Сторінка 1 з 1

Якщо будівля у спільній власності - державній та комунальній

Додано: 02 лютого 2018 14:50
Bupsik
Доброго дня!
Шановні землевпорядники! Підскажіть будь ласка, чи хтось зустрічався із такою ситуацією.
Є адміністративна трьохповерхова будівля, з якої 67/100 знаходиться у комунальній власності, а 33/100 - у державній.
Земельна ділянка не оформлена. На сьогоднішній день в керівництва територіальної громади є бажання здійснити
відведення земельної ділянки, провести її державну реєстрацію, зареєструвати право на неї в державному реєстрі речових прав.
Однак, наскільки я розумію, та у відповідності до законодавства, якщо будівля, що розташована на земельній ділянці, знаходиться у спільній власності, земельна ділянка теж повинна знаходитись у спільній власності. А, забула уточнити, що частка державної власності будівлі заходиться на третьому поверсі. Згадуючі закон про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо розмежуваня земель державної та комунальної власності, де сказано, що землі під об’єктами державної власності знаходяться в державній власності, і теж саме про комунальну.
Я не зовсім розумію, яким чином повинно бути підготовлено проект рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Може, в Вас в когось такі випадки були, та якщо можна, будь ласка, пришліть Ваші варіанти таких рішень! Я, звісно, розумію, що це спільна власність, але не можу скласти все до купи((((

Якщо будівля у спільній власності - державній та комунальній

Додано: 02 лютого 2018 16:36
thom yorke
Як я думаю, то це випадок спільної часткової власності держави і територіальної громади. Проблема в тому, що ст. 87 ЗКУ визначає перелік випадків, коли спільна часткова власність виникає і такого випадку там немає. Тут є дві думки: можна вважати такий перелік вичерпним, а можна й ні. Адже крім Земельного кодексу є ще й Цивільний і в ньому нема таких заборон немає. Може хтось має роз'яснення, судові рішення по такому питанню?
Ну й формування такої ділянки я б робив через інвентаризацію, а не проектом відведення. Тут знову ж таки питання, хто має надати рішення на розробку - ОДА чи ОМС. Чи обоє? Коротше кажучи, підпишусь на тему. Самому цікаво.

Якщо будівля у спільній власності - державній та комунальній

Додано: 02 лютого 2018 17:57
Pitulko
Думаю, що закон про розмежування не потрібно застосовувати в цьому випадку, тому що будівля в частковій власності. Закон посилається на право повної власності держави чи у комунальній власності. В цьому випадку земля повинна відводитися в сумісну власність, без визначення часток. Кожен суб'єкт повинен звернутися з заявою до ОМС для отримання дозволу на розробку проекту. Це стандарне звернення на отримання дозволу. Не треба видумувати велосипед. Ст. 92, 122, 123 ЗКУ.

Якщо будівля у спільній власності - державній та комунальній

Додано: 02 лютого 2018 19:04
thom yorke
Pitulko писав: 02 лютого 2018 17:57без визначення часток.
Є проблема - ні держава, ні територіальні громади не є суб'єктами спільної сумісної власності (ст. 89)

Якщо будівля у спільній власності - державній та комунальній

Додано: 03 лютого 2018 11:34
Astreya
Pitulko писав: 02 лютого 2018 17:57Кожен суб'єкт повинен звернутися з заявою до ОМС
а чого до ОМС? Будівля ж не вся у комунальній власності

Якщо будівля у спільній власності - державній та комунальній

Додано: 06 лютого 2018 12:54
Bupsik
Я все ще ломаю голову... Визначилася таки, що формувати земельну ділянку будемо технічкою з інвентаризації. Спільна власність на земельну ділянку (ст. 86 ЗК) складається з спільної часткової та спільної сумісної. Спільна сумісна стосується лише громадян, що каже нам стаття 89... Тобто, залишається спільна часткова. Далі, дивлюсь статтю 88 ЗК, де "Володіння, користування та розпорядження земельною ділянкою, що перебуває у спільній частковій власності, здійснюються за згодою всіх співвласників згідно з договором, а у разі недосягнення згоди - у судовому порядку". Цей договір повинен бути укладено нотаріально... Однак, як виділити частку такої земельної ділянки державі, якщо фізично вони знаходяться із своєю власністю у повітрі... Повинен чи ОМС в рішенні про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земельної ділянки вказувати необхідність укладання договору про визначення часток? Нотаріус хоче таку фразу бачити у рішенні... Тобто, голова моя кипить :-(

Якщо будівля у спільній власності - державній та комунальній

Додано: 06 лютого 2018 15:14
thom yorke
Bupsik писав: 06 лютого 2018 12:54Однак, як виділити частку такої земельної ділянки державі, якщо фізично вони знаходяться із своєю власністю у повітрі
Чисто концептуально, принцип спільної часткової власності передбачає виділення окремих часток у праві власності на весь об'єкт, а не виділення частки об'єкта, на який поширюється право власності.
Тобто немає різниці, третій це чи перший поверх, західний чи східний корпус і так далі. Адже виділяється частка в праві, а не частка в об'єкті.

Якщо майбутнього реєстратора прав не бентежить 87 стаття ЗКУ, то я не бачу проблем скласти договір 1/3 на 2/3 і зареєструвати ділянку із виділенням таких часток у спільній частковій власності.

Якщо будівля у спільній власності - державній та комунальній

Додано: 06 лютого 2018 15:24
nazar051
Bupsik, мене цікавить в тому числі і сам процес розробки документації і тут виникає проблема, якщо б будівля була комунальної то і ділянка відводилась як "форма власності - комунальна (200)" або будівля державна і земля "державна (300)", а якщо будівля державна і комунальна то як визначити код власності на ділянку і як вписати 2 форми власності в ХМЛ файл? І як взагалі може бути 2 форми власності на 1 ділянку?

Якщо будівля у спільній власності - державній та комунальній

Додано: 06 лютого 2018 19:54
marley18
nazar051 Чисто методом виключення: читайте уважно про спільну сумісну власніть, тут як не крути вона не підходить.Я б робила спільну часткову власність. І взагалом перед відводом було б краще зробити інвентаризацію ділянки Тобто зробити відсотковий розподіл зем.ділянки, відповідно до площ приміщень які перебувають у власності. Але тоді повинне бути погодження співвласника приміщення.

ст 89 ЗК 1. Земельна ділянка може належати на праві спільної сумісної власності лише громадянам, якщо інше не встановлено законом.

2. У спільній сумісній власності перебувають земельні ділянки:

а) подружжя;

б) членів фермерського господарства, якщо інше не передбачено угодою між ними;

в) співвласників жилого будинку;

г) співвласників багатоквартирного будинку.