Нова грошова та її наслідки для орендарів, які уклали договори по старій грошовій!

про оцінку земельних ділянок
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Аватар користувача
Oleg
Спец
Спец
Повідомлень: 2311
З нами з: 03 квітня 2007 11:55
Репутація: 82
Область: Волинська
Місце роботи: Інше

Re: Нова грошова та її наслідки для орендарів, які уклали договори по старій грошовій!

Повідомлення Oleg »

Петрик писав:Не можливо виграти суд
Я б не був таким категоричним! І прочитав би тему з самого початку А саме, тут, гляньте.
Valentinka
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 16
З нами з: 17 жовтня 2008 16:39
Репутація: 0

Re: Нова грошова та її наслідки для орендарів, які уклали договори по старій грошовій!

Повідомлення Valentinka »

Доброго вечора!
чи може хтось сказати яка середня вартість(згідно тех. документацій з нормативно-грошової оцінки в межах населених пунктів (Київська та Житомирська області), яка вступила в дію в 2010 -2011 роках) земель водного фодного (маю на увазі - ставки)? дуже чекаю відповіді!!!
Student
Спец
Спец
Повідомлень: 132
З нами з: 13 березня 2008 18:25
Репутація: 0

Re: Нова грошова та її наслідки для орендарів, які уклали договори по старій грошовій!

Повідомлення Student »

Ну дуууууууууууууже цікаве і конкретне запитання... :)
Valentinka
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 16
З нами з: 17 жовтня 2008 16:39
Репутація: 0

Re: Нова грошова та її наслідки для орендарів, які уклали договори по старій грошовій!

Повідомлення Valentinka »

во то цікаве, але ж ніжто нічого і не відповів))
Аватар користувача
dexter3000
Спец
Спец
Повідомлень: 1353
З нами з: 29 серпня 2007 17:38
Репутація: 10
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: Нова грошова та її наслідки для орендарів, які уклали договори по старій грошовій!

Повідомлення dexter3000 »

Valentinka писав:яка середня вартість(згідно тех. документацій з нормативно-грошової оцінки в межах населених пунктів (Київська та Житомирська області), яка вступила в дію в 2010 -2011 роках) земель водного фодного
А вы серьезно полагаете, что кто-то специально проводил соответствующие исследования специально по Киевской и Житомирской области? cy
Valentinka
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 16
З нами з: 17 жовтня 2008 16:39
Репутація: 0

Re: Нова грошова та її наслідки для орендарів, які уклали договори по старій грошовій!

Повідомлення Valentinka »

ні я не думаю що хтось проводив якісь дослідження.., це запитання було до тих хто працює із нормативно-грошовою оцінкою і цікавить грошова оцінка 1 м кв. земель водного фонду (в буль-якому населеному пункті) - потрібно для порівняння.
Аватар користувача
Поковба
Спец
Спец
Повідомлень: 704
З нами з: 13 вересня 2009 14:16
Репутація: 0
Область: Закарпатська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування
Контактна інформація:

Повідомлення Поковба »

intradco писав:Після нововведень у 2008р ніяких зауважень з боку податкової щодо мінімального 3-х розміру податку на землю не було.
Нововедення було визнано неконституційними, а в кінці 2010 року взагалі були виключені з закону.
Все залежить умов які вказані в договорі оренди землі. Проте, чомусь мені кажеться, що НГО занадто завишена. Чи не може бути в витягу з НГО помилка?
Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1795
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 52
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Volodar »

Поковба писав:Нововедення було визнано неконституційними, а в кінці 2010 року взагалі були виключені з закону.
А хіба норми про мінімальну орендну плату в розмірі 3-ного земподатку не були запроваджені з 2006 року за змінами до ЗУ "Про оренду землі"? Чи може я щось не про те? І що це за рішення Коснтитуційног суду?
Аватар користувача
Поковба
Спец
Спец
Повідомлень: 704
З нами з: 13 вересня 2009 14:16
Репутація: 0
Область: Закарпатська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування
Контактна інформація:

Повідомлення Поковба »

Volodar писав:земподатку не були запроваджені з 2006 року за змінами до ЗУ "Про оренду землі"?
Якщо добре помню 3.06.08 року.
Volodar писав:І що це за рішення Коснтитуційног суду?
Я його особисто не бачив, але суддя в рішенні одного разу послалася на нього. Я думаю, що найближчим часом я його знайду.
Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1795
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 52
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Volodar »

Поковба писав:Якщо добре помню 3.06.08 року.
ПЕрепрошую, я помилився щодо 2006 року. В редакції від 01.01.2008 року вже така норма є
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/161-14/ed20080101
А зміни мабуть були внесені на підставі - дійсно від 03.06.2008 № 309-VI
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/309-17
А от щодо рішення Конституційного суду?
Поковба писав:Я думаю, що найближчим часом я його знайду.
Буду вдячний...
Аватар користувача
zemkov
Спец
Спец
Повідомлень: 690
З нами з: 26 вересня 2007 20:45
Репутація: 0

Повідомлення zemkov »

Поковба писав:Нововедення було визнано неконституційними, а в кінці 2010 року взагалі були виключені з закону.
Здається ви тут щось попутали.
3* ніхто не відміняв, з закону не виключав, хоча сам закон (Про плату за землю) - "виключили", проте ті самі норми прописані у Податковому Кодексі (прийняттям якого і "виключили" закон про плату за землю)
Аватар користувача
Поковба
Спец
Спец
Повідомлень: 704
З нами з: 13 вересня 2009 14:16
Репутація: 0
Область: Закарпатська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування
Контактна інформація:

Повідомлення Поковба »

zemkov писав:3* ніхто не відміняв, з закону не виключав, хоча сам закон (Про плату за землю) - "виключили", проте ті самі норми прописані у Податковому Кодексі (прийняттям якого і "виключили" закон про плату за землю)
Саме рішення конституційного суду я не можу знайти, але ось що написав суддя в рішенні
Застосування ч. 4 ст. 21 Закону України "Про оренду землі", якою передбачалось, що річна орендна плата не може бути меншою трикратного розміру земельного податку, слід визнати безпідставним, оскільки зазначене положення ст. 21 Закону визнано неконституційним Рішенням конституційного суду України від 22.05.2008 року № 309-VI, а в наступному Законом України від 02.12.2010 р. № 2756-VI, цю частину статті виключено
Хоча і сам розумію, що зміни до ст. 21 були внесені законом від 03.06.2008 року і аж ніяк не можли бути визнаними неконституційними 22.05.2008
Аватар користувача
zemkov
Спец
Спец
Повідомлень: 690
З нами з: 26 вересня 2007 20:45
Репутація: 0

Повідомлення zemkov »

Поковба писав:...а в наступному Законом України від 02.12.2010 р. № 2756-VI, цю частину статті виключено
ага. Виключено. Про причину виключення говорить назва цього закону:
Закон України від 02.12.2010 р. № 2756-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Податкового кодексу України»
Поковба писав:...зазначене положення ст. 21 Закону визнано неконституційним Рішенням конституційного суду України від 22.05.2008 року № 309-VI
Nenayu Суддя був тверезий? Рішення конституційного суду з такими реквізитами не існує.
Можливо малось на увазі рішення від 22.05.2008 №10-рп/2008?
http://www.ccu.gov.ua/uk/doccatalog/list?currDir=12758
І виключали там дещо інше і з інших мотивів.
Аватар користувача
Поковба
Спец
Спец
Повідомлень: 704
З нами з: 13 вересня 2009 14:16
Репутація: 0
Область: Закарпатська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування
Контактна інформація:

Повідомлення Поковба »

zemkov писав:Суддя був тверезий?
Поняття не маю звідки вона це взяла. А дату і номер я написав таку саму як і рішенні :) № 309-VI це номер закону від 03.06.08 , а дата згаданого вами
zemkov писав:рішення від 22.05.2008 №10-рп/2008?
Romashka
Повідомлень: 2
З нами з: 28 травня 2008 15:58
Репутація: 0

Повідомлення Romashka »

Доброго дня! А може хтось скинути шаблон додаткової угоди про внесення змін до договору оернди в звязку з проведенням нової грошової оцінки. Наперед дякую!
Аватар користувача
Поковба
Спец
Спец
Повідомлень: 704
З нами з: 13 вересня 2009 14:16
Репутація: 0
Область: Закарпатська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування
Контактна інформація:

Повідомлення Поковба »

ДОДАТКОВА УГОДА
Spoiler
до договору оренди земельної ділянки по вул. Райдужній, 2
між Кривською селищною радою та ПП «Кривий»

смт.Крива « » 2011 року

Ми, що нижче підписалися: Кривська селищна рада (надалі «ОРЕНДОДАВЕЦЬ»), що знаходиться в смт. Крива вул. Весела, 91 в особі Кривського селищного голови Петровича Івана Івановича та ПП «Київ», що знаходиться м. Київ вул. Дзерджинського, 24 в особі керівника Іванова І.І. (надалі «ОРЕНДАР»), уклали цей договір про внесення змін до договору оренди земельної ділянки по вул. Райдужній, 2 площею 0,2133 га, що зареєстрований в Ужгородському відділі ЗРФ ДП «Центр ДЗК» 25 грудня 2005 року за № 0405070900000 про наступне:
1. Відповідно до статті 289 Податкового кодексу України, Закону України «Про оренду землі» та рішення Кривської селищної ради від 13 січня 2011 року № 1159 «Про затвердження нормативної грошової оцінки … », згідно з витягом з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки міськрайонного управління Держкомзему у Ужгородському районі Закарпатської області № 153 від 28.02.2012 року з 01.01.2013 року пункт 9, 10 та 13 договору викласти в наступній редакції:
«9. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та розмірі: 3 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що становить 2955 грн. 16 коп. (дві тисячі дев’ятсот п’ятдесят п’ять гривень 16 коп.) в рік.
10. Обчислення розміру орендної плати здійснюється без урахування індексів інфляції. Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії».
«13. Розмір орендної плати переглядається один раз у рік у разі:
- зміни умов господарювання, передбачених договором;
- зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;
- погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами;
- в інших випадках, передбачених законом.»
2. Цей договір є невід’ємною частиною договору оренди земельної ділянки, що зареєстрований в Тячівському відділі ЗРФ ДП «Центр ДЗК» 25 грудня 2005 року за № 0405070900000.

АДРЕСИ ТА ПІДПИСИ СТОРІН

Орендодавець Орендар

Кривська селищна рада ПП «Київ»
90556, смт. Буштино 90500, м. Київ
вул. Весела, 91 вул. Дзержинського, 24



І. Петрович І. Іванов
vovanovo
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 19
З нами з: 18 жовтня 2008 00:32
Репутація: 0

Повідомлення vovanovo »

Нормативна грошова оцінка на території села проведена у 2012 році. Рішення ради про затвердження НГО прийняте у серпні 2012 року і оприлюднене у вересні 2012 року. З якого року вступають в силу зміни щодо справляння земельних податків? Думки з цього питання розділилися: орендодавець вважає, що з 01.01. 2013 року, а орендар вважає, що з 01.01.2014 року, посилаючись на ст.271.2. Податкового кодексу України "Рішення рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом."
karoglazaya
Спец
Спец
Повідомлень: 71
З нами з: 08 липня 2011 13:30
Репутація: 0
Область: Херсонська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування
Контактна інформація:

Повідомлення karoglazaya »

Нормативна грошова оцінка на території села проведена у 2012 році. Рішення ради про затвердження НГО прийняте у серпні 2012 року і оприлюднене у вересні 2012 року. З якого року вступають в силу зміни щодо справляння земельних податків? Думки з цього питання розділилися: орендодавець вважає, що з 01.01. 2013 року, а орендар вважає, що з 01.01.2014 року, посилаючись на ст.271.2. Податкового кодексу України "Рішення рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом."
в темі "Нормативно грошова оцінка населених пунктів" обговорювалося

Додано через 5 днів 23 години 56 хвилин 41 секунду:
Підкажіть будь ласка, якщо в договорі оренди в п. "9. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та розмірі: __ % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що становить ____ грн. __ коп. (______) в рік", я наголошую на те, що вказана сума, а з нового року затверджена нова грошова оціка нас.пункту, орендар повинен сплачувати прописану в договорі суму орендної плати до реєстрації змін в договір оренди?... це я веду до того, що податкова вимагає від орендаря сплачувати прописаний відсоток по новій грошовій оцінці а не фактично вказану суму. Як правильно?
Аватар користувача
ValD
Спец
Спец
Повідомлень: 404
З нами з: 18 січня 2011 16:26
Репутація: 6
Область: Харківська

Повідомлення ValD »

karoglazaya писав:податкова вимагає від орендаря сплачувати прописаний відсоток по новій грошовій оцінці а не фактично вказану суму. Як правильно?
Виконуйте умови договору.....до внесення змін у договір, сплачуйте вказану у договорі суму...
karoglazaya
Спец
Спец
Повідомлень: 71
З нами з: 08 липня 2011 13:30
Репутація: 0
Область: Херсонська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування
Контактна інформація:

Повідомлення karoglazaya »

ValD написав:
Виконуйте умови договору.....до внесення змін у договір, сплачуйте вказану у договорі суму...
,
Я згодна, але на що мені тикнути пальцем податковій?
andrew89
Спец
Спец
Повідомлень: 113
З нами з: 03 січня 2011 19:47
Репутація: 10
Область: Херсонська
Місце роботи: Інше

Повідомлення andrew89 »

karoglazaya писав:Я згодна, але на що мені тикнути пальцем податковій?
Їм Ви нічого не доведете. хіба що у суді. Робота в них така, це люди з залізними яйцями, по своєму гіркому опиту знаю.
До внесення змін до договору оренди Вами повинна сплачуватися орендна плата у розмірі, вказаному у договорі + інфляція, оскільки у Вас договірні відносини с орендодавцем ( місцева рада, або РДА) і тільки орендодавець має право змінити орендну плату. І тільки за взаємною згодою сторін. Хоча зміна НГО може бути підставою для укладання доп. угоди, проте якщо немає взаємної згоди, питання може вирішуватися у судовому порядку.
Нагадаю ст. 21 ЗУ "Про оренду землі" Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України
karoglazaya
Спец
Спец
Повідомлень: 71
З нами з: 08 липня 2011 13:30
Репутація: 0
Область: Херсонська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування
Контактна інформація:

Повідомлення karoglazaya »

Дотаткова угода буде, сторони згодні, але на даний час простіше поки що залишити все на своему місці... якось з реєстрацією права власності туговато
andrew89
Спец
Спец
Повідомлень: 113
З нами з: 03 січня 2011 19:47
Репутація: 10
Область: Херсонська
Місце роботи: Інше

Повідомлення andrew89 »

karoglazaya писав:Дотаткова угода буде, сторони згодні, але на даний час простіше поки що залишити все на своему місці... якось з реєстрацією права власності туговато
Ну в такому випадку умови договору до реєстрації додаткової угоди лишаються незмінні, оскільки нема підстав змінювати. Орендар не у податкової ж землю бере в оренду.
Чого з реєстрацією туговато? там хіба що у мінюста нова фішка, а весь механізм чудово працює :)
karoglazaya
Спец
Спец
Повідомлень: 71
З нами з: 08 липня 2011 13:30
Репутація: 0
Область: Херсонська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування
Контактна інформація:

Повідомлення karoglazaya »

andrew89Орендар не у податкової ж землю бере в оренду
питання виникло через декларацію, яку орендарі заповнюють в податковій... як я розумію
Чого з реєстрацією туговато?
мабуть через нову фішку)
Аватар користувача
ValD
Спец
Спец
Повідомлень: 404
З нами з: 18 січня 2011 16:26
Репутація: 6
Область: Харківська

Повідомлення ValD »

karoglazaya писав:Я згодна, але на що мені тикнути пальцем податковій?
Тикніть в ст.288 Податкового кодексу, де чітко зазначено "288.4. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються
у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем".
Відповісти