Грунтові карти/картограми агровиробничих груп грунтів

Карти і т.д.
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Аватар користувача
eucrariano
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 29
З нами з: 01 грудня 2018 14:47
Репутація: 21
Область: Чернівецька
Місце роботи: Освітня галузь
Контактна інформація:

Публічна кадастрова карта

Повідомлення eucrariano »

Kurilov писав: 02 квітня 2018 16:40 Скоріш за все, це матеріали "Карти ґрунтів Української РСР" масштабу 1:200 000, виданих щонайбільше 1966 року. "Шифри" відповідають номенклатурі ґрунтів (а не агрогруп!) із аркушів цієї карти.
Вважаю, що це дані не звідси. Приклади:

1. ПККУ і карта грунтів/картограма агровиробничих груп, складена за матеріалами великомасштабного обстеження грунтів 1958 р. та коректування 1978 р.
► Показати
2. Карта ґрунтiв Чернiвецької областi за матерiалами великомасштабного ґрунтового обстеження 1957–1963 рр. 1:200 000 (1966 р.)
► Показати
3. Ґрунти Української РСР, М 1:1 500 000, 1967 р.
► Показати
4. Почвенная карта Украинской ССР, М 1:2 500 000, 1977 г.
► Показати
5. Ґрунти України, М 1:1 430 000, 2005 р.
► Показати
6. Карта грунтів сайту superagronom.com
► Показати
Що ми бачимо?
ЖОДНА карта/картограма і близько не співпадає з офіційними та неофіційними джерелами грунтової інформації. Взагалі невідомо, що ТО ТАКЕ.
І ОЦЕ також виклали на прототипі Нацiональної iнфраструктури геопросторових даних (http://nsdi.land.gov.ua/)

Тому питання використання цих даних де-інде залишається відкритим...
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Аватар користувача
eucrariano
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 29
З нами з: 01 грудня 2018 14:47
Репутація: 21
Область: Чернівецька
Місце роботи: Освітня галузь
Контактна інформація:

Грунтові карти/картограми агровиробничих груп грунтів

Повідомлення eucrariano »

Доброго дня панове!

Вирішив створити дану тему для обговорення цілого пласту проблем, які пов'язані саме з цим видом картографічних матеріалів, оскільки вважаю, що широка громадськість, в т.ч. землевпорядники, не до кінця уявляє собі масштаб проблеми...

Найболючіші питання це: актуальність, наявність, доступність, точність, охоплення...

В рамках угоди мiж Україною та Мiжнародним банком реконструкцiї та розвитку було здійснено Проект «Видача державних актiв на право власностi на землю у сiльськiй мiсцевостi та розвиток системи кадастру» (2003–2013 рр.). В рамках цього проекту ставилася завдання створення системи електронного земельного кадастру. З цiєю метою, серед численних заходiв, було проведено масштабне сканування картограм агровиробничих груп, їх геоприв’язка, оцифрування та атрибування векторних даних. Деякi недолiки (а може й всі), якi були допущенi при виконаннi цих робiт хотів би обговорити першочергово.

Отож, прив'язка картограм агровиробничих груп грунтів (також встановлення меж снс, адмінграниць сільрад) найчастіше (а може завжди, підправте, будь-ласка) здійснювалася до ортофото.

Різні оператори, якість сканованих матеріалів призвели до того, що ВСІ межі ВСІХ матеріалів відрізняються. Потім оцифровка, яка привнесла свої хиби...

От мені, як НЕземлевпоряднику цікаво: чи не можна було б оті всі точки:
► Показати
використати як базу для привязки принаймні зовнішніх контурів. На мою думку (може я в корені помиляюся, поправте, будь-ласка) всі ці точки, з їх координатами та промірами існували принаймні на папері, а може і в електронному вигляді і їх можна було би використати.

Це забезпечило би уніфікацію геопривязки, чого не відбулося. Навіть використання топографічних карт М 1:10000, які є в системі державних iнститутiв землеустрою, пiдпорядкованих Держгеокадастру, і більшість яких датовані роками, близькими до обстеження грунтів, дало би точніші результати в привязці, ніж сучасні ортофотоплани: за 30-60 років від моменту обстежень, змістилися обриси лісів, ставків, польових та інших доріг, та практично всього. Тому ортофотоплан дуже-дуже приблизно співпадає з картами грунтів...

Тепер, бачу, грунти заболочених низин, часто знаходяться на вершинах пагорбів, чи їх схилах. Ну так далі... І це по всій Україні...

Отож, яка ваша думка щодо точності прив'язки ґрунтових картографічних матеріалів?
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Kurilov
Admin
Admin
Повідомлень: 1170
З нами з: 11 травня 2012 18:16
Репутація: 691
Область: Харківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Публічна кадастрова карта

Повідомлення Kurilov »

eucrariano писав: 12 грудня 2018 10:32 карта грунтів/картограма агровиробничих груп
Треба розрізняти карту ґрунтів і план агровиробничих груп ґрунтів. Вони різні за сенсом, масштабом, вихідними даними, методом складання та вжитком. Плюс треба зважати на весь ланцюг оцифрування для підготовки ПКК. Це найвірогідніше - цифра "Карти ґрунтів Української РСР" М1:200 000, хоч і проблематично зроблена.
Аватар користувача
eucrariano
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 29
З нами з: 01 грудня 2018 14:47
Репутація: 21
Область: Чернівецька
Місце роботи: Освітня галузь
Контактна інформація:

Публічна кадастрова карта

Повідомлення eucrariano »

Kurilov писав: 12 грудня 2018 11:37 Треба розрізняти карту ґрунтів і план агровиробничих груп ґрунтів
Насправді я добре розрізняю ці два види картографічної інформації, проте часто спілкуючись з землевпорядниками, мушу про це згадувати, оскільки картограми (не план) агрогруп дуже часто у них асоціюються з картами ґрунтів...

У попередньому повідомленні я написав "карта грунтів/картограма агровиробничих груп" саме так, через риску, насамперед тому, що офіційно це "Коректування матеріалів крупномасштабного обстеження грунтів" на якому додатково виділені агровиробничі групи грунтів, і тому це ні карта ні картограма...

Причому саме таку комбінацію "карта грунтів/картограма агровиробничих груп" я найчастіше використовую в дискусіях різного рівня, щоб, зрозуміти, по-перше - наскільки співрозмовник розбирається в темі; по-друге - ці два види матеріалів настільки взаємопов'язані, обєднуючи науку (грунтознавство) і практику (агровиробництво), що їх неможна розглядати роздільно.
Kurilov писав: 12 грудня 2018 11:37 Вони різні за сенсом, масштабом, вихідними даними, методом складання та вжитком
Як на мене, за сенсом, вони дуже близькі. Просто в більш ніж 650 типах-підтипах грунтів було важко пересічному агроному (можливо землевпоряднику) розібратися. Тому їх спростили до 222 агрогруп.

Насправді карти однакові за масштабом. Картограма агровиробничих груп будується на основі великомасштабної грунтової карти. Якщо оригінал карти грунтів 1:10000 то оригінал картограми агрогруп буде в М 1:10000. Якщо грунтова карта М 1:25000 (Н: в степових районах), то й картограма агрогруп буде у відповідному масштабі.

Звісно вихідні дані будуть різні. Картограма агрогруп - це похідне від карти грунтів і без карти грунтів її не побудуєш. Звідси й методи складання різняться, але повірте мені, не дуже сильно. Картограма - це просте об'єднання контурів грунтів згідно певної методики. Змінять методику, на основі карти грунтів побудується інша картограма.

Вжиток, чи використання - теж дуже близькі. При високому рівні знання грунтознавства, картограми агрогруп для агрономів будуть непотрібні, карти грунтів буде достатньо, як їх достатньо в усіх країнах світу, хоча останнє це моя особиста думка.



Питання в тому, що на ПККУ розташоване щось незрозуміле нікому. Воно не співпадає з жодними відомими і доступними матеріалами. Тим не менш, ПККУ вказує, що це шар грунтів.
Їх назви теж не витримують критики: Н: Шифр 19: Темно-сірі опідзолені ґрунти. Лучно-болотні ґрунти - це що таке?

Боюся, що я не погоджуся з Вами, більше того КАТЕГОРИЧНО не погоджуся, що це має відношення до карти грунтів масштабу 1:200000, як і власне будь-якої іншої грунтової карти.

Навіть з врахуванням того, що ВСІ карти грунтів областей М 1:200 000 мають спотворені обриси:
► Показати
карта ПККУ не має до них жодного відношення, тим більше, що на картах грунтів деталізація йде мінімум до підтипу, а не типу грунтів.

За матерiалами великомасштабних обслiдувань ґрунтiв у колгоспах i радгоспах республiки, проведених у 1957–1961 рр., на основi карт ґрунтiв у масштабi 1:25 000 i 1:50 000 та зведеної республiканської карти ґрунтiв у масштабi 1:200 000 у 1967 роцi за редакцiєю проф. М. К. Крупського (авторський колектив: Г. О. Андрущенко, Н. Б. Вернандер, Г. С. Гринь, О. П. Канаш, В. Д. Кисiль, С. О. Скорина, В. М. Ребезо) була створена ґрунтова карта М 1:1 500 000, яка акумулювала в собi всi знання про ґрунтовий покрив України на той момент.
► Показати
На цій узагальнюючій карті (Грунти Української РСР, М 1:1 500 000, 1967 р.) зведено інформацію з грунтових карт по областях М 1:200000, а як вже показано вище, вони не узгоджується з ППКУ ніяк. Відповідно й узагальнююча карта ніяк не узгоджується з ПККУ.
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Kurilov
Admin
Admin
Повідомлень: 1170
З нами з: 11 травня 2012 18:16
Репутація: 691
Область: Харківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Грунтові карти/картограми агровиробничих груп грунтів

Повідомлення Kurilov »

Не по темі
eucrariano писав: 12 грудня 2018 13:05 проте часто спілкуючись з землевпорядниками, мушу про це згадувати, оскільки картограми (не план) агрогруп дуже часто у них асоціюються з картами ґрунтів...
eucrariano писав: 12 грудня 2018 13:05 найчастіше використовую в дискусіях різного рівня, щоб, зрозуміти, по-перше - наскільки співрозмовник розбирається в темі
Одразу видно, що ви освітянин і новачок на форумі. Мушу нагадати вам, що тут - форум передовсім практиків, які мають за плечима не тільки практичний досвід, але і, як мінімум, роки вишів. Тому перевіряти нас на знання чогось необов'язково.
eucrariano писав: 12 грудня 2018 13:05 Як на мене, за сенсом, вони дуже близькі.
eucrariano писав: 12 грудня 2018 13:05 Звісно вихідні дані будуть різні.
Приблизно як рука і палець на цій руці. Матеріали ґрунтових обстежень (і не тільки власне ґрунтова карта, але й повний набір матеріалів: і додаткові, як казали на них у радянській науці, картограми, і ґрунтовий нарис) вирішують ширше коло питань, аніж агровиробниче групування ґрунтів, яка по суті є найбільш інформативною, цілеспрямованою і підсумковою формою агрономічної (а нині також і здебільшого - землеоціночної) інтерпретації та узагальнення матеріалів обстежень (можливість використання ґрунтів у складі угідь і сівозмін, диференціювання агротехніки, застосування добрив, меліорація тощо) для конкретних умов і спеціалізації господарства.
eucrariano писав: 12 грудня 2018 13:05 Насправді карти однакові за масштабом
Це так, план агрогруп складався, за тодішніми інструкціями, на основі контурної копії авторського оригіналу ґрунтового плану. Це якщо мова про конкретне господарство. Проте ви накидали посилань на карти різного масштабу і намагається їх порівнювати. При тому, що картографічну генералізацію ще ніхто не скасовував, а ґрунтові картматеріали різного масштабу - особливо нині, за відсутності адекватної вітчизняної нормативної бази - складаються на основі бачення групи фахівців, за різних підступів, різних вихідних матеріалах і т.і.
eucrariano писав: 12 грудня 2018 13:05 При високому рівні знання грунтознавства, картограми агрогруп для агрономів будуть непотрібні, карти грунтів буде достатньо, як їх достатньо в усіх країнах світу, хоча останнє це моя особиста думка.
Не бачу сенсу агрономам використовувати повний набір даних, якщо їм призначається спеціалізована інформація під їх конкретні умови й запити. Тим паче, що за нинішніх умов освіти, законодавства й практики - альтернативи агрогрупуваню немає.
eucrariano писав: 12 грудня 2018 13:05 Питання в тому, що на ПККУ розташоване щось незрозуміле нікому.
З мого досвіду, досвіду фахівців (у т.ч. ґрунтознавців) і тому, що мені казали працівники ДГК, на ПКК - цифра карти-200 000. Так, спотворена, так, кастрована, так, місцями незрозуміла. (Ну, приблизно така ж версія ґрунтової основи незабаром буде на всеукраїнському порталі НГО, особливо враховуючи те, як інститути землеустрою готовили ґрунтові матеріали до внесення на портал.)
Питання не в тому, що на ПКК розташоване щось незрозуміле нікому, - питання в тому, навіщо це використовувати для чогось (бо воно апріорі не може допомогти вирішити землевпорядні завдання).
Аватар користувача
eucrariano
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 29
З нами з: 01 грудня 2018 14:47
Репутація: 21
Область: Чернівецька
Місце роботи: Освітня галузь
Контактна інформація:

Грунтові карти/картограми агровиробничих груп грунтів

Повідомлення eucrariano »

Kurilov писав: 12 грудня 2018 14:43 ...перевіряти нас на знання чогось необов'язково.
Вибачте за те, що таке моє формулювання викликало у Вас такі помисли. Навіть думки не виникало щось у когось перевіряти. Водночас Ви, мабуть, не будете заперечувати, що така ситуація, з плутаниною карти/картограми - ґрунти/агрогрупи має місце частіше, ніж це мало би бути. Ваш досвід - це Ваш, мій - це мій, і так було написано не просто так, а на основі чисельних спілкувань саме з землевпорядниками.

Цікаво, чи навпаки сумно, що трендом є залежність: чим вища посада, тим менше уявлення про цю різницю. Це звичайно моя думка і Ви маєте право з нею не погоджуватися. особливо коли у Вашій роботі ви стикаєтеся лише з високопрофесійними фахівцями.
Kurilov писав: 12 грудня 2018 14:43 ви накидали посилань на карти різного масштабу і намагається їх порівнювати. При тому, що картографічну генералізацію ще ніхто не скасовував, а ґрунтові картматеріали різного масштабу - особливо нині, за відсутності адекватної вітчизняної нормативної бази - складаються на основі бачення групи фахівців, за різних підступів, різних вихідних матеріалах
Звичайно, я "накидав" карт різного масштабу і накидаю нижче, щоб обгрунтувати свою думку, про те, що представлена на ПККУ карта - це "фількіна грамота", походження якої губиться в нетрях Держгеокадастру. Всі ці карти демонструють лише те, що варіант грунтів ПККУ не подібний ні на що ні в одному з представлених масштабів. А оскільки заявлена саме грунтова карта, то в мене, як грунтознавця, це викликає самі більші питання.

От візьмемо, для прикладу, Івано-Франківську область:

Грунтова карта області (фрагмент):
► Показати
Цей же шмат з ППКУ:
► Показати
Накладені варіанти:
► Показати
Де Ви бачите тут генералізацію? Генералізація в вигляді грунтових карт України 1967 р, 1977 р та 2005 р. проведена і саме командами фахівців високого класу, до складу яких входили як грунтознавці, так і землевпорядники, прізвища яких говорять самі за себе. інших спроб генералізації я не знаю, які були би описані в науковій чи методичній літературі. Якщо Ви можете вказати мені на ці джерела, я буду Вам вельми вдячний. Звичайно, критикувати легше всього, і так виглядає, що я цим лиш і займаюся. Насправді, я хочу знайти кінці цього ланцюга...
Kurilov писав: 12 грудня 2018 14:43 ..альтернативи агрогрупуваню немає
альтернативи ВЗАГАЛІ немає, оскільки часто агрономи (в 90% випадків за моїми даними) не мають ніяких карт грунтів чи картограм агровиробничих груп, хоча карти меж полів та агрохімічні картограми таки є...
Kurilov писав: 12 грудня 2018 14:43 їм призначається спеціалізована інформація під їх конкретні умови й запити
Інформація застаріла (30-60 років) і неточна: похибки в обстеженнях власне грунтів і наступної прив'язки та оцифрування+атрибутування. І взагалі, я недарма створив окрему тему для обговорення цих питань в гілці "Графічні матеріали". ("Тут обговорення всіх цих питань часто можна буде вважати оффтопом" - після пересування топіка в профільну тему остання фраза втратила актуальність).
Kurilov писав: 12 грудня 2018 14:43 питання в тому, навіщо це використовувати для чогось (бо воно апріорі не може допомогти вирішити землевпорядні завдання)
Питання в тому, що у всіх країнах (починаючи від США, Канади і до європейських країн, в т.ч. колишнього соцтабору), витрачені на такі роботи кошти (а в нас витратили мільйони в перерахунку на долари США) передбачають широке використання цих матеріалів в прикладних, в т.ч. землевпорядних завданнях. Що передбачає також вільне завантаження і використання цих даних у державній чи іншій системі координат. Питається, навіщо генералізувати те, що вже генералізовано? Чи не простіше викласти все, так як є в великому масштабі. Але тоді вилізуть всі ті помилки, про які я в заголовку теми ("яку модератори пересунули в тему ПКК" - після пересування топіка в профільну тему цей вислів також втратив актуальність) озвучив.

Великомасштабний варіант представлення даних в ПККУ апріорі МУСИВ би допомогати вирішувати землевпорядні завдання, в т.ч. як джерело офіційних даних. Втім вийшло як вийшло, а до чого дійде - час покаже.
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Востаннє редагувалось 15 грудня 2018 11:19 користувачем eucrariano, всього редагувалось 2 разів.
Parcel
Спец
Спец
Повідомлень: 805
З нами з: 01 березня 2011 10:41
Репутація: 117
Область: Волинська

Грунтові карти/картограми агровиробничих груп грунтів

Повідомлення Parcel »

eucrariano писав: 12 грудня 2018 11:15 Отож, яка ваша думка щодо точності прив'язки ґрунтових картографічних матеріалів?
я тобі можу сказати як це робимо ми:
справа в тому що картограми як правило викреслені на так званих "синьках", тому ми шукаємо вихідний матеріал з якого вони "синькувались" - це "лавсани", а на них майже завжди є координатна сітка в державній системі координат.
тоді прив'язуємо лавсан до СК-63, а вже на нього накладаємо картограму.
ще, як варіант, можна шукати в архівах каталоги координат окружних меж колгоспів, вони деколи теж попадаються в СК-63
Аватар користувача
eucrariano
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 29
З нами з: 01 грудня 2018 14:47
Репутація: 21
Область: Чернівецька
Місце роботи: Освітня галузь
Контактна інформація:

Грунтові карти/картограми агровиробничих груп грунтів

Повідомлення eucrariano »

Parcel писав: 13 грудня 2018 12:52 тоді прив'язуємо лавсан до СК-63, а вже на нього накладаємо картограму
Як на мене, це один з кращих варіантів прив'язки, а якби ще й
Parcel писав: 13 грудня 2018 12:52 каталоги координат окружних меж колгоспів
використовувати, то ліпшого годі і шукати.

Але це так робите Ви.

Хоча восени 2012 року, коли почався шухер, а інакше це і не назвеш, з привязкою/оцифруванням картограм агрогруп, так, мабуть, рідко де поступали, принаймні з тієї інформації якою я володію...

А така сутність, як межі колишніх господарств, тобто колгоспів/радгоспів, навіть в "архівному" варіанті в Держгеокадастрі відсутня...

Я вже не кажу про те, що ВЕСЬ матеріал георектифіковано "лопухами", тобто цілими листами, або ж їх фрагментами, які покривають територію сучасних, вже розділених сільрад. Відповідно, суцільного безшовного покриття немає, і, судячи із сучасної політичної ситуації, в ближній перспективі точно не буде.
Zemelja
Спец
Спец
Повідомлень: 253
З нами з: 13 листопада 2009 12:44
Репутація: 31
Область: Харківська
Місце роботи: Інше

Грунтові карти/картограми агровиробничих груп грунтів

Повідомлення Zemelja »

eucrariano писав: 13 грудня 2018 19:17 Відповідно, суцільного безшовного покриття немає, і, судячи із сучасної політичної ситуації, в ближній перспективі точно не буде.
Не уверен...
Вангую.
Есть Угода про ассоциацию с ЕС. Через какое-то время встанет вопрос гармонизации украинских стандартов (в том числе и почвенными) с общеевропейскими. Европа использует Всемирную справочную базу (WRB). Я уверен, что чиновники найдут способ, раздерибанить под верификацию почв в 10 раз больше денег, чем на оцифровку.
Время покажет
Аватар користувача
eucrariano
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 29
З нами з: 01 грудня 2018 14:47
Репутація: 21
Область: Чернівецька
Місце роботи: Освітня галузь
Контактна інформація:

Грунтові карти/картограми агровиробничих груп грунтів

Повідомлення eucrariano »

Zemelja писав: 13 грудня 2018 23:56 вопрос гармонизации украинских стандартов (в том числе и почвенными) с общеевропейскими
Над цим посилено працюють харків'яни з ННЦ Інститут грунтознавства і агрохімії ім. О.Н.Соколовського. Проблема лише в тому, що грунтова інформація настільки застаріла і неточна, що це вимагає новітнього туру великомасштабних грунтових обстежень, про що "кричать" всі грунтознавці на протязі останніх 25 років.
Zemelja писав: 13 грудня 2018 23:56 чиновники найдут способ, раздерибанить под верификацию почв в 10 раз больше денег
замість слова "оцифровка" підкладіть будь-яке інше і будете праві... Щодо обстеження грунтів, то чого варте лише цьогорічне великомасштабне обстеження земель сільськогосподарського призначення в межах населених пунктів (facepalm).
Аватар користувача
Alexxp
Спец
Спец
Повідомлень: 1180
З нами з: 12 лютого 2009 20:24
Репутація: 408

Грунтові карти/картограми агровиробничих груп грунтів

Повідомлення Alexxp »

Ієрархічна підпорядкованість природно-сільськогосподарських таксонів(схема)
https://ngo.land.gov.ua/uk/catalog/#cat ... chy_schema
Ієрархічна підпорядкованість природно-сільськогосподарських таксонів(таблиця)
https://ngo.land.gov.ua/uk/catalog/#catalog_hierarchy
Довідник балів бонітету по ПСГ районам
https://ngo.land.gov.ua/uk/catalog/#cat ... base_value
Довідник назв агрогруп
https://ngo.land.gov.ua/uk/catalog/#catalog_nagg
ZIC
Спец
Спец
Повідомлень: 1094
З нами з: 14 травня 2010 17:36
Репутація: 7
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Грунтові карти/картограми агровиробничих груп грунтів

Повідомлення ZIC »

Щодо шару грунтів на ПКК, то він - чисто "довідковий", і не може використовуватись для якихось практичних завдань. Щодо його якості, раніше зрівнював і викладав картинки по одній з областей, на яку довелось робити цифрову векторну 200000-ку (але не з сильно спотвореної "настінної" формату А0, а з оригіналів точних на планшетах М 1:200000).
Так от, глянувши на те, що було на ПКК, стало зрозуміло, що там якусь "півтора-мільйонку" намалювали, для замилювання очей у 2012 році...
Хоча по інших областях могла бути й інша картина (це видно з кількості і розмірів контурів)...
Єдине, що зараз матиме значення, це грунти з геопорталу НГО земель сільгосппризначення (хоча і там є свій пласт проблем)...
Аватар користувача
eucrariano
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 29
З нами з: 01 грудня 2018 14:47
Репутація: 21
Область: Чернівецька
Місце роботи: Освітня галузь
Контактна інформація:

Грунтові карти/картограми агровиробничих груп грунтів

Повідомлення eucrariano »

ZIC писав: 20 грудня 2018 13:00 .... там якусь "півтора-мільйонку" намалювали, для замилювання очей у 2012 році
Очевидно, що так, або якось так і було. Доступу до точних оригіналів на планшетах М 1:200000 не мав, але схильний Вам повірити на слово.

Сьогодні глянув на сайт НГО, зроблено, видається, вже краще, ніж на ПККУ (НГО не рахував, оцінка чисто візуальна).

САМЕ головне - це чітко видно оті всі проблеми, про які я згадував кількома постами вище, найважливіше - просто катастрофічні розбіжності меж та самих агрогруп на границях адміністративно-територіальних одиниць (теперішніх і, відповідно, колишніх). Актуально для ВСІЄЇ території України!!!

Чи можна це все "гамузом" завантажити, щоб гарненько проаналізувати відсоток НЕЗБІГІВ?
Є якісь ідеї, панове?
Аватар користувача
KolS
Спец
Спец
Повідомлень: 497
З нами з: 08 січня 2011 21:11
Репутація: 106
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Грунтові карти/картограми агровиробничих груп грунтів

Повідомлення KolS »

eucrariano писав: 20 грудня 2018 19:26 Чи можна це все "гамузом" завантажити, щоб гарненько проаналізувати відсоток НЕЗБІГІВ?
Є якісь ідеї, панове?
Чекаємо це рішення від GIS6 та Digital
Parcel
Спец
Спец
Повідомлень: 805
З нами з: 01 березня 2011 10:41
Репутація: 117
Область: Волинська

Грунтові карти/картограми агровиробничих груп грунтів

Повідомлення Parcel »

eucrariano писав: 20 грудня 2018 19:26 Є якісь ідеї, панове?
постав собі SAS.Planet і розархівуй в папку ...\SASPlanet\Maps прикріплений файл
Maps.zip
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Аватар користувача
SOROKIN
Спец
Спец
Повідомлень: 174
З нами з: 11 жовтня 2012 15:53
Репутація: 21
Область: Запорізька
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Грунтові карти/картограми агровиробничих груп грунтів

Повідомлення SOROKIN »

Parcel писав: 21 грудня 2018 02:15 постав собі SAS.Planet і розархівуй в папку ...\SASPlanet\Maps прикріплений файл
Maps.zip
а кадастровий поділ слабо? )))
Parcel
Спец
Спец
Повідомлень: 805
З нами з: 01 березня 2011 10:41
Репутація: 117
Область: Волинська

Грунтові карти/картограми агровиробничих груп грунтів

Повідомлення Parcel »

SOROKIN писав: 21 грудня 2018 08:38 а кадастровий поділ слабо? )))
чому слабо?
його вже колись давно тут викладали
ukr-kadastrova-karta-kadastr.zmp.zip
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Аватар користувача
eucrariano
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 29
З нами з: 01 грудня 2018 14:47
Репутація: 21
Область: Чернівецька
Місце роботи: Освітня галузь
Контактна інформація:

Грунтові карти/картограми агровиробничих груп грунтів

Повідомлення eucrariano »

Parcel писав: 21 грудня 2018 02:15... розархівуй ... Maps.zip
Велике спасибі, навіть величезне!!!

І чергове питання, в контексті майбутнього аналізу даних. Чи є десь дані по межах колишніх колгоспів/радгоспів? Зрозуміло, що тут з завантаженням даних по адмінподілу є проблеми (принаймні до останнього Вашого повідомлення були), а з тими архаїчними даними тим більше... Інакше доведеться малювати межі руками в прямому сенсі...
Parcel
Спец
Спец
Повідомлень: 805
З нами з: 01 березня 2011 10:41
Репутація: 117
Область: Волинська

Грунтові карти/картограми агровиробничих груп грунтів

Повідомлення Parcel »

eucrariano писав: 21 грудня 2018 13:34 Чи є десь дані по межах колишніх колгоспів/радгоспів?
нема
але можна використовувати http://atu.minregion.gov.ua/ua/karta щоб приблизно бачити межі сільрад а тоді дивитись на ПКК на межі кадастрових зон, вони як правило співпадають з межами колгоспів
ZIC
Спец
Спец
Повідомлень: 1094
З нами з: 14 травня 2010 17:36
Репутація: 7
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Грунтові карти/картограми агровиробничих груп грунтів

Повідомлення ZIC »

Чому "приблизно"? В мережі десь були векторні межі з геопорталу АТУ України (SHP)... Треба б їх пошукати...
Parcel
Спец
Спец
Повідомлень: 805
З нами з: 01 березня 2011 10:41
Репутація: 117
Область: Волинська

Грунтові карти/картограми агровиробничих груп грунтів

Повідомлення Parcel »

ZIC писав: 24 грудня 2018 12:48 Чому "приблизно"? В мережі десь були векторні межі з геопорталу АТУ України (SHP)
я шейпів не бачив, але те що є на геопорталі в растровому форматі - це повна фігня
от порівняй зелені лінії (ПКК) і бордові (геопортал)
► Показати
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
ZIC
Спец
Спец
Повідомлень: 1094
З нами з: 14 травня 2010 17:36
Репутація: 7
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Грунтові карти/картограми агровиробничих груп грунтів

Повідомлення ZIC »

Ну, ПКК до меж адмінтеродиниць не має точного відношення. У 2012 році АРЦ їх зробило по ОФП (по дорогах, лісосмугах, струмках, межах ділянок чи якись угідь) на свій розсуд, тому вони від затверджених проектами формування можуть відрізнятись.
Щодо Геопорталу АТУ, то бачив (і зрівнював) дві версії - одну стару, другу - 2017 року (з ОТГ) - різниця між ними дуже велика. На кількох областях (Київська, Донецька, Луганська) порівнював - досить близькі до проектів формування...
Аватар користувача
eucrariano
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 29
З нами з: 01 грудня 2018 14:47
Репутація: 21
Область: Чернівецька
Місце роботи: Освітня галузь
Контактна інформація:

Грунтові карти/картограми агровиробничих груп грунтів

Повідомлення eucrariano »

Parcel писав: 21 грудня 2018 02:15 постав собі SAS.Planet і розархівуй в папку ...\SASPlanet\Maps прикріплений файл
Цей спосіб працює, факт, що дозволяє мати растровий снепшот поточного варіанту картограми агрогруп. Проте це чистий растр, а для того, щоб дізнатися інформацію про конкретну агровиробничу групу, по ній потрібно "клацнути".

Чи існує спосіб "завантаження" повної легенди з відповідним кольором кожної позиції щоб мати під руками повноцінний варіант даних?
Parcel
Спец
Спец
Повідомлень: 805
З нами з: 01 березня 2011 10:41
Репутація: 117
Область: Волинська

Грунтові карти/картограми агровиробничих груп грунтів

Повідомлення Parcel »

eucrariano писав: 02 січня 2019 12:49 Чи існує спосіб "завантаження" повної легенди з відповідним кольором кожної позиції щоб мати під руками повноцінний варіант даних?
закинь цей файл в папку ukr-ngo-psg_agrogroup.zmp
info.txt
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Аватар користувача
SOROKIN
Спец
Спец
Повідомлень: 174
З нами з: 11 жовтня 2012 15:53
Репутація: 21
Область: Запорізька
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Грунтові карти/картограми агровиробничих груп грунтів

Повідомлення SOROKIN »

Parcel писав: 02 січня 2019 19:50 закинь цей файл в папку ukr-ngo-psg_agrogroup.zmp
info.txt
а далі що робити, як отримати інфу? можно скрін будь ласка?
Відповісти