Самовільне занятя земельної ділянки

Питання і відповіді, які не можна віднести до існуючих розділів!
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Повік
Повідомлень: 6
З нами з: 10 серпня 2013 09:58
Репутація: 0
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Освітня галузь

Самовільне занятя земельної ділянки

Повідомлення Повік »

Я власниця земельної ділянки (паю) площею 7, 9 га , що посвідчується свідоцтвом про право власності від 08.09.2014року. Так як земельний пай дістався мені в спадок, я чотири роки займалася виготовленням відповідної документації.
В цей час СТОВ Агрофірма «Маяк» продовжували обробляти мою земельну ділянку без Договору оренди. Цього року я, як власниця цієї земельної ділянки, вирішила обробляти її самостійно.
Усно неодноразово дзвонила до директора СТОВ «Маяк» Зубко О.В., повідомляючи про свої наміри. Зубко О.В. погоджувалась віддати мені мою земельну ділянку. Після звільнення Зубко О.В. із посади директора, я написала письмову заяву 15.09.2014 року про прохання не обробляти мою земельну ділянку до новопризначеного керівника СТОВ «Маяк» Коваля Ю.А.
Мою заяву було прийнято, а також мені було повідомлено про згоду повернути мені мій пай після виставлення меж ділянки.
2 жовтня разом із представниками землевпорядної організації «АТТЕКС» я виставляла межові знаки на моїй земельній ділянці, й на свій подив побачила, що на моєму земельному паю посіяна озима пшениця.
Того ж дня я звернулась до теперішнього директора СТОВ Агрофірми «Маяк» Шолудько В.В. із вимогою пояснити на якій підставі була засіяна пшениця. На що Шолудько В.В. відповів, що пай засіяли до моєї заяви і що не може й бути мови про повернення моєї землі до збору врожаю засіяної озими. Але чомусь на момент прийняття моєї заяви мені не було повідомлено ані слова про засів моєї землі. Я впевнена, що пшеницю засіяли пізніше, а тепер спростовують факти, з метою незаконного утримання мого паю у користуванні.
Під час виготовлення технічної документації на межові знаки, я звернулась до директора СТОВ Агрофірми «Маяк» Шолудька В. В. з проханням підписати мені відповідний документ, як сусіднього землекористувача, так як поряд з моєю земельною ділянкою агрофірма засіяла пшеницю, отже є орендарем земельної ділянки. Проте я отримала категоричну відмову.
Тоді я змушена була звернутись до Покровської сільської ради із проханням встановити особу, яка межує зі мною і яка віддала свій пай у користування СТОВ «Маяк» з метою узгодження межових знаків. Та в Покровській сільській раді було виявлено, що дана земельна ділянка належить Ходос Надіїї Григорівні, яка давно померла, правонаступників немає.
Отже, дана земельна ділянка не може бути в оренді, так як немає ні власника, ні сертифікату, ні кадастрового номеру. (про що засвідчує складений акт Покровською сільською радою) Попри це СТОВ Агрофірма «Маяк» займає дану земельну ділянку, яка є суміжною з моєю, як свою власну.
Я намагалась досягнути компромісу із СТОВ АФ «Маяк», пропонувала урегулювати конфлікт. Так як я не претендую на чуже, я згодна повернути 4000 гривень, як компенсацію за посіяну озиму пшеницю або згодна на тимчасовий обмін моєї земельної ділянки на іншу на рік (звісно, на території с. Покровки), яка на даний момент не засіяна, поки збере урожай СТОВ АФ «Маяк» з моєї земельної ділянки.
На даний момент, директор СТОВ Агрофірми «Маяк» настоює у подальшому підписанні мною нового договору оренди, але я категорично відмовляюсь залишатись у даній агрофірмі, бо втратила до СТОВ «Маяк» довіру. Я не згодна чекати ще рік з, бо маю намір обробляти мою земельну ділянку одноосібно, і отримувати від моєї земельної ділянки прибуток самостійно.
Отже, зважуючи на вище викладене, СТОВ АФ «Маяк» незаконно користується моєю земельною ділянкою та ділянкою, яка межує з моєю, незаконно утримує їх.

Чи можна класифікувати дану ситуацію як самовільне заняття земельної ділянки? Я зверталась до районного відділу міліції, але вони затягують рішення справи.
spayk67
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 10
З нами з: 03 листопада 2014 13:51
Репутація: 0
Область: Вінницька
Місце роботи: Інше

Re: Самовільне занятя земельної ділянки

Повідомлення spayk67 »

Повік, По перше, чи укладався договір оренди власником земельної ділянки (паю) з СТОВ "Маяк" до отримання Вами спадщини?
VAlex
Спец
Спец
Повідомлень: 125
З нами з: 16 вересня 2009 18:44
Репутація: 0
Область: Дніпропетровська

Re: Самовільне занятя земельної ділянки

Повідомлення VAlex »

Як самовільне зайняття земельної ділянки - кваліфікувати дії СТОВ Агрофірма "Маяк" кваліфікувати не можна в силу вимог ЗК України, але це є ні чим іншим - як використання земельної ділянки без правовстановлюючих документів.
Раніше земельна ділянка перебувала в оренді? А відтак використовувалась правомірно. Оскільки змінився власник земельної ділянки, який виявив бажання самостійно її обробляти та повідомив про це орендаря то необхідно ознайомитись з умовами договору оренди землі, укладеного між СТОВ Агрофірма "Маяк" і попереднім орендарем на предмет можливості обробки землі після зміни власника землі.
До міліції теж можна не звертатись, оскільки практика досудового розслідування кримінальних правопорушень, передбаченого ст.197-1 Кримінального кодексу України (самовільне зайняття земельної ділянки) відсутня.
З цим питанням для проведення перевірки правомірності використання з/д, після проведення реформи - оптимізації системи органів центральної влад, слід звернутися до Державної екологічної інспекції.
Аватар користувача
dzi
Спец
Спец
Повідомлень: 1223
З нами з: 16 жовтня 2008 09:24
Репутація: 7
Область: м.Київ

Re: Самовільне занятя земельної ділянки

Повідомлення dzi »

Повік писав:.....Усно неодноразово дзвонила до директора СТОВ «Маяк» Зубко О.В....
....Після звільнення Зубко О.В. із посади директора, я написала письмову заяву 15.09.2014 року про прохання не обробляти мою земельну ділянку до новопризначеного керівника СТОВ «Маяк» Коваля Ю.А. Мою заяву було прийнято......
.....Того ж дня я звернулась до теперішнього директора СТОВ Агрофірми «Маяк» Шолудько В.В.....
Під час виготовлення технічної документації на межові знаки, я звернулась до директора СТОВ Агрофірми «Маяк» Шолудька В. В......
Усі Ваші звернення повинні бути письмовими з відміткою їх отримання агрофірмою. В іншому разі суду не виграти. У даному випадку найбільш ефективним буде звернення до суду. Усні звернення до справи не підшиєш, їх агрофірма буде заперечувати.
Відповісти