Щодо відумерлої спадщини

Все про судові земельні справи
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
hopeless
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 30
З нами з: 12 січня 2009 20:31
Репутація: 1
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення hopeless »

у нотаріуса були ?
hopeless
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 30
З нами з: 12 січня 2009 20:31
Репутація: 1
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення hopeless »

А хто потенціальний спадкоємець ? Звертались до державного нотаріуса ? Взагалі нотаріус повинен пояснити процедуру і необхідний перелік документів, які йому потрібні для оформлення Вам спадщини. Він заводить спадкову справу, ви збираєте необхідні йому документи... можна просто витратити час і гроші на збір непотрібних документів.
Аватар користувача
Rond
Спец
Спец
Повідомлень: 150
З нами з: 03 червня 2010 10:51
Репутація: 9
Область: Хмельницька
Місце роботи: Інше

Повідомлення Rond »

Була наш секретар. Але нічого конкретного він їй так і не сказав
У разі відсутності спадкоємців тільки суд може визнати спадщину відумерлою.

В даному випадку прокуратура виступає в інтересах держави в особі № ради та звертається до суду із заявою про визначення спадщини відумерлою, яка згідно закону підлягає передачі у власність територіальної громади.
Katrin
Повідомлень: 6
З нами з: 15 січня 2009 23:01
Репутація: 0
Область: Запорізька

Повідомлення Katrin »

Право на звернення до суду має орган місцевого самоврядування, який претендує на передачу у комунальну власність відумерлої спадщини. Заява подається до суду за місцем відкриття спадщини, яким визнається згідно із ст. 1221 ЦК останнє місце проживання спадкодавця. А якщо воно невідоме, то ним визнається місцезнаходження нерухомого майна або основної його частини, за відсутності нерухомого майна – місцезнаходження основної частини рухомого майна.
ukrspzem
Спец
Спец
Повідомлень: 62
З нами з: 11 жовтня 2012 16:59
Репутація: 0
Область: Сумська
Місце роботи: Юридичні послуги
Контактна інформація:

Повідомлення ukrspzem »

уточніть питання: спадщина відумерлого...кого
чи визнати спадщину відумерлою?
Аватар користувача
gren4ushuna
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 27
З нами з: 30 червня 2011 20:01
Репутація: 0
Область: Хмельницька

Повідомлення gren4ushuna »

Я теж хочу запитати яка процедура визнання відумерлої спадщини, якщо це пай і на нього є державний акт? Всі документи повинна оформляти сільська рада, так? І розпоряджатися ним теж має право сільська рада, без погоджень з райдержадміністрацією?
ukrspzem
Спец
Спец
Повідомлень: 62
З нами з: 11 жовтня 2012 16:59
Репутація: 0
Область: Сумська
Місце роботи: Юридичні послуги
Контактна інформація:

Повідомлення ukrspzem »

подавати на визнання спадщини відумерлою повинна сільська рада до суду. потім вона має у власності землю за межами населеного пункту тільки у разі, якщо суд прийме рішення та потім хтось "безкоштовно" переоформить та зереєструє держакти
Аватар користувача
hap
Спец
Спец
Повідомлень: 403
З нами з: 18 березня 2008 15:38
Репутація: 50
Область: Львівська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Повідомлення hap »

Десь приблизно така процедура:
Щодо відумерлої спадщини
Spoiler
Відповідно до статті 140 Земельного кодексу України, однією з підстав припинення права власності на земельну ділянку є смерть власника та відсутність у нього спадкоємця.
Якщо у померлої особи, котра мала право влас¬ності на земельну ділянку на підставі рішення ра¬ди, за заповітом і за законом спадкоємців не ви¬явилось, або у випадку усунення їх від права на успадкування чи через неприйняття ними спад¬щини, а також при відмові від її прийняття — відповідно до частини першої статті 1277 Цивіль¬ного кодексу України і до заяви органу місцевого самоврядування (за місцем відкриття спадщини) суд визнає спадщину відумерлою.
Наведемо деякі аспекти застосування цих право¬вих норм на практиці.
Спадщина, не прийнята спадкоємцями, охоро¬няється до визнання її відумерлою. Згідно зі стат¬тею 1283 Цивільного кодексу України охорона спадкового майна здійснюється в інтересах спад¬коємців, відмовоодержувачів, кредиторів спадко¬давця задля збереження майна до прийняття спад¬щини спадкоємцями.
До моменту подачі за¬яви щодо визнання спад¬щини відумерлою орга¬ни місцевого самовряду¬вання розміщують у ЗМІ інформацію щодо охоро¬ни спадкового майна.
З метою подання заяви про визнання спадщини відумерлою територіаль¬ні органи земельних ре¬сурсів передають сільсь¬ким (селищним) радам список не витребуваних земельних часток (паїв) померлих осіб відповідно до сертифікатів на право на земельну частку (пай), а також довідки, про те, що за весь період ніхто не звертався до райвідділів земельних ресурсів віднос¬но цих земельних ділянок, земельних часток (паїв).
Заява про визнання спадщини відумерлою по¬дається після того, як мине один рік з часу відкрит¬тя спадщини.
Органи місцевого самоврядування зобов'язані своєчасно виявити таке майно та звернутися до су¬ду з метою визнання його відумерлим. Згідно зі статтею 1221 Цивільного кодексу Ук¬раїни, місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.
Якщо постійне місце проживання спадкодавця невідоме, місцем відкриття спадщини є місцезна¬ходження нерухомого майна або основної його час¬тини, а за відсутності нерухомого майна — місце¬знаходження основної частини рухомого майна.
Заява про визнання спадщини відумерлою по¬дається в порядку окремого провадження (відпо¬відно до статті 234 Цивільного процесуального ко¬дексу України).
Спадщина, що визнана судом відумерлою, за місцем її відкриття переходить у власність територіальної громади (тобто у комунальну влас¬ність).

У разі належності до відумерлої спадщини сер¬тифіката на земельну частку (пай) на його зворот¬ному боці робиться відмітка про передачу права на земельну частку (пай) територіальній громаді.
Територіальна громада, яка стала власником відумерлого майна, зобов'язана задовольнити вимоги кредиторів спадкодавця, що заявлені відповідно до статті 1231 цього Кодексу.
Територіальна громада має право виділити зе¬мельну частку (пай) у натурі (на місцевості).
При зверненні до суду позивач, тобто орган міс¬цевого самоврядування, відповідно до Декрету Кабінету Міністрів Ук¬раїни «Про державне ми¬то» сплачує державне ми¬то та розмір витрат за інформаційно-технічне забезпечення (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №1258 від 21.12.05).
Якщо на території ради є громадяни, яким, згід¬но з рішеннями суду, поновлено право на земельну частку (пай), але на цей час відсутні землі запасу та резервного фонду для виконання рішень суду, то саме територіальна громада, у власність якої пере¬йшло майно як відумерла спадщина, може за ра¬хунок набутих у комунальну власність земельних ділянок задовольнити вимогу громадян про надан¬ня їм земельної частки (паю).

Обставини, які необхідно з’ясувати.
Визнання спадщини відумерлою здійснюється виключно в судовому порядку.
Спадщина, що визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.
Проте перед тим, як подавати заяву до суду про визнання спадщини відумерлою, орган місцевого самоврядування має переконатись у тому, що у померлого немає спадкоємців, які б могли претендувати на спадщину, і у випадку визнання її відумерлою вимагати скасування рішення.
У зв’язку з цим, перед тим як звернутися до суду із заявою, заявнику необхідно впевнитися в тому, що спадкоємці взагалі відсутні або вони відмовилися від спадщини, не прийняли її, або були усунені від спадкування.
Окрім того, слід з’ясувати чи має спадкодавець утриманців, які мають спадкувати у п’яту чергу, чи були спадкоємці, які постійно проживали зі спадкодавцем (адже відповідно до ч. 3 ст. 1268 ЦК такі особи вважаються такими, що прийняли спадщину, якщо вони протягом шестимісячного строку не заявили про відмову від неї), хто може бути зацікавленою особою у справі, якою є спадкова маса, якими документами підтвердити належність майна померлому.
Також необхідним є подання документа про смерть спадкодавця.
Залежно від того, чи доведе заявник те, що у померлого немає спадкоємців, суд вирішить питання про визнання спадщини відумерлою.

Встановлення кола спадкоємців за заповітом.
При встановленні спадкоємців за заповітом перш за все необхідно з’ясувати, чи складав померлий заповіт.
Причому слід враховувати, що хоч і встановлено, що заповіт посвідчується нотаріально, відповідно до статей 1251 та 1252 ЦК посвідчувати заповіти окрім нотаріуса мають право й деякі інші особи.
Тому необхідно визначитись, де можливо отримати інформацію стосовно розпоряджень померлого.
Для зберігання документів, що посвідчуються нотаріусами та посадовими особами, в обласних центрах, містах Києві, Сімферополі та Севастополі засновуються державні нотаріальні архіви.
Відповідно до Положення про державний нотаріальний архів, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 07.02.1994 року № 8/5, фондоутворювачами архівів є державні нотаріальні контори, приватні нотаріуси, посадові особи виконавчих комітетів сільських, селищних, міських рад народних депутатів, які вчиняють нотаріальні дії, та посадові особи, котрі посвідчують заповіти і доручення, прирівнювані до нотаріально посвідчених.
Заповіти, у тому числі секретні, посвідчені нотаріусом, і заповіти, передані на зберігання до державного нотаріального архіву, записуються до алфавітної книги обліку заповітів.
Окрім того, відомості про заповіти підлягають обов’язковій реєстрації в Спадковому реєстрі в порядку, встановленому Положенням про Спадковий реєстр, затвердженого наказом Мін’юсту України № 51/5 від 17.10.2000 року.
Відповідно до п. 3.2. цього Положення отримувати інформацію зі спадкового реєстру мають право нотаріуси, спадкоємці за законом при пред’явленні документа, що свідчить про родинні зв’язки зі спадкодавцем, суду, прокуратури, органів дізнання і слідства, у зв’язку з кримінальними, цивільними або господарськими справами, що перебувають у їх провадженні.
Отже, у разі виникнення необхідності отримання певних відомостей зі Спадкового реєстру, нотаріус чи суд завжди зможуть їх витребувати.
Таким чином, виявити, чи складався заповіт і хто є спадкоємцем за заповітом, цілком можливо. Встановлення кола спадкоємців за законом
Щодо спадкоємців за законом, то встановити їх відсутність чи наявність досить складно, оскільки коло таких спадкоємців надзвичайно велике й включає в себе далеких родичів, про наявність яких можуть не знати навіть сусіди померлого.
Доказом родинних та інших відносин спадкоємців зі спадкодавцем можуть бути свідоцтва органів реєстрації актів цивільного стану, копії актових записів, записи в паспортах про другого з подружжя, копії рішень суду, що набрали законної сили, про встановлення факту родинних та інших відносин.
Однак фіксація перебування в родинних відносинах може здійснюватись органами в різних куточках країни, тому виявлення всіх наявних родичів є надзвичайно важким.
За таких обставин краще зачекати поки мине строк для прийняття спадщини, а підставою для визнання спадщини відумерлою вказати її неприйняття спадкоємцями.
За загальним правилом, спадкоємець, який постійно не проживав разом зі спадкодавцем, повинен прийняти спадщину шляхом подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини протягом шести місяців з дня її відкриття.
Відповідно до ст.1272 ЦК якщо спадкоємець протягом шестимісячного строку не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її, що позбавляє його на права на отримання спадщини, а його частка має бути визнаною відумерлою.
Однак все ж існує ризик того, що відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК спадкоємцю, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, в судовому порядку буде надано додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини, тому у разі виявлення спадкоємця, що не встиг прийняти спадщину, він має бути зазначений у заяві про визнання спадщини відумерлою як зацікавлена особа.
Окрім того, необхідно з’ясувати, чи не відмовлявся спадкоємець від спадщини та чи не було відкликання заяви про відмову протягом встановленого строку.
Заява про здійснення відмови від спадщини і відкликання відмови від спадщини має подаватися нотаріусу за місцем відкриття спадщини, тому з’ясувати, чи подавалися ці документи цілком реально, оскільки вони в обов’язковому порядку реєструються в книзі обліку спадкових справ.

Процесуальний порядок визнання спадщини відумерлою
Відповідно до ст. 274 Цивільного процесуального кодексу від 18.03.2004 року (далі – ЦПК) заява про визнання спадщини відумерлою у випадках, встановлених ЦК, подається до суду органом місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
Місце відкриття спадщини може підтверджуватися свідоцтвом органу реєстрації актів цивільного стану про смерть спадкодавця, якщо останнє постійне місце проживання і місце його смерті збігаються, довідкою житлово-експлуатаційної організації, правління житлово-будівельного кооперативу про його постійне місце проживання, записом у будинковій книзі про постійне проживання спадкодавця, а якщо місце проживання померлого невідоме — документом (витягом з Реєстру прав власності тощо) про місцезнаходження нерухомого спадкового майна або його частини.
За відсутності нерухомого майна місцем відкриття спадщини є місцезнаходження основної частини рухомого майна.
Оскільки для спадкоємців, що мають право на спадкування за законом та заповітом надається шестимісячний строк для прийняття спадщини, законодавець встановив додатковий запас часу для випадків, коли спадкоємець не встигає прийняти спадщину, проте право на її отримання він може не втратити.
У зв’язку з цим ЦК встановлено, що заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини.
Окрім того, відповідно до ст. 276 ЦПК суд відмовляє у прийнятті заяви про визнання спадщини відумерлою, якщо орган місцевого самоврядування подасть заяву до закінчення одного року з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ст. 275 ЦПК у заяві про визнання спадщини відумерлою повинно бути наведено відомості та докази про час і місце відкриття спадщини, про майно, що становить спадщину, а також докази, які свідчать про належність цього майна спадкодавцю (витяги з реєстрів, документи, які знаходилися в помешканні померлого), про відсутність спадкоємців за заповітом і за законом або про усунення їх від права на спадкування, або про неприйняття ними спадщини, або про відмову від її прийняття.
Факт смерті і час відкриття спадщини підтверджуються свідоцтвом органу реєстрації актів цивільного стану про смерть спадкодавця.
Стосовно наявного у померлого майна, право власності на яке не може підтверджуватись документами (побутові речі), довести їх належність померлому можливо шляхом пред’явлення опису, що здійснював нотаріус при встановленні охорони цього майна, або показаннями свідків, яким відомо про належність конкретного майна померлому.
Справа про визнання спадщини відумерлою розглядається судом з обов’язковою участю заявника та з обов’язковим повідомленням усіх заінтересованих осіб.
Заінтересованими особами можуть бути родичі померлого та інші особи, які могли успадкувати майно.
Проте участь цих осіб у процесі є проблематичною, оскільки їх виявлення досить важке, а визначення адреси, за якою проживають дані особи, є ще складнішим питанням.
При розгляді справи суд має встановити, чи подані заявником документи, які свідчать про смерть спадкодавця, чи є взагалі спадкоємці за законом та заповітом, чи є у померлого утриманці, чи проживали спадкоємці разом з померлим, чи складався померлим заповіт, якщо так, то який його зміст, чи здійснювали спадкоємці дії, направленні на прийняття спадщини, чи мала місце відмова від прийняття спадщини, чи було відкликання відмови від прийняття спадщини, причини пропуску спадкоємцями строку на прийняття спадщини, визначити яке майно належало померлому та якими доказами це підтверджується.
Окрім того, суд має встановити, чи правильно заявником визначено місце відкриття спадщини, оскільки майно перейде у власність тієї територіальної громади, де відкрилася спадщина.
У разі, якщо перед поданням заяви про визнання спадщини відумерлою до суду у заявника виникнуть проблеми з отриманням відомостей, які необхідні для розгляду справи, а також з доведенням певних обставин, у процесі судового розгляду це можливо виправити.
За клопотанням заявника суд може сприяти у встановленні необхідних фактів та витребуванні доказів.
Окрім того, певні обставини цілком можливо доводити шляхом допиту свідків, особливо сусідів — наприклад, про належність певної речі померлому, про те, що померлий проживав сам тощо.
Суд, встановивши, що спадкоємці за заповітом і за законом відсутні або усунені від права на спадкування, або не прийняли спадщину чи відмовилися від її прийняття, ухвалює рішення про визнання спадщини відумерлою та про передачу її територіальній громаді за місцем відкриття спадщини.
У рішенні необхідно зазначити склад майна, що переходить у власність територіальної громади.

Охорона спадкового майна
До визнання спадщини відумерлою необхідно подбати про охорону спадщини.
Відповідно до п. 195 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженої наказом Міністерства юстиції України 03.03.2004 № 20/5, якщо у складі спадщини є майно, що потребує утримання, догляду, учинення інших фактичних чи юридичних дій для підтримання його в належному стані, нотаріус, а в населених пунктах, де немає нотаріуса, — відповідний орган місцевого самоврядування, у разі відсутності спадкоємців або виконавця заповіту, на підставі заяви заінтересованої особи, зокрема представника територіальної громади, після пред’явлення свідоцтва про смерть спадкодавця укладає договір на управління спадщиною.
На підставі заяви заінтересованої особи про відкриття спадщини та договору на управління спадщиною нотаріус заводить спадкову справу.
Договір на управління спадщиною укладається за місцем відкриття спадщини і має заноситися до книги обліку таких договорів.
У разі надходження до нотаріуса за місцем відкриття спадщини заяви спадкоємців про прийняття спадщини, про відмову від спадщини на користь інших спадкоємців, про вжиття заходів до охорони спадкового майна тощо, нотаріус повідомляє особу, з якою укладений договір на управління спадщиною, про припинення дії договору.
У разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття укладений договір діє до ухвалення судом рішення про визнання спадщини відумерлою.
Тому, з огляду на те, що укладення договору на управління спадщиною дозволяє проконтролювати те, чи приймуть спадкоємці спадщину, його укладення є цілком доцільним, оскільки може полегшити процес визнання спадщини відумерлою.
Хоча укладення чи неукладення цього договору ніяким чином не впливає на можливість визнання спадщини відумерлою, його укладення необхідне для того, щоб майно збереглося в належному стані до моменту його переходу до майбутнього власника.

Щодо механізму дії відумерлої спадщини.
До моменту подачі заяви щодо визнання спадщини відумерлою необхідно органам місцевого самоврядування інформувати через засоби масової інформації щодо охорони спадкового майна.
З метою подання заяви про визнання спадщини відумерлою територіальні органи земельних ресурсів повинні передати сільським (селищним) радам списки не витребуваних земельних часток (паїв) померлих осіб відповідно до сертифікатів на право на земельну частку (пай) та довідку про те, що за весь період ніхто не звертався до райвідділів земельних ресурсів щодо даної земельної ділянки, земельної частки (паю).
Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини.
Відповідні органи місцевого самоврядування зобов'язані виявити таке майно своєчасно та звернутися до суду з метою визнання його відумерлим у судовому порядку.
Згідно зі статтею 1221 Цивільного кодексу України, місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.
Якщо місце проживання спадкодавця невідоме, місцем відкриття спадщини є місцезнаходження нерухомого майна або основної його частини, а за відсутності нерухомого майна - місцезнаходження основної частини рухомого майна.
Заява про визнання спадщини відумерлою подається в порядку окремого провадження відповідно до статті 234 Цивільного процесуального кодексу України.
Слід зазначити, що спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини (тобто у комунальну власність).
Аватар користувача
gren4ushuna
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 27
З нами з: 30 червня 2011 20:01
Репутація: 0
Область: Хмельницька

Повідомлення gren4ushuna »

"У разі належності до відумерлої спадщини сертифіката на земельну частку (пай) на його зворот¬ному боці робиться відмітка про передачу права на земельну частку (пай) територіальній громаді."

А якщо державний акт?????
Востаннє редагувалось 12 листопада 2012 09:37 користувачем gren4ushuna, всього редагувалось 5 разів.
Причина: Хто буде за Вас цитувати???
Аватар користувача
hap
Спец
Спец
Повідомлень: 403
З нами з: 18 березня 2008 15:38
Репутація: 50
Область: Львівська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Повідомлення hap »

gren4ushuna писав:А якщо державний акт?????
тоді за рішенням суду
teo
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 28
З нами з: 01 січня 2013 11:02
Репутація: 0
Область: Херсонська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення teo »

Если вы оформляете земельный пай то для нотариуса нужно обезатель принести с отдела земельных ресурсов (витяг з поземельноъ книги,обмеження обтяження земельноъ дилянки и грошова оцинка з технической документации) после етого нотариус делает вам свидетельство о праве на спадщини за законом или за заповитом и ставит на гос акте свою пецать потом вы идёте в отдел земельных ресурсов ( в том районе где расположен земельный пай) и в тичении 2-х недель должны поставить свою гербовую печать на гос акте.(но при етом ваш земельный участок должен быть в базе данных и естественно присвоен на него кадастровый номер
Аватар користувача
Girl
Спец
Спец
Повідомлень: 346
З нами з: 02 серпня 2007 12:30
Репутація: 8
Область: Сумська

Повідомлення Girl »

А как органі местного самоуправления могут узнать про существование такого имущества для его "витребовування"?
demed89
Повідомлень: 2
З нами з: 22 вересня 2013 18:37
Репутація: 0
Область: Рівненська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Повідомлення demed89 »

В нас в районі зараз саме розпочинають дану процедуру
поки що сказали щоб в с/р пройшли весь список невитребуваних паїв і дізнались де є потенційні спадкоємці
і всіх повідомили письмово про визнання спадщини відумерлою. Далі я так розумію будемо писати оголошення в газету, а потім заяву в суд.
Відпишусь як все це пройде.
багато читав, але практика покаже шо до чого....
Аватар користувача
dexter3000
Спец
Спец
Повідомлень: 1353
З нами з: 29 серпня 2007 17:38
Репутація: 10
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Повідомлення dexter3000 »

Girl писав:А как органі местного самоуправления могут узнать про существование такого имущества для его "витребовування"?
Учитывая процедуру, информация о смерти граждан есть в Державному реєстрі актів цивільного стану громадян, который ведет Государственная регистрационная служба. Теоретически ОМС должен попросить "повний витяг з Реєстру щодо актового запису про смерть", потом сделать запрос в Наследственном реестре, Реестре прав и в ДЗК, а потом со всеми полученными сведениями топать в суд, если для того есть основания.
dubova1990
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 26
З нами з: 17 липня 2014 18:54
Репутація: 0
Область: Харківська
Місце роботи: Інше

Повідомлення dubova1990 »

Перечитала все ответы, кто-то поднимал вопрос, но на него так же не ответили(
смотрите, у меня в селе 7 невытребованных сертификатов, в натуре земли не выделены, госакты не получены. сведений о смерти граждан, которым выданы были сертификаты - нет, наследники в сельсовет не обращались. мне нужно эти земли вернуть в собственность сельсовета. как мне быть? актов про смерть - нету, уже запрашивали, говорят люди, что вроде как те, кому выдавались сертификаты - в Казахстан в 1996 году уехали , и в Белоруссию, и больше их никто не видел и не слышал.
мой вариант: признать собственника безвести пропавшим, после - умершим и как безхозное имущество перевести в собственность териториальной громады? или можно как-то проще?
думала, признать безхозяйным, но прочитала " Деякі аспекти набуття права власності на об'єкти безхазяйного нерухомого майна", и поняла, что это не вариант.
и еще, тоже не до конца поняла, вот такие вот по сути, сертификаты, можно взять в аренду? просто кто будет заказывать проэкт землеустройства, и заключать договор аренды, если можно просто заплатить за фактическое использование... и кто докажет, что фермерское хозяйство использует именно землю, которая была бы выделена именно по этому сертификату, если, фактически, границы же не определены? или какой алгоритм действий для фермера? пишем заявление в сельсовет, нам дают разрешение на разработку проэкта, заказываем, утверждаем, утверждаем на решении райсовета нормативно-денежную оценку, заключаем договор аренды? так я не понимаю, как мы это можем сделатть, если пай то не вытребованны....
подскажите, пожалуйста, как мне все-таки перевести земли в собственность сельсовета и какой алгоритм заключения договора аренды? спасибо огромное!
Аватар користувача
Сергiй64
Спец
Спец
Повідомлень: 920
З нами з: 21 червня 2009 19:55
Репутація: 66
Область: Вінницька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення Сергiй64 »

dubova1990 писав:как мне все-таки перевести земли в собственность сельсовета
Був подібний випадок. Прокуратура подала в суд клопотання про визнання земельних ділянок відумерлою спадщиною. Суд розглянув, виніс рішення про визнання права власності за .......ською сільською радою. Зробив звичайну технічну документацію по встановленню меж. Не було ні сертифікатів, ні актів. Чи були якісь слідчі дії по розшуку спадкоємців , не знаю, але в рішенні суду був абзац , що ніхто не звертався за спадщиною чи щось таке подібне, не пам'ятаю. Земельний присвоїв кадастрові номери, служба наче погодилась зареєструвати право власності. А буде свідоцтво, то договір заключити - проблем не повинно бути. Якось так.
dubova1990
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 26
З нами з: 17 липня 2014 18:54
Репутація: 0
Область: Харківська
Місце роботи: Інше

Повідомлення dubova1990 »

Сергiй64, но ведь нет актов про смерть владельцев сертификатов, как суд сможет визнати відумерлою?
Аватар користувача
Сергiй64
Спец
Спец
Повідомлень: 920
З нами з: 21 червня 2009 19:55
Репутація: 66
Область: Вінницька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення Сергiй64 »

dubova1990 писав:как суд сможет
Суд може все. Переговоріть з прокуратурою.
Atoll
Спец
Спец
Повідомлень: 617
З нами з: 14 квітня 2010 16:16
Репутація: 0
Область: Рівненська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Повідомлення Atoll »

Сергiй64 писав:Суд розглянув, виніс рішення про визнання права власності за .......ською сільською радою.
Гм. А може мені хтось сказати чи правомірно суд виносить рішення про визнання права на пайову землю за сільською радою, адже на сьогодні розпорядником земель за межами населеного пункту, а земельні паї за межами, є обласні управління держземресурсів?
Аватар користувача
Сергiй64
Спец
Спец
Повідомлень: 920
З нами з: 21 червня 2009 19:55
Репутація: 66
Область: Вінницька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення Сергiй64 »

Atoll писав:сьогодні розпорядником земель
Тоді, по Вашому, треба було б звертатись в Головне управління. І який результата звернення? І, теоретично, потрібно було б виділити ділянки в натурі(за чий рахунок?), не обробляти їх, не сплачуват податки, орендної плати, не отримувати урожай. Дочекатись , доки ділянка заросте лісом, і прийде в непридатний до використання стан? Дуже "класний" результат виконання сумнівної норми законодавства. А якщо знайдеться спадкоємець - теж не проблема. Новий суд, сплата мита, гонорар адвокату, визнання права власності. І всі задоволені.
Atoll
Спец
Спец
Повідомлень: 617
З нами з: 14 квітня 2010 16:16
Репутація: 0
Область: Рівненська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Повідомлення Atoll »

Сергiй64 писав:Тоді, по Вашому, треба було б звертатись в Головне управління.
Уважніше читайте пости. В мене було запитання, а не ствердження. В кінці мого речення стоїть ? отака от закорючка, а в українській мові вона означає що речення питальне.
Аватар користувача
Pogannka
Спец
Спец
Повідомлень: 537
З нами з: 07 вересня 2009 11:00
Репутація: 1

Повідомлення Pogannka »

Atoll писав:А може мені хтось сказати чи правомірно суд виносить рішення про визнання права на пайову землю за сільською радою, адже на сьогодні розпорядником земель за межами населеного пункту, а земельні паї за межами, є обласні управління держземресурсів?
в даному випадку суд керується ЦКУ. Адже відповідно до ч. 1 ст. 1277 ЦКУ, суд визнає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. Про органи виконавчої влади там мова не йде, власником відумерлого майна може стати лише територіальна громада.
FOS
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 12
З нами з: 02 березня 2010 18:45
Репутація: 0
Область: Волинська

Повідомлення FOS »

Згідно рішення суду "Визнано спадщину, земельну частку (пай) яка знаходиться на території ....... сільської ради, що залишилась після смерті гр. ........... померлого ......... року, відумерлою." Сільська рада звертається до проектантів щоб ті виготовили технічну документацію по встановленню меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Підкажіть будь ласка чи потрібен дозвіл на виготовлення технічної документації чи достатньо даного рішення суду.
Аватар користувача
anya
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 49
З нами з: 08 квітня 2008 11:34
Репутація: 0

Re: Щодо відумерлої спадщини

Повідомлення anya »

Доброго дня!А коли вже є рішення щодо визнання спадщини відумерлою.Які дії далі робити?Йти в землевпорядну організацію і замовляти проект чи ще якесь рішення потрібне?Поділіться будь-ласка досвідом.
Відповісти