Сторінка 1 з 1

Земельні комісії при сільській раді

Додано: 13 березня 2011 10:52
Лада
Повноваження земельній комісій сільській ради при вирішенні земельних спорів.
Склад земельної комісії. Права та обов`язки голови земельної комісії.

Здаєтся, стаття на цю тему була в журналі "Місцеве самоврядування" у 2010 році. Якщо хто знає, в якому номері - допоможіть, будь ласка.

Re: Земельні комісії при сільській раді

Додано: 13 березня 2011 12:12
4elove4ek
Spoiler
Снимок.PNG

Re: Земельні комісії при сільській раді

Додано: 23 жовтня 2011 14:25
Volodar
ЛинаП писав:У якій формі необхідно писати лист до Земельної комісії в Сільській Раді? Цей лист потрібно писати на ім'я Голоси сільради? Дякую за відповідь!
ЗКУ ст. 158
3. Органи місцевого самоврядування вирішують земельні спори у межах населених пунктів щодо меж земельних ділянок, що перебувають
у власності і користуванні громадян, та додержання громадянами правил добросусідства, а також спори щодо розмежування меж районів у містах.
Пишіть на сільську раду,
Але майте на увазі,що земельні спори в більшості випадків вирішуються лише по домовленості між спірними сторонами, ні суд, ні тим більше сільська рада тут не помічник.(з мого досвіду)

Re: Земельні комісії при сільській раді

Додано: 24 жовтня 2011 09:51
Поковба
Volodar писав:Але майте на увазі,що земельні спори в більшості випадків вирішуються лише по домовленості між спірними сторонами, ні суд, ні тим більше сільська рада тут не помічник.(з мого досвіду)
Так, майже повністю погоджуюся. Сільська,селищна, міська рада може надати тільки рекомендації щодо вирішення спору. Зобовязати і проконтролювати виконання певних дій для усунення конфлікту учасників спору вона не може. Тому, найкращий варіант, це досягнення компромісу між "спірними сторонами".

Re: Земельні комісії при сільській раді

Додано: 28 листопада 2011 13:26
4elove4ek
Поковба писав: Сільська,селищна, міська рада може надати тільки рекомендації щодо вирішення спору
а якщо акт комісії, де встановити "видати ДА без підпису останнього"? це що порушення ?

Re: Земельні комісії при сільській раді

Додано: 28 листопада 2011 16:51
Rjashko
звичайно, що не порушення.
шукав в інтернеті посилання на вирішення питання погодження меж земельної ділянки без підпису суміжного землевласника (користувача). зайшов одну статтю. деякі посилання використав при відповіді прокуратурі на законність прийняття рішень, щодо підпису акту без суміжного землекористувача. відповідь їх задовільнила, оскільки ніхто не звертався.

"Відповідно до ч.1 ст.106 Земельного кодексу України власник земельної ділянки має право вимагати від власника сусідньої земельної ділянки сприяння встановленню твердих меж, а також відновленню межових знаків у випадках, коли вони зникли, перемістились або стали невиразними. При здійсненні межування власник земельної ділянки реалізує своє право. Проте така участь є також обов’язком кожного із сусідніх власників та землекористувачів, адже приступати до використання земельної ділянки до встановлення її меж в натурі (на місцевості) забороняється.
Власники та землекористувачі суміжних земельних ділянок повинні жити за правилами добросусідства, тобто зобов’язані співпрацювати при вчиненні дій, спрямованих на забезпечення прав на землю кожного з них, не порушувати законні права один одного (ст.ст. 91, 96, 103 Земельного кодексу України).
Відмова в погодженні меж земельної ділянки може перешкодити іншій особі (сусіду) в оформленні прав на неї.
Відповідно до ст. 152 Земельного кодексу України власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов’язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків. Захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється шляхом, зокрема: визнання прав; відновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення прав, і запобігання вчиненню дій, що порушують права або створюють небезпеку порушення прав; застосування інших, передбачених законом, способів.
Відповідно до ч.3 ст.158 Земельного кодексу України органи місцевого самоврядування вирішують земельні спори у межах населених пунктів щодо меж земельних ділянок, що перебувають у власності і користуванні громадян, та додержання громадянами правил добросусідства… .
Такими органами місцевого самоврядування, до повноважень яких належить вирішення земельних спорів, визначені виконавчі органи сільських, селищних, міських рад (ч.1 ст.33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).
"

Re: Земельні комісії при сільській раді

Додано: 09 квітня 2015 13:57
Матахари
Підскажіть будь-ласка, чи має право земельна коміся при сільській раді здійснювати перемір земельної ділянки рулеткою, якщо державний акт на право власності на земельну ділянку був виданий після 2001 року та розроблявся ліцензійною організацію з геодезичним вимірюванням.
Розумію, що не мають право, але не можу знайти конкретних статтей де б це вказувалося.

Re: Земельні комісії при сільській раді

Додано: 09 квітня 2015 14:18
Ки$ульКа
Має право з рулеткою відновлювати межі тільки тоді коли земельна ділянка на рівнині!

Re: Земельні комісії при сільській раді

Додано: 09 квітня 2015 14:28
Дмитро Брянцев
Матахари писав: Підскажіть будь-ласка, чи має право земельна коміся при сільській раді здійснювати перемір земельної ділянки рулеткою, якщо державний акт на право власності на земельну ділянку був виданий після 2001 року та розроблявся ліцензійною організацію з геодезичним вимірюванням.
Розумію, що не мають право, але не можу знайти конкретних статтей де б це вказувалося.
Татьяна1985 писав: Має право з рулеткою відновлювати межі тільки тоді коли земельна ділянка на рівнині!
А точку відліку як вони встановлять рулеткою? Земельна комісія може лише провести обмір земельної ділянки і, якщо площа не співпадає з площею в держакті, скласти акт та порекомендувати власнику провести встановлення меж та межових знаків з залученням землевпорядної організації.

Re: Земельні комісії при сільській раді

Додано: 09 квітня 2015 14:33
Матахари
Дякую, я це те ж розумію, але чи є це вказано в законі десь, що тільки землевпорядна організація має право здійснювати перемір тієї земельної ділянки, яку було виміряно за допомогою геодезичного приладу. Це потрібно земельній комісії для остаточної відповіді в акті. Так склалось, що жителі села цього не розуміють, і вважають що саме земельна комісія повинна здійснювати перемір (навіщо ж платити зайві гроші для землевпорядної організації).

Re: Земельні комісії при сільській раді

Додано: 09 квітня 2015 14:52
Ки$ульКа
Матахари, рулетка і є геодезичним приладом

Відправлено через 4 хвилини 57 секунди:
Дмитро Брянцев писав: А точку відліку як вони встановлять рулеткою?
а як раніше знаходили точку відліку? До електронних геодезичних приборів!?
Матахари, Стаття 12.ЗКУ Повноваження сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин
До повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить:
й) вирішення земельних спорів;
к) вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.

Re: Земельні комісії при сільській раді

Додано: 09 квітня 2015 15:03
Матахари
Що входить до повноважень сільських рад я теж знаю, і статті, не зрозуміло одне - виходить, якщо певна людина зі спірним земельним питанням звертається до земельної комісії і зобов’язує її встановити зовнішні межі згідно державного акту (нового) то комісія повинна встановлювати!!! Байдуже як!!! А якщо там похила межа і не відомо звідки починати міряти??? Як комісії пояснити цій людині, що вона не може виміряти звичайною рулеткою замість приладу який її міряв до виготовлення державного акту.
Люди наполягають щоб виміри здійснювала комісія а не землевпорядна організація яка розробляла документи. А комісія не знає як правильно їм відповісти та на які статті вказати, бо діло йде вже до прокуратури.

Відправлено через 2 хвилини 1 секунду:
тим паче рулетка не вважається точним геодезичним приладом, який може виміряти поворотні точки ще й до м2.
Навіщо тоді землевпорядні організації??? якщо всі вимірити може здійснювати земельна комісія.

Re: Земельні комісії при сільській раді

Додано: 09 квітня 2015 22:24
cerdred
Матахари писав: якщо певна людина зі спірним земельним питанням звертається до земельної комісії і зобов’язує її встановити зовнішні межі згідно державного акту (нового) то комісія повинна встановлювати!!!
Спірні земельні питання з приводу володіння, користування і розпорядження земельними ділянками, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, вирішуються виключно судом згідно статті 158 ЗКУ.

Re: Земельні комісії при сільській раді

Додано: 10 квітня 2015 09:38
Дмитро Брянцев
cerdred писав: Спірні земельні питання з приводу володіння, користування і розпорядження земельними ділянками, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, вирішуються виключно судом згідно статті 158 ЗКУ.
На суд теж потрібна копієчка. Тому за результатами обстеження земельна комісія в межах своїх повноважень виносить пропозиції спірним сторонам, і якщо сторони не знаходять згоди, пропонує звертатись або до землевпорядної організації, або в суд (рішенням виконкому). В нашій сільській раді декілька років сусіди воювали за межу - спилювали дерева, кущі, здвигали огорожу туди-сюди, - після обстеження, правильно складенного акту та рішення виконкому сільради з порадами вирішення ситуації, та наслідків для них, якщо вони і після цього будуть скубтися - як результат - дзвінки з подяками і два роки тищі.

Відправлено через 11 хвилини 7 секунди:
Матахари писав: тим паче рулетка не вважається точним геодезичним приладом, який може виміряти поворотні точки ще й до м2.
Навіщо тоді землевпорядні організації??? якщо всі вимірити може здійснювати земельна комісія.
А ви спитайте власника держакту де його межові знаки, які землевпорядна організація мала встановити? :)

Re: Земельні комісії при сільській раді

Додано: 10 квітня 2015 10:00
Поковба
Матахари писав: Що входить до повноважень сільських рад я теж знаю, і статті, не зрозуміло одне - виходить, якщо певна людина зі спірним земельним питанням звертається до земельної комісії і зобов’язує її встановити зовнішні межі згідно державного акту (нового) то комісія повинна встановлювати!!
Пропоную послатись на пункти 2.1., 2.2, інструкції про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0391-10 та на статтю 26 Закону "Про землеустрій". Тобто, межові знаки встановлюються та відновлюються при виготовленні документації із землеустрою, а документацію виготовляють ті особи які вказані в статті 26 ЗУ "Про землеустрій" http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/858-15 . morgayu

Земельні комісії при сільській раді

Додано: 21 грудня 2015 17:20
vovavip
чи може земельна комісія чи сільська рада накласти штраф, за невиконання рішення сесії?

Земельні комісії при сільській раді

Додано: 21 грудня 2015 19:55
k1nep
vovavip писав: чи може земельна комісія чи сільська рада накласти штраф, за невиконання рішення сесії?
При беглом просмотре ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні" нигде не всплыло никакого упоминания о таких возможностях органов местного самоуправления, та и вроде здравый смысл подсказывает что это не их прерогатива.

Земельні комісії при сільській раді

Додано: 22 грудня 2015 09:10
Pogannka
vovavip писав: чи може земельна комісія чи сільська рада накласти штраф, за невиконання рішення сесії?
однозначно ні

Земельні комісії при сільській раді

Додано: 25 грудня 2015 12:26
Prometheus
vovavip писав: чи може земельна комісія чи сільська рада накласти штраф, за невиконання рішення сесії?
Ні, не може, читайте ЗУ "Про місцеве самоврядування" і там узнаєте про повноваження ОМС.

Земельні комісії при сільській раді

Додано: 08 липня 2020 21:42
MakarV
Підкажіть будь-ласка, чи потрібно затверджувати акт комісії сільської ради на сесії?

Земельні комісії при сільській раді

Додано: 08 липня 2020 22:06
4elove4ek
Ні, але в тексті р-ння можна згадати

Земельні комісії при сільській раді

Додано: 09 липня 2020 16:01
мар'яна
vovavip писав: 21 грудня 2015 17:20 може земельна комісія чи сільська рада накласти штраф, за невиконання рішення сесії
ні не може проте може звернутись з відповідним клопотання до відповідних органів , що його накладуть