Судові справи

Все про судові земельні справи
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
gusbiz
Спец
Спец
Повідомлень: 116
З нами з: 14 грудня 2008 15:39
Репутація: 3
Область: Тернопільська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Судові справи

Повідомлення gusbiz »

cerdred писав: чи він правильно зроблений
Здати на експертизу (зауваження експертизи виправляти легше аніж цілого управління "кадастр, землеустрій, юридичний - у всіх свої зауваження, і кожен раз коли виправив - знову по колу"), а потім на затвердження і нехай пробують написати зауваження.
MAFIA
Спец
Спец
Повідомлень: 517
З нами з: 29 жовтня 2007 21:35
Репутація: 263
Область: Запорізька
Місце роботи: Юридичні послуги

Судові справи

Повідомлення MAFIA »

gelo
Спец
Спец
Повідомлень: 300
З нами з: 10 листопада 2010 09:40
Репутація: 3
Область: Дніпропетровська

Судові справи

Повідомлення gelo »

Аватар користувача
Oleg
Спец
Спец
Повідомлень: 2311
З нами з: 03 квітня 2007 11:55
Репутація: 82
Область: Волинська
Місце роботи: Інше

Судові справи

Повідомлення Oleg »

Не по темі
Головне Державне земельне агентство у Запорізькій області
Я щось проспав? Це дійсна назва обласного?
Аватар користувача
Pogannka
Спец
Спец
Повідомлень: 537
З нами з: 07 вересня 2009 11:00
Репутація: 1

Судові справи

Повідомлення Pogannka »

Admin писав: Головне Державне земельне агентство у Запорізькій області


Я щось проспав? Це дійсна назва обласного?
Назва настільки часто змінюється, що люди просто не встигають її вивчати... facepalm
gelo
Спец
Спец
Повідомлень: 300
З нами з: 10 листопада 2010 09:40
Репутація: 3
Область: Дніпропетровська

Судові справи

Повідомлення gelo »

Висновок ВСУ щодо земельного податку http://megalawportal.com/verxovnij-sud- ... o-podatku/
gelo
Спец
Спец
Повідомлень: 300
З нами з: 10 листопада 2010 09:40
Репутація: 3
Область: Дніпропетровська

Судові справи

Повідомлення gelo »

Приватизована громадянином під час шлюбу земельна ділянка є його власністю і не відноситься до спільної сумісної власності подружжя http://protokol.com.ua/ua/privatizovana ... podruggya/
tatiana sem
Повідомлень: 5
З нами з: 27 травня 2016 12:54
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Судові справи

Повідомлення tatiana sem »

Потребую Вашої допомоги!!! 1998.- отримала Свідоцтво на спадщиу за законом після смерті матері..під час оформлення з*ясувалось суміжний землекористувач переніс паркан на 1,60х12м в мій бік...за рішенням повинно бути 390кв.м,а в наявності 353кв.м...я намагалася вирішити мирно питання- це і узгодж.комісія,комісії райради,Гол.упр.зем.ресурсів,потім за їх порадою подала в суд.../за рішеннями райради а КМДА у сусідки 300 кв.м а стало 346ккв.м,2 шт. техн.пасп.-з 1983-2005р.-300кв.м,а потім з*явися ще тех.паспорт із зміною конфігурації на 352кв.м(станом на 2001р.і є запис,самозахопл.-52кв.м)...в данний час чужий паркан заходить на 1.60 в глиб мого домоволодіння. Будинок спарений на 600кв.м,,а в 1982р.було рішення по зоокв.м за кожним домоволодінням і зроблено 2окремих техпаспорта.Поки я намагалась вирішити питання самозахоплення,сусіди в 2011р. отримали Д/А на 346кв.м(хоча всі рішення тільки на 300)...тепер я знову вимушено намагалась визнати недійсним Д/А і рішення в част.Д/А, мені відмовляють і пишуть що збільшення відбулось не за рахунок моєї част.зем.ділянки,а держ комзем надав в суд пояснення:"Збільшення площі зем.ділянки на 46кв.м відповідно до переданої 0,0300га та рішеннямКиївради №.. відбулося в результаті уточнення меж зем.ділянки з урахуванням вимог п.5ст.19 рішення київради від 15.07.2004р.№457/1867"про порядок передачі(надання)зем.ділянок в користування або у власність у м.Києві"зі змінами та доповненнями"". -прокоментуйте удь ласка...цю відповідь і порадьте-що робити?.Є моя довідка та план дзк про те що зменш.моя част., але суд відмовляє- що не за мій рахунок відбулась зміна конфігурації...а чужий паркан у мене і доступ до частини будинку- 0.80 см. Заздалегідь вдячна всім.Може є рішення касац.судів про відміну акта на пдстав зміни конфігурації і не відповідності рішнням,а саме збільшення ззем.ділянки...
andrew89
Спец
Спец
Повідомлень: 113
З нами з: 03 січня 2011 19:47
Репутація: 10
Область: Херсонська
Місце роботи: Інше

Судові справи

Повідомлення andrew89 »

tatiana sem писав: Потребую Вашої допомоги!!! 1998.- отримала Свідоцтво на спадщиу за законом після смерті матері..під час оформлення з*ясувалось суміжний землекористувач переніс паркан на 1,60х12м в мій бік...за рішенням повинно бути 390кв.м,а в наявності 353кв.м...я намагалася вирішити мирно питання- це і узгодж.комісія,комісії райради,Гол.упр.зем.ресурсів,потім за їх порадою подала в суд.../за рішеннями райради а КМДА у сусідки 300 кв.м а стало 346ккв.м,2 шт. техн.пасп.-з 1983-2005р.-300кв.м,а потім з*явися ще тех.паспорт із зміною конфігурації на 352кв.м(станом на 2001р.і є запис,самозахопл.-52кв.м)...в данний час чужий паркан заходить на 1.60 в глиб мого домоволодіння. Будинок спарений на 600кв.м,,а в 1982р.було рішення по зоокв.м за кожним домоволодінням і зроблено 2окремих техпаспорта.Поки я намагалась вирішити питання самозахоплення,сусіди в 2011р. отримали Д/А на 346кв.м(хоча всі рішення тільки на 300)...тепер я знову вимушено намагалась визнати недійсним Д/А і рішення в част.Д/А, мені відмовляють і пишуть що збільшення відбулось не за рахунок моєї част.зем.ділянки,а держ комзем надав в суд пояснення:"Збільшення площі зем.ділянки на 46кв.м відповідно до переданої 0,0300га та рішеннямКиївради №.. відбулося в результаті уточнення меж зем.ділянки з урахуванням вимог п.5ст.19 рішення київради від 15.07.2004р.№457/1867"про порядок передачі(надання)зем.ділянок в користування або у власність у м.Києві"зі змінами та доповненнями"". -прокоментуйте удь ласка...цю відповідь і порадьте-що робити?.Є моя довідка та план дзк про те що зменш.моя част., але суд відмовляє- що не за мій рахунок відбулась зміна конфігурації...а чужий паркан у мене і доступ до частини будинку- 0.80 см. Заздалегідь вдячна всім.Може є рішення касац.судів про відміну акта на пдстав зміни конфігурації і не відповідності рішнням,а саме збільшення ззем.ділянки...


якщо Ви погодили суміжні межі ділянки, яку приватизували Ваші сусіди, тоді навряд зможете щось довести. Якщо не погоджували-це може бути підставою для подальших дій. Якщо не вдаватися у подробиці, межі земельної ділянки сусідів, як я зрозумів, встановили за фактичним користуванням, та Держгеокадастр (Держкомзем) в такі питання зазвичай не влазить, тим паче, що в базу ДЗК, на той час вносила ділянку регіональна філія ДЗК. Там вже діяв принцип "кто успел тот и съел". Технічний паспорт не є підстваою для визначення меж та площі земельної ділянки. Звичайно ж з 1998 року Вам варто було б занепокоїтись оформленням земельної ділянки та внесенням її в ДЗК. Судитися Ви можете багато років і витратити грошей достатьньо для купівлі такої ж земельної ділянки. З моєї практики я б рекомендував залишити все як є. Принаймні до реформування судової системи :)
WTF
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 21
З нами з: 17 квітня 2016 13:23
Репутація: 3
Область: Запорізька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Судові справи

Повідомлення WTF »

tatiana sem писав: сусіди в 2011р. отримали Д/А
замовте копії документації із землеустрою на їх ділянку, в документації буде акт погодження меж, там требе переглянути справжність підписів.
Astreya
Спец
Спец
Повідомлень: 1475
З нами з: 26 березня 2012 09:30
Репутація: 397
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Судові справи

Повідомлення Astreya »

tatiana sem писав: Є моя довідка та план дзк про те що зменш.моя част., але суд відмовляє- що не за мій рахунок відбулась зміна конфігурації...а чужий паркан у мене і доступ до частини будинку- 0.80 см
Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Тобто, у вас повинні бути докази того, що сусідський паркан саме на вашій частині. Технічний паспорт не є документом, що підверджує розміри та площу земельної ділянки.
tatiana sem писав: Збільшення площі зем.ділянки на 46кв.м відповідно до переданої 0,0300га та рішеннямКиївради №.. відбулося в результаті уточнення меж зем.ділянки з урахуванням вимог п.5ст.19 рішення київради від 15.07.2004р.№457/1867"про порядок передачі(надання)зем.ділянок в користування або у власність у м.Києві"зі змінами та доповненнями"". -прокоментуйте удь ласка...цю відповідь
Відповідно до ч. 5 ст. 16 Закону України «Про місцеве самоврядування в України»від імені та в інтересах територіальних громад права суб’єкта комунальної власності здійснюють відповідні ради.Київська міська рада діє як орган місцевого самоврядування та обсяг наданих йому повноважень встановлені Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні»та Законом України «Про столицю України місто –герой Київ» (ст. _8 ) Відповідно до ст.ст. 25, 26 Закону України «Про місцеве самоврядування»встановлена загальна та виключна компетенція сільських, селищних, міських рад, а також спосіб, яким ці повноваження реалізуються.
Відповідно до ст. 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом.
За пунктом "в" ст. 9 Земельного кодексу України до повноважень Київської міської ради у галузі земельних відносин на їх території належить, зокрема, надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу.
Згідно ст. 19. пункту 5 Рішення Київської міської ради від 15 липня 2004 року N 457/1867

5. Виконання робіт зі встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та складання документа, що посвідчує право на земельну ділянку,здійснюються землевпорядними організаціями за замовленням зацікавлених осіб на підставі укладеного договору.При виконанні робіт зі встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)
допускається уточнення меж земельної ділянки та її площі не більше 50 кв. м.
tatiana sem писав: сусіди в 2011р. отримали Д/А
Якщо під час їхньої приватизації, ви (або той, хто був власником вашої частини на той час) їм погодили межі і власноруч підписали акт встановлення меж, то подальший суд з сусідами є марна витрати часу.
tatiana sem
Повідомлень: 5
З нами з: 27 травня 2016 12:54
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Судові справи

Повідомлення tatiana sem »

Дуже дякую за відповідь. В матеріалах є акт узгодження меж...але я не підписувала,в спадщину вступила в 1998р., а акт вони отримали в 2011р.- замість мого підпису надали - 4 свідоцтва про смерть( з 7 підписів), хоча і там теж отримали свідоцто на спадщину за законом., в тому числі і свідоцтво про смерть моєї матері...
Aximas
Спец
Спец
Повідомлень: 246
З нами з: 08 січня 2010 12:36
Репутація: 54
Область: Дніпропетровська

Судові справи

Повідомлення Aximas »

tatiana sem писав: Дуже дякую за відповідь. В матеріалах є акт узгодження меж...але я не підписувала,в спадщину вступила в 1998р., а акт вони отримали в 2011р.- замість мого підпису надали - 4 свідоцтва про смерть( з 7 підписів), хоча і там теж отримали свідоцто на спадщину за законом., в тому числі і свідоцтво про смерть моєї матері...
Це порушення процедури, мали погоджувати з особою яка прийняла спадщину незалежно від того чи було зареєстровано право власності. Прийнята спадщина визнається належною спадкоємцеві з моменту відкриття спадщини.
При цьому цікаво а звідки взагалі у них взялись копія свідоцтва про смерть вашої матері, єдиний правомірним спосіб його отримання це якщо ви сами його їм дали.
Mak.ih
Повідомлень: 1
З нами з: 04 червня 2016 21:14
Репутація: 0
Область: Тернопільська
Місце роботи: Інше

Судові справи

Повідомлення Mak.ih »

Скажіть будь-ласка,яким чином можна довести те,що батько був членом колгоспу?
Річ у тім,що його прізвище є у списку додатку до державного акту на право власності на землю(пай).Проте у книзі реєстрації сертифікатів ..... Його уже немає.Парадокс.Юрист мені говорить,що коли доказати в суді що батько був членом колгоспу,то справа доволі виграшна.Але як це зробити.Архів РДА дав довідку про те що батько НЕ БУВ виключений із членів колгоспу,окрім того є довідки про нарахування з/п в колгоспі,та записи у трудовій книзі.
А ось довідки про те що БУВ членом колгоспу немає.
Юрист каже,що така довідка необхідна,і без неї шанси примарні.То ж де її і яким чином можна отримати ?
Спасибі за коментарі.
tatiana sem
Повідомлень: 5
З нами з: 27 травня 2016 12:54
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Судові справи

Повідомлення tatiana sem »

Взагалі я думаю могли дати копію свідоцтва про смерть в департаменті зем.ресурсів...бо моя мати не встигла оформити держакт, а рішення про передачу у власність землі було у 1998р. ...потім ріше
Aximas писав:

Це порушення процедури, мали погоджувати з особою яка прийняла спадщину незалежно від того чи було зареєстровано право власності. Прийнята спадщина визнається належною спадкоємцеві з моменту відкриття спадщини.
При цьому цікаво а звідки взагалі у них взялись копія свідоцтва про смерть вашої матері, єдиний правомірним спосіб його отримання це якщо ви сами його їм дали.
Взагалі я думаю могли дати копію свідоцтва про смерть в департаменті зем.ресурсів...бо моя мати не встигла оформити держакт, а рішення про передачу у власність землі було у 1998р. ...потім рішення у 2011р. змінити її прізвище на моє...при цьому я надавала копію свідоцтва про її смерть..такі справи...Дуже дякую .
Zemelja
Спец
Спец
Повідомлень: 253
З нами з: 13 листопада 2009 12:44
Репутація: 31
Область: Харківська
Місце роботи: Інше

Судові справи

Повідомлення Zemelja »

10 класних рішень суду 2017 року у земельних справах за версією ресурсу «Протокол»

Відправлено через 26 хвилин 32 секунди:
А до суда может быть всякое
Вор и банкрот Сергей Попов избил адвоката
Руда
Спец
Спец
Повідомлень: 147
З нами з: 23 березня 2010 18:46
Репутація: 36
Область: Полтавська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Судові справи

Повідомлення Руда »

Аватар користувача
Prometheus
Спец
Спец
Повідомлень: 1475
З нами з: 31 березня 2011 12:13
Репутація: 321
Область: Житомирська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Судові справи

Повідомлення Prometheus »

Руда писав: 05 листопада 2018 19:14 https://biz.liga.net/ekonomika/nedvizhi ... vat-zemlyu
Трошки тут недосказано. Ось джерело даної статті
► Показати
Аватар користувача
Vitolla
Спец
Спец
Повідомлень: 158
З нами з: 26 березня 2019 09:29
Репутація: 33
Область: Миколаївська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Судові справи

Повідомлення Vitolla »

Добрий день. Зі слів постраждалого- була з.д. в оренді, в ДЗК зареєстрована, договір укладений, дійсний ще до 2022 року, орендна плата сплачувалась вже як 7 років, після заключення договору, звичайно. Прийшли "ліві" орендарі, почали на тупому обробіток, на словах переманули орендодавця. Постраждалий орендар дійшов до суду, справа вже 2 роки відкрита, з.д. так і обробляють рейдери. Питання- такий срок для розгляду, здавалось би простої справи, нормальний? Чому так довго нема вердикту і з самовільним захватом нічого не роблять? Має хтось думку чи досвід в таком?
vitas007
Admin
Admin
Повідомлень: 1395
З нами з: 15 грудня 2010 16:02
Репутація: 783
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Судові справи

Повідомлення vitas007 »

Друзі! Ділимося дайджестом судової практики Великої Палати Верховного Суду у спорах, що виникають із земельних відносин - http://bit.ly/2NE9NMf

Дайджест містить основні правові позиції Великої Палати Верховного Суду щодо застосування норм матеріального права в земельних спорах за період з 20 квітня 2018 року по 18 вересня 2019 року, зокрема стосовно:

- визначення правового режиму земель;

- особливостей застосування таких способів захисту прав у земельних спорах, як визнання недійсним і скасування рішень органів державної влади та місцевого самоврядування, визнання недійсними державних актів на право власності та право користування земельними ділянками, витребування земельної ділянки, усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою та інших способів захисту;

- спорів, що виникають із договорів оренди землі;
спорів щодо землеустрою.

Окремо виділено вимоги у справах зі спорів, що виникають із земельних відносин, які не підлягають судовому розгляду.

Завантажуйте та поширюйте.
► Показати
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Аватар користувача
zemleustriy-ocinka
Спец
Спец
Повідомлень: 751
З нами з: 15 липня 2019 12:21
Репутація: 154
Область: Черкаська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Судові справи

Повідомлення zemleustriy-ocinka »

Суд може звернути стягнення і на незареєстроване майно боржника: ВС
https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/1 ... rzhnika-vs
Юрий_Нд
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 39
З нами з: 12 жовтня 2020 23:45
Репутація: -24
Область: Одеська
Місце роботи: Інше

Судові справи

Повідомлення Юрий_Нд »

Доброй ночи Уважаемые.
Если можно, посоветуйте, что делать в такой ситуации.
Можно ли как-то оспорить этот ответ?
Или с таким ответом "прямая дорога в суд?
А может институт землеустройства прав?
В общем, цитирую ответ:
"Шановний Юрій!
На Вашу заяву від 00.00.2021 року (Вх.№… від 00.00.2021 року), стосовно розроблення землевпорядної документації, повідомляємо про наступне.
На даний час, державне підприємство “ … інститут землеустрою” (далі - ДП «… інститут землеустрою») не здійснює господарської діяльності на території … сільської ради … району … області у зв’язку з економічною недоцільністю.
З огляду на вище зазначене, ДП «… інститут землеустрою» не може задовольнити Ваше прохання стосовно розроблення землевпорядної документації.
Крім того, інформуємо про наступне.
Відповідно до частини першої статті 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Відповідно до статті 627 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору.
Статтею 638 Кодексу встановлено, шо договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.
Отже, загальним правилом, виходячи із принципу свободи договорів, сторона (сторони) не може бути примушена до укладення договору."
murrrchik
Спец
Спец
Повідомлень: 845
З нами з: 05 липня 2010 18:07
Репутація: 223
Область: Закарпатська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Судові справи

Повідомлення murrrchik »

Юрий_Нд писав: 16 червня 2021 02:25 Или с таким ответом "прямая дорога в суд?
Ви хочете примусити їх через суд укласти з Вами договір? Я думаю, що нічого не вийде. Інститут землеустрою тут правий, шукайте іншого підрядчика.
Юрий_Нд
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 39
З нами з: 12 жовтня 2020 23:45
Репутація: -24
Область: Одеська
Місце роботи: Інше

Судові справи

Повідомлення Юрий_Нд »

murrrchik писав: 16 червня 2021 08:34 Інститут землеустрою тут правий
И какие законные основания для такой правоты?

Відправлено через 52 секунди:
murrrchik, простите, Вы юрист?
murrrchik
Спец
Спец
Повідомлень: 845
З нами з: 05 липня 2010 18:07
Репутація: 223
Область: Закарпатська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Судові справи

Повідомлення murrrchik »

Юрий_Нд писав: 16 червня 2021 09:18 И какие законные основания для такой правоты?
А Ви їх лист-відповідь уважно читали? Там все прекрасно розписано з посиланням на статті ЦКУ. "Договір" - це домовленість, якщо немає домовленості, то і договір заключати з Вами ніхто не буде, і примусити його Ви не можете, такого в законодавстві немає. Ну, хіба що існує якась додаткова попередня угода про виконання робіт чи щось таке. Але, наскільки усім відомо, щосереди на Земресі вимикають телепатичний модуль та необмежений доступ до ноосфери для профілактики, тому ніхто ні про які додаткові умови та обставини окрім Вас нічого не може знати і точнішої відповіді не дасть.
Юрий_Нд писав: 16 червня 2021 09:19Вы юрист?
Ні, але вмію читати і користуватися пошуком.
Відповісти