Ще раз про фермерські господарства

Особливості надання та використання с/г земель
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
fgrubin
Спец
Спец
Повідомлень: 76
З нами з: 06 листопада 2012 22:13
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення fgrubin »

Cтосовно спадкування права постійного користування земельною ділянкою, то не все так однозначно.
Рекомендую ознайомитись з матеріалом на цю тему приватного нотаріуса Ірини Саяпіної «Проблемні питання відчуження та спадкування фермерських господарств» в журналі «Мала енциклопедія нотаріуса» № 2 за 2012 рік.
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
fgrubin
Спец
Спец
Повідомлень: 76
З нами з: 06 листопада 2012 22:13
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення fgrubin »

Сергій198623 писав: 2008 року голова ФГ отримує від райдержадміністрації дозвіл на розробку проекту(розпаювання на членів ФГ), розробили проект щодо відведення земельних ділянок у власність між членами ФГ і на цьому зупинились. 2011 року помирає голова ФГ(особа на яку видавався державний акт на постійне користування).
А з того часу вже дуже багато змін було внесено в законодавство, зокрема і стосовно вимог, що пред"являються до проектів землеустрою. Мабуть у вас був розроблений один проект на всіх членів ФГ, а зараз потрібно окремий проект на кожного громадянина.
Ваш проект повинен відповідати вимогам ст. 50 ЗУ "Про землеустрій":
► Показати
Я можу відразу сказати, що у вас будуть проблеми з наявністю у проекті письмової згоди землевласника (землекористувача). У вашому проекті буде копія акту на право постійного користування землею, що оформлений на померлого громадянина і відповідно від вас вимагатимуть наявність письмової згоди цього громадянина. Вона у вас є?

Відправлено через 56 хвилини 52 секунди:
Сергій198623 писав: 2008 року голова ФГ отримує від райдержадміністрації дозвіл на розробку проекту(розпаювання на членів ФГ)
А точніше тут можна?
Члени ФГ повинні були особисто звертатись з заявами до райдержадміністрації про надання дозволу на розробку проекту землеустрою. І ст. 50 ЗУ "Про землеустрою" вимає наявності у проекті копій таких заяв (клопотань). Є у вас такі заяви?
Можете навести дослівно рішення РДА про надання дозволу на розробку проекту?
fgrubin
Спец
Спец
Повідомлень: 76
З нами з: 06 листопада 2012 22:13
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення fgrubin »

Сергій198623 писав: 2011 року помирає голова ФГ(особа на яку видавався державний акт на постійне користування). ..........В 2011 син вносить зміни до статуту та стає головою ФГ.
На момент смерті голови ФГ, на ім"я якого видавався державний акт на постійне користування, яка була інформація щодо засновників ФГ у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців? Скільки у ФГ було засновників?
Скоріш за все, засновником була лише одна особа - померлий ФГ.
Мене цікавить, як у вас пройшла процедура спадкування майна ФГ. На підставі чого державний реєстратор зареєструвала нову редакцію Статуту ФГ?
Сергій198623
Повідомлень: 9
З нами з: 22 лютого 2015 17:46
Репутація: 0
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення Сергій198623 »

fgrubin писав: А з того часу вже дуже багато змін було внесено в законодавство, зокрема і стосовно вимог, що пред"являються до проектів землеустрою. Мабуть у вас був розроблений один проект на всіх членів ФГ, а зараз потрібно окремий проект на кожного громадянина.
Ваш проект повинен відповідати вимогам ст. 50 ЗУ "Про землеустрій":
► Показати
Я можу відразу сказати, що у вас будуть проблеми з наявністю у проекті письмової згоди землевласника (землекористувача). У вашому проекті буде копія акту на право постійного користування землею, що оформлений на померлого громадянина і відповідно від вас вимагатимуть наявність письмової згоди цього громадянина. Вона у вас є?

Відправлено через 56 хвилини 52 секунди:

А точніше тут можна?
Члени ФГ повинні були особисто звертатись з заявами до райдержадміністрації про надання дозволу на розробку проекту землеустрою. І ст. 50 ЗУ "Про землеустрою" вимає наявності у проекті копій таких заяв (клопотань). Є у вас такі заяви?
Можете навести дослівно рішення РДА про надання дозволу на розробку проекту?
Вони особисто звертались, і отримали кожен окремо дозвіл на розробку проекту від РДА, я трохи не так висловився.
Звісно немає. Я взагалі вирішив не чипати старий проект землеустрою, так як на сьогодні змінився голова ФГ та декілька членів ФГ, а дозвола там видані РДА на старий склад ФГ. Планую оформляти на них зем. ділянки з нуля, тобто отрмати дозвіл на розробку на кожного а потім розробляти проект(и). Проблема заключається ще в тому, що земельна ділянка виділялась під створення ФГ, а зараз , по суті, воно повинно повинно припинити свою діяльність(в статуті навіть є такий пункт), так як право на цю земельну ділянку(50 га.) втрачено. Нотаріус не вписала право постійного користування в свідоцтво на спадщину. Хоча вони до сих пір її обробляють(навіть податки за неї сплачують), але я думаю це до першої серйозної перевірки.

Відправлено через 3 хвилини 55 секунди:
fgrubin писав: На момент смерті голови ФГ, на ім"я якого видавався державний акт на постійне користування, яка була інформація щодо засновників ФГ у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців? Скільки у ФГ було засновників?
Скоріш за все, засновником була лише одна особа - померлий ФГ.
Мене цікавить, як у вас пройшла процедура спадкування майна ФГ. На підставі чого державний реєстратор зареєструвала нову редакцію Статуту ФГ?
Засновником був голова ФГ - померлий.
На підставі чого зареєструвала не памятаю, документи на роботі, але зміни зареєстровані, головою та засновником визнано сина померлого.
fgrubin
Спец
Спец
Повідомлень: 76
З нами з: 06 листопада 2012 22:13
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення fgrubin »

Сергій198623 писав: Проблема заключається ще в тому, що земельна ділянка виділялась під створення ФГ, а зараз , по суті, воно повинно повинно припинити свою діяльність(в статуті навіть є такий пункт), так як право на цю земельну ділянку(50 га.) втрачено. Нотаріус не вписала право постійного користування в свідоцтво на спадщину.
Я вважаю, що право постійного користування не втрачено.
Ось рішення суду з вище доданої статті Саяпіної:
► Показати
Аналізуючи викладене, суд доходить висновку, що позовна заява обґрунтована та повинна бути задоволена. В судовому засіданні знайшло своє підтвердження, що спадкодавець ОСОБА 2, як засновник та керівник селянського фермерського господарства «Олена», на законних підставах набув право постійного користування земельною ділянкою площею 49,7 гектарів, яка розташована на території АДРЕСА 1, що була йому надана для ведення селянського (фермерського) господарства, в зв’язку з його смертю діяльність фермерського господарства не припинилася, фермерське господарство не ліквідоване, право постійного користування земельною ділянкою також не припинилося, а отже, спірна земельна ділянка є матеріальною основою фермерського господарства, тому до позивача як до спадкоємця першої черги за законом відповідно до ст. 1216 ЦК України перейшло таке ж право користування земельною ділянкою, яка входить до складу фермерського господарства, в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА 2.
Востаннє редагувалось 01 березня 2015 15:20 користувачем fgrubin, всього редагувалось 4 разів.
Сергій198623
Повідомлень: 9
З нами з: 22 лютого 2015 17:46
Репутація: 0
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення Сергій198623 »

Почитавши рішення суддів із Вашого посилання, я теж засумнівався. Можливо розглянем варіант звернення до суду.
От тільки як потім, після такого рішення, зареєструвати її в реєстраційній? Чи користуватись нею бе реєстрації, просто на підставі рішення суду?
fgrubin
Спец
Спец
Повідомлень: 76
З нами з: 06 листопада 2012 22:13
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення fgrubin »

Цікаво, а скільки відсотків фермерів в Україні зареєстрували в державному реєстрі прав на нерухоме майно своє право постійного користування земельною ділянкою?
І точно, ніхто не реєстрував право постійного користування землею за ФГ як юрособою на підставі держакта виданого на ім"я фізичної особи.
А у вас кадастровий номер присвоєний цій ділянці?
Сергій198623
Повідомлень: 9
З нами з: 22 лютого 2015 17:46
Репутація: 0
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення Сергій198623 »

fgrubin писав:Цікаво, а скільки відсотків фермерів в Україні зареєстрували в державному реєстрі прав на нерухоме майно своє право постійного користування земельною ділянкою?
І точно, ніхто не реєстрував право постійного користування землею за ФГ як юрособою на підставі держакта виданого на ім"я фізичної особи.
А у вас кадастровий номер присвоєний цій ділянці?
Ніхто не зареєстрував, реєстраційна просто не може це зробити по діючому законодавству.Але в наведених рішенях визнається право на постіне користування за спадкоємцем і постає питання: як легалізувати це рішення, тобто переоформити держ. акт на право постіного користування на спадкожмця по нині діючому законодавству?
Кадастровий номер відсутній.
fgrubin
Спец
Спец
Повідомлень: 76
З нами з: 06 листопада 2012 22:13
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення fgrubin »

Переоформити акт точно не вдасться. На мою думку, для підтвердження законності володіння та користування землею у вас на руках буде старий акт та рішення суду.
Взагалі-то, право постійного користування землею реєструється в ДРПНМ.

Але ж питання в тому, як вам швидше і з меншими втратами розділити цю земділянку між членами ФГ.
Чомусь мені здається, що вам у обласному Держземагентстві запропонують с початку оформити договір оренди на цю земельну ділянку, а потім вже звертатись з клопотанням про отримання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо передачу у власність земділянок членам ФГ.
Тут зразу ж виникає проблема з земельними торгами (аукціоном) при передачі в оренду цієїї земельної ділянки і витратами на орендну плату, яку ви будете сплачувати в період розробки і затвердження проекту. У нас цей період зайняв майже три роки.
Востаннє редагувалось 01 березня 2015 15:47 користувачем fgrubin, всього редагувалось 1 раз.
Сергій198623
Повідомлень: 9
З нами з: 22 лютого 2015 17:46
Репутація: 0
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення Сергій198623 »

Я нещодавно стикунувся з подібною ситуацією.У спадкоємця на руках є рішення суду, яке вступило в силу, про визнання права постійного користування за ним в порядку спадкування від його батькака(батько отримував також для ведення ФГ- 45 га в постійне користування), але головне управління Держкомзему в цьому році передало іншій особі ці 45 га в оренду для ведення фермерського господарства, і ця особа вже зареєструвала речове право на ділянку в реєстраційній службі. От така от колізія виходить.
fgrubin
Спец
Спец
Повідомлень: 76
З нами з: 06 листопада 2012 22:13
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення fgrubin »

І що цей спадкоємець збирається робити? В суд уже звернувся?

Відправлено через 3 хвилини 4 секунди:
Сергій198623 писав: Нотаріус не вписала право постійного користування в свідоцтво на спадщину.
А вона щось вписала туди щодо майна та майнових прав ФГ?
Сергій198623
Повідомлень: 9
З нами з: 22 лютого 2015 17:46
Репутація: 0
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення Сергій198623 »

Тільки будуть звертатись, готують документи.
Не памятаю, зараз на руках немає документів, постіного користування точно немає. Це має якесь значення для суд. перспетиви?
fgrubin
Спец
Спец
Повідомлень: 76
З нами з: 06 листопада 2012 22:13
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення fgrubin »

Дивлячись, що вона вписала, можливо і в суд не прийдеться звертатись.
Адже, відповідно до ст. 19 Закону України «Про фермерське господарство» до складу майна фермерського господарства (складеного капіталу) може входити право користування землею. Тому й запитую, нотаріус до складу спадкового майна включав щось, що стосується майна і майнових прав ФГ?
Сергій198623
Повідомлень: 9
З нами з: 22 лютого 2015 17:46
Репутація: 0
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення Сергій198623 »

Моєму клієнуту в районному Держкомземі вже натякунули, що земля не його і, мабуть, думають комусь віддати по вищеописаній схемі.
Добре, будемо дивитись і думати.
Дякую за Ваші відповіді!
Наталія
Повідомлень: 1
З нами з: 04 березня 2015 13:15
Репутація: 0
Область: Сумська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення Наталія »

Прошу допомогти скласти обгрунтування розміру земельної ділянки з врахуванням перспектив діяльності фермерського господарства. Чи мається форма обгрунтування, що повинно бути зазначено в обгрунтуванні, які документи повинні додаватися?
амарантус
Повідомлень: 5
З нами з: 01 лютого 2015 19:36
Репутація: 0
Область: Сумська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення амарантус »

Доброго дня! З вищевикладеного в мене виникло таке питання;в моєму ФГ після розпаювання залишилась зем.ділянка 3га з статусом постійного користування надана ще в 1992р. то мені потрібно в обовязковому порядку реєструвати в державному реєстрі прав на нерухоме майно своє право постійного користування земельною ділянкою? це право надавалось фг як юр.особі.В районному держреєстрі говорять ,що статус постійного користувача фг як юр.особи діє до моменту його закриття,оскільки надавалось в повічне користування.Дякую!
Аватар користувача
Solpadeine
Спец
Спец
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 листопада 2011 19:22
Репутація: 0
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення Solpadeine »

амарантус, якщо ФГ ліквідоване, то припиняється і право постійного користування... беріть в оренду... Nenayu
амарантус
Повідомлень: 5
З нами з: 01 лютого 2015 19:36
Репутація: 0
Область: Сумська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення амарантус »

амарантус, якщо ФГ ліквідоване, то припиняється і право постійного користування... беріть в оренду..
ФГ діюче не ліквідовано,просто незрозуміло,що потрібно зробити з залишком зем.ділянки яка залишилась після розпаювання ФГ.ФГ складається з зем.паїв(для ведення фг) які отримали у власність його члени після розпаювання та вищевказаної зем.ділянки.Просто деякі чини,посилаючись на розділ Х п.6 ЗКУ говорять потрібно передати цю зем.ділянку в землі запасу,а потім через торги орендувати її,хоча не факт,що саме моє ФГ її орендує,тай як бути з цільовим призначенням,адже воно "для ведення ФГ" і надавалась вся зем.ділянка для ведення фг в постійне користування ще в 1992р.Мені як новачку в цій справі(голова фг з 2014р.) зовсім не зрозуміло навіщо взагалі робити якісь операції з цією зем.ділянкою....
fgrubin
Спец
Спец
Повідомлень: 76
З нами з: 06 листопада 2012 22:13
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення fgrubin »

амарантус писав: в моєму ФГ після розпаювання залишилась зем.ділянка 3га з статусом постійного користування надана ще в 1992р.
В якому році ви завершили "розпаювання"?

Відправлено через 2 хвилини 36 секунди:
амарантус писав: .Мені як новачку в цій справі(голова фг з 2014р.)
Я так розумію, це не вам особисто надавали цю землю в 1992, а одному з членів ФГ?

Вибачте за неуважність.
амарантус писав: це право надавалось фг як юр.особі
Відправлено через 29 хвилини 9 секунди:
амарантус писав: в моєму ФГ після розпаювання залишилась зем.ділянка 3га з статусом постійного користування надана ще в 1992р. то мені потрібно в обовязковому порядку реєструвати в державному реєстрі прав на нерухоме майно своє право постійного користування земельною ділянкою?
Якщо не брати до уваги факт зменшення площі земельної ділянки, то я б сказав, що реєстрація не є обов"язковою, так як:
Закон України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень":
Стаття 3. Засади державної реєстрації прав
........
4. Права на нерухоме майно та їх обтяження, що виникли до
набрання чинності цим Законом, визнаються дійсними у разі
відсутності їх державної реєстраці
ї, передбаченої цим Законом, за
таких умов:

якщо реєстрація прав та їх обтяжень була проведена відповідно
до законодавства, що діяло на момент їх виникнення, або
якщо на момент виникнення прав та їх обтяжень діяло
законодавство, що не передбачало обов'язкової реєстрації таких
прав
та їх обтяжень.
Відправлено через 6 хвилини 28 секунди:
амарантус писав: просто незрозуміло,що потрібно зробити з залишком зем.ділянки яка залишилась після розпаювання ФГ.ФГ складається з зем.паїв(для ведення фг) які отримали у власність його члени після розпаювання та вищевказаної зем.ділянки.Просто деякі чини,посилаючись на розділ Х п.6 ЗКУ говорять потрібно передати цю зем.ділянку в землі запасу
Хтось з чиновників приймав рішення про зупинення права вашого ФГ на постійне користування цим залишком землі?

Головне, добровільно не відмовляйтесь від права постійного користування цим залишком землі.
амарантус
Повідомлень: 5
З нами з: 01 лютого 2015 19:36
Репутація: 0
Область: Сумська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення амарантус »

Дякую fgrubin за розяснення,сьогодні ще раз звертався в держреєстр,там звами згідні,що не потрібно нічого реєструвати і робити інші операції з цією зем.ділянкою,оскільки вона надана в постійне користування фг доки воно діє,також зробили те ж саме посилання що й ви - Закон України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень":
Стаття 3. оскільки розпаювання завершилось в 2011р. А з чиновниками, переговорю на наступному тижні,після розмови викладу їхні аргументи.
fgrubin
Спец
Спец
Повідомлень: 76
З нами з: 06 листопада 2012 22:13
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення fgrubin »

амарантус писав: . оскільки розпаювання завершилось в 2011р
А у нас "розпаювання" завершилось в 2014. Члени ФГ отримали від Держземагенства накази, які складаються з трьох пунктів:
  • 1. Затвердити проект землеустрою
    2. Зупинити право постійного користування землею площею в розмірі такому-то (наприклад 5 га) такої -то фізичної особи ( в нашому випадку земля надавалась в 1992 безпосередньо ФО в розмірі 50 га).
    3. Передати у власність члену ФГ земельну ділянку площею такою-то (умовно 5 га).
Як бачите, передаючи члену ФГ у власність земельну ділянку, Держземагенство попередньо припиняло право постійного користування землекористувача. Але не автоматично на всі 50 га (на яку був складений акт), а лише на розмір ділянки, що передається члену ФГ.

Відправлено через 2 хвилини 33 секунди:
Але залишається відкритим питання стосовно включення вашої земельної ділянки до ДЗК і присвоєнню кадастрового номера.
Чи можливо ви вже таке зробили?

Нагадаю Вам про закон України "Про державний земельний кадастр":
Розділ VII
ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ
2. Земельні ділянки, право власності (користування) на які
виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від
присвоєння їм кадастрового номера.
У разі якщо відомості про зазначені земельні ділянки не
внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація
здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою
щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на
місцевості)
за заявою їх власників (користувачів земельної ділянки
державної чи комунальної власності).
Можливо вам потрібно замовити технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для залишку землі і після цього внести відомості про цю земельну ділянку до ДЗК.
Аватар користувача
Solpadeine
Спец
Спец
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 листопада 2011 19:22
Репутація: 0
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення Solpadeine »

fgrubin,
fgrubin писав: встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для залишку землі
лише в тому випадку, якщо не змінювалась межа ділянки... а тут вже треба дивитись, яким чином складалась, та яка складалась документація...
Петрович
Спец
Спец
Повідомлень: 68
З нами з: 19 лютого 2008 20:23
Репутація: 0

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення Петрович »

Наталія писав: Прошу допомогти скласти обгрунтування розміру земельної ділянки з врахуванням перспектив діяльності фермерського господарства. Чи мається форма обгрунтування, що повинно бути зазначено в обгрунтуванні, які документи повинні додаватися?
Потрібно з"ясувати, чи воно вже вам потрібне . Сьогодні ВР прийняла зміни до закону про ФГ, де ст.7, в якій говорилося про обґрунтування розмірів земельної ділянки з урахуванням перспектив діяльності фермерського господарства, значно схудла і виглядає так: "Земельні ділянки для ведення фермерського господарства передаються громадянам України у власність і надаються в оренду із земель державної або комунальної власності відповідно до Земельного кодексу України та інших актів земельного законодавства України.» і все. Тож проаналізуйте законодавство, чи ще десь крім закону про ФГ згадувались ті обґрунтування. Якщо ні, то вони вже не потрібні.
fgrubin
Спец
Спец
Повідомлень: 76
З нами з: 06 листопада 2012 22:13
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення fgrubin »

Петрович писав: . Сьогодні ВР прийняла зміни до закону про ФГ
На сайті ВР вказано, що розгляд Проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств відбувся 04.03.2015 р. і проголосований він лише в першому читанні.
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_2?id=&pf3516=1599&skl=9
Відправлено через 7 хвилини 28 секунди:
Ось стенограма засідання ВР під час розгляду цього законопроекту:
► Показати
viktor
Повідомлень: 2
З нами з: 14 березня 2015 13:45
Репутація: 0
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення viktor »

одесса,
(я вам покроково напишу чому можна і як можна (без судів, без залогів і т.д., просто через купівлю-продаж)
Підкажіть, як зробити!
Відповісти