Практика Європейського суду з прав людини та нац.судочинство

Все про судові земельні справи
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Настенька
Повідомлень: 1
З нами з: 25 травня 2009 18:25
Репутація: 0

Практика Європейського суду з прав людини та нац.судочинство

Повідомлення Настенька »

Шановні форумчани! Відгукніться, будь ласка! Можливо хто з Вас зустрічався з судовою практикою розгляду земельних спорів з посиланням національних судів на рішення Європейського суду з прав людини. Я знайшла лише у Реєстрі справи з вказівкою на рішення по справі «Стретч проти Сполученого Королівства» від 24 червня 2003 року в основному щодо визнання недійсним державного акту на право власності на земельну ділянку, скасування його державної реєстрації та повернення земельної ділянки.
valmak
Повідомлень: 1
З нами з: 28 березня 2014 11:29
Репутація: 0
Область: Черкаська
Місце роботи: Юридичні послуги

Повідомлення valmak »

Питання дуже цікаве.
Є посилання на сайті Генпрокуратури http://www.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=pu ... &id=129601. Поки що не знаю - чим закінчилось.
Суть застосування справи:

Фізичні особи , як громадяни - мають значно нижчий рівень правоздатності , чим органи місцевого самоврядування та інші держ органи.
Коли громадянин отримує у власність чи користування зем ділянку - то він не знає - чи помилково, чи у наслідок якогось злочину посадова особа , можливо, порушила закон , приймаючи навіть неправомірне рішення щодо видачі ділянки.
Громадянина це необходить: він має "правомірні очікування на те , що Держава належним чином виконує свої функції, та він має "правомірно очікувати" належного користування зем ділянкою.
Прокуратура , намагаючись відібрати зем ділянку на підставі "неправомірної дії посадовця", програла усі суди, оркім Верховного суду. ВС зазначив у своїй правовій позиції - що має бути певний баланс інтересів держави та громадянина ( на мій погляд - це повністю входить у протиріччя зі справою "Стреч проти України"). ВС направив справу на новий розгляд до Вищого Спеціалізованого. Втім - рішення Апеляції - ще в силі.
Відповісти