Встановлення сервітутів

Обмеження, сервітут, емфітевзис, суперфіцій...
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Shyrik27
Спец
Спец
Повідомлень: 131
З нами з: 20 грудня 2012 14:49
Репутація: 16
Область: Сумська
Місце роботи: Інше

Встановлення сервітутів

Повідомлення Shyrik27 » 21 січня 2019 08:25

Дорого дня. Підкажіть, будь-ласка в питанні: Чи потребує сервітут на земельну ділянку для КВЦПЗ 03.07 проведення земельного аукціону (землі комунальної власності). Сервітут для розміщення ТС. Паспорту привязки ще немає. Або для укладання такого сервітуту необхідне лише рішення сесії розпорядника земель?

Реклама

Chubaka
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 39
З нами з: 16 лютого 2012 15:02
Репутація: 2
Область: Миколаївська

Встановлення сервітутів

Повідомлення Chubaka » 21 січня 2019 11:09

Хочу прояснити для себе щодо встановлення сервітуту на землях ТСВ.
"Згідно пункта 15 розділу X “Перехідні положення” Земельного кодексу України передбачено, що до набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2016 року, не допускається купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміна цільового призначення (використання) земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв), крім передачі їх у спадщину, обміну земельної ділянки на іншу земельну ділянку відповідно до закону та вилучення (викупу) земельних ділянок для суспільних потреб, а також крім зміни цільового призначення (використання) земельних ділянок з метою їх надання інвесторам – учасникам угод про розподіл продукції для здійснення діяльності за такими угодами."
Чим врегульовано дане питання, та від чого відштовхуватися ?

Astreya
Спец
Спец
Повідомлень: 1153
З нами з: 26 березня 2012 09:30
Репутація: 274
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Встановлення сервітутів

Повідомлення Astreya » 21 січня 2019 11:31

Chubaka писав:
21 січня 2019 11:09
Чим врегульовано дане питання, та від чого відштовхуватися ?
Яке питання і до чого тут перехідні положення? Сервітут - це не відчуження, а вид обтяження.

Chubaka
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 39
З нами з: 16 лютого 2012 15:02
Репутація: 2
Область: Миколаївська

Встановлення сервітутів

Повідомлення Chubaka » 21 січня 2019 13:40

Astreya писав:
21 січня 2019 11:31
Яке питання і до чого тут перехідні положення? Сервітут - це не відчуження, а вид обтяження.
Навіть при будівництві ЛЕП?

Astreya
Спец
Спец
Повідомлень: 1153
З нами з: 26 березня 2012 09:30
Репутація: 274
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Встановлення сервітутів

Повідомлення Astreya » 21 січня 2019 14:05

Chubaka, не зрозуміло, що саме ви запитуєте і до чого наводите перехідні положення.
"Встановлення земельного сервітуту не веде до позбавлення власника земельної ділянки, щодо якої встановлений земельний сервітут, прав володіння, користування та розпорядження нею". (ст. 98 земельного кодексу)
До чого тут перехідні положення? Сервітут - це не купівля- продаж, не відчуження і не зміна цільового призначення. Ділянка залишається з тим самим цільовим призначенням в того самого власника, але обтяжується сервітутом

Chubaka
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 39
З нами з: 16 лютого 2012 15:02
Репутація: 2
Область: Миколаївська

Встановлення сервітутів

Повідомлення Chubaka » 21 січня 2019 16:00

Дякую!

Astreya
Спец
Спец
Повідомлень: 1153
З нами з: 26 березня 2012 09:30
Репутація: 274
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Встановлення сервітутів

Повідомлення Astreya » 21 січня 2019 16:21

Chubaka писав:
21 січня 2019 13:40
Навіть при будівництві ЛЕП?
без різниці, якщо мова йде про ЛЕП, то на підставі статті 14 закону "Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об'єктів" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2480-17):
► Показати
► Показати

toshaaa
Повідомлень: 1
З нами з: 08 червня 2017 11:52
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)

Встановлення сервітутів

Повідомлення toshaaa » 26 березня 2019 12:49

Доброго дня, допоможіть будь-ласка!
Маю законсервовану земельну ділянку в приватній власності, маю намір укласти сервітут для проїзду по земельній ділянці (с/г землі), яка належить на праві постійного користування ДП (керівництво не заперечує). Яка законодавча послідовність встановлення сервітуту ??? обидві земельні ділянки зареєстровані та є в нкс.

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість