Сертифіковані землевпорядні відділи на агропідприємствах

Інші питання роботи управлінь та відділів
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Аватар користувача
malecha
Спец
Спец
Повідомлень: 744
З нами з: 22 квітня 2007 16:51
Репутація: 35
Область: Тернопільська
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Сертифіковані землевпорядні відділи на агропідприємствах

Повідомлення malecha »

У нас стає ця тема популярна, великі агрофірми бажають створювати свої відділи, аби бути в курсі, а основне економити на файлах, кадастрових планах та й взагалі розуміти, що роблять. А ще проекти сівозмін їх до цього підштовхують.
А як у вас працюють агрофірми?
Чи багато Вам зустрічалося агрофірм ліцензованих чи з кваліфікованими спеціалістами?
Як думаєте, до яких наслідків приведе це агрофірми, чи отримуватимуть вони зиск і чи багато втрачатимуть проектні організації?
ZIC
Спец
Спец
Повідомлень: 1094
З нами з: 14 травня 2010 17:36
Репутація: 7
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Повідомлення ZIC »

Для підготовки матеріалів по оренді, переоформленню документів, по забезпеченню агрономів картографічним матеріалом і т.п. - це має сенс. Більше того, передові агрохолдинги впроваджують сучасні технології точного землеробства, а також логістики, контролю, обліку роботи, диспетчеризації - а для цього потрібні цифрова картографія на ГІС-основі, GPS-навігація, вміння обєднати все це із землевпорядною документацією тощо. Про це, зокрема, можна почитати і в 7 та 8 номерах "Землевпорядного вісника" за цей рік (якщо комусь треба, є скан).
Що ж до розробки проектів по сівозмінах, то тут вже не так просто. Тут мало 1-2 спеціалістів, треба освоювати і підтримувати технологічний ланцюжок, а це простіше спеціалізованим проектним організаціям, котрі мають власні архіви накопичених даних, мають зв'язки з колегами і можуть обмінюватись ними, мають кадри у постійному штаті чи окремих спеціалістів на підхваті і можуть залучати їх за трудовими угодами. Тому просто агрофірми, навіть великі в масштабах району - це не потягнуть. А от для крупних агрохолдингів типу тієї ж СТОВ "Дружба-Нова", про яку йде мова у згаданій вище статті - це цілком під силу. Тим більше, що вони оплату послуг спеціалістів можуть забезпечити на більш високому рівні...
Аватар користувача
malecha
Спец
Спец
Повідомлень: 744
З нами з: 22 квітня 2007 16:51
Репутація: 35
Область: Тернопільська
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Повідомлення malecha »

ZIC писав:(якщо комусь треба, є скан).
Будь ласка, я б почитала.
ZIC писав:підтримувати технологічний ланцюжок
Я б до недавнього часу теж так сказала, але виявляється агрофірми при оформленні документів будують ті ланцюжки не гірше, ніж ми (проектанти). Вони і з земельними і дзк, і виконавцями стільки наспілкуються і на обмінюються, що я була здивована.
ZIC писав:розробки проектів по сівозмінах
До проектів залучаються агрономи підприємства, що є вже великим плюсом, мені здається. Не знаю як у Вас, в нас часто на фірми вирішує і робить все саме 1-2 особи, мені здається, це класична ситуація.
ZIC
Спец
Спец
Повідомлень: 1094
З нами з: 14 травня 2010 17:36
Репутація: 7
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Повідомлення ZIC »

malecha писав:Будь ласка, я б почитала.
Ось та стаття з 7 та 8 номерів "Землевпорядного вісника" за цей рік -
Агрохолдинг_СТОВ Дружба-Нова.zip
Додано через 4 хвилини 29 секунд:
malecha писав:... вирішує і робить все саме 1-2 особи, мені здається, це класична ситуація.
Так, Ви праві. Але ці особи вирішують більшість і інших питань по іншим роботам. На один вид робіт (сівозміни) їх нераціонально тримати. Тоді вже треба братись їм за сектор землевпорядного бізнесу..

Додано через 3 хвилини 16 секунд:
До речі, у Вас там в Гусятинському районі є така агрофірма "Мрія". Вони недавно шукали землевпорядника-картографа-ГІСівця в Києві. Часом не на ці роботи теж?
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Аватар користувача
malecha
Спец
Спец
Повідомлень: 744
З нами з: 22 квітня 2007 16:51
Репутація: 35
Область: Тернопільська
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Повідомлення malecha »

ZIC писав:До речі, у Вас там в Гусятинському районі є така агрофірма "Мрія". Вони недавно шукали землевпорядника-картографа-ГІСівця в Києві. Часом не на ці роботи теж?
Ви смикалисті і уважні! Цей агрохолдинг "Мрія" нещодавно буквально літом створив земельну фірму собі, порахував, що це вигідно. Ні, в даний момент я не про них мову веду.
  Hidden text. You must be registered and have messages: 200
Наразі сиджу в декреті з маленьким сонечком, тимчасово проживаю в іншій області (Львівській) і мала можливість познайомитися з роботою чоловіка на агрофірмі, яка землеустрою не стосувалася, але десь повязується
ZIC писав:Але ці особи вирішують більшість і інших питань по іншим роботам. На один вид робіт (сівозміни) їх нераціонально тримати. Тоді вже треба братись їм за сектор землевпорядного бізнесу..
Так, але вирішують вони виключно заради грошової винагороди, то якщо платня адекватна, можна спокійно сидіти і клепати договора оренди з файлами і планами.