Чи може виконавча служба, сьогодні, відібрати земельну частку (пай) за несплату аліментів?

Питання і відповіді, які не можна віднести до існуючих розділів!
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Відповісти
Аватар користувача
Oleg
Спец
Спец
Повідомлень: 2230
З нами з: 03 квітня 2007 11:55
Репутація: 57
Область: Волинська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Чи може виконавча служба, сьогодні, відібрати земельну частку (пай) за несплату аліментів?

Повідомлення Oleg » 10 жовтня 2018 09:00

Можливо вже хто в курсі таких справ? Дякую ;-))

fendak
Спец
Спец
Повідомлень: 75
З нами з: 17 серпня 2009 16:20
Репутація: 6

Чи може виконавча служба, сьогодні, відібрати земельну частку (пай) за несплату аліментів?

Повідомлення fendak » 10 жовтня 2018 12:00

це порушення мораторію на відчуження земельних ділянок с/г призначення

відповідно до пункту 15 розділу Х Перехідних положень Земельного кодексу України до набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2019 року, не допускається:

а) купівля-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, крім вилучення (викупу) їх для суспільних потреб;

б) купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміна цільового призначення (використання) земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв), крім передачі їх у спадщину, обміну земельної ділянки на іншу земельну ділянку відповідно до закону та вилучення (викупу) земельних ділянок для суспільних потреб, а також крім зміни цільового призначення (використання) земельних ділянок з метою їх надання інвесторам – учасникам угод про розподіл продукції для здійснення діяльності за такими угодами.

oriyana
Спец
Спец
Повідомлень: 117
З нами з: 25 січня 2013 17:37
Репутація: 5
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше

Чи може виконавча служба, сьогодні, відібрати земельну частку (пай) за несплату аліментів?

Повідомлення oriyana » 11 жовтня 2018 08:18

Виконавча служба ,керуючись ст.56 Закону України"Про виконавче впровадження" своєю постановою накладає арешт на майно, що належить боржнику, у межах суми суми стягнення з урахуванням виконавчого збору, штрафів та ін. Земельна ділянка відноситься до майна. Відчудження немає, тільки арешт. Практика така існує.

caseya
Спец
Спец
Повідомлень: 458
З нами з: 25 листопада 2017 11:32
Репутація: 54
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Чи може виконавча служба, сьогодні, відібрати земельну частку (пай) за несплату аліментів?

Повідомлення caseya » 11 жовтня 2018 12:25

oriyana писав:
11 жовтня 2018 08:18
Практика така існує.
хочу бачити.. в студію :-)

Аватар користувача
Oleg
Спец
Спец
Повідомлень: 2230
З нами з: 03 квітня 2007 11:55
Репутація: 57
Область: Волинська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Чи може виконавча служба, сьогодні, відібрати земельну частку (пай) за несплату аліментів?

Повідомлення Oleg » 12 жовтня 2018 07:27

oriyana писав:
11 жовтня 2018 08:18
Відчудження немає, тільки арешт
Тобто, просто арешт на термін, поки не сплатять борг?

thom yorke
Спец
Спец
Повідомлень: 508
З нами з: 24 лютого 2013 20:12
Репутація: 194
Область: Закарпатська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Чи може виконавча служба, сьогодні, відібрати земельну частку (пай) за несплату аліментів?

Повідомлення thom yorke » 12 жовтня 2018 11:53

На СЕТАМі (система електронних торгів арештованим майном) інколи бачив паї, виставлені на продаж. Чим думає ДВС в таких випадках - загадка. Це явне порушення Перехідних положень ЗКУ.
Oleg писав:
12 жовтня 2018 07:27
Тобто, просто арешт на термін, поки не сплатять борг?
Саме так. Ділянка належатиме боржнику, але без права розпорядження.

Відповісти