Категории земель

Питання і відповіді, які не можна віднести до існуючих розділів!
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
volchkov
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 12
З нами з: 28 квітня 2010 13:42
Репутація: 0
Область: Одеська

Категории земель

Повідомлення volchkov »

Подскажите куда мне отнести земли кладбищ: в рекреацию или в историко-культурное назначение. Я склоняюсь ко второму, но мне доказывают что в рекреацию, аргумент - "нам в интитуте говорили" и всё. И в ЗКУ сказано, что к землям историко-культурного назначения относятся мемориальные гражданские и военные кладбища.
Может есть какие-то другие основания считать кладбища рекреационными землями? Заранее благодарю.
Аватар користувача
SBB
Спец
Спец
Повідомлень: 869
З нами з: 15 квітня 2008 11:07
Репутація: 25
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Re: Категории земель

Повідомлення SBB »

Ну взагалі у статті 50 ЗК вказано, що: "До земель рекреаційного призначення належать землі, які використовуються для організації відпочинку населення, туризму та проведення спортивних заходів". Спортивні заходи на кладовищах не проводяться, діяльність, яка проводиться там, відпочинком назвати трудно, ну і туризм там не буде основною діяльністю
Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1795
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 52
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Re: Категории земель

Повідомлення Volodar »

землі загального користування населених пунктів (майдани, вулиці, проїзди, шляхи, набережні, пляжі, парки, сквери, бульвари, кладовища, місця знешкодження та утилізації відходів тощо)
На мою думку це землі житлової та громадської забудови. Крім кладовищ які мають історичне значення.
volchkov
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 12
З нами з: 28 квітня 2010 13:42
Репутація: 0
Область: Одеська

Re: Категории земель

Повідомлення volchkov »

Дякую за відповіді. У чомусь поділяю думку Володаря якщо в межах населеного пункту, але що робити з землями кладовищ за межами населеного пункту де не проводилось розмежування земель і кладовища не є землями комунальної власності? Заздалегідь вибачаюсь, якщо є помилки в правописанні українською мовою.
Аватар користувача
SBB
Спец
Спец
Повідомлень: 869
З нами з: 15 квітня 2008 11:07
Репутація: 25
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Re: Категории земель

Повідомлення SBB »

volchkov писав:Дякую за відповіді. У чомусь поділяю думку Володаря якщо в межах населеного пункту, але що робити з землями кладовищ за межами населеного пункту де не проводилось розмежування земель і кладовища не є землями комунальної власності
Навіть якщо розмежування було б проведено, землями житлової та громадської забудови землі під кладовищем могли б стати тільки після включення їх до меж населеного пункту. А до цього, як на мене, - землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення.
volchkov
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 12
З нами з: 28 квітня 2010 13:42
Репутація: 0
Область: Одеська

Re: Категории земель

Повідомлення volchkov »

Мені це "інше призначення" в земельному законодавстві не дуже подобається. Треба було б розробляти якісь вичерпні переліки. Але маємо те що маємо. Дякую.
monakat0ka
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 13
З нами з: 11 листопада 2010 01:36
Репутація: 0
Область: Львівська

Повідомлення monakat0ka »

Виникла наступна проблема: земельна ділянка в місті яке повністю внесено до реєстру культурної спадщини виставлена на продаж. Яка категорія повинна бути присвоєна їй (історико-культурного призначення чи житл. і гром. призначення), цільове призначення (на земельній ділянці буде збудовано офісну будівлю) та функціональне?
Аватар користувача
solim
Спец
Спец
Повідомлень: 1062
З нами з: 06 листопада 2013 13:47
Репутація: 196
Область: Рівненська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Повідомлення solim »

Керуватися треба тільки одним: відповідно до класифікації видів цільового призначення категорія встановлюється виключно відповідно до цільового призначення. Категорія землі історико-культурного призначення може бути лише при цільовому призначенні для обслуговування об`єкту історико-культурного призначення.
Якщо земля під церквою надана для релігійних цілей - це категорія землі житлової та громадської забудови, якщо надана для обслуговування об`єкта історико-культурного призначення - це категорія землі історико-культурного призначення.
Категорія в запасі - тут неоднозначно. Якщо немає рішення про віднесення до категорії, то вана зазвичай "вгадується".
Аватар користувача
dexter3000
Спец
Спец
Повідомлень: 1353
З нами з: 29 серпня 2007 17:38
Репутація: 10
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Повідомлення dexter3000 »

monakat0ka писав:Виникла наступна проблема: земельна ділянка в місті яке повністю внесено до реєстру культурної спадщини виставлена на продаж. Яка категорія повинна бути присвоєна їй (історико-культурного призначення чи житл. і гром. призначення), цільове призначення (на земельній ділянці буде збудовано офісну будівлю) та функціональне?
Гм. Очевидно місто віднесене до Списку історичних населених місць, але це в жодному разі не є підставою для віднесення ВСІХ земельних ділянок в межах міста до категорії земель історико-культурного призначення. Якщо плануєте побудувати офісну будівлю, то при відведенні земельної ділянки доцільно встановити цільове призначення "03.15 - для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови".
IAlexandrI
Спец
Спец
Повідомлень: 103
З нами з: 07 лютого 2010 18:33
Репутація: 3
Область: Рівненська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення IAlexandrI »

При оформленні документів для лісового господарства, за межами населеного пункту, земельні ділянки, тобто просіки, під охоронними зонами ліній електропередач, (а це смуги шириною від 20 до 40 метрів - ЛЕП високої напруги) не включили в землі що передали для лісового господарства. Тепер в яку категорію земель ці смуги віднести.
Аватар користувача
solim
Спец
Спец
Повідомлень: 1062
З нами з: 06 листопада 2013 13:47
Репутація: 196
Область: Рівненська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Повідомлення solim »

Є землекористувач, чи це запас ? Якщо земля надана комусь, то і є цільове призначення. Категорія встановлюється згідно цільового призначення. Якщо запас, то "вгадуйте": або для лісогосподарський цілей - землі лісогосподарського призначення, або для транспортування електроенергії - землі промистолості, транспорту...
одесса
Спец
Спец
Повідомлень: 93
З нами з: 29 квітня 2013 22:35
Репутація: 1
Область: Одеська
Місце роботи: Інше

Повідомлення одесса »

solim,
ЗКУ
Глава 10
Землі історико-культурного призначення

Стаття 53. Склад земель історико-культурного призначення

1. До земель історико-культурного призначення належать землі, на яких розташовані пам'ятки культурної спадщини, їх комплекси (ансамблі), історико-культурні заповідники, історико-культурні заповідні території, охоронювані археологічні території, музеї просто неба, меморіальні музеї-садиби.
таким чином, якщо на земельній ділянці розташована пам'ятка культурної спадщини в якій розміщується будинок розпусти - то земельна ділянка під ним - землі історико-культурного призначення з усіма витікаючими наслідками: погодження проекту з органом охорони об'єктів культурної спадщини та обов'язкова державна землевпорядна експертиза проекту у Держземагентстві України.

[upd=1391116459][/upd]
питання місяця (чому місяця - бо вже цілий місяць не можу отримати чітку відповідь ані від ОМС ані від держземагентства у т.ч. головного - України):
проект землеустрою проходить експертизу в Держземагентстві України. одне із зауважень - у довідці 6-зем вказати категорію земель за рахунок яких здійснюється відведення.
звертаємося до місцевого держземагентства з клопотанням внести дані про категорію земель у довідку 6-зем.
отримуємо відповідь, що чинним законодавством не передбачено вказання категорії земель у довідці 6-зем та пропозицію звернутися до міської ради з вимогою вказати категорію земель у своєму рішенні про надання згоди на розробку проекту або у вигляді окремої довідки.
звертаємося до міської ради надати довідку про категорії земель за рахунок яких здійснюється відведення (з посиланням на частину 1 статті 20 ЗКУ).
отримуємо відповідь, що міська рада вказує категорію земель не у першому рішенні про надання згоди, а у другому рішенні про затвердження проекту. а категорію земель повинні визначати розробники проекту.
розробник каже, що він не має доступу до даних щодо зонування або іншої містобудівної документації, якою визначена категорія земель.
надаємо це все листування знов на експертизу до Держземагентства України. отримуємо теж саме зауваження: вказати категорію земель у довідці 6-зем.
зв'язуємося з фахівцями Держземагентства України та намагаємося уточнити механізм виправлення даного зауваження. отримуємо усну відповідь - "не знаємо як, але треба вказати категорію земель у довідці 6-зем. вся Україна вказує".
коло замкнулося.
викажіть, будь ласка, свої думки з цього приводу.
new
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 30
З нами з: 12 серпня 2008 23:39
Репутація: 2

Повідомлення new »

Державна статистична звітність з кількісного обліку земель за формою 6-зем передбачає формування звіту про наявність земель і розподіл їх за власниками землі, землекористувачами, угіддями та видами економічної
діяльності в межах територій, які входять до адміністративно-територіальних одиниць. http://zakon.rada.gov.ua/go/z0788-98
Ось тільки Інструкцією з її заповнення ну ніяк не передбачено ведення звітності за категоріями земель за цільовим призначенням. Якщо це так принципово, то шукати і отримувати цю інформацію (довідку про категорію земель за цільовим призначенням) необхідно в іншому місці (органах реєстрації).
А від "експертів" Держземагентва вимагайте офіційної відповіді у якій вони просять (чи вимагають) зробити те, що не передбачено. А далі - або гаряча лінія, або перевищення службових повноважень.

До речі за рахунок яких земель здійснюється відведення?
одесса
Спец
Спец
Повідомлень: 93
З нами з: 29 квітня 2013 22:35
Репутація: 1
Область: Одеська
Місце роботи: Інше

Повідомлення одесса »

new, експерти Держземагентства надали письмовий висновок про невідповідність проекту вимогам чинного законодавства, а саме: відсутність у довідці 6-зем категорії земель.
відведення здійснюється із земель історико-культурного призначення, бо на земельних ділянка розташовані пам'ятки культурної спадщини.
в яких саме "органах реєстрації" шукати інформацію про категорію земель???
БолечкаВ
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 35
З нами з: 19 серпня 2011 12:08
Репутація: 0
Область: м.Севастополь

Повідомлення БолечкаВ »

Напишите .. Категория земель в соотв.со ст. 20 Зк украины органами власти не устанавливалась...
Аватар користувача
solim
Спец
Спец
Повідомлень: 1062
З нами з: 06 листопада 2013 13:47
Репутація: 196
Область: Рівненська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Повідомлення solim »

одесса писав:якщо на земельній ділянці розташована пам'ятка культурної спадщини в якій розміщується будинок розпусти - то земельна ділянка під ним - землі історико-культурного призначення з усіма витікаючими наслідками
Я не згідний. Прекрасно усвідомлюю неоднозначність трактування, яле висловлю своє бачення.

ст.19 ЗКУ - Землі України за основним цільовим призначенням поділяються на такі категорії...
Категорія автоматично не встановлюється, а визначається згідно цільового призначення.

Якщо будівля будинку розпусти є об'єктом історико-культурного призначення, але надана для цілей побутового обслуговування, то категорія - житлова і громадська забудова. Якщо ж надана для історико-культурного призначення, то категорія - землі історико-культурного призначення.
У нашій області є житлові будинки де проживають люди (земля у власності для будівництва...), хоча будівлі віднесені до об'єктів Історико-культурного заповідника. Це - землі житлової забудови, але на цих же землях розміщений об'єкт історико-культурного призначення.

Аналогічних прикладів безліч:
- ліси, які надані природному заповіднику, це яка категорія? Це - землі природоохоронного призначення, а не лісогосподарського, бо надані для природоохоронних цілей.
- сіножаті в межах водоохоронної зони є землями с/г призначення, а не водного фонду, бо надані для с/г цілей
- озеро, яке надане для рекреаційних цілей є землями рекреаційного призначення, а не водного фонду
...

Іншими принципами керуватися не можна, оскільки не забезпечується однозначний підхід і це пояснюємо всім службам.

Випадок.
Є пам'ятник, який віднесений до переліку об'єктів історико-культурного призначення. Він розміщений в парку, який віднесений до об'єктів ПЗФ. Є рішення місцевої ради про віднесення території парку до земель рекреаційного призначення. Є державний акт, який виданий комунальному підприємству для комунальних цілей на територію парку.
Питання: яка категорія земель під пам'ятником? Відповідь проста. Оскільки питаємо про категорію земель, а не про категорію (класифікацію) об'єктів, то і дивимося цільове призначення земель. Оскільки земля надана для комунального обслуговування - це категорія землі житлової та громадської забудови. Якщо є розроблені проекти встановлення меж території об'єкту, історико-культурного призначення, природоохоронного призначення, рекреаційного призначення, то обов'язково це зазначаємо, а інакше ... це компетенція органів охорони культурної спадщини, навколишнього природнього середовища...

Проблема виникає коли земля не надана і перебуває в запасі. І це ваш випадок facepalm
Найоптимальніше - виходьте з того ким і для яких цілей використовується земельна ділянка.

[upd=1391174840][/upd]
БолечкаВ писав:Напишите .. Категория земель в соотв.со ст. 20 Зк украины органами власти не устанавливалась...
Не вихід. Категорія потрібна для того, щоб визначити хто розпоряджається землями. 5+5=?
Землі історико-культурного призначення - це особливо цінні землі і ними розпоряджається КМУ.
Землями житлової і громадської забудови розпоряджається місцева рада.
одесса
Спец
Спец
Повідомлень: 93
З нами з: 29 квітня 2013 22:35
Репутація: 1
Область: Одеська
Місце роботи: Інше

Повідомлення одесса »

solim,
ЗКУ
Стаття 54. Використання земель історико-культурного призначення

1. Землі історико-культурного призначення можуть перебувати у державній, комунальній та приватній власності.

якою статтею передбачено, що землі історико-культурного призначення є особливо-цінними землями якими розпоряджається КМУ???
за вашою логікою, якщо в будівлі яка побудована у 2013 році розташований, наприклад, історико-краєзнавчий музей, т от ця земельна ділянка належить до земель історико-культурного призначення!?
вибачте, але це, м'яко кажучи абсурд.
сьогодні там музей, завтра бордель, післязавтра знов музей і т.д. то, що - з кожним новим функціональним наповненням будівлі міняється категорія земельної ділянки???
для цього і існує глава 4 ЗКУ яка чітко роз'яснює критерії віднесення до тієї чи іншої категорії.
Аватар користувача
solim
Спец
Спец
Повідомлень: 1062
З нами з: 06 листопада 2013 13:47
Репутація: 196
Область: Рівненська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Повідомлення solim »

"якою статтею передбачено, що землі історико-культурного призначення є особливо-цінними землями якими розпоряджається КМУ???" - ст. 122, 149, 150 ЗКУ.

"сьогодні там музей, завтра бордель, післязавтра знов музей і т.д. то, що - з кожним новим функціональним наповненням будівлі міняється категорія земельної ділянки???" - залежно для якого цільового надана земельна ділянка, така і категорія. Іншого бути не може. Той самий музей може бути "в лісі біля річки біля пляжу" - як визначити категорію ? Землі істор-культурного, лісогосподарського призначення, водного фонду чи рекреація? А все просто - для яких цілей, така і категорія.

Більше не дискутуватиму.
одесса
Спец
Спец
Повідомлень: 93
З нами з: 29 квітня 2013 22:35
Репутація: 1
Область: Одеська
Місце роботи: Інше

Повідомлення одесса »

solim, перепрошую, але не ради пустого спору, а ради бажання зрозуміти вашу логіку: якщо власник будівлі двічі на місяць буде міняти призначення будівлі (в решті решт це його право) яким чином оформлювати земельну ділянку? за якою категорією, якщо її оформлення займає понад 6 місяців, а за цей час може безліч разів змінитися цільове призначення будівлі (сьогодні він сам її використовує під магазин, завтра надав в оренду під музей, післязавтра продав церкві і т. д.)?

[upd=1391200200][/upd]
solim, у статті 122 жодного слова про землі історико-культурного призначення, у статті 149 виключно про вилучення земельних ділянок, стаття 150 роз'яснює порядок припинення прав на землі історико-культурного призначення, а не повноваження КМУ щодо їх надання.

ЗКУ
Стаття 13. Повноваження Кабінету Міністрів України в галузі земельних відносин

До повноважень Кабінету Міністрів України в галузі земельних відносин належить:

а) розпорядження землями державної власності в межах, визначених цим Кодексом;

б) реалізація державної політики у галузі використання та охорони земель;

в) викуп земельних ділянок для суспільних потреб у порядку, визначеному законом;

{Пункт "в" частини першої статті 13 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1559-VI від 17.11.2009}

г) координація проведення земельної реформи;

ґ) розроблення і забезпечення виконання загальнодержавних програм використання та охорони земель;

д) організація ведення державного земельного кадастру, державного контролю за використанням і охороною земель та здійснення землеустрою;

е) встановлення порядку проведення моніторингу земель;

є) вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.

вибачте, але жодного слова про землі історико-культурного призначення.
Аватар користувача
solim
Спец
Спец
Повідомлень: 1062
З нами з: 06 листопада 2013 13:47
Репутація: 196
Область: Рівненська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Повідомлення solim »

одесса писав:якщо власник будівлі двічі на місяць буде міняти призначення будівлі (в решті решт це його право) яким чином оформлювати земельну ділянку?
Будівля на земельній ділянці, це лише окремий випадок.
Повірте, так і є. Якщо власник житлового будинку хоче в ньому зробити магазин чи церкву, то робить зміну цільового призначення.

Опишіть вашу ситуації, бо користі від діалогу немає. Я так зрозумів, що у вас відводиться за рахунок земель історико-культурного призначення (на всі особливо цінні землі експертиза в ДЗА). Чи ні?

У ст.122 зазначено, що КМУ надає так як і вилучає згідно ст.149, а вилучає особливо цінні землі, якими згідно ст.150 і є обєкти історико-культурного призначення.

Якщо ви визнаєте, що землі на час складання проекту відведення є в категорії історико-культурного призначення, то їх надати для всіх цілей зможе лише КМУ. Якщо визнаєте, що це землі громадської забудови (навіщо тоді експертиза в ДЗА ?), то місцева рада зможе їх надати для історико-культурних цілей, що автоматично віднесе землі до категорії історико-культурного призначення - але тут думайте двічі, бо далі розпорядник тільки КМУ.
new
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 30
З нами з: 12 серпня 2008 23:39
Репутація: 2

Повідомлення new »

Solim правий. У разі зміни цільового призначення земельних ділянок ІКП, що перебувають у державній чи комунальній власності потрібне погодження КМУ (ст. 20 ЗКУ).
одесса
Спец
Спец
Повідомлень: 93
З нами з: 29 квітня 2013 22:35
Репутація: 1
Область: Одеська
Місце роботи: Інше

Повідомлення одесса »

мова не йде про вилучення або зміну цільового призначення, по-перше.
а по-друге, ми говоримо про різне: я про комунальні землі, а ви про державні.
пропоную перейти виключно до проблеми визначення категорії земель, а не з'ясовувати повноваження тих чи інших владних інституцій.
у моєму випадку землі передаються із земель комунальної власності, тому ніякого КМУ.
питання у тому, яким нормативним документом, у якому документі, що входить до складу проекту відведення та у який спосіб передбачено вказання категорії земель за рахунок яких здійснюється відведення.
часопис
Спец
Спец
Повідомлень: 288
З нами з: 09 лютого 2009 18:11
Репутація: 5
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Повідомлення часопис »

Віднесення з\д до якої категорії є важливішим, ніж використання ділянки за призначенням. "Бред какой-то".
Ще один тупик у сфері землекористування. Складається враження, що їх створюють свідомо.
одесса
Спец
Спец
Повідомлень: 93
З нами з: 29 квітня 2013 22:35
Репутація: 1
Область: Одеська
Місце роботи: Інше

Повідомлення одесса »

ще раз про ситуацію:
проект землеустрою проходить експертизу в Держземагентстві України. одне із зауважень - у довідці 6-зем вказати категорію земель за рахунок яких здійснюється відведення.
звертаємося до місцевого держземагентства з клопотанням внести дані про категорію земель у довідку 6-зем.
отримуємо відповідь, що чинним законодавством не передбачено вказання категорії земель у довідці 6-зем та пропозицію звернутися до міської ради з вимогою вказати категорію земель у своєму рішенні про надання згоди на розробку проекту або у вигляді окремої довідки.
звертаємося до міської ради надати довідку про категорії земель за рахунок яких здійснюється відведення (з посиланням на частину 1 статті 20 ЗКУ).
отримуємо відповідь, що міська рада вказує категорію земель не у першому рішенні про надання згоди, а у другому рішенні про затвердження проекту. а категорію земель повинні визначати розробники проекту.
розробник каже, що він не має доступу до даних щодо зонування або іншої містобудівної документації, якою визначена категорія земель.
надаємо це все листування знов на експертизу до Держземагентства України. отримуємо теж саме зауваження: вказати категорію земель у довідці 6-зем.
зв'язуємося з фахівцями Держземагентства України та намагаємося уточнити механізм виправлення даного зауваження. отримуємо усну відповідь - "не знаємо як, але треба вказати категорію земель у довідці 6-зем. вся Україна вказує". але вказати норму закону на підставі якої "вся Україна вказує" фахівці Держземагентства України не змогли.
коло замкнулося.
що робити?
new
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 30
З нами з: 12 серпня 2008 23:39
Репутація: 2

Повідомлення new »

одесса,
мова не йде про вилучення або зміну цільового призначення, по-перше.
а по-друге, ми говоримо про різне: я про комунальні землі, а ви про державні.
пропоную перейти виключно до проблеми визначення категорії земель, а не з'ясовувати повноваження тих чи інших владних інституцій.
у моєму випадку землі передаються із земель комунальної власності, тому ніякого КМУ.
питання у тому, яким нормативним документом, у якому документі, що входить до складу проекту відведення та у який спосіб передбачено вказання категорії земель за рахунок яких здійснюється відведення
якщо проектом землеустрою (бажано уточнити яким саме morgayu ), передбачено зміну цільового призначення земельної ділянки ІКП (або ж її частини) комунальної (державної) власності, то така зміна здійснюється за погодженням КМУ. Це пердбачено ч.7 ст. 20 ЗКУ.
Також, необхідно зазначити, що землі ІКП належать до особливо цінних (ст. 150 ЗКУ) і у разі припинення права постійного користування з підстави добровільної відмови або шляхом їх вилучення, потрібне погодження з ВР України. Тому не слід категорично відсторонятися від КМУ.
Якщо ж ділянка, за рахунок якої здійснюється відведення, сформована і зареєстрована, то відомості щодо "категорії земель" можна отримати як витяг із ДЗК.
Відповісти