Процедура державної реєстрації прав на землю органами земельних ресурсів

Інші питання роботи управлінь та відділів
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
ymleg
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 28
З нами з: 20 жовтня 2008 11:58
Репутація: 3

Процедура державної реєстрації прав на землю органами земельних ресурсів

Повідомлення ymleg »

Шановні колеги! Виникло питання по процедурі реєстрації державного акту на право власності на земельну ділянку, якщо ця земельна ділянка на час реєстрації вже знаходиться в оренді. Так, наприклад, є земельна ділянка, яка знаходиться в оренді в ОСОБИ_1, для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, реєстрація цього договору здійснювалася по процедурі встановленою постановою КМУ № 1021, тобто з відкриттям Поземельної книги.Згодом, ОСОБА_1 продає цей будинок ОСОБІ_2. ОСОБА_2 подає документи на приватизацію цієї земельної ділянки, орган місцевого самоврядування надає дозвіл на приватизацію, ОСОБА_2 розробляє тех.док, на неї заповнюється д.а., справа доходить до державної реєстрації...
По постанові 1021, на земельну ділянку відкривається одна Поземельна книга, тобто, ми маємо зробити у Розділі 3 Поземельної книги запис "Виникнення права власності на з.д." та якимось чином скасувати запис про договір оренди земельної ділянки чи зробити запис про дострокове припинення договору оренди??Якщо робити запис про дострокове припинення договору оренди з.д., то мабуть необхідно і в Книзі записів робити запис про дострокове припинення договору оренди??Але в такому разі хтось повинен заплатити за внесення записів про припинення договорів оренди, по постанові 835-п.8-129 грн. Поділіться, будь-ласка, своїми думками на цю тему або може в когось виникали аналогічні випадки.
natysya
Спец
Спец
Повідомлень: 73
З нами з: 08 квітня 2009 20:18
Репутація: 0

Re: Процедура реєстрація державного акту на право власності на з.д.

Повідомлення natysya »

ymleg писав:Шановні колеги! Виникло питання по процедурі реєстрації державного акту на право власності на земельну ділянку, якщо ця земельна ділянка на час реєстрації вже знаходиться в оренді. Так, наприклад, є земельна ділянка, яка знаходиться в оренді в ОСОБИ_1, для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, реєстрація цього договору здійснювалася по процедурі встановленою постановою КМУ № 1021, тобто з відкриттям Поземельної книги.Згодом, ОСОБА_1 продає цей будинок ОСОБІ_2. ОСОБА_2 подає документи на приватизацію цієї земельної ділянки, орган місцевого самоврядування надає дозвіл на приватизацію, ОСОБА_2 розробляє тех.док, на неї заповнюється д.а., справа доходить до державної реєстрації...По постанові 1021, на земельну ділянку відкривається одна Поземельна книга, тобто, ми маємо зробити у Розділі 3 Поземельної книги запис "Виникнення права власності на з.д." та якимось чином скасувати запис про договір оренди земельної ділянки чи зробити запис про дострокове припинення договору оренди??Якщо робити запис про дострокове припинення договору оренди з.д., то мабуть необхідно і в Книзі записів робити запис про дострокове припинення договору оренди??Але в такому разі хтось повинен заплатити за внесення записів про припинення договорів оренди, по постанові 835-п.8-129 грн. Поділіться, будь-ласка, своїми думками на цю тему або може в когось виникали аналогічні випадки.


Возникают каждый день: орендатор земельної ділянки повинен укласти угоду про дострокове припинення договору, угода реєструється у книзі записів та робиться запис розірвання в поземельній книзі, тільки після цього реєструється державний акт. Как правило заяву на расторжение договора пишет бывший собственник дома, а плати за регистрацию угоди от его имени новый собственник земли.
Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1795
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 52
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Re: Процедура реєстрація державного акту на право власності на з.д.

Повідомлення Volodar »

ymleg писав:ОСОБА_1 продає цей будинок ОСОБІ_2.
natysya писав:орендатор земельної ділянки повинен укласти угоду про дострокове припинення договору,
А яка підстава, крім того щоб збити з людини гроші за реєстрацію?
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/161-14
ст. 7 ...Договором, який передбачає набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, припиняється договір оренди земельної ділянки в частині оренди попереднім орендарем земельної ділянки, на якій розташований такий житловий будинок, будівля або споруда.
і всьо! яка угода?
Аватар користувача
Katze
Спец
Спец
Повідомлень: 444
З нами з: 18 грудня 2008 09:53
Репутація: 1
Область: Дніпропетровська

Re: Процедура реєстрація державного акту на право власності на з.д.

Повідомлення Katze »

Наш ДЗК керується своїм правилом: все, що приносе вигоду громадянину - повинно бути щедро оплочено на спецрахунок ДЗК. Якщо громадянин мав в оренді земельну ділянку для комерційного використання і викупив її, він повинен надати XML на розірвання і заплатити кілька тисяч за розірвання договору. А за державний акт - все спочатку. 5+5=?
Аватар користувача
werewolf
Спец
Спец
Повідомлень: 913
З нами з: 22 січня 2008 17:46
Репутація: 5
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше

Re: Процедура реєстрація державного акту на право власності на з.д.

Повідомлення werewolf »

Katze писав:Наш ДЗК керується своїм правилом: все, що приносе вигоду громадянину - повинно бути щедро оплочено на спецрахунок ДЗК. Якщо громадянин мав в оренді земельну ділянку для комерційного використання і викупив її, він повинен надати XML на розірвання і заплатити кілька тисяч за розірвання договору. А за державний акт - все спочатку. 5+5=?
Дибіли. facepalm
А куди дивиться держкомзем? Чому центр ДЗК визначає процедуру? У ЦДЗК нема повноважень регулювання земельних відносин.
natysya
Спец
Спец
Повідомлень: 73
З нами з: 08 квітня 2009 20:18
Репутація: 0

Re: Процедура реєстрація державного акту на право власності на з.д.

Повідомлення natysya »

Volodar писав:А яка підстава, крім того щоб збити з людини гроші за реєстрацію?http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/161-14ст. 7 ...Договором, який передбачає набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, припиняється договір оренди земельної ділянки в частині оренди попереднім орендарем земельної ділянки, на якій розташований такий житловий будинок, будівля або споруда.і всьо! яка угода?

Гражданский кодекс (к сожалению не укажу сейчас статью): расторжение договора осуществляэться в той же форме в которой залючен договор, т.е. в письменной форме. Ст.7 что Вы указали есть основанием для расторжения. И потом Отдел госкомзема зарегистрирует бесплатно?

Додано через 2 хвилини 50 секунд:
Katze писав:Наш ДЗК керується своїм правилом: все, що приносе вигоду громадянину - повинно бути щедро оплочено на спецрахунок ДЗК. Якщо громадянин мав в оренді земельну ділянку для комерційного використання і викупив її, він повинен надати XML на розірвання і заплатити кілька тисяч за розірвання договору. А за державний акт - все спочатку
А у нас ДЗК сидят тихонько-тихонько. И почти не спорят даже по поводу насладок.
Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1795
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 52
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Re: Процедура реєстрація державного акту на право власності на з.д.

Повідомлення Volodar »

natysya писав:Гражданский кодекс (к сожалению не укажу сейчас статью): расторжение договора осуществляэться в той же форме в которой залючен договор, т.е. в письменной форме. Ст.7 что Вы указали есть основанием для расторжения. И потом Отдел госкомзема зарегистрирует бесплатно?
Стаття 654. Форма зміни або розірвання договору
1. Зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту.

Прошу не плутати розірвання договору і припинення за юридичним фактом.
Ще раз повторюся: ДЗКовці що хоч видумають аби з людей гроші здерти. Не здивуюсь якщо у разі смерті орендодавця (орендаря) також вимагатимуть додаткову угоду підписану померлим. UPS
Аватар користувача
werewolf
Спец
Спец
Повідомлень: 913
З нами з: 22 січня 2008 17:46
Репутація: 5
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше

Re: Процедура реєстрація державного акту на право власності на з.д.

Повідомлення werewolf »

natysya писав: Гражданский кодекс (к сожалению не укажу сейчас статью): расторжение договора осуществляэться в той же форме в которой залючен договор, т.е. в письменной форме.
Ст. 654.
Але при чому тут розірвання договору до припинення права по закону? А якщо, наприклад, нотаріально посвідчений договір розірвано рішенням суду, то у вас в такому випадку вимагають заключити договір про розівання і посвідчити його нотаріально?
natysya писав: Ст.7 что Вы указали есть основанием для расторжения.
Ще ст. 31. Зверніть увагу - підстава для ПРИПИНЕННЯ договору, а не розірвання.
natysya писав: И потом Отдел госкомзема зарегистрирует бесплатно?
Під час реєстрації державного акту на право власності необхідно внести дадатково запис у поземельну книгу про припинення права оренди. Оплату цього запису необхідно включити у вартість послуг з реєстрації державного акту.

Додано через 4 годину 17 хвилин 39 секунд:
ymleg писав:По постанові 1021, на земельну ділянку відкривається одна Поземельна книга, тобто, ми маємо зробити у Розділі 3 Поземельної книги запис "Виникнення права власності на з.д."
Правильно.
ymleg писав: та якимось чином скасувати запис про договір оренди земельної ділянки чи зробити запис про дострокове припинення договору оренди??
Скасовувати попередній запис нема підстав. Треба внести запис про припинення права оренди.
ymleg писав:Якщо робити запис про дострокове припинення договору оренди з.д., то мабуть необхідно і в Книзі записів робити запис про дострокове припинення договору оренди??
Тут проблема. Швидше за все, постанова 1021 розроблялась різними авторами, які по-різному бачили підхід до реєстрації прав на землю органами земельних ресурсів. Деякі положення постанови тяжіють до здійснення реєстрації ПРАВА у книзі записів, а деякі до реєстрації правоустановчих ДОКУМЕНТІВ.
Я вважаю, що треба відштовхуватись все-таки від того, що книга записів - це книга реєстрації ДОКУМЕНТІВ, а не прав. Запис припинення права оренди у книзі записів можна робити тільки у випадку дострокового розірвання догору оренди у добровільному порядку - угодою. В такому випадку, в книзі записів реєструється угода про розірвання. В інших випадках дострокового припинення записи до книги записів не вносяться, тому що ви не можете зареєструвати в цій книзі закон України, рішення суду і т.ін. Але це моя особиста думка.
natysya
Спец
Спец
Повідомлень: 73
З нами з: 08 квітня 2009 20:18
Репутація: 0

Re: Процедура реєстрація державного акту на право власності на з.д.

Повідомлення natysya »

werewolf писав:Я вважаю, що треба відштовхуватись все-таки від того, що книга записів - це книга реєстрації ДОКУМЕНТІВ, а не прав. Запис припинення права оренди у книзі записів можна робити тільки у випадку дострокового розірвання догору оренди у добровільному порядку - угодою. В такому випадку, в книзі записів реєструється угода про розірвання. В інших випадках дострокового припинення записи до книги записів не вносяться, тому що ви не можете зареєструвати в цій книзі закон України, рішення суду і т.ін. Але це моя особиста думка.
Я очень уважаю Ваше мнение, но позволю себе возразить: ст. 31 ЗУ Про оренду землі не передбачено інших випадків дострокового припинення договорів, як двостороннє, и соответственно будет угода до дострокове розірвання:
"Стаття 31. Припинення договору оренди землі

Договір оренди землі припиняється в разі:

закінчення строку, на який його було укладено;

викупу земельної ділянки для суспільних потреб та примусового
відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в
порядку, встановленому законом;

поєднання в одній особі власника земельної ділянки та
орендаря;

смерті фізичної особи-орендаря, засудження його до
позбавлення волі та відмови осіб, зазначених у статті 7 цього
Закону, від виконання укладеного договору оренди земельної
ділянки;

ліквідації юридичної особи-орендаря;

відчуження права оренди земельної ділянки заставодержателем;
{ Частину першу статті 31 доповнено абзацом сьомим згідно із
Законом N 509-VI ( 509-17 ) від 16.09.2008 }

набуття права власності на житловий будинок, будівлю або
споруду, що розташовані на орендованій іншою особою земельній
ділянці; { Частину першу статті 31 доповнено абзацом восьмим
згідно із Законом N 1702-VI ( 1702-17 ) від 05.11.2009 }

припинення дії договору, укладеного в рамках
державно-приватного партнерства (щодо договорів оренди землі,
укладених у рамках такого партнерства). { Частину першу статті 31
доповнено абзацом дев'ятим згідно із Законом N 2404-VI ( 2404-17 )
від 01.07.2010 }

Договір оренди землі припиняється також в інших випадках,
передбачених законом.

Договір оренди землі може бути розірваний за згодою сторін.
На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково
розірваний за рішенням суду в порядку, встановленому законом.

Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не
допускається, якщо інше не передбачено законом або цим договором."
Аватар користувача
werewolf
Спец
Спец
Повідомлень: 913
З нами з: 22 січня 2008 17:46
Репутація: 5
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше

Re: Процедура реєстрація державного акту на право власності на з.д.

Повідомлення werewolf »

natysya писав: ст. 31 ЗУ Про оренду землі не передбачено інших випадків дострокового припинення договорів, як двостороннє, и соответственно будет угода до дострокове розірвання
Здається, Ви знову плутаєте "припинення" договору і "дострокове розірвання" договору.
Договір РОЗРИВАЄТЬСЯ або за двосторонньою угодою, або на вимогу однієї із сторін за рішенням суду.
Але припинення договору на визначених законом підставах не потребує розірвання цього договору. Наприклад, якщо скінчився термін дії договору оренди, і договір не поновлено, то всьо - дія договору оренди припинена. І це не залежить ні від чиєї волі. І встановлення факту такого припинення не потребує укладення якихось додаткових договорів про розірвання. Це відбувається на підставі закону.
Так само й поєднання в одній особі власника і орендаря земельної ділянки припиняє дію договору оренди з моменту набуття орендарем права власності на землеьну ділянку, яку він орендує.
Так само у разі смерті чи увязнення орендаря договір оренди припиняється без розірвання. Адже мертва людина вже не може ані укласти угоду, ані звернутися до суду про розірвання договору.
natysya
Спец
Спец
Повідомлень: 73
З нами з: 08 квітня 2009 20:18
Репутація: 0

Re: Процедура реєстрація державного акту на право власності на з.д.

Повідомлення natysya »

werewolf писав:Ви знову плутаєте "припинення" договору і "дострокове розірвання" договору.
Розірвання договору та припинення договору (в порядку способу захисту ст.16 ЦК "припинення правовідношення") яка між ними різниця?

Адже відповідно до ЦК - після розірвання договору, зобов’язання сторін припиняються. Тобто, юридичний наслідок однаковий, механім також.
Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1795
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 52
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Re: Процедура реєстрація державного акту на право власності на з.д.

Повідомлення Volodar »

natysya писав:Розірвання договору та припинення договору (в порядку способу захисту ст.16 ЦК "припинення правовідношення") яка між ними різниця?
"Розірвання" це частковий випадок з "припинення". Поняття "припинення" набагато ширше. Наприклад: припинення шляхом розірвання; припинення в наслідок смерті; припинення в результаті закінчення терміну оренди тощо. При цьому в кожному випадку потрібно витрамати окрему ("свою") процедуру припинення.
...Ну це так на мій хлопський розум.
natysya
Спец
Спец
Повідомлень: 73
З нами з: 08 квітня 2009 20:18
Репутація: 0

Re: Процедура реєстрація державного акту на право власності на з.д.

Повідомлення natysya »

Volodar писав:"Розірвання" це частковий випадок з "припинення". Поняття "припинення" набагато ширше. Наприклад: припинення шляхом розірвання; припинення в наслідок смерті; припинення в результаті закінчення терміну оренди тощо.
Согласна абсолютно!

Додано через 4 хвилини 28 секунд:
Volodar писав:При цьому в кожному випадку потрібно витрамати окрему ("свою") процедуру припинення.
Вдвойне согласна: и в случае когда все живы и здоровы (чего и всем желают), припинення договору осуществляеться не автоматически (такая процедура не предусмотрена ни одним законодательством) после договора купли продажи дома, а путем его расторжения в двух стороннем порядке и в письменной форме.
Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1795
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 52
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Re: Процедура реєстрація державного акту на право власності на з.д.

Повідомлення Volodar »

natysya писав:Согласна абсолютно!
Тоді чому припинення за
Договором, який передбачає набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, припиняється договір оренди земельної ділянки в частині оренди попереднім орендарем земельної ділянки, на якій розташований такий житловий будинок, будівля або споруда.
Ви прирівнюєте до розірвання ??
natysya писав:Возникают каждый день: орендатор земельної ділянки повинен укласти угоду про дострокове припинення
natysya
Спец
Спец
Повідомлень: 73
З нами з: 08 квітня 2009 20:18
Репутація: 0

Re: Процедура реєстрація державного акту на право власності на з.д.

Повідомлення natysya »

Volodar писав:припинення в наслідок смерті
в этом случае орган местного самоуправления принимает решение о прекращении договора в связи со смертью второй стороны договорных отношений, т сообщает об этом органы регистрации (идем по аналогии с постоянным пользованием ст.142 ЗКУ )

Додано через 14 хвилин 31 секунду:
Volodar писав:Тоді чому припинення за

Договором, який передбачає набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, припиняється договір оренди земельної ділянки в частині оренди попереднім орендарем земельної ділянки, на якій розташований такий житловий будинок, будівля або споруда.


Ви прирівнюєте до розірвання ??
Назовите эту угоду досрочным преращением договорных отношений в связи с переходом права собственности на дом. Как хотите, суть угоди от этого не поменяется. Поскольку в нашем государстве нет единого реестра регистрации прав (недвижимость в БТИ, земля в Держкомземе), не может договор купли продажи дома прекращать автоматически договор аренды земли. Я каждый день в отделе в этим сталкиваемся. Договор купли продажи недвижимости нельзя внести в поземельну книгу как основание для прекращения договорных отношений на землю.
Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1795
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 52
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Re: Процедура реєстрація державного акту на право власності на з.д.

Повідомлення Volodar »

natysya писав:Договор купли продажи недвижимости нельзя внести в поземельну книгу как основание для прекращения договорных отношений на землю.
Але це не правильно. Хіба люди винні, що ДЗК не читає закони і не хоче їх виконувати.
natysya писав:в этом случае орган местного самоуправления принимает решение о прекращении договора в связи со смертью второй стороны договорных отношений, т(от) сообщает об этом органы регистрации
Самому важко зламати цей ще радянський стереотип, що все має бути за рішенням ради Sorri . Але ж чи не повинно бути в цьому випадку навпаки: реєстратор повідомляє орендарю (орендодавцю) про припинення договору оренди в звязку із смертю когось. Інше питання як ця інформація потрапить до реєстратора.
...виглядає як погляд з космосу...
natysya
Спец
Спец
Повідомлень: 73
З нами з: 08 квітня 2009 20:18
Репутація: 0

Re: Процедура реєстрація державного акту на право власності на з.д.

Повідомлення natysya »

Volodar писав:Самому важко зламати цей ще радянський стереотип, що все має бути за рішенням ради
на землях державної та комунальної власності одна із сторін договору місцева рада, не голова ради, а саме територіальна громада - звідси і рішення ради і про надання, і про припинення, і про розірвання.

Додано через 5 хвилин 17 секунд:
Volodar писав:Але ж чи не повинно бути в цьому випадку навпаки: реєстратор повідомляє орендарю (орендодавцю) про припинення договору оренди в звязку із смертю когось.
Не повинно!!!! Право яке набувається на підставі договорних відносин (а це саме оренда) повинно і припинятися за ініциативою сторін а не реєстратора. Або однієї із сторін.
Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1795
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 52
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Re: Процедура реєстрація державного акту на право власності на з.д.

Повідомлення Volodar »

natysya писав:Не повинно!!!! Право яке набувається на підставі договорних відносин (а це саме оренда) повинно і припинятися за ініциатиою сторін а не реєстратора. Або однієї із сторін.
Не погоджуюсь у випадках припинення договорів за нормами закону (не плутати з розірванням). Подальшу дискусію з цього питання вважаю не доцільною, бо кожен з нас притрумується протилежних поглядів. pa-pa
natysya
Спец
Спец
Повідомлень: 73
З нами з: 08 квітня 2009 20:18
Репутація: 0

Re: Процедура реєстрація державного акту на право власності на з.д.

Повідомлення natysya »

Volodar писав:Інше питання як ця інформація потрапить до реєстратора.
...виглядає як погляд з космосу...
Мы с Вами можем дискутировать бесконечно, каждый останется при своем мнении, и самое смешное каждый по своему будет прав. Но судебная практика говорит о том что договорные отношения не заканчиваются ничем. Факт припинення права должен быть зарегистрирован. Где угодно в книге записи договоров, поземельной книге и т. д. Законом про регистрацию прав хотя бы в пол слова прописана процедура, а дальше смотрите и получите в итоге............. Мы нашли единственный приемлемый пока для нас вариант. Мы - это отдел Госкомзема, Местные органи самоуправления, и как это не смешно выглядит - орендаторы. Будет прецендент не в нашу пользу, готовы поменять свое мнение. Пока увы никто не опроверг.
Аватар користувача
dzi
Спец
Спец
Повідомлень: 1223
З нами з: 16 жовтня 2008 09:24
Репутація: 7
Область: м.Київ

Re: Процедура реєстрація державного акту на право власності на з.д.

Повідомлення dzi »

Кабінет Міністрів пропонує спростити процедуру держреєстрації земельних ділянок

11.04.2012 | 18:22
Прес-служба Міністерства юстиції
Кабінет Міністрів пропонує вдосконалити та спростити процедуру державної реєстрації земельних ділянок та речових прав на нерухоме майно. Відповідні зміни до чинного законодавства, що розроблялися Міністерством юстиції, ухвалені сьогодні, 11 квітня, на засіданні Уряду. Про це повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович.

Так, за словами Міністра, проектом пропонується дозволити подачу документів на державну реєстрацію прав як у паперовій, так і в електронній формі. Передбачається скоротити строк розгляду заяв про державну реєстрацію з 14 до 5 робочих днів. При цьому, за словами Міністра юстиції, після налагодження ефективної роботи нової системи реєстрації цей термін планується переглянути в бік зменшення до 1 дня.

Пропонується наділити нотаріусів повноваженнями вторинної державної реєстрації прав власності на нерухомість, що суттєво скоротить бюрократичну процедуру та час, що затрачується для здійснення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно на сьогодні.

Пропонується також визначити можливість отримання витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно особам, які мають речові права на чуже нерухоме майно, а також інформації про наявність іпотеки та обтяжень речових прав на нерухоме майно.

Передбачається вдосконалити порядок державної реєстрації земельної ділянки. Зокрема, пропонується внести зміни до Закону України «Про Державний земельний кадастр» та виключити положення, відповідно до якого державна реєстрація земельної ділянки скасовується державним кадастровим реєстратором, який здійснює таку реєстрацію, у разі якщо протягом одного року з дня здійснення державної реєстрації земельної ділянки речове право на неї не зареєстровано з вини заявника.

Крім того, пропонується звільнити фізичних та юридичних осіб від сплати державного мита при проведенні повторної державної реєстрації та інші заходи, спрямовані на вдосконалення та спрощення процедури державної реєстрації земельних ділянок та речових прав на нерухоме майно.

Планується, що реалізація цих заходів сприятиме нормалізації роботи ринку нерухомого майна та покращить імідж України та її інвестиційну привабливість.

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publis ... =244276429
Аватар користувача
werewolf
Спец
Спец
Повідомлень: 913
З нами з: 22 січня 2008 17:46
Репутація: 5
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше

Re: Процедура реєстрація державного акту на право власності на з.д.

Повідомлення werewolf »

natysya писав:можем дискутировать бесконечно, каждый останется при своем мнении,
Це не просто дискусія. Ця дискусія демонструє, що влада, мабуть, обирає правильну позицію, передаючи реєстрацію прав на землю в руки Мінюсту. На жаль, такий підхід, який "запроваджено" у вас (та й мабуть не тільки у вас подібна ситуація), переконливо засвідчує, що багато де землевпорядники просто не тягнуть за кваліфікацією здійснення реєстрації прав. Sorri
natysya писав:Но судебная практика говорит о том что договорные отношения не заканчиваются ничем. Факт припинення права должен быть зарегистрирован. Где угодно в книге записи договоров, поземельной книге и т. д.
Так ви ж реєструйте факт припинення записом в поземельній книзі. До речі, у випадку розірвання договору судом договірні обовязки припиняються з моменту набрання рішенням суду законної сили, а не з дати внесення запису про припинення права до реєстру.
natysya писав:Мы нашли единственный приемлемый пока для нас вариант. Мы - это отдел Госкомзема, Местные органи самоуправления, и как это не смешно выглядит - орендаторы.
Дійсно, дивно, що орендрі схвалюють таку процедуру. Швидше за все, вони не задумуються над альтернативою. Як їм сказали - так і роблять. Ваш метод не суперечить закону, але ж наскільки марудний, скільки лишнього всього навязується! А Ви і місцева рада навіть не горите бажанням його спростити.
Ех, не любите ви людей... Sorri
natysya писав: Будет прецендент не в нашу пользу, готовы поменять свое мнение. Пока увы никто не опроверг.
Хіба ж це професійний підхід до справи??? Це як сліпе кошеня в потьомках бреде, лобом в стінку вдарилось - повернуло... facepalm

Додано через 44 хвилини 39 секунд:
dzi писав:Передбачається вдосконалити порядок державної реєстрації земельної ділянки. Зокрема, пропонується внести зміни до Закону України «Про Державний земельний кадастр» та виключити положення, відповідно до якого державна реєстрація земельної ділянки скасовується державним кадастровим реєстратором, який здійснює таку реєстрацію, у разі якщо протягом одного року з дня здійснення державної реєстрації земельної ділянки речове право на неї не зареєстровано з вини заявника.
Не бачу звязку в значенні слова "вдосконалити" і тим брєдом, який після нього йде.
Я беру дозволи на відведення земельних ділянок, роблю проекти відведення, визначаю кадастрові номера, і всьо! Земля тіпа навіки "моя"! Податок-оренду не плачу, чекаю хоч 10 років, коли буде "жирна" ціна або така ж пропозиція оренди Obid , тоді завершаю оформлення права і розпоряджаюсь. А той хто дійсно може покращити (використовувати і поліпшувати) цю землю, купивши її з аукціону, "вже сьогодні" (с) - посмоктує ... (чупа-чупс).
... або домовляється зі мною... Poklony

Додано через 8 хвилин 31 секунду:
Шановний Адмін, перейменуйте, будь ласка цю тему "Процедура державної реєстрації прав на землю органами земельних ресурсів".
natysya
Спец
Спец
Повідомлень: 73
З нами з: 08 квітня 2009 20:18
Репутація: 0

Re: Процедура реєстрація державного акту на право власності на з.д.

Повідомлення natysya »

werewolf писав:Хіба ж це професійний підхід до справи??? Це як сліпе кошеня в потьомках бреде, лобом в стінку вдарилось - повернуло...
Все дело в том что при нашем "мудреном" законодательстве абсолютной истины не бывает. Она всегда относительна. Наши городские нотариусы каждый раз приезжая со своих семинаров по земле на которых выступают представители Запорожского областного управления земельных ресурсов, берутся за головы от их разъяснений. Так что извините Вы можете считать подход не професиональным, но по-моему мнению лучше быть гибче чем твердолобее.
Аватар користувача
werewolf
Спец
Спец
Повідомлень: 913
З нами з: 22 січня 2008 17:46
Репутація: 5
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше

Re: Процедура реєстрація державного акту на право власності на з.д.

Повідомлення werewolf »

natysya писав: Все дело в том что при нашем "мудреном" законодательстве абсолютной истины не бывает. Она всегда относительна.
В реалльному житті поняття "абсолютного" і "ідеального" практично недосяжні. В нашому випадку є кілька варіантів "істини". Але Ви намагаєтесь бачити тільки одну.
natysya писав: Наши городские нотариусы каждый раз приезжая со своих семинаров по земле на которых выступают представители Запорожского областного управления земельных ресурсов, берутся за головы от их разъяснений.
Така у них робота. :grin: Цікаво, а хто давав розяснення? Uchoba
Ми теж далеко не все беремо на озброєння з того, що радять в ГУДЗО. Але скажу, що це добре, що в нашому ГУД кадри багаті на креатив і мають творчий підхід до професії. Будь-яке питання можна розглядати з 2-х позицій: або розглянути так, щоб зробити, або так, щоб не зробити. І законодавство у нас таке, що в багатьох випадках і під одну, й під іншу позицію можна підібрати обгрунтування. Наприклад Центр ДЗК обирає переважно таку позицію, щоб затримати документи, збити побільше грошей з громадян... Але ми повинні притримуватись інших принципів, які закладені в ЗУ "Про державну службу":
служіння народу України;
демократизму і законності;
гуманізму і соціальної справедливості;
пріоритету прав людини і громадянина;
професіоналізму, компетентності, ініціативності, чесності, відданості справі;
персональної відповідальності за виконання службових обов'язків і дисципліни;
дотримання прав та законних інтересів органів місцевого і регіонального самоврядування;
дотримання прав підприємств, установ і організацій, об'єднань громадян
.
Там, де процедура чітко визначена НПА, ніякі розяснення не потрібні. А там, де нормальний порядок не встановлено, розяснення завжди будуть даватися з позиції вище вказаних принципів. Задача таких розяснень - запропонувати дієві методи вирішення конкретних питань. А застосовувати їх чи ні - вирішувати вам. Можна в будь-якому порядку знайти прогалини і недоречності і сказати: "Фє-є-є! Брєд!" Всю інформацію треба аналізувати, брати з неї раціональне зерно і розвивати, доповнювати, підлаштовувати під свої реальні умови.
natysya писав: Так что извините Вы можете считать подход не професиональным, но по-моему мнению лучше быть гибче чем твердолобее.
Так якраз гнучкості в вашому підході я й не бачу. У вас припинення права оренди реєструється виключно на підставі добровільного розірвання договору оренди. І крапка. А на інші підстави припинення права не хочете звертати увагу.
LGU
Спец
Спец
Повідомлень: 404
З нами з: 08 червня 2008 15:27
Репутація: 0
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Процедура реєстрація державного акту на право власності на з.д.

Повідомлення LGU »

werewolf писав:... Але ми повинні притримуватись інших принципів, які закладені в ЗУ "Про державну службу":
служіння народу України;
демократизму і законності;
гуманізму і соціальної справедливості;
пріоритету прав людини і громадянина;
професіоналізму, компетентності, ініціативності, чесності, відданості справі;
персональної відповідальності за виконання службових обов'язків і дисципліни;
дотримання прав та законних інтересів органів місцевого і регіонального самоврядування;
дотримання прав підприємств, установ і організацій, об'єднань громадян
Спасибо за напоминание, а то последнее время самое безобидное с чем ассоциируется госслужба - это безответственность. А чаще -много других слов.
Почему-то в бизнесе не может такого быть, чтобы вам сказали, что не сделали работу, из-за того что кто-то заболел, ушел в отпуск, сдает экзамены, и т.п. и поэтому вопрос не решается месяцами. А в госструктурах - сплошь и рядом, всегда и везде. Заместитель голови РДА ушел в отпуск, потом заболел - два месяца не подписывают проект распоряжения в администрации, девочка на приемке на больничном - документы от граждан не принимают , ответы на вопросы : что? где? когда?- никто не знает - выйдет Люся расскажет. Безграмотные, на понтах. Зато у всех должностные инструкции!Когда уже госслужащий будет звучать гордо?! А то сейчас при этом слове хочется только материться: ничего не делают, кроме действий для прикрытия задниц. !!!!!!!!!!!
Это и к регистрации относится также.
UNIKUM
Спец
Спец
Повідомлень: 95
З нами з: 12 лютого 2009 12:27
Репутація: 0

Re: Процедура реєстрація державного акту на право власності на з.д.

Повідомлення UNIKUM »

Бачу не лише у нас така плутанина. Я теж уже котрий місяць не можу наших переконати, що є і інші причини припинення оренди, а ніж розірвання. Це взагалі брєд, коли є рішення суду, а від нас вимагають відправляти заявку на розірвання. А коли людина помре, хто буде заяву заповнювати, квитанцію оплачувати? Дурдом facepalm

LGU, повірте не всі такі ...
Відповісти