Добровільна відмова від права власності на земельну ділянку

Питання, які виникають при оформленні прав власності
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Аватар користувача
dexter3000
Спец
Спец
Повідомлень: 1353
З нами з: 29 серпня 2007 17:38
Репутація: 10
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Добровільна відмова від права власності на земельну ділянку

Повідомлення dexter3000 »

оксана писав:Чи має право власник відмовитись від ЧАСТИНИ ділянки на користь ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ а не держави, якщо ця ділянка знаходиться за межами населеного пункту?
Відмовитись можна на користь кого завгодно, навіть на користь "чужого" органу місцевого самоврядування (ЗКУ щодо цих питань має досить "інтєрєсні" формулювання). Інша справа, що частину земельної ділянки треба спершу відвести (інакше кажучи - розділити ділянку на дві - "частину" і "залишок"), одержати на неї держакт, зареєструвати його, після чого відмовлятися непотрібної ділянки. Коммунальна власність цілком може бути і за межами населених пунктів та у інших адміністративно-територіальних утвореннях.
Karbofos
Спец
Спец
Повідомлень: 69
З нами з: 09 квітня 2008 16:38
Репутація: 0

Re: Добровільна відмова від права власності на земельну ділянку

Повідомлення Karbofos »

тобто п. 3 Порядку розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок вони не читали?

а не можна знайти іншу землевпорядну організацію, якій вистачить "договору між землевласниками і землекористувачами та розробником проекту відведення земельної ділянки"?

читали ще /viewtopic.php?f=5&t=207&st=0&sk=t&sd=a ?
Аватар користувача
ksenia
Спец
Спец
Повідомлень: 134
З нами з: 31 січня 2008 17:26
Репутація: 0

Re: Добровільна відмова від права власності на земельну ділянку

Повідомлення ksenia »

Зразок рішення Київської міської ради (можливо допоможе)
http://kmr.ligazakon.ua/SITE2/l_docki2.nsf/alldoc ... DC22573C000537764?OpenDocument

УГОДА
про передачу права власності на земельну ділянку


Місто Суми, Сумська область, Україна, тридцятого січня, дві тисячі другого року.
Попередньо ознайомлені з вимогами цивільного законодавства щодо недійсності угод, перебуваючи при здоровому розумі, ясній пам’яті та діючи добровільно, ми, з однієї сторони
СМОРОДЕНКО ІВАН ІВАНОВИЧ, що мешкаю: Херсонська обл., Чаплинський р-н, с. Питомник, вул.Леніна, 23, та з другої сторони
Стецьківська сільська рада Сумського району Сумської області, що розташована: Сумська обл., Сумський р-н, с.Стецьківка, вул.Леніна, 20, від імені якої на підставі Рішення І сесії XXIII скликання Стецьківської сільської ради Сумського р-ну Сумської обл. від 14.04.1998 року діє сільський голова, Рибець Микола Олександрович, що мешкає: Сумська обл., Сумський р-н, с.Стецьківка, вул. Куйбишева, .7, склали цю угоду про таке:
1.ПРЕДМЕТ УГОДИ
1.1.Смороденко І.І. добровільно відмовляється від права власності, а Стецьківська сільська рада Сумського району Сумської області набуває право власності на земельну ділянку площею 0,18 (нуль цілих вісімнадцять сотих) га. Кількісна характеристика зе-мель:
Всього земель В тому числі сільськогоспо-дарських угідь 3 них Під будівлями, лісами, та іншими угіддями
ріллі багаторічних на-саджень кормових угідь
0,18 0,13 0,13 ......... ......... 0,05
Земельна ділянка, право власності на яку передається за цією угодою, належить Смородинку І.І. на підставі Державного акту на право приватної власності на землю І-СМ №123456, виданого Стецьківською сільською радою Сумського р-ну, Сумської обл. 10.01.2001 р. та зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 123.
Стецьківська сільська рада Сумського району Сумської області набуває право власності на земельну ділянку на підставі Рі-шення XXI сесії XXIII скликання Стецьківської сільської ради Сумського р-ну. Сумської обл від 14.01.2002 року.
1.2.Місце розташування земельної ділянки: Сумська область, Сумський район, село Стецьківка, вулиця Шкільна, під номером 36 (тридцять шість), територія Стецьківської сільської ради.
1.3.Цільове призначення земельної ділянки: ведення особистого підсобного господарства, під забудову.
2.ЦІНА УГОДИ
2.1.Експертна грошова оцінка земельної ділянки становить 7759 (сім тисяч сімсот п’ятдесят дев’ять) гривень 97 коп., що під-тверджується довідками, виданими Сумським обласним управлінням земельних ресурсів 18.01.2002 року за № № 123, 124.
2.2.Відмова від права власності на земельну ділянку є безвідплатною.
3.ПРАВА І ОБОВ’ЯЗКИ СТОРІН
3.1.Права і обов’язки власника земельної ділянки, передбачені ст.ст.90, 91, а також зміст ст.ст. 103-109, 116, 125 Земельного кодексу України, ст.22 КпШС України сторонам роз’яснено.
4.РОЗГЛЯД СПОРІВ
4.1.Всі спори, котрі можуть виникнути з даної угоди, вирішуються шляхом переговорів між сторонами, а у разі неможливості вирішення спорів шляхом переговорів у судовому порядку.
5.ІНШІ УМОВИ
5.1.За ствердженням Смороденка І.І. земельна ділянка до моменту укладання цієї угоди нікому іншому не продана, не подаро-вана, не передана як внесок до статутного фонду юридичних осіб, іншим способом не відчужена, не заставлена, під забороною відчу-ження (арештом) не перебуває, судового спору щодо неї, а також прав у третіх осіб (в тому числі за договорами оренди чи шлюбним контрактом) як в межах, так і за межами України, немає, постійними чи строковими сервітутами не обтяжена.
Відсутність заборони відчуження земельної ділянки, право власності на яку передається за цією угодою, підтверджується до-відкою від 30.01.2002 року, № 123456/123.
5.2.Цю угоду укладено за згодою дружини Смороденка І.І. Смороденко Галини Дмитрівни, яка викладена у заяві від 30.01.2002 року, вх. № 12, що призначена для зберігання у справах нотаріуса.
5.3.Угода вважається укладеною з дня нотаріального посвідчення і підлягає державній реєстрації.
5.4.Усі витрати, пов’язані зі складанням цієї угоди та її нотаріальним посвідченням несе Стецьківська сільська рада Сумського району Сумської області.
5.5.Цю угоду складено і підписано у трьох примірниках, два з яких, викладених на спеціальних бланках нотаріальних докуме-нтів серії АЕЕ № 842824, №842825, видаються сторонам, а один зберігається у справах приватного нотаріуса Сумського районного нотаріального округу Сумської області Сіряченко Н.Ю в м.Суми, вул.Калініна, 55.
ПІДПИСИ СТОРІН:
________________________________________________
від імені ю.о._____________________________________

30 січня 2002 року ця угода посвідчена мною, Сіряченко Н.Ю., приватним нотаріусом Сумського районного нотаріального округу Сумської області.
Угоду підписано сторонами у моїй присутності. Особу сторін встановлено, дієздатність їх, правоздатність Стецьківської сіль-ської ради Сумського району Сумської області, повноваження представника, а також право власності Смороденка Івана Івановича на земельну ділянку, перевірено.
Згідно ч.2 ст.142 ЗК України угода підлягає державній реєстрації.
Зареєстровано в реєстрі за №.____
Стягнуто плати згідно ст.31 Закону України «Про нотаріат» та 6грн.50 коп. вартість кожного бланку.
Приватний нотаріус Н.Ю. Сіряченко

КОМЕНТАР ДО УГОДИ
Угода це правомірні дії суб’єктів, направлені на встановлення, зміну або припинення правовідносин;
При укладанні цієї Угоди воля сторін має бути зустрічною. З однієї сторони припинити право власності на земельну ділянку (добровільна відмова), з другої сторони набути право власності на земельну ділянку (згода). Законодавець потребує оформити волю сторін певними документами, це: заява про добровільну відмову від права власності на земельну ділянку та рішення про набуття права власності на земельну ділянку.
Правовий результат цієї Угоди полягає в припиненні та набутті права власності на земельну ділянку.
Угода двостороння, але термін "договір" навряд чи можна застосувати. Договір поняття ширше ніж угода. В договорі не тільки встановлюються права і обов’язки сторін, а також передбачається і закріплюється порядок здійснення сторонами певних дій, що стосуються предмету договору.
Угода є консенсуальною, оскільки вважається укладеною при досягненні сторонами згоди по всім істотним умовам.
Угода безвідплатна, до цього висновку можна дійти, зробивши аналіз мети угоди. Передача права власності відбувається способом добровільної відмови. При безвідплатній угоді одна сторона не зобов’язана другій стороні виплатити матеріальну вина-городу: одна сторона зобов’язана вчинити дії, а інша - має право вимагати виконання цих дій без вчинення зустрічних власних дій.
Предмет земельна ділянка яка перебуває у власності (ст.ст.79, 125 ЗК України).
Суб’єкти:
1).власник земельної ділянки (п. а ст. 80 ЗК України);'
2).територіальні громади (п. б ст. 80 ЗК України);
3).держава (п. в ст.80 ЗК України).
Ціна Угоди при здійсненні цивільно-правових угод використовується експертна грошова оцінка земельної ділянки (ч.4 ст.201 ЗК України).
ОСОБЛИВОСТІ НОТАРІАЛЬНОГО ПОСВІДЧЕННЯ
Стягнення держмита (плати) угода підлягає оцінці (ч.4 ст.201 ЗК України), застосовується п. д ст. 3 ДКМ "Про державне мито" і стягується 1% від оцінки.
Перевірка заборони відчуження перевіряється, оскільки правовідносини направлені на припинення та набуття права вла-сності на земельну ділянку.
Стаття 22 КПШС доцільно виконувати норми Інструкції "Про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України", які регламентують відчуження.
ДОКУМЕНТИ
Обов’язкові
1. Державний акт про право приватної власності на землю;
2. Довідка про визначення експертної грошової оцінки земельної ділянки;
3. Довідка про перевірку заборони відчуження;
4. Рішення компетентного органу (наприклад, сільської ради) про згоду на прийняття у власність земельної ділянки від вла-сника. Рішення, наприклад, може мати таку резолютивну частину: Стецьківська сільська рада Сумського району Сумської області вирішила:
а).Заяву Смороденка Івана Івановича про добровільну відмову від права власності на земельну ділянку за адресою: село Стецьківка, вулиця Шкільна, під номером 36 задовольнити. 2.Дати згоду на набуття Стецьківською сільською радою Сумського району Сумської області права власності на земельну ділянку за адресою: село Стецьківка, вулиця Шкільна, під номером 36.
б).Уповноважити сільського голову, Рибець М.О., укласти із Смороденком І.І. Угоду про передачу права власності на земе-льну ділянку, посвідчити її нотаріально та зареєструвати.
в).Звільнити Смороденка І.І.. та Стецьківську сільську раду Сумського району Сумської області від сплати державного мита за нотаріальне посвідчення Угоди про передачу права власності на земельну ділянку та засвідчення копій з цієї Угоди.
5. Свідоцтво про державну реєстрацію компетентного органу (наприклад, сільської ради). 6. Статутні документи (за наявні-стю).
7. Повноваження представника компетентного органу (наприклад, витяг з протоколу про обрання сільського голови).
8. Паспорти.
Факультативні
1. Згода подружжя.
2. Якщо земельна ділянка залишається у володінні і користуванні Смородинка І.І. до рішення сільської ради доцільно вклю-чити пункт "передати Смородинку І.І. земельну ділянку у користування та укласти з ним договір оренди"
Аватар користувача
SBB
Спец
Спец
Повідомлень: 869
З нами з: 15 квітня 2008 11:07
Репутація: 25
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Re: Добровільна відмова від права власності на земельну ділянку

Повідомлення SBB »

Угода то укладена, а цікаво - як в такому випадку набувається право комунальної власності на земельну ділянку. Будь-який орган місцевого самоврядування не може бути власником землі - він виступає від імені територіальної громади.
За земельним кодексом право власності набувається з моменту отримання документа, що посвідчує це право. А форма Держакту на право комунальної власності не затверджена.
Аватар користувача
dexter3000
Спец
Спец
Повідомлень: 1353
З нами з: 29 серпня 2007 17:38
Репутація: 10
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: Добровільна відмова від права власності на земельну ділянку

Повідомлення dexter3000 »

SBB писав:не може бути власником землі - він виступає від імені територіальної громади.
Може. Він реалізує право власності від її імені.
SBB писав:А форма Держакту на право комунальної власності не затверджена.
І не скоро буде. Є дуже раціональні ідеї щодо внесення змін до законодавства щодо скасування цих держактів.
Аватар користувача
SBB
Спец
Спец
Повідомлень: 869
З нами з: 15 квітня 2008 11:07
Репутація: 25
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Re: Добровільна відмова від права власності на земельну ділянку

Повідомлення SBB »

dexter3000 писав: Може. Він реалізує право власності від її імені.
Шановний dexter3000! Якщо на Ваше ім+я виписана довіреність з правом продажу - Ви теж власник? Така ж ситуація і з органами місцевого самоврядування - вони представники, а не власники. Сьогодні навіть в Реєстрі прав на нерухоме майно (який, до речі, набагато краще і менш корумпованіше ведеться, ніж Державний земельний кадастр)абсолютно правильно зазначають в якості власника комунального майна - "територіальна громада".
dexter3000 писав:І не скоро буде. Є дуже раціональні ідеї щодо внесення змін до законодавства щодо скасування цих держактів.
Я чув про ідеї щодо скасування держактів на вторинному ринку і щодо державної власності (дуже слушна, як на мене, ідея). А щодо скасування держактів на комунальну землю - не згоден, будуть постійні спори між державою та місцевим самоврядуванням - що чиє.
Аватар користувача
werewolf
Спец
Спец
Повідомлень: 913
З нами з: 22 січня 2008 17:46
Репутація: 5
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше

Re: Добровільна відмова від права власності на земельну ділянку

Повідомлення werewolf »

dexter3000 писав:Є дуже раціональні ідеї щодо внесення змін до законодавства щодо скасування цих держактів.
Думаю, такий держакт може існувати тільки у цифровому вигляді.
Аватар користувача
dexter3000
Спец
Спец
Повідомлень: 1353
З нами з: 29 серпня 2007 17:38
Репутація: 10
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: Добровільна відмова від права власності на земельну ділянку

Повідомлення dexter3000 »

SBB писав:Якщо на Ваше ім+я виписана довіреність з правом продажу - Ви теж власник?
А якщо у мене довіреність на право управління транспортним засобом? Все залежить від того, що довіряти.
Орган місцевого самоврядування використовує земельну ділянку, на якій розміщено приміщення сільради, чи тільки "розпоряджається" нею?
SBB писав:Така ж ситуація і з органами місцевого самоврядування - вони представники, а не власники
Закон передбачає, що вони реалізують право власності. Те, що у законодавстві більш повно виписано право розпорядження (яке для наших органів є найбільш "актуальним"), жодним чином не заперечує право володіння і користування.
SBB писав:абсолютно правильно зазначають в якості власника комунального майна - "територіальна громада".
Цілком вірно - власником є територіальна громада, але реалізує це право від її імені орган місцевого самоврядування.
SBB писав:А щодо скасування держактів на комунальну землю - не згоден, будуть постійні спори між державою та місцевим самоврядуванням - що чиє.
Спори будуть по-любому. Вони є й зараз і вони не вирішаться держактом. Але навіщо посвідчувати те, що вже посвідчено актом на постійне користування, договором оренди? Ми на одну земельну ділянку в результаті одержуватимемо декілька правовстановлюючих документів.
werewolf писав:Думаю, такий держакт може існувати тільки у цифровому вигляді.
Держакт, по суті своїй, або є або його немає. Спосіб його створення непринциповий (хоча в наших умовах електронні документи з’являться ой як не скоро).
Аватар користувача
SBB
Спец
Спец
Повідомлень: 869
З нами з: 15 квітня 2008 11:07
Репутація: 25
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Re: Добровільна відмова від права власності на земельну ділянку

Повідомлення SBB »

dexter3000 писав:А якщо у мене довіреність на право управління транспортним засобом? Все залежить від того, що довіряти.
Будь-яка довіреність не створює права власності представника:
Стаття 239 Цивільного кодексу України:
"1. Правочин, вчинений представником, створює, змінює, припиняє цивільні права та обов'язки особи, яку він представляє".
А те, що у нас під прикриттям довіреності (фактично - удаваних угод)з метою ухилення від оподаткування продаються автранспортні засоби, то це не доказ зворотнього.
dexter3000 писав:Орган місцевого самоврядування використовує земельну ділянку, на якій розміщено приміщення сільради, чи тільки "розпоряджається" нею?
Документами, які посвідчують право власності чи користування землею за Земельним кодексом є держакти та договори оренди, суборенди, суперфіцію, емфітевзису. Який документ підтверджує право користування землею сільради у вказаному Вами випадку?
А до розмежування земель державної та комунальної власності вважати, що земля. на якій розташована сільрада, є комунальною - немає правових підстав. (Хоча з державною власністю така ж хрень).
dexter3000 писав:Закон передбачає, що вони реалізують право власності. Те, що у законодавстві більш повно виписано право розпорядження (яке для наших органів є найбільш "актуальним"), жодним чином не заперечує право володіння і користування.
Заперечує. Межі здійснення права чітко визначені в кодексі - розпорядження. Крім того, жодного документу, визначеного ЗК, що підтверджує право користування немає. Хоча я згоден - поки це все чітко не буде виписано в законі - спори нескінченні і безрезультатні - можно трактувати як завгодно. Тим паче, що, по-великому рахунку, мало хто (і суди, в тому числі) "влізає" та глибоко в теорію
dexter3000 писав:Спори будуть по-любому. Вони є й зараз і вони не вирішаться держактом. Але навіщо посвідчувати те, що вже посвідчено актом на постійне користування, договором оренди? Ми на одну земельну ділянку в результаті одержуватимемо декілька правовстановлюючих документів.
Кілька правовстановлювальних документів на РІЗНЕ право - право власності і право користування - цілком нормальні речі.
dexter3000 писав:Держакт, по суті своїй, або є або його немає. Спосіб його створення непринциповий (хоча в наших умовах електронні документи з’являться ой як не скоро).
Згоден
Аватар користувача
SBB
Спец
Спец
Повідомлень: 869
З нами з: 15 квітня 2008 11:07
Репутація: 25
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Re: Добровільна відмова від права власності на земельну ділянку

Повідомлення SBB »

оксана писав:Дякую за активну участь в обговоренні проблеми. З Вашою допомогою спільно з районним земельним відділом та адміністрацією дійшли згоди, що будемо відмовлятись в державну власність, та як наслідок розпорядження про прийняття ділянки та нотаріальну угоду буде підписувати голова райдержадміністрації.

В частині оформлення такої операції в земельному кадастрі, думаю наявність розпорядження та угоди буде достатньо щоб перевести зем.ділянку з приватної власності в державну - в землі запасу. А яка Ваша думка?.
По идее нормально.
Аватар користувача
dexter3000
Спец
Спец
Повідомлень: 1353
З нами з: 29 серпня 2007 17:38
Репутація: 10
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: Добровільна відмова від права власності на земельну ділянку

Повідомлення dexter3000 »

ninazr писав:Если я отказалась от приватизированного участка в пользу громады., я могу претендовать на другой???
Никак нет. Отказались - это ваше личное желание, а давать вам новый участок никто не должен.
Мишаня
Спец
Спец
Повідомлень: 50
З нами з: 29 жовтня 2009 20:04
Репутація: 0
Область: Донецька

Re: Добровільна відмова від права власності на земельну ділянку

Повідомлення Мишаня »

Если я отказалась от приватизированного участка в пользу громады., я могу претендовать на другой???

Фактически оформив ГА - вы используете свое право, вернув участок - вы не вернете свое право, не предусмотрено. Если же конечно вы использовали право, а не приобрели т.е. не получили участок уже приватизированным. Тогда впринципе, нужен ли предложенный вами участок ОМС, и нужен ли предложенный в обмен участок - вам.
Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1795
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 52
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Re: Добровільна відмова від права власності на земельну ділянку

Повідомлення Volodar »

klym писав:Який потрібно пакет документів для добровільної відмови від приватизованої земельної ділянки для ведення ОСГ в користь сільської ради. На даному масиві в якому розташована земельна ділянка планується розробити квартал забудови. Як вилучити земельну ділянку з бази АСДЗК. Чи є якісь зміни в законодавстві. Надайте зразки.
ст 132 ЗКУ
Аватар користувача
Girl
Спец
Спец
Повідомлень: 346
З нами з: 02 серпня 2007 12:30
Репутація: 8
Область: Сумська

Re: Добровільна відмова від права власності на земельну ділянку

Повідомлення Girl »

Мы оформили Угоду про перехид права с частной собственности в комунальную. Нотариус зделал надписи на госактах (зелененьких). И как теперь горсовету оприходовать этот участок? Я имею вииду бухгалтерски. 5+5=? Может кто сталкивался?
Получается что у горсовета госакты то останутся эти же, зелененькие, так как бланков госактов комунальной собственности еще не изобрели да и переоформлять (тратить деньги) госакты горсовет не имеет желания.
Короче как всегда у нас в законодательстве одни недоделки!!!!

Ну может всетаки кто знает что делать дальше с этим участком? Поскажите!!!!!
Аватар користувача
SBB
Спец
Спец
Повідомлень: 869
З нами з: 15 квітня 2008 11:07
Репутація: 25
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Re: Добровільна відмова від права власності на земельну ділянку

Повідомлення SBB »

Girl писав:Мы оформили Угоду про перехид права с частной собственности в комунальную. Нотариус зделал надписи на госактах (зелененьких). И как теперь горсовету оприходовать этот участок? Я имею вииду бухгалтерски. 5+5=? Может кто сталкивался?
Получается что у горсовета госакты то останутся эти же, зелененькие, так как бланков госактов комунальной собственности еще не изобрели да и переоформлять (тратить деньги) госакты горсовет не имеет желания.
Короче как всегда у нас в законодательстве одни недоделки!!!!

Ну может всетаки кто знает что делать дальше с этим участком? Поскажите!!!!!
Сразу скажу, я не сталкивался и я не специалист в бухучете, но скажу то, что слышал.
Материальные активы отображаются в бухучете бюджетных учреждений согласно вот этоиу докумету:
Затверджено
Наказ Головного
управління Державного
казначейства України
10.12.99 N 114

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 грудня 1999 р.
за N 890/4183

Порядок застосування Плану рахунків
бухгалтерського обліку бюджетних установ
Земельные участки - это "субрахунок" 101.
Читаем в Разделе І как отображать участки:
На субрахунку 101 "Земельні ділянки" обліковується земля, яка згідно з чинним законодавством придбана та/або надана для користування установі, у тому числі здана в оренду
Таким образом - или отображать там или не отображать вообще, т.к. участок не "придбаний" и не предоставленный в пользование.

что могу сказать от себя - вне зависимости от отображения участка в бухучете, право коммунальной собственности на него возникло, если отметка на госакте проставлена
Аватар користувача
Землянин
Спец
Спец
Повідомлень: 61
З нами з: 21 лютого 2008 10:40
Репутація: 0

Re: Добровільна відмова від права власності на земельну ділянку

Повідомлення Землянин »

Ух! Все обсудили. Теперь бы еще право собственности законно зарегистрировать morgny
Аватар користувача
Girl
Спец
Спец
Повідомлень: 346
З нами з: 02 серпня 2007 12:30
Репутація: 8
Область: Сумська

Re: Добровільна відмова від права власності на земельну ділянку

Повідомлення Girl »

Землянин писав:Ух! Все обсудили. Теперь бы еще право собственности законно зарегистрировать morgny
Ну а что, зарегистрируем! cy
Аватар користувача
Girl
Спец
Спец
Повідомлень: 346
З нами з: 02 серпня 2007 12:30
Репутація: 8
Область: Сумська

Re: Добровільна відмова від права власності на земельну ділянку

Повідомлення Girl »

paryliak писав:А можно добровольно отказаться в пользу государства от земельного участка для товарного сельхозпроизводства?
Оооочень уж гиморойно та и дорого для бюджета ета процедура обходиться!
Аватар користувача
Girl
Спец
Спец
Повідомлень: 346
З нами з: 02 серпня 2007 12:30
Репутація: 8
Область: Сумська

Re: Добровільна відмова від права власності на земельну ділянку

Повідомлення Girl »

martadat писав:А чому дорого? А взагалі чи можна це робити, оскільки прокурор рахує що відмова від з.д. є відчуження, а в перехідних положеннях заборонено (товарка).... ТАК СКАЖІТЬ - чи застосовується добровільна відмова до товарки?
Если вы возьмете все вытрати на себя, то для бюджета ето будет не накладно! Если бы вы знали как тяжело с бюджета взять копеечку!!! Впринципе выдчуження ето и есть добровильна видмова!
Аватар користувача
Bibop
Спец
Спец
Повідомлень: 122
З нами з: 26 червня 2008 18:25
Репутація: 0

Re: Добровільна відмова від права власності на земельну ділянку

Повідомлення Bibop »

Girl писав: выдчуження ето и есть добровильна видмова!
Не могу согласиться совсем никак. Відчуження та відмова разные вещи. Читайте ГК Украины, ст.346,347 и ЗКУ ст. 140.
Аватар користувача
Bibop
Спец
Спец
Повідомлень: 122
З нами з: 26 червня 2008 18:25
Репутація: 0

Re: Добровільна відмова від права власності на земельну ділянку

Повідомлення Bibop »

А вот вопрос для знатоков по данной теме: руководящим работником органа земельных ресурсов по поводу добровольного отказа от земельного участка сельхозназначения (бывший пай, за границами населенного пункта) в порядке ст. 142 ЗКУ было указано, что отказаться от земли в этом случае можно только в пользу государства в лице соответстующей РГА, т.к. именно этот орган передавал землю в собственность. Заключение соглашения о передаче земельного участка в пользу какой-нибудь территориальной громады в лице сельсовета, по сути означает заключение договора дарения, что является отчуждением земли вопреки мораторию. Причем говорят, что прокуратура знает о такой фишке.

А как у Вас с этими отказами?

Предвижу ответ ув. dexter 3000 по этой теме, но все-таки интересно было бы почитать мнения форумчан. Заранее спасибо всем неравнодушным.
Назар744
Повідомлень: 5
З нами з: 28 січня 2012 22:22
Репутація: 0
Область: Львівська

Re: Добровільна відмова від права власності на земельну ділянку

Повідомлення Назар744 »

Люди допоможіть.
ПАТ збудувало на своїй зем. ділянці житловий будинок за інвестиційні кошти жильців. Будинок передано ОСББ. Земельна ділянка досі є власністю ПАТ і воно відповідно платить податок.
Подали заяву про добровільну відмову від права власності на зем. ділянку, а в управліннї неофіційно сказали, що згоди не дадуть.
ПІДКАЖІТЬ, які можна вказати в вищенаведеній заяві, аргументи щоб відмову прийняли і дали згоду на прийняття зем ділянки тер громадою. ПАТ не користується ділянкою бо вона навколо житлового будинку, а податок мусить плати, мусить ж бути якийсь реальний шлях збутися її.
Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1795
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 52
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Re: Добровільна відмова від права власності на земельну ділянку

Повідомлення Volodar »

Назар744 писав:Земельна ділянка досі є власністю ПАТ і воно відповідно платить податок.
Досить просто. Якщо ОСББ взяло на баланс весь будинок, то скористайтеся ст. 120 ЗКУ
1. У разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, що перебувають у власності, користуванні іншої особи, припиняється право власності, право користування земельною ділянкою, на якій розташовані ці об'єкти. До особи, яка набула право власності на жилий будинок, будівлю або споруду, розміщені на земельній ділянці, що перебуває у власності іншої особи, переходить право власності на земельну ділянку або її частину, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення.
Аватар користувача
Сергiй64
Спец
Спец
Повідомлень: 920
З нами з: 21 червня 2009 19:55
Репутація: 66
Область: Вінницька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Добровільна відмова від права власності на земельну ділянку

Повідомлення Сергiй64 »

Назар744 писав:на своїй зем. ділянці
Яким чином вона(ділянка) своя? Є акт?
Аватар користувача
dexter3000
Спец
Спец
Повідомлень: 1353
З нами з: 29 серпня 2007 17:38
Репутація: 10
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: Добровільна відмова від права власності на земельну ділянку

Повідомлення dexter3000 »

Назар744 писав:Подали заяву про добровільну відмову від права власності на зем. ділянку, а в управліннї неофіційно сказали, що згоди не дадуть.
Гм. А ПАТ слабо не паритись і просто подарувати ділянку ОСББ?
Відповісти