Земельний сервітут: як, що, коли, навіщо

Обмеження, сервітут, емфітевзис, суперфіцій...
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
MarinaSL
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 41
З нами з: 02 квітня 2013 11:16
Репутація: 0
Область: Одеська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення MarinaSL »

1анна, Если участок отводиться в городе, то архитектура на геоподоснове сама показывает этот сервитут в масштабе. А если в области, то созвонись с архитектором обласным и пообщайся в каждом районе свои тараканы.
1анна
Спец
Спец
Повідомлень: 63
З нами з: 14 травня 2008 17:09
Репутація: -2
Область: Одеська
Місце роботи: Інше

Повідомлення 1анна »

MarinaSL, спасибо,да вот в г. Одессе,архитектор нарисовал на пол дома,я вот думаю как его показать:так как архитектор или есть какие-то нормы
Аватар користувача
dexter3000
Спец
Спец
Повідомлень: 1353
З нами з: 29 серпня 2007 17:38
Репутація: 10
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Повідомлення dexter3000 »

MarinaSL писав:Если участок отводиться в городе, то архитектура на геоподоснове сама показывает этот сервитут в масштабе
О Боже! Какие еще "сервитуты" устанавливает архитектура?!! Сервитут - это отягощение вещного права на земельный участок или его часть, которое устанавливается договором, законом или судом. Регистрируется в регистрационной службе, когда уже зарегистрирован земельный участок, как отягощение права собственности. facepalm
Mypp писав:Нужно получить какой то согласие от собственников зем.участков, или что?
А как вы думали? Это ЧАСТНАЯ СОБСТВЕННОСТЬ. Без согласия собственников вы даже зайти на их участок не имеете права, а только что-то там прокладывать. Ведите переговоры с собственниками, договаривайтесь о цене вопроса и компенсациях, делайте техдокументацию по установлению границ частей земельных участков, по которым будет установлен сервитут, регистрируйте эти части участков в кадастре, заключайте договора сервитута, регистрируйте права сервитута в реестре прав.
navigaton
Повідомлень: 3
З нами з: 26 вересня 2013 16:01
Репутація: 0
Область: АР Крим
Місце роботи: Інше

Повідомлення navigaton »

Всем доброго времени суток. Помогите пожалуйста. Вопрос в следующем - Сельсовет дал ООО "такой то" разрешение на разработку проекта отвода зем.участка в аренду на 49 лет.. По середине зем.участка проходит дорога общего пользования на которую наложен сервитут. Разработан ПО. Отдали на согласование. Необходимо составить договор сервитута между сельсоветом и ООО.. Как их обозвать в договоре? Собственник и Сервитуарий? Или Собственник и Землепользователь? Может есть у кого-нибудь типовой договор сервитута?? У меня есть трехсторонний.. А с двумя сторонами - запуталась.. Буду очень благодарна.
Аватар користувача
dexter3000
Спец
Спец
Повідомлень: 1353
З нами з: 29 серпня 2007 17:38
Репутація: 10
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Повідомлення dexter3000 »

navigaton писав:По середине зем.участка проходит дорога общего пользования на которую наложен сервитут.
Если не секрет, как вы собрались регистрировать в Реестре вещных прав на недвижимое имущество этот, извиняюсь за выражение, "сервитут", если там нет сформированного земельного участка с зарегистрированным правом собственности, на которое можно "вешать" отягощения прав? facepalm
navigaton
Повідомлень: 3
З нами з: 26 вересня 2013 16:01
Репутація: 0
Область: АР Крим
Місце роботи: Інше

Повідомлення navigaton »

dexter3000, если честно, для меня это тоже большая загадка.. Дело в том, что я например это понимаю, а вот госземагенство видимо не до конца - потому как при согласовании проекта отвода землеустроительная организация, которая его разрабатывала, получила замечания: 1.Нанести сервитут на все графические материалы проекта и 2.Приложить к проекту отвода заключенный(не подписанный, не зарегистрированный, а именно заключенный) договор сервитута между ООО и сельсоветом. Также не желает согласовывать проект отвода и архитектор - ему почему то тоже нужен это договор.. После долгих споров и ругани я пришла к выводу, что мне проще составить этот договор, сделать на нем пометку "проект договора" , вложить в проект отвода и получить согласование. Потом пройти гос.регистрацию и далее по пунктам.)

п.с. я не являюсь разработчиком проекта отвода, я представляю интересы юр.лица, которому отводится участок.
Mypp
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 27
З нами з: 13 жовтня 2009 07:10
Репутація: 0
Область: Одеська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення Mypp »

navigaton, не пройдете регистрацию договора в юстиции, завернут из-за "отсутствия кадастрового номера в договоре".
а о каком кадастровом номере может идти речь, если земельный участок не сформированый, т.е. не имеет кадастровый номер.
а то что архитектор не согласовывает проект землеотвода в том, что скорее всего председатель с/с дал указание ничего не давать по причине отсутствия денег в бюджете. Просто дальнейшая процедура регистрации зачастую проходит очень долго, а с вас будут требовать деньги за сервитут.
navigaton
Повідомлень: 3
З нами з: 26 вересня 2013 16:01
Репутація: 0
Область: АР Крим
Місце роботи: Інше

Повідомлення navigaton »

Mypp, да мы как бы и не собираемся в юстицию сейчас. Я хочу пройти все этапы как полагается по закону: согласовать проект в госземагенстве, в архитектуре, затем сдать обменник на гос.регистрацию в зем.кадастр, утвердить проект на сессии, заключить догово аренды, зарегистрировать его и потом уже делать техничку по установлению сервитута. Как-то так я это вижу.
Сегодня отнесла архитектору "проект" договора сервитута, объяснив ему, что подписать пока нет договора аренды мы его не можем. Вроде понял)) Обещал к пятнице выдать заключение о согласовании проекта отвода.. Посмотрим.
Alexztar
Спец
Спец
Повідомлень: 54
З нами з: 02 квітня 2009 19:00
Репутація: 0
Область: Одеська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення Alexztar »

Як правильно сформувати назву технічки щодо встановлення меж частини земельної ділянки на яку поширюється сервітут?

Наприклад, ТОВ "Порт" власник земельної ділянки, а ТОВ "Олія" хоче встановити сервітут для прокладання та експлуатації трубопроводу (маслопроводу):

"Технічна документація із землеустрою щодо встановлення меж частини земельної ділянки ТОВ "Порт" на території Павлівської сільської ради Андрусівського району Миколаївської області, на яку поширюється право земельного сервітуту для прокладання та експлуатації трубопроводу ТОВ "Олія"

Поки не замовили такий вид документації, думав, що назва в законі "Про землеустрій" прописана і все ясно. А коли замовили, то виникли питання. :)
Аватар користувача
ExTreme
Спец
Спец
Повідомлень: 261
З нами з: 06 червня 2008 00:18
Репутація: -16
Область: Житомирська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення ExTreme »

Всем привет! Нужен совет! Человек хочет взять у соседа часть земли под орг.проезда к своему участку!На оба участка есть гос .акты с кад.номерами,то есть по логике нужен договор сервитута между ними.Вопрос-от куда им стартовать и к кому идти для этого??Если не трудно поэтапно распишите ход их действий!!
Нужна ли техничка и какая собственно??Заранее благодарен откликнувшихся!!
Vetaldp
Спец
Спец
Повідомлень: 99
З нами з: 19 липня 2008 14:35
Репутація: 1
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Vetaldp »

ExTreme писав:Нужна ли техничка и какая собственно??
ст. 55-1 Закону України "Про землеустрій" Вам в допомогу
Spoiler
Стаття 55-1. Технічна документація із землеустрою щодо встановлення меж частини земельної ділянки, на яку поширюється право суборенди, сервітуту
Встановлення меж частини земельної ділянки, на яку поширюються права суборенди, сервітуту, проводиться відповідно до топографо-геодезичних і картографічних матеріалів.
Технічна документація із землеустрою щодо встановлення меж частини земельної ділянки, на яку поширюються права суборенди, сервітуту, включає:
а) пояснювальну записку;
б) технічне завдання на складання документації, затверджене замовником документації;
в) кадастровий план земельної ділянки із зазначенням меж частини земельної ділянки, на яку поширюються права суборенди, сервітуту;
г) матеріали польових геодезичних робіт;
ґ) копії документів, що є підставою для виникнення прав суборенди, сервітуту.
Аватар користувача
ExTreme
Спец
Спец
Повідомлень: 261
З нами з: 06 червня 2008 00:18
Репутація: -16
Область: Житомирська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення ExTreme »

Vetaldp писав:ст. 55-1 Закону України "Про землеустрій" Вам в допомогу
ґ) копії документів, що є підставою для виникнення прав суборенди, сервітуту- які ж саме документи,коли договору ще нема??
И я просил пошагово от начала и до самой регистрации расписать их действия,а цитировать статейки я и сам могу!!
Vetaldp
Спец
Спец
Повідомлень: 99
З нами з: 19 липня 2008 14:35
Репутація: 1
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Vetaldp »

ExTreme писав:И я просил пошагово
1. Тщательно подумать, нужен ли этот сервитут
2. Заключить договор с организацией, которая будет выполнять работы
3. Выполнить геодезические измерения для определения площади сервитута
4. Составить договор сервитута
5. Изготовить тех. документацию в соответствии со ст. 55-1 ЗУ "О землеустройстве" и эл. документ
6. Зарегистрировать сервитут в Гос. земельном кадастре (тер. орган Госземагентства)
7. Зарегистрировать право собственности на участок, на котором будет сервитут, в Гос. реестре вещных прав на недвижимое имущество (рег. служба местного управления юстиции)
8. Зарегистрировать право сервитута в Гос. реестре вещных прав на недвижимое имущество (рег. служба местного управления юстиции)
9. Выполнять условия договора об установлении сервитута в течении всего срока действия сервитута
Не по темі
по поводу
ExTreme писав:цитировать статейки я и сам могу
можно усомниться в связи с
ExTreme писав:Нужна ли техничка и какая собственно??
да и требовательный тон последнего сообщения немного не уместен на форуме, IMHO
Аватар користувача
ExTreme
Спец
Спец
Повідомлень: 261
З нами з: 06 червня 2008 00:18
Репутація: -16
Область: Житомирська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення ExTreme »

Vetaldp писав:1. Тщательно подумать, нужен ли этот сервитут
2. Заключить договор с организацией, которая будет выполнять работы
3. Выполнить геодезические измерения для определения площади сервитута
4. Составить договор сервитута
5. Изготовить тех. документацию в соответствии со ст. 55-1 ЗУ "О землеустройстве" и эл. документ
6. Зарегистрировать сервитут в Гос. земельном кадастре (тер. орган Госземагентства)
7. Зарегистрировать право собственности на участок, на котором будет сервитут, в Гос. реестре вещных прав на недвижимое имущество (рег. служба местного управления юстиции)
8. Зарегистрировать право сервитута в Гос. реестре вещных прав на недвижимое имущество (рег. служба местного управления юстиции)
9. Выполнять условия договора об установлении сервитута в течении всего срока действия сервитута
вот за это чисто по человечески вам + в личку
Vetaldp писав:да и требовательный тон последнего сообщения немного не уместен на форуме, IMHO
А разве фраза -Заранее благодарен откликнувшихся!!-не смягчает мою требовательную нотку,а? morgny
а что такое IMHO? Nenayu

[upd=1389865902][/upd]
Vetaldp, а вы делали такую работу в своей практике??Я лично еще ни разу ни сталкивался с таким!
Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1795
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 52
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Volodar »

Не по темі
ExTreme писав:а что такое IMHO?
http://uk.wikipedia.org/wiki/ІМХО
Вживається переважно для того, щоб вказати на те, що якесь висловлювання чи теза не є загальноприйнятим фактом, а тільки особистою думкою автора, яку він нікому не нав'язує.
ledisvitlo
Спец
Спец
Повідомлень: 59
З нами з: 09 січня 2011 19:00
Репутація: 0
Область: Чернігівська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення ledisvitlo »

Будь ласка, поділіться договором сервітуту.

[upd=1392281059][/upd]
Підкажіть, чи потрібен договір сервітуту, якщо є рішення суду на його встановлення?
Аватар користувача
Denver
Спец
Спец
Повідомлень: 1355
З нами з: 07 червня 2010 18:10
Репутація: 114
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення Denver »

ledisvitlo писав:Підкажіть, чи потрібен договір сервітуту, якщо є рішення суду на його встановлення?
Ну якщо у Вас не вийшло укласти договір сервітуту на договірних засадах, то Ви й отримали рішення суду, що б укласти даний договір. (коротше кажучи: "так")
 ! Повідомлення з: Denver
Перед тим, як задати питання скористайтеся пошуком по форуму. 90% тем вже обговорювалося чи обговорюється.
Аватар користувача
dexter3000
Спец
Спец
Повідомлень: 1353
З нами з: 29 серпня 2007 17:38
Репутація: 10
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Повідомлення dexter3000 »

ledisvitlo писав:Підкажіть, чи потрібен договір сервітуту, якщо є рішення суду на його встановлення?
Нет. Источником права ограниченного пользования участком является само решение суда - с ним можно идти к регистратору прав.
Егор
Спец
Спец
Повідомлень: 977
З нами з: 02 вересня 2008 01:40
Репутація: 0

Повідомлення Егор »

ledisvitlo писав:Підкажіть, чи потрібен договір сервітуту, якщо є рішення суду на його встановлення?

А че в решении суда конкретно написано ?
dmitry123
Повідомлень: 6
З нами з: 03 січня 2013 09:15
Репутація: 0
Область: Одеська
Місце роботи: Інше

Повідомлення dmitry123 »

Доброго дня. Виникли питання реєстрації договору сервітуту частини ділянки, яка не сформована: відсутня реєстрація права. Ділянка знаходиться за межами насленого пункту, тобто розпорядник обладміністрація. Серед запитань чи може кадастровий реєстратор зареєструвати договір земельного сервітуту частини земельної ділянки без первинної реєстрації земельної ділянки вцілому. Серед кадастрових реєстраторів існує точка зору про те, що сервітут - це похідне право, а тому здійснити реєстрацію договору (за умови розроблення необхідної документації за законом про землеустрій) без первинної реїстрації права користування ділянки вцілому за чинним законодавством неможливе. Дякую за допомогу.
dmitry123
Повідомлень: 6
З нами з: 03 січня 2013 09:15
Репутація: 0
Область: Одеська
Місце роботи: Інше

Повідомлення dmitry123 »

Добрый день! Уважаемый dexter3000! Вы указали в алгоритме такой порядок:
...6. Зарегистрировать сервитут в Гос. земельном кадастре (тер. орган Госземагентства)
7. Зарегистрировать право собственности на участок, на котором будет сервитут, в Гос. реестре вещных прав на недвижимое имущество (рег. служба местного управления юстиции)
8. Зарегистрировать право сервитута в Гос. реестре вещных прав на недвижимое имущество (рег. служба местного управления юстиции)..

Я правильно понимаю, что кадастровый регистратор не вправе отказать в регистрации сервитута части не сформированного участка?
Как считаете, если ответ на мой первый вопрос утвердительный, может ли регистратор вещных прав приняв документы на регистрацию договора сервитута, осуществить регистрацию вещного права за собственником "всего" участка? В ситуации, которая рассматривается, участком распоряжается обладминистрация (земли за границами населенного пункта), участок не отведен... Спасибо! Каковы на Ваш взгляд перспективы установления сервитута решением суда в таком случае?
tops_a
Спец
Спец
Повідомлень: 612
З нами з: 03 липня 2013 10:44
Репутація: 217
Область: Київська
Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)

Повідомлення tops_a »

Я почитав гілку, і не знайшов відповідь.
Десь рік назад були розроблені методичні рекомендації для формування обмінного файлу про обмеження у використанні.(наказ дежземагентмства №323) Я так зрозумів, що даний файл має накладатися поверх вже сформованої земельної ділянки. Функціонал в НКС зявився відносно нещодавно. Тому цікаво яким має бути цей файл, і чи хтось надавав вже витяги?
Аватар користувача
solim
Спец
Спец
Повідомлень: 1062
З нами з: 06 листопада 2013 13:47
Репутація: 196
Область: Рівненська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Повідомлення solim »

Планували внести охоронну зону навколо Рівненської АЕС - виявилося, що це повноваження ДЗА. Правда зона простяглася на Рівненську і Волинську області. Вже більше 2 місяців минуло, як передати клопотаня і документацію в ДЗА - ще не внесли.
Аватар користувача
tadisha
Спец
Спец
Повідомлень: 85
З нами з: 01 червня 2011 14:54
Репутація: 0
Область: Одеська
Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)
Контактна інформація:

Повідомлення tadisha »

подскажите пожалуйста, я не понимаю Sorri Nenayu как правильно???? Sorri при формировании земельного участка (т.е. при его регистрации в НКС) на кадастровом плане и в обменом файле зону сервитута нужно указывать???? Или сначала регистрируется чистый участок, а потом по функционалу: "Внесенняо ДЗК відомосте/змін про права суборенди, сервітуту" новой документацией (Технічна документація із землеустрою щодо встановлення меж частини земельної ділянки, на яку поширюється право суборенди, сервітуту) регистрировать на этот же участок сервитут? Nenayu
Аватар користувача
solim
Спец
Спец
Повідомлень: 1062
З нами з: 06 листопада 2013 13:47
Репутація: 196
Область: Рівненська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Повідомлення solim »

Є 2 варіанти:
- реєстрація земельної ділянки в тому числі обмежень/сервітутів конкретно на ній - робиться з 01.01.13
- реєстрація обмеження/сервітуту окремо від реєстрації ділянки/ділянок (ЛЕП, санітарні, водоохоронні зони...) - поки що не функціонує.
Відповісти