Сторінка 1 з 2

Спільна сумісна власність

Додано: 16 березня 2018 09:59
Sergio_Berlusconi
Відповідно до ч. 1 ст. 368 ЦК спільною сумісною власністю є та спільна власність двох чи більше осіб, у яких завідомо не визначені частки кожної з них.
Ст. 89 Земельного кодексу України
1. Земельна ділянка може належати на праві спільної сумісної власності лише громадянам, якщо інше не встановлено законом.
2. У спільній сумісній власності перебувають земельні ділянки:
а) подружжя;
б) членів фермерського господарства, якщо інше не передбачено угодою між ними;
в) співвласників жилого будинку;
г) співвласників багатоквартирного будинку.
3. Володіння, користування та розпорядження земельною ділянкою спільної сумісної власності здійснюються за договором або законом.
4. Співвласники земельної ділянки, що перебуває у спільній сумісній власності, мають право на її поділ або на виділення з неї окремої частки, крім випадків, установлених законом.
5. Поділ земельної ділянки, яка є у спільній сумісній власності, з виділенням частки співвласника, може бути здійснено за умови попереднього визначення розміру земельних часток, які є рівними, якщо інше не передбачено законом або не встановлено судом.

ЯКІ ШЛЯХИ ВИДІЛЕННЯ ЗЕМЛІ в даній ситуації?: підстави для поділу, приклади договорів та рішень суду, графічні матеріали, особливості поділу між співласниками.

Спільна сумісна власність

Додано: 11 лютого 2019 14:57
pozemresurs
Земельна ділянка перебуває у спільній сумісній власності співвласників житлового будинку, один із співвласників хоче продати (подарувати) свою частину житлового будинку (своїй матері), нотаріус відмовляється оформити договір купівлі-продажу у зв"язку з невизначенністю щодо земельної ділянки. Як вчинити в даній ситуації?

Спільна сумісна власність

Додано: 11 лютого 2019 15:19
Astreya
pozemresurs писав: 11 лютого 2019 14:57 нотаріус відмовляється оформити договір купівлі-продажу у зв"язку з невизначенністю щодо земельної ділянки. Як вчинити в даній ситуації?
присвоїти ділянці кадастровий номер, взяти витяг і йти до нотаріуса

Спільна сумісна власність

Додано: 11 лютого 2019 15:33
pozemresurs
Ділянці кадастровий номер присвоєний, але на спільну сумісну власність, а спільна сумісна власність не відчужується. У разі відчуження частини житлового будинку виникне ситуація: право власності на будинок на одного, а земля на іншого.

Спільна сумісна власність

Додано: 11 лютого 2019 15:49
Astreya
pozemresurs писав: 11 лютого 2019 15:33 Ділянці кадастровий номер присвоєний, але на спільну сумісну власність
ну логічно
бо:
pozemresurs писав: 11 лютого 2019 14:57 Земельна ділянка перебуває у спільній сумісній власності співвласників житлового будинку,
pozemresurs писав: 11 лютого 2019 15:33 У разі відчуження частини житлового будинку виникне ситуація: право власності на будинок на одного, а земля на іншого.
не виникне, і будинок і земля в спільній сумісній власності, співвласники майна, що є у спільній сумісній власності, володіють і користуються ним спільно, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.
Щоб здійснити відчудження частини, потрібно цю частину виділити із спільної сумісної власності, тоді у вас буде спільна часткова власність і тільки після цього співвласник має право самостійно розпорядитися своєю часткою на підставі статті 361 цивільного кодексу.

Спільна сумісна власність

Додано: 11 лютого 2019 16:02
pozemresurs
Astreya писав: 11 лютого 2019 15:49 Щоб здійснити відчудження частини, потрібно цю частину виділити із спільної сумісної власності, тоді у вас буде спільна часткова власність і тільки після цього співвласник має право самостійно розпорядитися своєю часткою на підставі статті 361 цивільного кодексу.
Яким чином це зробити, а саме виділити з спільної сумісної спільну часткову власність?

Спільна сумісна власність

Додано: 11 лютого 2019 16:10
Astreya
pozemresurs писав: 11 лютого 2019 16:02 Яким чином це зробити, а саме виділити з спільної сумісної спільну часткову власність?
є інструкція щодо проведення поділу, виділу та розрахунку часток об'єктів нерухомого майна (крім земельних ділянок), в ній детально прописано як це відбувається (https://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0774-07)

Спільна сумісна власність

Додано: 11 лютого 2019 16:29
pozemresurs
Astreya писав: 11 лютого 2019 16:10 є інструкція щодо проведення поділу, виділу та розрахунку часток об'єктів нерухомого майна (крім земельних ділянок), в ній детально прописано як це відбувається
Тобто, потрібно спочатку провести поділ житлового будинку, але на сьогоднішній день їхні частки вже визначенні, речове право зареєстроване по 1/2 в кожного, як вчинити з земельною ділянкою, яка перебуває у спільній сумісній власності? Частина 4 ст. 89 ЗКУ передбачено, що співвласники земельної ділянки, що перебуває у спільній сумісній власності, мають право на її поділ або виділення з неї окремої частки. Але як бути з ділянкою, яка розташована під житловим будинком, який в натурі (на місцевості) не розділений.

Спільна сумісна власність

Додано: 11 лютого 2019 16:47
Astreya
pozemresurs писав: 11 лютого 2019 16:29 потрібно спочатку провести поділ житлового будинку, але на сьогоднішній день їхні частки вже визначенні,
Власність двох чи більше осіб із визначенням часток кожного з них у праві власності є спільною частковою власністю
pozemresurs писав: 11 лютого 2019 16:29 як вчинити з земельною ділянкою, яка перебуває у спільній сумісній власності?
У разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду кількома особами право на земельну ділянку визначається пропорційно до часток осіб у праві власності жилого будинку, будівлі або споруди. (ст.120 Земельного кодексу)

Відправлено через 3 хвилини 10 секунд:
Я так і не зрозуміла, що у вас не так і який вид власності прописаний у документах. Спільна часткова ци спільна сумісна

Спільна сумісна власність

Додано: 11 лютого 2019 16:51
pozemresurs
Astreya писав: 11 лютого 2019 16:43 Власність двох чи більше осіб із визначенням часток кожного з них у праві власності є спільною частковою власністю
Це стосується житлового будинку (ніхто не заперечує), а в мене питання про земельну ділянку, яка перебуває у спільній сумісній власності, речове право не яку також зареєстроване в Державному реєстрі речових прав. У спільній сумісній власності перебувають земельні ділянки: в) співвласників жилого будинку ч. 2 ст. 89 Земельного кодексу.

Відправлено через 1 хвилину 7 секунд:
Питання: як продати частку житлового будинку?

Спільна сумісна власність

Додано: 11 лютого 2019 16:55
Astreya
pozemresurs, якщо будинок у спільній частковій, то і земельна ділянка під ним теж повинна бути в спільній частковій.

Спільна сумісна власність

Додано: 11 лютого 2019 16:59
pozemresurs
У власності двох осіб перебував житловий будинок по 1/2 на підставі права власності у відповідності до ст. 55 ЗУ "Про землеустрій" виготовлено технічну документацію і зареєстроване право спільної сумісної власності на земельну ділянку згідно ст. 89 ЗКУ.

Спільна сумісна власність

Додано: 11 лютого 2019 17:04
Astreya
pozemresurs писав: 11 лютого 2019 16:51 як продати частку житлового будинку?
Привести свої документи до "спільного знаменника". Будинок і земля повинні бути в спільній частковій власності, коли ви виготовляли тех.документацію для отримання кадастрового номера, на підставі чого вам визначили, що ділянка в спільній сумісній власності, якщо на будинок були визначені частки?

Відправлено через 3 хвилини 8 секунд:
pozemresurs, а чому згідно 89 статті , а не за 87 та 120?

Відправлено через 1 хвилину 7 секунд:
pozemresurs писав: 11 лютого 2019 16:59 У власності двох осіб перебував житловий будинок по 1/2 на підставі права власності
стаття 87: Право спільної часткової власності на земельну ділянку виникає: б) при придбанні у власність земельної ділянки двома чи більше особами за цивільно-правовими угодами;
стаття 120: 4. У разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду кількома особами право на земельну ділянку визначається пропорційно до часток осіб у праві власності жилого будинку, будівлі або споруди.

Спільна сумісна власність

Додано: 11 лютого 2019 17:05
pozemresurs
Astreya писав: 11 лютого 2019 17:00 на підставі чого вам визначили, що ділянка в спільній сумісній власності, якщо на будинок були визначені частки?
Відповідно до ч. 2 ст. 89 Земельного кодексу України. Статтею 87 ЗКУ не передбачено перебування у спільній частковій власності земельної ділянки співвласників житлового будинку, незалежно від того чи визначені ці частки чи ні.

Спільна сумісна власність

Додано: 11 лютого 2019 17:13
Astreya
pozemresurs, а ділянка в комунальній власності чи в приватній?

Відправлено через 1 хвилину 33 секунди:
В будь-якому випадку, поки у вас ділянка в спільній сумісній, нотаріус не зареєструє угоду по відчудженню частини будинку, вам потрібно виділити частки пропорційно часткам права власності на будинок і зареєструвати вже не як спільна сумісна, а як спільна часткова, тоді матимете змогу продати частину будівлі.

Спільна сумісна власність

Додано: 11 лютого 2019 17:35
Alexxp
pozemresurs писав: 11 лютого 2019 17:05 Статтею 87 ЗКУ не передбачено перебування у спільній частковій власності земельної ділянки співвласників житлового будинку, незалежно від того чи визначені ці частки чи ні.
Абсолютно правильно
Співвласники одного будинку отримали ділянку у спільно сумісну власність, так як частки не можливо виділити чи розділити ділянку , так як вона загалом являється загального-спільного користування
при цьому слід звернути увагу, що будинок знаходиться в спільно- частковій власності, тобто частки визначені
По цьому питанню Мінюст дав розяснення
http://ddr.minjust.gov.ua/uk/0fca2e81c0 ... ome_mayno/
Там проблема в програмному забезпеченні і в порядку державної реєстрації прав
Як розяснює юстиція у Вашому випадку два договора
один на майно від власника частки будівлі
а другий від усіх співвласників одночасно

Спільна сумісна власність

Додано: 12 лютого 2019 08:46
pozemresurs
Якщо у вищезазначеному випадку зробити розподіл будинку по 1/2 та отримати окремі права власності на цілі частки (можливість і згода співвласників є), а потім зробити план розподілу земельної ділянки, який погодити нотаріально та виготовити документацію по поділу земельної ділянки, отримавши також окремі права власності на землю.

Спільна сумісна власність

Додано: 12 лютого 2019 11:05
Astreya
pozemresurs писав: 12 лютого 2019 08:46 зробити розподіл будинку по 1/2 та отримати окремі права власності на цілі частки (можливість і згода співвласників є),
це взагалі ідеальний варіант, якщо є і технічна можливість і згода власників, то краще зробити окремі домоволодіння

Спільна сумісна власність

Додано: 12 лютого 2019 11:16
Alexxp
pozemresurs писав: 12 лютого 2019 08:46 отримавши також окремі права власності на землю
В такому випадку якщо розподіл можливий то укладається договір про поділ спільного майна на підставі тех. документації по поділу і погодження співвласників яка кому ділянка відійде

Спільна сумісна власність

Додано: 12 лютого 2019 14:21
pozemresurs
Alexxp писав: 12 лютого 2019 11:16 В такому випадку якщо розподіл можливий то укладається договір про поділ спільного майна на підставі тех. документації по поділу і погодження співвласників яка кому ділянка відійде
Але ж підставою для поділу є згода співвласників (план розподілу земельної ділянки з відображенням окремих земельних ділянок і осипом яка кому належить після поділу) нотаріально посвідчена. Чи обов'язково укладати договір про поділ?

Спільна сумісна власність

Додано: 12 лютого 2019 17:37
Alexxp
pozemresurs писав: 12 лютого 2019 14:21 Чи обов'язково укладати договір про поділ?
У вашому випадку земля у спільній власності
припинити право спільної власності можливе лише на підставі договору
Поділ здійснюється за згодою співвласників, але після поділу власником кожного кусочка-частинки є всі співвласники
і лише після укладання договору про поділ спільного майна виникає право не спільної власності а особистої-одноосібної

Спільна сумісна власність

Додано: 13 лютого 2019 08:40
pozemresurs
А чому в технічці по поділу не визначити частини окремих власників (кадастрові плани на кожного окремо) на підставі їхньої згоди посвідченої нотаріально

Спільна сумісна власність

Додано: 20 червня 2019 16:16
yevgentkach
Доброго дня! Хочу задати таке питання, є земельна ділянка на якій побудований житловий будинок власник якого помер, по спадщині він перейшов на жінку та сина є право власності. Земельна ділянка не приватизована на підставі права власності на будинок можна виготовити технічну документацію на ділянку, але дружина помершого уже скористалась правом на земельну ділянку, а син не хочу використовувати право. Як їм вирішити цю проблему?

Спільна сумісна власність

Додано: 20 червня 2019 16:22
ппзкб
yevgentkach, Оренда

Спільна сумісна власність

Додано: 20 червня 2019 17:22
Prometheus
yevgentkach писав: 20 червня 2019 16:16 Земельна ділянка не приватизована на підставі права власності на будинок можна виготовити технічну документацію на ділянку, але дружина помершого уже скористалась правом на земельну ділянку, а син не хочу використовувати право
1 заява на власність і дві відмови