бути? Вважаю, що змінити цільове призначення другої ділянки (ОСГ). Але у такому випадку ймовірно у нього у власності з'явиться дві ділянки з ідентичним призначенням (для будівництва та обслуговування житлового будинку), що за площею перевищує норми приватизації одного цільового призначення, згідно ЗК. Маю сумніви у корректності такого судження, чи є необхідність відчуджувати першу ділянку, адже мені здається, що тут вже не йдеться про приватизацію 2-х однакових за призначенням земельних ділянок однією особою, тому як друга ділянка набута в результаті зміни її функціонального призначення, а не приватизації? Прошу обгрунтовано допомогти розібратися. Дуже вдячний! volya
Expert
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 46
З нами з: 17 січня 2008 18:15
Репутація: 0

Повідомлення Expert »

Приватизація - це процес безоплатної передачі земельної ділянки у приватну власність, а норми - це ліміт (щоб не надавали по 100 або 1000 га). Якщо у Вас приватна власність, то приватизація це на Ваш випадок. Дивись ст. 20 ЗКУ.

[upd=1411416050][/upd]
Я Сергій писав:Але у такому випадку ймовірно у нього у власності з'явиться дві ділянки з ідентичним призначенням
У такому випадку купувати, дарувати і т.п. теж не можна? Міняйте цільове і не переймайтесь.
Я Сергій
Повідомлень: 7
З нами з: 22 травня 2014 12:54
Репутація: 0
Область: Одеська
Місце роботи: Юридичні послуги

Повідомлення Я Сергій »

Тобто не обов'язково відчуджувати першу ділянку, - вірно? А після зміни цільового призначення вказана особа буде мати у приватній власності дві ділянки (для будівництва та обслуговування житлового будинку), і це залишиться у межах Закону?
Expert
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 46
З нами з: 17 січня 2008 18:15
Репутація: 0

Повідомлення Expert »

Я Сергій писав:і це залишиться у межах Закону
ДА.
Аватар користувача
solim
Спец
Спец
Повідомлень: 1062
З нами з: 06 листопада 2013 13:47
Репутація: 196
Область: Рівненська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Повідомлення solim »

Я Сергій писав:Фундамент для даного будинку закладено саме на другій ділянці (ОСГ). Як бути?
Труднощі при зміні цільового можуть виникнути, якщо генпланом не передбачена житлова забудова.
Я Сергій
Повідомлень: 7
З нами з: 22 травня 2014 12:54
Репутація: 0
Область: Одеська
Місце роботи: Юридичні послуги

Повідомлення Я Сергій »

solim писав:генпланом не передбачена житлова забудова.
Ви маєте на увазі саме в межах цієї ділянки (в районі де вона розташована)?
І наскільки я розумію гарантій відносно даної зміни, жодних ніхто не надасть. Тобто витрати на виготовлення документації із землеустрою для цієї мети, та інші повязані з цим витрати, можуть виявитись абсолютно марними. Досить ризиково!
natysya
Спец
Спец
Повідомлень: 73
З нами з: 08 квітня 2009 20:18
Репутація: 0

Повідомлення natysya »

Я Сергій писав:наскільки я розумію гарантій відносно даної зміни, жодних ніхто не надасть. Тобто витрати на виготовлення документації із землеустрою для цієї мети, та інші повязані з цим витрати, можуть виявитись абсолютно марними. Досить ризиково!
Прежде чем разрабатывать документацию по землеустройству, Вам необходимо зделать обоснование изменения цел. назначения (т.е. градостроительное обоснование), и насколько я понимаю участки смежные, расположеные в одном застроечном районе. Если там уже есть обж, то не должно быть проблем изменением целевого еще на одно обж. Но нужно решить вопрос с потерями с/з производства, будут ли они в Вашем случае.

[upd=1411456339][/upd]
Я Сергій писав:Тобто не обов'язково відчуджувати першу ділянку, - вірно? А після зміни цільового призначення вказана особа буде мати у приватній власності дві ділянки (для будівництва та обслуговування житлового будинку), і це залишиться у межах Закону?
Вы имеете право владеть хоть десятью участками для обж, но только один из них приватизировать бесплатно(что Вы уже и сделали), а остальные получить в собственность разными способами: купить, принять наследство, принять в дар, поменять категорию земельт (в данном случае с с/з земль на застройку.)
Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1795
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 52
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Volodar »

natysya писав:Вам необходимо зделать обоснование изменения цел. назначения (т.е. градостроительное обоснование)
Яке містобудівне обгрунтування? Ви про що? Його вже 3 роки як не має http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/3038-17
natysya писав:Но нужно решить вопрос с потерями с/з производства, будут ли они в Вашем случае.
Які втрати? Ви про що? втрати сільгоспвиробництва при відведенні для ОЖБ не сплачуються (ст. 208 ЗКУ)
Відповісти